Taskforce wacht op antwoord PZC Inspraak over Goese verkeersplannen En je financiert flexibel. Vandalisme kost waterschap geld Gymzaal wijkt voor fietsenstalling 11 Aanpak Sint-Maartensdijk en Scherpenisse strandt op talmende gemeente \linisymposium zorgmanagers -ezing dialecten Vernielzuchtige man toont weinig berouw agenda Seniorentennis T Een nieuwe Agila vanaf 99,- per maand. woensdag 26 mei 2004 Hnnr Ab van der Sluis HDDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft deze maand duizenden euro's schade geleden door vandalisme in het buitengebied. In het eerste week einde stalen onbekenden op de Breeweg bij Koudekerke twee honderd jonge struiken. Een «eek later werden op dezelfde ffeg 1400 struiken uit de grond gehaald en in de sloot en tussen de andere beplanting gegooid. door Freek Janssen Het waterschap Zeeuwse Eilan den heeft met enige regelmaat te maken met vandalisme. Ver keersborden worden vaak omge bogen, beklad of gestolen, ver- keerstellers verdwijnen en de slangen over het wegdek wor den vernield. Op de Schutteplaat (een eiland in het Veerse Meer) werden afge lopen week jonge bomen omge zaagd. De vandalen probeerden vervolgens om een kampvuur te maken met het hout. Verder werd in het weekeinde van 15 en 16 mei een parkeerautomaat vernield aan de Strandweg bij Koudekerke, ter waarde van 750 euro. Het waterschap werd onlangs ook geconfronteerd met het ille gaal storten van afval. Bij Kort- gene werd een vrachtwagen vol coniferen gedumpt. Op Tholen moest twee weken ge leden de slagboom aan de water kering bij de Gemaal weg in Sint Maartensdijk het ontgelden. De ze vernieling gebeurt vaker, maar ook andere slagbomen en de sloten zijn een doelwit van vandalen. Langs de Provincialeweg op Noord-Beveland werden de afge lopen weken verkeersborden meegenomen en op Schou-^ wen-Duiveland zijn het schrik- hekken die worden gestolen. Het waterschap doet van elke vernieling aangifte bij de poli tie. Medewerkers van het water schap herstellen de schade zo snel mogelijk om te voorkomen dat andere weggebruikers of re creanten hinder ondervinden van de vernielingen. Het water schap probeert ook altijd zo snel mogelijk de afgezaagde of afgebroken bomen te vervan gen, maar dat is vaak afhanke lijk van het plantseizoen. De on langs vernielde bomen kunnen pas op z'n vroegst in oktober van dit jaar worden vervangen. (Advertentie) SINT-MAARTENSDIJK - Het doel dat ze voor ogen hebben is helder: de negatieve gevoelens de dorpsbewoners doorbre ien en een positieve impuls ge ven aan Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. De zeven leden van taskforce Smerdiek/Scher- penisse wachten nog slechts op fiat van de gemeente: „Als de raad zich niet uitspreekt voor onze plannen, dan stoppen we er mee." is de droom van iedere ge meente: je geeft aan dat je dorps vernieuwing wilt en binnen de 'sortste keren ligt een rapport 3 een bewonerswerkgroep op deurmat, dat haarfijn uitlegt wat de inwoners willen, hoe en wanneer. Ongeveer een jaar geleden be- jon de taskforce aan haar mis se. De leden hebben allemaal hun eigen expertise: er is ie mand die alles weet van bestuur- ïjke zaken, een ander heeft oog voor de belangen van onderne mers, weer een ander weet het :2adje van de kous van de ont wikkelingen omtrent Haestinge. leden van de taskforce Kloet, directeur van wo ningcorporatie Castria Wonen, a W. Brevet, voorzitter van de aiddenstandsvereniging Thool- seOndernemers Federatie. Flinke klap Brevet: „We zijn een groepje mjwilligers die niet op een ver jaardagspartijtje afgeven op de Kmeente, maar die er ook echt 10ES - Voor managers en team- aders in de zorg is er morgen leen minisymposium over zin- pgactivering in zorgcentrum Ter Weel in Goes. Zintuigactive- ring is het door middel van het Ktief prikkelen van de zintui- Rn proberen contact te zoeken net demente ouderen. Het sym- jteium duurt van 13.30 tot 16 30 uur. !0ES - Heemkundige kring De Bevelanden houdt vandaag een provinciaal consulent pteektalen Veronique de Trier |telt over de Zeeuwse dialec ten toegespitst op de Beveland- 6 dialecten. De lezing begint n 19.30 uur in Buijs Ballot Col- te redactie bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET '«ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: "800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur iets aan doen." En dat er iets moet gebeuren in de dorpen is zeker. Als het gemeentehuis en het Markiezaatscollege weg gaan uit Sint-Maartensdijk is dat een flinke klap voor het dorp. Ook Scherpenisse is toe aan vernieuwing: een paar maanden geleden werd de win keliersvereniging opgeheven, omdat er te weinig middenstan ders over waren om de club over eind te houden. De plannen van de taskforce zijn veelomvattend: de recreatie aan de zuidkant van de dorpen moet worden versterkt, er moe ten meer winkels komen, de Markt in Sint-Maartensdijk moet op de schop en de entree van het dorp moet grondig opge knapt worden. Kloet: „Vroeger reed iedereen via de Molendijk Sint-Maartensdijk binnen, maar dat mag niet meer. Nu stu ren ze je via de rotonde bij On der de Linden, maar dan ben je eigenlijk het dorp al voorbij." Dus pakken de meeste automobi listen de Nijverheidsweg, en die is erg slecht onderhouden. Een van de stokpaardjes van de werkgroep is het creëren van dorpshuizen nieuwe stijl in Scherpenisse en in Haestinge. De oude kleuterschool aan de Radda Bamenstraat kan dan worden gebruikt voor woning bouw. Maar de nieuwbouwplan- nen voor Haestinge worden door de gemeente steeds maar weer op de lange baan gescho ven,. tot ergernis van de inwo ners van Sint-Maartensdijk en van de taskforce. Een paar maanden geleden is de groep met een plan van aanpak naar burgemeester W. Nuis ge stapt. Brevet: „Die reageerde erg positief. We zijn ook met de gemeenteraad gaan praten en de vraag gesteld: 'Zijn jullie het met deze visie eens en zijn jullie bereid actie te ondernemen?'" Reactie Op een reactie zit de werkgroep' nog steeds te wachten. „We heb ben best begrip voor het feit dat de raadsleden het nu druk heb ben in verband met de bezuini gingen, maar we zouden erg graag horen dat ze het eens zijn met het concept. Later kunnen GOES - De voormalige gemeentelijke gymzaal langs de Fruitlaan in Goes gaat tegen de vlakte. Het gebouw, waar vele jaargangen leerlingen hun sport lessen volgden, is nu een prooi geworden voor de slo pers. Het gebouw is gekocht door het Regionaal Opleidin gen Centrum Zeeland, dat pal ernaast zijn nieuwe Goese vestiging heeft gebouwd. Het enorme complex is vrijwel gereed en wordt na de zomervakantie in ge bruik genomen. Momenteel wordt het gebouw afgewerkt en het omlig gende terrein ingericht met onder meer parkeerplaat sen. Aan de kant van het gymlokaal komen over de vol le breedte van de kavel fietsenstallingen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Een randweg om Wilhel- minadorp, een tunnel onder de spoorkruising in de Van Hertum- weg, het verlengen van de Nan- senbaan richting Kapelle? Ieder een die een mening heeft hoe de verkeersknelpunten in Goes kunnen worden opgelost, kan daarover binnenkort zijn zegje doen. De raadscommissie grondgebied heeft deze week het groene licht gegeven om het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan (GVVP) in de inspraak te breng en. Het ambitieuze plan presenteert een groot aantal ideeën, in to taal 31, die ervoor moeten zor gen dat de stad bereikbaar en be rijdbaar wordt en blijft. Enkele voorstellen zijn: aanleg rotondes op de kruisingen van de Ringbaan, weren doorgaand verkeer door Goes-Oost, recon structie Westhavendijk, aanleg van een nieuwe brug over of een aquaduct onder het havenka naal, doortrekken Nansenbaan richting Vierwegen en bouw van parkeergarages aan Westwal/- Westsingel en omgeving De Ruy- terlaan. De gemeenteraad heeft zich nog nauwelijks inhoudelijk uitge sproken over het GVVP. De meeste fracties willen eerst we ten wat de inspraakronde ople vert en mede aan de hand daar van bepalen welke projecten de voorkeur hebben en in welke volgorde die zouden moeten wor den uitgevoerd. Het is de bedoeling dat het ver keersplan vier maanden lang, van juni tot en met september, ter inzage komt te liggen, zodat ondanks de zomervakantie ie dereen de kans heeft er kennis van te nemen. Eind dit jaar kan de gemeenteraad vervolgens be slissingen nemen. Een eerste reactie op het GWP is overigens al binnen. De Belan gen Vereniging Wilhelminadorp en de Vereniging van Bewoners van het Goese Meer hebben ge zamenlijk laten weten ingeno men te zijn met het idee van een randweg om Wilhelminadorp, een verbindingsweg Ring- door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse veroordeelde gisteren een negentienjarige inwoner van Kortgene voor vernielingen aan een camper en een personenauto tot honderd uur werkstraf, waar van veertig' uur voorwaardelijk. De man richtte vorig jaar 15 juni op een parkeerplaats in Kortgene voor 5500 euro schade aan de camper aan. De verniel zuchtige man ging 2 november in zijn woonplaats weer over de schreef door deuken in een auto te schoppen en het voertuig te bekrassen. De schade, 2459 eu ro, is vergoed door de verzeke ring. De verdachte was de oudste van een groep jongeren, die volgens officier van justitie G. van der Burg in een kwade dronk zich tebuiten gingen aan het zinloos vernielen van de au to's. De officier hekelde verder de on geïnteresseerde houding van de Kortgener die zich tijdens de zit- ting onverschillig voordeed. Van de Burg zei zich voor de toe komst ongerust te maken. Twee mededaders zijn veroordeeld tot werkstraffen van zestig uur. De officier liet de leeftijd van verdachte meespreken en eiste 120 uur werkstraf, waarvan der tig uur voorwaardelijk. De man reageerde verbeten op de offi cier. Ook de politierechter laak te de houding van verdachte. „De reactie is in uw nadeel." Ze beperkte de taakstraf. Aan de ei genaar van de camper moet de man zijn deel van de schade, 1103 euro, vergoeden. 's-HEER ABTSKERKE - Breed tesportproject Borsele Beweegt houdt vanaf donderdag het Se nior Plus Tennisproject. Inwo ners van Borsele van vijftig jaar en ouder kunnen vijftien weken lang een balletje slaan op de ten nisbanen in 's-Heer Abtskerke, voor maar één euro per keer. De baan is geopend van 9.30 tot 13.30 uur. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Sint Gertrudis- kerk. Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13.00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; FNV gebouw Jacob Obrechtlaan 3, 19.00-21.00 uur: Spreekuur vakbonden FNV Bondgenoten, ABVOKABO FNV en FNV BOUW; COLIJNSPLAAT - Dorpshuis de Brug, 18.30 uur; Inschrijven en start Avond vierdaagse; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Kantine ZLM, 13.30-16,30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 10.00-17,00 uur: Expositie bloemwerk Groen College; Grote Kerk, 13.30 uur: Carillonbespe ling door Sjoerd Tamminga, Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16 45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiènten, HANSWEERT - Sluizencomplex, 13.00 uur: Boottocht over de Westerschelde, Kaarten verkrijgbaar bij de WV in Goes; HOEDEKENSKERKE Nieuwe Veer- weg, 10.00 uur: Boottocht over de Wes terschelde; Kaarten verkrijgbaar bij de VVV in Goes; KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur Yo ga; 13.30 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Wei- fa rewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6, 7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17,00 uur: Biljartclub senioren; 13.30-16.30 uur vrouwenclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groe ne Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltui nen met Orangerieplanten en waterpar tijen geopend voor publiek, VLAKE Sequoiahof, 10.00-18.00 uur Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - De Wemel. 13.00 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20 00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 19.30-21.30 uur: Repetitie fanfare Muziekvereniging Mozart; Gymzaal Ericalaan, 09.00-10.00 uur: Conditietraining voor 50-plus bij Om- ni-sport Reimerswaal. ze natuurlijk nog altijd wijzigin gen aanbrengen." Binnen twee weken wordt de ka- demota gepresenteerd en dan komt er meer duidelijkheid. In het voorstel van het college is in ieder geval 50.000 euro beschik baar voor vernieuwing van Sint- Maartensdijk en Scherpenisse. Het is alleen nog even afwach ten of dat geld bedoeld is voor de plannen van de taskforce. Kloet: „De vraag is nu: nemen ze ons serieus of niet? De kader nota moet daar antwoord op ge ven." baan-Manneeweg, een knip in de Kr uk weg en een extra brug over het kanaal. Daarmee wordt veel verkeershinder in de omge ving voorkomen, is hun overtui ging- Anderzijds verwachten zij dat het nog lang gaat duren voordat een en ander werkelijkheid wordt. Daarom dringen zij erop aan dat er op korte termijn ook een oplossing komt, 'al of niet provisorisch'. Je zoekt een auto die bij je past. Die net zo flexibel is als jij zelf bent. Dus kom je vanzelf bij de Opel Agila. Die je nu ook nog eens heel flexibel kunt financieren. Tegen heel soepele voorwaarden. Want met een minimale aanbetaling rijd je nu al een nieuwe Agila voor slechts 99,- per maand. Meer weten? Kijk snel op www.opel.nl of ga vandaag nog langs bij de Opel dealer. Model Contante verkoopprijs Aanbetaling/ Krediet- bedrag maanden Agila Essentia 1.0-12V 9,795,- 3.429,- 6.366,- 36 Agila Maxx 1.0-12V 11.395,- 3,988,- 7,407,- 36 Krediet- vergocdlng Eff. Rente op jaarbasis Maand- termijn Slot- Agila Essentia 1 0-12V 1.312,36 8.4% 99,01 4.114,- Agila Maxx 1.0-12V 1.495.12 8.4% 120,67 4 558.- Het frenoenngsoarbod vvcrdt oengeboden veer een neuwe Opel AgJo, Meriva en Zofira en geldt voor nieuwe orders met een utersteregstrciriedcitun van 3t ji420(KMaxrnod «ct financiering per klont'Minirricieaonbetdrg is 3SI (dmv mnJfoanbeKing). Looped 36 moandsrc Max. 20.000 km pj- financiering wo GMAC finondd Serwcts en toetsing b* het BKR inTeL Tariefw^zigingen vocubehouden Maag noor de voorwoorden bj de Opel draler. Gemdddd brondstatverbmk en CO^uitsloor. volgens ftchttjn 1999/10CVEG. Bentmotoren kmsAter van 15.9 tot 17.2. Wers/100 km; van 69 tot 5.8. COj grforr van 151 tot 139. Dieselmotor kmsAter 199. Ljlers/100 krrt 5.2 CO2 grftm. 1*0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31