PZC Eén arbeidscentrum Terneuzen Clinge krijgt appartementencomplex Milieuspeurtocht opent ogen leerlingen Commotie rond consultatiebureau E 60% KORTING m 75% KORTING kollege wil 2,5 miljoen euro investeren in nieuwe vleugel stadhuis dolle opruimingsweek Cerestar koploper milieuklachten Meer textiel in Caritas-containers Vergeet-me-nietje voor kinderen Groenplan Terneuzen in de maak Leeftijd «Jactie: 0113-315649 riw.pzc.nl tóil:r|dactie@ pzc.nl ,jtbus 31,4460 AA Goes vertentie-exploitatie: 'ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^uws-Vlaanderen: 0114-372770; jjonaal: 020-4562500. Unsdag 25 mei 2004 Record voor Petacchi editie Zeeuws-Vlaanderen mrRené Hoonhorst [KNEUZEN - Een nieuwe '<ugel aan het Terneuzense ge- «ntehuis moet over drie jaar sderdak bieden aan een 'huis a de arbeid'. Burgemeester en üthouders verwachten 2,5 mil- d euro nodig te hebben voor aanbouw, die aan de kant i de Scheldeboulevard moet nen te liggen. Het arbeidscen- nim wordt aan de afdeling bur- maken gebouwd, ook al om- [itop die afdeling alle publieks- iilies staan. L nieuwe vleugel is noodzake- uitvoering te kunnen ge- kaan de nieuwe wet Werk en die de gemeente een biere rol geeft bij het toeken- verstrekken van uitkerin- E Centrum voor Werk en Inko- U(CWI) en de reïntegratiebe- pjven Dethon en PIBLW moe- samen mét de gemeente zor- L dat alle werklozen zo snel aan de slag raken dan en zinvol be- gaat erom dat werklozen p snel mogelijk aan het werk tmen. Of het nou jongeren zijn e net van school komen en er- pg ontberen of mensen die U baan zijn kwijtgeraakt. Ze zo snel mogelijk aan de k omdat het voor de kans op toekomstige baan funest is langere tijd thuis te zitten", wethouder J. van ihaik (sociale zaken), b te voorkomen dat werkzoe- rnden van het kastje naar de pur worden gestuurd of tussen raken, is het van be ng dat alle instanties die zich en/of uit- Irts stuurt lolitie af op Irankrijder 1DDELBURG - Een 51-jarige uit Wemeldinge zei iiteren voor de rechtbank in dat hij zich schaam- s voor zijn gedrag. Maar wat Bvooral stoorde, was de han- tbrijze van een dokter van de lisartsenposl. Die belde de po- M, nadat de man bij haar ge net was. „Maar ze heeft mij «naar naar huis laten rijden." Wemeldingenaar had zijn ww, die thuis van de trap 4 gevallen, met verwondin- Si naar de huisartsenpost in te gebracht. Vooraf had de w bier en wijn gedronken. ook de arts niet ont- Die belde de politie, ter stel onderweg naar huis kBij thuiskomst stond de po- voor zijn woning al lie wachten. ffeier van justitie L. Boogert keen half jaar rijontzegging >550 euro boete. -El is hartstikke gevaarlijk. U ti er beter bij na moeten den- merkte de officier op. politierechter I. Woltring rekening met de omstan- Nen:. 'e zijn in dit geval anders dan ;«n café, waar men door- iokt en vervolgens in de auto tehuis rijdt." De politierech- -egde de rijontzegging voor gelijk op, maar vond wel t' de boete dan hoger moest 1300 euro. keringsverstrekking bezighou den bij elkaar zitten. Van Schaik: „Iemand die in de kaartenbakken van het CWI geen geschikte baan kan vinden, wordt gelijk naar het naastlig gende bureau van de gemeente gestuurd. De ambtenaar van sociale zaken zal de werkzoekende vervolgens doorverwijzen naar een reïntegratiebedrijf: Dethon als het om concreet werk gaat of het ROC als iemand beter kan deelnemen aan één van de activi teiten van het Project Intensieve Begeleiding Langdurig Werklo zen." Snelheid De wethouder benadrukt dat snelheid voorop staat en het be grip 'passende arbeid' niet langer bestaat. „Het kan zijn dat iemand die zijn baan is kwijtgeraakt een dag later al gras maait op rotondes. Iemand die hoger beroepsonderwijs heeft gevolgd, kan tenslotte óók grasmaaien." De gemeenteraads leden moeten volgende maand nog warm worden gemaakt voor het bedrijfsverzamelgebouw, zo als het huis van de arbeid in ambtelijke stukken wordt ge noemd. Een aantal bestuurders wilde de toekomstige investe ring, twee ton per jaar, al af schieten als bezuinigingsmaatre- gel. Maar Van Schaik zal de raad volgende maand aanraden de Europese aanbesteding voor een nieuwe stadhuisvleugel snel de deur uit te doen. Het arbeidscen trum is noodzakelijk voor het snel oplossen van werkloosheids problemen. „Daarnaast verdient deze inves tering zichzelf terug. De kapi- taalslasten worden op zo'n twee ton geraamd, maar het CWI be taalt jaarlijks al negentig mille huur. Als door de hechte samen werking meer mensen aan werk worden geholpen, levert dat de gemeente geld op. Tenslotte hoe- ven we dan minder uitkeringen uit te betalen", betoogt de wet houder. Jasmijn, Elisa (gebukt), Evert en Joel van basisschool De Kreeke uit Westdorpe schrijven op hoeveel rubber er in de geparkeerde auto's verwerkt is. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Zelfs juf An de Theije van basisschool De Kreeke uit Westdorpe staat er versteld van hoeveel dingen in de speelgoedwinkel zijn ge maakt in het buitenland. De juf liep gisteren met een groepje kinderen uit groep 7 van de school de mondiale mi- lieuspeurtocht van het Centrum voor Internationale Samenwer king en het Steunpunt Natuur- en Milieu- Educatie in Zeeuws-Vlaanderen. Ook kinde ren van andere scholen uit Ter- neuzen, Biervliet en Axel nemen deel aan de milieuspeurtocht. In totaal 195 kinderen gaan er in de komende dagen voor op pad door de binnenstad van Terneu zen. Zo ontdekken ze in hun eigen omgeving, dat alledaagse pro ducten soms uit verre landen ko men. De bedoeling is dat de kin deren daardoor snappen, dat wij voor veel dingen afhankelijk zijn van de rest van de wereld, dat we zuinig moeten zijn op het milieu, en op onze natuurlijke hulpbronnen. Jaimy van Dijk uit groep 7 heeft daar aan het begin van de mi lieuspeurtocht nog niet veel boodschap aan. In de speelgoed winkel wordt hij, evenals Carmen Krijgsman, Sophie Groot-Wassink en Naomi Aerts, geconfronteerd met de vraag: 'als je wist dat het milieu erg vervuild werd door het maken van speelgoed, zou je dan min der speelgoed kopen of vragen?' „Als het speelgoed dan goedko per wordt wel, natuurlijk", ant woordt Jaimy goudeerlijk. Rubber Het viertal van De Kreeke komt tot de conclusie dat het meeste speelgoed in de winkel is ge maakt van kunststof, met olie als grondstof. Dat geldt ook voor het vele rubber dat in au to's is verwerkt, ontdekken ze even later op de parkeerplaats bij het ABC-winkelcomplex. Ook de plastic voetbal dus, die de kinderen uitkiezen als favo riete artikel uit de winkel. Niet gemaakt in ons eigen landje, maar in Italië, noteert iedereen keurig in het opdrachtenboekje van de milieuspeurtocht. De tocht brengt de kinderen ver der onder andere nog in een kle dingzaak en een bloemenwin kel. Na gedane arbeid wacht in de bi bliotheek de beloning: een glas limonade met een stuk koek, bei den van Nederlands fabrikaat. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - De oude Sint Bernar- dusschool aan de 's Graven straat in Clinge maakt plaats voor het eerste appartementen complex in het dorp. De Eindhovense projectontwik kelaar Planoform Zuid BV te kent voor de twaalf appartemen ten waarvan de helft koop en de (advertentie) WEGENS GROOT SUCCES GAAN WE DOOR TOT EN MET ZATERDAG 29 MEI ALLE MONTUREN MET DE STICKER ALLE MONTUREN MET DE 0STICKER 'uess Diesel - Gucci - Calvin Klein - Esprit - Gant -Vogue - Replay - Dolce Gabanna - Burberry - Jacob Jensen en vele andere... EN OOK NOG 50% KORTING OP DE GLAZEN °Pde overige collectie is de normale 50% korting aanbieding TJL/iürt QPTJIK •^STRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 vww.tilroe.nl WIJ ZIJN GESLOTEN OP helft huur. Sinds de leerlingen ruim twee jaar geleden hun in trek namen in de nieuwe Sint Bemardusschool aan de Julia- nastraat, staat de oude basis school leeg. Er werd al een keer brand ge sticht en de gemeente hoopt dan ook dat Planoform het pand snel sloopt. Projectleidster C. Dikmans stelt dat er met de sloop wordt begonnen als er een bepaald verkoopresultaat be haald is. Met de verkoop zal op korte ter mijn worden begonnen, maar geïnteresseerden voor zowel de huur- als de koopappartemen ten kunnen zich al bij de make laar melden. Het zoeken naar de juiste invul ling van het terrein was er een van lange adem. De Axelse wo ningbouwvereniging (RZVW) zou de appartementen in eerste instantie bouwen, maar haakte af. De corporatie kon niet vol doen aan de eisen waaraan het complex volgens de gemeente Hulst moest voldoen: een goot- hoogte van maximaal zes meter en maximaal twaalf apparte menten. De RZVW noemde deze rand voorwaarden absurd, omdat de huurprijzen op deze manier te hoog zouden worden. Ook de Hulster partijen Progres sief Hulst en de PvdA ageerden tegen de randvoorwaarden. Met een hogere goothoogte, zouden er meer appartementen ge bouwd kunnen worden, wat de huurprijs drukt. Het dagelijks bestuur hield voet bij stuk en nodigde andere pro jectontwikkelaars uit deel te ne men aan de selectieprocedure. De beoordelingscommissie was het meest gecharmeerd van de plannen van Planoform. Hoewel er bij de politiek nieuws gierigheid bestaat over de koop- en huurprijzen, kan Planoform deze nog niet geven. Volgens ma kelaar P. Fermont moet daar nog definitief over worden be slist. De Eindhovense projectontwik kelaar had in eerste instantie twee plannen voor het teiTein. Naast enkel appartementen, be stond er ook een plan voor een supermarkt op de begane grond en daarboven appartementen. Het uitbaten van een buurtsu per op het oude schoolplein bleek voor supermarktketen Spar te duur. Planoform concen treerde zich hierna enkel op het plan van de twaalf appartemen ten van elk ongeveer honderd vierkante meter. Het complex is ontworpen dooi de Architecten Alliantie uit Vlis- singen. Er komen drie woonla gen, waar per bouwlaag (begane grond en eerste en tweede ver dieping) vier appartementen zijn gevestigd. Per bouwlaag kij ken twee woningen uit op de 's-Gravenstraat, de andere twee zijn georiënteerd op de tuin. De straatgerichte appartementen op de begane grond hebben een voortuin, de appartementen aan de tuinkant een terras. De overi ge appartementen hebben een balkon. Elk appartement heeft een grote woonkamer met open keuken, twee slaapkamers, een complete badkamer, nog een aparte toilet ruimte en een garage of berging. Alle woningen zijn levensloopbe- stendig en daardoor ook zeer ge schikt voor senioren. Makelaar Faasse&Fermont uit Goes verzorgt de verkoop. SAS VAN GENT - Het maïsverwerkende bedrijf Cerestar in Sas van Gent leidt de lijst van meest-milieuhinderlijke bedrijven in de Kanaalzone. Vorig jaar, zo blijkt uit het gemeentelijk milieujaarverslag over 2003, kwamen bij de provincie 83 milieuklachten binnen over het Sasse be drijf. In de meeste gevallen (63)werd er geklaagd over te veel herrie, twaalf keer betrof het klachten over stank en acht keer ging het over stof. Tweede op de lijst is de stich ting RES (het motorcrossterrein Smidsschorre) waarover 77 keer werd geklaagd, hoofdzakelijk over lawaai. Zuid- chemie was goed voor 55 klachten. Allen betroffen stank.Over grotere bedrijven als Dow (27) en Yara (17) kwamen verschillende klachten binnen, maar minder dan in voorgaande jaren. Ook Ovet haalde weer de klachten lijst. In totaal 28 maal werd er geklaagd over stof overlast van het (kolen)opslagbedrijf. TERNEUZEN- De inwoners van Terneuzen hebben het voorbije jaar twintig ton meer aan oude kleding aangebo den voor hergebruik via charitatieve instellingen. In to taal gooiden de Terneuzenaars meer dan 101 ton aan kle ding en schoeisel in de daarvoor bestemde containers. De geboden hoeveelheid glas daalde met ruim 50 ton tot 1181 ton. Ook werd minder GFT-afval (6057 ton) aangeboden. HULST - Hulst neemt vandaag deel aan de Internationa le Dag van de Vermiste Kinderen, waarmee Child Focus aandacht vraagt voor vermiste kinderen. Het Bezoekers- management Hulst vraagt Hulstenaren een ver- geet-me-nietje te dragen, als teken van solidariteit. De bloemen zijn afgelopen week uitgedeeld in winkels. TERNEUZEN - Het bureau voor landschapsinrichting Oranjewoud hoopt dit jaar een groenplan voor de hele ge meente Terneuzen te kunnen preseneteren. Het bureau maakte kort voor de herindeling al een planopzet voor het openbaar groen in de oude gemeente Terneuzen. Uit het vooronderzoek voor dat plan bleek dat Terneuzen op zich voldoende openbare groenvoorzieningen had, maar dat aan de kwaliteit van de parken en groenzones wel hét een en ander verbeterd kon worden. Hetzelfde verhaal gaat overigens op voor de andere kernen van het nieuwe Terneuzen. Of Terneuzen zich op korte termijn met volle kracht op de groenvoorzieningen zal stox-ten kan betwij feld woi'den. De gemeente zit erg slecht bij kas en vanuit de x-aad gaan er al stemmen op om juist op het groenonder houd te bezuinigen. door Frank van Cooten VOGELWAARDE - Over het al dan niet onderbrengen van een consultatiebureau in de toekom stige huisvesting van basis school De Schakel in Vogelwaar de wordt een volstrekt verkeer de voorstelling van zaken gege ven. Dat is de mening van het be stuur van Stichting Katholiek Onderwijs Vogelwaarde Basis school 'de Schakel'. De fractie van Progressief Hulst stelde deze kwestie vorige week aan de orde in de vex-gadering van de x-aadscomxxxissie Samenle ving. R. Bertram van Progres sief Hulst was zeer verbaasd toen hij in de laatste vei'gade ring van de dorpsraad naar de uitleg van de architect van het nieuwe schoolgebouw luisterde. De architect zei volgens Ber tram dat het hem was gelukt de tien lokalen 25 procent boven de maximale ruimtenorm te ont werpen. Volgens Bertx-am was het dus mogelijk geweest een ruimte in de scliool te reserve ren voor het consultatiebureau. Wethouder P. Weemaes noemde het een gemiste kans om het bu reau niet onder te brengen. „Het gemeentebestuur was bereid een extra bedrag uit te trekken voor het consultatiebureau in de nieuwe school maar deze draad is door het schoolbestuur niet opgepikt." De bal wordt volgens het bestuur echter onterecht bij de school gelegd. Het bestuur voelt zich niet verantwoordelijk voor het verdwijnen van het con sultatiebureau uit Vogelwaarde. „Op zijn minst wordt de indruk gewekt, dat de beslissingsbe voegdheid op dit punt bij het schoolbestuur lag en dat het schoolbestuur per definitie on welwillend tegenover de vesti ging van een consultatiebureau in de nieuwe brede school ge staan heeft. Dit is niet correct", schrijft het schoolbestuur. Het schoolbestuur geeft aan reeds dx-ie jaar in gesprek te zijn met de gemeente. „Vanaf het be gin heeft het schoolbestuur aan- ggegeven niet tegen de brede school gedachte te zijn. De visie en de beslissingsbevoegdheid over en het beschikbaar kunnen of willen stellen van budget voor andere instanties in de bre de school dan de basisschool zelf, is een zaak van de gemeen te." Volgens het schoolbestuur is met de gemeente inderdaad ge sproken over het opnemen van het consultatiebureau in de bre de school. „Daarbij bood de ge meente 25 vierkante meter extra aan, terwijl de nonn voor een consultatiebureau zestig vier kante meter is. Blijkbaar heeft de gemeente onvoldoende bud get ter beschikking kuixnen of willen stellen en daax-mee was inpassing van het consultatiebu reau in een toch al te kx-appe school onmogelijk." De nieuwe school zit in de ogen van het schoolbestuur immex's helemaal niet mim in de jas, zo als wordt verondersteld. „Door veel puzzelen en ver-gaande con cessies heeft het bestuur in sa menwerking met de architect kunnen realiseren dat een tien de lokaal ingepast kan worden binnen de nox-m." Artist impression van de appartementen die in Clinge gebouwd zullen worden. door Peter Nicolai zeeuwse almanak Hij maakt zich niet meer druk, die Walchenaar, om zin spelingen op zijn rijpe voorko men. „Ja hoor, ik zie er veel ouder uit dan ik ben riep hij gisteren dan ook bij voorbaat tegen iedereen die met uitge stoken hand op hem toetrad om gelukwensen aan te bie den ter gelegenheid van zijn 49e verjaardag. Hij legde uit waarom hij ver wijzingen over een enigszins scheve verhouding tussen leef tijd en uiterlijk met veel blij moedigheid langs zich af laat glijden. „Vijf jaar geleden stond ik op de trein te wach ten. Staat er een man naast me die zegt: toch wel prettig hé, dat gratis reizen voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39