Golfclub Domburg wil groeien Braakman krijgt snel een nieuwe kantine PZC Alle kinderen willen Minoes zijn Lentefeest in Poppendamme -11 plan voor negen extra holes ten zuiden van Schelpweg Yerseke tegen Arnemuiden Goes blaast binnenstad leven in Dronken man aangehouden Boete na kappen boom Terneuzenaar mishandeld Feestdagen in Waterlandkerkje Concert Plagiaat Veere moet verder werken aan klantvriendelijkheid Wilde Westen herleeft drie dagen lang in Clinge zaterdag 22 mei 2004 ■TnrMjriam van den Broek DOMBURG - De Domburgsche hij Club wil het golfterrein uit- pjden met 38 hectare aan de «cerkant van de Schelpweg. De cab heeft hiervoor samen met «jectontwikkelaar Van Garde- i en Dekker een plan inge- ^nd bij de gemeente Veere. De Mjectontwikkelaar wil ten zui- [n van Hof Domburg bebou- ting realiseren. Iet plan voor de golfbaan en de «bouwing is in één voorstel aarde gemeente gegaan omdat ^onlosmakelijk met elkaar ver fden zijn, vertelt P. Matthijs- 0I voorzitter van de golfclub. projectontwikkelaar kan pad kopen tussen de Schelp- de Herenweg en de Krom- gweg en rond de Schansweg. fegolfclub mag daarvan 38 hec- kopen. Er is afgesproken de kosten voor de golfclub rngen van wat het nieuw- fösproject oplevert. Met andere woorden", zegt [atthijssen, „hoe meer de pro- siontwikkelaar mag bouwen, gunstiger cle aankoopprijs ,:c ons wordt." Matthijssen Kgtniet te weten wat de bouw mannen van Van Garderen en lekker precies inhouden. De irojectontwikkelaar was giste- enniet bereikbaar. Een half jaar geleden vroeg de rojécjontwikkelaar aan de Domburgsche Golf Club of er in teresse was voor de grond. „Na- hadden we daar oren gaar, 'want daarmee kunnen we Etgroeien tot een volwaardige golfclub met achttien holes in katsvan negen", zegt Matthijs- I Ion kans krijg je maar één sr De rest van het gebied Snorfiets weg SOEK - Bij een bushalte aan de bl n Hoek is gisteren tussen MO en 17.00 uur een snorfiets stolen. De snorfiets, die niet lesloten was, is een witte Pu- Maxi met kentekenplaatje IYZ400. rond de golfbaan is beschermd natuurgebied." Van het nieuwe terrein wil Matthijssen een zoge noemde heggenbaan maken, ver wijzend naar het heggenland- schap dat Walcheren voor de oorlog kenmerkte. De uitbreiding tot een volwaar dige golfbaan geeft de club ove rigens geen extra rechten op het gebied van wedstrijden. „Er worden hier nu ook wedstrijden gespeeld. Alleen moeten de deel nemers de baan twee keer doen. Door uitbreiding kunnen we wel goede oefenfaciliteiten ma ken. Bovendien is de huidige baan krap. Toen die negentig jaar geleden werd aangelegd, sloegen de mensen nog niet zo ver als nu. Wellicht kunnen we straks ook nog ons ledental uit breiden. Momenteel staan er ze ventig mensen op de wachtlijst. Daarnaast wachten vijftig men sen die lid zijn van een andere golfclub en hier een tweede huis hebben, tot ze 'buitenlid' kun nen worden." Clubhuis Als de baan verdubbeld wordt, moet het clubhuis verplaatst worden naar een meer centrale plek, vindt de voorzitter. Het clubhuis moet dan direct aan de zuidkant van de Schelpweg ko men. Matthijssen schat dat de nieuwe baan op zijn vroegst in het voorjaar van 2007 in ge bruik kan worden genomen. „Maar dan moet echt alles mee zitten. De gemeenteraad is hier onlangs op een soort werkbe zoek geweest. In de eerste week van juli doet de raad een princi pe-uitspraak over het plan. Dan weet de projectontwikkelaar hoeveel hij mag bouwen en kun nen wij onderhandelen over de prijs. Als we daar uitkomen, moeten we het plan ter goedkeu ring voorleggen aan onze leden en moet de bestemmingsplanpro cedure opgestart worden. De boer van wie de grond nu nog is, heeft gezegd dat hij tot en met 2005 wil blijven boeren. Daarna moet de baan worden aangelegd en ingezaaid. Het plan zal dus zeker niet voor 2007 gereali seerd zijn." Een van de bijna honderd gegadigden die zich gisteren in de Vlissingse bibliotheek 't Spui meldden voor een rol in de musical Minoes van Annie M.G. Schmidt. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ik ben misschien iets te stil en bescheiden geweest." Renske (9) kijkt een beetje beteuterd. Ze was een van de bijna honderd Vlissingse scholieren die gisteren auditie deed voor een van de rollen in de musical Minoes van Annie M. G. Schmidt. De toneelspelers in spe werden door regisseur Ans Schilders aan de tand ge voeld. „Talent genoeg in Vlissingen", oor deelde Schilders na afloop van de eerste ron de van de audities. Bibliotheek 't Spui in Vlissingen eerde giste ren Annie M.G. Schmidt (1911-1995). Het was de sterfdag van de kinderboekenschrijf ster, die ooit nog directrice is geweest van de leeszaal van de Vlissingse bibliotheek. Voor de musical Minoes heeft Schilders 22 talenten nodig. De bibliotheek had de hoog ste groepen van de basisscholen in de ge meente Vlissingen aangeschreven. In het kader van de vijftigste kinderboeken week worden twee uitvoeringen gegeven, op woensdag 6 oktober in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Beide voorstellingen worden gehouden in het kader van de vijftigste kin derboekenweek. Enthousiasme Er is niet alleen jong talent genoeg in Vlis singen,. er zijn ook opvallend veel jongeren die toneel willen spelen. Een tijdje geleden hoorde Ans Schilders dat er zich vijftig kin deren hadden aangemeld. „Dat was al bo ven verwachting veel, maar het zijn er nu bijna honderd." Ze heeft vooral gelet op ex pressie en inlevingsvermogen van de kinde ren. „Als je net hoort dat je niet mee mag naar een schoolreisje, kun je gewoon je tekst opzeggen: 'jammer zeg'. Maar daar wil ik wel graag een beetje gevoel bij zien en ho ren." Ze heeft deelnemers met verschillende kwa liteiten nodig. Juffrouw Minoes, de hoofd personage, heeft poesachtige manieren. Ze vlucht in bomen als ze honden ziet en is dol op vis. Minoes heeft het naar haar zin als ze in gesprek is met haar kattenvrienden en met de jonge journalist Tibbe. Tien repeti ties moeten voldoende zijn om Minoes op de planken te tonen. Binnen een week wordt bekend gemaakt wie de rollen krijgen. GOES - Op de Grote Markt in Goes zijn donderdagavond twee jongens aangehouden, omdat ze met elkaar aan het vechten waren. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Arne muiden en een 18-jarige Yersekenaar. De twee kregen een bekeuring. GOES - De gemeente Goes wil een onderzoek doen naar de haalbaarheid van een plan om de bovenwoningen in de binnenstad voor bewoning geschikt te maken. In Goes leeft al jaren de klacht dat de binnenstad doods en een beetje spookachtig overkomt zodra de winkels de deuren op slot hebben gedraaid. Nu het Masterplan in Goes voor de Binnenstad wordt uitgevoerd, lijkt het hoog tijd ook aan het probleem van de leegstaande bovenwoningen wat te doen. Probleem is echter de toegankelijkheid van de woningen. Een voordeur met een portaaltje en een trap gaat van de vierkante meters winkelruimte af en winke liers willen ook geen geloop hebben door hun zaak. De op lossing is wellicht te vinden in gedeelde opgangen of door de woningen langs de achterkant toegankelijk te maken. Die oplossing moet wel breed gedragen worden en van zelfsprekend betaalbaar zijn. De gemeente heeft al eerder de conclusie getrokken dat er niets gebeurt als de eigena ren van winkelpanden het zelf aan moeten pakken. Afzon derlijke oplossingen zijn in veel gevallen te duur. Een haalbaarheidsonderzoek moet dus niet alleen technische oplossingen en uitvoeringskosten in kaart brengen, maar ook het rendement voor eigenaren en de bereidheid van vastgoedverhuurders om mee te werken. ZIERIKZEE - Een dertigjarige man uit Zierikzee werd vrijdagnacht in zijn woonplaats aangehouden. De automo bilist wordt ervan verdacht onder invloed van alcohol in de omgeving van de Haringvlietstraat in Zierikzee tuinen en plantsoenen stuk te hebben gereden. De ademanalyse toonde aan dat de man ruim 3,7 keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd inge nomen. GOES - De politie heeft donderdagavond laat drie man nen aangehouden die op het recreatiegebied bij het Goese Meer, aan de Houtkade, illegaal een boom hadden omge- Nog afgezien daarvan is het verboden het gebied na zons ondergang te betreden. Tegen de mannen, twee Goesena- ren van 18 jaar en een plaatsgenoot van 19 jaar oud, is proces-verbaal opgemaakt. Hun zagen zijn in beslag geno- TERNEUZEN - In de Mauritsstraat in Terneuzen is don derdag tussen 20.30 en 21.00 uur een zestienjarige inwo ner van Teneuzen zonder reden door twee onbekenden ge slagen, geschopt en in zijn nek gepakt. De 16-jarige liep schrammen en een wond in zijn gezicht op en heeft aangif te gedaan van mishandeling. feor Ronald Verstraten HOEK - Als het aan C. Verpa al, manager van recreatiecen tra De Braakman ligt, komt er !0g voor het zomerseizoen een mobiele kantine. Die zal de ko mende paar jaar de eergisteren afgebrande kantine/frituur 't Trefpunt vervangen. fa een gesprek met vertegen- ?ers van zijn verzeke- ingsmaatschappijliet Verpa- en gisterochtend weten dat het and in ieder geval goed was azekerd. •De herbouwwaarde is gedekt. redactie WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée i-Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 'Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: ^800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden: ^terdagstot 12.00 uur Maar de schade-experts moeten nog komen, voor we kunnen gaan ruimen. Ik schat dat er wel dertig vrachtwagens voor nodig zullen zijn om de troep af te voe ren." Verpalen hoopt dat de stenen fundering nog bruikbaar is. Het gebouw was weliswaar aan de buitenkant bekleed met hout, maar verder opgetrokken uit steen. „Het was eigenlijk best een duur gebouw. Een beetje in boerenstijl. Er lagen antieke dakpannen op, die nauwelijks meer te krijgen zijn. Als we nieuw gaan bouwen, moeten we het zo niet meer doen", aldus Verpalen. Zoals bekend was het gebouw hoe dan ook gedoemd om te ver dwijnen. Zoals de plannen er nu voorliggen, loopt de gerecon strueerde rijksweg N61 over en kele jaren dwars door de voor malige kantine heen. De Braakman breidt als compen satie uit in westelijke richting. „Daar komt .in de toekomst ook een nieuw gebouw. Maar behal ve kantine en restaurant komen er ook het kantoor en voor de omgeving sociale functies in, bij voorbeeld met het oog op na tuur en fietsroutes. Het wordt dus multifunctioneel. Alles veel centraler dan nu, waar alles erg gespreid ligt." Met het oog op de nu ontstane si tuatie alvast beginnen met de bouw, kan echter niet, omdat de gemeente Terneuzen nog bezig is met de gronden te verwerven. „Dat zit natuurlijk in het pro gramma van de gemeente. En daar heb ik verder geen invloed op. Bovendien zou het nu wei nig zin hebben om daar te gaan zitten, helemaal buitenaf." De Braakman en frituur- uitba ter B. van de Brink zijn nu tame lijk onthand, net nu veel men sen een lang weekend houden en Pinksteren er aan komt. „Het is inderdaad druk," zegt Verpalen. „We verwijzen de gas ten naar Braakman Sport, waar ze een grote snackbar en restau rant hebben. We willen hier in ieder geval in hoog tempo voor vervanging zorgen." Terwijl er op de camping een be scheiden vorm van ramptoeris me plaatsvindt, constateert Ver palen dat het calamiteitenplan van het recreatiecentrum erger heeft voorkomen. „We hebben dat pas geleden nog opgefrist. En het heeft goed gewerkt." De omgeving van de kantine, die middenin het groen ligt, is verbazingwekkend onaangetast gebleven. Een enkele verschroeide coni feer en geblakerde stoelen getui gen van de brand en het blus sen. En de geur van kokend vet heeft plaats gemaakt voor die van ver koolde planken. WATERLANDKERKJE - Water landkerkje staat op 4, 5 en 6 juni voor cle 27ste keer in het te ken van de Meerminnefeesten. De feesten beginnen vrijdaga vond 4 juni om half acht met een opening door prinsen, prin sessen, heksen en tovenaars. In het dorpshuis is er vervolgens een sprookjesfeest voor kinde ren. De kermis begint om acht uur. In de feesttent aan de Phi- lipsweg is er vanaf half tien een drive-in-show. Zaterdagoch- VLISSINGEN - De Nederlands talige coverband Plagiaat treedt morgen op in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen, aan vang 17.00 uur. tend begint om zeven uur de rommelmarkt op het marktplein tje. Showband Jeugdbelang uit IJzendijke verzorgt vanaf half tien de muzikale omlijsting. De trekkertrekwedstrij den begin nen 's middags om een uur. En kele 'specials' zorgen daarbij voor extra spektakel. Vanaf twee uur is er ook een dikkeban- denrace op de fiets. Het Meer- minnebal in de feesttent begint om acht uur 's avonds. Pu bliekstrekkers zijn Lee Towers, Gerard Joling en het dans- en amusementsorkest Prime Time. Op zondagmiddag is er tussen twee en vijf uur een playback- show. Connexxion zet op vrij dag- en zaterdagavond vanuit zowat alle plaatsen in West-Zeeuws-Vlaanderen de discobus in voor de Meerminne feesten. 5 door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Veere heeft onderzocht hoe klantvriendelijk ze wordt bevon den. Uit de vragenlijst die door 899 mensen is ingevuld komt naar voren dat de gemeente op veel punten een voldoende scoort maar dat enkele onderde len verbeterd moeten worden. Over de dienstverlening aan de centrale publieksbalie in het ge meentehuis zijn de ondervraag den tevreden. Ze vinden dat de klant op correcte wijze gehol pen wordt, dat dit vakkundig ge beurt en dat daarvoor goed de tijd wordt genomen. Privacy De privacy laat nog te wensen over. Op de vraag of er aan de balie voldoende rekening wordt gehouden met de privacy rea geerden 421 mensen. Daarvan vind 25 procent dat het met de privacy slecht gesteld is. Andere klanten kunnen te gemakkelijk meeluisteren. Drie jaar geleden vond tien procent dat de priva cy verbeterd moest worden. De gemeente onderzoekt of mee luisteren met eenvoudige ingre pen beperkt kan worden. Een privacystreep op de grond voor wachtende klanten, heeft wei nig zin. concludeerde de gemeen te al. De klanten worden naast elkaar geholpen en er zijn zel den wachtrijen. De privacy kan wel verbeterd worden door de Bezoekers van het Lentefeest in Poppendamme konden onder meer meedoen aan de workshop cake- fen taartdecoratie. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - Zeeuwse plan ten, rotsplanten, vlinderplanten en bloemen voor de 'pluktuin'. Vrijwel alles op tuin- en natuur gebied is te vinden op het Lente feest bij imkerij Poppendamme in Grijpskerke. Het Lentefeest wordt dit jaar voor de drieëntwintigste keer ge houden. In de hoogstamboom- gaard van de imkerij staan veer tig kramen waar niet alleen za den en planten verkocht wor den, maar waar ook kunstwer ken van hars, gietijzer of glas-in-lood voor in de tuin te vinden zijn. Verder zijn er mi lieu-organisaties die vragen kun nen beantwoorden over de ma nier van snoeien, over het ge bruik van milieu-vriendelijke balies om en om te gebruiken. Maar dat kan alleen als het niet al te druk is. Aan de bekendheid van de Veer- se website moet nog flink ge werkt worden, blijkt uit het klant-tevredenheidsonderzoek. Driekwart van de ondervraag den bezocht de site nog nooit. Twintig procent heeft de inter netpagina één tot vijf keer be zocht en de rest bekijkt de site regelmatig. Eveneens driekwart van de geënquêteerde zegt geen producten of diensten via inter net te willen afhandelen. Zo slecht als de site bezocht wordt, zo goed wordt de Veerse Krant gelezen. Van de onder vraagden is 99 procent bekend met de krant; 87 procent leest de krant ook. De gemeentelijke informatierubriek in De Faam wordt door 53 procent gelezen. De gemeente vindt het niet no dig maatregelen te treffen om deze lezersdichtheid te vergro ten. Vergunningen Op het gebied van vergunnin gen, kan de dienstverlening ook beter. De helft van de onder vraagden vindt de informatie over de aanvraag en behande ling van vergunningen niet glas helder. Een veelgehoorde opmerking is dat het tussen de aanvraag en de beslissing lang stil is. Mensen willen graag weten hoe het er voor staat. Ook daar gaat de ge meente aan werken. door Edy de Witte materialen en over duurzame energie. Tijdens de workshop cake- en taartdecoratie leren de deelnemers hoe ze van suiker een roos kunnen maken. Kinde ren kunnen leren hoe ze stok brood moeten bakken of mee doen aan een wedstrijd hoefij zers gooien waarbij de inzet een hongingijsje is. Het Lentefeest wordt vanmid dag om 17.00 uur afgesloten. CLINGE - Het wilde westen uit Amerika herleeft van donder dag 10 tot en met zondag 13 juni op het terrein van de schietver eniging SV de Schutterij aan de Statenboomweg. Drie dagen lang klinkt er wapen gekletter en kanongebulder. Ruim vijfhonderd liefhebbers nemen dan voor de 26e keer deel aan het jaarlijkse westernweek end op het tot nederzetting Fort States Tree omgedoopte schiet centrum in de vrije natuur. Hoofdmoot vormen de black powder shootingwedstrijden. Daarnaast wordt met allerlei ac tiviteiten de echte westernsfeer nagebootst. De gasten slaan van af donderdag hun kampement op. Hiervoor staat het terrein tegen over het schietcentrum ter be schikking. Donderdag om 21.00 uur wordt het evenement geo pend. Vrijdag beginnen om 9.30 uur de eerste schietwedstrijden. Op het terrein zelf kan het pu bliek een kijkje nemen in het trapperkamp met tipi's, huifkar ren en lodges. Er is ook plaats in geruimd voor de handelaars in westernartikelen. In een feest tent klinkt live westernmuziek. Zaterdagmiddag is er voor de spoorzoekers een trapperloop en geven de cowboys demonstra ties duelschieten. Zondag zijn de laatste schietwedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11