Droevig afscheid Stoffel Schipper Tjoba blijft eersteklasser PZC Seolto pakt ook titel op het veld Van Houwelingen fris na marathon Geslaagde inhaalrace Van de Buys in Ronde van Noord-Beveland 20' Domburg uit nacompetitie na 4-2-nederlaag tegen Meto RIA in finale tegen Meto Derde plaats Britta Schoe Nieuwelink wint grenstoernooi Rouw van DFS naar Noad'67 Hackenberg-Cup zonder surprises uitslagen 11 "'in i iiim—iuw— agenda ■x WfetekTii! fj\ vp vVfjjjtt maandag 24 mei 2004 wb door Pieter van Klinken DOMBURG - Domburg-trainer Stoffel Schipper was gisteren wel erg rustig op de bank tij dens de wedstrijd tegen Meto. Waar veel trainers bij een 3-2-achterstand nog druk geba rend langs het veld benen, zat Schipper achterover met zijn ar men over elkaar. Het was de laatste wedstrijd voor Domburg in de nacompeti tie, want de achterstand na twee wedstrijden was niet meer om te buigen. En daarin had hij gelijk. De wedstrijd was ondanks zes doelpunten, Domburg verloor uiteindelijk met 2-4, het aan zien nauwelijks waard. En bo vendien: het was de laatste wed strijd waarin de man uit Grijps- kerke op de bank zat als trainer. Een trainer zonder kapsones was hij. Acht jaar lang stond hij aan het roer bij Oostkapelle. Toen hield hi] het voor gezien GOES - RIA W is de tegenstan der van Meto in de finale van de nacompetitie van de vierde klas- De ploeg uit Westdorpe speelde gisteren op eigen veld met 1-1 gelijk tegen Grenswachters. De uitwedstrijd in Putte hadden de Zeeuws-Vlamingen met 4-2 ge- GOES - Britta Schoe uit Vrou wenpolder is als derde meisje geëindigd bij mountainbikewed strijden in Rijswijk. Op een lastig circuit moesten de coureurs van 11 en 12 jaar drie ronden rijden. Johan Oosterhuis uit Vlissingen werd in die klasse vierde Zijn jongere broer Tho mas reed bij de 9/10 jarigen naar de derde plaats. bij de ploeg die op dat moment, in 2000, de hoofdklasse bereik te. Nog heel even kwam hij te rug bij die ploeg. Omdat zijn op volger Rens Griep na onmin met het bestuur vertrok, maakte Stoffel Schipper de resterende dertien wedstrijden af. Hij verraste vriend en vijand toen hij na dat halve seizoen koos voor Domburg, een ploegje dat net van de vijfde naar de vierde klasse was gepromo veerd. „Ik zag veel potentie in Dom burg", vertelde Schipper giste ren. En dat bleek. Via de nacom petitie promoveerde hij met Domburg direct door naar de derde klasse. Dat hij het seizoen erop weer degradeerde, nam nie mand hem kwalijk. Dit seizoen kreeg Schipper de kans om weer te promoveren. De tweede ronde van de nacompetitie eindigde gisteren echter in een deceptie. „Ik heb bij Domburg drie mooie jaren gehad", keek Schipper gis teren terug op zijn laatste club. „Ik heb kunnen bouwen en veel met jonge spelers kunnen wer ken. Er staat nu net als drie jaar terug weer een team met poten tie. We hebben dit seizoen de pech gehad dat Vlissingen zo'n goede ploeg had. Met 85 doel punten word je normaal kam pioen Als deze ploeg bij elkaar kan blijven, zit de derde klasse er echt wel weer in." Als de ploeg bij elkaar kan blij ven wel. Maar met deze woor den geeft Schipper aan dat er wel degelijk een kans in zit dat dat niet het geval was. Vooral over topscorer Chiel Maranus gaan geruchten dat hij Dom burg de rug toe keert. Vlissin gen, Goes en Oostkapelle zijn ploegen die al in verband zijn ge bracht met de spits die met 29 doelpunten Zeeuws topscorer werd. Maranus zelf vertelde er nog niets over. Gisteren deed hij niet mee, omdat hij last had van zijn keelamandelen. Maranus was niet de enige bepa lende speler die afwezig was bij Domburg. Maurice Bernard was er ook niet. In de eerste helft viel bovendien Ramon Vader ge blesseerd uit, terwijl ook aan voerder Ko Brand zich blesseer de. Hij stapte tijdens de pauze uit. Degene die als laatste inviel bij de Domburgers was Rutger Bim- mel. Hij had dinsdag voor het eerst weer getraind nadat hij een halfjaar op wereldreis was. Hij was de eerste helft nog toe schouwer. De tweede viel hij in. „Daarom is het misschien ook wel goed dat we niet promove ren", analyseerde Ko Uitterhoe- ve, reserve-aanvoerder van Domburg. „Het laat zien hoe smal onze selectie is." De wedstrijd was er eigenlijk een voor spek en bonen. Vorige week verloor Domburg al met 4-1 van Meto. Toen na zeven mi nuten Danny Brijssink scoorde was de pap gestort. Domburg verloor alle vertrouwen en speel de mat. Via een strafschop maakte Ko Brand gelijk en daar door werd het spel iets beter. Toch vloog de bal er aan de an dere kant via Joey van Hooy- donk in. Op slag van rust zorgde Patrick Provoost ervoor dat bei de ploegen in evenwicht konden pauzeren. In het tweede bedrijf legen de Domburgse linies te ver uit el kaar. Meto maakte via Dave de Crom en Remco Broos 2-4. Op zijn gemak liep Stoffel Schipper na de wedstrijd naai de kantine. „Ik ga nu lekker bij Domburg in het derde voetbal len. Misschien komt er nog wel een ploeg informeren volgend jaar. Misschien kan ik het wel niet laten. En misschien wordt ik dan toch weer trainer." Domburg-Meto 2-4 (2-2): 7. Dan ny Brijssink 0-1, 21 Ko Brand 1-1 (strafschop), 33. Joey van Hooy- donk 1-2, 45+4. Patrick Provoost 2-2, 73 Dave de Crom 2-3, 81. Ko Uitterhoeve 2-4 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Slurms (Sint Jan steen). Gele kaart: Wilco van Eijze- ren (Domburg). Aantal toeschou wers: 150. Domburg: Allard Meeuwse; Micha Bernard, Ko Uitterhoeve, Ko Brand (46. Bob Maranus), Michiel Bernard (76. Rutger Bimmel); Rick van den Driest, Coen Minder- houd, Martijn Minderhoud; Pa trick Provoost, Ramon Vader (39. Roel Willemse), Wilco van Eijze- ren. SAS VAN GENT - Kees Nieuwelink uit Zuiddorpe heeft het jaarlijkse schaak-grenstoemooi gewonnen. In het meerdaagse toernooi voor leden van Belgische en Neder landse verenigingen had hij in De Roselaer te Sas van Gent in de slotronde genoeg aan remise tegen de verras- send sterk acterende Simon Provoost. Simon Provoost van SVWZV uit Oostburg kon terugkij-1 ken op een uitstekend toernooi. Bij het ingaan van de achtste en laatste ronde had hij zelfs nog uitzicht op de ti tel. Dan moest hij wel van routinier Nieuwelink winnen Kees Nieuwelink stelde zich tevreden met remise tegen dé met zwart spelende outsider. Hij nam de wisselbeker over van zijn clubgenoot Gert van Rij, die als vierde ein In de slotronde speelde hij remise tegen Dennis van Vliet die daardoor als derde finishte. In totaal namen 87 s kers deel. BURGH-HAAMSTEDE - De 20-jarige Leander Rouw staat in het seizoen 2004-2005 onder de lat bij zater dag-tweedeklasser Noad'67. De keeper van DFS volgt bij de ploeg uit Sint Philipsland Kees Lozekoot op, die m Rillandia vertrekt. Peter van Poortvliet, trainer van Noad'67, was opgelui na het ja-woord van de nieuwe doelman. „Wij zijn h... blij met zijn komst. Leander is een jongen die heel ambiti eus is", liet Van Poortvliet weten. Voor Leander Rouw komt een droom uit want onlangs liet hij al weten h op te willen. „Noad'67 is een tweedeklasser en ik word als eerste keeper gehaald. Ik heb er veel zin in", aldus dear bitieuze doelman. Na Noad'67 moet nu DFS op zoek naar een keeper voor het volgende seizoen. ARNEMUIDEN - In de eerste ronde van het tafeltennis- toernooi om de Hackenberg-Cup hebben zich weinig ver rassingen voorgedaan. Alle gegadigden voor de eindzege kwalificeerden zich voor de volgende ronde. In poule A deed Jan Tange van zich spreken. Hij haalde de tweede ronde door middel van een fraaie eerste plaats, nog voor beoogd finalist Robert Steenbeek. De andere twee kwait- finalisten zijn Al win van de Kop en Adri de Jonge. In pou le B bereikten Vincent Bliek, Izaak Heiboer, Francois Baert en Jan Zwemer de volgende ronde. Ronald Vale had een off-day en kon zijn biezen pakken. In de C-poulegin gen Arnemuidenaren Arnold de Gier, Jaap Meerman en Jandré Kramer verder net als Kapellenaar Jan van Iepe ren. In de D-poule kende Hans Oosterling weinig proble men. Jeugdspelers Wilbert Poppen en Arjan Korstanje wa ren fraai tweede en derde, voor Quirijn Daas. In deE-pou- le eiste René Lauwerijssen de zege voor zich op. OokMat- thijs Bijlsma, Adwin van de Zande en Mieke Nieuwenhui- ze (enige vrouw in de tweede ronde) gingen door. In ce F-poule kwalificeerde drievoudig winnaar Stefan ce Groot zich simpel. De andere gelukkigen waren Hans van der Kraan, Frans Rijn en Chrsitiaan Steenbeek, die Lin- dert Moerdijk uit de tweede ronde hield. In poule G werd een andere ex-winnaar, Daan Mijnsber- gen, eerste. De andere kwartifnalisten uit deze kwalita tief matige poule zijn Remco Dijkers, Bas Steijn en R Visser. In de H-poule tenslotte glorieerden de oude knj- gers Willy de Klerk en Bram Houterman. Jonge" Erik Schuurman en Marinus Lichtendahl completerende groep van 32 kwartfinalisten. door Wim de Vos WISSENKERKE - Van groep drie naar groep twee naar groep één en tenslotte nog kracht ge noeg over hebben om in de slot- kilometer een gaatje te slaan. Tjitte van de Buys was zaterdag op de winderige dijken van Noord-Beveland enorm sterk. Hij dacht na een valpartij uitge schakeld te zijn voor een hoge klassering, maar won toch. Op souplesse sloeg de Middel burger er zich echter door en wist een achterstand van een paar minuten ongedaan te ma ken. De achtste editie van de Ronde van Noord-Beveland kreeg daardoor een sterke win naar. Na vijftig kilometer sloeg de schrik Van de Buys om het hart toen hij bij een valpartij betrok ken raakte. „We waren even van slag. We wisten even niet wat we moesten doen", zei Eric Ver- eecken, ploeggenoot van Van de Buys. „Ik dacht 'snel weer opstaan' en zag een groepje aankomen rij den. Daar ben ik bij aangesloten en zo ben ik weer voorin terug gekomen", vertelde Van de Buys laconiek over zijn terugkeer bij de besten. Hij kreeg daarbij ook de steun van Brabander Johan Peemen, een andere favoriet die achterin terecht was gekomen. Tjitte van de Buys moet het voor al van kracht en souplesse heb ben. Dat heeft hij in het verle den al meerdere malen aange toond. Een sprint is niet aan hem besteed. „Een solo in de slotfase ligt me het best. Zo heb ik tot nu toe mijn meeste overwinningen be haald", aldus Van de Buys die met name vorig seizoen een paar mooie overwinningen be haalde. Hij won toen de EPZ-klassieker en schreef ook het kampioenschap van TMZ op zijn naam. Dit jaar vlotte het echter nog niet zo. Hoewel de Middelbur ger regelmatig voorin was te vin den (hij stond al tienmaal op het podium voordat hij donderdag in Kwadendamme zijn eerste sei zoenszege wist te behalen) bleef die overwinning uit. „In Kwa dendamme ging het dus wel goed. Dat was goed voor de mo raal. Vooral daardoor voelde ik me vandaag enorm sterk", meen de Tjitte van de Buys, die over weegt de overstap naar de elites te maken. In de finale van de Ronde van Noord-Beveland was het eerst de beurt aan het trio Walter Schmid, Jack van der Horst en Johan Peemen. Met nog acht ki lometer te gaan sloot een groep onder aanvoering van de Zeeuw en Johnny van der Klooster, Tjit te van de Buys en Eric Ver- eecken aan. In de slotkilometer gooide Van de Buys het grote mes erop. Met enkele meters voorsprong werd hij winnaar. door Jasper Harthoorn VLISSINGEN - Na het zaalkam pioenschap is Seolto nu ook kampioen geworden in de vier de klasse op het veld. In een be slissingswedstrijd tegen Storm vogels werd het 10-8. De Vlissingers begonnen zwak aan het duel in Sint Laurens. „We hadden geluk dat we na tien minuten op 1-1 stonden. Voor hetzelfde geld hadden we toen al met 4-1 achter gestaan", aldus Peter Crucq, die met Har ry van den Broeke an het roer staat bij het team. Bij rust was het 7-2. In de tweede helft kwamen de Westkappelaars terug tot 9-7 en misten toen een strafworp. Na 9-8 besliste Harry Kerkhof het duel met een doorloper. De kracht van dit Seolto ligt vol gens aanvoerster Anja Ovaa vooral in het hechte collectief. „Onze groep speelt voor het grootste gedeelte al lang met el kaar." Robbert van Schaik van Tjoba speelt de bal af in het duel met GKV. Korfballers lijden nederlaag maar profiteren van verlies RW A door Jasper Harthoorn 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - „Het is iedere keer het zelfde liedje", berustte Wilko Fokke zaterdag na weer een ne derlaag van zijn korfballers. Na twee jaar knokken tegen degra datie neemt de trainer afscheid van zijn club Tjoba. Weliswaar zonder overwinning, maar ook zonder degradatie. Met nog één speelronde te gaan stond Tjoba een punt voor op concurrent RWA. Winst was dus geboden om zeker te zijn van lijfsbehoud. Tegen GKV moest dat kunnen, want voor die club stond er niets meer op het spel. Tjoba begon dan ook zeer voort varend. Na een snelle achter stand nam de ploeg het heft in handen en liep uit naar een com fortabele 5-1-voorsprong. Lang genieten was er echter niet bij, omdat GKV de achterstand bin nen twee minuten verkleinde tot 5-3. In die fase had de ploeg uit Go- rinchem het betere van het spel. Terwijl de aanvallen van Tjoba vaak eindigden met schoten van afstand, bleef GKV in hoog tem po zoeken naar de vrije man. Met enkele vloeiende aanvallen trokken de gasten de stand weer gelijk: 5-5. Omdat Tjoba vaak baas onder de korf was, kon de ploeg zich na de gelijkmaker herstellen. Dankzij een afstandschot van Gerben van Boven en een leep balletje van Mark de Schipper kon Tjoba gaan rusten met een 7-6-voorsprong. Na een kwartier in de tweede helft leek de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen de wedstrijd te beslissen. Dankzij twee mooie acties van Mark de Schipper stond er weer eens een marge van twee punten op het bord: 10-8. De ploeg van Wilko Fokke verzuimde daarna de wedstrijd in het slot te gooien. Het spel van Tjoba werd slordi ger, waarbij de bal door slechte passing een paar keer nodeloos verspeeld werd. Afstandschoten wisten de korf soms niet te berei ken. In tien minuten tijd boog GKV de stand om naar 10-12 en ondanks een late aansluitings treffer van Wilfred van der Meer zag het er niet naar uit dat de wedstrijd nog een andere wending zou krijgen. Toen GKV twee minuten voor tijd de mar ge met een simpele doorloper weer op twee bracht, was de wedstrijd gespeeld. Sportieve plicht Opgelucht vernamen de spelers van Tjoba daarna dat Nieuwer- kerk zijn sportieve plicht had ge daan tegen RWA en dat het team daardoor verzekerd is van nog een jaar in de eerste klasse. Wilko Fokke was er tijdens zijn af scheids wedstrijd moedeloos van geworden. „Weer staan we bijna een hele wedstrijd voor en toch verliezen we. Dan willen we weer te snel scoren en gaan de combinaties eruit. Als je dit zo vaak meemaakt als wij. dan kan je begrijpen dat het zelfver trouwen helemaal weg is." De trainer kan de oorzaken van het zwakke spel van de laatste tijd moeiteloos opnoemen. „We hebben een smalle basis. Als daar constant mensen voor lan gere perioden uitvallen kun je nooit hetzelfde team op de been brengen, wat weer ten koste gaat van de teamgeest. Daarom ontbreken de automatismen. Daarbij hebben we ook geen mensen die de rust in het veld kunnen bewaren. Dat reken ik dan vooral de ervaren spelers aan." Er was voor Tjoba wel degelijk een mogelijkheid om de basis te verbreden. De junioren spelen op hoog niveau en sommigen kunnen het niveau van het eer ste goed aan. „We hebben de ju nioren de keus gelaten om bij het eerste te komen of bij de ju nioren te blijven. Misschien zijn we daar te makkelijk in ge weest, want ze kozen voor de ju nioren. Eigenlijk hadden we die jongens gewoon bij het eerste moeten halen." Scores Tjoba: Mark de Schipper 4, Wilfred van der Meer 2, Gerben van Boven, Ilse Bogaard, Jojanne- ke Fokke, Robert van Schaik, Mar leen Batenbrug 1. door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - Peter van Houwelingen uit Geersdijk heeft een Zeeuws record geves tigd door 24 uur achtereen te gen negentien verschillende te genstanders aan het biljart te staan. Opmerkelijk fris stapte de biljar ter na afloop uit de arena van ca fé de Kroon in Wissenkerke. Hij begon uitstekend aan zijn lang durig karwei, want hij versloeg teamgenoot bij 3BSD Johan Flikweert met 49-32 in veerig beurten. Vierentwintig uur en 18 partijen later kon de balans worden op gemaakt. Allereerst viel op hoe fris de deze week 33 jaar word ende Van Houwelingen nog oog de. „Het is me eigenlijk reuze meegevallen", was zijn eerste reactie na afloop. „Wanneer ie mand deze prestatie verbetert kom ik terug naar Zeeland» het record scheiper te stellen Negentien partijen in drie spé- soorten en slechts drie nederla gen en een. gelijkspel is een pres tatie van formaat. Bij het gelijk spel dient echter een aanteke ning te worden gemaakt. Ger ard Clement hield de balans id evenwicht in een partij libre te gen driebanden. Een nederlaag leed Van Houwelingen in 4 nachtelijke uren tegen het da- meskoppel Hanny LagasenMar- ja Geldof. Van Houwelinges mocht slechts met één hand spe len. De dames wonnen met 33-29 na 30 beurten. Over alk driebanden-partijen gerekend kwam Van Houwelingen tot een moyenne van 0.950. Hel mei warme afscheidswoorden gevul de gastenboek moet voor I'ffl Houwelingen de herinnering aan dit evenement en aan njs Zeeuwse tijd levend houden Bj verhuist naar Limburg. foto Willem Mieras Bowling Vereniging Middelburg. Maandagleague: Kapsalon Duck 2 - Pets place 0-2, 't Frietuus - Kapsalon Duck 3 1 -3, Computer service - Jan Kas sa 1-3, Kapsalon Duck - Imtech 3-1, Kwik kwek kwak - E-property 4-0, Pro shop - Hertel services 1-3, Sita 2 - Prut sers 1-3, Jamin - eigen gemiddelde 4-0. Stand: Jamin 95, Pets place 88, Imtech 85, Pro shop 80, Computer service 74, Kwik kwek kwak 73.5, E-property 73, 't Frietuus 73, Hertel services 65, Kapsa lon Duck 3 64.5, Prutsers 64, Kapsalon Duck 60.5, Sita 2 59, Jan Kassa 52, Kap salon Duck 2 20. Dinsdagleague: Toyota de Jonge - Pulse audio 0-4, Spruyt pallet - The du ke 2-2, Mylene cosmetica - Bulldozers 1-3, Suzuki - Istimewa 3-1, Rechterhand - Risa techniek 3-1, Lammers - Hove- niersbedr. Souburg 1-3, van der Zwan - Sita 4-0 Stand: Pulse audio 85.5, van der Zwan 80, Istimewa 79, Suzuki 76 5. Toyota de Jonge 75.5, Bulldozers 74.5, Spruyt pallet 71, The duke 67.5, Rechter hand 64, Lammers 63, Sita 51-5, Risa techniek 48, Mylene cosmetica 46.5, Ho- veniersbedr. Souburg 41. Woensdag league: C-1000 - Bakker Bart 3.5-0.5, Het witte huis - Poseidon 0-4, Full hou se - Zeedo 4-0, Rechterhand 2 - Auto de Voogd 0-4, Johns - Herwegh 0-4, Schrobbelerke - M O bedr. 4-0, het Zuiden - Biggekerke 4-0, van Kampen schoenen - 't Stadscafe 1-3. Stand: Her wegh 91.5, Bakker Bart 90, van Kampen schoenen 87. Schrobbelerke 83.5, Posei don 79, Full house 78. M O bedr. 76, Auto de Voogd 71, 't Stadscafe 68, het Zuiden 63.5, Rechterhand 2 55.5, Het witte huis 55, Biggekerke 52, Johns 51.5, C-1000 37.5, Zeedo 17 Nisse. Zomeravonddressuur De Weelruiters. Z1/Z2 paarden: 1. Linda Goense, Jupiter, Weelruiters, 192W paarden: 1 Wilma Salm, Living U" gend. Paardebloem, 176. M1 paarden- 1 Esther de Puyt, Gideon, Z-BeveW 162. L2 paarden: 1Ilona Maljers,Pae- do, Gouwe Reijers, 162. L1 paarden 1. Debbie Priester, Rambo, deWe*"-" ters, 169. B paarden: 1. ReneeWeS» te. Orville. Z-Beveland. 178. M2pom» cat B/C: 1. Maxime Osse. BrendoT'^ ruiters, 171 L2 pony's cat D/E: l-** der Osse, Destiny, Weelruiters, 162 pony's cat D/E: 1 Wilma Salm Lft Tornado, Paardebloem, 174 L1 poW' cat B/C: 1. Annika Roodhart, Hf™ Weelruiters, 163. B pony's catDJL Irma Goud, Maggy, Weelruiters, 16] pony's cat B/C: 1 Manon de Brnr' Blacky, Paardebloem, 166. Vlissingen. ZomeravondvoetW Poule A: Kantine Zeeland 5p» -Uiterton/PKCZ 5-3, Dwaes 10-2. Stand: Palazzo 7-19.j- deren/Dekker 6-10, Kantine Zeel - 6-10, De Dwaes 7-7, FC Dorst Uiterton/PKCZ5-0. Poule B: EPZ-V* 0-0, Multicolour-LVV 7-4 Stand colour 6-16, VAW 7-13, Westkap» 6-12, SVR 6-S, EPZ 7-4, LVV 6-1. 6 Maandag Biljarten Wilco van Eijzeren van Domburg (achter) belaagt het doel van Meto. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20