Dubbel feest in Nieuwerkerk PZC Mark Boot krijgt winst niet cadeau Van Hou welingen fris na marathon Tiebreak-tijgers teruggebroken Tennissters Zierikzee naar de hoofdklasse s20 SKNWK naar finale nacompetitie, Seolto degradeert naar derde klasse Leander Rouw doelman Noad'67 DFS klopt Duiveland Eremetaal voor Scaldina-spelers Locatie finale nog niet bekend uitslagen Voetbalsters WIK winnen eigen toernooi maandag 24 mei 2004 door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - De entoura ge was er naar: een Bengaals vuur dat enorme rookpluimen veroorzaakte, een drukte van jewelste en een feesttent die om andere redenen dan de beslis singswedstrijd al klaar stond. De spelers van SKNWK kwa men het veld op, pikten de signa len op en lieten de cijfers spre ken: jubilaris SKNWK won met 4-1 van Seolto. Daarmee staan de Nieuwerker- kers in de finale van de nacom petitie waarin een plaats in de tweede klasse te verdienen valt. Over twee duels gezien is SKNWK de terechte finalist. De cijfers logen niet: 2-0-winst in Zevenbergen en 4-1-winst in Nieuwerkerk Voetballend bracht SKNWK in twee duels meer dan de ploeg van trainer Hans Korteweg, die in zijn eer ste jaar als trainer van Seolto de gradeerde naar de derde klasse. De teleurstelling was dan ook groot in het Brabantse kamp. Korteweg: „Het is verdiend dat SKNWK wint, maar ik wil er toch nog twee momenten uitha len: de penalty van vorige week die we zelf misten, en die van nu. Deze penalty was een lacher tje. Maar wij hebben zelf te wei nig geforceerd. En na de 2-0 kre gen wij eigenlijk al acht tellen." De knock-out was op dat mo ment al uitgedeeld. Seolto start te, lering getrokken uit de eerste confrontatie, in een 3-2-3-2-sys- teem om de ruimtes tussen de li nies voor SKNWK zo klein mo gelijk te maken. Van SKNWK-zijde vertoonde de wedstrijd veel overeenkomsten met het duel met Tholense Boys. Ook toen verdedigden de Nieu- werkerkers een voorsprong en ook toen kwam SKNWK over de hele wedstrijd gezien niet in de problemen. Agressief Seolto trachtte met veel strijd SKNWK in de openingsfase af te bluffen. „Ik vond ze agressie ver spelen dan vorige week. Maar na de twee goals ebde het \yeg", keek SKNWK-trainer Cees Willemse terug. In het veld werd dat ook zo ervaren. „Je weet dat ze alles zullen geven. En is het niet met voetbal, dan is het met andere zaken. Ik vond ze harder dan in de eerste wed strijd", aldus Maarten Padmos. Met Maarten Padmos was de be langrijkste SKNWK-speler ge noemd. Hij was in de afgelopen wedstrijden, maar zeker in deze de verbindingsman en kilometer vreter. „Het gaat lekker maar we doen het met zijn allen. We knokken er voor en geven alles. Zeker nu. met het afscheid voor Cees (Willemse) en het jubi leum." SKNWK's elftal stond kaars recht overeind: spelers die voor elkaar wilden werken en wissel spelers die zich zonder morren in hun rol schikten. „Ik vond dit weer een teamprestatie", gaf Willemse wederom aan. „Onze verdediging stond als een huis. Leon de Bruine speelde onopval lend, maar was o zo belangrijk. En Mark den Haan gaf hun.ge vaarlijkste man bijna geen kan sen. Ik heb er vanaf het begin van de nacompetitie op geha merd: we moeten het met zijn allen doen!" Zo cijferde ook aanvoerder Leon de Bruine zichzelf moeite loos weg: ,.Ik positioneer mezelf meer tussen de linies en speel zo veel mogelijk voor het team. Achterin wilden we het dicht houden. Maar er zat voor de wedstrijd wel wat spanning op bij de spelers." De schroom en spanning werden in het veld ech ter snel afgeworpen. Na veel strijd in het eerste kwart van het duel opende SKNWK de sco re. In de 24e minuut beroerde Ronald Polhuys van Seolto de bal met z'n hand in het straf schopgebied, maar scheidsrech ter IJpelaar weigerde voor straf schop te fluiten. De corner die wel werd toegekend werd door Ronald van Vossen binnen het bereik van Maarten Padmos neergelegd. Padmos rondde bin nen het strafschopgebied fraai af: 1-0. Vier minuten later legde IJpe laar de bal wél op de stip. Kuij- ten bediende Jan-Jaap Padmos en diens voorzet werd, zo oor deelde de arbiter, met de hand beroerd door Frangois de Waal. „Een duidelijke penalty", vond Maarten Padmos. Seolto dacht daar duidelijk anders over, maar hevige protesten leverden, behalve twee gele kaarten, niets op. Padmos benutte de straf schop. Vijf minuten voor rust had Jan-Jaap Padmos, na breedleg- gen van Gert-Jan Tierie en na voorbereidend werk van Ronald van Vossen de 3-0 op de schoen, maar een polletje voorkwam een derde treffer. In plaats daarvan werd het nog geen zestig secon den later 2-1 toen Danny Pot ters uit de tegenaanval met een geplaatst schot Léon Quik pas seerde. Aan diggelen Vreugde bij SKNWK na de openingsgoal van Maarten Padmos. foto Dirk-Jan Gjeltema Ruim een kwartier na rust werd het laatste sprankje hoop voor Seolto aan diggelen geschoten. Een mooie solo van Tierie, na een diepe bal van Mark den Haan, leverde een kans op van Jacky de Bruine. Met rechts stuitte De Bruine nog op doel man Corné van Huiten, maar met links zorgde hij alsnog voor de 3-1. Het was voor Jacky de Bruine alweer zijn zevende goal in vier nacompetitieduels. „Toch heb ik vandaag weinig kansen gehad", oordeelde de topscorer. Twaalf minuten voor tijd was het tenslotte Emiel Kuijten die met een vierde tref fer de feestvreugde bij SKNWK alleen nog maar vergrootte. Dat Seolto in de slotfase, toen SKNWK de concentratie wat liet vieren, een aantal malen dicht in de buurt van Quik kwam, kon de thuisploeg niet meer deren. Het vijftigjarige be staan, de reünie, de receptie en de feestavond waren vooraf al de basisingrediënten voor een geslaagde afsluiting van de feest- week. Maar de spelers van SKNWK zorgden hoogstper soonlijk voor het toetje. SKNWK - Seolto 4-1 (2-1). 24. Maarten Padmos 1-0, 28. Maarten Padmos 2-0 (strafschop), 41. Dan ny Potters 2-1, 62. Jacky de Brui ne 3-1, 78. Emiel Kuijten 4-1. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Gele kaart: Corné van Huiten, Franqois de Waal en Wilco van Tilborgh (allen Seolto) Aantal toeschouwers: 425. SKNWK: Léon Quik, Johan Pad mos, Martijn Neele, Léon de Brui ne en Mark den HaanEmiel Kuij ten, Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie en Ronald van Vossen (46. Sytze Stins); Jacky de Bruine (67. Christian van Vossen) en Jan-Jaap Padmos (82. Léon Goedegebure). Seolto: Corné van Huiten, Ronald Polhuys, Frangois de Waal en Pie- ter de Wit (87. Joeri van Geffen); Frank van de Noort (75. Martijn van Hoven), Wilco van Tilborgh, Danny Potters en Gert-Jan Pol huys; Jaap van Dam en Arnoud Mol. BURGH-HAAMSTEDE - De twintigjarige Leaned Rouw staat in het seizoen 2004-2005 onder de lat bij zater- dag-tweedeklasser Noad'67. De huidige keeper vanDft! volgt bij de ploeg uit St.Philipsland Kees Lozekootop! die naar Rillandia vertrekt. Voor DFS betekent zijn vertrek, nadat eerder al een aan- tal andere spelers afhaakten voor het nieuwe seizoen, op. nieuw een forse aderlating. DFS-trainer Edwin Kriens zit, zoals eerder collega Peter van Poortvliet van Noad'67 met een behoorlijk probleem opgescheept. „In eerste in stantie zou Leander naar Kapelle gaan, maar hij gaf kort geleden aan toch nog een jaartje bij DFS te blijven. En nu gaat hij toch weg en moet ik maar zien of ik op heel korte termijn nog een andere doelman kan vinden." Petervm Poortvliet reageerde, na het vertrek van doelman Loze- koot, opgelucht. In één gesprek overtuigde hij Rouw „Wij zijn er heel blij mee. Leander is een jongen die heel ambi' tieus overkomt", liet de Noad'67-trainer weten. Voor Leander Rouw komt een droom uit, want onland liet hij al weten hogerop te willen. „Donderdagavond werd ik gebeld door Peter van Poortvliet: of ik intend had en op gesprek wilde komen. Ik heb ja gezegd en td gesprek beviel zo goed dat ik direct heb beslist. NOADffl is een tweedeklasser en ik word als eerste keeper gehaaid Ik heb er heel veel zin in", aldus Leander Rouw. BURGH-HAAMSTEDE - DFS nam in een oefenduel ofü cieel afscheid van de spelers Mariko Rouw en Ton Min naar. Het afscheidsduel voor beide voetballers werd door DFS met 3-1 gewonnen van Duiveland. Ton Minnaar speelt tijdens de jaarlijkse afsluiting, het Schouwen-Din- velandtoernooi in Zierikzee, al niet meer mee. Marital Rouw verdedigt op die dag nog éénmaal de kleuren van DFS voordat hij overstapt naar Zierikzee. DFS, dat in de nacompetitie promotie naar de derdeklas miste, kwam tegen de kampioen van de vierde klasse Bop voorsprong door een doelpunt van Remco Rotte. In dege- lijkopgaande eerste helft zorgde Dennie le Comte daarna voor de gelijkmaker. Na rust was DFS de betere ploegen treffers van René Brussé en Anco van der Linde bezorg den de ploeg uit Burgh-Haamstede daarna de winst. KAPELLE - Tafeltennisvereniging Scaldina is met zeven] ereplaatsen teruggekeerd van de Midden-Zeeuwse kam-l pioenschappen in Kapelle. De broers Richard en Dennis] Smalheer dubbelden naar de eerste plaats in het dubtó] en Marten Katchanov werd eerste bij de welpen. De pres-] tatie van de broers Smalheer was opmerkelijk, wantinda finale versloegen ze de senioren Arthur Schenk en Ja Remmers, eveneens van Scaldina (11-6, 11-7 en 11-sjJ Schenk werd ook tweede in de enkelspel G-finale, waara hij verloor van Mathijs de Graaf van Smash'76 na 10-11 in de vijfde game. De broertjes Niels en Koen van Velthoven drongen doot tot de junioren A-finale, maar verloren die van Demu Tange en Benny Steketee uit Yerseke. Daarnaast speelde Wim van der Wielen bij de junioren B ook de finale Ook voor hem was een tweede plek weggelegd, omdat hij inde vijfde game nipt met 9-11 verloor van Maurice Wisse van Kapelle. Behalve winst bij de welpen werd Maria Katchanov, het jongste Scadinalid, ook tweede in het dub belspel met Herbert Keyman van Kapelle. door Rudy Boogert ROSMALEN - Motorcrosser Mark Boot heeft gisteren in Ros malen zijn zesde dagzege be haald bij de achtste voorwed strijd voor het NK. De rijder uit Burgh-Haamstede kreeg de winst echter niet cadeau. Twee keer moest Boot dit sei- zoen de dagzege aan een ander laten: beide keren aan de Let Au gust Just. Gisteren vocht hij met deze rivaal heroïsche gevechten uit op de lastige baan van Ros malen. „Winnen is altijd leuk". door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - Peter van Houwelingen uit Geersdijk heeft een Zeeuws record geves tigd door 24 uur achtereen te gen negentien verschillende te genstanders aan het biljart te staan. Hij won vijftien keer, speelde een keer gelijk en ver loor drie keer. Opmerkelijk fris stapte de biljar ter na afloop uit de arena van ca fé de Kroon in Wissenkerke. Hij begon uitstekend aan zijn lang durig karwei, want hij versloeg teamgenoot bij 3BSD Johan Flikweert met 49-32 in veertig beurten. Na 24 uur en 19 partijen kon de balans worden opgemaakt van een bijzonder evenement. Aller eerst viel op hoe fris de deze week 33 jaar wordende Van Houwelingen oogde. „Het is me eigenlijk reuze meegevallen", was zijn eerste reactie. „Wan neer iemand deze prestatie ver betert kom ik terug naar Zee land om het record scherper te stellen." Negentien partijen in drie spel- soorten en slechts drie nederla- GOES - Het is nog niet bekend waar het beslissingsduel in de nacompetitie van de derde klas se A en B wordt gespeeld. De besturen van Zwaluwe en SKNWK, de finalisten die strij den om een plaats in de tweede klasse, kwamen dit weekeinde niet tot een akkoord. SKNWK kwam met de terrei nen van WHS en Tholense Boys als voorstel en Zwaluwe opper de FSV (Fijnaart) en Dinteloord als locatie. Doordat de partijen er onderling met uitkwamen, zal de KNVB op zeer korte ter mijn de locatie bepalen. vond de vader en begeleider van Mark Boot. „Maar je leert er meer van als je je grenzen moet verleggen." Dat moest Mark Boot doen. In de eerste manche was hij als tweede weg, zakte even naar de derde plaats, maar heroverde zijn plaats achter Just vrij vlot. Door een val van Just nam Boot de kop en reed vervolgens onbe dreigd naar de winst. De tweede manche was er hele maal één om door een ringetje te halen. Wiel aan wiel knokten Boot en Just om de manche-ze- ge. De winnaar van die manche zou tevens dagwinnaar worden. In de vierde ronde kwamen de kemphanen zij aan zij, raakten elkaar en gingen allebei onder uit. Boot zat als eerste weer op zijn machine en - slalommend langs de achterblijvers - bleef hij Just voor en won opnieuw. Volgende week rijdt Boot de ne gende voor wedstrijd in Oirschot. gen en een gelijkspel is een pres tatie van formaat Bij het gelijk spel dient een aantekening te worden gemaakt, Gerard Cle ment hield de balans in even wicht in een partij libre tegen driebanden. Beide spelers haal den 48 punten in 35 beurten. Een nederlaag leed Van Houwe lingen in de nachtelijke uren te gen het koppel Hanny Lagas en Marja Geldof, die van Houwelin gen als extra handicap oplegde slechts met één hand te mogen spelen. De dames wonnen met 33-29 na 30 beurten. Over alle driebanden-partijen gerekend kwam Van Houwelin gen tot een moyenne van 0.950. Het met warme afscheids woorden gevulde gastenboek moet voor Van Houwelingen de herinnering aan dit evenement levend houden. KERKWERVE - Het vrouwen elftal van WIK'57, dat afgelo pen week hoorde alsnog te mo gen promoveren naar de tweede klasse, heeft zaterdag hel eigen vrouwentoernooi gewonnen. De tweede plaats was voor Smerdiek. De onderlinge ont moeting tussen de nummer één en twee eindigde onbeslist: 1-1. Het was zeker vijftien jaar gele den dat WIK'57 een toernooi or ganiseerde voor vrouwenelftal len. „Zeker omdat we nu promo veren, vinden we het belangrijk om het vrouwenvoetbal te pro moten. Wat mij betreft spelen binnenkort alle beste damesvoet ballers bij WIK", aldus organisa tor en voorzitter Bart Boot. Aan het toernooi in Kerkwerve na men vijf ploegen deel. De eind stand was als volgt: 1 WIK'57, 2. Smerdiek, 3. Zuidvogels, 4. Oegstgeest, 5. Nieuwland. Piet Slootmaker (rechts) en Wim Fonteine verloren de HI)7-finale in Nieuwerkerk van Arie Bos en Hans van Urk. Slootmaker won wel de GD7-finale met Jos Flikweert. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie NIEUWERKERK - Lest best in het Pearle/ Gruttepikker- stoernooi voor veteranen in Nieuwerkerk. De laatste partij van het toernooi zorgde voor een fraai slotakkoord, waarin Chris Versteeg zijn tweede hoofdprijs binnenhaalde. In de mannen-enkelspelfinale in de hoogste categorie (5) maakten Chris Versteeg en Sja- co van Nieuwenhuyze er een waar spektakel van. Versteeg won de eerste set (6-4), Van Nieuwenhuyze de tweede (6-7), waarna een super tie break de beslissing moest brengen. Daarin bleef Versteeg aan de goede kant van de score en won met 10-5. Daarmee pak te hij zijn tweede toernooizege, want mét Van Nieuwenhuyze won hij ook het dubbelspel door een walk-over op het duo Bert de Vos/Jacco Vleeshou wers. Vleeshouwers zegde af met een blessure. De drie finales in de categorie 6 werden allemaal in drie sets bestreden. In het mannendub- bel konden Paul van Burg en Jan van de Wassenberg hun re putatie als 'tiebreak-tijgers' niet waarmaken. Door twee verloren tiebreaks eindigden ze immers als tweede achter Daan Bezuyen en Mark Lode- wijk. In het vrouwendubbel wonnen Monique de Morree en Anneke Cator met 4-6 6-4 en 6-1 van Hellen Stols en Jose Schot. Het gemengddubbel was een tita nenstrijd, die uiteindelijk ge wonnen werd door Janneke de Koning en Kees Stoutjesdijk. Zij maakten tegen Dina van der Horst en Daan Bezuyen in de beslissende set een 5-2-ach- terstand goed en wonnen in de tiebreak. In de categorie 7 waren de prij zen voor Martin Salomons (HE), Arie Bos/Hans van Urk (HD), Therese Tnp/Nelleke Atoon (DD) en Jos Flik weert/Piet Slootmaker (GD). In de categorie 8 zege vierden Raymund Pressers (HE), Andrea Pronk (DE, na een slijtageslag van tweeënhalf uur), Van Nierop/Linders (HD), Sonja Moerman/Gerda Stins (DD) en Gerda Stins/Bert Scheele (GD). Burgh-Haamstede. Bowlingcompeti tie Sportcentrum Westerschouwen. Poule 1: Sonnemans Bowlers Dream Team (1012) - Sporthuis Zierikzee (928) 2-1; Sportcentrum Onderdak (950) - Bouwbedrijf Braber (999) 1-2; Sportcen trum Westerschouwen I (853) - Sport huis Zierikzee (968) 0-3; Fierens Finan cieel (849) - Sonnemans Bowlers Dream Team (914) 1-2; Stichting Renes- se (691) - De Zandsnor (712) 0-3. Beste games. Deze ronde, speler: Robin Ha ge (Sporthuis Zierikzee) 194; team: Son nemans Bowlers Dream Team 533. He le competitie, speler. Tonnie van Dam me (Sporthuis Zierikzee) 245; team: Sportcentrum Westerschouwen I 557. Eindstand, teams: 1 Bouwbedrijf Bra ber 26-64,5 (24239), 2. Sonnemans Bow lers Dream Team 26-61 (23591), 3 Fie rens Financieel 26-54 (22535), 4. Sport huis Zierikzee 26-49 (22664), 5. Pigalle 26-49 (22180), 6. Sportcentrum Onder dak 26-47 (22284), 7. WWW.CAMPING- DENOSSE.NL 26-46,5 (22401), 8. Sport centrum Westerschouwen I 26-37 (21653), 9. Tuinman Schilders 26-30 (21608), 10. Deli XL II 26-27 (21056), 11. Deli XL I 26-27 (20785), 12. De Zandsnor 26-23 (20149), 13. Eetcafé De Rozenhof 26-21 (19857), 14. Stichting Renesse 26-10 (20008). Eindstand, spelers: 1. Rien Heutink (Sportcentrum Wester schouwen I) 114-26 (8754), 2. Marcel Verberk (Bouwbedrijf Braber) 104-24 (7867), 3. Tonnie van Damme (Sport huis Zierikzee) 101,5-22 (7281), 4. Ben Heutink (Sonnemans Bowlers Dream Team) 100,5-26 (8361), 5. WimTukIM XL II) 90,5-20,5 (6695), 6. Marion l> rens (Fierens Financieel) 88-24 (722) 7. Adriaan van Damme (Bouwbedr Braber) 87-23 (7145), 8. Eric de M(j (www.campingdenosse.nl) (7797), 9. Ben van Houten 84,571 (7200), 10. Chris Werry 84-26 (7725) Nieuwerkerk. Pearle/ Gruttepikk» stoernooi voor veteranen. Flink HE5: Chris Versteeg - Sjaco van ne wenhuyze 6-4 6-7 10-5. HD5: Versteeg/Sjaco van Nieuwenhuyze Bert de Vos en Jacco Vleeshovas walk-over blessure Jacco Vleeshou* HD6: Daan Bezuyen/Mark Lode a 1 Paul van Burg/Jan vd WassenbergM 7-6 7-6. DD6: Monique de Morree 7» neke Cator - Hellen Stols/ Jose S«t 4-6 6-4 6-1. GD6: Janneke de KH Kees Stoutjesdijk - Dina vd Horst'Du bezuyen 2-6 7-5 7-6. HE7: Martin SU mons - Marc le Clerq walk- over ztet Le Clerq. HD7: Arie Bos/Hans van Un Piet Slootmaker/ Wim Fonteine 6-3M 7-5. DD7: Therese Trip/NellekeAtocn Annelies Sloot- weg/ Corrie Verkafi 2-6 6-4 6-4. GD7: Jos FlikweertlM Slootmaker - AnneLies en Henk Sice' weg 6-2 6-2. HE8: Raymund Pesse* Eugene Jongenelen 6-4 6-4. DES Andrea Pronk -Jacqueline Winder H 6-7 7-6. HD8: Van Nierop/ Linden Stoutjesdijk/Scheele 6-1 6-3. DD8:So' ja Moerman/Gerda Stins - Nellie d?* Haan/Jacqueline Winder 7-5 7-6. GDI: Gerda Stins/Bert Scheele - Lefflf Tieleman/Leon de Munnik 7-56-1 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het vrouwen team van tennisvereniging Zie rikzee komt volgend seizoen uit in de hoofdklasse. Gisteren werd door de 6-0-zege op Z'67 het kampioenschap van de eer ste klasse gegrepen. Ook voor de overige Schouwse viertallen zit de tenniscompeti- tie 2004 er alweer op. Zij kon den zich allen handhaven. Mannen Duiveland - Halve Maantje 1-5: In de laatste competitiewed strijd waarbij voor beide par tijen niets meer op het spel stond, is het Nieuwerkerkse vier tal op de eigen banen onderuit gegaan. Captain Hans-Jan Goe degebure redde de eer voor de Nieuwerkerkers. Hij won zijn partij van Ivo Spinnewijn. Dui veland eindigde uiteindelijk op een vijfde plaats. Halve Maantje 3 - Zierikzee 2-4: Tijdens de laatste partijen van het seizoen heeft Zierikzee zijn derde plaats in de vijfde klasse veilig gesteld. Hiermee werd de doelstelling (handhaving) ruim schoots gehaald. Tegen het Halve Maantje open de Martijn van Grunsven met een verliesbeurt tegen Win: B& Ook het dubbel Pieter Boot/ft de Morree moest uiteinde!? zijn meerdere erkennen in 3 thuisduo. Vrouwen Z'67 - Zierikzee 11-6: Hel w» wenkwartet van Zierikzee hes op overtuigende wijze het kam pioenschap in de eerste klas* bemachtigd. In Rotterdam wen vrij simpel met 6-0 gewon* van Z'67. Het viertal kijkt verwachting uit naar het optra den volgend seizoen in de hoofd klasse. „Het zal best pittig wor den, maar we hebben er alle- maal enorm veel zin in'w woordde captain Marleen j Vlieger de stemming v team. Rijp Wetering - Duiveland Het vrouwenteam van Duit land is in het tennisseizoen2W op een verdienstelijke tweed! plaats geëindigd. Gisteren wö de competitie afgesloten w een 4-2-zege op Rijp Weterijjj Angela Kouwenberg en Mom» Deurloo hadden de twijfelach.- ge eer om als enige hun en partij te verliezen. Captain Linda Verbraak h' goede hoop op het volgend zoen wanneer Irene Buijs de ledingen komt versterken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34