rugspand (apellebrug [e koop wffiml PZC PZC Zinloos gevecht tegen de snelheid innelot ter Walle rerkt samen net Vremdieke Of we gewonnen hebben is geheim Rotaract steunt Save the Children Meerminnefeesten in Waterlandkerkje 1 1 'jitbater vertrekt spontaan Geen gsm-mast in Hoofdplaat Mishandeling in Terneuzen Snorfiets gestolen ir;/: Goes blaast binnenstad leven in Yerseke tegen Arnemuiden Dorpsraad Koewacht wil jeugd beter imago geven zaterdag 22 mei 2004 wSheila van Doorsselaer 1PELLEBRUG - Café jWay aan de Gentsevaart in tllebrug staat te koop. Sa- met de voorgenomen sloop café Cameron in Terhole is gemeente Hulst nu in korte jdde twee bekendste verkoop- uilen van softdrugs kwijt. Velaar E. van den Branden jAxel heeft het horecapand de Gentsevaart sinds april bemiddeling. Het gebouw ut leeg. fetgebruik van het horecapand ist de laatste vier jaar ter dis- se. Eerst was er truckersca- 'ji Pauw gevestigd. Vervol- werd het etablissement ede Oude Tijd, dat na een maanden werd gesloten, dat er een illegaal casino zou gevestigd. Na de sluiting g het pand een nieuwe uit- icrdie het dorp danig op zijn ip zette. 'degemeente kwamen meer- ieaanwijzingen binnen dat in ghway, in de gemeentelijke re ders ingeschreven onder de jmSkydiver, softdrugs wer- a verkocht. De verkoop van vond overigens niet sats in het café zelf, maar via aj-ingang. Er zou in Bel ize kranten worden geadver- rdmet de illegale koopwaar, aonenden zetten in 2001 een Éekeningenactie op touw ermee ze protesteerden tegen aanhoudende overlast die ze avonden van Highway. De, i jonge Belgische, klanten eden zich flink misdragen, gens omwonenden gebruik- de klanten hun tuinen als toi- 1 van de medewerkers heeft ontkend dat er in ghway werd gedeald. Wel stond de uitbater, die, zo bleek later, geen exploitatievergun ning had, toe dat er in zijn zaak verdovende middelen werden ge rookt. Dit is volgens de Algeme ne Plaatselijke Verordening ech ter óók een overtreding. Begin 2002 gaf Hulst aan te azen op sluiting van het café en kort daarna werden tijdens een inval in het pand softdrugs en geld in beslag genomen. Drie werknemers van de kroeg wer den aangehouden. Volgens de Hulster burgemees ter J.F. Mulder heeft de gemeen te uiteindelijk niets van doen ge had met de sluiting van het café. „De uitbater heeft de zaak zelf gesloten. Het werd hem mis schien te heet onder de voeten." Ook de handel vanuit het café Cameron aan de Hulsterweg in Terhole is geen zorg meer voor de gemeente. Het café is vorig jaar op last van de gemeente ge sloten. Handel vanuit het boven- gelegen appartement is straks ook niet meer mogelijk want de kroeg wordt gesloopt. De ge meente heeft een aantrekkelijke ruilconstructie gesloten met de eigenaar van het pand. Het ge bouw maakt plaats voor een ge luidswal die geluidsoverlast door de toekomstige rondweg om Terhole moet beperken. Geen belangstellenden Wat er met het voormalige Highway gaat gebeuren is nog niet bekend. Volgens Van den Branden hebben zich nog geen belangstellenden gemeld voor het pand dat, volgens de brochu re, ook te gebruiken is als wo ning. „Ik ga de gemeente aanschrij ven. Wie weet willen zij het pand wel kopen. Als ze dat doen, houden ze de bestemming van het gebouw in eigen hand." Miranda Thuij met haar dochtertje bij de doorgaande weg. door Gino van den Broecke HENGSTDIJK - Een gevecht van ruim tien jaar tegen de snelheid op de kruising Vogelweg/ Plevierstraat in Hengstdijk. Mi randa Thuij - van der Haar heeft alle instan ties al gebeld en aangeschreven om iets te doen aan de vele voorbijvliegende auto's op de gevaarlijke ingangskruising naar het dorp. Allemaal tot op heden zonder enig re sultaat. „Ik word er bijkans moedeloos van. De ge meente, de provincie en ook 3VO heb ik al aan de lijn gehad en brieven gestuurd. De één wil wat doen, maar mag niet. De ander wil niets doen en kan het ook niet. En 3VO heeft helemaal niet eens gereageerd", zegt Thuij. De ingangskruising naar Hengstdijk is inderdaad gevaarlijk. De door-gaande pro vinciale weg is recht en leent zich uitste kend vdor hard rijden. Automobilisten en fietsers die vanuit de pol der komen en richting De Vogel kijken moe ten stoppen, alleen zie je het verkeer heel moeilijk aankomen. „We hebben speciaal onze schutting daar ge leidelijk laten aflopen, mede voor onze ei gen veiligheid, zodat we tenminste nog iets van het aankomende verkeer kunnen zien. Maar ze rijden hier als gekken soms en voor je het weet heb je de kruising over het hoofd gezien met alle gevolgen van dien." Drie weken geleden was het weer eens raak op de kruising. De zwarte bandensporen zijn nog duidelijk zichtbaar. Een auto kwam uit de Plevierstraat met hoge snel heid de Vogelweg opgereden richting Vogel waarde. Een hardrijdende automobilist uit Kloosterzande zag de auto veel te laat en de twee botsten frontaal op elkaar. Geen geld „Gelukkig zijn er nog geen doden gevallen bij de ongelukken die er al regelmatig zijn gebeurd en dat wil ik hiermee ook steeds SLUIS - De gemeente Sluis werkt niet mee aan een vrij stellingsprocedure voor het plaatsen van een gsm-anten- ne in een weiland aan de Westlangeweg in Hoofdplaat. Volgens de gemeente past een mast op deze locatie niet binnen het bestemmingsplan. Ook is plaatsing strijdig met provinciaal en landelijk beleid. Het gemeentelijke be leid is dat gsm-masten op hoge gebouwen, bedrijventerrei nen of nabij sportvelden moeten worden geplaatst. Ver der moeten ze zoveel mogelijk aansluiten bij bestaande providers. De bewuste mast staat op een duidelijk zichtba re locatie aan de rand van Hoofdplaat en tegenover een re creatiegebied. Dat is de gemeente te gortig. Vodafone Libertel plaatste de mast eind 2003 zonder bouwvergunning. De bouw is begin december 2003 stilge legd. Daarna heeft de telefoonaanbieder alsnog een bouw vergunning aangevraagd. TERNEUZEN - Een 16-jarige inwoner van Terneuzen is donderdagavond tussen 20.30 en 21.00 uur in de Maurits- straat in Terneuzen mishandeld. Hij werd zonder reden door twee onbekenden geslagen, geschopt en in zijn nek gepakt. De 16-jarige liep schrammen en een wond in zijn gezicht op en heeft aangifte gedaan van mishandeling. foto Camile Schelstraete voorkomen. Vandaar dat ik overal aan de bel trek, alleen zeggen ze allemaal geen geld te hebben. Wij staan naar zeggen van de pro vincie helemaal niet op de prioriteitenlijst. Hengstdijk is nu eenmaal minder belangrijk dan Terneuzen, werd mij verteld door de ambtenaar." Navraag bij de provincie leert dat de zaak van mevrouw Thuij er bekend is. „Ik ken het probleem van die mevrouw, alleen zijn er meer gevallen op te noemen. Er zijn we gen die voor ons veel belangrijker zijn dan die in Hengstdijk. Bovendien hebben we als provincie geen geld. De hand moet op de knip, dus in Hengstdijk zal zeker tot 2007 niets aan de situatie veranderen", reageert J. van de Velde namens de provincie. Van de Velde had tegen Thuij gezegd dat ook een handtekeningenactie niets zou uit halen. „Je wilt alles proberen om ze te laten luisteren, maar die handtekeningen zouden in een la worden gelegd en er werd toch niets mee gedaan." HOEK - Bij een bushalte aan de Knol in Hoek is gisteren tussen 08.00 en 17.00 uur een snorfiets gestolen. De snor fiets, die niet afgesloten was, is een witte Puch Maxi met kentekenplaatje WVZ400. De waarde is onbekend. GOES - De gemeente Goes wil een onderzoek doen naar een plan om de bovenwoningen in de binnenstad voor be woning geschikt te maken. In Goes leeft al jaren de klacht dat de binnenstad doods overkomt zodra de winkels de deuren op slot hebben gedraaid. Nu het Masterplan voor de Binnenstad wordt uitgevoerd, lijkt het hoog tijd ook aan de leegstaande bovenwoningen wat te doen. Probleem is echter de toegankelijkheid van de woningen. Een voordeur met een portaaltje en een trap gaat van de vierkante meters winkelruimte af en winkeliers willen ook geen geloop hebben door hun zaak. De oplossing is wellicht te vinden in gedeelde opgangen of door de wonin gen langs de achterkant toegankelijk te maken. Die oplos sing moet wel breed gedragen worden en betaalbaar zijn. De gemeente heeft al eerder de conclusie getrokken dat er niets gebeurt als de eigenaren van winkelpanden het zelf aan moeten pakken. Afzonderlijke oplossingen zijn in veel gevallen te duur. Een haalbaarheidsonderzoek moet dus niet alleen technische oplossingen en uitvoeringskos ten in kaart brengen, maar ook het rendement voor eige naren en de bereidheid van vastgoedverhuurders om mee te werken. GOES - Op de Grote Markt in Goes zijn donderdagavond twee jongens aangehouden, omdat ze met elkaar aan het vechten waren. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Arne muiden en een 18-jarige Yersekenaar. «Harold de Puysseleijr EBVLIET - De serviceflat or ouderen Annelot ter Walle Biervliet kan op termijn uit- «ien tot woonzorgcomplex ar ouderen ongestoord van loude dag kunnen genieten iecn beroep kunnen doen op I sdieintentie is gisteren de sa- werking tussen Annelot ter illeen verzorgingshuis Vrem- ifceuitHoek bekrachtigd, adot ter Walle klimt op deze REDACTIE SEUWS-VLAAN DEREN Miem Alexanderlaan 45 Postbus 145 '530 AC TERNEUZEN lel: 0115-645769 fax:0115-645742 I-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman ^ymond de Frel Rfoé Hoonhorst tené van Stee rr'ts Bakker (sport) jkudeloo 16 l'ostbus 62 HULST (0114)372776 '(0114)372771 k redhulst@pzc.nl Na van Doorsselaer iLE REDACTIE Jnspark 28 postbus 31 N AA GOES F (0113)315500 F (0113)315669 Nail: redactie@pzc.nl wternet bw.pzc.nl Nail: web@pzc.nl ^orgklachten: P®0-0231231 baandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; Ndagstot 12.00 uur manier nog verder uit het dal waarin het jaren geleden ver keerde. Het voormalige verzorgingshuis Ter Walle stond toen zelfs op het punt helemaal uit Biervliet te verdwijnen in verband met be zuinigingen die de provincie Zeeland in de ouderenzorg door voerde. De ouderenstichting, waartoe verzorgingstehuis Bachtendieke in Terneuzen, het zorgcentrum De Veste in die plaats alsmede Vremdieke behoren, speelde toen reddende engel door 22 bed den ten behoeve van het nieuwe Bachtendieke af te staan aan Ter Walle. In 1997 nam verpleegkundige Marinus van de Graaff Ter Wal le over en doopte het om in An nelot Ter Walle. In dat eerste jaar waren nog zeven apparte menten bewoond. Inmiddels heeft de formule van het zelf standig wonen voor ouderen on der de bescherming van een huismeester (Van de Graaff) zich bewezen. Er zijn 36 bewo ners en een wachtlijst van acht tien mensen. Van de Graaff wilde echter af van de kwetsbare positie die hij - zonder verder personeel - in neemt. „Als mij wat overkomt moet er wat geregeld zijn om de ze kleinschalige woonvorm voor ouderen voort te kunnen laten bestaan", verklaart hij de sa menwerking met Vremdieke. Leo van Driel en Koos de Zeeuw van de Raad van Bestuur van Vremdieke zien in de samenwer king mogelijkheden om Annelot ter Walle uit te bouwen tot woonzorgcomplex. „Wij willen dit er graag bij doen. Je moet de zorg naar de ouderen toe breng- Manon Goethals (links) en Janna van Dorst hebben meegedaan aan de Achmea Kennisquiz. foto Peter Nicolai door Robin de Wever SAS VAN GENT - Ze zijn al bijna beroemdheden in Zeeuws-Vlaanderen, brugklas sers Manon Goethals (12) en Jan na van Dorst (13). Een paar we ken geleden werden ze, samen met een paar klasgenoten, uitge nodigd in de televisiestudio's van Endemol om mee te doen aan de Achmea Kennisquiz. Het begon allemaal toen de twee naar een uitzending van de RTL 4-quiz keken. Presentatri ce Chazia Mourali deelde mee dat het programma op zoek was naar leerlingen die in een havo/vwo-brugklas zaten. Manon en Janna, wonend in res pectievelijk Zandstraat en Sas van Gent, gaven zich, samen met een aantal klasgenoten van hun school De Rede, op. Tot Jan- na's grote verbazing werd ze door een medewerker van Ende mol uitgenodigd voor een selec tietest in de studio's in Aal smeer. „En ik was niet de enige", weet ze. „Uit onze klas werden er nog HULST - Rotaract club Zeeuwsch-Vlaanderen viert haar 20-jarig bestaan. De club is terug van weggeweest en telt momenteel zestien leden. De Hulster Rotaract biedt een mix van gezellig heid en projecten voor regionale en internationale doelen. Ook worden nauwe contacten onderhou den met andere rotaractclubs in Nederland. De jaarlijkse acties die Rotaract club Zeeuwsch-Vlaanden houdt zijn de Kerstmarkt in Hulst en het moederdagontbijt, maar omdat 2004 een jubileumjaar is, wordt vandaag een galabal ge houden. Als locatie is gekozen voor het oude goederensta tion van Hulst. Als onderwerp is gekozen voor het thema spoorwegen. De opbrengst van het galabal gaat volledig naar Save the children, een organisatie die zich inzet voor de rechten van het kind. De avond begint om 21.30 uur, gala kledij is ge wenst. Voor meer inlichtingen www.rotaractzvl.nl. een paar uitgenodigd. Dat was erg bijzonder." Helaas voor Manon, zij zat niet bij de genodigden. Of toch wel? Nog een paar weken later werd ook zij gebeld, of ze ook wilde komen. Natuurlijk wilde Manon dat. En zo keken de dames sa men uit naar die grote dag. „De selectietest was af en toe best pittig", geeft Manon toe. Een grote winkans dichtte ze zichzelf dan ook niet toe: „Er waren nog 99 anderen, dus had ik één procent kans", berekent ze nuchter. Toen de test klaar was, moesten de dames, samen met de anderen, in een kamertje wachten op de uitslag. „Of dat niet spannend was? Nee hoor, eerder saai", vindt Manon. Erg aardig Op den duur kwam dan toch het verlossende woord: een mede werker van Endemol nodigde twaalf jongeren, onder wie Ma non en Janna, uit achter de speeldesks. Het gros van de te genstanders was nu al 'versla gen', maar het zwaarste gedeel te moest nog komen. Als echte sterren werden de dames eerst gepoederd, zodat ook hun uiter lijk klaar was voor het oog van de camera. Vervolgens maakten ze kennis met presentatrice Chazia Moura li. Mourali, behalve van de Ach mea Kennisquiz ook bekend van 'De Zwakste Schakel', bewees de deelnemers dat ze in werke lijkheid helemaal niet zo ge meen is als ze in 'De Zwakste Schakel' speelt. „Ze was erg aar dig", meent Manon. „En ze kan goed met jongeren omgaan", voegt Janna daar aan toe. Na al het gezellige gekeuvel was het grote moment ineens daar: Mourali nam haar plaats achter de microfoon in, de twaalf 'slim ste Zeeuwse brugklassers' zoch ten hun weg naar de speeldesks en de camera's begonnen te draaien. „Enorm spannend, na tuurlijk", lacht Janna. „Maar of we gewonnen hebben, mogen we nog niet zeggen. Dat moeten de mensen thuis zelf maar gaan bekijken." De Achmea Kennisquiz wordt morgen uitgezonden op RTL4, van 20.00 uur tot 21.00 uur. door René van Stee WATERLANDKERKJE - Water landkerkje staat op 4, 5 en 6 juni voor de 27ste keer in het te ken van de Meerminnefeesten. De feesten beginnen vrijdaga vond 4 juni om half acht met een sprookjesachtige opening door prinsen, prinsessen, hek sen en tovenaars. In het dorps huis is er vervolgens een sprook jesfeest voor kinderen tot en met twaalf jaar. De kermis gaat om acht uur van start. In de feesttent aan de Philipsweg ver zorgen DJ Cor en Arjen B vanaf half tien een drive-in-show. Zaterdagochtend begint om ze ven uur de rommelmarkt op het marktpleintje. Showband Jeugd- belang uit IJzendijke verzorgt vanaf half tien de muzikale om lijsting. De trekkertrekwedstrij- den beginnen 's middags om een uur. Deelname staat open voor standaardtractoren in verschil lende gewichtsklassen. Ook en kele 'specials' zullen voor het no dige spektakel zorgen. De fina les beginnen om vier uur, de trai ningen 's morgens om tien uur. Vanaf twee uur is er ook een dik- kebandenrace op de fiets. Het Meerminnebal in de feest tent begint om acht uur 's avonds. Publiekstrekkers zijn Lee Towers, Gerard Joling en het dans- en amusementsorkest Prime Time. Playbacken Op zondagmiddag is er tussen twee en vijf uur een playback- show Er wordt gestreden in de leeftijdscategorieën onder en bo ven de zestien jaar. Net als vorig jaar zet Con- nexxion op vrijdag- en zaterdag avond vanuit zowat alle plaat sen in West-Zeeuws-Vlaande- ren de discobus in voor de Meer minnefeesten. Nieuw dit jaar is de indeling van de feesttent met een bewaakte garderobe. teerd, zodat de problemen met het steenslag daarmee zijn opge lost." De jeugd wil achter de brede school graag een nieuwe jonge- renopvangplek (JOP). Dorps raadleden verwachten echter dat die plek op veel weerstand zal stuiten gezien de eerdere ver nielingen op die plek. Waar de JOP komt, zal ook tijdens het overleg worden besproken. De vorige JOP aan het parkeerter rein bij de voetbalvereniging werd door de jongeren zelf ver nield. door Gino van den Broecke KOEWACHT - De Koewachtse dorpsraad gaat woensdag met diverse verenigingen en instan ties kijken wat ze de jeugd in het dorp te bieden heeft. De dorpsraad wil dat de jeugd in het dorp in een positiever dag licht komt te staan. Dit kwam deze week naai* voren tijdens de openbare vergadering van de raad in gemeenschaps centrum De Vlaschaard. De laat ste tijd hebben jongeren in het dorp behoorlijk wat vernielin gen aangericht. Vooral tijdens de soosavonden, die in de brede school worden gehouden, is er sprake van overlast en vernielin gen. „De vrijwilligers van het JOK (Jeugd Ontspanning Koewacht) kan je echter hierover niets ver wijten. Die mensen leveren uit stekend werk met die avonden", zei wethouder C. Liefting van de gemeente Terneuzen Er is inmiddels wel al extra ver lichting aangebracht achter de brede school om eventuele ver nielingen en overlast tegen te gaan. „Ook zal de parkeerplaats achter de school worden geasfal- Problemen De dorpsraad opperde verder nog, dat de dorpelingen alle maal heel goed moeten worden geïnformeerd over de grote ver- keersveranderingen die in het dorp op stapel staan. Op dit mo ment is het eerste gedeelte van de Nieuwstraat al voorzien van nieuw asfalt en binnenkort zal het hele dorp veranderen in een dertig-kilometerzone. „Met alle problematiek van dien. Vooral de ouderen dienen hierover goed ingelicht te worden, zodat ze niet voor verrassingen komen te staan", sprak oud-voorzitter E. van Waes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65