Onderwijstop zou zakken vullen I Axelaar dreigt zich door hoofd te schieten in stadhuis Axel «r Auto Kattendijke weet weer hoe de wind waait PZC Politie rolt bingo op in Vlissingen Feest bij jubileum Beatrix 'zakelijk' Tweede Kamer ziedend over misstanden op ministerie Waarschijnlijk «een veren na brand Maxima Pontes scholengroep SEAT Altea. De eerste MSV! Meer voordeel voor gezinnen 21 en 23 Turken klagen bij prinselijk paar Jacht kan ganzen niet weghouden 15 Frank de Boer wil positief blijven 2i 112° Warmer Vrij zonnig en droog. Matige oostelijke wind. Veel warmer met middagtempe- raturen rond 21 graden. 246e jaargang no. 125 vrijdag 28 mei 2004 los nummer 1,20 dra maandmenu 4= 23 U begint met onze uiensoep. Gevolgd door een visspies met 5 verschillende soorten vis. twto I ravrnonOQ e Boulevard Evertsen 2/8 Vlissingen "Tel. (01 18) 441 441 En als afsluiting heerlijke tiramisu. kletsen, proeven, drinken, dansen, lachen, eter internet: www.pzc.nl foorErwin Tuil en jacovan Lambalqen DEN HAAG - Minister Van der Hoeven (Onderwijs) is zwaar onder vuur genomen door de Tweede Kamer na berichten over gesjoemel door topambtenaren op baar ministerie. Uit een rapport van de Algeme- Ee Rekenkamer en een anonie me brief van enkele ambtenaren jan Kamerleden blijkt dat hoge re ambtenaren bij onderwijs el- bar salarisverhogingen en on toespeel den. Ook zouden topambtena ren hen welgezinde collega's op agen gezag, buiten de regels im, hebben bevorderd, heen eerste reactie zegt de mi nister toe dat ze alle betrokken tegen het zal houden. Van der Hoe ren ontkent dat er gegraaid rordt. Volgende week wordt de femer uitgebreid geïnformeerd. De Tweede Kamer toont voorals- Eog weinig geduld. „Als de be- rhuldigingen waar zijn, dan reeft Van der Hoeven een groot probleem'', zegt Kamerlid Bale- cans van de regeringspartij FVD. „Dit soort ambtenaren kankergezwellen die heel door de minister verwij - lerd moeten worden." De VVD als het nodig is ontslag op voet en een strafrechte- Sjk onderzoek. grootste oppositiepartij fidA vindt dat Van der Hoeven aar gezag kwijt is. „Ze wordt - De kans is [toot dat passagiers van het iets-, voetveer Vlissingen-Bres- rens vandaag met bussen via de lesterscheldetunnel vervoerd sorden. listeravond ontstond kortslui- ag in een schakelkast van de Maxima. De boot is een of meerdere iagen uit de vaart. D'e Prins Wil- Alexander ligt voor een re- juliere onderhoudsbeurt in het lok. In de loop van de nacht zou iuidelijk worden of de laatste och kan varen. lond half tien ontstond door Dg onbekende oorzaak kortslui- ag in een schakelkast. Het ge- was een klein vuurtje, dat het bootpersoneel werd ge „Er is nul gevaar geweest Dor de passagiers", aldus oordvoerder F Jochems van ïploitant BBA. )e Prins Willem Alexander is ondaag naar alle waarschijn- ijkheid niet inzetbaar. „Dit 'omt dus heel beroerd uit", al bs Jochems. Pas in de loop van b nacht, na het ter perse gaan on deze krant, zou duidelijk of het BBA zou lukken b Prins Willem Alexander ge- f«d te krijgen. BBA zal passa- in de terminals van Bres- as en Vlissingen informeren ^r de dienstregeling en indien odigbussen inzetten. ingehaald door incidenten", zegt onderwijswoordvoerster Hamer. Zij verwijst naar de op hef rond de rol van de minister bij de hbo-fraude en buitenspo rige kosten voor de interne ver huizing van de minister. Het CDA, partij van de minis ter, zegt het allemaal zeer ver ontrustend te vinden. „Op deze manier wordt het wel erg moei lijk om het bedrijfsleven aan te spreken op exorbitante zelfver rijking", meent Kamerlid De Vries. De vertrouwensvraag zo als die zich bij onder andere PvdA en WD opdringt, is voor het CDA nog niet aan de orde. Bij een interne accountantscon trole werd op het ministerie al vastgesteld dat er iets niet in or de was. Een daaropvolgend on derzoek door de Rekenkamer be vestigde misstanden, maar spreekt niet over fraude. Een aantal lagere ambtenaren stuurde eerder deze week ano niem een brief aan de fractie voorzitters van PvdA, SP en GroenLinks. Daarin zeggen ze dat de ambtelijke top voor mil joenen graait uit de staatsruif. De ambtenaren willen anoniem blijven, omdat iedereen die vóór hen aan de bel trok daarvoor 'be loond' is met ontslag. Brief schrijvers zeggen dat ook minis ters graaiden, maar noemen geen namen. De minister ontkent dat kriti sche ambtenaren ontslagen zijn. De Rekenkamer neemt de 'onvol ledigheden' in het jaarverslag van het ministerie hoog op. Er zou in 2003 voor 1,4 miljoen eu ro onrechtmatig zijn uitgekeerd. GPD pagina 4 minister op slappe koord KATTENDIJKE - Inwoners van Kattendijke weten weer uit welke hoek de wind waait. Wethouder C. Linssen beklom gisterochtend de kerktoren om de weerhaan terug te plaatsen. Daarna werd de kerkklok voor het eerst sinds lange tijd geluid. De haan was verwijderd in verband met de restauratie die de toren de afgelopen tijd heeft ondergaan. Het bouwwerk heeft meer dan een jaar in de steigers gestaan. De feitelijke werkzaamheden begonnen echter pas in januari. Vorig jaar april werd in opdracht van de gemeente Goes begonnen met onderhoudswerkzaamheden. De toren bleek er echter veel slechter aan toe te zijn dan was gedacht. Daarom moest er eerst een plan worden gemaakt voor een complete restauratie. De uitvoering daarvan werd begin dit jaar in gang gezet. Het bovenste deel van de toren werd daarvoor naar beneden getakeld, om op de begane grond onderhanden te worden genomen. Met het terugplaatsen van de haan zijn de werkzaamheden vrijwel afge rond. Het bovenste deel van de steiger kan nu worden afgebroken. Het onderste deel blijft nog even staan, vanwege werkzaamheden aan de luiken bij het uurwerk gedeelte. Het is de verwachting dat de toren eind volgende week weer in volle glo rie is te zien. foto Willem Mieras (advertentie) VACATURES Bent u een van de docenten waar naar zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. (advertentie) Nieuw: de SEAT Altea. De eerste Multi Sports Vehicle. Voor de eerste keer worden en sportiviteit en design en ruimte 9ecombineerd. Al vanaf €19.450,- en leaseprijs vanaf €359, P/mnd. Ervaar de MSV-primeur. nu bij de SEAT-dealer door Harold de Puysseleijr AXEL - Een gewapende man heeft gisterochtend in het stad huis in Axel gedreigd zichzelf met een pistool van het leven te beroven. De 30-jarige Axelaar gaf zichzelf na een uur over en werd door de politie afgevoerd. Niemand raakte gewond. De Axelaar meldde zich rond half tien aan het loket van de af deling Zorg voor een bijdrage in de kosten van een bril. Daar liep hij al boos weg omdat het personeel hem niet kon helpen. De situatie liep volledig uit de hand, toen hij vervolgens aan DEN HAAG - Het kabinet gaat mensen met kinderen vanaf vol gend jaar een groter belasting voordeel geven. Vandaag bespreekt het kabinet een voorstel om dat fiscale voor deel te laten oplopen tot enkele tientallen euro's per gezin. Dat hebben ingewijden gisteren be vestigd. Het kabinet zet het mes in aftrekposten voor lage inko mens. Iedereen met kinderen krijgt straks 782 euro per jaar. Waarschijnlijk vanaf een inko men van 26.000 euro wordt dat geleidelijk afgebouwd. Hoe meer iemand gaat verdienen, hoe minder hij krijgt. ANP het loket van Burgerzaken ver haal wilde halen over het dwangbevel wegens het niet be talen van zijn gemeentelijke be lastingen. Toen hij daar te horen kreeg dat hij op het gemeentehuis in Ter- neuzen moest zijn, sloegen de stoppen door bij de man. Hij trok een pistool, zette dat tegen zijn hoofd en dreigde zichzelf van het leven te beroven. Het grootste gedeelte van de vijftig tot zestig ambtenaren slaagde erin het stadhuis via een zijin gang te ontvluchten. Kluis Drie achtergebleven medewer kers van de afdeling Burgerza ken wisten zich in een onbe waakt moment ook uit de voe ten te maken en verschansten zich in de kluis. De inmiddels gealarmeerde poli tie grendelde de directe omge ving van de Markt af en hield het publiek op ruime afstand. Heel wat Axelaars volgden het tafereel. De reacties liepen uit een. Kort na half elf kwam de ver warde man zelf naar buiten, waar hij pal voor de draaideu ren van het stadhuis languit met zijn buik op straat moest gaan liggen van de toegesnelde agen ten. Vier agenten in kogelvrije vesten hielden hem in bedwang en voerden hem even later ach terin een politieauto af. De politie gaf de omgeving van het stadhuis meteen daarna weer vrij. De balies van de ge meente bleven de rest van de dag gesloten. Het personeel is opgevangen in cultureel centrum De Halle, waar deskundigen nazorg ver leenden. VLISSINGEN - De politie heeft woensdagavond in een horecabe drijf in Vlissingen een illegale bingo stopgezet. Uit priva- cy-overwegingen is niet bekend gemaakt waar de bingo werd ge houden. Aan de bingo, die al enige tijd door een 59-jarige Middelbur ger werd georganiseerd, deden enkele tientallen personen mee. Met het spel kon geld gewonnen worden. De ballenmachine, de kaarten en het prijzengeld zijn meegenomen door de politie. Een 48-jarige Vlissinger is aan- advertentie MEDEDELING In verband met de viering van tweede Pinksterdag zijn al onze kantoren op maandag 31 mei gesloten. De redactie blijft telefonisch bereikbaar. Verbeterde versie van een Verso Korting op de WAO. Eisen aan een huwelijkspartner. Ver plichte taallessen. Werkloosheid. Inburgering. Geen on derwerp werd geschuwd bij de gesprekken die prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima gisteren voerden met Turkse jongeren en remigranten. Het prinselijk paar is op bezoek in Turkije. Bejagen en verjagen van ganzen heeft in Oost- Zeeuws-Vlaanderen niet ge leid tot een sterke afname van het aantal ganzen. Het inrichten van fourageerge- bieden was effectiever, meldt de ZLTO-werkgroep Ganzenbeheer. In Zeeland werden ruim 2500 ganzen ge dood. Frank de Boer beseft drommels goed dat de kans groot is dat hij op het komende EK voetbal in Portugal weinig aan spelen zal toekomen. Maar de gewezen aanvoerder van Oranje gooit de kont niet tegen de krib. „Ik zal eraan moeten wennen. Maar ik zal me nuttig probe ren te maken door de andere spelers te coachen, dingen bij te brengen." Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 1113 en 15; Sport: 17, 18 en 19; Redactie en Reac tie: 20; Auto: 21 en 23 door Carine Neefjes DEN HAAG - Tijdens de vie ring van het zilveren regerings jubileum van koningin Beatrix staat haar functie als staats hoofd centraal. Het jubileum jaar, dat op 30 april 2005 in gaat, mag absoluut geen eerbe toon worden aan de persoon Beatrix. De nadruk ligt op wat de koningin in 25 jaar lijd als staatshoofd voor ons land heeft gedaan. Dat is de boodschap van het na tionaal comité Zilveren Rege ringsjubileum Koningin Bea trix, dat gisteren de festiviteiten presenteerde. Het jubileumjaar begint op 29 april met een pu- blieksfeest in Amsterdam. Een dag later wordt het feest voort gezet in Den Haag. Het is de be doeling dat er culturele evene menten zijn voor jong en oud: optredens van traditionele ko ren, popartiesten en salsabands moeten elkaar afwisselen. Tijdens het jubileumjaar zal de koningin alle provincies bezoe ken. Om te voorkomen dat er twaalf keer Koninginnedag wordt gevierd, moeten de pro vincies ook aandacht besteden aan de functie van het staats hoofd. Het mag geen 'Maxi ma-toer' worden; de prinses maakte een paar jaar geleden een kenningsmakingsronde door Nederland met vooral veel gezwaai en ceremonieel ver toon. Het 'feestje' van de konin gin w^ordt zakelijk en inhoude lijk, typerend voor de stijl van Beatrix. Klompendansen wordt niet ver boden, licht comité-voorzitter Timmerman-Buck toe. Ze is te vens voorzitter van de Eerste Kamer. De jubilerende vorstin krijgt geen persoonlijk cadeau. Wel wordt ter gelegenheid van het feest een raam ontworpen voor de Nieuwe Kerk van Am sterdam met een verwijzing naar het jubileum van koningin Beatrix. GPD (Advertentie) gehouden, omdat hij zich op po- litiebevel niet verwijderde. Vol gens een politiewoordvoerder is het spelen van bingo niet ver- gunningplichtig, maar moet het wel gemeld worden bij de ge meente. Ook moet bingo in een openbaar gebouw worden ge speeld, mag het prijzenpakket een totale waarde van 750 euro niet overstijgen en moet de op brengst naar de organiserende vereniging danwel naar een goed doel gaan. Daar was hier in alle opzichten geen sprake van. Vooi automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekeningnummei PZC trv gaat zorgvuldig om m LH Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer Iproef geldt eenmalig binnen zes maandenl J Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,45). O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,001 Stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis. 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1