Jhoolse lorpen in le knel PZC Hadden wij maar douches ictie wethouder oor gekozen burgemeester Eindelijk weer eens lekker druk Door brand getroffen Braakman krijgt snel nieuwe kantine ,11 'askforce luidt noodklok Jeugdkerk Yerseke tegen Arnemuiden Golf Domburg wil uitbreiden Mishandeling in Terneuzen Boete na kappen boom Dronken man rijdt door tuinen Wilde Westen herleeft zaterdag 22 mei 2004 ..jpirRob Paardekam ^-MAARTENSDIJK - De ll {(baarheid van Sint-Maartens- ijk en Scherpenisse komt in «[a (l gedrang. Dat stelt de task- 'Z. me Smerdiek/Scherpenisse in rapport. Ze doet aanbeve- n voor het opkrikken van p tUnnkelbestand en de ontwik- 5' ding van de Thoolse zuidrand. Jaskforce in voortgekomen ip ónvrede die bestaat over {leefbaarheid van de twee dor- a coral het aanstaande vertrek ai het gemeentehuis en het irkiezaatscollege uit Sint- aartensdijk heeft voor een ne- ióeve stemming gezorgd. Ze- 3 ongeruste bewoners hebben i daarom verenigd in de task- rce, die de gemeente van ge- i en ongevraagde advie- i voorziet. Ie werkgroep stelt dat het win tiaanbod op dit moment mini- aal is. In Scherpenisse zijn iet eens alle basisvoorzienin- aanwezig. Er is een kleine uurtsuper en de bakker uit iint-Maartensdij k heeft er een Erkooppunt. te taskforce heeft een lijst met inkels opgesteld waarvan ze dt dat die er sowieso altijd oeten blijven. Het gaat om één permarkt voor de twee dor- aangevuld met een discoun- en drie verswinkels die zich idelijk onderscheiden van de permarkt en. Het gaat daarbij èen bakker, een slager en [groenteboer. i toeristisch ontwikkelen van zuidrand van het eiland kan [ondernemersklimaat verster- volgens de taskforce. Die it dan ook voor invulling van gebied tussen de Kettingdijk j Tholen en de Derde Dijk bij Stavenisse. Ze denkt daarbij aan voorzieningen voor ruiten en duiksport, verblijfsaccómoda- tie en toeristische attracties. Tussen de Oesterdam en de Scherpenissepolder zou cultuur toerisme een mooie plaats heb ben. Ten zuiden van de Scherpe nissepolder zou de verblijfsre- creatie dan kunnen komen. En ten westen van de Pluimpot ziet de taskforce op termijn graag re creatievilla's verschijnen. Om het nieuwe toeristische gebied te ontsluiten zou er een nieuwe weg moeten komen tussen de N286 bij Sint-Maartensdijk en een nieuw aan te leggen weg die aansluit op de omgeving van de Heideweg. de taskforce wil verder dat er snel duidelijkheid komt over de toekomstige invulling van het gemeentehuis en het Markie- zaatscollege, dat er meer senio renwoningen komen en dat de Markt, de haven en de entree van Sint-Maartensdijk worden opgeknapt. Die zouden nu een slechte uitstraling hebben. Ook zou haast moeten worden ge maakt met de uitbreiding van gemeenschapscentrum Haestin- ge in Sint-Maartensdijk. ZIERIKZEE - De Jeugdkerk Po- wer4U, onderdeel van het inter kerkelijke Windkracht 8, houdt zondag 6 juni om 19.30 uur een bijeenkomst in het MFC in Zie- rikzee. Onderwerp van deze jeugdkerk is 'Een blauwtje lo pen?'. De 33-jarige Marcel Gaas enbeek wil de aanwezigen vertel len waarom hij ervan overtuigd is dat er meer is tussen hemel en aarde. De bijeenkomst wordt muzikaal omlijst door 'Band A-Part' uit Middelburg. ERNEUZEN - De Terneuzense idA-wethouder C. van Schaik een actie begonnen voor het tkozen burgemeesterschap. Schaiks campagne is een aclie op een actie van een PvdA-burgemeesters, die innen en buiten de partij steun lekt voor het behoud van de nidige (Kroon)benoemingsrege- finister T. de Graaf (Bestuurlij- Conny van Gremberqhe Redactie BEVELANDEN7THOLEN Stationspark 28 Postbus31 W60AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom lngnd Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 [Postbus 31 ^a goes Tel: (0113)315500 f3*: (0113)315669 Nail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl [E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: '®X>-0231231 os maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; ^erdags tot 12.00 uur Uitverkoop bij V&D in Middelburg. Voor de laatste keer. want op 1 augustus valt het doek. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Over twee maanden valt het doek voor Vroom en Dreesmann in Middel burg. De winkel in de Lange Delft gaat dicht, het moederbe drijf reorganiseert. Het hele as sortiment ligt in de uitverkoop. Het is druk in het warenhuis. Koopjesjagers zoeken tussen de handdoeken naar het juiste for maat. Een zespersoons bestek cassette gaat weg voor de helft van de prijs. „Gero koop je één keer in je leven", adviseert een moeder haar dochter. De oogver blindende reclameborden mel den veertig procent korting op de baddoekenserie Kos. „Goedemiddag dames en he ren", groet de stem door de luid sprekers. „Omdat het ophef fingsuitverkoop is, is ruilen en retourneren niet meer mogelijk. En er worden geen airmiles meer verstrekt." Pech voor Els de Groot. Ze sjouwt met een stapel wissellijs- ten over de parterre, richting de kassa. „Ik aquarel, en ze zijn nu met twintig procent korting", zegt ze. „Dan kan ik weer een tijdje vooruit." Ze vindt het erg jammer dat V&D dicht gaat. „Het is een gezellig warenhuis, met best veel variatie. Ik kom vaak even binnen om even rond te kijken. Als ik dan niks zie, drink ik gezellig een bakje kof fie." Slagveld De schoenenafdeling is een slag veld. Het is niet meer na te gaan welk paar in welke doos hoort. Eigenlijk is het sinds lange tijd weer eens lekker druk, vertelt een medewerker weemoedig. Met journalisten praten, mag niet van het hoofdkantoor, daar is in Amsterdam een speciale persvoorlichter voor aangesteld. Toch wil hij wel iets kwijt. Dat de derde verdieping al bijna leeg is en dat de kelder daarna aan de beurt is. Voor 1 augustus moet de hele winkel uitverkocht zijn. Wat er vervolgens met het pand gebeurt is nog steeds niet duidelijk, hoewel er wel van al les wordt gefluisterd. Voor het personeel wordt, zo mogelijk, een andere baan binnen het con cern gezocht. Op de bovenste verdieping staan nog een paar cd's in de rekken. „Wat is het hier rustig zeg", puft een verkoopster tegen een collega. „Ik word beneden helemaal gek." Een verdieping lager struint Anita Paauwe tus sen de kinderkleding. „Ik koop hier vaker kleren voor de jon gens", zegt ze, terwijl ze een broek omhoog houdt. Druk vindt ze het niet echt. „Met de circusweken stonden ze hele maal tot aan de deur." Koopjes „Alleen vandaag zijn de heren- polo's tien euro per stuk", meldt de luidsprekerdame. Saskia Hoendervanger zoekt tussen de herenbroeken. Ook zij is vaste klant en is niet blij met de reor ganisatie. „Je kunt hier altijd iets vinden als je wat zoekt en het is goed betaalbaar." Van daag is ze niet speciaal op de koopjes afgekomen. „Ik wist niet eens dat het uitverkoop was. Ik zag ineens dat ze weg gaan. En dat vind ik heel erg jammer. Het is toch een waren huis hè. Die zijn hier verder ner gens." Jan Bouma komt vooral naar V&D voor de kantoorarti kelen. „Het is een goed assorti ment en ze vullen het ook bij. Niet zoals bij die ramsjwin kels." Hij staat hoofdschuddend tussen de ordners. „We hebben zelfs nog een tijd gehad dat we er twee hadden, in Vlissingen was ook een V&D, op de hoek van de Coosje Buskenstraat." De lijstjes van Els de Groot zit ten inmiddels in een plastic tas. „En dan nog iets", zegt ze. „De spullen die ze hier in de kelder hebben, zijn degelijk én apart. De dingen die je hier koopt, zie je eigenlijk nergens anders." ke Vernieuwing) wil voor 1 juli de Kroonbenoeming uit de Grondwet geschrapt hebben en heeft daarvoor de steun van de coalitiepartijen. Binnen de Pv dA is verdeeldheid. Die verdeeldheid hebben de bur gemeesters van sociaal-democra tische huize aangewend om poli tieke steun te verwerven voor een uitstel van de stemming in de Tweede Kamer over De Graafs voorstel. Uitstel van de stemming zou mogelijk tot ge volg hebben dat het gekozen burgemeesterschap voor 2006 niet doorgevoerd kan worden. Vernieuwing Van Schaik vindt echter dat de PvdA de bestuurlijke vernieu wing niet in de weg moet gaan zitten. „Ik vind dat we zo snel mogelijk naar een rechtstreeks gekozen burgemeester moeten, ook al verzwakt daarmee de po sitie van wethouders. Nu is de positie van de burgemeester deerniswekkend voor zo'n be stuurlijke kracht. Het meeste wat de burgemeester nu roept wordt afgedaan als representa tief gelul, ook als het inhoude lijk hout snijdt. Ik kan me inden ken dat veel van de huidige bur gemeesters hun vaste baan ver liezen, maar als voor hen - net als voor Kamerleden en gedepu teerden - een fatsoenlijke garan tieregeling wordt getroffen, dan is het probleem waarover nu ge mekkerd wordt opgelost", meent Van Schaik. De actie van de zittende Pv dA-burgemeesters komt volgens de Terneuzense wethouder en Zeeuws-Vlaamse PvdA-promi- nent voort uit 'angsthazerij'. „Ze hebben het over in een spa gaat zitten, bevoegdhedendiscus- sies en legitimiteit, maar dat is vaktaal die aan de burger niet is besteed. Die mensen hebben in mijn ogen het recht om hun ei gen eerste burger te kiezen. De PvdA moet zich dat realiseren. Bovendien is het een mogelijk heid voor de partij om te bewij zen waar ze voor staat; voor ver nieuwing en rechtvaardigheid. Komt nog bij dat het met zo'n gekozen burgemeester leuker wordt in de politiek en dat is ook iets wat iedereen wil", al dus Van Schaik. De wasgelegenheid in de gymzaal is minimaal. foto.Mechteld Jansen door Rob Paardekam YERSEKE - Nog even en dan liggen de activiteiten van gym nastiekvereniging VZOS uit Yerseke weer een paar maan den stil. „Omdat het hier in de zomer niet te harden is zegt secretaris M. de Koeijcr. Het is slechts één van de vele klach ten die ze heeft over de gym zaal aan de Tuinstraat. De gemeente wil geen grote be dragen meer in de gymzaal in vesteren. In het plan Yerse- ke-West is immers een nieuwe sportvoorziening opgenomen. „Dat is allemaal leuk en aar dig", zegt VZOS-voorzitter M. Sinke. „Maar dat duurt nog ja ren. Als we nu wisten dat die nieuwe zaal er volgend jaar kwam, konden we nog ergens naartoe leven, maar in plaats daarvan komt er telkens weer een jaartje bij." Volgens Sinke en De Koeijer valt er nauwelijks meer fat soenlijk te gymen in de zaal aan de Tuinstraat. „En dan lees je in de krant dat de ge meente wel veel geld stopt in de gymzaal in Krabbendijke. Daar zouden de douches niet meer van deze tijd zijn", zegt De Koeijer. „Nou, hadden wij maar douches!" Sinke vervolgt: „Een tijdje ge leden zijn twee van de drie wandrekken afgekeurd. Eerst waren we blij. 'Jippie, we krij gen nieuwe wandrekken', dach ten we. Nou, niet dus. Dat was voor ons echt de druppel. Nu pakken ze ons alles af." Volgens De Koeijer heeft de vereniging al eigen geld ge bruikt om nieuwe toestellen aan te schaffen. „Dat zou niet nodig moeten zijn", zegt ze. „Als je zo'n zaal van de ge meente huurt, horen er gewoon goede toestellen in te staan." De klachten van de vereniging gaan niet alleen over de zeer verouderde toestellen. Ook di verse ramen gaan niet meer dicht, de vloer is op sommige plaatsen kapot, de kleed- en wasruimten zijn heel erg verou derd en er wordt slecht schoon gemaakt. Vies „Het is hier gewoon ontzettend vies", zegt Sinke. „De kinde ren lopen soms gewoon stof te happen. Als je dat tegen de ge meente zegt krijg je te horen dat de schoonmakers niet meer uren nodig zeggen te hebben. Maar vraag je het de schoonma kers, dan zeggen die dat ze niet meer uren krijgen. Wie moet je dan geloven?" De twee bestuursleden vinden dat de gemeente, ondanks het feit dat de gymzaal zijn langste tijd heeft gehad, met geld over de brug moet komen om de erg ste gebreken aan te pakken. „Laatst hadden we een voor stelling", vertelt De Koeijer. „We hebben maar vlaggetjes opgehangen om de gebreken te camoufleren. Dat is toch erg?" Sinke: „In de winter tocht het enorm en in de zomer is het niet uit te houden door de hit te. In juli en augustus liggen de gymlessen daarom stil. Ik merk nu al dat veel leden weg blijven vanwege de warmte." Of ze het nog een aantal jaren uithouden in de gymzaal? „Het zal moeten", zegt Sinke. „Maar we hebben onze leden hier nauwelijks meer iets te bie den. We hebben de contributie onlangs heel voorzichtig met een euro verhoogd, maar eigen lijk is dat al te veel, als je je le den in zo'n zaal moet laten gy men." VZOS heeft zijn hoop geves tigd op de politiek en heeft de raadsleden uitgenodigd om eens te komen kijken in de gymzaal. WD en BBR zijn in middels geweest. Het is nu wachten op de rest. GOES - Op de Grote Markt in Goes zijn donderdagavond twee jongens aangehouden, omdat ze met elkaar aan het vechten waren. Het ging om een zeventienjarige jongen uit Arnemuiden en een achttienjarige Yersekenaar. De twee vechtersbazen kregen een bekeuring. DOMBURG - De Domburgsche Golf Club wil het golfter rein uitbreiden met 38 hectare aan de overkant van de Schelpweg. De club heeft hiervoor samen met projectont wikkelaar Van Garderen en Dekker een plan ingediend bij de gemeente Veere. De projectontwikkelaar wil ten zuiden van Hof Domburg bebouwing realiseren. Het plan voor de golfbaan en de be bouwing is in één voorstel naar de gemeente gegaan om dat ze onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn, vertelt P. Matthijssen, voorzitter van de golfclub. De projectontwik kelaar kan grond kopen tussen de Schelpweg, de Heren weg en de Krommeweg en rond de Schansweg. De golf club mag daarvan 38 hectare kopen. Er is afgesproken dat de kosten voor de golfclub afhangen van wat het nieuwbouwproject oplevert. „Met andere woorden", zegt Matthijssen, „hoe meer de projectontwikkelaar mag bou wen, hoe gunstiger de aankoopprijs voor ons wordt." Een half jaar geleden vroeg de projectontwikkelaar aan de Domburgsche Golf Club of er interesse was voor de grond. „Natuurlijk hadden we daar oren naar, want daar mee kunnen we uitgroeien'tot een volwaardige golfclub met achttien holes in plaats van negen", zegt Matthijssen. „Zo'n kans krijg je maar één keer. De rest van het gebied rond de golfbaan is beschermd natuurgebied." TERNEUZEN - Een zestienjarige inwoner van Terneuzen is donderdagavond tussen 20.30 en 21.00 uur in de Mau- ritsstraat in Terneuzen mishandeld. Hij werd zonder reden door twee onbekenden geslagen, geschopt en in zijn nek gepakt. De zestienjarige liep schrammen en een wond in zijn gezicht op en heeft aangif te gedaan van mishandeling. GOES - De politie heeft donderdagavond laat drie man nen aangehouden die op het recreatiegebied bij het Goese Meer, aan de Houtkade illegaal een boom om hadden ge zaagd. Bovendien is het voor iedereen verboden om het ge bied na zonsondergang te betreden.Tegen de mannen, twee Goesenaren van achttien jaar en een plaatsgenoot van negentien jaar, is proces-verbaal opgemaakt. Hun za gen zijn in beslag genomen. ZIERIKZEE - Een dertigjarige Zierikzeeënaar is in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn woonplaats aange houden. De automobilist wordt ervan verdacht onder in vloed van alcohol tuinen en plantsoenen stuk te hebben gereden. De ademanalyse toonde aan dat de man ruim 3,7 keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd ingeno men. door Ronald Verstraten HOEK - Als het aan C. Verpa len, manager van recreatiecen trum De Braakman ligt, komt er nog voor het zomerseizoen een mobiele kantine. Die zal de ko mende paar jaar de eergisteren afgebrande kantine/frituur 't Trefpunt vervangen. Na een gesprek met vertegen woordigers van zijn verzeke ringsmaatschappij, liet Verpa len gisterochtend weten dat het pand in ieder geval goed was verzekerd. „De herbouwwaarde is gedekt. Maar de schade-experts moeten nog komen, voor we kunnen gaan ruimen. Ik schat dat er wel dertig vrachtwagens voor nodig zullen zijn om de troep af te voe ren." Verpalen hoopt dat de stenen fundering nog bruikbaar is, Het gebouw was weliswaar aan de buitenkant bekleed met hout, maar verder opgetrokken uit steen. „Het was eigenlijk best een duur gebouw. Een beetje in boe- renstijl. Er lagen antieke dak pannen op, die nauwelijks meer te krijgen zijn. Als we nieuw gaan bouwen, moeten we het zo niet meer doen", aldus Verpa len. Zoals bekend was het gebouw hoe dan ook gedoemd om te ver dwijnen. Zoals de plannen er nu voorliggen, loopt de gerecon strueerde rijksweg N61 over en kele jaren dwars door de voor malige kantine heen. De Braakman breidt als compen satie uit in westelijke richting. „Daar komt in de toekomst ook een nieuw gebouw. Maar behal ve kantine en restaurant komen er ook het kantoor en voor de omgeving sociale functies in, bij voorbeeld met het oog op na tuur en fietsroutes. Het wordt dus multifunctioneel. Alles veel centraler dan nu, waar alles erg gespreid ligt." Weinig zin Met het oog op de nu ontstane si tuatie alvast beginnen met de bouw, kan echter niet, omdat de gemeente Terneuzen nog bezig is met de gronden te verwerven. „Dat zit natuurlijk in het pro gramma van de gemeente. En daar heb ik verder geen invloed op. Bovendien zou het nu wei nig zin hebben om daar te gaan zitten, helemaal buitenaf." De Braakman en frituur- uitba ter B. van de Brink zijn nu tame lijk onthand, net nu veel men sen een lang weekend houden en Pinksteren er aan komt. „Het is inderdaad druk," zegt Verpalen. „We verwijzen de gas ten naar Braakman Sport, waar ze een grote snackbar en restau rant hebben. We willen hier in ieder geval in hoog tempo voor vervanging zorgen." Terwijl er op de camping een be scheiden vorm van ramptoeris me plaatsvindt, constateert Ver palen dat het calamiteitenplan van het recreatiecentrum erger heeft voorkomen. „We hebben dat pas geleden nog opgefrist. En het heeft goed gewerkt." De omgeving van de kantine, die middenin het groen ligt, is verbazingwekkend onaangetast gebleven. Een enkele verschroeide coni feer en geblakerde stoelen getui gen van de brand en het blus sen. En de geur van kokend vet heeft plaats gemaakt voor die van ver koolde planken. CLINGE - Het wilde westen uit Amerika herleeft van 10 tot en met 13 juni op het terrein van de schietvereniging SV de Schut terij aan de Statenboomweg. Drie dagen lang klinkt er wapen gekletter en kanongebulder. Ruim vijfhonderd liefhebbers nemen dan voor de 26e keer deel aan het jaarlijkse westernweek end op het tot nederzetting Fort States Tree omgedoopte schiet centrum in de vrije natuur. Hoofdmoot vormen de black powder shootingwedstrijden. Donderdag om 21.00 uur wordt het evenement geopend. Vrijdag beginnen om 9.30 uur de eerste schietwedstrijden. Op het ter rein zelf kan het publiek een kijkje nemen in het trapper kamp met tipi's, huifkarren en lodges. Er is ook plaats inge ruimd voor de handelaars in westernartikelen. In een feest tent klinkt live westernmuziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 51