Lange wachttijden fietsvoetveer Steun de strijd tegen littekens! 0 PZC Zeiljacht loopt aan de grond FUTURA Handelskamer en Syntens gaan op in ondernemershuis TOPPt SIEMENS (3 Dienstregeling blijkt niet berekend op grote stromen toeristen Gewonden bij aanrijding Middelburger aangehouden G&3k f+m Geef lucht-' Geef leven Geef! zaterdag 22 mei 2004 w p door René van Stee BRESKENS - De toeloop van toeristen heeft gisteren in Bres- kens voor grote problemen ge zorgd bij het fietsvoetveer naar Vlissingen. 's Ochtends moesten vanaf tien uur ruim 180 reizi gers, van wie een groot aantal Duitse en Belgische fietsers, ach terblijven op het veerplein. De wachttijd Uep op tot een uur. De passagiersstroom was om streeks half twee verwerkt. Ex ploitant BBA Fast Ferries zette in de loop van de ochtend drie kaartverkopers in. Normaal is dat er een. In Vlissingen was er overdag geen oponthoud. De lange wachttijden zorgden voor boze reacties en onbegrip. Een aantal fietsers maakte rechtsomkeert. Bij de VW aan de Kaai in Breskens deden enke le toeristen hun beklag. Toestroom „Heel vervelend, maar we kon den er op wachten", is de reac tie van VW-medewerkster S. Fenijn. „Veel toeristen in West-Zeeuws-Vlaanderen doen in hun vakantie per fiets een rondje Walcheren. Vooraf was bekend dat de nieuwe schepen de massale toestroom niet kon den verwerken. Dat belooft dus KRUININGEN - Bij een aanrij ding op de Zanddijk in Kruinin- gen zijn gisteravond drie men sen gewond geraakt. Een 42-jarige automobiliste uit Axel werden enkele meters voor bij de spoorwegovergang van achter aangereden door een au to die uit de richting van Yerse- ke kwam. Die auto werd bestuurd door een 18-jarige man uit de gemeen te Reimerswaal. In zijn auto zat een inzittend. Alle drie de betrokkenen wer den met nekletsel overgebracht naar ziekenhuizen in Goes en Vlissingen. weinig goeds voor de zomerva kantie." J. van den Broek, concessiema nager van BBA Fast Ferries, ver klaart dat de lange wachttijden het gevolg zijn van een piekmo ment in verband met de hemel- vaartsvakantie. Gelet op de erva ringen van vorig jaar, verwacht hij dat er ook 's zomers soortge lijke pieken optreden. Van den Broek: „Het is voor het eerst dat dit gebeurt. Door de la gere capaciteit van de twee nieu we schepen, moeten passagiers op hun beurt wachten. Blij ben ik er niet mee, maar we moeten het met de huidige twee schepen doen. BBA Connex doet er vol gens Van den Broek alles aan om het ongerief voor de reizi gers tot een minimum te beper ken. Dat zou onder meer moeten gebeuren door kortingen op de tarieven buiten het spitsuur aan te bieden. In de zomer duurt de spits bij het fietsvoetveer van 10.00 tot 13.00 uur. „We willen de mensen ertoe be wegen de schepen gespreid over de dag te gebruiken. Daardoor ondervangen we al een groot deel van het probleem", aldus Van den Broek. Het inzetten van een derde schip noemt de concessiemanager van BBA Fast Ferries nauwelijks een op tie. In verhouding tot het gerin ge aantal passagiers en de uren dat het schip vaart, is de exploi tatie volgens hem dan nagenoeg onbetaalbaar. Ook een hogere vaarfrequentie is onhaalbaar, omdat de huidige schepen hier voor de benodigde snelheid niet halen. In Vlissingen voorziet Van den Broek nauwelijks pro blemen met wachttijden, omdat de toeristen in het algemeen ver spreid over de dag terugkeren naar hun vakantieadres in West- Zeeuws-Vlaanderen. Ook ten aanzien van vaste gebrui kers is er volgens hem weinig aan de hand. „Die groep reist in de regel op tijdstippen dat toe risten geen gebruik maken van het fietsvoetveer. Als er toch problemen ontstaan, zullen we bekijken op welke manier we on ze vaste reizigers tegemoet kun nen komen." Het schip strandde vlak voor de jachthaven. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Voor de tweede keer in een week tijd is een zeil jacht vastgelopen op een zand bank bij het Roeiershoofd in Vlissingen, vlakbij de entree van de jachthaven. De zeilboot strandde gisterochtend rond kwart voor tien bij laag water. Bij opkomend tij kwam het schip op eigen kracht los en kon het zijn reis hervatten. Havenmeester Rutger Zomer vindt dat er spoedig vóór de ha ven gebaggerd moet worden. „Het zou op de plaats waar het schip is gestrand, maar 1.20 tot 1.50 meter diep zijn. Rijkswater staat moet ervoor zorgen dat de haven goed bereikbaar blijft." Bij Rijkswaterstaat was giste ren niemand bereikbaar voor commentaar. Ondiepte De ondiepte staat vermeld op de waterkaarten. „We geven ook al tijd aan de zeilers door dat ze bij het vertrek rechts moeten houden. Maar soms gaat het toch fout." Een bijkomend pro bleem is dat loodsboten, die in de belendende haven liggen, nog al eens snel moeten uitvaren. „Zeilers kunnen daarvan schrik ken, waardoor ze te veel naar links uitwijken. Dat is een logi sche reactie, want loodsboten veroorzaken soms een lastige golfslag. Uit veiligheidsoverwe gingen moet er gebaggerd wor den." door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Zeeland krijgt een ondernemershuis. De Kamer van Koophandel en Syn tens bundelen hun krachten en gaan op zoek naar een gezamen lijk onderkomen. Mogelijk dal ook andere organisaties zich bij het initiatief aansluiten. Syntens en de Kamer van Koop handel tekenen 24 juni een over eenkomst. Daarin staat onder andere dat beide organisaties op zoek gaan naar gezamenlijke huisvesting. Of dat een bestaand of nieuw pand wordt, is nog niet bekend. Ook is nog niet duidelijk in wel ke plaats het onderkomen moet komen. Een interne commissie van de Kamer van Koophandel onder zoekt hoe de Kamer in de toe komst moet gaan werken en waar vandaan ze dat het beste kan gaan doen. Mede afhanke lijk van de uitkomsten van die discussie, neemt het bestuur van de Kamer eind juni definitief een besluit. Behalve de zoektocht naar een nieuw onderkomen, spreken de Kamer en Syntens in de overeen komst ook met elkaar af om de krachten te bundelen. Meer dan nu het geval is, gaan ze ondernemers naar elkaar doorverwijzen. Maar de organi saties gaan ook gezamenlijke spreekuren, seminars en presen taties houden. En ondernemers netwerken dichter bij elkaar brengen. Beide organisaties zoeken al lan ger naar een ander onderkomen. Syntens is gevestigd in het voor malige gebouw van de Provincia le Zeeuwse Elektriciteits Maat schappij (PZEM) in Vlissingen. De Kamer beschikt over vesti gingen in Middelburg en Terneu- zen. Over ruim een maand beslist het bestuur van de Kamer of het één van de twee vestigingen sluit en zo ja welke. Alle mogelijkheden liggen op dit moment nog open. Zo wordt onder andere bekeken of nieuwbouw een optie is. Ook wordt onderzocht of moei», den gewerkt met steunpunten], de regio. De Kamer houdt nu bi, voorbeeld spreekuren in TM,, Zierikzee en Oostburg Op 4 manier probeert ze de afsta, tot ondernemers zo klein mo». lijk te laten zijn. Het plan voor een Zeeuws onfe nemershuis hangt al jaren I» ven de markt. Op maandag april 1999 lanceerde dimÜ R. van Renterghem van de Ka mer van Koophandel al K soortgelijk idee in een bestuif vergadering. Wellicht dat de omstandighefc de Kamer nu meer dwingen Ir te verwezenlijken. De 21 Ka. mers van Koophandel in Neder land moeten steeds efficient en goedkoper gaan werken vendien doen steeds meer onder- nemers zaken met de Kamer internet. Tijdens een vergadering van he: bestuur op 20 juni 2002 kondig de Van Renterghem daarom aac dat het bestuur overweegt één van de twee vestigingen te slui ten. Nu het digitale handelsregister wordt gecentraliseerd in Woer den, bezint de Kamer zich steeds meer op haar taken e» hoe die het best kunnen worden uitgevoerd. MIDDELBURG - Een 31-jarip Middelburger is gisteravond vrijdag rond acht uur in zijn woonplaats aangehouden. De man wordt verdacht van te- dreiging, poging tot zware mi- handeling en openlijke gewét- pleging. De verdachte was, men met enkele andere perse- nen, bij een woning in de Piet Heinstraat in Middelburg ge weest waar een voordeumutif werd vernield. De bewoner heeft later aangifte gedaan va bedreiging. De oorzaak van éi problemen ligt volgens de poli tie in de relationele sfeer. Wasautomaat - 1600 toeren - eenvoudig te bedienen - zeer geruisarm - zeer laag verbruik Condensdroger -11 elektr. programma's - eevoudig te bedienen - zeer geruisarm KOOP BIJ DE MAN... TECHNO JANSSEN Scheldestraat 80-82 Vlissingen, tel. 415737 DIE T OOK REPAREREN KAN! 's-gravenhage GIRO 4007 wwwjuconi.nl nu 499,- ook verhuur reparatie van fietsen tel. 0118-59 18 09 Giro 55055 Al meer dan 30 jaar trekt de Nederlandse Brandwonden Stichting zich het lot van brandwondenslachtoffers aan. De Stichting helpt door middel van nazorg, voorlichting, het beheer van de Nationale Huidbank en onderzoek naar de verbetering van de behandeling. De afgelopen jaren is hierbij veel vooruitgang geboekt. Maar in veel gevallen ontstaan er toch ontsierende littekens die blijvende gevolgen kunnen hebben, zowel lichamelijk als psychisch. VOOR GOEDE DOELEN Om deze mensen te helpen in hun strijd tegen de littekens blijft er veel geld nodig voor o.a. onderzoek en nazorg. Wij doen daarom een dringend beroep op u om deze strijd te steunen! Alvast bedankt! NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12