PJNKSTEROLDTMERBEURS Arnemuiden collectief ijzersterk PZC PZC Lucky Ajax is vooral een bindmiddel Willemse in tranen na laatste thuisduel VCK niet zeker van lijfsbehoud Bevelanders kan promotie vergeten Zaamslag 2 tegen Achilles Veen SKNWK verder, Seolto degradeert Rodger Lahr is gek van Ajax ferneuzense Boys mag na 3-0-nederlaag alleen dromen van de eerste klasse ZEELANDHALLEN maandag 24 mei 2004 19 KOUDEKERKE - De voetballers van VCK zijn nog niet zeker van lijfsbehoud in derde klasse van het zaterdag voetbal. De Koudekerkenaren speelden zaterdag met 1-1 gelijk tegen Klundert. Na de gemakkelijke 3-0-overwinning tegen Bevelanders van vorige week kende VCK tegen Klundert meer proble men. De eerste 45 minuten waren voor de ploeg van trai ner Niek van den Houten, maar in de tweede helft kroop VCK door het oog van de naald. Een kopbal van één van de Brabanders raakte in de slotfa se de lat. Sebastiaan Schipper scoorde voor VCK. Leon Hollemans deed dat voor Klundert. De derdeklasser uit Koudekerke staat na de puntendeling met vier punten op een gedeelde eerste plaats met Wieldrecht. De koplopers ontmoeten elkaar zaterdag. DORDRECHT - De voetballers van Bevelanders zijn na de 4-0-nederlaag van zaterdag tegen Wieldrecht uitge schakeld voor promotie naar de derde klasse. In het eerste kwartier van de wedstrijd boden de Kamper- landers nog wel tegenstand, maar daarna nam Wieldrecht het heft in handen. Het eerste doelpunt van Remco Brou wer in de 18e minuut kwam uit de lucht vallen. Vlak voor de pauze bouwden Jeroen van de Linde en opnieuw Brou wer de voorsprong uit tot 3-0. In de tweede helft kon Be velanders geen vuist meer maken en Brouwer tekende met zijn derde doelpunt voor de 4-0 eindstand. GOES- Het tweede elftal van Zaamslag - de onverwachte winnaar van de nacompetitie in de reserve eerste klasse van het zaterdagvoetbal - komt aanstaande zaterdag (29 mei) op het veld van Apollo in 's-Gravenpolder in actie te gen de reserves van het dit jaar uit de hoofdklasse gede gradeerde Achilles Veen. De winnaar van het beslissings duel promoveert naar de reserve hoofdklasse. De winnaars van de klasse-periodetitel in de reserve twee de klassen, Serooskerke 2 en NOAD'67, spelen op dezelf de dag op het veld van 's-Heer Arendskerke om een plaats in de reserve eerste klasse. NIEUWERKERK - SKNWK is één stap verwijderd van de tweede klasse. In de tweede ronde van de nacompetitie wonnen de Nieuwerkerkse voetballers op eigen veld met 4-1 van Seolto, dat degradeert naar de derde klasse. Het eerste duel was door SKNWK met 2-0 gewonnen. In Nieuwerkerk kwam de thuisploeg geen enkel moment in problemen. Na een kwart wedstrijd opende SKNWK de score. Uit een corner van Ronald van Vossen scoorde Maarten Padmos: 1-0. Vier minuten later zorgde Padmos vanaf de strafschopstip ook voor de 2-0. Danny Potters zorgde kort voor rust nog wel voor 2-1, maar in de tweede helft bouwde SKNWK de voorsprong uit. Jacky de Bruine zorgde met zijn zevende treffer in de nacompetitie voor 3-1 en Emiel Kuijten bepaalde de eind stand op 4-1. In de finale strijdt SKNWK tegen Zwaluwe, dat afreken de met JPS uit Tilburg. Seolto, in de competitie nog tegen stander van onder meer Arnemuiden, Kapelle en Temeu- zense Boys, degradeert na de dubbele nederlaag. MIDDELBURG - Danny Blind ontbrak in Middelburg. Hij kon niet meedoen met Lucky Ajax ómdat hij met Ajax Al actief «asop een jeugdtoernooi in Ter- ion;, Toch zat er nog wel een Zeeuws tintje aan de wedstrijd «nzaterdag: Rodger Lahr. hhr (28) is afkomstig uit Mid- !&lburg en sinds drie jaar nauw ■betrokken met Lucky Ajax. Sa- :»n met nog 25 anderen ver- torgt hij een speciale site lww.degoeieouwetijd.nl) en toudt hij het roemruchte ijax-verleden levend. „Ik volg dke wedstrijd van Lucky Ajax B maak daar verslagen van", snelde hij zaterdag. „Soms ik ook een beetje met de or- iarüsatie van de wedstrijdjes en mderhoud ik de contacten met óespelers. Het is puur hobby. Ik öehet omdat ik al van jongsaf an gek ben van Ajax. Die club ^tekent alles voor me." khr, tegenwoordig woonachtig kAmersfoort, liep zaterdag in po Ajax-shirt rond en legde al ps op video vast. „Dat zetten Man op dvd en geven we aan pspelers. Vinden ze prachtig." sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 1460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 Email: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) mts Bakker 'coördinator zuid) Mn de Vries I 'coördinator midden) Rudy Boogert (coordinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet i Berry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Rostbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fa* (0113)315669 E-maïl: redactie@pzc.nl internet www.p2c.n| E-mail: web@pzc.nl (advertentie) ZATERDAG ZONDAG MAANDAG 29 MEI 30 MEI 31 MEI 12.00-18.00 10.00-18.00 10.00-18.00 uur uur uur tonrAector Doorns KNEUZEN - Terneuzense govs mag voorlopig slechts dro gen van de eerste klasse. Ook in iei tweede duel van de halve fi- uale van de nacompetitie was let collectief sterke Arnemui- jen zaterdag in Terneuzen, met j.O nog overtuigender dan in de heenwedstrijd, de baas over de Zeeuws-Vlaamse voetballers. .(rnemuidenaar Leon van Bel- joi was de beste speler op het reld. Hij domineerde in een jgm zonder zwakke plekken. ,Ik heb heerlijk gespeeld", ge- ajot hij na. Van Belzen speelde p de positie van de geblesseer de John Crucq. „Normaal speel 1 aanvallender. Maar de trai- jervond dat ik nu meer contro lerend moest spelen. Daarom liet ik me veel terugzakken." De uitblinker eiste zowat elke lal op en strooide met passes. Ook Terneuzense Boys-trainer Henk Ottens was onder de in- iuik. „Wat een klassevoetbal- 's Deze jongen hoort op een ho or niveau thuis." Verhaal apart Tan Belzen is een verhaal apart. Sinds zijn vijftiende speelt hij .is het eerste van Arnemuiden. Door zijn werk is de visser niet 2 staat te trainen. „Zondaga vond stap ik op de boot, vrijdag avond kom ik thuis. Ik kijk elke ■wek uit naar mijn vrouw en het voetballen." Op het Zuidersportpark waren zaterdag alle ingrediënten aan- vezig voor een voetbalspekta- 'k! De fans namen met het af reken van vuurwerk een voor proefje op het duel, maar de von- tei sloegen niet direct over op ie spelers. Arnemuiden leunde :ode 1-0-zege uit het eerste tref- fen. En Terneuzense Boys zag jeenkans een opening te force ren bij de compact spelende op ponent. De flanken werden her metisch afgesloten door Arne muiden, zodat de Boys-spitsen ïri Louwiesse en Marco Faas- sa niet in stelling konden wor- Ki gebracht. De hoge ballen varen een prooi voor de Ame- muidense verdediging, waarin Corjan Marijs in de lucht heer ste en doelman Joan van Belzen alleen al door zijn uitstraling niet te passeren was. Wel moest de keeper zich een keer strekken bij een kopbal van Tim Louwiesse. En op slag van rust leek hij zelfs geslagen, maar Marco Faassen kopte te gen de lat en verzuimde de terug springende bal in het doel te werken. „Die bal had erin ge moeten", verbeet Faassen later zijn teleurstelling. Strafschop Een kwartier na rust kreeg Arne muiden een strafschop. Verdedi ger Raymond de Nooijer werd bij een hoekschop gehaakt door Marco Bolleman, die na het uit vallen van Jan Gerard Hartman als laatste man speelde. De pin gel werd door Jacky de Smit on berispelijk ingeschoten: 0-1. Die tegenslag kwam de thuisclub niet meer te boven. Terneuzense Boys moest na de achterstand nog meer risico ne men. Ottens haalde Bolleman naar de kant voor aanvaller Ruud Hoogesteger. Arco Herre- bout stond al eerder binnen de lijnen. De tegenzet van trainer Wim Davidse met invaller Ma rio de Nooijer had meer succes. „Je weet dat er ruimte komt. Dan is Mario met zijn snelheid de ideale speler", zei de trainer. Het bleek een gouden greep. Eerst mocht de invaller een voor zet van de niet zelfzuchtige Pa trick Siereveld in het doel tik ken (0-2). En in de slotfase sprintte De Nooijer achter een lange pass van Reijnoudt aan en joeg de bal achter Boys-doel man Guido Vinke: 0-3. Arnemuiden-keeper Van Belzen stopte nog een inzet van Jeroen van de Broeke, die volgend jaar naar Hoek vertrekt. In de slotfa se werd Boys-speler Ali Eryü rük met twee keer geel uit het veld gestuurd. Feestje Na afloop vierden spelers en supporters van Arnemuiden hun feestje op het veld. De tafe relen werden gadegeslagen door trainer Wim Davidse en elftallei der Jan de Smit. „Ik had nooit gedacht dat we na zoveel blessu releed zo ver zouden komen", glunderde Davidse. Arnemuiden treft zaterdag in een allesbeslissend duel op neu traal terrein WGZ, dat Kapelle uitschakelde. Leon van Belzen is optimistisch over de kansen van de Zeeuwen tegen de ploeg uit Zwijndrecht. „We zijn de laatste weken als team gegroeid. Ik ben ervan overtuigd dat we in de eerste klasse meekunnen. Dat kunnen we bewijzen door WGZ te verslaan." Iets verderop likte Henk Ottens zijn wonden en spoelde de kater met een biertje weg. „We gaan het in de tweede klasse weer pro beren. Van de Broeke gaat weg, maar daartegenover staat de komst van Arjen Oostdijk (SSV) en Matti Buysse (Terneuzen)." Terneuzense Boys-Arnemuiden 0-3 (0-0). 58. Jacky de Smit 0-1, 73. Mano de Nooijer 0-2, 85. Ma rio de Nooijer 0-3. Scheidsrech ter: C. van de Linde (Wemeldin- ge). Rode kaart: Ali Eryürük (Terneuzense Boys). Gele kaart: Tim Louwiesse (Temeuzeuse Boys), Jacky de Smit (Arnemui den). Aantal toeschouwers: 650. Terneuzense Boys: Guido Vink; Robert Rijnberg, Jan-Gerard Hartman (35. Evert Jan van Op- dorp), Jeroen van de Broeke, Luc van Waes; Anrico van Hecke (57. Arco Herrebout), Marco Bolleman (63. Ruud Hoo gesteger), Mevlud Eryürük, Ali Eryürük; Tim Louwiesse, Marco Faassen. Arnemuiden: Joan van Belzen; Raymond de Nooijer, Jos Poort vliet, Corjan Marijs, Michel Ca rol; Patrick Siereveld, Leon van Belzen, Arjen Reijnoudt, Comé van Belzen; Marinus Baas (73. Marvin Meerman), Jacky de Smit (70. Mario de Nooijer). door Koen de Vries KAPELLE - Met tranen in de ogen verliet Peter Willemse za terdag het voetbalveld. De blon de aanvaller had net zijn laatste wedstrijd voor tweedeklasser Kapelle gespeeld en had zich zijn afscheid anders voorge steld. Zijn ploeg kwam er tegen WGZ in de tweede ronde van de nacompetitie niet aan te pas. Na de 2-0 in Zwijndrecht was Kapelle opnieuw kansloos: 1-4. Na het laatste fluitsignaal zeeg Willemse neer. Pas toen ieder een het vel'd had verlaten, kwam hij naar de kleedkamer, met de kin op de borst. Het duel begon met een gigantisch vuurwerk, maar eindigde met een enorme domper. „Ik vind het verschrik kelijk zo afscheid te nemen", zei Willemse met verstikte stem. „We zijn weggespeeld. Liever had ik met 1-0 gewonnen. Dan waren we ook uitgeschakeld, maar had ik het veld met opge heven hoofd kunnen verlaten." De laatste wedstrijd van de bijna 32-jarige aanvaller liep echter uit op een drama. Zijn ploeg, die combinatievoetbal als handelsmerk heeft, speelde on herkenbaar. „Ik weet niet wat het was", keek Willemse terug op het boerenkoolvoetbal. „Mis schien waren we te gespannen, wilden we te geforceerd op 1-0 komen. In elk geval voetbalden we ver onder ons niveau." Het was des te onbegrijpelijker omdat WGZ juist aan een slech te serie bezig was. De nummer tien van de eerste klasse verloor vier van de laatste vijf competi tiewedstrijden en had weinig hoop op de nacompetitie. Maar al na drie minuten zat WGZ za terdag op rozen. Cyriel Versteeg kon een vrije trap ongehinderd binnenkoppen (0-1). De enige goede aanval van Ka pelle in de eex'ste helft leverde de 1-1 op - invaller Edwin van Damme legde bij zijn eerste bal contact terug op de inkomende Hans Tolhoek, die droog i'aak- schoot - maar WGZ kwam di rect weer op voorsprong. Die treffer symboliseerde de off-day van Kapelle. Na gekluns op het middenveld mocht WGZ een vrije trap nemen. Iedereen zag dat Versteeg loerde op de re bound, behalve de Kapelle-ver- dediging. De blunderende doel man Edwin Overbeeke kreeg het schot van Bas Burgers niet onder controle, waarna Vei's- teeg simpel binnentikte: 1-2. De 1-3 werd al even eenvoudig gescoord. Jeroen Bezemer kopte een vxije trap door naar Danny Buyink, die de bal met de xixg naar het doel doodmaakte, een halve slag draaide en bijna onge hinderd kon raakvolleyen. Na de pauze had Kapelle geluk dat WGZ niet echt meer aan drong. Slechts één goede aanval legde de thuisploeg op de mat, maar het schot van Edwin van Damme was te zwak om doel man Van Welie te verrassen. Vlak voor tijd werd het nog 1-4 door Dennis van der Pol. Net vader Even later maakte arbiter Stan- ge met zijn laatste fluitsignaal een einde aan het tijdperk Wil lemse. Vier jaar voetbalde hij met veel plezier bij Kapelle. Be gin juni neemt hij, samen met Niels Kole, Jacco Bekenes en Saixder Rijswijk afscheid. Willemse gaat weer voetballen in zijn gebooiTe- en woonplaats Bniinisse, in de vierde klasse bij Bruse Boys. „Ik ben net vader geworden, wil het rustiger aan doen. Het was hier een prachti ge tijd. Vooral op het afgelopen seizoen kan ik met plezier terug kijken. Jammer dat juist dit mijn laatste serieuze wedstrijd voor Kapelle moest zijn." Kapelle-WGZ 1-4 (1-3): 3. Cyriel Versteeg 0-1, 21. Hans Tolhoek 1-1, 23. Cyriel Versteeg 1-2, 30. Danny Buyink 1-3, 86. Dennis van der Pol 1-4. Scheidsrechter: J.A.M Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Peter Willemse, Martijn van Zwe den en René van Boven (allen Ka pelle). Aantal toeschouwers: 600. Kapelle: Edwin OverbeekeRené van Boven, Jon Herselman, Jozef den Hollander, Martijn van Zwe den (70. Albert de TroyeRob Oostrom, Randy de Dreu. Richard Uitterhoeve; Niels Kole (20. Edivin van Damme), Peter Willemse, Hans Tolhoek. Enkele spelers van Arnemuiden vieren het bereiken van de finale van de nacompetitie temidden van hun uitzinnige supporters. foto Peter Nicolai Amsterdamse ploeg verslaat Zeelandia Middelburg in oefenwedstrijd door Jan Dagevos MIDDELBURG - Tw ee wedstrij den in 24 uur. De bijna 66-jari- ge Sjaak Swart draait er zijn hand nog altijd niet voor om. Vrijdagavond was de vedette van weleer met Lucky Ajax te gast in Terborg, zaterdagmid dag was hij de regisseur van de Amsterdamse formatie in een ontmoeting met Zeelandia Mid delburg, die door Ajax met 6-3 werd gewonnen. „Voetbal is ple zier", merkte Swart later op. „Ik kijk nu weer al uit naar m'n training van maandag." Sjaak Swart (463 competitie wedstrijden, 175 doelpunten) is één van de drijvende krachten achter Lucky Ajax. Het is een team van oud-Ajacieden, dat per jaar zo'n twintig keer in ac tie komt. De naam Lucky Ajax is een verwijzing naar de jaren zestig en zeventig. De Amster dammers kregen destijds het eti ket lucky regelmatig opgeplakt als in de slotfase niet zonder for tuin weer eens een lastige wed- strijd werd gewonnen, vaak tot wanhoop van de concurrenten. „Ik denk dat er geen profclub in Nederland is die nog zo'n club van oud-spelers heeft", zei Swart zaterdag in Middelburg. „We hebben dankzij wat sponso ren een eigen budget en organi- seren allerlei dingen. Soms gaan we met z'n allen een dagje gol fen, dan weer gaan we naar een voorstelling van Freek de Jonge. Ja, en dan trappen we af en toe nog tegen een balletje. We hou den op die manier contact met elkaar. Het bindt ons." Wie voor Lucky Ajax in aanmei- king wil komen, moet minimaal 100 officiële wedstrijden voor Ajax hebben gespeeld. Zo af en toe wordt er echter wel eens een oogje dichtgeknepen en mogen ook 'mindere' grootheden het roodwitte shirt aantrekken. In Middelburg ontbraken zaterdag Freerk Koelma van Zeelandia Middelburg wordt in de wedstrijd tegen Lucky Ajax gepasseerd door een niet te stoppen Simon Tahanxata. foto Lex de Meester nogal wat sterren. Zo waren Stanley Menzo, Bryan Roy, Dan ny Blind, Marco van Basten, Fi-ed Grim en Rob Witschge om uiteenlopende redenen afwezig. Het was schrapen en uiteinde lijk moest er zelfs een beroep worden gedaan op jongeren, zo als doelman Mark Hoogervorst en Randy Rustenbui'g. Na de pau2e kwam ook de zoon van Si mon Tahamata. Didier, nog in het veld. Toch bleven er genoeg bekende namen over, zoals Genie Mühren, Dick Schoenaker, Edo Ophof, Keje Molenaar, Simon Tahamata en Sjaak Swaxi. De laatste deed de hele wedstrijd (twee keer 35 minuten) mee. Swart, nog immer goed gesoig neerd, is tegenwoordig rechts- buiten-af en speelt centraal op het middenveld. „Als je op rechts staat, ben je erg afhanke lijk van de ballen die je krijgt", zei hij nadien. „Als middenvel der kun je het zelf een beetje be palen." Zeer fanatiek Onder aanvoering van Swaxi en Tahamata (hij was in de eerste helft op rechts nauwelijks af te stoppen) werd tegenstander Zee landia Middelburg over de knie gelegd: 6-3. Daarbij ging het er bij vlagen zeer fanatiek aan toe. Zo kreeg gelegenheidspits Den nis GeiTitsen in de eerste helft een flinke uitbrander van Gex*- rie Mühren, toen hij tot twee keer balverlies leed. „Wie een verkeerde bal geeft, krijgt op z'n sodemieter", aldus Swart. „Een slechte bal geven, hoort niet bij Ajax." De aansporingen van Mühren hadden overigens wel effect. Dennis Gerritsen schoot vier keer x-aak. Voor speaker Sjaak van den Berg reden om zich na afloop even te melden bij de spits en hem te polsen voor een avontuur bij zondag-derdeklas ser Zeelandia Middelbui'g. Met een vette grijns op zijn gezicht sloeg Gerritsen de aanbieding af. Hij gaat immers aan de slag bij een club in de buui't van zijn woonplaats Almere. Zeelandia Middelburg- Lucky Ajax 3-6 (2-3), twee keer 35 minu ten. 8. Dennis Gerritsen 0-1, 15. Randy Rustenburg 0-2, 17. Alberto Conde Morgado 1-2, 21. Evert Ei kenhout 2-2, 26. Dennis Gerritsen 2-3, 39. Evert Eikenhout 3-3, 42 Randy Rustenburg 3-4, 48. Dennis Gerritsen 3-5, 68. Dennis Gerrit sen. Scheidsrechter: R. Nijsse (Vlis- singen). Bijzonderheden: bij Zee landia Middelburg werd afscheid genomen van Evert Eikenhout (hij stopt) en Paul Constandse (ver trekt naar Oostkapelle)Aantal toeschouwers: 800. Een groots oldtimer er klassieker evownwit. OWtmeroccaaons komst molentoclit op zondag 30 roei om ca. 16.00 uur. Kramen voor verkoop/ni van onderdelen. Accessoires, boeken, mlntatu- c ren, gMdienkEn Etc. Toegang: 7.00, kinderen 6-12fc 3,50 ,NF0. 0113-221020 PARKEREN GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19