PZC Falcon Sober vervolg Duurzaam Veilig Boris, blik en bier in Axel SL 2 0 °/o Vaartochtje in Week van de Zee Hulst begint aan het grote werk met De Nieuwe Bierkaai Uitvoering oorspronkelijk plan zou tot tekort van 14 miljoen leiden Schipper gewond op schip Verkeerscontroles in Terneuzen Rijverbod voor drankrijder Veilig fietsen in onderzoek Wielrenner valt zeeuwse almanak Taxatie vrijdag 21 mei 2004 outdoor camping jeans schoenen skates hengelsport Walstraatpromenade 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 THE FALCON STORE FOR MORE editie Zeeuws-Vlaanderen ifonrRené van Stee OOSTBURG - De inrichting van een aantal wegvakken in het ka- van Duurzaam Veilig Ver- hCCr West-Zeeuws-Vlaanderen wordt soberder uitgevoerd dan aanvankelijk was voorzien. Des- ondanks investeert de provincie eesmiljoen euro extra in het pro ject. Uitvoering van de oorspronkelij ke plannen zou leiden tot een te- iortvan 14 miljoen. De oorza ken hiervan zijn het achterwege blijven van de indexering van ie in 1996 beschikbaar gestelde budgetten van bijna 55 miljoen euro, hogere kosten voor de noodzakelijke procedures voor ruimtelijke ordening en grond aankopen en het feit dat er meer concessies zijn gedaan om tege moet te komen aan inspraak- er extra middelen be schikbaar worden gesteld, bena drukt deputeerde T. Poppelaars, voorzitter van het bestuurlijk overleg van Duurzaam Veilig, dat het niet gaat om een bezuini ging. „De doelstellingen van het pro ject blijven overeind en worden vermoedelijk ook gehaald. Ge wijzigde inzichten en ervarin gen in de loop der jaren in het projectgebied en elders in het land rechtvaardigen de aanpas singen", aldus Poppelaars. Ten opzichte van het referentiejaar 1986 gaat het om zestig procent minder verkeersdoden en zieken huisopnamen in 2010. Ruimtebeslag In de oorspronkelijke plannen wordt het ruimtebeslag voor de opnieuw in te richten provincia le wegen - met parallelweg(en)- vaak als te fors ervaren. De erva ring leert verder dat de aanleg van parallelwegen op relatief rustige trajecten, die forse inves teringen vergen, weinig effect heeft op de verkeersveiligheid. (Advertentie) Nu bij het Wereldgerecht Portugese Fornello van Knorr een gratis EK wedstrijdschema en maak kans op een vakantie naar Portugal! ttm alvast in de voetbalsleer met Knorr Wereld- gerethteti: in elke actieverpakking van de bovendien kans op één van de vijf vakanties naar Portugal tijdens het EK1 Ga dus snel naar Portugese Fornello vind je een gratis wedstnjd- de winkel voor de actieverpakking1 sctema zodat je thuis de standen kan bijhouden Bom apetite! (Eet smakelijk!) Het de kraskaart in de actieverpakking maak je Oete ocue loopi tot 7 juni 200A. Nieuw: Weight Care Drinkmaaltijd! Vervang nu ook eens een maaltijd door Weight Care Drinkmaaltijd1 Een lekkere maaltijdvervanger met slechts 200 kcal én toch alle voedingsstoffen die je voor een gezonde levensstijl nodig hebt. Kant-en-klaar en verpakt in een handig,g 8-hoekig pakje (met een rietje) Verkrijgbaar in de smaken Vanille, Bosvruchten en Mokka 530 ml per pakje tip: Weight Care Drinkmaaltijd smaakt koud het lekkerste. (Advertentie) TIMUERLAND GAASTRA "tCREGOR RIVERWOODS (voorheen Bouwman) KORTING langstraat 11-13, Zoutelande Daardoor zou het verantwoord zijn landbouwvoertuigen, die steeds sneller rijden, toe te laten op de hoofdrijbaan. Veiligheid Poppelaars: „Op de N674 tussen Cadzand en Oostburg zijn bij voorbeeld geen nieuwe parallel wegen nodig. Die komen er dan ook niet. Het veiligheidsaspect wordt uiteraard niet uit het oog verloren. De vrijliggende fietspa den langs het traject worden niet geschrapt." De herinrichting van het weg- vak Groede-Roofack wordt op nieuw bekeken. Tussen Poijes en Sluis komt geen parallelweg. Ook vinden er nauwelijks aan passingen van het fietspad plaats. Verkeerswethouder L. Wille van Sluis vindt dit laatste voorstel te mager, onder meer omdat het fietspad onderdeel is van toeristische routes. „Dit wordt ongetwijfeld een punt van discussie in de gemeente raad. Die heeft tenslotte ook het laatste woord", aldus Wille. De wethouder is in het alge meen 'niet ontevreden' met de aangekondigde maatregelen. Vooral het handhaven van een volwaardige doorgaande verbin ding van Aardenburg naar Bres- kens (via Draaibrug, Oostburg en Schoondijke) doet hem genoe gen. Voor dit doel komen er on der meer rondwegen om Aarden burg en Breskens. Die moeten er in principe liggen voordat de looptijd van Duurzaam Veilig op 1 januari 2007 voorbij is. Desondanks heeft Wille toch en kele kritische noten. Zo betreurt hij onder meer dat de belofte aan de inwoners van de streek om landbouwverkeer voorgoed te weren van doorgaande wegen niet wordt waargemaakt. In de extra bijdrage van de pro vincie is ook geld opgenomen voor de zogeheten slagen naar de kust die de weg van Sluis naar Breskens naar de kust ont sluiten. Aanvankelijk zou de Dienst Landelijk Gebied een duit in het zakje doen, maar die bijdrage is definitief van tafel. door Anita Janse VLISSINGEN - De kans om een zeehond te zien is groot. Sommi ge passagiers hopen zelfs op een ontmoeting met piraten. Tijdens de Week van de Zee organiseert het Schelde Informatiecentrum boottochtjes op de Westerschel- de. Gisteren werd de eerste rond vaart gehouden. De Stad Temeuzen ligt in de Vlissingse haven geduldig te wachten tot de passagiers aan boord zijn. Boven zee hangt een lichte mist, maar met een beetje geluk is die zo verdwenen. Schipper Alexander de Vries verdwijnt in de stuurhut en even later is het gebrul van de motoren te horen. De Stad Ter- neuzen moet even haar draai vinden, maar kiest dan vastbera den het ruime sop. Zeehond Eenmaal buitengaats wordt de snelheid van het schip opge voerd. Er is nog een flinke t'oc"ht voor de boeg. Dan is schalt de stem van gids Angelique de Cock dooi de luidsprekers. Het valt niet mee om boven het ge brom van de motoren uit te ko men, maar na wat gepruts aan de microfoon kan De Cock uit leggen dat we langs de Hooge Platen varen en dat onze schip per en zijn vrouw hier vanoch tend nog een zeehond zagen lig gen. Dat hoeft ze geen twee keer te zeggen. De verrekijkers wor den meteen op scherp gezet. Maar hoe dicht De Vries het schip ook langs de zandplaat stuurt, er is geen zeehond te zien. Zijn manoeuvre levert schipper De Vries wel een waar schuwing op van de Verkeers- centrale in Vlissingen, maar daar lijkt hij niet van onder de indruk. „Ze houden je altijd goed in de gaten", zegt hij. Even later gaat de marifoon in de stuurhut weer over. „Stad Ter- neuzen, hoort u mij? Ziet u die grote tanker rechts van u?" De kolos is inderdaad niet te missen, maar je weet het maar nooit. Met acht knopen vaart de Stad Temeuzen vooruit. Het schip is inmiddels overgestoken naar de kust van Zuid-Beveland en passeert De Kaloot, het strandje bij Borsele. Even later vaart de boot langs Fort Rammekens, dat in de Tachtigjarige Oorlog gebruikt werd door de Spanjaarden om de scheepvaart richting Antwer pen en Middelburg in de gaten te houden. Rammekens heeft nog meer historie, zo blijkt uit Ter hoogte van de Hooge Plaaten gaan de verrekijkers op scherp als de gids meedeelt dat hier in de Westerschelde pas nog een zeehond gezien is. foto Lex de Meester de verhalen van de gids. Het be ruchte 'Gat van Rammekens' was na de inundatie van Walche ren uitgesleten tot een gat van 750 meter breed, zodat het bijna niet te dichten was. Teleurgesteld Het duurt nu niet lang meer of de bekende skyline van Vlissin gen doemt weer op. Aan boord zijn Marja Horrevoets en haar zoontje Victor een beetje teleur gesteld. „We hebben geen zee honden gezien", legt Marja uit. „Maar het was toch leuk om eens wat verder op de Schelde te kijken." Marja en haar zoon tje fietsen iedere dag langs het Kanaal door Walcheren en ken nen een heleboel boten. „Het is altijd leuk om te kijken of we een boot al kennen", vertelt Mar ja. Victor zou later best zeeman willen worden. „Ik vind boten leuk, vooral piratenschepen", zegt hij. Hij is waarschijnlijk de enige die het jammer vindt dat we die vandaag niet hebben ge zien. Tot 30 mei vaart de Stad Temeuzen nog een aantal keer uit, vanuit Breskens, Temeuzen, Vlissingen, Walsooorden, Hans- weert en Hoedekenskerke. Kaar ten zijn verkrijgbaar via de VVV's in de opstapplaatsen. Tel. (C118) 566003 Zondags open door Frank van Cooten HULST - De gemeenteraad van Hulst staat unaniem achter de toekomstvisie De Nieuwe Bier kaai. Opvallende elementen zijn het herstel van de oude haven tussen de Bierkaaistraat en de Overdamstraat en nieuwe win kels en appartementen aan on der meer de Dubbele Poort en het 's-Gravenhofplein. „Nu begint eigenlijk het grote werk", zei wethouder B Pauw els deze week in de vergadering van de raadscommissie Ruimte. „Het wordt een gigantische klus. We gaan aan de slag met archeologie, monumentenzorg, eigenaars en huurders. Op het gebied van de archeologie zijn we druk bezig met de provincie om tot een fatsoenlijke regeling te komen. Ik proef vooruit gang." Realistisch De Hulster politieke partijen zijn vol lof over het realiteitsge halte van de visie en de stapsge wijze ontwikkeling van het plan- gebied. Bij iedere stap wordt de gemeenteraad betrokken. „We willen iedere keer op tijd wor den geïnformeerd", aldus T. Blommaert (Progressief Hulst). „Iedere stap wordt op stevige grond gezet om te voorkomen dat we wegzakken in het moe ras", zegt burgemeester J.Mul der. „We denken constant voor uit. Met dit plan gaan we samen op pad. De Nieuwe Bierkaai moet unaniem door alle betrok kenen worden gedragen. Draag vlak is belangrijk Dat Hulst een geweldige uitdaging op zich neemt, zal duidelijk zijn. Bij ie dere stap komen we terug naar de raad." De raadscommissie vindt het plan schitterend maar het moet wel betaalbaar zijn. „De finan ciële gevolgen moeten duidelijk zijn", aldus A. Totté (CDA). D. van Damme-Fassaert (PvdA): „De hoogste tijd voor Hulst dat het centrumplan wordt uitge voerd, maar de wijze van finan ciering is erg belangrijk." Volgens wethouder Pauwels komt de gemeenteraad niet voor verrassingen te staan. „We zade len de gemeenschap niet op met lasten die we niet kunnen in schatten." L. Reijns (VVD) vindt De Nieu we Bierkaai veel realistischer dan het veel grootschaliger plan van projectontwikkelaar BAM „Maar in hoeverre is nog af te wijken van de deelplannen? Als er bijvoorbeeld geen behoefte is aan winkels op de plek van de vroegere kruidentuin aan de Dubbele Poort. Als op die plek behoefte was aan winkels, wa ren die tien jaar geleden al ge bouwd." Volgens Mulder wordt soepel met de deelplannen omgegaan. „Als op een bepaalde plek geen behoefte is aan commerciële ruimten gaan we het anders in vullen." Volgens Reijns zal de waterpar tij van essentieel belang blijken te zijn. „Het water is een mooi uitgangspunt maar het moet wel te betalen zijn. In het plan zit ten varianten en andere moge lijkheden", reageerde Mulder. „Maar we gaan uiteraard voor de hoofdprijs." Van Damme-Fassaert wilde we ten in hoeverre BAM is betrok ken bij de visie. Hulst hangt im mers nog steeds een claim van enkele tonnen boven het hoofd van deze ontwikkelaar. Mulder benadrukt dat nog met geen enkele ontwikkelaar zaken zijn gedaan. „Als BAM meedoet is de claim van tafel. Als deze ontwikkelaar niet meedoet wordt de overeenkomst beéin- digd." BRESKENS - Reddingboot Zeemanshoop van de KNRM in Breskens heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de gewonde 35-jarige schipper van de viskotter BR 39 uit Breskens gehaald. De kotter Elena was ten noordwesten van Westkapelle aan het vissen op garnalen. Tijdens het koken van de garnalen kreeg de in Nummer Een woonach tige schipper heet kookvocht uit de garnalenkookpot over zich heen. De man liep tweede- en derdegraads brandwonden op aan zijn nek, schouder, rug en armen. De schipper is in Vlissingen aan land gebracht en per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Gezien de aard van de verwondin gen bleek het eergisteren niet nodig de man naar een brandwondencentrum over te brengen. De verwachting is dat hij ongeveer een week in ziekenhuis Walcheren in Vlissingen moet blijven. De viskotter is door een vervan gende schipper van de Zeemanshoop naar Breskens geva ren en afgemeerd. TERNEUZEN - De politie heeft woensdag tijdens ver keerscontroles in de Guido Gezellestraat, Vlietstraat en Sloelaan in Terneuzen diverse bekeuringen uitgeschre ven. In de ochtenduren werden tijdens een rood lichtcon- trole elf mensen bekeurd, 's Middags liepen 21 mensen te gen de lamp tijdens een gordelcontrole. Eén automobilist kreeg een extra bekeuring vanwege het veroorzaken van onnodig geluid. Hij reed met piepende banden weg, nadat hij een bon had gekregen wegens het niet dragen van een autogordel. HENGSTDIJK - Op de Plattedijk in Hengstdijk is giste rochtend om vijf voor half vier een 21-jarige automobilist uit de gemeente Hulst aangehouden vanwege het rijden onder invloed van alcohol. Hij had meer dan anderhalf keer de toegestane hoeveelheid genuttigd. De man kreeg een rijverbod van drie uur. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen sluit aan bij het provinciale voornemen om het Actieplan Fiets Zeeland te hei-zien. Samen met de overige wegbeheerders (Rijkswa terstaat en waterschap) zal worden onderzocht of de be staande fietspaden voor hun taak berekend zijn. Het voor stel van PvdA'er G. van den Berg om ervaringen van de schooljeugd bij het onderzoek te betrekken, wordt 'meege nomen', belooft het college. Van den Berg vroeg eind vo rig jaar onder meer aandacht voor de slechte verlichting van het fietstraject tussen Axel en Magrette. door Raymond de Frel AXEL - „Echt waar papa. heb ben ze hier een echte Ferrari?", vroeg een gekuifde kleuter gis termiddag in de Axelse Bastion straat. Samen met zijn vader en moeder was hij op weg naar een heleboel oud, maar met liefde ge poetst blik. En ja, in de Noord straat, lang voordat hij al die an dere wagens zou zien, was het al prijs: een prachtige, rode Ferra- Eigenlijk draaide het gisteren op het jaarlijkse Oldtimer Festi val in Axel natuurlijk niet om die rappe gigant, want deze vier wieler mag zich nog niet tot de categorie 'oldtimer' rekenen. De essentie van het festijn is aan dacht voor klassieke auto's, al wordt het randgebeuren steeds belangrijker. Marktkramen met hobbyspullen, antiek en T-shirts (vooral die met een foto van Idols-winnaar Boris trok de aandacht) waren voor veel be zoekers veel interessanter dan de oude auto's. Ook niet onbe langrijk: bier, Het cafépersoneel draaide overuren, de terrassen zaten, ondanks de regelmatige dreiging van regen, bomvol. Met name bij het podium bij ca fé Het Amstelhoekje en café De Pieper aan de Weststraat, waar vier regionale bands het publiek vermaakten, was er geen ontko men aan een slenterpas. Lange rijen voor de pinautomaat, dien bladen vol drank en een door dringende fritesgeur bepaalden de sfeer. Een eindje verderop passeerden ruim honderdvijftig klassieke vierwielers tijdens een concours d'élégance, om na een korte in troductie naar het Hofplein te rijden voor een pronksessie. Daar probeerden autogekke pa pa's hun telgen te interesseren voor al het glimmende materi aal. In veel gevallen lukte dat niet. Want de friteskraam, aan de rand van het plein, was voor de meeste kleintjes véél interessan ter. AXEL - Een 68-jarige wielren ner uit de gemeente Hulst is gis terochtend om 10.50 uur met verwondingen aan zijn hoofd per ambulance naar het zieken huis in Terneuzen gebracht. De man reed in een peloton over de parallelweg van de Langeweg in Axel, komende uit de richting van de Kinderdijk. Door nog onbekende oorzaak kwam de man ten val. Reuzetrots is het Bevelandse echtpaar op zijn woning en het mag er graag mee pron ken: mooie tuin, sitiaakvol in gerichte vertrekken. Een aantal weken geleden viel op de modieus vormgege ven deurmat een brief, waarin de komst werd aangekondigd van een functionaris, die de waarde van het pand moest schatten om te komen tot een actueel tarief je in het kader van de WOZ-belasting. Dat was schrikken. Het echt paar verkeerde ivekenlang in tweestrijdzouden ze de tuin laten verslonzen teneinde de taxateur op een dwaalspoor te brengen? Zouden ze de com fortabele fauteuils tijdelijk vervangen door een paar gam mele keukenstoelen; scheuren in de schuur suggereren? Schraperigheid won het van pronkzucht en-aldus trachtte het echtpaar de fraaie woning het aanzicht te geven van een nederige stulp. De functionaris kivam, zag en zweeg. Niet veel soeps, dacht het paar hem te zien denken toen hij het tuinhek weer ach ter zich sloot. Niet veel soeps? Er schemerde opluchting in hun blik. Maar wie heel goed keek zag toch vooral gekrenkte trots.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53