PZC Tracé N57 moet in stand blijven Deal burgemeester beperkt houdbaar F ractievoorzitter PvdA Middelburg legt taak neer Bewoners Nieuw-Middelburg ruimen de wijk op Bewoners sturen brief naar college Veere Schilderslift verwondt vrouw in winkelstraat Theater in het water IVerstraeten Goese derde bij voorleeswedstrijd Waterpolitie blijft in Terneuzen Partijen ziekenhuis toch om tafel donderdag 27 mei 2004 Westerveld wil niet naar Real Madrid editie Walcheren óoorAb van der Sluis SEROOSKERKE (W) - Een groep verontruste bewoners van ÜeWilgenhoekweg, Noorddorps- ireg in Serooskerke en een deel van de Noordweg (grenzend aan Sint Laurens) wil niet dat ge morreld wordt aan het tracé van de N57. De bewoners schrijven dat aan het college van B en W van de gemeente Veere. Zij zijn bang dat een gewijzigd tracé «ersluipverkeer aantrekt. De gemeenteraad van Veere be sloot eind april nee te zeggen te gen het door Rijkswaterstaat be dachte tracé voor de N57. Een meerderheid steunde het initia le! van PvdA/GroenLinks voor een nieuwe variant. Als het aan ie fractie ligt, blijft de weg op Middelburgs grondgebied onge- njzigd. De N57 volgens het tra- g van Rijkswaterstaat sluit roorbij kwekerij Blommendaele -Sint Laurens via een rotonde an op de huidige weg. PvdA/Groenlinks vinden dat aet handig. Hun voorstel is de lotonde meer op te schuiven laar de gemeentegrens van ïeere, dus bij de Noorddorps- leg. De bewoners vinden die voorge rede variant verre van ideaal. .Er komen dan twee haakse Advertentie fspraak is afspraak, dacht Aarden van koffieshop arden in Vlissingen. ad-burgemeester J. van frDoef van Vlissingen had toegezegd dat hij zich wd zou maken voor de ver- aatsing van zijn onderne- "igvan de Kerkstraat aar het Bellamypark in gingen. Van der Doet' be zigde de inspanningsver- ichting op schrift. Maar Zwoord van de burge- ftster blijkt weinig aard. ÜLjdith Ramakers Ten jaar geleden werd voor eerst gesproken over de ver lag van de koffieshop. Aar- dreef een zaak in de Kerk- bochten in het tracé en vervol gens moeten er verder in het be staande tracé allerlei aanpassin gen gebeuren, waaronder het verplaatsen van drie of vier wo ningen", schrijven de bewoners. „Tevens zal door deze oplossin gen het (sluip)verkeer door Sint Laurens toenemen door de ge plande rotonde ter hoogte van de gemeentegrens. Hiermee gaat men volledig voorbij aan één van de oorspronkelijke doelstel lingen van het tracé, namelijk het ontlasten van het verkeer en het verbeteren van de verkeers veiligheid door Sint Laurens." Onacceptabel De verontruste groep bewoners wijst het Veerse gemeentebe stuur erop dat de door de PvdA/GroenLinks aangedragen oplossing ook landschappelijk niet beter is dan het bestaande plan. „Of het goedkoper is, is maar de vraag. Wel geeft het meer overlast voor de direct aan- wonenden. In het alternatieve plan zijn ook geen parallelwe gen voorzien, wat voor de land bouw en de verkeersveiligheid onacceptabel is." De bewoners pleiten er dan ook voor om het tracé tussen Middel burg en Serooskerke ongewij zigd te laten. Ze stellen dat er ten opzichte van de jaren negentig (toen het tracé werd vastgesteld) geen we zenlijke zaken zijn veranderd, die een nieuwe variant recht vaardigen. „Bovendien zijn wij van mening dat de besluitvor ming destijds met inbreng van vele organisaties, instanties en particulieren zorgvuldig is ge weest." De verplaatsing draaide uit op een juridische kwestie, omdat het huidige college van burge meester en wethouders niet staat te trappelen om mee te werken. De zaak kwam voor de commissie bezwaar- en be roepschriften van de gemeente Vlissingen. De commissie oor- analyse deelde dat een bewoner het woord van bestuurders moet mo gen vertrouwen en stelde Aar den in het gelijk. Dat gebeurde in september 2002. Het college moest zijn mening bijstellen. Colleges zijn belast met de erfe nis van voorgaande colleges. Daardoor kunnen lichtzinnige besluiten minder snel worden ge nomen en worden ad hoe beslis singen voorkomen. Juist daarop had Aarden geanticipeerd. De naderende burgemeesterswisse ling, zo dacht hij, kon tegen hem gaan werken. In de nieuwe horecanota kreeg Aardens pand géén horecabe- stemming, die noodzakelijk is voor een koffieshop, maar de be stemming centrumdoeleinden. Consequentie daai-van is dat zijn hoekpand een functiewijzi ging moet ondergaan om een koffieshop te worden. Bij die procedure hoort dat de omge ving mag inspreken en dat ook de gemeenteraad nog aan bod komt. Een aantal buurtbewoners be gon een handtekeningenactie. Het algemeen gevoelen werd geuit dat de koffieshop beter op zijn plaats is in de Kerkstraat, dan op het Bellamypark, circa honderd meter verderop. Het Bellamypark wordt als A-loca tie gezien. De bewoners dienden een week geleden hun bezwaren in, die nu door de ambtenarij worden beoordeeld. Ook de politieke partijen lieten zich horen. Het CDA sprak zich vierkant uit tegen een verplaat sing. De Lokale Partij Vlissin gen volgde met de aanvulling dat de stem van het volk zwaar der weegt dan de afspraak die Van der Doef met Aarden maak te. De LPV noemt de vorm van 'dealen van de oud-burgemees ter verboden en niet rechtsgel dig'. GroenLinks en de SP rea geerden met een positief geluid over de verplaatsing en refereer den aan de afspraak. De SP nodigt alle raadsleden uit om binnenkort Aardens koffie shop op de Markt in Goes te be zoeken. Daar drijft hij een zaak op een vergelijkbare locatie. In een tel, vindt de SP, zou afgere kend worden met het vooroor deel dat de buurt overlast van de koffieshop zou hebben. Ook de Goese gemeentebestuurders zouden regelmatig laten blijken trots te zijn op de zaak in hartje stad. Maar in feite spreken deze par tijen voor hun beurt. Na beoor deling van de zienswijzen van de bewoners volgt het stand punt van het college van B en W en pas daarna mag de gemeente raad zich uitspreken. De raad komt nog aan bod, omdat de bestemmingsplanwijzi ging noodzakelijk is geworden. De ambtelijke horecanota heeft die ruimte aan het college van B en W geboden. Daarmee heeft het college het probleem af geschoven naar de gemeente raad. De raad krijgt het met eenvou dig, nadat de verhuizing door twee partijen al tot een onzin nige gedachte is gebombar deerd. door Ron Maqnée MIDDELBURG - C. Boersma. voorzitter van de PvdA-fractie in de Middelburgse gemeente raad, legt haar taak als fractie voorzitter neer. Ze blijft wel aan als raadslid. Boersma kan haar fractievoorzitterschap niet goed combineren met haar baan bij de provincie. Het is al de tweede provincie ambtenaar in korte tijd die aan geeft dat de combinatie van een fulltime baan bij de provincie en het raadslidmaatschap te zwaar is. Enkele weken geleden berichtte de WD'er K. Huis- zoon van de gemeenteraad Veere dat hij dezelfde combina tie van taken te veeleisend vindt. Overigens is er wel een verschil tussen de twee politici. Huiszoon heeft besloten hele maal met zijn werkzaamheden voor de Veerse raad te stoppen. Boersma legt het fractievoorzit terschap neer, maar blijft aan als raadslid. Volgens Boersma is het inder daad hard werken bij de provin cie. Maar haar besluit heeft vol gens haar niets te maken met de houding van haar werkgever te gen over haar politieke activitei ten. Er wordt voldoende reke ning gehouden met het raads werk, oordeelt zij. „Er is bij de provincie altijd heel veel begrip geweest voor mijn werk als raadslid." Toch is de combinatie te veeleisend, vertelt ze, vooral omdat de pieken van de beide banen zich op hetzelfde moment voordoen. „Het werk voor de provincie en voor de raad komt vaak op dezelfde tijdstippen sa men. Voor mijn werk voor de provincie moet ik dan naar het buitenland, en op hetzelfde tijd stip is er de commissie Alge meen Bestuur." Omdat de sociaal-democrate naar eigen zeggen erop gebrand is om het werk goed te doen, legt ze het fractievoorzitter schap neer. „Ik vind altijd: als je iets doet, moet je het goed doen. Als je ergens niet voldoende tijd in kan stoppen, dan heeft nie mand er wat aan." De PvdA-fractie heeft inmid dels uit haar midden een nieuwe fractievoorzitter gekozen. S. Szarafinkski neemt de taak van Boersma per direct over. Burge meester Schouwenaar en de an dere fractievoorzitters van de Middelburgse raad zijn gisteren op de hoogte gesteld van de wis seling van de wacht. Boersma is twee jaar geleden in de raad van Middelburg gekomen en is toen direct gekozen tot fractievoorzit ter van de sociaal-democraten. VLISSINGEN - Een 59-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gistermiddag in Vlissingen ge wond geraakt toen zij met haar hool'd tegen een schilderslift liep. Ze moest in het ziekenhuis behandeld worden aan een hoofdwond. Op het moment dat de vrouw uit het ABC-complex aan de Aagje Dekenstraat kwam, liet een schilder zijn lift een stukje zak ken. Hierdoor liep de vrouw met haar hoofd tegen de lift. Ze werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. zeeuwse almanak Duidelijke taal Baby's eerste woordje vervult ouders doorgaans van grote trots. Voor die Zierikzeese vader was het echter eerder ontluis terend. Toen hij zijn dochter onlangs, zoals elke avond voor het slapengaan, liefko zend een nachtzoen gaf, liet ze zich daar in niet mis te ver stane bewoording over uit: „Bah!" MIDDELBURG - De bouw van het nieuwe theater aan de Zuidsingel in Middelburg trekt veel be kijks. De bouwput, die de fundering moet vormen voor het theater, wordt op dit moment bewust volgepompt met water uit de nabijgelegen Herengracht. Omstanders zeggen gekscherend dat de gemeente geen theater maar een haven bouwt. Volgens wethouder A. van 't Westeinde van Middel burg wordt door deze vernieuwende bouwmethode het grondwaterpeil weinig beïnvloed. „Bij bin nenstedelijk bouwen moet je zorgvuldig te werk gaan. Vandaar dat wij voor deze veilige en dux-e methode hebben gekozen", zegt hij. Voor de bouwvakvakantie wordt de bodem van de bouwput 'in het nat' gestort. In de vakantie kan het beton uitharden en pas daarna wordt het water uit de bouwput gepompt en kan de opbouw van het theater beginnen. foto Ruben Oreel Dc aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website UTRECHT - Manon Weijers van basisschool 't Noorder licht in Goes is gisteren derde geworden bij de landelijke voorleeswedstrijd in Utrecht. De Goese scholiere moest in muziekcentrum Vredenburg alleen Gelderland en win naar Friesland voor zich laten gaan. Volgens de jury had Manon een vrolijke, optimistische stem, waar je graag naar wil luisteren. TERNEUZEN - De waterpolitie vertrekt voorlopig niet uit Terneuzen. De leiding van het Korps Landelijke Poli tiediensten (KLPD) wil eerst onderzoeken welke locatie het geschiktst is voor de concentratie van de politie-een- heid voor het Westerscheldegebied. Tot die tijd wordt de post Terneuzen gehandhaafd. De mogelijkheid bestaat dat de KLPD uiteindelijk besluit de politiediensten voor de hele Westerschelde te centraliseren in Terneuzen. Bur gemeester J. Lonink van Terneuzen heeft daar in ieder ge val voor gepleit tijdens overleg met de KLPD-top en com missaris van de koningin W. van Gelder. Naast Terneu zen is nu Vlissingen nog kandidaat voor de vestiging. Maar volgens Lonink is het aantal scheepvaartbewegin gen bij Terneuzen tien keer hoger dan bij Vlissingen. Een ander argument om de waterpolitie te concentreren in Terneuzen is, volgens Lonink, de aanwezigheid van een groot aantal risicovolle bedrijven in de Kanaalzone. MIDDELBURG - De partijen in het bestuursconflict in de Oosterscheldeziekenhuizen gaan op korte termijn doen wat ze de rechter al tweeënhalve maand geleden hebben beloofd: met elkaar praten. Dat spraken zij gisteren af tij dens een nieuwe zitting bij de rechter, waar vooral met modder werd gegooid. Directielid S. Schuitevoerder werd begin dit jaar door de Raad van Toezicht en Advies op non-actief gesteld, na een hoogoplopend conflict. Bij de behandeling van de zaak werd gisteren duidelijk dat sinds 11 maart geen enkele vooruitgang is geboekt. Sterker nog: er is geen enkel overleg geweest. De nieuwe Raad van Toezicht is niet bereid te praten met Schuite voerder over een eventuele terugkeer. Advocaat E. Dom- mering van het ziekenhuis noemde allerlei argumenten om aan te geven dat een rentree van de directeur onge wenst is. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout zei dat het hem niet interesseerde waarom de partijen niet nader tot elkaar zijn gekomen. „Er is niets bruikbaars gekomen uit de afgelopen tweeënhalve maand. Meer hoef ik niet te weten. De rechter kan nu beslissen het contract van de directeur al dan niet te ontbinden. De partijen toonden zich daar om bereid, in principe binnen veertien dagen, overleg te voeren over een afvloeiingsregeling. Ali en Tonnie helpen de bewoners met de grote schoonmaak in de wijk. foto Lex de Meester door Ron Maqnée MIDDELBURG - Straatvegers, borstel wagens, hoveniers, vuilnismannen en heel veel bewoners. Het was gisteren een drukte van belang in de wijk Nieuw-Mid delburg. De hele buurt kreeg een grondi ge opknapbeurt; een initiatief van de be woners zelf. Enkele bewoners kwamen op het idee om de wijk eens een grondige opknapbeurt te geven. Zo krijgt de wijk binnen een mum van tijd weer een heel ander ge zicht. Bijvoorbeeld door het plan van de geveltuinljes, een initiatief van twee be woners van de Mauritsstraat. Woongoed Middelburg gaf vervolgens de bewoners toestemming een stukje van de stoep op te breken. Hier konden de bewoners een tuintje van maken, wat een groot aantal mensen met groene vingers zich geen twee keer liet zeggen. Gisteren waren dan ook tal van bewoners druk in de weer om de kleine tuintjes in de straat aan te leggen. Om de bewoners een hart onder de riem te steken, stelde Woon goed gratis plantjes ter beschikking. Bo vendien waren hoveniers van Lété en jon geren van de stichting Agogische Zorg centra Zeeland aanwezig om de buurtbe woners een handje te helpen. De Chinees aan de Zacharias Jansen- straat, een plek die doorgaans negatief in het nieuws komt wegens hangjongeren, fungeerde als epicentrum van de werk zaamheden. Spulletjes die bewoners niet meer nodig hadden, konden daar worden afgeleverd. Wellicht dat andere bewo ners van Nieuw-Middelburg ze konden gebruiken. Tot slot deed ook de gemeen te Middelburg een duit in het zakje. Met grote wagens werden alle straten opge ruimd. De komende tijd gaat een deskun dige jury kijken wie er in de wijk het mooiste tuintje heeft. De winnaars krij gen half juli, waarschijnlijk van burge meester Schouwenaar, een prijs. straat 5 in Vlissingen. De. ge meente en de bibliotheek had den zijn pand nodig voor de nieuwbouwplannen van biblio theek 't Spui. Aarden verhuisde naar de overkant, naar de Kerk straat 8, met de garantie van Van der Doef op zak dat hij spoedig mocht verhuizen naar het Bellamypark. Hij ging in de onderhandelingen met de voormalige burgemees ter door tot hij de toezegging had dat de politiek mee zou wer ken om het nieuwe pand de be stemming van koffieshop te ge ven. Aarden had een pand aan de schaduwzijde van het Bel lamypark op het oog, maar hij kreeg het advies daarvan af te zien. Hem werd meegedeeld dat Vlissingen de horeca aan de zon zijde wilde concentreren, waar op hij voor de zonzijde koos en het hoekpand Bellamypark/ Nieuwstraat aanschafte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9