PZC Parkeerkelder moet er komen Stier knijpt er stiekem tussenuit Eindelijk weer eens lekker druk WONEN OP LOCATIE 21 22 MEI Gemeenten aan het spoor onderzoeken bestuursdwang Ondernemers willen ruimte voor particulier initiatief Bezwaren ïeereservaat tan tafel Aanleg nieuw woonwagenkamp Hansweert IN DE GROTE KERK IN GOES Paardenvijgen zo slecht nog niet Sluis verbouwt Breskens Handgemeen op parkeerterrein Auto bekrast in Vlissingen Dronken man rijdt door tuinen Pa gjactie: 0113-315649 «v.pzc.nl -sil.redactie@pzc.nl gibus31.4460 AA Goes !^en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'I Vlaanderen: 0114-372770; £nut 020-4562500. 22 mei 2004 editie Walcheren ..vifMariia Berkelder [IPDELBIRG - De onderne- iTi in Middelburg vinden het órappen van de parkeergara ge! centrum onaanvaard- iar, Als de gemeente zelf de crkeergarage niet kan betalen, Wl er ruimte worden geboden na particulier initiatief, vinden belangenorganisaties. jjid april werd bekend dat de neente voorlopig geen geld gil voor de bouw van een ma parkeergarage in het cen- -211 van de stad. Het was altijd ibedoeling dat die op de Bach- jsteene kwam, maar van die catie was al eerder afgezien sdat een parkeerkelder op die dek te veel schade aanricht aan Dorische bodemschatten. Het •meentebestuur wil de garage '.eindelijk in de buurt van het ïdhuisstraat bouwen. Ie Vereniging Ondernemers Sddelburg (VOM) reageert ge beerd op het uitstel van de ouwvan de garage. Bij de her- richling van de binnenstad is afgesproken dat de garage fparkeerplaatsen rond de Lan- •Jan zou vervangen. De onder- sners hadden om die reden a bezwaar tegen het ophef- 3 van parkeerplekken op iaat. Goede relatie De VOM kan zich niet aan de druk onttrekken dat de begro- financiële middelen inmid- ilszijn benut voor andere doe- n", aldus voorzitter H. Boers. De ondernemers in de binnen- id hebben in het verleden al- lond bereid te zijn om ee fe werken als er van de zij- rvan het gemeentebestuur een loofAli Pankow IERIKZEE - Het college van tngemeester en wethouders au Schouwen-Duiveland heeft ezewcck besloten het bezwaar i?en het zeereservaat als com- insatie voor de aanleg van de wede Maasvlakte van tafel te alen, Dat is het resultaat van ment overleg met het ministe- devan Verkeer en Waterstaat. beroep op hen werd gedaan, in welke vorm dan ook. We kun nen ons dan ook niet voorstellen dat het huidige college deze goe de relatie op het spel wenst te zetten als gevolg van dit voorne men. Met alle consequenties van dien." Het Ondernemers Collectief Middelburg (OCM), een andere belangengroep voor onderne mers, wil bovendien dat de ge meente toch investeert in een nieuw verwijssysteem voor par keerders. Ook dat wordt waar schijnlijk in de bezuinigingsron de geschrapt. Zowel de VOM als het OCM wijzen op een onder zoek van de Kamer van Koop handel waaruit blijkt dat veel bezoekers van Middelburg pro blemen hebben met het vinden van een parkeerplaats in het cen trum. Verwijssysteem Ruim veertig procent van de on dervraagden noemt de parkeer- mogelijkheden onaantrekkelijk. Toch parkeert maar een klein deel van de automobilisten, nog geen twintig procent, in een ga rage. Een beter verwijssysteem, waarop automobilisten kunnen zien op welke plaats in de stad nog ruimte is, kan dat probleem verhelpen, denken de onderne mersverenigingen. De VOM vindt dat de gemeente projectontwikkelaars de ruimte moet geven om een garage te bouwen, eventueel in combina tie met woningen. In andere ste den zijn ook particulieren actief op de parkeermarkt. De onder nemers denken dat er in de bin nenstad van Middelburg moge lijkheden zijn voor een winstge vende exploitatie van een par keergarage. Uitverkoop bij V&D in Middelburg. Voor de laatste keer, want op 1 augustus valt het doek. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Over twee maanden valt het doek voor Vroom en Dreesmann in Middel burg. De winkel in de Lange Delft gaat dicht, het moederbe drijf reorganiseert. Het hele as sortiment ligt in de uitverkoop. Het is druk in het warenhuis. Koopjesjagers zoeken tussen cle handdoeken naar het juiste for maat. Een zespersoons bestek cassette gaat weg voor de helft van de prijs. „Gero koop je één keer in je leven", adviseert een moeder haar dochter. De oogver blindende reclameborden mel den veertig procent korting op de baddoekenserie Kos. „Goedemiddag dames en he ren", groet de stem door de luid sprekers. „Omdat het ophef fingsuitverkoop is, is ruilen en retourneren niet meer mogelijk. En er worden geen airmiles meer verstrekt." Pech voor Els de Groot. Ze HANSWEERT - Het geduld van de bewoners is danig op de proef gesteld, maar nu lijkt het eindelijk zo ver te zijn. De aan leg van het nieuwe woonwagen kamp in Hansweert begint bin nen enkele weken. Dat zegt J. Nijsse van Nijbod uit Eindhoven. Dat bedrijf is gespe cialiseerd in het ontwikkelen en aanleggen van nieuwe woonwa genlocaties. „Als het aan ons had gelegen, waren we al begonnen", zegt Nijsse. „Maar we moeten wachten tot het licht op groen gaat. Er moe ten nog wat formaliteiten wor den afgehandeld." Nijsse hoopt binnen enkele weken te kunnen beginnen en denkt de aanleg voor de winter te kunnen afron den. Het nieuwe kamp komt ietsje achter het huidige kamp aan de Maartenbroersweg. Die grond wordt na de verhuizing gesa neerd. Het aantal standplaatsen wordt uitgebreid van vijf naar acht. Het nieuwe terrein wordt bijna drie keer zo groot. sjouwt met een stapel wissellijs- ten over de parterre, richting de kassa. „Ik aquarel, en ze zijn nu met twintig procent korting", zegt ze. „Dan kan ik weer een tijdje vooruit." Ze vindt het erg jam mer dat V&D dicht gaat. „Het is een gezellig warenhuis, met best veel variatie. Ik kom vaak even binnen om even rond te kijken. Als ik dan niks zie, drink ik ge zellig een bakje koffie." Slagveld De schoenenafdeling is een slag veld. Het is niet meer na te gaan welk paar in welke doos hoort. Eigenlijk is het sinds lange tijd weer eens lekker druk, vertelt een medewerker weemoedig. Met journalisten praten, mag niet van het hoofdkantoor, daar is in Amsterdam een speciale persvoorlichter voor aangesteld. Toch wil hij wel iets kwijt. Dat de derde verdieping al bijna leeg is en dat de kelder daarna aan de beurt is. Voor 1 augustus moet de hele winkel uitverkocht zijn. Wat er vervolgens met het pand gebeurt is nog steeds niet duidelijk, hoewel er wel van al les wordt gefluisterd. Voor het personeel wordt, zo mogelijk, een andere baan binnen het con cern gezocht. Op de bovenste verdieping staan nog een paar cd's in de rekken. „Wat is het hier rustig zeg", puft een verkoopster tegen een collega. „Ik word beneden helemaal gek." Een verdieping lager struint Anita Paauwe tus sen de kinderkleding. „Ik koop hier vaker kleren voor de jon gens", zegt ze. terwijl ze een broek omhoog houdt. Druk vindt ze het niet echt. „Met de circusweken stonden ze hele maal tot aan de deur." Koopjes „Alleen vandaag zijn de heren- polo's tien euro per stuk", meldt de luidsprekerdame. Saskia Hoendervanger zoekt tussen de herenbroeken. Ook zij is vaste klant en is niet blij met de reor ganisatie. „Je kunt hier altijd iets vinden als je wat zoekt en het is goed betaalbaar." Van daag is ze niet speciaal op de koopjes afgekomen. „Ik wist niet eens dat het uitverkoop was. Ik zag ineens dat ze weg- foto Lex de Meester gaan. En dat vind ik heel erg jammer. Het is toch een waren huis hè. Die zijn hier verder ner- gens." Jan Bouma komt vooral naar V&D voor de kantoorartikelen. „Het is een goed assortiment en ze vullen het ook bij. Niet zoals bij die ramsj winkels." Hij staat hoofdschuddend tussen de ord ners. „We hebben zelfs nog een tijd gehad dat we er twee had den, in Vlissingen was ook een V&D, op de hoek van de Coosje Buskenstraat." De lijstjes van Els de Groot zit ten inmiddels in een plastic tas. „En dan nog iets", zegt ze. „De spullen die ze hier in de kelder hebben, zijn degelijk én apart. De dingen die je hier koopt, zie je eigenlijk nergens anders." V OPENINGSTIJPEN: VRIJPAG 10.00-16.00 ZATERPAG 10.00-17.00 GOES - Onder het motto 'zak in de stront' kunnen consu menten sinds kort dozen paardenmest versturen naar be drijven waar ze boos op zijn of die hen hebben teleurge steld. Het effect valt nog te bezien, want hoewel het in eer ste instantie erg onaangenaam mag lijken een doos poep tussen de post te vinden, bij nader beschouwing is paar- denpoep misschien helemaal zo verkeerd nog niet... pagina 10: uitgelicht: Postpakketje paardenpoep SLUIS - Toen Noordewier er eind jaren negentig nog bur gemeester was, maakte Oostburg grote plannen. Dure plannen ook, die na een storm van kritiek, in een la ver dwenen. De nieuwe gemeente Sluis, waarin Oostburg na de herindeling is opgegaan, heeft die plannen van project ontwikkelaar Bhalotra nu weer afgestoft en - belangrij ker - er geld voor vrijgemaakt. Eerste punt op de agenda: een rigoureuze verbouwing van het vissersdorp Breskens. Daarna moeten ook de andere plannen uitgevoerd wor den. Deze stap van Sluis kon wel eens veelbetekenend blij ken voor de hele streek, waar het toekomstperspectief mo menteel niet zo rooskleurig is. pagina 15: Sluis vindt de weg omhoog VLISSINGEN - Een vrouw heeft gisteren aangifte ge daan van mishandeling, nadat ze op het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen ruzie kreeg over een parkeerplek. De 42-jarige Goese stond tussen 16.00 en 16.30 uur, sa men met een bekende, op een parkeerplek om deze vrij te houden voor haar man die daar rondreed op zoek naar parkeerruimte. Een onbekende automobiliste wilde op diezelfde plek parkeren en trok een paar keer hard op zo dat de vrouw en de man achteruit moesten wijken. Op eens kwam een man, waarschijnlijk een bekende van de automobiliste, aanlopen. Tussen hem en de 42-jarige vrouw ontstond een handgemeen waarbij hij de vrouw met haar schouder en hoofd tegen een geparkeerde auto duwde. Deze auto raakte daarbij beschadigd. De man is daarna weggegaan. De vrouw heeft aangifte gedaan van mishandeling, de automobilist van de geparkeerde auto kwam aangifte doen van vernieling. VLISSINGEN - In Haagland in Vlissingen werd vrijdag tussen 14.30 en 15.30 uur een personenauto met een scherp voorwerp bekrast. Het schadebedrag is onbekend. door Mieke van der Jagt GOES - De vier Zuid-Beveland- se gemeenten gaan samen onder zoeken hoe ze moeten handelen om de toename van goederenver voer, en vooral het lawaai en de trillingen die daardoor veroor zaakt worden, in de hand te hou den. De gemeenten Goes, Kapelle, Reimerswaal en Borsele gingen rond de tafel zitten naar aanlei ding van een uitspraak van de Raad van State, die bepaalde dat gemeenten handhavend mo gen optreden als het goederen vervoer over een spoorlijn met de helft toeneemt. Een groep Ka- pelse omwonenden van het spoor had de zaak aanhangig ge maakt en kreeg van het hoogste rechtsorgaan te horen dat de ge meente voor hun belangen wil en kan opkomen. Omdat over hetzelfde spoor in Goes, Rei merswaal en Borsele dezelfde toename heeft plaatsgevonden, staken de verantwoordelijke wethouders de koppen bijel- kaar. Constructief De Goese wethouder M. 't Hart vindt dat de besprekingen wer kelijk constructief verlopen zijn. „De bal is feitelijk bij Kapelle neergelegd, maar we moeten sa men onderzoeken wat die uit spraak betekent. Moeten we dwangsommen gaan opleggen voor iedere trein die er te veel rijdt? Is een andere vorm van be stuursdwang mogelijk? Wat zijn de gevolgen van een dergelijke actie, voor ons maar ook voor de bedrijven die van het spoor af hankelijk zijn?" De vier gemeen ten houden er ernstig rekening mee dat ze zelf te weinig ambte lijke expertise in huis hebber om een snel onderzoek te kun nen uitvoeren. „We hebben afge sproken dat we, als een exterr bureau noodzakelijk is, met z'r allen zullen betalen." 't Hart heeft er ook goede hooj op dat de provincie een duit n het zakje zal doen. „Ons is in ie der geval al ambtelijke onder steuning vanuit het provincie huis toegezegd. Dat is toch eei mooie steun in de rug. Het bete kent dat we met z'n allen optrek ken om het langs het spoor leef baar te houden en samen sta sterker." Intussen blijft er een onderzoel gaande naar de mogelijkhedei om het spoor onder de grond t krijgen en naar wie dat moe gaan betalen. ZIERIKZEE - Een dertigjarig man uit Zierikzee is in de nach van donderdag op vrijdag i zijn woonplaats aangehouden. De automobilist wordt erva verdacht onder invloed van alco hol in de omgeving van de Ha ringvlietstraat in Zierikzee tui nen en plantsoenen stuk te heb ben gereden. De ademanalys toonde aan dat de man ruim 3, keer meer had gedronken da wettelijk is toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal e zijn rijbewijs werd ingenomen. zeeuwse almanak MIDDELBURG - Achter de rug van de boer om probeert deze stier te ontsnappen. Gistermorgen brak een groepje koeien uit aan de Ooster se Lagcweg in Middelburg. Met behulp van omstanders slaagde de boer erin de koeien weer in de wei te krijgen. foto Roland de Jong Een bezoekerscentrum in Westdorpe adverteerde deze week met een speciale actie: 'Zondag 24 juni Vaderdag. Paasbrunch van 11.00 tot 14.00 uur'. „Misschien staat er wel haas op het menu", peinsde een Temeuzenaar. Paasbrunchhoe kan je toch zo stom zijn!", bulderde hij. Zijn vriendin was een heel an dere mening toegedaan. „Daar staat toch iiiets ver keerds? Het is toch pa's brunch, dus wat zeur je nou?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9