>z Lange wachttijden fiets voet veer iraakman krijgt snel en nieuwe kantine ZONDAG GEOPEND Brugman Wethouder begint actie gekozen burgemeesterschap WONEN OP LOCATIE 21 22 MEI Cadzand-Bad op vliegerhoogte Woonzorgcomplex in Philippine komt toch in Spuikompark dienstregeling blijkt niet berekend op grote stromen toeristen IN DE GROTE KERK IN GOES Sluis verbouwt Breskens Paardenvijgen zo slecht nog niet Boete na kappen boom Dronken man aangehouden I zeeuwse almanak Pa BI factie: 0113-315649 i, pzc.nl ni gbus 314460 AA Goes Uentie-exploitatie: Mr(j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; "uws-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaak 020-4562500. 22 mei 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen wRené van Stee IESKENS - De toeloop van (risten heeft gisteren in Bres voor grote problemen ge- »ïd bij het fietsvoetveer naar gssingen. 's Ochtends moesten paf tien uur ruim 180 reizi- ir, van wie een groot aantal laitseen Belgische fietsers, ach- blijven op het veerplein. De jchttijd liep op tot een uur. passagiersstroom was om- seks half twee verwerkt. Ex tant BBA Fast Ferries zette ce loop van de ochtend drie üSverkopers in. Normaal is eer een. In Vlissingen was er sdag geen oponthoud, lange wachttijden zorgden sar boze reacties en onbegrip. aantal fietsers maakte Khtsomkeerd. Bij de VW aan Xaai in Breskens deden enke toeristen hun beklag. Hiel vervelend, maar we kon sier op wachten", is de reac- VW-medewerkster Fenijn. „Veel toeristen in st-Zeeuws-Vlaanderen doen hun vakantie per fiets een 3i;«e Walcheren. Vooraf was read dat de nieuwe schepen massale toestroom niet kon- averwerken. Dat belooft dus ■Mg goeds voor de zomerva- Dtie." iikmoment m Broek, concessiema- ijervan BBA Fast Ferries, ver aart dat de lange wachttijden svolg zijn van een piekmo- m verband met de hemel- atsvakantie. Gelet op de erva- genvan vorig jaar, verwacht dat er ook 's zomers soortge- hpieken optreden, iaden Broek: „Het is voor het eerst dat dit gebeurt. Door de la gere capaciteit van de twee nieu we schepen, moeten passagiers op hun beurt wachten. Blij ben ik er niet mee, maar we moeten het met de huidige twee schepen doen." BBA Connex doet er vol gens Van den Broek alles aan om het ongerief voor de reizi gers tot een minimum te beper ken. Dat zou onder meer moeten gebeuren door kortingen op de tarieven buiten het spitsuur aan te bieden. In de zomer duurt de spits bij het fietsvoetveer van 10 00 tot 13.00 uur. „We willen de mensen ertoe be wegen de schepen gespreid over de dag te gebruiken. Daardoor ondervangen we al een groot deel van het probleem", aldus Van den Broek. Het inzetten van een derde schip noemt de concessiemanager van BBA Fast Ferries nauwelijks een op tie. In verhouding tot het gerin ge aantal passagiers en de uren dat het schip vaart, is de exploi tatie volgens hem dan nagenoeg onbetaalbaar. Ook een hogere vaarfrequentie is onhaalbaar, omdat de huidige schepen hier voor de benodigde snelheid niet halen. In Vlissingen voorziet Van den Broek nauwelijks pro blemen met wachttijden, omdat de toeristen in het algemeen ver spreid over de dag terugkeren naar hun vakantieadres in West- Zeeuws-Vlaanderen. Ook K ten aanzien van vaste gebrui kers is er volgens hem weinig aan de hand. „Die groep reist in de regel op tijdstippen dat toe risten geen gebruik maken van het fietsvoetveer. Als er toch problemen ontstaan, zullen we bekijken op welke manier we on ze vaste reizigers tegemoet kun nen komen." OPENINGSTIJDEN: VRIJDAG 10.00-10.00 ZATERDAG 10.00-17.00 SLUIS - Toen Noordewier er eind jaren negentig nog bur gemeester was, maakte Oostburg grote plannen. Dure plannen ook, maar desondanks verdwenen ze, na een storm van kritiek, toch in een la. De nieuwe gemeente Sluis, waarin Oostburg na de herin deling is opgegaan, heeft die plannen van projectontwik kelaar Bhalotra nu weer afgestoft en, belangrijker, er geld voor vrijgemaakt. Eerste punt op de agenda is de rigoureuze verbouwing van het vissersdorp Breskens. Daarna moeten ook de an dere plannen uitgevoerd worden. Deze stap van Sluis zou wel eens veelbetekenend kunnen blijken voor de hele streek, waar het toekomstperspectief momenteel niet zo rooskleurig is. pagina 15: Sluis vindt de weg omhoog GOES - Onder het motto 'zak in de stront' kunnen consu menten sinds kort dozen paardenmest versturen naar be drijven waar ze boos op of teleurgesteld in zijn. Het effect van een dergelijke actie valt nog te bezien, want hoewel het in eerste instantie erg onaangenaam mag lijken een doos poep tussen de post te vinden, bij nadere beschouwing is paardenpoep misschien helemaal zo ver keerd nog niet... pagina 10: uitgelicht: Postpakketje paardenpoep GOES - De politie heeft donderdagavond laat drie man nen aangehouden die op het recreatiegebied bij het Goese Meer, aan de Houtkade illegaal een boom om hadden ge- e rij wachtenden voor het fietsvoetveer in Breskens. foto Peter Nicolai Bovendien is het voor iedereen verboden om het gebied na zonsondergang te betreden. Tegen de mannen, twee Goesenaren van 18 jaar en een plaatsgenoot van 19 jaar, is proces-verbaal opgemaakt. Hun zagen zijn in beslag genomen. ZIERIKZEE - Een dertigjarige man uit Zierikzee werd vrijdagnacht in zijn woonplaats aangehouden. De automo bilist wordt ervan verdacht onder invloed van alcohol in de omgeving van de Haringvlietstraat in Zierikzee tuinen en plantsoenen stuk te hebben gereden. De ademanalyse toonde aan dat de man ruim 3,7 keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd inge nomen. Ronald Verstraten H - Als het aan C. Verpa- manager van recreatiecen- nDe Braakman ligt, komt er 5 voor het zomerseizoen een We kantine. Die zal de ko lde paar jaar de eergisteren grande kantine/frituur 't ttfpunt vervangen. een gesprek met vertegen- wdigers van zijn verzeke- pnaatschappij, liet Verpa- eisterochtend weten dat het ed in ieder geval goed was ffikerd. Herbouwwaarde is gedekt. de schade-experts moeten tomen, voor we kunnen kruimen. Ik schat dat er wel ftg vrachtwagens voor nodig Jenzijn om de troep af te voe- f ipalen hoopt dat de stenen rienng nog bruikbaar is. Het gebouw was weliswaar aan de buitenkant bekleed met hout, maar verder opgetrokken uit steen. „Het was eigenlijk best een duur gebouw. Een beetje in boe- renstijl. Er lagen antieke dak pannen op, die nauwelijks meer te krijgen zijn. Als we nieuw gaan bouwen, moeten we het zo niet meer doen", aldus Verpa len. Zoals bekend was het gebouw hoe dan ook gedoemd om te ver dwijnen. Zoals de plannen er nu voorliggen, loopt de gerecon strueerde rijksweg N61 over en kele jaren dwars door de voor malige kantine heen. De Braakman breidt als compen satie uit in westelijke richting. „Daar komt in de toekomst ook een nieuw gebouw. Maar behal ve kantine en restaurant komen er ook het kantoor en voor de omgeving sociale functies in, bij- (Advertentie) van 12.00 tot 18.00 uur Hulst* Absdoolseweg 19 -s Tel.: 0114-320080 J Hl KEUKENS BADKAMERS 'neer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl voorbeeld met het oog op na tuur en fietsroutes. Het wordt dus multifunctioneel. Alles veel centraler dan nu, waar alles erg gespreid ligt." Weinig zin Met het oog op de nu ontstane si tuatie alvast beginnen met de bouw, kan echter niet, omdat de gemeente Terneuzen nog bezig is met de gronden te verwerven. „Dat zit natuurlijk in het pro gramma van de gemeente. En daar heb ik verder geen invloed op. Bovendien zou het nu wei nig zin hebben om daar te gaan zitten, helemaal buitenaf." De Braakman en frituur- uitba ter B. van de Brink zijn nu tame lijk onthand, net nu veel men sen een lang weekend houden en Pinksteren er aan komt. „Het is inderdaad druk," zegt Verpalen. „We verwijzen de gas ten naar Braakman Sport, waar ze een grote snackbar en restau rant hebben. We willen hier in ieder geval in hoog tempo voor vervanging zorgen." Terwijl er op de camping een be scheiden vorm van ramptoeris me plaatsvindt, constateert Ver palen dat het calamiteitenplan van het recreatiecentrum erger heeft voorkomen. „We hebben dat pas geleden nog opgefrist. En het heeft goed gewerkt." De omgeving van de kantine, die middenin het groen ligt, is verbazingwekkend onaangetast gebleven. Een enkele verschroeide coni feer en geblakerde stoelen getui gen van de brand en het blus sen. En de geur van kokend vet heeft plaats gemaakt voor die van ver koolde planken. CADZAND-BAD - De meeste vliegerliefhebbers krijgen een kick van onophoudelijk getuur naar het rappe geslinger van kleurrijke zeiltjes in de lucht. Mark Perquin uit Nieuwvliet was echter veel meer geïnteresseerd in de omgekeerde wereld. Dus bevestigde hij donderdag tijdens het Vlie gerfeest op het strand in Cadzand-Bad een videocamera aan een vlieger. Het apparaat filmde zand, mensen en vliegers vanaf 125 meter hoogte. Die combinatie leverde een prachtig plaatje op, dat meer weg heeft van een abstract schilderij dan een foto. foto Mark Perquin ^EUZEN - De Terneuzense Pv- '**foouder C. van Schaik is een ac- *gonnen voor het gekozen burge rschap. Van Schaiks campagne factie op een actie van een PvdA-burgemeesters, die binnen "Tn de partij steun zoekt voor het 5oud van de huidige (Kroon)benoe- sSsregeling. ^erT. de Graaf (Bestuurlijke Ver nieuwing) wil voor 1 juli de Kroonbe noeming uit de Grondwet geschrapt hebben en heeft daarvoor de steun van de coalitiepartijen. Binnen de PvdA is verdeeldheid. Die verdeeldheid hebben de burgemees ters van sociaal-democratische huize aangewend om politieke steun te ver werven voor een uitstel van de stem ming in de Tweede Kamer over De Graafs voorstel. Uitstel van de stem ming zou mogelijk tot gevolg hebben dat het gekozen burgemeesterschap voor 2006 niet doorgevoerd kan wor den. Van Schaik vindt echter dat de PvdA de bestuurlijke vernieuwing niet in de weg moet gaan zitten. „Ik vind dat we zo snel mogelijk naar een rechtstreeks gekozen burgemeester moeten, ook al verzwakt daarmee de positie van wet houders. Nu is de positie van de burge meester deerniswekkend voor zo'n be stuurlijke kracht. Het meeste wat de burgemeester nu roept wordt afgedaan als representatief gelul, ook als het .in houdelijk hout snijdt. Ik kan me inden ken dat veel van de huidige burgemees ters hun vaste baan verliezen, maar als voor hen - net als voor Kamerleden en gedeputeerden - een fatsoenlijke garan tieregeling wordt getroffen, dan is het probleem waarover nu gemekkerd wordt opgelost", meent Van Schaik. De actie van de zittende PvdA-burge- meesters komt volgens de Terneuzense wethouder en Zeeuws-Vlaamse Pv- dA-prominent voort uit 'angsthazerij'. „Ze hebben het over in een spagaat zit door Conny van Gremberqhe PHILIPPINE - Het mosseldorp Philippine krijgt een woonzorg complex voor de eigen ouderen. De woningbouwcorporatie Woongoed heeft een definitief plan voor de bouw van een klei ne voorziening opgesteld dat in de eerste week van juni wordt voorgelegd aan het dagelijks ge meentebestuur van Terneuzen. Woongoed wil het complex met minstens twintig wooneenheden bouwen in het Philippiense Spuikompark. Die locatie rolde als beste uit de bus in een onderzoek dat de ge meente samen met andere parti cipanten in het project liet uit voeren. Volgens Woongoed-di- recteur C. Reinhoudt kan het ge meentebestuur nu niet veel an ders dan instemmen met de loca tie. Ook al omdat tweederde van de inwoners van Philippine in een enquête kenbaar heeft ge maakt die plek als de enige juis te voor het centrum te zien. Wethouder A. van Waes (ruimte lijke ordening) wil echter niet vooruitlopen op de definitieve besluitvorming. „De kwestie ligt gevoelig en als overheid doe je er dan goed aan om de proce dures zorgvuldig te doorlopen. Het klopt dat het plan 3 juni wordt voorgelegd aan B en W, vervolgens komt het college in de loop van juni met een voor stel aan de raad", aldus Van Waes. De bouw van een .woon zorgcomplex in Philippine heeft een lange voorgeschiedenis. En kele jaren geleden, toen Philippi ne nog tot de gemeente Sas van Gent hoorde, bleek bij een on derzoek door Scoop dat in het dorp grote behoefte bestond aan specifieke woonruimte voor be hoeftige ouderen. De dorpsraad haakte op de wens in en wist stichting Woongoed te winnen voor een plan. Vooral op aangeven van de toen malige gemeente Sas van Gent passeerden diverse locaties de revue, maar aan de meeste kleef den bezwaren in de zin van te groot, te duur of vervuild. Woongoed wilde bouwen aan de rand van bungalowwijk Spui kompark, maar werd, toen dat plan publiekelijk bekend werd, geconfronteerd met onwillige buurtbewoners. Deze bewoners kregen nogal wat invloed bin nen de Philippiense dorpsraad, die zich vervolgens sterk ging maken voor een alternatieve lo catie in de Kanaalpolder op de plek van de oude brandweerka zerne. Wethouder Van Waes op zijn beurt wees een parkeerter rein aan de Kasteelstraat aan als mogelijk alternatief. Enquête D66 was dat gekissebis over lo caties wat beu en schreef een en quête uit. De dorpsbevolking gaf bij de rondvraag een overtui gende voorkeur (meer dan 60 procent) voor het Spuikompark aan. Woongoed was daar blij om. Directeur Reinhoudt: „Die locatie is ook het beste. Dichtbij het dorp, bij de winkels en ande re voorzieningen. Er is meer dan voldoende ruimte en het cen trum komt vele tientallen me ters van de bestaande bebou wing af te liggen. Van overlast zal zeker geen sprake zijn", al dus de directeur. ten, bevoegdhedendiscussies en legiti miteit, maar dat is vaktaal die aan de burger niet is besteed. Die mensen heb ben in mijn ogen het recht om hun ei gen eerste burger te kiezen. De PvdA moet zich dat realiseren. Bovendien is het een mogelijkheid voor de partij om te bewijzen waar ze voor staat; voor vernieuwing en rechtvaardigheid. Komt nog bij dat het met zo'n gekozen burgemeester leuker wordt in de poli tiek en dat is ook iets wat iedereen wil", aldus Van Schaik. Een bezoekerscentrum in Westdorpe adverteerde deze week met een speciale actie: 'Zondag 24 juni Vaderdag. Paasbrunch van 11.00 tot 14.00 uur'. „Misschien staat er wel haas op het menu", peinsde een Temeuzenaar. „Paasbrunch... hoe kan je toch zo stom zijn!", bulderde hi]. Zijn vriendin was een heel an- j dere mening toegedaan. Daar staat toch niets ver- keerds? Het is toch pa's brunch, dus wat zeur je nou?" 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63