PZC Politieke aanval grieft deel raad Manon maakt furore met voorlezen Partijen in conflict ziekenhuisbestuur toch om de tafel leefbaar Reimerswaal haalt uit naar nieuwe wethouder Knuit londenhater legt gif neer in Aardenburg Waterpolitie blijft in Terneuzen Wietkwekerij in Wemeldinge Vijf jaar voor exporteur xtc-pillen Klanten bibliotheek tevreden zeeuwse almanak Duidelijke taal factie: 0113-315649 l*w.pzc.nl jfliail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes ijvertentie-exploitatie: Koord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; •eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; iationaal: 020-4562500. donderdag 27 mei 2004 Westerveld wil niet naar Real Madrid editie Bevelanden-Tholen foor Frank Balkenende KRUININGEN - Een stuiterbal, ineedbaar, niets betekenend, nauwelijks capaciteiten. Die kwalificaties incasseerde de kersverse Reimerswaalse wet- louder C. Knuit (PvdA) dins- lagnacht, toen de raad zich uit sprak over zijn benoeming.' De ïherpe pijlen kwamen van de toog van Leefbaar Reimerswaal IR). Raadsleden van SGP. Pv- iien CDA vinden dat LR-frac- xvoorzitter M. Weststrate de jenzen van het betamelijke «ft overschreden. Weststrate «mt echter geen woord terug. Jk spreek gewoon de waar- itid." Weststrate hield tijdens het ijendapunt een cynisch betoog, vaarin hij terugblikte op de col- fge-onderhandelingen en waar bij zich volgens andere raads leden eens flink afreageerde na $n politieke nederlaag. nieuwe wethouder was no dig door het tussentijdse terug deden van BBR'er M. van Over loop. De collegepartijen SGP en CDA lieten vervolgens de BBR rallen, toen die in hun ogen te :oge eisen op tafel legde. Daar op ging de race tussen Leefbaar leimerswaal en PvdA. De laat je won. volgens Weststrate was hij voor adere fracties niet acceptabel is wethouder. „Ik ben recht zee, neem geen blad voor iemond. Als ik wethouder was prorden, had ik die andere jvee links en rechts gepasseerd. Zo iemand willen ze er liever net bij hebben. Nu hebben ze nuit, die wil alleen maar met dereen vriendjes zijn." feststrate verwijt vooral de pDENBURG - In Aarden- lurg is een hondenhater actief. De afgelopen dagen zijn in het Spindlerpad plakjes worst ge noden met daarin dodelijke gif- iotrels. Destukjes worst lagen op enke- plekken onder de struiken ver- :orgen. Volgens dierenarts L. an Bruinessen van dierenart- wcentrum West zijn de stukjes vorst duidelijk bedoeld voor ionden. „Katten eten dit niet. ïezijn nu eindelijk voor even an het vergiftigen van katten den nu krijg je dit weer. Slacht offers zijn er nog niet gevallen, Mar het had makkelijk ge kund." (Advertentie) Maand van het Spannende Boek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken 1 lenning Mankell, Het graf Ken zaak voor inspecteur Kurt Wallander Asperge Menu aspergesoep en asperges Flamande (naar keuze vegetarisch) en sorbetijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 Directiekamerl 14 Zeeuwse schilderijen van 7 schilders William Verstraeten De aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website dcjÜ SGP, die de college-onderhande lingen voerde, niet eerlijk te zijn geweest. „Zeg dan direct: jou moeten we niet." Volgens de fractievoorzitter van Leefbaar Reimerswaal is er een beschadigende actie aan de gang geweest. Zo heeft fractie voorzitter P. Koeman zich pu bliekelijk een keer laten ontval len dat het provinciaal bestuur moeite zou hebben met Weststra te als Reimerswaalse wethou der. Weststrate zat vier jaar lang in Provinciale Staten. Koe man: „We kregen daarover sig nalen uit onofficiële bronnen. Het was voor ons wel één van de argumenten om voor de PvdA te kiezen, let wel, niet hét doorslag gevende argument." SGP'er J. Sinke bezweert dat er tijdens de college-onderhande lingen geen verborgen agenda was. „Als we Weststrate onac ceptabel hadden gevonden, had den we nooit zover doorgepraat met Leefbaar Reimerswaal. Het was een nek-aan-nek-race, waarbij de PvdA onze voorkeur had." Tribunaal Sinke vindt het jammer dat Leefbaar Reimerswaal wethou der Knuit 'op voorhand af schiet'. Weststrate's betoog, dat onder meer rept van 'een SGP-CDA-tribunaal', gaat Sin ke veel te ver. CDA'er Koeman vindt het zelfs 'bij de beesten af'. Het bevreemdt PvdA'er J. Louwrink dat burgemeester A. Verbree niet heeft ingegrepen. „Weststrate doet dit steeds, een one-man-show met steken on der water. Maar deze keer was het uitzonderlijk scherp en op de man. Cees Knuit heeft dat niet verdiend." Weststrate zit er niet mee. „Ach, ik stoor me ook aan de SGP en het CDA. Hoe zou jij het vinden als ze een be- tonpaal op je carrière laten val len? Als je iedereen vertelt: als die Weststrate wethouder Manon Weijer leest voor tijdens de landelijke finale in Utrecht. foto Rianne den Balvert Goese scholiere wordt derde bij landelijke finale voorleeswedstrijd door Freek Jansen UTRECHT - Volgens de jury heeft ze een vrolijke, optimisti sche stem, waar je graag naar wil luisteren. Manon Weijers van basisschool 't Noorderlicht in Goes liet gisteren van de twaalf kandidaten alleen Gel derland en winnaar Friesland voor zich, in de strijd wie de bes te voorlezer in Nederland is. Een verslag van een hectische dag, waarin Manon een bijna even grote sterrenstatus kreeg als een acteur uit Goede Tijden, Slechte Tijden. 10.15 uur: De 22 klasgenoten van Manon halen hun Manonne- tjes op voordat ze de bus in gaan. Een Manonnetje is een sóórt vogelverschrikker met het hoofd van Manon erop en een rood t-shirt van de school om het lijf. De voorleesster zelf is al op weg naar Muziekcentrum Vredeburg in. Utrecht, samen met moeder An ja. 10.45 uur: De sfeer in de bus is nog redelijk rustig. Vader Edward, die vandaag vrij heeft en meereist met de schoolbus, vertelt dat de elfjarige Manon vannacht goed heeft geslapen. „We hebben gisteravond nog even geoefend. Haar stukje mag niet langer duren dan vijf minu ten, dus ze moet het goede tem po aanhouden." Met haar ouders komen haar zusje, haar grote broer, haar twee oma's, twee tantes, twee nichtjes en een neefje kijken. 11.00 uur: Als Mieke Joosse, me dewerker van bibliotheek Goes, snoepjes uitdeelt, wordt de stem ming nog feestelijker. „Dank jewel bibliotheekmevrouw!" roept een jongen. De kinderen vermaken zich met gameboys en Scoubidou -tou wt j es 11.30 uur: Leraar Johan Huis- son vertelt de afgelopen dagen Manons klasgenoten met hun Manonnetjes vlak voor vertrek. de spanning in de klas wel mee viel. „Ik heb er maar niet al te veel aandacht aan besteed. We hebben Manonnetjes gemaakt en spandoeken en dat was het dan. De andere kinderen vinden het wel allemaal hartstikke leuk. Of ze nou eerste wordt of niet, maakt eigenlijk niet zo veel uit. Ze is al kampioen van Zeeland, dat is al een hele pres tatie. Maar je weet nooit of ze gaat winnen, ik sta nergens meer van te kijken. Als je ziet hoe gemakkelijk ze door de voor rondes is heengeglipt. Manon is heel naturel in het voorlezen, doet geen overdreven stemme tjes." 12.00 uur: Mei vin schreeuwt van achteruit de bus: „Meester, we hebben de yell nog niet geoe fend!" „Kom dan maar eens naar voren", nodigt de meester uit. Dan roepen alle kinderen te gelijk: „Sms het maar naar ie dereen, Manon is onze nummer één!" 12.30 uur: Eindelijk rijden we Utrecht binnen. Bij het bordje bebouwde kom wordt hard ge juicht. Het zal niet de laatste keer zijn. Gejuich 12.55 uur: We zijn aangekomen bij muziekcentrum Vredenburg en er is geen houden meer aan, niemand zit meer op zijn plek. Een mevrouw van Vredeburg komt de bus binnen om instruc ties te geven. „Jullie komen voor Manon, zeker?" Weer luid gejuich. 13.15 uur: Iedereen is binnen, de klas maakt mooie sier met de Manonnetjes. Manon is er al en is erg zenuwachtig. foto Willem Mieras 13.25 uur: De spanning is om te snijden, het is één grote heksen ketel in de zaal. Twaalf scholen, uit elke provincie één, schreeu wen om het hardst. Manon maakt nog één keer een praatje met haar klasgenoten, voordat ze met haar moeder op de voor ste rij gaat zitten. 13.35 uur: Presentator Jochem van Gelder komt op, een oorver dovend gejuich. Hij vertelt dat 67.000 kinderen mee hebben ge daan aan de voorrondes, waar van er nu nog twaalf over zijn. Hij stelt de juryleden voor en vooral Sebastiaan Labrie, ac teur van Goede Tijden, Slechte Tijden krijgt veel applaus. Jury voorzitter en schrijfster Anke Kranendonk legt uit dat de jury voornamelijk oplet of het fijn is naar de voorlezer te luisteren. 13.50 uur: De eerste kandidaat wordt, nou, nou, nou, nou De LR-voorman zegt hard oppo sitie te voeren, maar 'ik geef Knuit gewoon eeh hand, hoor'. „Ik heb hem verder ook gefelici teerd. Het is wel zo dat Knuit al achttien jaar in de raad zit en ge woon niks durft." Wethouder Knuit, gekozen met 13 van de 19 stemmen, blijft koel. „Ach, de druiven zijn zuur voor hem. Ik heb wijselijk mijn mond gehou den toen hij op de man speelde, ik ben niet als hij." TERNEUZEN - De waterpolitie vertrekt voorlopig niet uit Terneuzen. De leiding van het Korps Landelijke Poli tiediensten (KLPD) wil eerst onderzoeken welke locatie het geschiktst is voor de concentratie van de politie-een- heid voor het Westerscheldegebied. Tot die tijd wordt de post Terneuzen gehandhaafd. De mogelijkheid bestaat dat de KLPD uiteindelijk besluit de politiediensten voor de hele Westerschelde te centraliseren in Terneuzen. Bur gemeester J. Lonink van Terneuzen heeft daar in ieder ge val voor gepleit tijdens overleg met de KLPD-top en com missaris van de koningin W. van Gelder. Naast Tei'neu zen is nu Vlissingen nog kandidaat voor de vestiging. Maar Lonink zegt: „Bekijk je het aantal scheepvaartbewe gingen, dan is de frequentie bij Terneuzen tien keer hoger dan bij Vlissingen. Niet voor niets was de waterpolitie hier altijd al gevestigd" WEMELDINGE - Tijdens een onderzoek van de politie in een loods in Wemeldinge is een wietkwekerij aangetrof fen. Ongeveer zevenhonderd planten en bijbehorende ap paratuur werden in beslag genomen en vernietigd. De po litie onderzoekt de zaak verder. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 36-jarige inwoner van Koewacht voor de export van 92.000 xtc-pillen veroordeeld tot vijf jaar cel. Bij zijn aanhouding, 9 februari dit jaar in zijn woning, werd ver der 1,2 kilo hennep gevonden. De zestien kilo amfetamine werd 1 oktober 2001 in Dover in de auto van een man uit Oostburg aangetroffen. De Oostburger is hiervoor in En geland veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. Hij had verklaard in opdracht van de Koewachtenaar te heb ben gehandeld. Van hem had hij op de parkeerplaats bij De Wouwse Tol de sleutels van de drugsauto gekregen. De drugs vertegenwoordigen in Engeland een straatwaar de van circa één miljoen euro. Officier van Justitie R. Rammeloo had d'e vijf jaar gevangenisstraf geëist, die de rechtbank de Koewachtenaar oplegde. MIDDELBURG - Klanten geven de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg het rapportcijfer acht voor de dienstverle ning. Uit een onlangs gehouden klantenonderzoek blijkt dat bezoekers tevreden zijn over de collecties en het perso neel kwalificeren als deskundig, behulpzaam en klant vriendelijk. Wel vinden de klanten dat de bewegwijzering in de bibliotheek beter kan en dat er te weinig computers staan. begint. Eerst moet iedereen een stuk voorlezen dat hij of zij heeft voorbereid, daarna moe ten de kinderen een stukje lezen uit een boek dat ze vandaag pas voor de eerste keer hebben gele zen. 15.50 uur: Eindelijk is Manon aan de beurt, als tiende. Ze leest voor uit een grappig boek, De buik van meneer Hobbema van Marianne Busser en Ron Schroder. Ze leest goed, de span ning valt geleidelijk van haar af en maakt bijna geen enkele fout. Het zit er bijna op. Nu al leen nog het onvoorbereid lezen. 16.05 uur: Het boek waar de kan didaten uit moeten voorlezen is moeilijk, met ingewikkelde zin nen en veel vreemde woorden. Om de beurt moeten ze een stuk je lezen. Ook dat gaat Manon goed af. Sterretjes 16.40 uur: Na een korte pauze is de jury eruit. Alleen de eerste, tweede en derde plaats worden bekend gemaakt. „De rest is alle maal vierde", vindt Jochem van Gelder. Met trommels, tamboe rijnen en sambaballen komen de twaalf sterretjes het podium op. De eerste naam die wordt ge noemd is de derde plaats, voor Manon. De klas op de tribune veert enthousiast op en scan deert haar naam. Haar vader glimt. De dag kan niet meer ka pot. 16.50 uur: De show is afgelopen, er wordt driftig gejaagd op handtekeningen van Jochem van Gelder en de leden van de jury. Ook Manon wordt belaagd door alleilei mensen. Ze had niet verwacht te winnen: „Maar wel gehoopt." Een klasgenootje komt op haar af: „Mag ik ook een handteke ning van jou?" Manon is van daag een ster voor haar klasge noten. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De partijen in het bestuursconflict in de Oos- 'terscheldeziekenhuizen gaan op korte termijn doen wat ze de rechter tweeënhalve maand gele den hebben beloofd: met elkaar praten. Dat spraken zij gisteren af tijdens een nieuwe zitting bij de rechter, waar vooral met modder werd gegooid. Directielid S. Schuitevoerder werd begin dit jaar door de Raad van Toezicht en Advies op non-actief gesteld, na een hoog oplopend conflict. Dat ontstond naar aanleiding van de procedu re om een nieuwe directievoor zitter te vinden, als opvolger van de vertrokken H. Broertjes. De Raad van Toezicht werd ech ter tot de orde geroepen door het hoogste bestuursorgaan bin nen het ziekenhuis, de Raad voor Maatschappelijke Reke ning en Verantwoording. Die be sloot de Raad van Toezicht te schorsen. De leden van de raad kondigden daarop zelf hun ver- trek aan, maar zetten nog wel de ontslagprocedure van Schui tevoerder in gang. De kantonrechter behandelde het ontslagverzoek op 11 maart. Die maande de partijen echter tot overleg. De behandeling van de zaak werd gisteren voortge zet. Duidelijk werd dat sinds 11 maart geen enkele vooruitgang is geboekt. Sterker nog: er is geen enkel overleg geweest. De nieuwe Raad van Toezicht is niet bereid te praten met Schui tevoerder over een eventuele te rugkeer. Advocaat E. Dommering van het ziekenhuis noemde allerlei argumenten om aan te geven dat een rentree van de directeur ongewenst is. Volgens hem zal diens terugkeer leiden tot het vertrek van de bestuur van de medische stafvereniging en waarschijnlijk ook van de Raad van Toezicht en interim-direc teur A. van Alphen. De raadsman verwees ook naar de financiële situatie van het zie kenhuis, dat 2003 met een te- koi't van 7,5 ton heeft afgeslo ten. De accountant zou hebben gewezen op gebrekkig finan cieel toezicht binnen de organi satie, aldus Dommering. Hij noemde ook het salaris van Schuitevoerder, dat aanzienlijk hoger zou liggen dan voor een dergelijke functie gangbaar is. Onwil H. Schravenmade, advocaat van Schuitevoerder, verweet de te genpartij de beweringen niet te onderbouwen, maar bovenal to tale onwil. „Het is niet te verte ren dat je niet bereid bent te overleggen. Zo zout heb ik het zelden gegeten." Het enige finan ciële voorstel dat het ziekenhuis heeft gedaan noemde hij 'onder maats en technisch niet moge lijk'. „Het was take it of leave it," Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout zei dat het hem niet in teresseerde waarom de partijen niet nader tot elkaar zijn geko men. „Er is niets bruikbaars ge komen uit de afgelopen tweeën halve maand. Meer hoef ik niet te weten." De rechter kan nu beslissen het contract van de directeur al dan niet te ontbinden. De partijen toonden zich daarom bereid, in principe binnen veertien dagen, overleg te voeren over een af vloeiingsregeling. Baby's eerste woordje vervult ouders doorgaans van grote trots. Voor die Zierikzeese vader was het echter eerder ontluis terend. Toen hij zijn dochter onlangs, zoals elke avond voor het slapengaanliefko zend een nachtzoen gaf, liet ze zich daar in niet mis te ver stane bewoording over uit: „Bah!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31