Beslissingswedstrijd voor Fortis Surfers eindelijk het water op MLTC zet kroon op het seizoen PZC TOP grijpt naast de tweede promotieplek 21 oplopers overgangsklasse winnen op slotdag korflialcompetitie apide luistert ompetitieslot op iet elf treffers Tweede plaats Karin Bastian Meisjes GPC BI veroveren beker Vlaar superieur in Grand Prix Goud Willy de Nooyer op NK Karin Krappen snel klaar bij Open Wales maandag 24 mei 2004 ■arBnfiland van Vliet 08DRECHT - Voor Fortis is jldcompetitie nog niet afge- jfn. Doordat de Souburgse ifballers zaterdag met 13-16 a Oranje Wit wonnen en ook ïdekoploper Vriendenschaar ride punten pakte, moet een be- Sssingswedstrijd bepalen wie impioen in de overgangsklasse nordt. Wanneer en waar dat jol voor promotie naar de lofdklasse gespeeld wordt, jalil de korfbalbond vandaag iend. «leek het er zaterdag op dat nis helemaal geen beslissings- sslrijd zou hoeven spelen, trnjl Vriendenschaar voor cd tegen Excelsior (8-6), wer- de Souburgers voor rust op behoorlijke achterstand ge- Tot 4-4 draaide Fortis goed maar daarna profiteerde ranje Wit van een aantal pass- verdedigingsfouten van de iuburgers. De thuisploeg, die narde wind mee had, leidde 35 minuten met 10-6. „Er g seen paniek in de kleedka- We wisten dat we het even slijk hadden, maar wij zou- het windvoordeel krijgen", jnainer Gillissen, is groot dat voordeel was, d meteen duidelijk. Binnen minuten stond Fortis weer jr. 10-11. Daarna bleef de g tot 12-12 bij en ver- igens liep de koploper üit 13-16 bij het laatste fluit- gnaai. Oranje Wit degradeerde •door. *ar Hoogwerf blonk met na- !D die tweede helft uit. Zij le onder de korf en straal- >d vertrouwen uit naar ar vakgenoten. In de voor- ide wedstrijden was dat wel Kis, wist ze zelf ook: „Ik had nu voorgenomen om me fis aan te trekken van intimi tes van tegenstanders. Ik «i dat ik goed ben onder de id. De tegenstanders weten kdat ze me alleen uit de wed- jd kunnen halen door me het onmogelijk te maken, «taan op m'n tenen, hangen m:n shirt, duwen me weg en ;LST - Op de slotdag van de ^competitie haalde het Menteam van Rapide fors legen Teteringen werd het •l.In de derde klasse D bij de «wen leden de Zeeuwse aas verlies. i. Vierde klasse D. ijide-Teter ingen 11-1 2 -1 'egon wat slapjes. Te lingen kwam na een kwartier is op voorsprong. Twee minu- ilater scoorde Jeroen Fassae- <fegelijkmaker en daarna liet teer Oudshoorn 2-1 aanteke- Peter van de Kerkhove ha de rust te kennen dat het ws moest. Met drie verse tóten en onder leiding van aid Totté walste de thuis- over de tegenstander fJannick van Putte, Jeroen saert (beiden drie keer), Bart als (twee keer) en Jochem Be rt scoorden. teven, Derde klasse D. ®alcn-Rapide 3-2 (3-2): Ra phael zich vorige week in vei- :ild gebracht en daardoor de druk van de ketel. De ^ploegnam de leiding, maar °og aardig samenspelend Neboog die achterstand om tr treffers van Eva Willaert Ironie de Bruijne. Nog voor i werkte de thuisploeg die rterstand weg: 3-2. In de twee- pt werd van beide kanten lelijks nog aangedrongen. alwijk-Vlissingen 2-1 (1-0): 'thuisploeg verzilverde een 'deeerste mogelijkheden. Na 'kwam Vlissingen goed te- e" kwam op 1-1 via Ilse '"kers. Toen de thuisploeg dubieuze strafbal kreeg Suit de 2-1 kwam, werd het e nog even grimmig. *de klasse D. ddelburg-Den Dommel 6-3 Den Dommel kon bij «nog tweede worden, goed jj|promotiewedstrijden. Mid- jtrgwilde daar niet aan mee- en nam na vijf minuten ödingi door Rosan Eijkelen- De bezoekers bogen die #$tand_ om in 1-2, maar liet Jiska van Brink 2-2 ïen •-tweede helft liep Middel- V|a Jantien Streng (twee !l en Rosan van Eijkelen- [Jt naar 5-2. Na de 5-3 leg- Nka van Brink de eindstand springen expres tegen me op. En de scheidsrechter ziet het meest al niet. Ik had me voorgenomen om me er overheen te zetten. Vandaag werd ik weer een keer omver gebeukt, maar nu trok ik mij er niets van aan." Hagar Hooogwerf heeft zin in re vanche op Vriendenschaar. Juist in'het laatste duel met die ploeg, op 8 mei, liet zij al na een zware eerste helft haar kop han gen. Ook trainer Ralph Gillissen wil tegen de ploeg uit Har- dinxveld-Giessendam iets recht zetten en hij geeft zijn achttal een goede kans. Op haast Cruijf- fiaanse wijze zei hij: ..Vrienden schaar had op 8 mei het voor deel dat het al drie'keer van ons verloren had dit jaar. Nu heb ben wij het voordeel dat we ook een keer van die ploeg hebben verloren. We weten nu wat hun sterke en zwakke punten zijn." Verder gelooft Gillissen niet dat Vriendenschaar nog een keer zo'n goede wedstrijd speelt te gen Fortis. „Die ploeg heeft des tijds boven z'n kunnen ge speeld", vond hij. „En wat is er mooier dan in een onderling duel duidelijk te ma ken wie de sterkste van de twee is. Dat heb ik echt liever - als we tenminste winnen - dan kam pioen worden via de telefoon." Dat Fortis toch via de telefoon kampioen zou worden, zat er za terdag heel even in. Na afloop van de wedstrijd was het duel Vriendenschaar-Excelsior nog aan de gang. Teambegeleider Stefan Arendse had via zijn mo bieltje contact met Kristel Ver boom, de voormalig verzorgster van Fortis 1 die bij die wed strijd aanwezig was. „Het is 11-11 met nog één minuut te gaan", riep Arendse in de rond te. Alle spelers en meegereisde supporters stonden om hem heen en wisten wat dat beteken de: ze waren één minuut van de titel verwijderd. Maar binnen die minuut miste Excelsior een grote kans en schoot Vrienden schaar nog wel een keer raak. Arendse: „Jammer jongens, het is 12-11 geworden. We krijgen een beslissingswedstrijd." Speeldata Zaterdag werden daarvoor drie mogelijke speeldata genoemd. Fortis wil graag komende zater dag spelen, maar dan worden de interlands (senioren en junio ren) tegen België gespeeld. En voor de junioreninterland levert Vriendenschaar enkele spelers. De Souburgers spraken daarna hun voorkeur uit voor komende woensdagavond. „Dan hoeven we niet zo lang te wachten", stel den meerdere Fortis-spelers. De kans is echter groot dat de wed strijd op 5 juni gespeeld moet worden. Die zaterdag is immers als inhaalronde aangewezen. Als 5 juni inderdaad de speelda- tum is, heeft Fortis een pro bleem. Jouri van de Broeke, dit seizoen topscorer met 110 doel punten in 28 wedstrijden, en El- ze Blankenburgh zijn dan al op vakantie. Trainer Ralph Gillissen zag de bui al hangen: „We hebben bij Fortis afgesproken dat we niet op vakantie gaan tijdens het sei zoen en iedereen houdt zich er goed aan. Bekend was dat op 29 mei de inhaalronde was. Pas daarna konden de spelers weg. Maar toen kwam de interland met België ertussen en werd de inhaalronde een week verscho ven. Tja, toen hadden Jouri en Elze hun vakanties al geboekt. Als we op 5 juni moeten spelen, worden we gestraft omdat de bond zich niet aan het oorspron kelijke competitieschema heeft gehouden." Scores Fortis: Jouri van de Broeke 6, Ruth Hoogiverf en Rob Sa7iderse 3, Elze Blankenburgh, Esther Kas- se, Chaim Koole en Wander Koole 1 NED 13 ÊI03H Stefan Gideonse in actie op het Grevelingenmeer tijdens het NK. foto Dirk Jan Gjeltema door Ron de Waal BRUINISSE - Eindelijk was het dan zo ver. Nadat de eerste wedstrijd eind april in Almere wegens een gebrek aan wind was afgelast, streek de Philishave Cool Skin Funsporttour 2004 zaterdag en zondag neer op de Grevelingendam bij Bruinisse. De windsurfers konden eindelijk het water op voor het NK For mula Windsurfing. De Zeeuwse troef Stefan Gideonse handhaafde zich uitste kend met een zesde plaats. Echt gerust was wedstrijdleider Eric Kling er nog niet op, maar zaterdag rond het middaguur kon hij toch opge lucht ademhalen. Met de afgelasting op het Gooimeer bij Almere nog vers in het geheugen, werd er ditmaal vurig ge hoopt op meer wind voor de ruim zestig windsurfers die in een serie wedstrijden gaan strijden om zowel het Nederlands als het Belgisch kampioenschap. „Gelukkig kunnen we starten, want er staat voldoende wind", vond Kling. „We streven ernaar om vandaag zo'n zes manches te surfen. We moeten met een optimaal gebruik maken van de om standigheden." Kling bleek achteraf iets té enthousiast te zijn, want er zou den zaterdag uiteindelijk vier manches gesurfd worden. Echt helemaal soepel verliep de start van de allereerste man che niet. Een algehele valse start was er de ooi-zaak van dat het hele gezelschap weer terug naar de startlijn moest. De tweede start werd afgeblazen wegens te weinig wind. „Er is minimaal acht knopen vereist bij de start en er stond maar vier knopen wind", verduidelijkte Eric Kling. Hoe wel een tweetal surfers ook bij de derde start te vroeg vertrok, mocht iedereen zich op het zes kilometer lange par koers storten. Al snel bleek dat de sur fers die gegokt hadden op een pikstart, zich ook daadwerkelijk in de voorste ge lederen konden handhaven. „De start was veel te bepalend bij de eerste twee manches", verklaarde de 29-jarige Ste fan Gideonse halverwege de eerste wed strijddag. „Op zo'n kleine baan heb je nauwelijks meer de gelegenheid om te herstellen." Met een elfde en een vierentwintigste plaats in de eerste twee manches speel de de surfer uit Veere dan ook nog geen rol van betekenis. „Bovendien speelde de wind een bepalende rol, omdat die niet constant waaide. De prestaties van vele surfers waren in die twee manches dan ook net zo wisselvallig als het weer", wist Gideonse. Wedstrijdleider Kling gaf gehoor aan het commentaar en besloot de daarop volgende manches op een verlengd par koers af te werken. Een kolfje naar de hand van Stefan Gideonse, zou later blijken. Met een tweede plaats in de der de manche en een zesde plaats in de vierde werkte hij zich op naar een ze vende plaats in de tussenstand na de eerste wedstrijddag. Slechtste twee „Ik hoop maar dat er morgen ook zeker vier manches afgewerkt kunnen wor den, want bij acht races wordt het resul taat van de slechtste twee afgetrok ken", blikte Gideonse zaterdagavond al vast vooruit. Van de andere Zeeuwse deelnemers stond Alexander Verhage uit Wissenkerke na de eerste dag op een achttiende plaats en bezette Jürgeh Piessens uit Vogelwaarde de 21e posi tie. De tweede wedstrijddag bracht aanzien lijke zwaardere omstandigheden. Met een windkracht die de vijfentwintig knopen benaderde, konden de surfers zelfs nog een manche meer afwerken dan de dag ervoor. „Ik vond het niet erg dat er veel meer wind stond. Ik moet het van dat weerty pe hebben", zei Stefan Gideonse. Met onder andere een derde en een zesde plaats kon de surfer uit Veere zijn posi tie in het klassement zelfs nog verbete ren naar een uiteindelijke zesde plaats. Gideonse: „Daar ben ik bést tevreden mee. Ik ben eigenlijk nog maar net met het seizoen begonnen, terwijl de jon gens die voor mij geëindigd zijn de hele winter in warmere oorden als prof op de plank hebben gestaan. Ik heb goede hoop dat ik mezelf in de wedstrijden in Almere, Hargen en Vlieland nog kan op werken naar een top-vier klassering." Regerend nationaal kampioen Ben van der Steen uit Hoge Zwaluwe was ook op de Grevelingendam oppermachtig. Hij werd gevolgd door Roy van Kool wijk en Ramses Landman. Alexander Verhage werd zeventiende en Jürgen Piessens eindigde op de 26e plaats. door Willy van Leeuwen MIDDELBURG - MLTC is giste ren in de landelijke tenniscom- petitie in de beslissende uitwed strijd tegen Lobbelaer 3 op het nippertje kampioen geworden. De Middelburgse equipe won met 5-3 en greep dankzij een be ter setgemiddelde dan Matten kloppers en Victoria de titel in de derde klasse. De Schelde is na een 6-2-nederlaag uit de tweede klasse gedegradeerd. Leimonias 4-de Schelde 6-2: „We waren als team vaak niet compleet en dat is ons opgebro ken." Mare Felius berustte gistera vond in de degradatie. De Vlis- singse equipe kwam in zijn laat ste competitiewedstrijd tegen Leimonias niet verder dan twee punten. VE: Anouk Tigu-Merlyn Atoon 6-1 6-2, Marcella Koek-Jeantièn van den Dries 6-7 7-6 5-7. ME: Willem Anjema-iWarc Felius 0-6 0-6, Björn Beekman-Piet Nagel 6-4 6-7 6-4. VD: Tigu/Koek-Atoon/van den Diies 6-1 4-6 6-1 MD: Beekman/Koek-Felius/Nagel 6-1 6-2. GD: Anj erna/Tigu-Felius/Van den Dries 6-2 7-6, Beekman/ Koek-Nagel/Atoon 6-2 7-6. Souburg-Halfweg 3 5-3: „Ik bén nooit bang geweest dat we ons niet konden handhaven. Boven dien hadden we ook nog vier in haalwedstrijden van Lucienne tegoed", aldus Ronald van den Broek na de 5-3-zege op Half weg. Door de winst handhaaft Souburg zich in de derde klasse. De thuisploeg speelde vooral erg sterk in de enkelspelen. Al leen Emerance van Wingen, die ruim vijf maanden in blijde ver wachting is, moest haar enkel spel opgeven. Samen met Lu cienne van den Broek had Van Wingen wel een succes in het dubbel. „Door de blessure van Raymond Barten hebben we acht punten moeten weggeven. Eerst dachten we aan handha ven, maar als we. geen tegenslag hadden gehad, hadden we mis schien nog wel bij de eerste drie kunnen eindigen", blikte Van den Broek terug. VE: Lucienne van den Broek-E. van Bree 6-2 6-1, Emerance van Wingen-S. Klem 6-7 opgave. ME: Gareth Lau-T. Lankhaar 6-4 6-1, Rogier van. Housselt-C. de Jong 6-4 7-6. VD: Van den Broek/van Wingen-Van Bree/Klem 6-2 6-1, MD: Lau/van den Broek-Van Worcum/de Jong 5-7 4-6. GD: Van den Broek/van den Broek-Bree/ Lankhaar 6-1 6-1, Lau/van Win gen-Van Worcum/Klem 6-3 4-6 4-10. Lobbelaer 3-MLTC 3-5: „Dank zij een beter setgemiddelde zijn we toch nog op het nippertje kampioen geworden. Alle com plimenten voor deze jonge ploeg", zei een dolgelukkige coach Frank van Hoof na het be halen van het kampioenschap. „We moesten vandaag de twee de gemengddubbelpartij win nen en dat is ons gelukt. Het was erg spannend in deze com petitie. We zijn ongeslagen ge bleven. Vooral na de winst in de eerste set van het beslissende ge- mengddubbel viel er een last van de ploeg af. We zijn volgend seizoen de hoogstspelende ploeg van Zeeland. MLTC liet gisteren de spanning aardig oplopen. De zenuwen gierdenbij velen door de keel, maar de afloop was goed voor de bezoekers. Saskia Oranje en Dimitri van Hoof moesten het beslissende punt eruit slepen. Ze wonnen de eerste set met 6-4 en pakten daarna nog eens goed door met 6-2, waarna het feest gedruis bij MLTC kon losbar sten. VE: E. Leeuuns-Audrey Atoon 0-6 4-6. E. Machielse-Kim Dijkstra 4-6 2-6. ME: M. van Extel-Dimitri van Hoof 6-4 2-6 7-5. P. Meulen- berg-Thijs Slagboom 4-6 4-6. VD: Machielse/ten Bos-Oranje/ Dijk stra 3-6 1-6. MD: Meulenberg Extel-Huis in 't. Veld/Slagboom 6-3 6-0. GD. Meulenberg/Leeu- wis-Huis in 't Veld/Atoon 6-0 6-1, Extel/ten Bos-Oranje/van Hoof 4-6 2-6 DONGEN - Karin Bastian uit Middelburg heeft de twee de plaats behaald in de wegwedstrijd Dwars door Don gen. Het was een loop over tien kilometer. De zege ging naar Sandra Hofmans van Scorpio. Bastian moest voor de tweede plaats strijd leveren met Marjon de Kok (Tilburg Roacl Runners). Dank zij het haas- werk van echtgenoot Peter Ramsteyn lukte het Bastian om de tweede plaats vast te houden. De atlete van Dyna mica realiseerde een tijd van 38.19 minuten. Franky Bel- jaars (Dynamica) viel met zijn derde tijd van 33.39 bij de mannen H40 eveneens in de prijzen. Peter Ramsteyn werd bij de mannen op de 27e plaats ge klasseerd in 38.22. Veteraan H50 Willy Verbist (Dynami ca) finishte op de ell'de plaats in 41.07 VLISSINGEN - Het meisjes Bl-team van GPC Vlissingen heeft beslag gelegd op de regiobeker van het district Zuid I. De Vlissingse voetbalsters versloegen in de finale Beer- se Boys na het nemen van strafschoppen. Na de reguliere speeltijd stond het 0-0. GPC schoot bij de penaltyserie vijf keer raak, Beerse Boys miste eenmaal vanaf elf meter. Het meisjes Cl-team van GPC Vlissingen moest in de eindstrijd de eer laten aan Sleeuwijk. Het werd 3-0. GOES - Peter Vlaar uit Hoorn toonde zich in de Grand Prix B-ranking Loontjens Biljarts de sterkste. In de finale versloeg hij opkomend talent Jeffrey Jorissen uit Den Haag. In de halve finale rekende Vlaar af met rourinier Hans van Leuteren uit Rotterdam. In de kortste partij van het toernooi tot dan toe won hij met 35-19 in 29 beur ten. De andere halve finale tussen Willem van Lith uit Noor den en Jeffrey Jorissen eindigde gelijk. In de verlenging won de jarige Hagenaar hij werd twintig). Van een echte finale was geen sprake. Vlaar opende met 5, 4, 3, 2, 0 en 7 en die klap kwam de jonge Hagenaar nooit meer te boven. Vlaar won in 25 beurten (1.400 gemiddeld), Jorissen bleef staan opl8. Vlaar nam door zijn overwinning ook de leiding in de tus senstand van de B-ranking, voor Jorissen. NIEUWKOOP - Willy de Nooyer uit Serooskerke heeft in Nieuwkoop weer een gouden plak aan haar reeds ruime verzameling toegevoegd. Op het NK halve triatlon was ze de sterkste in de categorie D50. In het frisse water van nauwelijks 16 graden Celsius keek De Nooyer na 2.5 kilometer zwemmen al tegen een achter stand aan van 11 minuten op de Rotterdamse Kitty Blooys. Na de eerste ronde fietsen van 43 kilometer had ze de ach terstand al goed gemaakt. Ze sloot het fietsonderdeel na 86 kilometer af met een voorsprong van 15 minuten. Bij de afsluitende 20 kilometer lopen kwam De Nooijer niet in gevaar, mede omdat Blooys na vijf kilometer moe gestreden de wedstrijd verliet. Willy de Nooyer finishte na 5 uur 37 minuten en 30 seconden. „Ik ben uiterst tevre den met dit resultaat", liet De Nooyer weten. Ze neemt dit jaar afscheid van de triatlonsport. jacht naar 'de dubbel' (na het kampioenschap in de zaal ook de titel op het veld) haalde Seol- to die in de beslissingswedstrijd ook binnen. Zonder enige moeite, leek het na een eerste helft die op 7-2 werd afgesloten. Niet op basis van beter veldspel, want daarin waren beide ploegen gelijkwaar dig, wel op het onderdeel benut ten van de kansen. „We kregen er genoeg om bij te blijven en zelfs meer, maar de den er niks mee. Seolto wel", reageerde coach Richard Olle- fers van Stormvogels op dat manco van zijn ploeg voor rust. Het zou toch nog onverwacht spannend worden. Aanvallend wat scherper en gebruik mak end van de verdedigingsfoutjes bij de tegenstander kwam Stormvogels terug naar 7-6. Na 9-7 werd het - na een gemiste strafworp - toch 9-8 en gingen beide ploegen kansrijk de finale door Jan Roovers GOES - De korfballers van Tjo- ba ontsnapten op de laatste speeldag op het veld aan degra datie uit de eerste klasse. Seolto werd dankzij de 10-8-overwin- ning in de beslissingwedstrijd te gen Stormvogels kampioen van de vierde klasse A. TOP uit Ar- nemuiden wist na 9-12-neder- laag tegen ODO de in de tweede klasse G de promotiekansen niet te verzilveren. Albatros-Swift 22-7: Na de de gradatie was deze wedstrijd voor Swift niet meer dan een verplicht nummer. Met een paar jeugdspelers in de basis en het Hemelvaartsdagtoemooi nog in de benen was de ploeg geen par tij voor een tegenstander die vol uit wilde gaan voor de tweede plaats achter kampioen Nieu- werkerk. Bij rust was het al 11-2, bij het eindsignaal 22-7 Scores Swii't: Jelle van Dijk en Ri chard Geldof 2, Anita Hoekstra, Paul van de Berg en Lennart Oos terling 1. TOP-ODO 9-12: Topspanning in Arnemuiden, want beide ploe gen hadden louter baat bij winst. ODO om kansen te behou den op het kampioenschap, voor TOP was de tweede promotie plaats de inzet van het duel. In de wedstrijd waren die belan gen ook duidelijk zichtbaar: 3-3 na een voorzichtige opening. Daarna kende de thuisploeg een mindere periode en moest toe staan dat de bezoekers via 3-5 en 4-6 de eerste helft afsloten op 6-7. Meteen daarna leek de wed strijd in het voordeel van TOP te kantelen. „Maar na 8-7 verzuimden we de voorsprong uit te bouwen en kon ODO weer terug in de wed strijd komen", noemde coach Blaas de Ridder die aanvallend mindere fase cruciaal. In het laatste kwart was ODO de betere ploeg en won ver diend. „De doelstelling bij aan vang van de competitie was lijfs behoud. Natuurlijk zou het leuk geweest zijn als het in de vorm van promotie meer was gewor den. Maar het moest niet. We kij ken terug op een goed veldsei- zoen", sloot De Ridder niet al te teleurgesteld af. Scores TOP Ria de Ridder, Leon Kloet en Hannuel Kramer 2, Janti- ne Meulmeester, Petra de Ridder en Ad Bezemer 1 Seolto-Slormvogels 10-8: Op Harry Kerkhof haalde zijn ploeg over de streep, 10-8. „Als je niet scoort kun je niet win nen. Seolto deed dat wel en is dus een verdiende winnaar", al dus Ollefers. GOES - Karin Krappen was af gelopen weekeinde snel klaar tij dens de Open Wales. De darts ter uit Vlissingen kwam in het koppeltoernooi met John 'Boy' Walton niet verder dan de laat ste 32 en strandde in het single- toernooi al bij de laatste 64. Nu had Krappen ook een tegen standster om van te verliezen. Haar Nederlandse concUiTente Mieke den Boer versperde haar namelijk de weg naar de laatste 32 in het toernooi. „Dat is het nadeel van een open loting", stelde Krappen naderhand. „Dan kan je direct al een heel goede tegenstander treffen." Vorige week versloeg Karin Krappen Miekc De Boer nog in de halve finale van het Neder lands kampioenschap. In de fian- le kreeg ze klop van Francis Hoenselaar. Over veertien da gen doet Krappen mee aan de Open Zwitserse titelstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21