Geen onderzoek leerlingvervoer Grote verhui zing? PZC J Project Snoeproute moet zwerfvuil Oostburg tegengaan O 2 n 8 i 'B w S Kloosterzandse jeugd zorgt voor overlast Handelskamer en Syntens gaan op in ondernemershuis Jeugdkoor Babbeliekes 25 jaar lilianef^ Gemeenteraad Hulst accepteert hoge kosten Informatieavond culturenmarkt Sacrale dans voor ouderen Jeugdkerk zaterdag 22 mei 2004 door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - Bewo ners van de Piet Heinstraat en omgeving hebben overlast van een groep jongeren met brom mers. Ze maken een hoop herrie en dat zint de bewoners niet. De gemeente Hulst pakt de over last samen met de politie en de dorpsraad aan. „Het is jammer dat een paar jongeren het ver knallen voor de rest. Het gaat immers maar om een heel kleine groep. We proberen de proble men op te lossen. Iedereen moet naast elkaar kunnen leven", zegt wethouder F. van Dries- sche. Van Driessche vindt het jammer dat de discussie om trent de aanleg van een Jonge ren Ontmoetings Plaats (JOP) aan de Piet Heinstraat wordt overschaduwd door de overlast gevende groep jongeren met brommers. Omwonenden heb ben grote moeite met deze ont moetingsplek voor de jeugd. Ze vrezen dat de overlast alleen maar groter zal worden. „Kijk, de overlast van de brommers is er nu al. Dat heeft niets met de ontmoetingsplek te maken. De goedwillende oudere jeugd wil graag een ontmoetingsplek in het dorp. Dat wees een enquête ook uit. De voorkeur van de jeugd en ook van de gemeente gaat uit naar de plek aan de Piet Heinstraat. Het is daarom zo jammer dat de goedwillende jon geren de dupe worden van een kleine groep. Die verknallen het voor de rest." Van Driessche sprak deze week met de bewo ners van de Piet Heinstraat en een vertegenwoordiging van ba sisschool Ter Duinen. De ge meente vindt dat een prima plek omdat daar reeds een speelter- reintje is. Daarnaast is het be wuste lapje grond vroeger een trapveldje geweest wa,ar ooit twee doelen stonden. De bewo ners vrezen daarnaast ook dat de kleine kinderen straks niet meer in de speeltuin durven te spelen door de aanwezigheid van de oudere jeugd. Basis school Ter Duinen heeft ook be zwaar tegen het speelterrein voor tieners. De school is on langs verbouwd. De schoollei ding vreest voor vandalisme. De gemeente houdt volgens wethou der Van Driessche echter vast aan de gekozen plek. Als de pro blemen met de kleine groep brommerrijders zijn opgelost, wordt verder gepraat met de school en de bewoners over de ontmoetingsplek. „We blijven ie dereen bij de realisatie van de ontmoetingsplek betrekken. Met zijn allen gaan we bijvoor beeld ook over de inrichting pra ten." Het was eerst de bedoeling dat het speelterrein zou worden verhard en dat er een halfpipe zou worden geplaatst. Maar daar heeft de gemeente volgens Van Driessche echter geen geld meer voor. Het speelveldje zal zich daarom beperken tot het te rugplaatsen van de doelen en eventueel wat voorzieningen om te basketballen. door Frank van Cooten HULST - De meerderheid van de gemeenteraad van Hulst heeft geen behoefte aan een on derzoek naar de alsmaar stijgen de kosten van het leerlingenver voer. Dit tot groot ongenoegen van CDA-raadslid J. van Eek. Hij vindt nog steeds dat Hulst veel te veel betaalt. Het vervoer van leerlingen naar het speciaal onderwijs is onder deel van het contract tussen ver voerder Regie bv en het samen werkingsverband collectief ver voer Zeeuws-Vlaanderen. Van Eek zit namens Hulst in het alge meen bestuur van het samenwer kingverband. Van Eek maakt zich grote zor gen over de enorme kostenstij gingen van het leerlingenver voer. De tarieven voor ritten bui ten Zeeland stijgen van 0,286 cent naar 0,687 cent per kilome ter per leerling. Het algemeen bestuur ging on langs akkoord met de nieuwe ta rieven. Die gaan met terugwer kende kracht in vanaf het schooljaar 2002/2003. Voor Hulst betekent dat een kos tenstijging van bijna vier ton. Hulst is veel meer geld kwijt dan Temeuzen en Sluis omdat meer kinderen vanuit Hulst naar het speciaal onderwijs bui ten de gemeentegrens gaan. Zo gaan Hulster kinderen naar onderwijsinstellingen in Goes en naar Bergen op Zoom. Het vervoer van een leerling naar Bergen op Zoom tijdens een schooljaar kost zeventigduizend euro. Werkgroep Van Eek wil een werkgroep on derzoek laten doen naar de oor zaken van de kostenstijgingen. Deze werkgroep zou dan kun nen bestaan uit leden van het al gemeen bestuur van het samen werkingsverband aangevuld met ambtenaren. Onderzoek De meeste politieke partijen in Hulst zien echter niets in een dergelijk onderzoek. De nieuwe tarieven zijn immers vastgesteld door het algemeen bestuur en het heeft daarom geen zin nog daarop terug te komen. „Zand erover. We moeten kijken naar de toekomst", meent R. de Kort Jeugdkoor De Babbeliekes zingt niet alleen kerkelijke liederen. foto Wim Kooyman door Gino Van den Broecke VOGELWAARDE - Jeugdkoor De Babbeliekes uit Vogelwaar de viert dit jaar het 25-jarig jubi leum. Het koor zal dit heuglijke feit muzikaal luister bijzetten met een reünie en concertavond op zaterdag 5 juni vanaf 19.00 uur in de kerk van Stoppeldijk. Vanaf 1979 zingt het koor in communie- en vormselvierin gen, treedt het op in bejaarden huizen en doet het jaarlijks mee tijdens de kerstzangavonden in Vogelwaarde. Het echtpaar Jos en Yvonne Ne ve is de drijvende kracht achter het jubilerende koor. Het jeugd koor is niet een expliciet kerk koor. „Ons repertoire bestaat uit veel meer dan alleen de kerk liederen. We zingen bijvoor beeld ook nummers van Abba en musicals, en nu zijn we bezig met het nummer van' Idols. We zingen wel veel liederen van bij voorbeeld Elly en Rikkert. De nummers moeten wel iets breng en qua tekst of boodschap, dat uiteraard wel." Passie Eenmaal per week komen de jon ge zangers en zangeressen bij el kaar om te repeteren. Neve zorgt dan voor de muzikale bege leiding op accordeon of key board. Op dit moment zingen er twee jongens in het koor, verder zijn het allemaal meisjes in de leeftijd van acht tot zeventien jaar. „Iedereen die wil zingen, is bij ons van harte welkom. Ook als ze qua talent er niet uitsprin gen. We zullen nooit tegen ie mand zeggen dat hij of zij niet goed is. We delen allemaal de zelfde passie en dat is muziek maken, dus dat zullen we altijd gezamenlijk doen." In de jaren dat het koor bij el kaar is zijn al vele opmerkelijke dingen gedaan. Zo namen ze in 1990 onder de naam De Schakel- tjes deel aan het Korenfestival van Kinderen voor Kinderen in Zeeland. Ze legden toen beslag op de tweede plek en besloten om een musical te gaan instude ren. Een jaar later werd deze on der de naam Abbacadabra ten uitvoer gebracht. In 1994 volgde de kerstmusical Een herberg is geen plaats voor Hern en in 1999 bij het twintigjarig bestaan Spo ken op Griezelsteyn. In novem ber is het de bedoeling om met de 34 huidige leden de musical Wow op te voeren. Op 5 juni wordt èen reünie ge houden in de kerk van Stoppel dijk. Alle oud-leden zijn daar voor uitgenodigd. „We verwach ten rond de honderd leden en willen die avond een zo groot mogelijk koor bij elkaar krijgen om de mis van 19.00 uur te ver zorgen." Na de mis, die wordt verzorgd door pastoor Frans de Koning, zal er nog een klein con cert volgen van oude en nieuwe liederen. door René van Stee OOSTBURG - Wikkels, zakjes, doppen of blikjes in plantsoe nen, op straat of in de berm. Snoepen levert nogal wat zwerf afval op. Veel mensen ergeren zich hieraan. Daarom begint de gemeente Sluis met het zwerf- vuilproject 'Snoeproute Zwin College' dat zwerfafval in en om het Zwin College moet tegen gaan. Het project begint op dinsdag en duurt tot en met 18 juni. Naast de gemeente werken ook het Zwin College, politie, winke liers, omwonenden en het Steun punt Natuur- en MilieuEduca- tie (NME) er aan mee. De ge meente hoopt dat het zwerfvuil- project bewustwording en ver antwoordelijkheidsgevoel voor een schone en aantrekkelijke leefomgeving kweekt bij scholie ren, waardoor ze hun gedrag aanpassen. Ook is er de hoop dat de snoeproute schoon blijft, waardoor er minder opruimkos- ten en minder klachten van be woners en winkeliers zijn. In de eerste fase van het project worden de leerlingen attent ge maakt op hun gedrag. Dat ge beurt onder meer door middel van lessen, een tentoonstelling, posters op school en een weke lijkse wedstrijd met een prijs voor de beste of ludiekste uit spraak over afval. In de school wordt het afval van een dag ver zameld in een glazen buis, zodat de leerlingen met eigen ogen kunnen aanschouwen in welke hoeveelheden en welke soorten zij afval produceren. Op de snoeproute van het Zwin Colle ge (Nieuwstraat, Baljuw Velters- weg en omliggende straten) naar het Ledelplein worden de scholieren door surveillerende agenten en gemeentelijke opspo ringsambtenaren aangesproken op vervuilend gedrag. Aan het eind van fase één wordt de hele Snoeproute schoonge maakt. Het is dan ook de bedoe ling dat de scholieren hun ge drag hebben aangepast. Wie dan niet de moeite neemt afval in de afvalbak te deponeren, kan rekenen op een boete van 46 euro. Niet alleen scholieren, maar alle overtreders op de rou te krijgen een bekeuring. Om te controleren of de actie effect heeft, is de situatie voor het be gin van de actie in beeld ge bracht. Tijdens en na de actie gebeurt dit opnieuw. De officiële start van het pro ject is dinsdag om 9.15 uur op het schoolplein van het Zwin College. Burgemeester J. Sala, wethouders R. Leentfaar en J. Provoost en gemeentesecretaris T. Reijns geven dan het goede voorbeeld door het schoolplein persoonlijk schoon te maken. (PvdA). A. Totté (CDA) vindt wel dat kritisch gekeken mag worden naar de stijging van de tarieven. „Want die zijn drama tisch. Ze kosten onze gemeen schap veel geld." R. Bertram (Progressief Hulst) heeft een oplossing. „Maak on derscheid tussen kinderen die een indicatie krijgen voor spe ciaal onderwijs en kinderen die speciaal onderwijs volgen van wege principiële overwegingen van ouders. De gemeenschap mag niet opdraaien voor princi piële keuzes." Volgens wethouder P. Weemaes is een discussie in een gemeente- TERNEUZEN - De Stichting Antilliaans-Arubaans Beraad Temeuzen houdt donderdag een informatieavond over het eerste multiculturele marktfeest dat op 28 en 29 augustus in Temeu zen wordt gehouden. Het idee achter het feest is om verschillende culturen dichter bij elkaar te brengen. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze hun land tijdens het markt feest twee dagen lang in beeld brengen. De informatieavond be gint om 20.00 uur in het voorma lige waterschapskantoor aan de Korte Kerkstraat in Temeuzen. raad over tarieven lastig. Dat is immers gedelegeerd aan het sa menwerkingsverband. „Wel kun nen we kijken naar de verorde ning leerlingenvervoer. We moe ten ons afvragen waar onze taak ligt en welke verplichtingen we hebben ten aanzien van het kind. We presenteren volgende maand een nieuwe verordening leerlingenvervoer. Dan is er in zicht in de huidige kosten." HULST - De Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) Hulst houdt maandag in samenwer king met D. Sorgedrager een kennismakingsles Sacrale Dans. De middag in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst begint om 15.00 uur. Ouderen vanaf 55 jaar die be langstelling hebben voor sacrale dans, kunnen gratis deelnemen aan deze proefles. Sacrale dans wordt ook wel me ditatie in beweging genoemd. De beoefenaai's zien het als een religieuze en helende dans. De dans kan verstillend zijn, maar ook meditatief of juist bruisend van levensvreugde. De manier van bewegen past volgens Sorge drager bij iedereen die van mu ziek houdt en daarin ontspan ning zoekt. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Zeeland krijgt een ondernemershuis. De Kamer van Koophandel en Syn tens bundelen hun krachten en gaan op zoek naar een gezamen lijk onderkomen. Mogelijk dat ook andere organisaties zich bij het initiatief aansluiten. Syntens en de Kamer van Koop handel tekenen 24 juni een over eenkomst. Daarin staat onder andere dat beide organisaties op zoek gaan naar gezamenlijke huisvesting. Of dat een bestaand of nieuw pand wordt, is nog niet bekend. Ook is nog niet duidelijk in wel ke plaats het onderkomen moet komen. Een interne commissie van de Kamer van Koophandel onder zoekt hoe de Kamer in de toe komst moet gaan werken en waar vandaan ze dat het beste kan gaan doen. Mede afhanke lijk van de uitkomsten van die discussie, neemt het bestuur van de Kamer eind juni definitief een besluit. Behalve de zoektocht naar een nieuw onderkomen, spreken de Kamer en Syntens in de overeen komst ook met elkaar af om de krachten te bundelen. Meer dan nu het geval is, gaan ze ondernemers naar elkaar doorverwijzen. Maar de organi saties gaan ook gezamenlijke spreekuren, seminars en presen taties houden en ondernemers netwerken dichter bij elkaar brengen. Op zoek Beide organisaties zoeken al lan ger naar een ander onderkomen. Syntens is gevestigd in het voor malige gebouw van de Provincia le Zeeuwse Elektriciteits Maat schappij (PZEM) in Vlissingen. De Kamer beschikt over vesti gingen in Middelburg en Temeu zen. Over ruim een maand beslist het bestuur van de Kamer of het één van de twee vestigingen sluit en zo ja welke. Alle mogelijkheden liggen op dit moment nog open. Zo wordt onder andere bekt of nieuwbouw een optie is wordt onderzocht of moet' den gewerkt met steunpun de regio. De Kamer houdtn voorbeeld spreekuren in Tif Zierikzee en Oostburg. Ij manier probeert ze de afsta tot ondernemers zo klein d lijk te houden. Het plan voor een Zeeuws onój nemershuis hangt al jaren ij ven de markt. Op maandag] april 1999 lanceerde direfl] R. van Renterghem van de E mer van Koophandel all soortgelijk idee in een besta vergadering. Wellicht dat de omstandigha de Kamer nu meer dwings j te verwezenlijken. De 21 ij mers van Koophandel mNajj land moeten steeds effida en goedkoper gaan werken i vendien doen steeds meer nemers zaken met de Kamen internet. Tijdens een vi ring van het bestuur 2002 kondigde Van Rent daarom aan dat het overweegt één van de tweeve gingen te sluiten. Nu het digitale handelsreg wordt gecentraliseerd in den, bezint de Kamer steeds meer op haar hoe die het best kunnen wj uitgevoerd. ZIERIKZEE - De Jeugdkerkfl wer4U, onderdeel van hetinif kerkelijk samenwerking band Windkracht 8, houdtn dag 6 juni een bijeenkomsi het MFC in Zierikzee. Het onderwerp van dezejq kerk is 'Een blauwtje lope De 33-jarige Marcel Gaa beek wil de aanwezigen int gankelijke en logisch taal ven len waarom hij ervan overtti is dat er meer is tussen hemd aarde. De bijeenkomst m muzikaal omlijst door 1 A-Part' uit Middelburg, i jeugdkerk begint om 19.30 m Vakmanschap in leder of stof. Effen, gestreept, geruit, oftewel: honderden mogelijkheden voor 'elk interieur. Kom eens kijken in onze showroom, de nieuwste trends en ouderwetse kwaliteit onder één dak. Meekrapwe; 1 RX Axel T:(01 15)562238 F:(0115)563033 Maak er een Kleintje van. ra VI O) ■M* c ju VAN DEN BERG MERTENS NOTARISSEN EXECUTORIALE VERKOOP TE NIEUWVLIET-BAD Mr. J.M.C. Mertens, notaris te Oostburg, is voornemensc? dinsdag 15 juni 2004 om 15.00 uur in Hotel Best Westera Nieuwvliet-Bad, Zouterik 2 te Nieuwvliet-Bad, krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek, in het openbaar in één zi ting bij opbod en afmijning te verkopen: de recreatiebungalow met erf, tuin en verder aan-er toebehoren, plaatselijk bekend Liguster 7 te 4504RTI Nieuwvliet, gelegen in het bungalowpark "Saint; Pierre", te Nieuwvliet-Bad, kadastraal bekend, gemeente Oostburg, sectie EN, nummer 680, groet één are tachtig centiaren. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing, voorzover in de veilingak te daarvan niet uitdrukkelijk is afgeweken, de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWS. welke ter inzage liggen op gemeld notariskantoor. Betaling Betaling van de kosten en overdrachtsbelasting dient plaats te vinden binnen acht dagen na gunning en betaling koopsom binnen zes weken na gunning. Lasten De zakelijke lasten zijn voor rekening van koper vanal t januari 2004; de opstallen zijn voor risico van de koper vanaf de gunning. Aanvaarding In eigen gebruik en genot bij de betaling van de koopsomen het verder verschuldigde; indien het pand door de eigen# nog niet mocht zijn ontruimd kan de koper voor zijn rekening en risico ontruiming bewerkstelligen uit kracht van de gros- se(n) van de daartoe benodigde akte(n). Bezichtiging In overleg met het notariskantoor. Bijzonderheden Terzake van gemeld registergoed wordt aan de koper duizend euro 1.000,00) buitengerechtelijke incassokos ten in rekening gebracht. Onderhandse biedingen Tot veertien dagen voor de veiling (tot en met 31 mei 2$ 17.00 uur) kan een onderhands bod worden uitgebrachte een aan het notariskantoor gericht geschrift, Gegadigden dienen in het bezit te zijn van een geldig I# matiebewijs en op de veiling desgewenst een bewijs financiële gegoedheid over te kunnen leggen. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden in dezs advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het notariskantoor Nieuwstraat 34 Oostburg, Postbus 44, 4500 AA Oostburg. tel. 0117-453851, fax 0117-454278, e-mail: notarissen@vanden- berg.mertens.knb.nl (mevr. mr. S.H.P. Pierssens-Baert). Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosd» T 0800 7 800 800 (gratis) voorlichting@lilianefoo&< giro 7 800 800 :ap in ontttikkelingdgg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 66