Arnemuiden houd t traditie in ere RIA promoveert met kunst- en vliegwerk Waterland heeft de beste beachrugbyers PZC Droom SKNWK wreed verstoord Ergste nachtmerrie voor Joan van Belzen VCK degradeert naar vierde klasse Casper Ovaa klasse apart in Wemeldinge 19 Tweedeklasser in nacompetitiefinale tegen Wi jZ na kwartier al kansloos Walchers elftal wint toernooi Bevelanders nog zonder zege in nacompetitie dinsdag 1 juni 2004 wb Bauke Boersma - Hij verliet het als een groot kampioen. Jo van Belzen werd na het laat- fluitsignaal van scheidsrech- :er Harskamp op de schouders jenomen door de supporters fan Arnemuiden en over het feld van Halsteren gedragen. Haar de doelman had met zijn ïloeg toch echt de nacompetitie- finale van WGZ (1-4) verloren. De geste van de Zeeuwse voet balfans was dan ook vooral be doeld als blijk van waardering voor de 21-jarige keeper, die de laatste vijf jaar het doel van Ar nemuiden 1 verdedigde, maar volgend seizoen bij Kloetinge on der de lat staat. Joan van Belzen was zichtbaar aangedaan door zoveel warmte en liet, hoog bo ven de rood-gele massa uitste kend, zijn tranen de vrije loop. „Dat was een prachtig gebaar van onze supporters", sprak Jo an van Belzen met zachte stem, toen 1 lij zijn emoties een halfuur na hei eerbetoon weer enigszins onder controle had. „Het zegt ook all les over die mensen. Arne- muidei i heeft echt een fantas tisch p ubliek. Ik verlaat de club. maar z e kijken mij er echt niet op aan. Maar het maakte het verlies tegen WGZ (1-4) er feite lijk alleen maar wranger op. „Dit had een heel mooie dag voor de club, voor de fans en voor mij moeten worden", pre velde Van Belzen naderhand. „Maar na een kwartier voetbal len was het eigenlijk al voorbij. Verschrikkelijk. Zo'n scenario was mijn ergste nachtmerrie. In de mislukte missie zag Joan van Belzen, hoe vers de neder laag in Halsteren tegen de ploeg uit Zwijndrecht ook was, wel di rect een nieuwe uitdaging. „In plaats van tegen Arnemuiden speel ik komend seizoen dus twee keer tegen WGZ. Nou, dan moet ik dan maar eens goed revanche nemen voor vandaag." Bauke Boersma HALSTEREN - Het had een prachtige, onvergetelijke zater- lag moeten worden, het werd al ia een kwartier voetballen een regelrechte ramp. Arnemuiden hocht in de nacompetitiefinale legen WGZ nog niet eens rui ten aan de eerste klasse: 1-4. hield de tweedeklasser niet bijster leuke, traditie ere. Arnemuiden en het feno nacompetitie zijn name allesbehalve vrienden. het seizoen 1994/1995 de club zeven keer van toetje, evenzovaak slaagden ie Zeeuwen er niet in te promo veren. De achtste missie, in Hal steren tegen WGZ, liep dus weer uit op een deceptie. [;Een trauma?", herhaalde Arne- muiden-aanvaller Jacky de Smit, een van de spelers die alle genoemde nacompetities mee de vraag. „Nou, dat wel mee. Het is al heel wat we nu de finale haalden." laatste man en aanvoerder Poortvliet, eveneens present alle vorige nacompetitiedeel- wilde van een diepgewor probleem bij Arnemuiden weten. „Het is wel opval lend dat het ons nooit lukt, maar onze slechte band met de nacompetitie heeft volgens mij geen invloed op dit duel gehad. Het is niet zo dat we daardoor vooraf al bang waren dat het weer niet zou lukken." Bij Wim Davidse leefde die vrees wel degelijk, zo erkende trainer van Arnemuiden. alleen vanwege de slechte van zijn huidige ook omdat Davidse zelf wat betreft het naspel van de competitie geen conduitestaat heeft om trots op te zijn. Vijf keer eerder was hij van de par tij, vijf keer strandde hij. „Dan denk je voor de wedstrijd van vandaag echt wel: oei, oei, wat gaan we dit keer meemaken?" Het antwoord kreeg Davidse za terdag al na iets meer dan een kwartier. WGZ had toen al een 3-0-voorsprong en maakte de rest van de wedstrijd tot een for maliteit. „Het was na een kwar tier eigenlijk al voorbij", wist ook Jacky de Smit. „Dan hoop je nog dat na onze 3-1 het twee de doelpunt snel valt, dan wordt het weer een wedstrijd. Maar dat zat er nooit echt in." Cocktail Een dodelijke cocktail van Zeeuwse persoonlijke fouten en Zwijndrechtse snelheid was ver antwoordelijk voor de vlotte on dergang van Arnemuiden. Al na 53 seconden moest Joan van Belzen vissen. Voorstopper Cor- jan Marijs wilde een diepe bal van WGZ met het hoofd terug leggen op Van Belzen, maar ver giste zich schromelijk in de af stand tot zijn doelman. De ra- zendvlugge Jeroen Bezemer liep vervolgens bij Michel Carol weg en knalde de bal tussen de be nen van Van Belzen door: 0-1. Die waarschuwing kwam kenne lijk niet aan, want zeven minu ten later was het weer de snel heid van Bezemer die Arnemui den voor een onoverkomelijk probleem stelde. Cyril Versteeg legde de bal over de Zeeuwse de fensie, Bezemer liet de verdedi ging zijn rappe hielen zien, lepel de de bal over Van Belzen en gaf het leer een beslissende tik: 0-2. „We wisten dat WGZ een paar snelle spitsen heeft", vertelde Poortvliet naderhand. „Maar wat moet je als je na een minuut al met 1-0 achter staat door een persoonlijke fout? Je houdt reke ning met een moeilijke beginfa se, maar weet ook dat als je die doorkomt, dat er dan een gelijk waardige wedstrijd ontstaat." „We zouden hun spitsen kort dekken", voegde Jacky de Smit eraan toe. „Maar onze verdedi gers stonden aanvankelijk steeds op drie meter. Tja, dan wordt het een moeilijk verhaal." Helemaal toen de Zwijndrecht se snelheid na zeventien minu ten goed was voor een derde tref fer. Remco Koremans mocht op pad na balverlies van Leon van Belzen en Jos Poortvliet kon hem de weg naar het doel niet meer versperren: 0-3. „Ik dacht er nog even aan hem vast te houden of neer te leg gen", zei Poortvliet. „Maar dan krijgen we een strafschop tegen en ik een rode kaart. Daar wa ren we niets mee opgeschoten." Nu mocht Arnemuiden met elf spelers blijven staan en daar werd de ploeg in elk geval één doelpunt wijzer van. Arjen Reyn- oudt kopte de bal in de 36ste mi nuut binnen nadat Marinus Baas een poging zag stranden. „In de tweede helft heb ik met het inbrengen van een extra aan valler (Mario de Nooyer) gepro beerd het tij nog te keren", stel de trainer Wim Davidse. „Maar tot meer dan hopen dat de bal een keer goed valt, waren we vandaag niet in staat." De bal viel echter niet één keer goed. Tenminste, niet voor Arnemui den. WGZ maakte er zes minu ten voor tijd 1-4 van toen André Helmink e -en strafschop benutte nadat Ray: mond de Nooyer Rem co Korem. ans ten val had ge bracht. Vij hadden ook een strafschop verdiend toen die WGZ-verc lediger (Danny Buyink) ha nds maakte", wilde Jacky de '>mit de wereld nog even doen i geloven dat er voor Arnemuiden meer dan een roem loze nederla; ag had ingezeten. Maar al te zwaar tilde het Zeeuwse kan ip nu ook weer niet aan de gemis :te kans op promo tie naar de e 'erste klasse. „Een enkeling heef t nu even de smoor in", vertelde Davidse nadat hi] in de kleedkamer eerst even de 'slachtoffers' had geteld. „Maar de berusting overheerst." Ster ker, luttele minuten na het echec was het grote vooruitblik ken naar het seizoen 2004/2005 al begonnen. „Volgend seizoen maar weer proberen om te pro moveren", riepen De Smit en Poortvliet in koor. „Maar dan wel rechtstreeks", voegde Wim Davidse er met een grijns aan toe. Want met het fenomeen na competitie zijn Arnemuiden en Davidse bepaald niet bevriend. door Peter van Kouteren 's HEERENHOEK - RIA W ver zekerde zich gisteren op het veld van Patrijzen door een 1-0- overwinning op Meto van een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg vierde ,dat in 's Heerenhoek vooral op een wolk van ongeloof. KAPELLE - Het Walchers elftal onder de 23 jaar heeft het toer nooi onder de 23 jaar in Kapelle gewonnen. Het Walchers elftal versloeg in de finale het debuterende Serooskerke. Na twee keer twin tig minuten was de stand gelijk. 'Het Walchers elftal nam daarna de strafschoppen beter: 5-4. De overige elftallen die meededen .waren Goes, Krabbendijke, Ka pelle 1 en 2, Veere en RCS. De Westdorpenaren lagen tegen Meto vooral in de eerste twintig minuten en in het laatste kwar tier zwaar onder vuur, maar ble ven met kunst-en vliegwerk overeind. Iedereen was het er over eens dat de zege ook niet zonder fortuin tot stand was ge komen. Ad Kas, de verliezende trainer: „Er was echter één obstakel. Dat was hun doelman. De keren dat hij verslagen was, werd hij gered door de lat en de onder kant van de lat. Dat is voor ons heel zuur." Rudy Rietjens: „Onze keeper is goud waard geweest, maar in de tweede helft hadden we het moe ten uitspelen". De beslissende ontmoeting van de nacompetitie was niet goed, maar boeide tot het laatste fluitsignaal. Beide teams kregen kansen. De Bra banders, die voor de tweede keer in een reeks van 27 wed strijden niet tot scoren kwamen, kregen voor de veelheid aan ge miste mogelijkheden een dure re kening gepresenteerd. Vincent Bendijk was de matchwinnaar. „Ik raakte de bal eigenlijk hele maal verkeerd", bekende hij. „Het was bedoeld als een strak ke voorzet." Zijn inzet, met links, verdween kort na rust ech ter in één keer achter de Bra bantse doelman en bracht RIA W na een afwezigheid van 23 jaar terug in de derde klasse. RIA W-Meto 1-0 (0-0). 49. Vincent Bendijk 1-0. Scheidsrechter: M. F Greppi (Bosschenhoofd). Aantal toeschouwers: 600. Arnemuiden-middenvelder F 'atrick Siereveld staart vol ongeloof voor zich uit, terwijl de supporters van WGZ op de achtergrond een feestje vieren. foto Con Clasquin SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Ron de Waal VROUWENPOLDER - Op een zonovergoten strand bij Bree- zand werd zaterdagmiddag het Oemoemenoes Beach Rugby Treffen gehouden. Het hoogst eindigende Nederlandse team mocht zich aan het eind van het evenement zelfs tot Nederlands kampioen laten kronen. Het team van Waterland uit Purme- rend versloeg in een spannende finale de winnaar van vorig jaar Mekka Boys: 8-5. Hoewel de organisatie met drie afmeldingen te maken kreeg, kon er niet anders dan tevreden teruggekeken worden op het eve nement. „Onze dag kan niet meer stuk", zei Arno Seijbel, één van de organisatoren. „Wij willen met dit soort toernooien een combinatie bewerkstelligen van ontspanning en sportieve spanning. Het is op zo'n schitte rende dag leuk om met elkaar bezig te zijn, maar we proberen uiteraard ook om het rugby te promoten." Naast enkele jeugdteams die zich in het mulle zand in het zweet werkten, waren er ook drie vrouwenteams op het toer nooi afgekomen. Seijbel: „Je moet alles aangrijpen om weer een vrouwenafdeling van de grond te krijgen. We hebben lang geleden zelfs een Neder lands kampioen binnen de club gehad, dus waarom zou dat nu weer niet kunnen Een eerste aanzet werd zaterdag middag gegeven, want de vrou wen van Oemoemenoe wisten Eemphanterladies en Ameland achter zich te houden. Bij de mannen waren er negen teams, waaronder drie ploegen uit Frankrijk, naar Vrouwenpolder afgereisd. Met twee teams van Oemoemenoe en één ploeg van Tovaal uit Goes als Zeeuwse in breng, werd er in twee poules ge streden om plek in de halve fina le. Het leverde boeiende wed strijden op, waarbij in de eerste poule de derby tussen Tovaal en het tweede team van Oemoeme noe op het programma stond. Verrassend werd het treffen in Middelburgs voordeel beslist, maar in de strijd om de zevende en achtste plaats herstelde To vaal de verhoudingen weer: 9-5. Het Franse Lille liet er in de wedstrijd om de vijfde plaats te gen Ameland geen twijfel over bestaan wie er in het mulle zand het beste uit de voeten kon: 12-0. Het Franse Douai moest Oemoemenoe 1 van de derde plaats zien af te houden, wat maar ternauwernood lukte: 12-8. „In het begin ging het nog wel, maar op deze loodzware onder grond ebde de energie naar het einde toe teveel weg", hijgde de 21-jarige Govert van Hoek va n Oemoemenoe na afloop. Nada :t Van Hoek als gastspeler bij Mek - ka Boys even later nog de final» 2 met 8-5 van Waterland verloor richtte hij zijn blik alweer op het volgende toernooi. „Nog een paar maal lekker trainen op het zand, en dan over twee weken naar het Open NK in Ameland", klonk het vastberaden. Van het evenement op Ameland, dat 117 teams uit zes verschillen de landen op de deelnemerslijst heeft staan, was toernooileider Peter Bus aanwezig om de orga nisatie in Vrouwenpolder terzij de te staan. Bus was te spreken over de wij ze waarop Oemoemenoe het toer nooi had georganiseerd, maar plaatste toch nog wel enkele kanttekeningen. „Je ziet een groei in Zeeland, maar in mijn ogen nog niet snel genoeg. Er is nog voldoende werk te verrich ten op het gebied van planning en marketing. Er zou bijvoor beeld aan een andere dag ge dacht moeten worden dan nu zo Arnemuiden-WGZ 1-4 (1-3). 1. Jeroen Bezemer 0-1, 8. Jeroen Be zemer 0-2, 17. Remco Koremans 0-3, 36. Arjen Reynoudt 1-3, 84. André Helmink 1-4 (strafschop). Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaarten: Jacky de Smit en Raymond de Nooyer (Arnemuiden). Aantal toeschou wers: 1300. Arnemuiden: Joan van Belzen; Raymond de Nooyer, Corjan Ma rijs, Jos Poortvliet, Michel Carol (58. Mario de Nooyer); Patrick Sie reveld, Leon van Belzen, Arjen Reynoudt (70. Marvin Meerman), Corné van Belzen; Marinus Baas, Jacky de Smit. door Euqène de Kok DORDRECHT - VCK is zater dag gedegradeerd uit de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Koudekerke had in de laatste wedstrijd van de na competitie geen enkele kans te gen Wieldrecht en verloor met 4-0. Door deze nederlaag en de overwinning van Klundert op Bevelanders eindigden de Wal- chenaren op de derde plaats met vier punten. Zaterdag kon VCK weinig in brengen tegen het snelle, slim me spel van Wieldrecht. Pas in de tweede helft lukte het VCK om af en toe uit de greep van de ploeg uit Dordrecht te ontko men, maar echt gevaarlijk wer den de Koudekerkenaren niet. Stefan Wielemaker had een aan tal kleine kansen, maar de spits maakte geen treffer in zijn laat ste wedstrijd voor VCK. Wiele maker vertrekt naar Kloetinge. „Wieldrecht was erg sterk", zei de vertrekkende trainer Niek van den Houten. „Maar, we zijn niet door deze wedstrijd gede gradeerd. We hadden ons al veel eerder veilig moeten spelen." Van den Houten dacht terug aan de beslissingswedstrijd te gen Yerseke, waarin zijn ploeg beter was, maar vergat het kar wei af te maken. Al bij rust van VCK zaterdag kansloos. Wieldrecht leidde met 2-0. Het laatste doelpunt werd gemaakt door de doelman van de thuisploeg, die als kers op de taart vanaf de strafschopstip raak mocht schieten. door Klaas Verspoor ROOSENDAAL - Minutenlang lag hij op de grond, met zijn ge zicht in het gras dat hem zater dagmiddag zoveel ellende bracht. In de 41e minuut van het beslis singsduel tegen Zwaluwe om promotie naar de tweede klasse spatte de droom van Léon Quik en SKNWK uiteen: de doelman blunderde op een inzet van Zwa- luwe-speler Mark Smit. Het was het enige doelpunt van de wed strijd. Het jonge elftal van trainer Cees Willemse kreeg, op basis van het vertoonde spel in de nacom petitie en qua kansenverhou ding in de finale, niet waar het recht op had. Quik: „Als je als keeper een fout maakt is dat vaak bepalend." Verzachtende omstandigheden waren er wel. Het terrein van DVO'60 uit Roosendaal was nu niet bepaald bezaaid met de meest perfecte grasmat, maar Quik weigerde zijn fout daaraan op te hangen. „Met de warming-up had ik al in de gaten hoe slecht dat stukje was. Ik rekende wel op een stui ter toen die jongen op goal schoot, maar die kwam niet. Ik was daarna gewoon te laat met mijn handen bij de bal." Waar Quik de schlemiel van de middag werd, werd collega André Hollemans de held. De Zwaluwe-doelman rammelde, zij het met enig geluk, alle bal len uit zijn doel. „Ik heb met hem te doen", reageerde hij op Quiks blunder, „Toen de wed strijd even stil lag heb ik hem al een schouderklopje gegeven", al dus de 38-jarige keeper die zijn laatste wedstrijd in Zwalu- we-één keepte. De 35-jarige Quik gaat nog wel een jaar door. De selectie van SKNWK blijft intact, ondanks de interesse van Kloetinge voor Johan Padmos, SKNWK - Zwaluwe 0-1 (0-1): 41. Mark Smit 0-1. Scheidsrechter: J.N. van Veen (Wijk en Aalburg). Gele kaart: Mark den Haan (SKNWK) en Ruud Ansems (Zwa luwe). Aantal toeschouwers: 350. vlak voor de Pinksteren. Maar eerlijk is eerlijk, op Ameland zijn we al aan de rijfde editie toe, terwijl het hier de derde uit gave in Vrouwenpolder was." Toch maakte zich ook nog wel enige vorm van jaloezie meester van Peter Bus. „Zeeland heeft met Frankrijk als achterland, natuurlijk een geweldige aan trekkingskracht naar die streek. Wij hebben helaas nog nooit een Franse ploeg mogen begroeten, terwijl er hier toch mooi drie hebben meegedaan." door lep Triou WEMELDINGE - Casper Ovaa was tweede pinksterdag niet te kloppen tijdens de wedstrijden van de Mc de Sproeier in Wemel dinge. In zijn eigen klasse de mxl en in de grote superfinale op het eind van de dag finishte hij alle ke ren met grote Voorsprong op zijn concurrenten. Erik van der Wekken reed zowel de mxl als de mx2. In de mx2 moest hij zijn meerdere erkennen in Ovaa maar in de mx2 was hij de sterk ste. Verrassend weer was het rijden van Willem-Jaap Janssen. De Souburger die een aantal jaren de motor aan de kant zette, heeft de draad weer opgepakt en veiTast iedere keer weer met ereplaatsen in de mx2-klasse. „Het gaat inderdaad buitenge woon goed", aldus Janssen, die dit resultaat ook niet had ver wacht. „Maar deze viertakt loopt gewoon lekker". Concurrent Zijn eeuwige concurrent op de Zeeuwse circuit lijkt de Braban der Marinus Hoek te gaan wor den. „We zitten bijna overal lek ker dicht bij elkaar." Ook in de cross van Wemeldinge lagen hun posities niet ver uit elkaar. In de eerste manche pakte Jans sen verrassend kopstart maar moest al snel buigen voor het ge weld van Ovaa. Hoek bleef hij echter voor. In de tweede manche waren de rollen omgedraaid. Ovaa was di rect na de start weg en won met voorsprong. Hoek had nu een goede start en nestelde zich op de tweede plaats en hield die vast tot aan de finish. Janssen werd vierde. In de mx2 was Van der Wekken de snelste van de dag. Johnny Gijssel, die in het begin van de wedstrijden nog dicht bij kon blijven, moest naar gelang de manches vorderden van het gas af. „Ik heb nog steeds ontzettend last van een paar gekneusde rib ben en hou het niet vol tot het einde." Sterk Hoe sterk hij nog wel was bleek dat hij ondanks zijn blessure met gemak tweemaal de tweede plaats pakte. Omdat de rijders er al meerdere malen om hadden gevraagd en de tweede Pinksteren toch wel een bijzondere cross is, werd er op het eind van de dag een su perfinale gereden, waarin de be sten uit de mxl de mx2 en de ve teranen het tegen elkaar opna men. Opnieuw was Ovaa met voor sprong de sterkste, voor Van er Wekken. Daarachter werd er fel gestreden om de laatste podium plaats door Janssen, Hoek en Roelofs, die tenslotte in deze volgorde over de finish kwa men. Bij de 85cc was de Brabander Ri- nie van Linden een maatje te groot voor zijn concurrenten. Hij won tweemaal met over macht, voor Steven Ovaa en Luuk Dybala. Arthur van Stel was een van de gelukkigste cros sers op de baan. Hij schreef de eerste manche van de 65cc op zijn naam en werd in de tweede tweede achter Benjamin Tor- bijn. Voor Van Stel was dit zijn beste resultaat van dit seizoen. De miniklas werd gewonnen door Lars de Nood. Gert Huis man bleek de sterkste bij de ve teranen. Oemoemenoe in actie tegen toernooiwir maar Waterland (gestreepte shirts) foto Ruben Oreel KAMPERLAND - Bevelanders kon zaterdag niet voorkomen dat de nacompetitie in de vierde klasse met drie nederlagen werd afgesloten. In het thuisduel met Klundert verloor de ploeg uit Kamper land met 0-3. De Brabanders promoveerden door de zege naar de derde klasse. De beste kans in de eerste helft was voor Bevelanders, maar daaruit wist de ploeg niet te sco ren. Na een O-O-ruststand viel aan het begin van de tweede helft het eerste Brabantse doel punt via Christian Fuanwhi. Diezelfde speler zorgde even la ter ook voor 0-2 en nam even eens het derde doelpunt van Klundert voor zijn rekening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19