PZC Waterpolitie blijft in Terneuzen Handen af van groene Spuikom Ziekenhuisbestuur praat conflict uit Dierenhater actief in Aardenburg Speelgoed voor peuterspeelzaal [LPD heeft nog geen geschikte locatie gevonden jarazaal voor icheldeteheater Onderzoek naar huisartsenposten Vijf jaar voor exporteur xtc-pillen Radar betrapt 160 hardrijders Klanten bibliotheek tevreden Duidelijke taal londerdag 27 mei 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen IbüENBURG - In Aarden- Og is een hondenhater actief. )e afgelopen dagen zijn in het Spindlerpad plakjes open gesne ld worst gevonden met daarin anvekorrels met vergif, lisbonden van het gif eten kan iet dodelijk zijn. De stukjes jorst lagen op enkele plekken gier de struiken verborgen. Éigens dierenarts L. van Brui- nessen van dierenartsencentrum West zijn de stukjes worst duide lijk bedoeld voor honden. „Kat ten eten dit niet.Dit is wel erg triest. We zijn nu eindelijk voor even van het vergiftigen van kat ten af en nu krijg je dit weer. Slachtoffers zijn er nog niet ge vallen, maar het had makkelijk gekund." Ze raadt hondenbezit ters aan,hun viervoeter aan te lij nen in die zone. Het pad wordt veelvuldig gebruikt op weg naar een uitlaatplek in het bos bij de Elderschans. Van Bruinessen deed aangifte bij de politie. Een van de vinders is J. van Ee- nennaam uit de Vermerestraat. Zijn hond had er in het weekein de van gegeten en kreeg flinke diarree. Tot nu toe eet het dier nog steeds niet en is helemaal van streek. A. Eefting, voorzitter van de die renbescherming Zeeuws-Vlaan deren, heeft haar vermoedens. „Er is iemand die verschillende hondenbezitters ten onrechte faorWout Bareman KEUZEN - De waterpolitie ijrtrekt voorlopig niet uit Ter- leuzen. De leiding van het üorps Landelijke Politiedien- (m(KLPD) wil eerst onderzoe kje welke locatie het meest ge- éikt is voor de concentratie :u de politie-eenheid voor het festerscheldegebied. Dat onder dek neemt vermoedelijk een ar in beslag. "ot die tijd wordt de post Ter- aizen (negen man) gehand- aafd. De mogelijkheid bestaat kï de KLPD uiteindelijk be kt de politiediensten voor de SdeWesterschelde te centralise- sin Terneuzen. Burgemeester Lonink van Terneuzen heeft m in ieder geval voor gepleit jdens overleg met de IPD-top en commissaris van ikoningin W. van Gelder. Lo- ni reageerde begin april vol -begrip op de mededeling van KLPD dat de post Terneu- ai, samen met negen andere ïstigingen in Nederland zou ïorden opgeheven. Het Wester- cheldegebied zou voortaan wor- bestreken vanuit Hans- reert. Dat besluit is nu terugge- taaid. iaast Terneuzen is nu Vlissin- anog kandidaat voor de vesti ng. Maar Lonink zegt: ..Bekijk het aantal scheepvaartbewe- agen dan is de frequentie bij Advertentie .dei KERY hinkel iBeeld&Geluid KNEUZEN - Het Terneuzen- Scheldetheater heeft naast de Dowzaal de beschikking een bescheidener Hydro grizaal. ^Sluiskilse kunstmestprodu- 311 die de 'kleine zaal' finan- heet sinds een paar banden Yara. En hoewel het 'bsidiegeld al 'lang is geïnves- wil theaterexploitant F. :ev«is de genereuze geldschie- graag blijven eren. „We do- adezaal dus zeker om tot Ya- öal. Maar we wachten nog 51 tot het najaar, omdat we naamsverandering gepaard laten gaan met enig cere- finieel vertoon." Terneuzen tien keer hoger dan bij Vlissingen. De haven van Ter neuzen is van oudsher een be langrijk knooppunt voor het scheepvaartverkeer, zowel voor de zee- als de binnenvaart. Niet voor niets was de waterpolitie hier altijd al gevestigd. En ook de sleep- en bergingsbedrijven zijn er logischerwijze geconcen treerd." Een ander argument om de waterpolitie te concentre ren in Terneuzen is, volgens Lo nink, de aanwezigheid van een groot aantal risicovolle bedrij ven in de Kanaalzone. „Die bedrijven hebben fors moe ten investeren om te voldoen aan internationale richtlijnen op het gebied van havenveilig heid, de zogenaamde ISPS-richt- lijn. Het komt op z'n zachtst gezegd toch vreemd over dat je op zo'n moment als overheid de politie uit dit gebied terug trekt." En tenslotte blijkt dat het pa trouillevaartuig dat vanuit Hans weert een deel van de Wes- terschelde én het Kanaal Gent-Terneuzen als werkgebied zou bestrijken, bij windkracht vier de Westerschelde al niet meer op mag. Ook dat pleit voor Terneuzen als standplaats. Maand van het Spannende Boek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken Henning Mankell, Het graf Een zaak voor inspecteur Kurt Wallander Asperge Menu aspergesoep en asperges Flamande (naar keuze vegetarisch) en sorbetijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 Directiekamerl 14 Zeeuwse schilderijen van 7 schilders Williamj Verstraeten De aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website Han van den Bergen (rechts) heeft namens de dorpsraad nieuw speelgoed uitgedeeld aan de peuters. Leidster Astrid Hofman bekijkt een nieuwe pop. foto Peter Nicolai door Euqène Verstraeten LAMSWAARDE - Peuterspeelzaal Het Lammetje heeft er heel vyat speelgoed bij- gekregen. De spulletjes konden worden aangeschaft vanwege een gift van 250 eu ro door de dorpsraad van Kuitaart. Het is de opbrengst van het Schuurbal dat de dorpsraad eind vorig jaar organi seerde. Het speelgoed werd gisteren offi cieel overhandigd door voorzitter Han van den Bergen van de dorpsraad. „We organiseren eens in de twee jaar zo'n schuurfeest", zegt Van den Bergen. „De opbrengst gaat altijd naar plaatselij ke evenementen, zoals het Sinterklaas feest. Omdat de peuterspeelzaal het fi nancieel nogal moeilijk heeft hebben we besloten dit keer de opbrengst te schen ken voor de aanschaf van speelgoed. Op de peuterspeelzaal wordt toch een basis gelegd voor de verdere ontwikkeling van kinderen. Wij zijn blij dat we hieraan kunnen bijdragen." De peuterspeelzaal was blij verrast met de bijdrage. „We hebben veel moeten investeren in nieuwe tafels en stoelen", zegt leidster Astrid Hofman. „Maar ook een deel van door René Hoonhorst PHILIPPINE - In het rapport Organisch Groeien concludeer de de provincie nog geen drie jaar geleden dat de invulling van de Spuikom een 'respectvol le verrijking' voor Philippine is. En net voor de overgang naar de nieuwe gemeente Terneuzen be paalde het toenmalige college van B en W van Sas van Gent dat het groen van het Spuikom- park niet mocht worden opgeof ferd aan nieuwbouwplannen. De bewoners van het Spuikom- park bedoelen maar. Ze verzin nen hun argumenten niet zelf, de gemeentelijke en provinciale overheid lieten beide nog na de eeuwwisseling weten dat de in richting van de Spuikom een voorbeeld is voor veel andere dorpen. Het mosseldorp is niet gezegend met veel groen, maar het Spuikompark geeft de 2200 inwoners en de vele bezoekers van de restaurants voldoende lucht. De bouw van een woon zorgcentrum in de Spuikom zou direct een einde maken aan de dubbele functie van ademende long en kloppend recreatiehart, oordelen de bewoners. De Spuikommers weten het; veel oude Philippinenaren kij ken hen nog steeds een beetje misprijzend aan. Ze worden door de bewoners van het oude dorpshart beschouwd als rijk aards. En zeker, enkele bunga lowbewoners zitten behoorlijk in de slappe was. Maar er zijn er zeker zoveel die hun leven lang hard hebben gewerkt op een boerderij of in een winkel en van hun gespaarde centjes een optrekje hebben gekocht. Echt geld zit in het Waterdijkbos. Er wonen toevallig ook wat oud-bestuurders en een voorma lig gemeentesecretaris in de straatjes aan de rand van het park. En natuurlijk weten die weg in het woud van regels en bezwarenprocedures. Maar het gemêleerde gezelschap ageert niet eensgezind tegen de komst van een woonzorgcomplex uit ei genbelang. Of je het nou aan voormalig ge meentesecretaris W. Zwartelé van Sas van Gent of zijn Vlaam se buurman A. van Dri essen vraagt, aan voormalig agrariër E. Michielsen of oud-raadslid M. Sparreboom-Dupain, aan in wijkelingen uit de Veluwe, het echtpaar Otto, of oud-Statenlid van Zuid-Holland P. Kruijk, ze zeggen allemaal hetzelfde: „Laat nou vooral duidelijk zijn dat niemand in het Spuikom park tegen de bouw van een woonzorgcomplex is. Integen deel, zo'n voorziening voor oude re hulpbehoevende dorpelingen moeten er zo snel mogelijk ko men. Maar niet in het Spuikom park omdat je dan groen opof fert waar ze elders met veel pijn en moeite juist ruimte voor pro beren te creëren." Drassig De noodzaak om de verzorging sappartementen precies in de oude uitwatering van de Philip- piense haven te leggen ont breekt volledig, zeggen de park- bewoners. De plaats is niet ge schikt als bouwlocatie, omdat het park drassig is. Bovendien zijn er genoeg geschikte locaties voorhanden. Het vervallen vere nigingsgebouw De Meerpaal en omgeving, een stuk grond tus sen Philipsplein en Kasteel straat van de voormalige garage Seghers, de plaats van de brand weerkazerne, diverse locaties aan de Kasteelstraat aan de noord-of zuidrand van het dorp. De mooiste plek is echter wel die waarop tot voor kort de pal- letfabriek Spamix in bedrijf was. Alle genoemde locaties vielen de afgelopen jaren af, omdat de wo ningbouwvereniging Woongoed - waarin de Axelse RZVW en de Bressiaanse Woningstichting Zeeuws-Vlaanderen samenwer ken - zijn zinnen op de Spuikom heeft gezet. „Blijkbaar heeft de Westerveld wil niet naar Real Madrid agressief benaderd heeft. Ik ben dan ook van plan de politie hier over in te lichten." Eefting is van mening dat iemand die dit doet niet goed beseft wat dit te weeg kan brengen. Ook andere dieren kunnen worden getrof fen, Denk maar eens aan vleese tende dieren zoals egels, kraai - achtigen en uilen, die op dit mo ment jongen hebben." TERNEUZEN - De Zeeuwse patiëntenorganisatie Klaver blad houdt de komende drie weken een onderzoek om de tevredenheid van de patiënten van de beide huisartsen posten in Zeeuws- Vlaanderen te polsen. Patiënten die contact hebben gehad met de huisartsen post in Terneuzen of die in Oostburg, kunnen een telefoon tje krijgen van een vrijwilliger van het Klaverblad met vragen over de post. Het gaat onder andere om de tevre denheid over de bereikbaarheid, de behandeling en de ma nier waarop patiënten worden benaderd door de medisch assistenten en de dokters van de huisartsenpost. De vragen zijn in opdracht van het Klaverblad opgesteld door adviesbureau Stoel in nauw overleg met de huisart senposten en patiëntengroepen. De resultaten worden be sproken met een klantenpanel en de betrokken medisch assistenten en huisartsen. De resultaten van het klantte- vredenheidsonderzoek zijn volgende maand bekend. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 36-jarige inwoner van Koewacht voor de export van 92.000 xtc-pillen veroordeeld tot vijf jaar cel. Bij zijn aanhouding, 9 februari dit jaar in zijn woning, werd ver der 1,2 kilo hennep gevonden. De zestien kilo amfetamine werd 1 oktober 2001 in Dover in de auto van een man uit Oostburg aangetroffen. De Oostburger is hiervoor in En geland veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. Hij had verklaard in opdracht van de Koewachtenaar te heb ben gehandeld. Van hem had hij op de parkeerplaats bij De Wouwse Tol de sleutels van de drugsauto gekregen. De drugs vertegenwoordigen in Engeland een straatwaar de van circa één miljoen euro. Officier van justitie R. Ram- meloo had de vijf jaar gevangenisstraf geëist, die de recht bank de Koewachtenaar oplegde. YERSEKE - Bij aangekondigde snelheidscontroles op vier plaatsen op Zuid-Beveland werden gisteren in totaal 160 bestuurders betrapt op te hard rijden. De meeste over tredingen, zestig, werden op de Zanddijk in Yerseke gere gistreerd. MIDDELBURG - Klanten geven de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg het rapportcijfer acht voor de dienstverle ning. Uit een onlangs gehouden klantenonderzoek blijkt dat bezoekers tevreden zijn over de collecties en het perso neel kwalificeren als deskundig, behulpzaam en klant vriendelijk. Wel vinden de klanten dat de bewegwijzering in de bibliotheek beter kan en dat er te weinig computers staan. het speelgoed was aan vervanging toe." Van het geld van de dorpsraad zijn een nieuwe tractor en enkele poppen ge kocht. Daarnaast was er nog geld over om allerlei kleinere spellen en speelgoed aan te schaffen. Peuterspeelzaal Het Lammetje wordt be zocht door vijftien kinderen. Die hebben inmiddels de nieuwe speeltjes al uitge breid getest. Het Spuikompark in Philippine. foto Peter Nicolai corporatie de meeste macht, want naar onze argumenten wordt niet geluisterd", stelt Zwartelé. De uitslag van een door D66 gehouden enquête is voor hem niet erg overtuigend. Een meerderheid van de respon denten koos weliswaar voor de Spuikom, maar Zwartelé vraagt zich af hoeveel jongeren de vra genlijst hebben ingevuld. Het standpunt van de ouderenbon den is ook niet erg helder. Verte genwoordigers van de KBO spra ken zich onlangs uit voor het Spuikompark als ideaal verzor gingsoord, maar andere gedele geerden pleitten een paar maan den terug nog voor de Kanaal polder. Net als bijna alle andere bewoners vindt Zwartelé het Spamixterrein de mooiste loca tie. Het terrein is vervuild, om dat er een vuilstort is geweest. Maar de grondreiniging naar vo ren halen op de provinciale sane- ringslijst duurt minder lang dan het afwerken van ellenlange juri dische procedures. Zwartelé waarschuwt: „Het is natuurlijk spijtig dat de bouw van een zorgcentrum dan weer jaren wordt vertraagd. Maar als de Terneuzense gemeenteraad akkoord gaat met de bouw van een woonzorgcentrum in de Spuikom, dan tekenen we be zwaar aan tegen elk voorberei- dingsbesluit, elke planwijziging of vergunningaanvraag." door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De partijen in het bestuursconflict in de Oos- terscheldeziekenhuizen gaan op korte termijn doen wat ze de rechter al tweeënhalve maand geleden hebben beloofd: met el kaar praten. Dat spraken zij gis teren af tijdens een nieuwe zit ting bij de rechter, waar vooral met modder werd gegooid. Directielid S. Schuitevoerder werd begin dit jaar door de Raad van Toezicht en Advies op non-actief gesteld, na een hoog oplopend conflict. Dat ontstond naar aanleiding van de procedu re om een nieuwe directievoor zitter te vinden, als opvolger van de vertrokken H. Broertjes. De Raad van Toezicht werd ech ter tot de orde geroepen door het hoogste bestuursorgaan bin nen het ziekenhuis, de Raad voor Maatschappelijke Reke ning en Verantwoording. Die be sloot de Raad van Toezicht te schorsen. De leden van de raad kondigden daarop zelf hun ver trek aan, maar zetten nog wel de ontslagprocedure van Schui tevoerder in gang. De kantonrechter behandelde het ontslagverzoek op 11 maart. Die maande de partijen echter tot overleg. Eerst moest worden overlegd of onder de nieuwe Raad van Toezicht terugkeer van Schuitevoerder mogelijk is. Als dat niet het geval zou zijn, diende er te worden gepraat over een passende financiële re- geling. De behandeling van de zaak werd gisteren voortgezet. Duide lijk werd dat sinds 11 maart geen enkele vooruitgang is ge boekt. Sterker nog: er is geen en kel overleg geweest. De nieuwe Raad van Toezicht is niet bereid te praten met Schuitevoerder over een eventuele terugkeer. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout kan beslissen het con tract van de directeur al dan niet te ontbinden. De partijen toonden zich bereid, in principe binnen veertien dagen, overleg te voeren over een afvloeiingsre geling. Komen zij tot een over eenkomst, dan is de rol van de rechter uitgespeeld. zeeuwse almanak Baby's eerste woordje vervult ouders doorgaans van grote trots. Voor die Zierikzeese vader was het echter eerder ontluis terend. Toen hij zijn dochter onlangs, zoals elke avond voor het slapengaan, liefko zend een nachtzoen gaf, liet ze zich daar in niet mis te ver stane bewoording over uit: „Bah!" advertentie HUIIM Puzzel mee en win één van de vele mooie prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47