PZf Tarieven sportclubs bevroren In een tijgervel door Aagtekerke Voorlopig bloeit de meidoorn nog Middelburg neemt maatregelen tegen financiële nood azzfestival in Middelburg met Pinksteren larm over lek i chloorvat ilissingen Einde van crisis Sarnalensector nog niet in zicht Messentrekker en steekpartij Man valt in auto in slaap Brandstichting station Middelburg Aanhouding voor trap prullenbak Dieven zetten auto op stenen Bootje gestolen in Middelburg Garnalencrisis duurt voort Moedeloos van bloemenvandalen 1 Gastvrij Mactie: 0113-315649 w.pzc.nl inail:redactie@pzc.nl 5tbus 314460 AA Goes -ertentie-exploitatie: »rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; bnaal: 020-4562500. 24 mei 2004 sditie Walcheren mrNadia Berkelder QDDELBURG - Dc tarieven sportclubs in de gemeente Jddelburg betalen, gaan niet «der omhoog. De verenigin- ni moeten zelf meer aan onder- .jud van de accommodaties toen. Daarnaast komt er een on- erzoek naar de tarieven in an- ere gemeenten. lat zijn maatregelen die het col- =ge van B en W voorstelt om de financiële nood bij verenigingen te verzachten. Met de verenigingen was afge sproken dat de huur voor de vel den de komende jaren geleide lijk zou stijgen. Uiteindelijk zou den de verenigingen vij ftien pro cent van de werkelijke kosten van de accommodaties betalen. Een aantal clubs kan de huur echter nu al niet meer opbren gen. Daarom wil het college pas op de plaats maken. Vooral de voetbalverenigingen op .sportpark de Veersepoort kampen met problemen. Vorige maand werd bekend dat Zeelandia/Middelburg en de Middelburgse Zaterdag Voetbal Club (MZVC) een huurachter stand hebben van 40.000 euro. Dat ligt niet alleen aan het hoge tarief; de gemeente was verge ten de rekening te sturen. Maai de twee voetbalclubs vinden ook dat ze, in vergelijking met andere clubs, veel te veel huur moeten betalen. „We gaan onderzoeken hoe hoog de tarieven in de omlig gende gemeenten zijn voor clubs die in dezelfde klassen zit ten als onze verenigingen", al dus wethouder A. de Vries van sport. „Ook willen we kijken naar de hoogte van de contribu tie. Misschien is daar nog iets mogelijk. We moeten met de clubs m discussie over wat aan vaardbaar is. De uitkomst wordt in de gemeenteraad be sproken." De Vries twijfelt aan de lezing van het bestuur van Zeelandia, dat stelt dat de clubs door de ho ge huren in de knel zijn geko men. „Ze zijn natuurlijk ver huisd naar het nieuwe complex en ze hebben geïnvesteerd in nieuwe, dure, clubhuizen. Of de problemen ontstaan zijn door de bouw van de clubhuizen of door de hoge tarieven, weet ik niet. Maar het feit blijft dat ze moeite hebben om het hoofd boven wa ter te houden." IDDELBURG - Tijdens het uksterweekeinde staat Middel- in het teken van de jazz. Drie dagen lang zijn er optre- fens op een groot aantal plaat- min de stad. let Jazzfestival in Middburg egint vrij dagavond met een tocht. In veertien cafés leien artiesten als Marion Dlwaarden, Surprise en Stty's Doghouse. Zaterdag pen looporkesten door de Verder zijn er podia pde Markt, het Koorkerkplein idePottenmarkt. Om vijf uur middags doen alle orkesten see aan een jamsessie op de arkt. is er om 13.00 uur een izzkerkdienst in de Nieuwe erk, onder de Lange Jan. Efkes aders Jasskapel, David Li- ingstone Jazzmessengers en Be- ïlyDailey treden op. Om twee ir speelt Champagne Charlie pde Markt. USSINGEN - De Stadsgewes- Brandweer Vlissingen/ iddelburg is gisteravond om- irttks 20.15 uur uitgerukt na «melding dat een 'chloorach- product weglekte uit een vat een hal van de voormalige nsserij Edelweis in de Vlissing- fPaul Krugerstraat te Vlissin- pD. er plaatse constateei'de de randweer dat het ging om een l«r kleine lekkage van een eort bleekmiddel, vergelijk bar met het bleekwater dat voor huishoudelijk werk ordt gebruikt. In een vat van rizend liter bleek nog een rest- van enkele tientallen liters :atergebleven te zijn. Een ka- We afsluiter was de oorzaak au het lek. >e beheerder van het gebouw önstateerde het mankement tij fels een controleronde en waar- ehuwde de brandweer. De randweer kantelde het vat, zo- fet het bleekmiddel er niet uit wegliep. Het is de be ng dat deze week alle aan- ®ge restproducten opge had worden. IK - Het einde van de crisis de garnalensector zich begin vorig jaar bevindt, nog lang niet in zicht. l is opnieuw samen- ng mogelijk te maken tus- Nederlandse, Duitse en gamalenvissers, zoals bestond voordat de Neder- Mededingingsautoriteit I dit met een miljoenenboe- verbood. mmissaris Fischler van j voelt daar wel voor, ride de Brusselse topambte- M. Kirch ner zaterdag op van de Nederlandse Zee- in Urk, maar zijn colle- Mededinging ligt dwars, blokkeert samenwerking vissers over onder meer aanvoer, waardoor, aldus Kir- 'een onhoudbare situatie ontstaan voor iedereen in de envisserij' Nederlands Veerman praat van- g weer met Fischler over dit teem, maar veel hoop op re- at leek Kirchner niet te heb- Hel ging bij de Solex-race in Aagtekerke niet om de snelste tijd, maar om de lol. foto Lex de Meester TERNEUZEN - Agenten heb ben gisteren een man aangehou den die op de Markt in Terneu- zen met een mes stond te zwaaien. Rond 5.45 uur kwam bij de poli tie de melding binnen Toen agenten de 25-jarige Terneuze- naar wilden aanhouden, nam hij de benen. Na een korte achter volging werd hij alsnog in zijn kraag gegrepen en overgebracht naar het politiebureau. De man had bij zijn aanhouding geen mes op zak. Het mes werd ech ter in buurt waar hij was aange houden teruggevonden en in be slag genomen. De Temeuzenaar is in verzekering gesteld. In Axel zijn in de nacht van za terdag op zondag drie mannen aangehouden die betrokken wa ren bij een steekpartij. Een 29-jarige man uit Axel, een 30-jarige Terneuzenaar en een 33-jarige man uit Gent kregen op de Markt een woordenwisse ling. De Gentenaar werd daar bij in zijn arm en been gestoken met een scherp voorwerp. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis in Temeuzen voor be handeling. Volgens de politie waren de drie bekenden van el kaar. Het is nog niet duidelijk waarover het drietal ruzie had. Het incident wordt onderzocht. door Nadia Berkelder AAGTEKERKE - Als je in mui- zenpak of tijgervel op de Solex stapt, gaat het niet om het neer zetten van de snelste tijd. De ver klede deelnemers aan de So lex-race in Aagtekerke rijden voor de lol. Het is voor de tweede keer dat in Aagtekerke op de gemotori seerde fietsen wordt geracet. De wedstrijd kent verschillende klassen, maar de ludieke rijders trekken het meeste aandacht. Verkleed als kerstman, oranje supporter of deftige dame snor ren ze zaterdag door het dorp. Miriam Sanderse en Marjan Vermuë hebben een muizenpak aangetrokken, met roze pruik en een extra kussen voor een dik muizenkontje. Ze doen mee voor de lol, dat is duidelijk. „We rij den alleen in Aagtekerke", ver telt Marjan. „Het is een echt dorpsevenement. Dat vinden we ARNEMUIDEN - Een 34-jarige Middelburger is zondagochtend vroeg met zijn auto tegen de treinrails bij de A58 gereden. De man was rond half twee ach ter het stuur in slaap gevallen en reed door wat bosjes omhoog richting spoorrails. Daar kwam hij uiteindelijk tot stilstand. De brandweer moest eraan te pas komen om de takken op de rails weg te zagen. De auto is wegge- takeld. De bestuurder raakte niet gewond, zijn auto is bescha- digd. Chiel Maranus ontvangt prijs voor doelpunten De gemeente loopt jaarlijks 150.000 euro mis als wordt afge zien van de tariefstijging. Daar staat nog wel een bezuiniging te genover; het onderhoud van de complexen komt meer en meer in handen van de verenigingen. „Arnemuiden beheert het eigen complex nog niet, net als FC Dauwendaele." Als de verenigin gen zelf meer onderhoud verrich ten, levert dat de gemeente ie der jaar een besparing van een halve ton op. OOSTKAPELLE - De meidoorn staat weer in bloei. Hier in Oostkapelle en vooral ook langs de wegen op Walcheren. Rond de struik is de afgelopen jaren een felle discussie ontstaan. Het waterschap wil geen meidoorns in de buurt van boomgaarden, omdat ze de plantziekte bacterievuur zouden verspreiden. De stichting Tuin van Zeeland voert actie voor het behoud van de meidoorn op Walcheren. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De politie is op zoek naar getuigen van de brandstichting zaterdagavond op het station in Middel burg. De brand ontstond rond zeven uur in het herentoi let op het perron. Door de luchtafvoer kwamen zwarte rookwolken naar buiten. De brandweer bluste de brand, maar kon niet voorkomen dat het toilet volledig uitbrand de. Bij onderzoek bleek dat ook in het damestoilet gepro beerd was om brand te stichten. De politie stelt een onder zoek in. Het treinverkeer heeft geen hinder van de brand ondervonden. MIDDELBURG - De politie heeft zaterdagochtend rond half twee een 20-jarige Vlissinger aangehouden omdat hij teveel lawaai maakte. Hij schopte op de Helm in Middel burg tegen een prullenbak. KOUDE KERKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Koudekerke de wielen van een auto gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Strandweg. De dieven heb ben de auto op stenen gezet, de auto raakte daarbij be schadigd. De gestolen wielen hebben een waarde van en kele duizenden euro's. MIDDELBURG - In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Middelburg een rubberboot gestolen. De boot lag aan de Rouaansekaai. Het gaat om een witte boot van het merk Quicksilver met een zwarte buitenboordmotor. URK - Het einde van de crisis waarin de garnalensector zich sinds begin vorig jaar bevindt, is nog lang niet in zicht. De oplossing is opnieuw samenwerking mogelijk te maken tussen Nederlandse, Duitse en Deense gamalenvis sers, zoals die bestond voordat de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) dit met een miljoenenboete ver bood. Eurocommissaris Fischler van Visserij voelt daar wel voor, meldde de Brusselse topambtenaar M. Kirchner zaterdag op de Dag van de Nederlandse Zeevisserij in Urk, maar zijn collega van Mededinging ligt dwars. Die blokkeert samenwerking tussen vissers over onder meel de aanvoer. Daar is, aldus Kirchner, 'een onhoudbare si tuatie is ontstaan voor iedereen in de garnalenvisserij'. Nederlands minister Veerman praat vandaag weer met Fischler over dit probleem, maar veel hoop op resultaat leek Kirchner niet te hebben. gezellig." Het muizenduo reed op een gehuurde Solex, zegt Mi riam. „Je moet afwachten hoe hard die gaat. Ik ben laatste ge worden." Dit jaar zijn er twee keer zoveel deelnemers als vorig jaar, meer dan tachtig. Niet iedereen rijdt op een Solex. Er is een speciale wedstrijd voor minimotoren, he le lage brulmonsterjes waar de bestuurders opgevouwen op zit ten, de knieën op de grond. De scooters voor de scootersprint zijn opgefokte racemonsters, die over de honderd kilometer rij den. Jacco Maljaars is één van de ini tiatiefnemers van de race. Hij heeft zelf een aantal Solexen en rijdt mee in de wedstrijd voor de specials, de opgevoerde So lexen. „De buitenkant is origi neel, maar van binnen is de So lex aangepast." Met een opge voerde Solex worden snelheden tot zestig kilometer per uur ge haald. De Solex-race wordt, net als in Biggekerke, een jaarlijks terug kerend evenement, zegt Ronald Bimmel. „We willen de race steeds op de zaterdag van het he- melvaartweekeinde houden. Dan zijn er veel toeristen. Maai er zijn hier vandaag toch vooral mensen van de dorpen." Winnaars Marjan Vermuë wint de race bij de dames, David Dingemanse uit Biggekerke is de snelste ver klede Solex-rijder. Adrie Koole uit Ovezande is de winnaar bij de specials, Jamo van de Welle (Wolphaartsdijk) rijdt het hardst op de minimotor. De prijs voor de best verklede deel nemer gaat naar de familie Knoester uit Aagtekerke. OjfLj'v-, ;y.At «y MIDDELBURG - Nu heeft hij er genoeg van. Voor de zoveelste keer zijn de bloembakken bij de woning van Ger Bosselaar in de Seis- straat in Middelburg vernield. „Puur uit protest, zet ik volgend jaar niets meer neer." Het waren stappers die zaterdagochtend vroeg naar huis gingen, weet hij. „Dronken droppies die zo nodig bloem bakken om moeten schoppen." Het gebeurde de afgelopen jaren va ker, maar nu is voor Bosselaar de maat vol. „We doen dit al 25 jaar. maar nu is het echt over. We hebben vorige week net voor honderd euro spulletjes gekocht. We willen het leuk maken, ik zeg altijd dat we een tuin van tien meter hebben: tien bakken van tien centimeter breed." Bij eerdere vernielingen haalde Bosselaar meteen nieuwe plantjes. Nu laat hij de ravage expres liggen, met een pamflet erbij. „Mensen komen aan de deur om te zeggen dat ze het zonde vinden. We krijgen zelfs donaties." Het zijn overigens niet alleen cafébezoe kers die het op de bloemen hebben voorzien. „Soms stopt er een au to en dan laden ze een hele bak met plantjes in. Voor ik buiten ben, zijn ze al weg." foto Lex de Meester zeeuwse almanak Gastvrijheid is een groot goed. Het kan echter ook te gortig worden, constateerden de ouders van die Temeuzen- se zestienjarige zorgelijk, met een blik op de halflege provi siekast. Er werd een spoedbijeen- komst uitgeroepen om zoon lief duidelijk te maken dat hij zijn gasten weliswaar niet op een houtje hoefde te laten bij ten, maar hen misschien toch iets minder overvloedig kon laven. Dat viel niet in goede aarde. Wrokkig deed hij er verder het zwijgen toe. Maar toen zijn vader later op de avond miskleunde bij het klus sen en de hoofdkraan dicht moest, in afwachting van de loodgieterliet hij zijn onge noegen de vrije loop en sprak verongelijkt: „Nu kan ik mijn vrienden niet eens meer water aanbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 7