op atletiekgala Hulst Perdaen verrassing in Axelse Bos Jongerius wint halve marathon Talent Bart van Remoortere laat opnieuw van zich horen Renners Middelkamp succesvol Judoka Van 't Westende wint goud Brons voor Arnold Polderman Toptienplaats Johnny Hoogerland Sederlandse juniorentitel wor Arakelian Dieleman 44e in race voor wereldbeker Schletterer promoveert met ACC Dubbel verlies Van der Spil in Europacup Lindsey Wyatt is nog niet zeker van WK Goede generale voor Mannen acht in München dinsdag 1 juni 2004 21 KIELDRECHT - Middelkampers Tim Dees uit Tholen en Casper Oppenneer uit Vlissingen hebben zaterdag een erg goede koers gereden in het Belgische Kieldrecht. In een wedstrijd over 63 km werd Dees derde en Oppen neer elfde. Er stonden 45 man aan de start waaronder ve le toprenners, daardoor lag het wedstrijdtempo gelijk erg hoog. Half koers ontstond er een kopgroepje van vijf man met daarbij beide renners van Middelkamp. Dit groepje werd al snel teruggepakt. Iets daarna ging Tim Dees er alleen vandoor en bleef onge veer 3 km vooruit. Maar doordat er nog steeds hard werd gereden in het peloton werd hij weer teruggepakt door de achtervolgers.. In de laatste ronde reden er twee Belgen weg uit het pelo ton. De sprint om de derde plaats werd gewonnen door Tim Dees. Ook Casper Oppenneer finishte ver vooraan in het peloton en werd elfde. Winnaar werd Ben Aemouts uit Kalmthout. ARNHEM - Sam van 't Westende (Sport Instituut de Kor te) is afgelopen zondag tijdens het 8e Internationale Kan Judotoernooi kampioen geworden bij de jongens tot 15 jaar in de klasse tot 42 kilogram. Op overtuigende wijze judode de Vlissinger zich naar de halve finale. Hierin werd Sven Hupke uit Zutpen met een krachtige schouderworp naar de herkansingen verwe zen. In de spannende finale werd Ali Camara door een til- worp verrast. In het hierop volgende grondgevecht verze kerde Van 't Westende zich van goud. Hij kreeg controle over de arm van de Nijmegenaar en dwong hem tot afkloppen. EIBERGEN - Wielrenner Arnold Polderman is samen met Rob Koole afs derde geëindigd op het Nederlandse kampioenschap tandemrijden in Eibergen. Het duo demarreerde tijdens de wedstrijd in Eibergen een aantal keren, maar kon geen beslissende jump plaatsen. Polderman en Koole werden na 85 kilometer derde. Ze werden in de sprint om de tweede plaats verslagen door Jan Mulder en Pascal Schoots. Winnaars werden Patrick van Gortel en Richard Bonhof. De Axelse tandemrijder gaf eerder aan dat de titelstrijd zijn laatste race zou zijn. De Zeeuws-Vlaming was teleurgesteld in het feit dat hij niet was geselecteerd voor de Paralympics in Grieken land. LAARNE - Johnny Hoogerland is in de achtste editie van de GP Etienne de Wilde als achtste geëindigd. De Litou wer Darius Strole was zondag in Laarne duidelijk de sterkste. Hoogerland finishte na ruim 180 kilometer op 1.45 van de eenzame vluchter Darius Strole in een groep van negen achtervolgers. De coureur uit Yerseke moest in de eindsprint onder meer de gerenommeerde veldrijder Erwin Vervecken en Bart Heirewegh voor laten gaan, die respectievelijk tweede en; derde werden in de wielerwedstrijd voor beloften en elite., zonder contract. - Het atletiekgala van JKHAV werd in de beginfase erstoord door de weergoden. )e wedstrijden op de Piet fonck atletiekbaan werden ge- eisterd door regen en donder- iappen. De koningsnummers, Ie 100 meter en de 200 meter, perden echter niet verknoeid loor de weersomstandigheden. Ja het noodweer klaarde het op n kon organisator Jan van die een uitstekend en deelnemersveld samengesteld, weer breed la- hen. was er in Zeeland zo een terke sprintserie te zien. De Kevin Braunskil met afstand de sterkste met tijd van 10.55 seconden. De Jelg Eric Wijmeersch, al eerder JIEUWEGEIN - Telmen Arake- heeft in Nieuwegein bij het kampioenschap bok- voor junioren de titel in het bemachtigd. De bokser uit Seroos- was in de finale net te voor Erik Vogels uit Eind- startte heel sterk te- Vogels en wist de druk bijna ,wee ronden lang op zijn tegen- itander te houden. In de derde :n laatste ronde kreeg Arake- ian, die uitkomt voor de Breda- ie Ring, het echter moeilijk en creeg hij zelfs een waarschu wing na enkele incorrecte sto- en. Uiteindelijk wist de Seroos- cerkenaar de schade beperkt te louden en won hij op basis van, eerste twee ronden, Telmen Arakelian was de in Nieuwegein in de klas tot 69 kilogram de derde uit carrière. Hij won ze alledxie promoveerde inmiddels naar C-klasse. SOUFFALIZE - Mirjam Diele- nan is zondag bij de wereldbe- terwedstrijd mountainbiken in douffalize als 44e geëindigd. 23-jarige Vlissingse had in Belgische plaatsje een goede en lag vlak voor het einde de wedstrijd op de 33e plek. de kant kreeg ze toen te ho dat ze nog één ronde moest. gaf ze alles. Maar toen bij finish kwam, bleek dat ze nog een rondje moest. Daar had ze geen kracht meer en die laatste omloop werd ze aog door elf rensters ingehaald, loël Dieleman uit Vlissingen en Ruud Rentmeester uit Goes kwa men zaterdag niet door de kwali ficaties heen voor de wedstrijd ran zondag. Dieleman werd 66e ïn Rentmeester werd 65e. Ze hadden bij de eerste vijftig moe ten eindigen. In het bij programma werden en Jeugdwedstrijden ge met dertien deelne van de Zeeuwse ATB-vere- X-Treme. Er waren 346 Bart Maas uit Hans- werd 25e. Jamo Veerhoek eindigde als 29e. Bij junioren eiste Thomas Ooster (Vlissingen) de vierde voor zich op. Britta werd veertiende. Johan Oosterhuis (Vlissingen) eindigde bij de aspiranten als elfde. MARIBOR - Atleet Sebastièn Schletterer is zaterdag met zijn Amsterdamse club AAC gepro moveerd naar de hoogste klasse van de Europa Cup. De Middelburger leverde in het Sloveense Maribor een aanzien lijke bijdrage aan die promotie. Bij werd op de 800 meter eerste en haalde daarmee het maximu maantal punten voor zijn club binnen. De tijd waarmee Schlet terer won, was 1.49,82. Geen toptijd, maar dat kon door de drukkende warmte ook niet ver wacht worden. Gisteren in Hengelo was Schlet terer haas op de 1500 meter. Met tussentijden van 55,37 (400 meter) en 1.52,76 (800 meter) leg de hij mede de basis voor de winst van de Keniaan Eliud Kip- choge (3.33,20). actief op de Olympische spelen op de 200 meter, noteerde 10.90. Het nieuwe sprinttalent van RK- HAV, B-junior Bart van Remoor tere, liep in de schaduw van dit geweld naar een knappe 11.44 seconden, goed voor kwalifica tie voor het NK eind juni te Sit- tard. Begin januari deed Van Remoor tere een keer voor de lol mee aan een indoorwedstrijd in Gent en liep daar meteen snel genoeg om te mogen starten op het NK-indoor. Onder de hoede van trainer Piet Lossie ontwikkelde Remoortere zich snel. Zijn voor keur gaat uit naar de 200 meter. Oorsponkelijk was Van Remoor tere voetballer bij Steen, maar in de atletiek kan hij zich meten met de Nederlandse top en dus was de keuze voor atletiek niet moeilijk. Ook op de 200 meter was Kevin Braunskill, die niet toegelaten was tot de FBK-games in Henge lo, met afstand de sterkste in een tijd van 21.43 seconden waarmee hij het baanrecord van Michael Willaert naar de ge schiedenisboeken verwees. De Belg Eric Wijnmeersch moest zich wederom met de tweede plaats tevreden stellen. Bart van Remoortere was meer dan tevre den met zijn tijd van 23.03 wat hem een persoonlijk record ople verde en een nieuw baanrecord bij de jongens B. Kopgroep De 3000 meter liet lange tijd een goed samenwerkende kopgroep zien met de Belg Syteven de Vlie ger, Gadesa Abebe (PSV) en Marco Raymaeckers. De Vlieger was in de slotfase uiteindelijk de sterkste in 8.37.75, voor Abe be in 8.41.56. Erik Goossens (Scheldesport) knokte zich halverwege naar Rik van Laarhoven (RKHAV) toe, maar moest in de slotfase toch zijn meerder erkennen in Van Laarhoven die met 8.58.46 nog net onder de negen minuten bleef. Goossen zat net vier tel len boven die grens. Zeeuws topwerper Erwin Sim pelaar was ook in Hulst aanwe zig, maar dan als raadsman van Bert de Jonge en Stefan Stok man. Na zijn kortstondig bob slee-avontuur (hij had een me ningsverschil met bobber Arend Glas) heeft Simpelaar een pauze ingelast om zich te bezinnen op zijn toekomst. Binnenkort be gint hij met een deeltijd oplei ding Fysiotherapie bij Tim van de Laan in Nieuwegein. ,,Ik was de atletiek even beu, omdat er geen vooruitgang meer in zat. Maar ik sluit niet uit dat ik over een tijdje weer in de ring ver schijn", liet Simpelaar aan de rand van discusring weten. Om in vorm te blijven traint hij nog wel zes keer per week. Van onze sportredactie MONSCHAU - Marlies Jonge rius - Kort heeft in het Duitse Monschau over een gevarieerd terrein de halve marathon ge wonnen in een tijd van 1 uur 25 minuten en 19 seconden. Jonge rius werd zoals gebruikelijk ge- haasd door AV'56-trainer Jan de Wilde die met dezelfde tijd als Jongerius eerste werd bij de mannen H45. Arjan Beije liep op dezelfde loca tie de tien kilometer in 34 minu- van onze sportredactie MÜNCHEN - Twee weken voor het olympisch kwalificatietoer nooi roeien in Luzern heeft de Mannen Acht een goede test af gelegd. Het achttal eindigde zaterdag tijdens wereldbekerwedstrijden in München als derde, achter we reldkampioen Canada en Duits land. De Mannen Acht bleef on der meer Groot-Brittannië voor, de ploeg die vorig jaar op de WK nog brons veroverde. De Mannen Acht was een van de drie Nederlandse ploegen die op het Duitse water een bronzen medaille won. Ook Femke Dek- LEVALLOIS - Judoka Jessica van der Spil is er met Sport school Essink niet in geslaagd ver te komen in de Europacup voor vrouwenteams. Al in de eerste ronde ging de Eindhovense club onderuit te gen het Italiaans Rome Fiamme. Ook in de herkansing kwam de debutant in de Europacup er niet aan te pas tegen het Duitse Russelsheim. De Goese Van der Spil, die normaliter uitkomt voor het Groningse De Matten kloppers, was gastjudoka bij Sportschool Essink en verloor haar beide partijen. ten en 44 seconden goed voor de derde plaats. Beije hield met" zijn tijd de oud-AV'56-er Frans Roelofs zeven seconden achter zich. Jos den Hollander finishte op de 40e plaats en Laurens van der Have op de 76e plaats. Bian- ca van Vuuren liep op de tien ki lometer naar de tweede plaats bij de vrouwen D35 in een tijd van 45 minuten en 9 seconden. Een aantal atleten van AV'56 was tijdens de Pinksterdagen op, trainingsstage in het Belgische Malmedy op een half uurtje rij den van Monschau. ker (skiff) en de vrouwen dub bel twee lichtgewichten (Kirsten van der Kolk/Marit van Eupen) eindigden in hun finale als der de. ANP MARIBOR - Lindsey Wyatt van Sportschool Geelhoed heeft zich tijdens de Europacup in Mari bor niet rechtstreeks kunnen plaatsen voor de komende We reldkampioenschappen in Ma drid. Met kleine verschillen verloor de Goese jiu-jitsuka twee van haar partijen in de klasse tot 70 kilogram. Van de Poolse Porad- zisz verloor ze met 11-13. Haar tweede partij verloor Wyatt met 10-11 van Sanne Verhoeven van Sportschool Essink. De huidige Nederlands kampioene kaapte in maart ook al de vijfde natio nale titel voor de neus van Wyatt weg. Door deze verliespartijen eindig de Wyatt achterin het deelne mersveld. In oktober is een vol-* gend meetmoment voor de A-jiu-jitsuka's. In Hanau vin den dan de Open Duitse' Jiu-jitsu kampioenschappen plaats waar belangrijke punten voor de Europese Ranking te' verdienen zijn. „Tegen die tijd krijg ik meer duidelijkheid over mijn kansen"aldus Wyatt. 'f door Lucien Roelandt AXEL - De sport was van uitstekend ni veau, er was veel publieke belangstelling en er hing een prima sfeertje. Oude tij den herleefden dit weekeinde bij het Pinksterconcours in Axel. Het masterspringen in het Axelse bos groeide uit tot een bloedstollende thriller en zorgde daarmee voor een mooi slot van het concours hippique van de Axelse Oranjeruiters. Cindy Perdaen was de ver rassende hoofdpersoon in die thriller. De achttienjarige amazone uit Sas van Gent bleek met Mumbo als enige in staat om de 1.70 meter hoge hindernissen foutloos te nemen. Zelfs Perdaen had niet op een overwin ning gerekend. „Och, ik beschouwde het eigenlijk als een training. Ilyo de Loos was voor mij de favoriet. Hij had de wed strijd al twee jaar op rij gewonnen. Maar wat kilometers maken kan voor Mumbo geen kwaad, goed voor de conditie en wedstrijdervaring. Bovendien leverde het mij al veertig euro op al ik in deze ru briek startte, dus dat was ook leuk mee genomen." Superkarakter De Sasse puber zag in het Axelse Bos uit eindelijk de teller oplopen tot 220 euro. Omdat ze won. In de derde en voor laatste ronde bleek voor Ilyo de Loos en Nadir de inmiddels tot 1.70 meter opge trokken muur namelijk te hoog. En in de laatste ronde kwam de Belg Stany Bral met Rati na van de Komelishoeve er niet overheen. Perdaen: „Voor Mumbo bleek het duidelijk geen oefenparcoursje. Ze heeft een superkarakter. Ze werkte enorm mee en wilde niet aan het hout ko men. Het lijkt wel hoe hoger het staat hoe beter het gaat." Niet te koop Cindy Perdaen ziet in de negenjarige mer rie dan ook een paard voor de toekomst. „Ik rijd haar nu bijna twee jaar. Dat loopt erg lekker. En ze zit nog lang niet aan haar top. Ook anderen denken er blijkbaar zo over, want we hebben haar al vaak kunnen verkopen. Maar Mumbo is niet te koop. Bij de junioren start ik haar nu internationaal. Met een beetje ge luk mag ik misschien wel mee naar het EK. Dat is voorlopig mijn doel. Daarna zien we wel verder. En zoals het nu gaat, lijkt het mij dat ik het met haar interna tionaal nog ver kan schoppen." Dat Ilyo de Loop door Cindy Perdaen als favoriet voor de overwinning bij het mas terspringen werd getipt, was niet vreemd. In het klassiek parcours van de klasse ,ZZ toonde de combinatie haar meesterschap. Met veel lucht tussen de hindernissen bracht de hengst zijn berij der als enige foutloos naar de finish. Ook in het masterspringen bleek er voor De Loos geen vuiltje aan de lucht. De enor me bokkensprongen tussen de hindernis sen - het kenmerk van Nadir dat hij in de goede vorm verkeert - werden de ruiter uiteindelijk fataal. De combinatie kwam daardoor niet goed voor de afzet bij de muur en ramde een stuk uit het bouw werk. In de Rabo Top dressuurcompetitie deed Elze Sophie Wiskerke wat men van de re gerend kampioene mag verwachten. De negentienjarige amazone uit Kruiningen stuurde in de klasse Z1 de tienjarige mer rie Westveer's L'Esperi in de eerste wed strijd van deze wedstrijdserie met het goede totaal van 64.50 procent naar de overwinning. „Ik moest kiezen", stelde de directiesecretaresse. „Behalve met Westveer's L'Esperi had ik ook met haar dochter Westveer's Reine ingeschreven. Maar mijn zusje moest naar een wed strijd in Zelhem en daar is mijn vader met de vrachtwagen naar toe. Met de trai ler kon ik maar één paard meenemen. Nu blijkt dat ik de juiste keuze heb ge maakt." „Deze keuze was overigens nogal lo gisch. L'Eperi is qua africhting ook wat verder dan Reine. Ik heb nu dertien winstpunten met haar. Dus kan de over stap naar Z2 maken. Maar ik rijd haar nog even op dat niveau tot ik verplicht ben om over te gaan. L'Esperi loopt fan tastisch, ze kan enorm strekken, maar de wissels zijn nog te weinig bevestigd. Dat moet gewoon beter. Komt ook wel goed uit, want dan kan ik deze competitie in de klasse Z1 afmaken." Wegens gezinsuitbreiding verdween Eri ca Janse ruim vier jaar geleden van het toneel. Dat ze de rijkunst niet verleerd is, bewees de amazone uit Schore veertien dagen geleden in Domburg tijdens Hor ses by the Sea met een overtuigende over winning in de klasse Z2. Met haar overwinning in het Axelse Bos liet Janse zien dat die zege bepaald geen toevalstreffer was. Ze stuurde Hexagon's Parmanda naar een totaal van 65.50 pro cent. Kinderen „Ik ben inmiddels moeder van twee kin deren. De zorg voor de kinderen was bij mij prioriteit nummer één. En omdat ik mij niet op twee dingen tegelijk kan con centreren, was het rijden van wedstrij den voor mij taboe. Dat wilde ik ook voorlopig nog zo houden. Maar achter mijn rug om hadden ze me toch aange meld voor Horses by the Sea. Ik moest ook weer maar eens gaan rijden, zeiden ze. Ik moet zeggen dat dit mij goed is be vallen. Hexagon's Parmanda is een erg fijn paard, dat net als zijn vader Rubi- quil geweldig kan bewegen. Ik dacht het is toch zonde dat je zo'n paard op stal laat staan. Daarom vroeg ik aan de Axel se organisatie of ik er nog bij kon." Nu Janse een vriendin heeft gevonden om op haar kroost te passen, kan zij zich weer volledig op haar wedstrijden con centreren. En het is inmiddels wel be kend waar dat toe leidt. foto Wim Kooyman Ilyo de Loos in actie tijdens het Pinksterconcours in Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21