Ruud van Nistelrooij in extase m PZC Het zit Vitesse eindelijk mee Volendam stevent af op degradatie Eintracht Frankfurt en 1860 München vergezellen FC Köln Spits Manchester United spoelt frustraties weg met binnenhalen FA Cup Eerbetoon Helmond Sport en Sparta lijken al kansloos Larsson zwaait af met bekerwinst Ricksen mag weg bij Rangers Mido en Ghaly uit selectie gezet Voetbalsters lijden nederlaag Panathinaikos Grieks kampioen Club Brugge troeft Beveren af maandag 24 mei 2004 door Roel Wiche CARDIFF - Door twee doelpun ten van Ruud van Nistelrooij en een rake kopbal van Cristiano Ronaldo heeft Manchester Uni ted zaterdag in Cardiff de FA Cup gegrepen. Underdog Mill- wall werd met 3-0 verslagen. Van Nistelrooij vierde zijn eer ste FA Cup als een bezetene. Na dat zijn ploegmakkers waren uit- gefeest, maakte hij in zijn eentje een extra ere ronde in het kolken de Millennium Stadium. „Hier van heb ik als jochie ge droomd." De ontlading was groot nadat een frustrerend Manchester-sei zoen toch met een prijs werd be kroond. En absoluut geen troost prijs, verzekerde Van Nistel rooij. Journalisten die er voor zichtig op wezen dat het befaam de bekertoernooi in Engeland de nodige glans heeft verloren, kregen direct repliek. ..Ik kom uit Holland. En in Holland is de FA Cup nog altijd een monu ment. Vroeger zat ik gekluisterd aan de tv. En nu hou ik die cup vast. Een fantastisch gevoel." Met koppen als 'The Ruud to Glory' prezen de Britse zondags kranten gisteren de topscorer van United. Meteen doken nieu we speculaties op dat hij de nieuwste ster van Real Madrid wordt. De zwalkende Koninklij ke zou liefst vijftig miljoen euro over hebben voor de Brabander. Die had gisteren tijd genoeg om over zijn toekomst na te denken. Manchester schrapte, tot verbijs tering van veel fans, de bustour door de stad. Simpelweg omdat de helft van de ploeg werd inge vlogen bij de diverse EK-selec- ties. Helden Dus zal 2004 de geschiedenis in gaan als het eerste jaar waarin de verliezer door de straten werd gereden. De spelers van Millwall werden gistermiddag als helden bejubeld in Bermond- sey, de gure arbeiderswijk in Londen waar de roots liggen. De fans, die met gehuurde li mousines en bont geschilderde CARDIFF - De spelers van Man chester United haalden zater dagmiddag na de 3-0 winst op Millwall in speciale shirts de FA Cup op. Op de achterkant stond nummer 36 en de naam van Jimmv Da- vis. De veelbelovende jeugdspeler verongelukte vorig jaar augus tus bij een auto-ongeval. GPD busjes naar Cardiff waren ge reisd, hadden het weekeinde van hun leven. Millwall bereikte voor het eerst in 119 jaar de fina le van de FA Cup en dat was een enorme impuls voor het zelfres pect. De middenmoter in de First Di vision was decennialang hét symbool voor de hersenloze hooligan, die stomdronken alles aan diggelen sloeg. Zaterdag, in Cardiff, kwam het bewijs dat de club met succes het grootste ge spuis heeft verjaagd. Suppor ters van Millwall en United lie pen (vals) zingend door elkaar heen, voor het wakend oog van ruim duizend agenten. Alleen ver na de match werd de sfeer wat grimmig. De grootste pub bij het stadion moest politiebus- jes laten aanrukken toen Lon- dense fans heetgebakerd hun geuzenlied aanhieven ('niemand houdt van ons, maar dat interes seert ons niet'). Plet liep met een sisser af. Bres De enige malloot die het waag de het veld te bestormen kwam nota bene uit het Manches ter-vak. Toen die in de kraag werd gegrepen, halverwege de eerste helft, was United druk be zig een bres te slaan in de hech te Millwall-muur. De torenhoge favoriet had een groot over wicht, maar sloeg pas toe toen Cristiano Ronaldo de geest kreeg. Nadat het negentienjari ge supertalent met een reeks briljante acties (voorzet achter standbeen, vierdubbele schaar, solo met Ziclane-truc) het Mil lennium Stadium had laten wa tertanden, brak hij met een dro ge kopbal de ban. Na rust mocht Van Nistelrooij het werk afmaken. De spits van Oranje schoot een penalty (Ryan Giggs was gevloerd) hard in de kruising, een geruststellende ge dachte zo vlak voor het EK. Met een intikker mocht de Braban der de Man-of-the-Match-eer opstrijken, die eigenlijk voor Ro naldo was bestemd. Daarna begon hij zijn eindeloze ereronde, tot euforie van de Manchester-fans, die de elide cupwinst (een record) in de his torie vierden. De aanhang van Millwall schreeuwde even hard mee en deed dat gisteren nog eens over, in de slums van Lon den. En dan moet de climax nog volgen. Striptease Theo Paphitis, de kleurrijke voorzitter van Cypriotische ori gine, beloofde bij het bereiken van de finale (en Europees voet bal) dat hij naakt door de stra ten van Londen zou spurten. Trafalgar Square werd ge noemd, maar het wordt een striptease bij Millwall-arena The Den. De streaker wil nog geen tijdstip noemen. „Maar de clubfotograaf zal zeker bewijs materiaal leveren. Beloofd is be loofd." De stunt illustreert hoe opwin dend de laatste weken zijn ge weest voor het lelijke eendje van het Brits voetbal. Of, zoals speler-manager Denis Wise trots zei: „Ik heb de jongens op hun hart gedrukt dat ze van el ke minuut moeten genieten. Ik ben ontzettend trots op hen." GPD Ruud van Nistelrooij heeft Manchester United vanaf de penaltystip op 2-0 gezet. foto Martin Rickett/EPA van onze sportredactie VOLENDAM - Nog geen week na de geslaagde ontsnapping aan rechtstreekse degradatie uit de eredivisie staat Volendam op nieuw voor een enorme reddings operatie. Na de thuisnederlaag tegen De Graafschap (0-1) van zaterdag lijkt de club opnieuw voorbestemd voor de eerste divi- Na de tweede nederlaag binnen vier dagen is Volendam de hek kensluiter van groep B van de nacompetitie. Het verschil met koploper Heracles is inmiddels HELMOND - De rol van Hel mond Sport en Sparta in groep A van de nacompetitie lijkt al na twee speelronden uitge speeld. Het matige duel in Hel mond eindigde zaterdagavond in 2-2. Dat was een uitslag waar mee beide ploegen niets opscho ten na hun slechte start enkele dagen eerder. Helmond Sport nam al in de vierde minuut een voorsprong via Schulp. Sparta kreeg voor rust voldoende kansen, maar pas in de 41e minuut maakte spits Koevermans de 1-1. De tweede helft begon net zo verras send als de eerste, met een doel punt voor Helmond Sport. Doel man Kooiman verkeek zich in de 52e minuut op een vrije trap van Schulp: 2-1. iDe 2-2 halverwege kwam even- leens uit een vrije trap. Bechan zag dat niemand zijn voorzet raakte, ook doelman Zegers niet: 2-2. tot zes punten opgelopen. De club uit Almelo gaf het goede op treden van woensdag tegen Vo lendam (4-0) op bezoek bij Ex celsior een uitstekend vervolg. Een treffer van Roelofsen in de 66e minuut volstond voor de tweede overwinning op rij (1-0). Cecilio Lopes van Excelsior brak net voor rust zijn scheen been. Heracles vervolgt de na competitie morgenavond met een thuiswedstrijd tegen De Graafschap, met vier winstpun ten de voornaamste concurrent voor promotie naar de eredivi sie. Volendam gaat in de uitwed strijd bij Excelsior op zoek naar de eerste winstpunten van de na competitie. De aangeslagen spelers, trainer en supporters van de nummer ze ventien van de eredivisie gaven na de nederlaag in verschillende bewoordingen weinig meer voor de kansen van Volendam op handhaving in de hoogste klas se. Trainer Johan Steur van Vo lendam wilde zich vier wedstrij den voor het einde van de na competitie uiteraard nog niet neerleggen bij de nakende degra datie. „Er kan natuurlijk van alles ge beuren. Maar het lijkt me duide lijk dat we niet zo maar zes pun ten op Heracles goedmaken. Mijn jongens zijn enorm aange slagen. Ze zitten er helemaal doorheen. En dinsdag moeten ze alweer aan de bak." Volendam kon voor eigen pu bliek tegen De Graafschap geen moment duidelijk maken dat het te goed voor de eerste divisie is. De club kwam al in de twee de minuut via een vrije trap van Loval op achterstand. In de ove rige 88 minuten kreeg Volen dam drie doelkansen. Doelman Wevers reageerde uitstekend op afstandschoten van Buijs en Steur. Kras kopte in de slotfase in kansrijke positie over .ANP door Gerard Borgman ARNHEM - Vitesse zit al na twee speelronden in de nacom petitie in een zetel richting klassebehoud. Na de 5-0-zege op het onthutsend zwakke VVV Venlo kan Vitesse alleen nog degraderen als de ploeg to taal ineenstort. Aan het eind van een veelbewo gen seizoen krijgt Vitesse zo waar te maken met voorspoed. In de competitie incasseerde de gevallen subtopper de ene dreun na de andere. Afgezien van de slotronde (3-0 thuis te gen FC Utrecht) zat het de Arn hemse club telkens tegen. Ei gen falen (slechts vier zeges) ging gepaard met ongunstige scores op de velden van de con currenten in de strijd tegen de- Hoe anders is de situatie in de nacompetitie. Vitesse zit duide lijk in de makkelijkste poule. Bijna-kampioen Excelsior werd ontlopen, evenals het stugge De Graafschap en het kunstgras van Heracles. De te genstand in poule A is bedui dend minder sterk. Zo bleek za terdagavond, drie dagen nadat het Vitesse al had meegezeten tegen Sparta (1-3). Vitesse heeft te veel kwaliteit om van een laagvlieger als VW te verliezen. Zeker als die ploeg zo naïef en onprofessio neel voetbalt als zaterdag. VW had op de eerste speeldag met 6-0 gewonnen van Hel mond Sport en verkeerde blijk baar in een roes van totale zelf overschatting. Het trad tegen Vitesse aan met drie spitsen, een aanvallende middenvelder, en een controlerende midden velder (routinier Arno Arts) die het met meer kan belopen. Een dergelijk offensieve speel wijze is wel erg naïef en weinig resultaatgericht. Vitesse profi teerde lachend van de zelf moordtactiek van VW, al stond de ploeg van trainer Edward Sturing weer eens stijf van de zenuwen. In het eerste halfuur mochten de gasten frank en vrij de bal rondspe len, met name John van Loen- hout kreeg in de middenlinie al le ruimte. WV ontbeerde ech ter klasse om de goed georgani seerde defensie van Vitesse in problemen te brengen. Pas nadat Bert Konterman Van Loenhout wat meer voor de voeten ging lopen, werd het klasseverschil echt duidelijk. Onder aanvoering van de fan tastisch spelende Nicky Hofs mocht Vitesse gaan aanvallen, alsof het een oefenwedstrijdje betrof. Vlak voor de pauze mik te Theo Janssen via het lichaam van Ahmed Ammi raak, daarna was het eenrich- tingsvoetbal. Aleksandar Ran- kovic, Matthew Amoah, Hofs en invaller Stijn Schaars be paalden de eindstand op 5-0. Voorsprong Vitesse-aanvaller Paulo Rink (links) ontdoet zich van VW'er Ken Leemans. foto Vincent Jannink/GPD Dat VW met 6-0 won van Hel mond Sport is een vrolijk gege ven voor Vitesse, dat de komen de wedstrijden alleen van zich zelf kan verliezen. De voor sprong op Helmond Sport en Sparta bedraagt immers al vijf punten en na zaterdag kun je VW ook geen serieuze kans hebber meer noemen. Trainer Sturing is dicht bij zijn derde succes met Vitesse, dat hij eerder naar Europees voetbal leidde en dat hij vorig seizoen in de reguliere competi tie behoedde voor degradatie. Maar een collectief is Vitesse niet: Nadat Matthew Amoah woensdag al woedend van het veld ging nadat hij was gewis seld, was het nu de beurt aan Rink. De Braziliaan, die op nieuw veel briljante momenten afwisselde met lachwekkende missers, weigerde zijn vervan ger Van Vossen de hand te schudden en liep meteen in draf door naar de kleedkamer. Het zijn de volstrekt misplaats te gezwollen ego's, die het werk van Sturing zo moeilijk maken. In de euforie na de tweede zege deed de coach het maar af met ironie: „Binnen kort zal ik in zesvoud mijn aan vraag indienen als ik wil gaan wisselen." GPD GLASGOW - Celtic heeft zaterdag de FA Cup vanScho land gewonnen. De kampioen versloeg in de finale Du: fermline: 3-1. Henrik Larsson, die na dit seizoen stor speelde de hoofdrol. Larsson scoorde twee keer. Min of meer persoonlijk voorkwam Larsson het eerste-, kersucces voor Dunfermline sinds 1968. Vlak voorn was Celtic op achterstand gekomen, door een succes^' kopbal van Skerla. Treffers van Larsson in de 58e en 7: minuut zetten de favoriet op koers voor de dubbel. Du fermline, met voormalig NEC-coach Calderwood op bank, werd definitief verslagen in de 84e minuut. DeBu gaar Petrov maakte het derde doelpunt voor Celtic. Larsson speelde zeven jaar voor Celtic. In 315 wedstri den maakte hij 242 doelpunten voor de Schotse topclui Slechts twee spelers (McGrory/470, Lennox/273) scom den vaker voor Celtic. ANP GLASGOW - Fernando Ricksen mag weg bij Glasgj Rangers. De Schotse voetbalclub heeft de Nederlande die niet is opgenomen in de EK-selectie, op de transfe lijst gezet omdat hij voor de tweede keer een nieuwe aar bieding heeft afgewezen. Zijn huidige contract looptvd gende zomer af. ANP CAIRO - Bondscoach Marco Tardelli van Egypte hei Feyenoorder Hossam Ghaly en oud-Ajacied Mido uitzij selectie gezet. Beide spelers kwamen vrijdag niet opdagé voor de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd* gen Soedan op 4 juni. Mido, tegenwoordig spits van Olympique Marseille, jj een blessure op als reden. Ghaly meldde de bondscoac dat hij liever bij Feyenoord bleef. Beide spelers hebbenj langer problemen met de nationale bond en Tardelli M do kwam in april ook al eens niet opdagen voor een tra ningskamp, terwijl Feyenoord in februari van ditjaaiè Egyptische bond liet weten Ghaly 'voorlopig' niet met:: te staan, omdat het aantal uitnodigingen voor interki volgens de club de spuigaten uitliep. ANP/AFP - WEZEP - De Nederlandse voetbalsters hebben zaterdi in Wezep de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Noorwege met 2-0 verloren. De twee Noorse doelpunten kwameni de tweede helft op naam van Pedersen en Lehn. Het was de laatste ontmoeting onder leiding vanFransd Kat. Oud-international Vera Pauw neemt per 1 julifcé bondscoachschap van de vrouwen over. Ze zal ook opa bank zitten als Oranje in september tegen Deneraarie het laatste EK-kwalificatieduel speelt. Nederland hes dan nog kans als derde in de groep te eindigen en als a van de beste nummers drie verder te gaan. ANP ATHENE - Op de slotdag van de Griekse voetbalcompeS tie heeft Panathinaikos de nationale titel veroverd. Di club won (1-0) van het al gedegradeerde Paniliakos.Par- thinaikos was in 1996 voor de laatste keer kampioeng weest. ANP van onze sportredactie MUNCHEN - 1860 München en Eintracht Frankfurt zijn zater dag gedegradeerd uit de Bundes- liga. Beide ploegen verloren, van respectievelijk Borussia Mönehengladbach (3-1) en HSV (2-1). Arie van Lent maakte het derde doelpunt voor Borussia. Eerder al degradeerde FC Köln. Bij 1860 München zat Gerald Vanenburg voor het laatst op de bank. De oud-international nam 19 april de taken van de ontslagen Falko Götz' over, maar kon de 'Leeuwen' niet voor degradatie behoeden. On der zijn leiding won de tweede club van München geen van de laatste vijf competitieduels. Van enburg keert terug naar PSV waar hij jeugdtrainer is en gaat de cursus coach betaald voetbal volgen. Werder Bremen werkte een slechte generale repetitie af voor de bekerfinale zaterdag te gen Alemannia Aachen. De landskampioen verloor met 3-1 van Hansa Rostock. Bayernlfi nchen, de club van Rov Makt stelde met een 2-0-zege opü Freiburg een plaats in deCha pions League veilig. De clubi verzekerd van de tweede plaal in de competitie. Het was dl laatste wedstrijd van coach®* feld, die na zes jaar afschel moet nemen. Kaiserslautern handhaafden dooreen 1-1 -geli j kspel tegen s? russia Dortmund. Doorhes? lijkspel loopt Borussia dee rne aan de Uefa Cup mis II club werd op de ranglijst haald door VfL Bochum, cl wel Europa in gaat. Bayer Leverkusen mag zich ia de zomer proberen te kwalifice ren voor een plek in de Cha- pions League. Leverkusen'^ de directe strijd om de dei plaats van de uiteindelijker-- mer vier VfB Stuttgart: 2-0 Roy Makaay eindigde in de^ van topscorers met 23 doelfc^ ten op de tweede plaats mer een is de Braziliaan AïJ (Werder Bremen) met 28 d® punten. ANP/SID VfL Bochum stelde zaterdag Europees voetbal veilig, trainer W Neururer viert die prestatie. foto Bernd Thissen® BRUSSEL - Club Brugge heeft gisteren in het Brusselse KoM Boudewijnstadion de Belgische beker gewonnen. De nummer I" uit de Belgische competitie won met 4-2 van middenmoter SKBri Alle treffers kwamen op naam van spelers van Brugge. Dooreet gelukkige voetreflex van doelman Danny Verlinden belandde' bal vlak voor rust in het eigen doel. In de 62e minuut poeierde» ger Maertens een voorzet van Badjan langs zijn eigen doelman Beveren haalde de eindstrijd door in de halve finale twee kefc'i lijk te spelen tegen landskampioen Anderlecht. Het uit-doel?- van Beveren gaf de doorslag. Brugge kwam in de finale na he* schakelen van Excelsior Moeskroen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18