pzc COICi Goal Van den Bergh vlag op modderschip Trulli blijft overeind in spektakelrace Mister Ajax prijst topscorer Chiel Maranus Schumacher remde abrupt Johnny Hoogerland komt te laat in vorm in Olympia's Tour erde beker FC Utrecht FC Utrecht wint bekerdrama in De Kuip Barcelona in Champions League Toch nog prijs Manchester United Fortis speelt beslissingswedstrijd Poolse alleskunner wint Driedaagse John van Lottum als eerste in actie Opa Chavez neemt afscheid i{actie: 0113-315640 w,pzc.nl Fsil:redactïe@ pzc.nl jbus 31,4460 AA Goes Urtentie-exploitatïe: ïd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; „ws-Vlaanderen: 0114-372770; pnaal: 020-4562500. aandag 24 mei 2004 Lange Delft 109 - Middelburg 0118-650755 Sjaak Swart (links) reikt de topscorersprijs uit aan Dom burg-spits Chiel Maranus. foto Lex de Meester door Jan Dagevos MIDDELBURG - Chiel Mara is zaterdag officieel tot Zeeuws topscorer van het roelbalseizoen 2003-2004 uit geroepen. J)e spits van Domburg kreeg tijdens de rust van de vriend schappelijke wedstrijd Zee- hndia Middelburg-Lucky Ajax uit handen van mister Ajax, Sjaak Swart, de PZC wisseltrofee overhandigd. Maranus was de voorbije com petitie zeer trefzeker. Hij maakte 29 doelpunten voor Domburg. „Als je er zoveel in schiet, moet je aardig kunnen voetballen", zei Swart. Naast de trofee kreeg Maranus ook een waardebon van 340 euro. De tweede plaats was voor Marcel Lourens van Zeelan- dia Middelburg. Hij kwam tot 27 treffers. Arno Verlinde (RIA W) en Frank Allaart ein digden met 19 doelpunten op de derde plaats. pagina 19 Lucky Ajax is vooral een bindmiddel orGer Lammerink OTTERDAM - FC Utrecht sft gisteren in Rotterdam ten Se van FC Twente (1-0) voor derde keer de nationale be- f gewonnen. Eerder deed de bdatin 1985 en 2003. 11985 versloeg FC Utrecht, met 1-0. Helmond Cu. Vorig jaar zorgde de club or een sensatie door Feye- fcrd in eigen stadion in de tdslrijd te verslaan, met maar 1st 4-1. door Jaap van Essen ROTTERDAM - Het niet bepaald gouden Nederlandse voetbalseizoen 2003-2004 is voorzien van een wel zeer passend slotak koord: de slechtste en hardste bekerfinale sinds mensenheugenis. FC Utrecht won daarin de zilveren dennenappel door een mi nimale zege op FC Twente: 1-0. De tweede achtereenvolgende bekerwinst kwam tot stand door een doelpunt van Dave van den Bergh. De treffer stond echt als een vlag op een modderschip: hij was té mooi, zoiets verdiende deze finale gewoon niet. Natuurlijk beleefden de fans van FC Utrecht en aanvankelijk ook die van FC Twente de cupmiddag en -avond vanuit het perspectief van echte supporters; zij zullen best wel genoten hebben. Maar wie neutraal hoopte op een lekker voetbalavondje voor de buis kwam toch echt bedrogen uit. De fi nalisten waren hemeltergend slecht. Het stuitende gebrek aan voetbalkwaliteit en in zicht werd louter gecompenseerd met inzet en onbeschoft hard spel. De bal vloog alle kanten op (nooit de goede), de diverse lede maten evenzeer. Na een halfuur spelen was er eindelijk een volle minuut waarin er eens geen overtre ding werd begaan, dat was toen Jean Paul de Jong aan een hoofdwond werd behan deld. Dat diezelfde De Jong op dat moment nog op het veld mocht liggen, was al een wonder op zich. De middenvelder ging zoals dat zo mooi heet voorop in de strijd, maar vertoonde daarbij veel overeenkomst met een kamikaze-piloot. In de zestiende mi nuut kreeg hij geel omdat hij veel te vroeg inliep bij een vrije trap. Een minuut later schopte hij Polak onder het gras en nog eens een minuut later beging hij alweer een zwa re overtreding. De Jong was natuurlijk niet de enige die te keerging als stond hij op een middeleeuws slagveld. Er waren slechts een paar uitzon deringen aan weerskanten, spelers die ten minste nog het benul hadden dat ze op een voetbalveld rondliepen. In totaal kwamen beide teams gisteren op 63 overtredingen. De zuivere speeltijd kan door alle opstoot jes en blessures nooit meer dan een minuut of 50 zijn geweest. Tovenaar De eerste helft van het duel ging voorbij zon der werkelijk één voetbalhoogstandje dan wel kans. Vooraf vreesde FC Utrecht de in breng van Blaise N'Kufo en ook FC Twente rekende eigenlijk volledig op de Zwitserse tovenaar. N'Kufo was gisteren inderdaad op dreef: hij toverde de hele wedstnjd iede re bal bij een tegenstander in de voeten. Aan de andere kant wist Dave van den Bergh na rust wel een keer iets heel moois te doen. De linksbuiten schoot na ruim een uur met zijn rechterbeen uiterst fraai de bal in de kruising: 1-0. Het was het enige hoogtepunt van de wedstrijd en tegelijk ook een abso luut dieptepunt. Utrecht was namelijk in balbezit gekomen omdat Jeroen Heubach zo vriendelijk was de bal uit te schieten vanwe ge een blessure bij een van de Utrechtspe lers. Zijn goede daad werd door de Domste- delingen echter misbruikt, FC Twente kreeg de bal uit de inworp niet terug en Van den Bergh kon scoren. In Utrecht moet na giste ren niemand meer zeuren over de zo onte recht verloren finale tegen Ajax in 2002. Het gevolg van het 'onsportieve doelpunt' was dat meteen de pleuris uitbrak aan de zij lijn, waar vooral Heubach en Polak verhaal gingen halen bij de Utrecht-bank. Dat was het zoveelste opstootje in het bekerdrama. Heubach kwam daarna nooit meer tot zich zelf en kon uiteindelijk met rood vertrek ken. FC Twente kwam ook niet meer over de klap heen. Letterlijk kansloos ging het team ten onder. GPD In 1982 (AZ) en 2002 (Ajax) was FC Utrecht verliezend finalist. Gisteren stond de club voor de derde achtereenvolgende keer in de eindstrijd. Tanghe, Zwaanswijk, De Jong, Schut en Van de Bergh speelden in al die duels. Op weg naar de ontknoping ver sloeg FC Utrecht dit seizoen RKC Waalwijk (3-1), Heracles Almelo (3-2) en Sparta (3-3, winst na strafschoppen), alvo rens in de laatste fase van het evenement op FC Twente te stui ten. ANP Jean Paul de Jong (derde van links) gooit de beker de lucht in. Voor de tweede opeenvolgende keer won zijn club FC Utrecht gisteren de Amstel Cup. foto Robert Vos/ANP foorPaul Zweverink MONACO - Opeens was het voorbij met de monotone op tochten in de Formule 1. Mona co bracht leven in de brouwe- rl Gelukkig, want het grote publiek begon genoeg te krij gen van die eindeloze Schuma- 'her-show. Hoe groot de Duit- ook is, het volk, de fans, de sponsors en de organisatie wil len spanning en sensatie. En fol kregen ze op het stratencir- cuit van het vorstendom volop. Met Jarno Trulli als mooie, en na zijn pole wellicht zelfs ver achte, winnaar. Hot was het weekeinde van Jar- Trulli, van Italië en van «nault. Maar zeker ook van Michael Schumacher, Juan Pab- Montova en de tunnel. Die '®nel had het in zich. Twee cashes op die plek, dat is fleemd. Eerst was daar Fernan da Alonso. De man waar feiault-teamleider Flavio Bria- 'are juist zo hoog van had opge ien („Alonso is de toe- comst") vergaloppeerde zich een inhaalmanoeuvre op toll Schumacher en crashte |n dan was daar dat bizarre voorval tussen Michael Schu macher en Montoya. Waardoor 'ealleskunner van dit seizoen M moest en voor het eerst in j^ge tijd geen WK-punten i^alde. Geen achttien overwin- Ngen, waar Ferrari-technisch idirecteur Ross Brawn in een Armoedige bui van repte. Jarno Trulli In de race gebeurde zoveel, dat de toeschouwers van de ene shock in de andere vielen. Oli vier Panis lekte olie na de op warmronde en kon het verder schudden, bij de start schoof Kimi Raikkonen zijn McLaren als een worstenbroodje tussen de bolides van Takumo Sato en Michael Schumacher, waar door de 'big boss' lichtjes aan getikt werd en een extra plek verloor. Even later de 'Sa- to-plof'. De BAR van de Japan ner begon lichtjes te roken en plofte spectaculair nabij het zwembad. Coulthard kwam zwaar in de rook en hield z'n auto niet in bedwang en een se conde later lanceerde Giancar- lo Fisichella zichzelf over Coul thard heen in de vangrail. Hij lag er slecht bij, maar de Itali aan kroop er met slechts lichte rugklachten uit. Na afloop van de race verbaasde Rubens Bar- richello zich over het incident rond Sato. „Ik begrijp niet waarom de wedstrijdleiding niet eerder ingreep. Al zeker drie ronden lang kwam er rook en olie uit de auto van Sato, dat moest gewoon mis gaan." De safety car bracht Michael Schumacher dichter bij de twee Renaults, die al een aan tal seconden hadden gepakt. Trulli hierover: „Dat was zeker niet in mijn voordeel. Ik had de zaakjes prima onder controle, de auto liep geweldig en ik pak te elke ronde wat tijd. De situa tie met de safetycar kwam slecht uit." Toch had de Italiaan weinig te duchten, zijn auto bleef fantas tisch lopen. „Ik had het in feite helemaal in de hand. Vanaf het begin. Zelfs die genoemde na deeltjes brachten me niet van m'n stuk. Dat Jenson Button in de slotronden nog dichterbij kwam, deerde me niet zo. Ik wist dat dit mijn race was. Ge weldig: zaterdag mijn eerste po- Ie, nu mijn eerste overwinning in de Formule 1." Eindelijk was de ban gebroken. De Formule 1 was toe aan een andere winnaar, aan spektakel, aan sensatie. Want hoe groot Schumacher ook is, de beste coureur ooit toonde eindelijk ook maar een gewoon mens te zijn en gaf zijn sport daarmee een welkome impuls. GPD Michael Schumacher komt met een zwaar gehavende bolide uit de tunnel. Het betekent het einde van zijn race. foto Jean-Loup Gautreau/EPA van onze sportredactie MONACO - Driekwart van de race: na de crash van Alonso gaat het veld voor de tweede keer achter de safetycar. Michael Schumacher op kop, Montoya achter hem met een ronde achter stand. Dan Trulli, die net uit de pits komt. De snelheid ligt tussen zestig en tachtig kilome ter per uur. In de tunnel gebeurt het: Schuma cher wil zijn remmen op temperatuur houden, remt en zijn linker-voorwiel blokkeert. Juist op datzelfde moment besluit Montoya z'n achter banden op te warmen en geeft gas. Gevolg: de Co lombiaan duwt Schumacher van z'n lijn en de Duitser crasht tegen de vangrail. Het voorwiel hangt erbij, de Ferrari haalt de pit nog, maar kan niet verder. Montoya: „Michael remde abrupt toen hij zijn remmen opwarmde. Ik probeerde nog naar rechts te sturen, maar het gat was te klein en we crashten." Schumacher: „In een situatie met de safety car is het normaal dat je de remmen op temperatuur probeert te houden. Ik deed dat op een moment dat ik dacht dat het kon. Of Montoya te dicht op me zat? Daar ga ik geen mening over geven." Trulli: „Ik merkte dat er iets gaande was en be sloot afstand te bewaren. Mijn voorgevoel kwam uit, het ging mis tussen Michael en Juan Pablo. Vreemd bij een safety-car-situatie." Barrichcllo: ..Bij dergelijke lage snelheden krijg je een enorme downforce. Juist in de tunnel geeft dat een probleem. Het is er nogal glibberig en dan kan je er beter met hoge snelheid doorheen." GPD MADRID - FC Barcelona heeft zich gisteravond verze kerd van deelneming aan de Champions League, met dank aan Real Sociedad. De ploeg van Frank Rijkaard verloor in de slotwedstrijd met 2-1 bij Zaragoza, maar dat deerde niet. Concurrent Real Madrid, al wekenlang volledig van slag, blameerde zich immers thuis tegen Real Sociedad: 1-4. ANP/RTR CARDIFF - Manchester United heeft dit seizoen toch nog een hoofdprijs te pakken. De onttroonde landskampioen won zaterdag in Cardiff de FA Cup door in de finale eer ste divisieclub Millwall te verslaan, 3-0. Ruud van Nistel- rooij scoorde twee keer in het Millennium Stadium. „De ze finale winnen is prachtig en helemaal als je dan ook nog eens twee keer scoort", zei Van Nistelrooij. pagina 18 Van Nistelrooij in extase DORDRECHT - De korfballei's van Fortis zijn één over- winning vex-wijderd van de hoofdklasse. In een beslis singswedstrijd met medekoploper Vriendenschaar kan de stap naar het hoogste niveau van Nederland bereikt wor den. Op de laatste speeldag won de Souburgse formatie zaterdag met 13-16 van Oanje Wit, na een achterstand van 10-4. Ook concurrent Vriendenschaar won zijn laat ste duel; in de laatste minuut, pagina 21 Fortis uit op revanche STRIJPEN - De Pool Pawel Mikulicz heeft gisteren de Ju nioren Driedaagse op zijn naam geschreven. De 17-jarige krachtpatser deed het geheel op eigen kracht omdat hij tij dens de laatste rit in de Vlaamse Ardennen hulp van ploeggenoten moést ontberen, pagina 24 Mikulicz wint met eigen benen PARIJS - Raemon Sluiter speelt in de eerste i*onde van Roland GaiTos tegen qualifier Ricardo Mello uit Brazilië, de nummer 149 van de wex'eld. Sluiter speelt zijn partij vandaag pas tegen de avond. John van Lottum komt op de openingsdag als eex-ste in actie. Hij begint om 11.00 uur op baan twee tegen de Span jaard Moya, oud-winnaar van de Franse Open. Dennis van Scheppingen tennist net na het middaguur tegen Joesni. ANP door Björn Goorden GOES - Een etappezege en een mooi klassement. Daarvoor was Johnny Hoogerland aan de start van Olympia's Tour verschenen. Gisteren tijdens de negende en afsluitende etappe Geleen-Buch- ten reed hij geruime tijd van vo ren en werd hij knap zesde. Maar meer zat er de afgelopen week niet in voor de wielrenner uit Yerseke. Hoogerland eindigde op de 22e plaats in het eindklassement, met een achterstand op feno meen en winnaar Thomas Dek ker van ruim een kwartier. Ri chard Slabbekoorn uit Kapelle bleef eveneens zonder zege en fi nishte als 39e op bijna een half uur. Hoogerland toonde zich giste ren gematigd tevreden over zijn optreden in de roemruchte etap pekoers voor amateurs. „Ik heb de eerste dagen van Olympia's Tour alle kansen op een goede eindklassering vex-gooxd. Ik was zo gigantisch slecht. Tijdens een etappe werd ik zelfs uit de waaier gereden. Ik snapte er he lemaal niets van, nu nog niet. Een voirndipje misschien?" De Zeeuwse x-enner xütkomend voor de Van Hemext-ploeg had in die slechte pex'iode moeite zich te motiveren. „Ik had die dagen niet veel moraal meer, nee. Ik baalde." Toch kwam hij er weer bovenop. „Woensdag reed ik tijdens een etappe over zo'n negentig kilometer nog bar slecht, maar donderdag voelde ik me al een stuk beter." Vexwolgens werd Hoogerland stex'ker en sterker. Dat resulteex- de in een uitstekende prestatie in de zware slotrit, waar veel ge klommen moest worden. „Het was een lastige koers. Er reden twee man weg (Sutherland en Rooyakker), ik volgde in een gi*oep van een man of 20, 25." De topainateur slaagde ex-in in Buchten als zesde te eindigen, op 1.05 van winnaar Suther land. Op kop Richax-d Slabbekoorn vond zich zelf gistex-en tenig op de 24e plaats in de rangschikking van de afsluitende etappe. Zijn ach- terstand op Suthexdand bedx-oeg liefst 17.49. Toch was hij niet on tevreden over zijn prestaties in de slotrit. „Ik heb lange tijd op kop gereden. Toen ik de beslis sende slag miste, heb ik de etap pe nistig uitgereden." Slabbekooms gezicht en x-en- nerstenue van Van Vliet-EBH Advocaten was ook vxdjdag, in de xït Tiel-Ossendx-echt, van vo ren te zien. „Ik raakte alleen aan kop, maar werd twee kilo meter van de finish gegrepen door het peloton." De Kapellenaar had heel gi'aag het kunststukje van twee jaar ge leden herhaald. Toen won hij in Ossendrecht en beleefde hij zijn doorbraak. „Heel jammer, ja. Ik had geen geluk dit keer. De ploe gen van de sprintex-s x-eden te hard." Slabbekoorn maakte deze uitga ve van Olympia's Tour ook deel uit van een ploeg met een sprin ter in het midden. „Het plan was om voor onze massasprinter te wex-ken. Maar die viel al met een in de eerste etappe, en moest afstappen. Daarna zijn we zeer aanvallend gaan rijden. Maar het was ons niet gegund dit keer." De Kapellenaar krabbelt lang zaam overeind na een rampzali ge periode. „Ik was op een heel hoog niveau aanbeland en ben vervolgens in een jaar tijd diep weggezakt. Maar nu gaat het weer beter. Deze week in Olym pia's had ik nodig. Langzaam maar zeker wil ik weer terug naar dat oude hoge niveau." MEXICO CITY - De Mexicaan Julio Cesar Chavez heeft met een overwinning op de Ameri kaan Frankie Randall afscheid genomen van de bokswereld. De jury koos in Mexico-Stad de 41-jarige bokser voor 40.000 toe schouwers unaniem tot win naar. Chavez, inmiddels opa, maakte zijn debuut in 1980 en kwam tijdens zijn pi-ofessionele cariière uit in drie gewichtsklas sen. Hij won wereldtitels van de World Boxing Council in het su- peiveder-, licht- en halfweltex- gewicht. Van zijn 113 wedstrij den won hij er 106. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17