PZC Breed front tegen overlast spoor Onderzoek naar wonen boven winkels in Goes Stier knijpt er stiekem tussenuit WONEN OP LOCATIE 21 22 MEI Ondernemers eisen bouw parkeergarage in Middelburg Bewoners Den Berg naar oude laboratoriumschool }oes, Kapelle, Reimerswaal en Borsele overwegen bestuursdwang ezwaren eereservaat an tafel IN DE GROTE KERK IN GOES Paardenvijgen zo slecht nog niet Sluis verbouwt Breskens Handgemeen op parkeerterrein Auto bekrast in Vlissingen zeeuwse almanak Aanleg nieuw kamp op punt van beginnen pa jactie: Oil 3-315649 ivv.pzc.nl tótredactie® pzc.nl ,stbus31» 4460 AA Goes Hvertentie-exploitatie: f£j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; fliws-Vlaanderen: 0114-372770; jiionaal: 020-4562500. jterdag 22 mei 2004 editie Bevelanden-Tholen r.^rMieke van der Jagt 0ES - Het Goese college van ^emeester en wethouders is ioord met het plan van de khting De Zuidwester om een van de bewoners van Huize in Berg tijdelijk te huisvesten bet gebouw van het ROC aan Rommerwaelestraat. In de jlksmond wordt dat gebouw ,g steeds de Laboratorium- ibool genoemd. ^Zuidwester zoekt in de peri- nevan de Goese binnenstad plaatsen om tachtig verstande lijk gehandicapte bewoners tij delijk of voorgoed te huisvesten. Dat is nodig omdat Huize Den Berg, het complex tussen de Nieuwstraat en de 's-Heer Hen- drikskinderenstraat, goeddeels moet worden vernieuwd. Een aanzienlijk deel van de panden die nu worden bewoond door tachtig mensen, voldoet niet meer aan de huisvestingseisen en het complex is te veel naar binnen gekeerd voor de huidige opvattingen van zorg voor ge handicapten. Op de monumentale panden in het complex na: het hoofdge bouw en een reeks panden aan de Nieuwstraat, moet de hele zaak tegen de vlakte. Daardoor ontstaat voldoende ruimte voor nieuwbouw van groepswonin gen voor de bewoners en appar tementen voor ouderen, lichame- lijk gehandicapten en studen ten. De Zuidwester streeft naar integratie door de huisvesting zoveel mogelijk tussen andere groepen te realiseren. Daartoe heeft de stichting al een aantal zogenaamde 'buitenhuizen' in de wijken, waar ongeveer 25 mensen wonen. Hoewel De Zuidwester alle tach tig bewoners van Den Berg de garantie geeft dat ze mogen te rugkeren in de binnenstad, be staat het vermoeden dat sommi gen zullen willen blijven in de voorziening waarin ze tijdelijk zullen trekken. Dat is geen pro bleem want de stichting wil het aantal plaatsen in Goes aanzien lijk uitbreiden. De Zuidwester- heeft in Brabant woonvoorzie ningen waarvoor grote wacht lijsten bestaan. iwMieke van der Jaqt OES - De vier Zuid-Beveland- i'eraeenten gaan samen onder den hoe ze moeten handelen nde toename van goederenver- vooral het lawaai en de rillingen die daardoor veroor- iakt worden, in de hand te hou- le gemeenten Goes, Kapelle, amerswaal en Borsele gingen ad de tafel zitten naar aanlei- Dgvan een uitspraak van de ad van State, die bepaalde i'. gemeenten handhavend mo- i optreden als het goederen- r-oer over een spoorlijn met ihdft toeneemt. Een groep Ka- omwonenden van het corhad de zaak aanhangig ge- iakt kreeg van het hoogste 'itsorgaan te horen dat de ge- ente voor hun belangen wil kan opkomen. Omdat over fielfde spoor in Goes, Rei- eswaal en Borsele dezelfde heeft plaatsgevonden, de verantwoordelijke Éouders de koppen bijel- tr. Goese wethouder M. 't Hart orAli Pankow vindt dat de besprekingen wer kelijk constructief verlopen zijn. „De bal is feitelijk bij Ka pelle neergelegd, maar we moe ten samen onderzoeken wat die uitspraak betekent. Moeten we dwangsommen gaan opleggen voor iedere trein die er te veel rijdt? Is een andere vorm van be stuursdwang mogelijk? Wat zijn de gevolgen van een dergelijke actie, voor ons maar ook voor de bedrijven die van het spoor af hankelijk zijn?" De vier gemeenten houden er ernstig rekening mee dat ze zelf te weinig ambtelijke expertise in huis hebben om een snel on derzoek te kunnen uitvoeren. „We hebben afgesproken dat we, als een extern bureau nood zakelijk is, met z'n allen zullen betalen." 't Hart heeft er ook goede hoop op dat de provincie een duit in het zakje zal doen. „Ons is in ieder geval al ambte lijke ondersteuning vanuit het provinciehuis toegezegd. Dat is toch een mooie steun in de rug. Het betekent dat we met z'n allen optrekken om het langs ER1KZEE - Het college van ngemeester en wethouders Schouwen-Duiveland heeft ie week besloten het bezwaar ijen het zeereservaat als com- nsalie voor de aanleg van de «ede Maasvlakte van tafel te den. Dat is het resultaat van icent overleg met het ministe- tvan Verkeer en Waterstaat. tl dagelijks gemeentebestuur ;an mening dat er met het in- dken van het ingediende be- aarschrift een betere basis is i' afspraken over het beharti- cvan de gemeentelijke belan- t Ben W delen dit de fracties K m een raadsbrief. Wegens duidelijkheid over de mogelij- gevolgen van de aanleg van Tweede Maasvlakte diende gemeente begin dit jaar op orhand een bezwaarschrift in. Or Schouwen-Duiveland zat pijn niet in de uitbreiding a het Rotterdamse havenge ld. Waar specifiek bezwaar te- n werd gemaakt, was het zee- servaat dat als compensatie eet dienen voor de natuur die '°°r gaat door aanleg van de «ede Maasvlakte, it zeereservaat zou zich uit rekken tot onder de Zeeuwse Ken mogelijk invloed hebben de Zeeuwse kustwateren en aangrenzende land. De ge- ®nte wilde eerst weten in wel kte het zeereservaat de eco- ®isehe en recreatieve ontwik- 'ag van Zeeland in de weg okunnen zitten. De provincie eft op grond van dezelfde mo wn bezwaar aangetekènd. 0raanleiding van de bezwaar- F"ten hebben provincie en peente nu overleg gehad met H ministerie van Verkeer en faterstaat. De partijen zijn gekomen de Zeeuwse be zo goed mogelijk te be- in het vervolgtraject. laten de raad weten, ver- te hebben in deze af- Om niet met het mes te onderhandelen en om Phlijk van dat vertrouwen af pen, heeft het college beslo- het ingediende bezwaar- Pftvan tafel te nemen. N raadsbrief staat op de lijst voor de verga- van de gemeenteraad op in het gemeentehuis MIDDELBURG - Achter de rug van de boer om probeert deze stier te ontsnappen. Met behulp van omstanders slaagde de boer erin de koeien weer in de wei te krij- Gistermorgen brak een groepje koeien uit aan de Oosterse Lageweg in Middelburg, gen. foto Roland de Jong door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes wil een onderzoek doen naar 'de haalbaarheid van een plan om de bovenwoningen in de binnen stad voor bewoning geschikt te maken. In Goes leeft al jaren de klacht dat de binnenstad doods en een beetje spookachtig overkomt zo dra de winkels de deuren op slot hebben gedraaid. Nu het Masterplan voor de Bin nenstad wordt uitgevoerd, lijkt het hoog tijd ook aan het pro bleem van de leegstaande boven woningen wat te doen. Pro bleem is echter de toegankelijk heid van de woningen. Een voor deur met een portaaltje en een trap gaat van de vierkante me ters winkelruimte af en winke liers willen ook geen geloop heb ben door hun zaak. De oplossing is wellicht te vin den in gedeelde opgangen of door de woningen langs de ach terkant toegankelijk te maken. Goes heeft een aantal achterstra ten die aan weerkanten gevel- wanden hebben die bestaan uit achtergevels van winkels: de Stalstraat, Vuilstraat, Korte Vorststraat, Groen Weidje en de Keizersdijk bieden wellicht ruimte voor een oplossing. Die oplossing moet wel breed gedra gen worden en betaalbaar zijn. De gemeente heeft al eerder de conclusie getrokken dat er niets gebeurt als de eigenaren van winkelpanden het zelf aan moe ten pakken. Afzonderlijke oplos singen zijn in veel gevallen te duur. Voor sommige eigenaren van winkelpanden, met name verre huisbazen, geldt'dat het ze niets kan schelen. Die vinden het zelfs nog te veel moeite om een gordijntje voor de lege ra men boven te hangen. Een haalbaarheidsonderzoek moet dus niet alleen technische oplossingen en uitvoeringskos ten in kaart brengen, maar ook het rendement voor eigenaren en de bereidheid van vastgoed verhuurders om mee te werken. Veel woningruimte boven de winkels in de Goese binnenstad staat leeg. K De laboratoriumschool aan de Rommerswaelestraat komt leeg zodra het ROC, dat het complex nu nog gebruikt, is verhuisd naar de nieuwbouw aan de Bes- senstraat. Het is de bedoeling het pand aan te passen voor be woning, maar nieuwbouw voor de Zuidwester in Oud-West is ook niet uitgesloten. Behalve in bestaande panden wil de Zuid wester ook huisvesting zoeken in nieuw te bouwen panden die dan later als buitenhuizen in ge bruik kunnen blijven. het spoor leefbaar te houden en samen sta je sterker." Intussen blijft er een onderzoek gaande naar de mogelijkheden om het spoor onder de grond te krijgen en naar wie dat moet gaan betalen. HANSWEERT - Het geduld van de bewoners is danig op de proef gesteld, maar nu lijkt het einde lijk zo ver te zijn. De aanleg van het nieuwe woon wagencentrum in Hansweert begint binnen enke le weken. Dat zegt J. Nijsse van Nijbod uit Eindhoven. Dat bedrijf is gespecialiseerd in het ontwikkelen en aanleggen van nieuwe woonwagenlocaties. „Als het aan ons had gelegen, waren we al begonnen", OPENINGSTIJDEN: VRIJDAG 10.00-10.00 ZATERDAG 10.00-17.00 GOES - Onder het motto 'zak in de stront' kunnen consu menten sinds kort dozen paardenmest versturen naar be drijven waar ze boos op zijn of die hen hebben teleurge steld. Het effect valt nog te bezien, want hoewel het in eer ste instantie erg onaangenaam mag lijken een doos poep tussen de post te vinden, bij nader beschouwing is paar- denpoep misschien helemaal zo verkeerd nog niet... pagina 10: uitgelicht: Postpakketje paardenpoep SLUIS - Toen Noordewier er eind jaren negentig nog bur gemeester was, maakte Oostburg grote plannen. Dure plannen ook, die na een storm Van kritiek, in een la ver dwenen. De nieuwe gemeente Sluis, waarin Oostburg na de herindeling is opgegaan, heeft die'plannen van project ontwikkelaar Bhalotra nu weer afgestoft en - belangrij ker - er geld voor vrijgemaakt. Eerste punt op de agenda: een rigoureuze verbouwing van het vissersdorp Breskens. Daarna moeten ook de andere plannen uitgevoerd wor den. Deze stap van Sluis kon wel eens veelbetekenend blij ken voor de hele streek, waar het toekomstperspectief mo menteel niet zo rooskleurig is. pagina 15: Sluis vindt de weg omhoog VLISSINGEN - Een vrouw heeft gisteren aangifte ge daan van mishandeling, nadat ze op het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen ruzie kreeg over een parkeerplek. De 42-jarige Goese stond tussen 16.00 en 16.30 uur, sa men met een bekende, op een parkeerplek om deze vrij te houden voor haar man die daar rondreed op zoek naar parkeerruimte. Een onbekende automobiliste wilde op diezelfde plek parkeren en trok een paar keer hard op zo dat de vrouw en de man achteruit moesten wijken. Op eens kwam een man, waarschijnlijk een bekende van- de automobiliste, aanlopen. Tussen hem en de 42-jarige vrouw ontstond een handgemeen waarbij hij de vrouw- met haar schouder en hoofd tegen een geparkeerde auto duwde. Deze auto raakte daarbij beschadigd. De man is daarna weggegaan. De vrouw heeft aangifte gedaan van mishandeling, de automobilist van de geparkeerde auto kwam aangifte doen van vernieling. VLISSINGEN - In Haagland in Vlissingen werd vrijdag tussen 14.30 en 15.30 uur een personenauto met een scherp voorwerp bekrast. Het schadebedrag is onbekend. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De onderne mers in Middelburg vinden het schrappen van de parkeergara ge in het centrum onaanvaard baar. Als de gemeente zelf de parkeergarage niet kan betalen, moet er ruimte worden geboden aan particulier initiatief, vinden de belangenorganisaties. Eind april werd bekend dat de gemeente voorlopig geen geld heeft voor de bouw van een extra parkeergarage in het cen trum van de stad. Het was altijd de bedoeling dat die op de Bach- tensteene kwam, maar van die locatie was al eerder afgezien omdat een parkeerkelder op die plek te veel schade aanricht aan historische bodemschatten. Het gemeentebestuur wil de garage uiteindelijk in de buurt van het Stadhuisstraat bouwen. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) reageert ge pikeerd op het uitstel van de bouw van de garage. Bij de her inrichting van de binnenstad was afgesproken dat de garage de parkeerplaatsen rond de Lan ge Jan zou vervangen. De onder nemers hadden om die reden geen bezwaar tegen het ophef fen van parkeerplekken op straat. „De VOM kan zich niet aan de indruk onttrekken dat de begro te financiële middelen inmid dels zijn benut voor andere doe len", aldus voorzitter H. Boers. „De ondernemers in de binnen stad hebben in het verleden al tijd getoond bereid te zijn om mee te werken als er van de zij de van het gemeentebestuur een beroep op hen werd gedaan, in welke vorm dan ook. We kun nen ons dan ook niet voorstellen dat het huidige college deze goe de relatie op het spel wenst te zetten als gevolg van dit voorne men. Met alle consequenties van dien." Het Ondernemers Collectief Middelburg (OCM), een andere belangengroep voor onderne mers, wil bovendien dat de ge meente toch investeert in een nieuw verwijssysteem voor par keerders. Ook dat wordt waar schijnlijk in de bezuinigingsron de geschrapt. Zowel de VOM als het OCM wijzen op een onder zoek van de Kamer van Koop handel waaruit blijkt dat veel bezoekers van Middelburg pro blemen hebben met het vinden van een parkeerplaats in het cen trum. Verwijssysteem Ruim veertig procent van de on dervraagden noemt de parkeer- mogelijkheden onaantrekkelijk. Toch parkeert maar een klein deel van de automobilisten, nog geen twintig procent, in een ga rage. Een beter verwijssysteem, waarop automobilisten kunnen zien op welke plaats in de stad nog ruimte is. kan dat probleem verhelpen, denken de onderne mersverenigingen De VOM vindt dat de gemeente projectontwikkelaars de ruimte moet geven om een garage te bouwen, eventueel in combina tie met woningen. In andere ste den zijn ook particulieren actief op de parkeermarkt. De onder nemers denken dat er in de bin nenstad van Middelburg moge lijkheden zijn. foto Willem Mieras zegt Nijsse. „Maar we moeten wachten tot het licht op groen gaat. Er moeten nog wat formalitei ten worden afgehandeld." Nijsse hoopt binnen en kele weken te kunnen beginnen en denkt de aan leg voor de winter te kunnen afronden. Het nieuwe kamp komt ietsje achter het huidige kamp aan de Maartenbroersweg. Die grond wordt na de verhuizing gesaneerd. Het aantal stand plaatsen wordt uitgebreid van vijf naar acht. Het nieuwe terrein wordt bijna drie keer zo groot. Een bezoekerscentrum in Westdorpe adverteerde deze week met een speciale actie: 'Zondag 24 juni Vaderdag. Paasbrunch van 11.00 tot 14.00 uur'. Misschien staat er wel haas op het menu", peinsde een Terneuzenaar. „Paasbrunch.. hoe kan je toch zo stom zijn!", bulderde hij. Zijn vriendin was een heel an dere mening toegedaan. „Daar staat toch niets ver keerds? Het is toch pa's brunch, dus wat zeur je nou?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49