Israel gooit schroom van zich af Vlissingen mist ticket proftoernooi PZC Ilyo de Loos heeft niet stilgezeten Boogschutters naar de Spelen Lucky Ajax tegen Zeelandia Middelburg Korfballers TOP nog kansrijk na winst 24 Kruiningse wielrenner derde in Ronde van Kwadendamme Bekerwinst gaat voorbij aan Smerdiek Dieleman boekt tweede zege vrijdag 21 mei 2004 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Ajax-vedet- ten van weleer doen morgen Zee land aan. Lucky Ajax is te gast op sportpark Veerse Poort in Middelburg, waar 's middags een vriendschappelijke wed strijd wordt gespeeld tegen Zee landia Middelburg. De bekendste spelers bij de Am sterdammers zijn Simon Taha- mata, Sjaak Swart, Bryan Roy, Edo Ophof en Gerrie Mühren. Lucky Ajax bestaat uit Ajacie- den die hun actieve loopbaan hebben beëindigd, maar nog re gelmatig bijeenkomen en tij dens jubileumvieringen of ande re festiviteiten van amateur clubs nog tegen een bal trappen. De ploeg, die onder de bezielen de leiding staat van Sjaak Swart, speelt per seizoen zo'n vijftien wedstrijden. FC Dauwendaele Lucky Ajax was in 1993 voor het laatst actief in de provincie. Toen werd het 20-jarig jubileum van FC Dauwendaele opgeluis terd. De Middelburgse formatie verloor destijds met 4-2. Danny Blind behoort normali ter ook tot de selectie van Lucky Ajax, maar hij ontbreekt mor gen in Middelburg. Blind is met Ajax Al actief op een internatio naal toernooi in het Achterhoek- se Terborg en moet daarom ver stek laten gaan. Toch blijven er volgens de organisatoren nog voldoende grote namen over, zo als Sjaak Swart, Simon Tahama- ta, Bryan Roy, Keje Molenaar en Genie Mühren. De ontmoeting op sportpark de Veerse Poort begint om 16.00 uur. Voor en tijdens de wed strijd zijn er tal van activiteiten gepland. Zo zal voorafgaand aan het duel een speler van Ajax de bekers uitreiken aan de win naars van het jeugd toernooi, dat eerder die dag wordt gehouden. Tijdens de pauze van de wed strijd Zeelandia Middel- burg-Lucky Ajax krijgt Zeeuws topscorer Chiel Maranus van Domburg de PZC-trofee over handigd. door Roeland van Vliet KWADENDAMME - Wielren ner Pieter Israel viel bij de junio ren regelmatig aan, in zijn eer ste jaar als amateur is hij echter nog een beetje te afwachtend. Al meerdere malen had de Krui- ninger goede benen, maar steeds miste hij de slag. Gisteren, tij dens de 51e Ronde van Kwaden damme, keek hij eens niet de kat uit de boom en viel aan. Maar meer dan een derde plaats zat er niet in. De achttienjarige Israel legde het gistermiddag na tachtig kilo meter in de sprint af tegen Mi chel Sijmens uit Rucphen en Raynold Smith, een Zuid-Afri kaan uit de plaats Table View. Israel ging al aan vóór de laatste bocht, op zo'n 500 meter voor de finish, maar zag hoe zijn mede vluchters langs hem suisden. „Ik moest wel proberen iets te forceren. Als ik niet was aange gaan, was ik sowieso derde ge worden. Nu heb ik het tenmin ste nog geprobeerd", zei Israel. De jonge wielrenner van ZRTC Theo Middelkamp was wel de beste Zeeuw in Kwadendamme en kwam voor het eerst op het podium tijdens een criterium voor elite/beloften. „Ach, zo bij zonder is dat niet hoor", relati veerde Israel. „Ik rijd nog met zo lang in deze klasse mee." Dat hij niet eerder bij de eerste drie kwam, heeft hij toch vooral aan zichzelf te wijten. Hij reed in voorgaande koersen eenvou digweg niet aanvallend genoeg. Maar gisteren gooide hij de schroom van zich af en sprong GOIRLE - De cup ging omhoog, maar de kopjes bij Smerdiek om laag. Niet de Thoolse voetbal sters, maar tegenstander Braak huizen 2 haalde gisteren in Goir- le de districtsbeker binnen. Smerdiek verloor de finale met 3-2 en werd opnieuw tweede; net als in de competitie. Het predikaat 'eeuwige tweede' is op Smerdiek echter niet van toepassing. Het vrouwenelftal heeft zich de afgelopen jaren een groeibriljant getoond. Ze ven jaar geleden is het team van de grond (vijfde klasse) opge bouwd en inmiddels ligt er in Sint Maartensdijk na drie kam pioenschappen een aardig fun dament; top tweede klasse. De architect daarvan heet Wim Scherpenzeel. „Alle kernen van Tholen zijn vertegenwoordigd in dit team", zegt hij met gepas te trots. „Elk jaar worden we een stukje beter." Tegenwoor dig komen er zelfs speelsters van buiten Tholen bij Smerdiek voetballen, zoals bijvoorbeeld Tamara van Boven uit Goes en volgend seizoen Emmy Molhoek van Kloetinge. Bekerwinst was een welkom ex traatje geweest, maar in Goirle bleek dat gisteren een trapje te ver. Niet dat Smerdiek zo veel minder was dan Braakhuizen 2, maar de opponent had twee snel le, handige aanvalsters die het verschil maakten: Nicole van Tuel en Kim de Pruyssenaere. Zij maakten ook de doelpunten. Smerdiek zorgde ook wel voor gevaar, maar de snelheid van Anne Hage en de geslepenheid van Tina Dujakovic konden het elftal niet dragen. Dujakovic zorgde vlak voor rust wel voor de gelijkmaker (1-1) met een ho ge bal over de kleine Braakhui- zen-keepster. In de 66e en 71e minuut schroefden de twee Braakhuizen-spitsen de score echter op naar 3-1. Onverwacht kwam Smerdiek nog terug in de wedstrijd. Vijf minuten voor tijd maakte invalster Ilse Polder man de aansluitingstreffer en in de blessuretijd werd een inzet van Dujakovic miraculeus uit het doel gehouden. Wat Nieuwdorp, Wemeldinge, De Meeuwen, Kogelvangers, Gastel, WIK'57 en Ba vel in de beker niet lukte, kregen de Braakhuizen-reserves uiteinde lijk wel voor elkaar. Opnieuw moest Smerdiek genoegen ne men met een zilveren plaats. na veertig kilometer met vijf an deren weg. De kopgroep, met daarin ook John van de Vreede uit Krabbendijke, bouwde een •maximale voorsprong op van 25 seconden. De zes werkten goed samen, maar hielden het niet tot het einde vol. Vier kilometer voor de streep kwam een groep van negen achtervolgers bij de het leidende sextet. En juist op dat moment demarreerde Israel weer, die de aanvallend rijden de profs Jacky Durand en Ludo Dierckxens als zijn grote voor beelden ziet. Sijmens en Smith waren echter zo slim de jump ook te maken en zij troefden de Kruininger in de laatste honderd meter af. Wil- co Jonker uit Burgh-Haamste- de, die vooral de smaakmaker was in het eerste deel van de koers, finishte als eerste van de achtervolgende groep. Daarin bevonden zich ook Michel Rom- mers uit Kruiningen (achtste) en Danny Schaut uit Sas van Gent (elfde). Francois Franse, de plaatselijke favoriet en drievou dig winnaar van de omloop in zijn dorp, finishte voorin het pe loton. Tijdrijden Israel kon goed leven met zijn derde plaats. Van een teleurstel ling wilde hij niet weten. Hij vindt de wedstrijd van komende dinsdag belangrijker en hoopt dat hij dan wint. Dan is in zijn woonplaats Kruiningen het dis trictskampioenschap tijdrijden. Een plek bij de eerste drie is goed genoeg voor afvaardiging naar het NK, maar de jonge ren ner wil meer. Vorig jaar, toen hij nog bij de junioren zat, won hij de districtstitel en werd hij zevende op het NK. Nu rijdt hij weliswaar een niveau hoger, maar toch acht hij zich wel weer kansrijk. Hij ziet Rabobankren- ner Stef Clement als zijn groot ste concurrent. De wedstrijd voor amateurs A over zestig kilometer werd in Kwadendamme gewonnen door de Middelburger Tjitte van de Buijs. John Akkermans uit Ril land (tweede) en Johnny van dei- Klooster uit Lewedorp (derde) schaarden zich bij hem op het podium. De Terneuzenaar Wilfried Raas was de snelste bij de amateurs B. Na veertig kilometer finishte hij voor Glenn van Gessel uit Heinkenszand en Ad Valentijn uit Sint Willebrord. Het peloton jaagt op de koplopers in de Ronde van Kwadendamme. foto Mechteld Jansen Multiculturele ploeg brengt de antropoloog in Ruud Pennings boven door Rudy Booqert VLISSINGEN - Zeker wel las tig met zo'n groep allochtonen werken? Hoe vaak Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings die vraag wel niet op zich afge vuurd heeft gekregen. Zijn ant woord ligt op het veld. Superi eur kampioen van de vierde klas se en gisteren in Goirle door hoofdklasser UNA pas na straf schoppen beroofd van een ticket voor de Amstel Cup voor profs. De gemêleerde spelersgroep van Vlissingen heeft de antropoloog in Pennings naar boven ge bracht. Hij heeft zich verdiept in de rituelen en gebruiken van zijn spelers en heeft ze als een sluitend tenue aan elkaar ge ritst. Aan de Irislaan is dit sei zoen een bruisende cocktail ont staan uit Aziatische, Afrikaan se, Zuid-Amerikaanse en Euro pese ingrediënten. Ruud Pen nings was de chef-kok van dit multiculturele recept. „Ik wil alles van de culturen van mijn spelers weten, want daar kan ik gebruik van maken. De Afrikaanse jongens zijn bij voorbeeld heel volgzame types. Als je bij wijze van spreken zegt; ga "s op je kop staan, dan doen ze dat. Dat kun je in het veld op een makkelijke manier gebruiken. De Hindoestaanse en Surinaamse jongens zijn qua ka rakter erg op familie gericht. In die culturen kun je niet met de botte bijl hakken. Bij Moluk- kers, bij wie belijdenis en ritue len. een belangrijke rol spelen, geldt hetzelfde." „Veel trainers stellen in zo'n multiculturele groep juist heel strakke regels op. Wij hebben natuurlijk ook regels, maar met respect voor de achtergronden van de spelers. Ik probeer de spe lers iets mee te laten krijgen van eikaars achtergronden. Dan kun nen ze begrijpen waarom ie mand er op zondag bijvoorbeeld een keer niet is. Als je dat be spreekbaar maakt, wordt de ac ceptatie groter. En acceptatie is de basis van samenwerking." In zijn derde jaar als hoofdtrai ner heeft Pennings geoogst met Vlissingen. En dat schenkt hem veel voldoening. „We hebben een unieke situatie bij Vlissin gen", vindt hij. „We hebben een familiesfeer gecreëerd, met een grote saamhorigheid. 'Wel moei lijk zeker om de spelers in de winter te laten trainen', hoor ik wel 's. De afgelopen twee seizoe nen hebben we in de competitie ongeslagen de tweede periode gewonnen en die valt in de win ter. Dat zegt voldoende." Dit seizoen won Vlissingen in re gen, storm, sneeuw en zonne schijn zelfs alledrie de periodes (en daardoor vanzelfsprekend de titel) en tussendoor bleef het ook als enige Zeeuwse ploeg overeind in de districtsbeker. Onderweg werden de hoger aan geslagen clubs Patrijzen, Zierik- zee, Rillandia en ASWH 2 onder de voet gelopen. Gisteren werd aan dit indrukwekkende rijtje bijna hoofdklasser UNA toege voegd, maar een verloren straf- schoppenserie (toch een on-Ne- derlandse traditie) voorkwam dat. Daardoor miste Vlissingen een rentree in het professionele bekertoernooi, waaraan het be gin jaren negentig voor het laatst deelnam. De vooruitzich ten waren gisterochtend om ne gen uur niettemin hoopgevend. Bij de loting werd Vlissingen ge koppeld aan de tweedeklassers Dongen, Triborgh en Rossum. Daardoor liep het de hoofdklas sers ASWH en UNA en eerste klasser DBS (uiteindelijk win naar) mis. Na een 1-0-zege op Dongen (doelpunt Abubakar Kourou- man) en een 1-1-gelijkspel tegen (Advertentie) Stel je eigen team samen en win leuke voetbalprijzen. Vanaf 12 juni kun je f* meespelen met het 'PZC EK spel'. Inschrijven kan vanaf 5 juni. Voor meer informatie kijk vanaf 1 juni op www.pzc.nl of in de krant van 5 juni door Lucien Roelandt AXEL - Ilyo de Loos was giste ren op het concours hippique van de ruiterclub Axel dé prijs pakker met zijn zeges in de klas se Z en ZZ bij het springen. Ver sierd met liefst vier oranje rozet ten mocht de Nederlandse jeugd- international Stephanie de Frel het Axelse bos als de koningin van de dressuur verlaten. Het was een tijd stil rond Ilyo de Loos. De stylist uit Hulst was de laatste maanden afwezig op Zeeuwse concoursen. In Axel bleek dat De Loos beslist niet stilzat. Met zijn springkanon Na dir won hij na een spannende barrage de klasse ZZ. Met zijn Kassandra in de klasse Z be wees de ruiter uit de Reinaerd- stad dat het met de opvolger van Nadir goed zit. De Loos kreeg de winst niet ca deau. Sandy Perdaen toonde zich in het basisparcours met Nonnevanck ruim twee sneller dan De Loos met Nadir. Met een foutloze barragerit en de super snelle tijd van 36.21 leek het voor de amazone uit Sas van Gent kat in het bakkie. Met zijn tijd van 35.79 bewees De Loos dat de Pachat-zoon weer fit is. „Met haar tijd dwong Sandy mij tot korte wendingen. Dat hield wel risico's in, maar met Nadir in deze vorm. is dat geen pro bleem", stelde De Loos. Tevredenheid Hij had meer reden tot tevreden heid. In de klasse Z stuurde hij Valk's Kasandra eveneens naar het oranje erelint. Met een fout loze barragerit strafte hij een foutje van Han Wattel met Mo- rentes in de beslissende ronde meedogenloos af. Een overwin ning waarmee de G-Ramiro Z dochter Valk's Kasandra het in haar door Ilyo de Loos gestelde vertrouwen beloonde. „Kasandra is een paard met veel techniek en vermogen. Maar dressuurmatig moet het nog beter. Als je haar wat terug neemt, begint ze meteen te vech ten en daardoor maakte ze in het verleden nogal wat fouten. Nu ze in Heikant staat, train ik haar iedere dag. Dat doet haar kennelijk goed, want sinds ik haar in de Z-klasse rij, is zo stukken vooruit gegaan. Ik heb in haar veel vertrouwen." De teleurstelling van het verlies in de klasse ZZ werd voor San dy Perdaen duidelijk goed ge. maakt door haar zege in de klas. siek omloop van de klasse L. Met Silhouette wist zij in de bar rage als enige het strafblao blank te houden. In de klasse B bewees Caroline de Munck dat de orgamsatiebe- slommeringen geen probleem be- hoeven te zijn om een goede prestatie neer te zetten. De pet- ningmeester van de Axelse Orar- jeruiters stuurde in de barrage van de klasse B Quick met eer. foutloze rit naar de zege. Na haar buitenlandse uitstapje met de Nederlandse dressuurse- lectie naar Frankrijk en Duits land en de internationale junio renwedstrijd in Helden was Stephanie de Frel weer eens var. de partij in eigen streek. De pa; vijftienjarige jeugdinternatio- nal stelde daarbij de hoogge spannen verwachtingen van haar aanhang niet teleur. Mei 67.33 procent stuurde ze de vier voeter Narwick in de eerste proef van de klasse Z2 naar de overwinning. In de tweede proe! was voor de vwo-leerlingeende Balzflug-zoon 65 procent vol doende om de concurrentie ach ter zich te laten. „Het gaat lekker", stelde De Frel. ..In de internationale weo- strijden van Samuur en Duis burg zat ik in alle proeven in de prijzen. In Helden werd ik doe coach Jan Peters geselecteerd voor het landenteam en wonna we de wedstrijd. Elke wedstrijd scoorde ik boven de vijfenzestig procent. Zondag rijd ik met dj selectie een wedstrijd op het in ternationaal concours in Eindho ven. Dan volgt er nog een selec tiewedstrijd in Kootwijk. Daar na worden de vijf combinaties bekendgemaakt die Nederland gaan vertegenwoordigen op hei EK in Denemarken. Dus het wordt spannend. Als ik de vorm weet vast te houden, geef ik me toch wel een kansje voor hel EK-team" Rossum was het duel met Tri borgh al beslissend voor de pou lewinst. Met die eerste plaats was Vlissingen al zeker geweest van een startbewijs voor het proftoernooi, maar het duel ging kansloos verloren tegen het vlot combinerende Triborgh (2-1). Kruisfinale Met die tweede plaats moest Vlissingen een kruisfinale spe len tegen de nummer drie uit de andere poule; UNA. Vlissingen liep na drie zware duels op z'n tandvlees, maar counterde ver rassend naar een voorsprong via Khalid Boufrahi. Nog voor rust maakte UNA, vorig jaar beker winnaar door een 1-0-zege op Hoek, gelijk. Die stand bleef ge handhaafd, ook in de verlen ging, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Vlissingen-doelman Mohammed El Bekkaoui stopte twee straf schoppen, waardoor de laatste strafschop van Sander Goedege- buure de beslissing kon breng en. Hij schoot echter op de lat. Toen Valentino Blommaert de zestiende strafschop in de serie miste, was het bekeravontuur van Vlissingen meteen voorbij. De club was in goed gezelschap, want ook hoofdklasser ASWH miste kwalificatie. De vier tick ets gingen uiteindelijk naar be kerwinnaar DBS. Triborgh, UNA en Dongen, dat in de vijf de ronde ternauwernood langs De Meeuwen kwam. ARNEMUIDEN - Het korfbal - duel TOP-Korbis werd op 8 mei na een blessure van de scheids rechter na 58 minuten bij 10-10 gestaakt. Omdat de clubs in de tweede klasse G nog competitie- belangen hebben, werd woens dag het restant van 12 minuten gespeeld. TOP won met 13-11. Daarmee heeft de ploeg van trai ner Blaas de Ridder een scena rio geschapen voor een boeiend competitieslot. Immers, TOP is nog kansrijk voor de titel en pro motie. „Waarschijnlijk niet voor de titel", denkt De Ridder, „Kans op promotie is er zeker." Morgen valt de beslissing. Vóór de laatste speeldag is de stand: Merwede 18 punten, ODO 18 punten, TOP 17 punten. TOP ontvangt ODO, Merwede krijgt het veilige Ventui-a Sport op be zoek. Het uitduel bij ODO lever de een 15-14-zege voor TOP op. TOP begon sterk tegen Korbis en had na drie minuten succes toen Leon Kloet een strafworp benutte: 11-10. Kloet maakte er vijf minuten voor tijd zeil' 12-10 van. Na 12-11 in de 68< minuut werd het spannend maar in dezelfde minuut zorgde Petra de Ridder voor 13-11 VLISSINGEN - Mountainbike ster Mirjam Dieleman (23) hcefl gisteren de eerste wedstrijd om de Wallonia Cup in het Bel gische Namen gewonnen. Dieleman bereidde zich gisteren voor op de wereld bekerwed strijd van volgende week ui Houffailize, dat ook in België ligt. Voor de Vlissingse was hel haar tweede zege van het sei zoen. Joël Dieleman, haar 21-ja- rige broer, werd vierde bij de mannen en derde bij de belof ten. Nehemia Paardenkoper uil Oostkapelle werd in Namen# tiende in de open categorie. Zijn broer Alexander kwam ten val van onze sportredactie BRUSSEL - De Nederlandse re- curvers Wietse van Alten en Pie ter Custers hebben zich tijdens het EK handboogschieten in Brussel verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. Van Alten had genoeg aan zijn plaats bij de laatste zestien, Cus ters mag naar Athene omdat hij in Brussel de laatste acht, welis waar via een barrage, haalde. Custers had bij de internationa le organisatie FIFA al een quo- Wietse van Alten tumplaats afgedwongen, maar moest om die in Athene indivi dueel te kunnen invullen ir Brussel wel bij de eerste tien ein digen. Dat lukte. Sterker, Cus ters sleepte gisteren een bron zen medaille uit het vuur. Waar Van Alten in de kwartfinale werd uitgeschakeld door de Deen 'Lind, moest Custers pas bij de laatste vier buigen voor de Italiaan Galiazzo. In de troostfinale versloeg hij vervol gens de Zweed Petersson. Peter Elzinga veroverde de Euro pese titel bij het compound. Dt schutter uit Almere versloeg gis teren in de finale van de niet-olympische discipline de Italiaan Stefano Tosco me' 118-115. Elzinga noteerde tien keer het maximale puntenaan- tal (10) en twee negens. He' brons ging naar Fred van Zul- phen uit Eerde. Hij versloeg^ de strijd om de derde plaats ce Noor Morten Boe: 1X6-115- Van Zutphen moest met zijn laatste pijl een maximale score behalen om brons te pakken. Dat lukte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 50