fietsers onder de loep Falcon Boete 750 euro voor hardrijder Vaartochtje in Week van de Zee fongerenraad Borsele houdt enquête onder scholieren over schoolroutes Werkstraf voor kinderporno Brandstichting in paardenstal Handsfree moet ook op trekker George Baker op Hemelpop Schipper gewond door kookvocht zeeuwse almanak Taxatie Tien jaar stoom in Goes 0113-315649 nvpzc.nl wil redactie pzc.nl stbus 314460 AA Goes ,d en Midden-Zeeland: 0113-315520; "I-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. rijdag 21 mei 2004 editie Bevelanden-Tholen outdoor camping jeans schoenen skates hengelsport Walstraatpromenade 68 4381 GE Vlissingen tel: 0118-441478 THE FALCON STORE FOR MORE MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 66-jarige inwoner van Goes voor het bezit van kinderporno tot 240 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Bij de Goesenaar werd 19 september vorig jaar in zijn wo ning kinderporno op de harddisk van zijn computer en diskettes aangetroffen. In totaal ging het om 542 beeldfi les. De rechtbank hield in de uitspraak rekening met de leeftijd van de man. THOLEN - In een paardenstal aan de Nieuwlandseweg in Tholen is woensdagavond brand gesticht. De brandweer, die het vuur snel kon blussen, kon niet voorkomen dat een grote voorraad hooi en een aanhangwagen, verloren gingen. De paarden die in de stal wonen, ondervonden geen hin der van de brand; ze liepen in de wei. Het totale schadebe drag is nog niet bekend. MIDDELBURG - Ook een bestuurder van een trekker mag tijdens het rijden geen gsm in zijn hand houden. Dat bleek woensdag tijdens een zitting van de Middelburgse kantonrechter. De twintigjarige boer uit Kruiningen was door de politie gesnapt terwijl hij met zijn mobieltje zat te bellen. Opmer kelijk want hij had een carkit in zijn trekker gemonteerd en was in het bezit van een handsfree oortje. „Maar in ne gentig van de gevallen werkt dat niet." Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout vond het een opmerkelijk geval. „Ik moet toegeven dab ik tot voor kort niet op de hoogte was dat dit verboden was." De rechter wilde dan ook wel coulant zijn. Hij legde de agrariër niet het gebruikelijke transactiebedrag van 136 euro, maar slechts 100 euro boete op. Dooreward Boek hout; „Heeft u toch weer 36 euro verdiend." GOES - Met Groover, the Corner Cats, Skabadivers, The Blisters en, ouwe rot George Baker zijn gisteren vanuit een podium op de Goese Grote Markt Hemelpop afgeslo ten. Die dagen begonnen woensdag met het optreden van een aantal DJ's en werden gisterenmiddag opgevuld met quads: vierwielige motoren die voor sommige terrastij gers te veel herrie maakten maar voor anderen de voor- naamste reden waren om lekker te blijven zitten. George Baker bleek het ook zonder zijn Selection te kunnen. Zo als beloofd deed hij zijn oude krakers: Una Paloma Blan- ca en Little Green Bag uit volle borst. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Een automobi list uit Hellevoetsluis die op 23 januari van dit jaar in Rilland op de Oude Rijksweg 160 kilo meter per uur reed, heeft een boete van 750 euro gekregen. De supermarkteigenaar was in die tijd in het bezit van twee winkels in Hoogerheide en Helle voetsluis. Hij moest vaak in gro te haast heen en weer pendelen, waarbij hij nogal eens de gelden de maxima op de wegen over schreed. Zo zagen agenten hem op 23 ja nuari met hoge snelheid over de Oude Rijksweg ter hoogte van Rilland razen. Na correctie no teerden de agenten een snelheid van 160 kilomter per uur. Ter plekke mag niet meer dan 80 ki lometer per uur worden gere den. Het was niet de eerste keer dat de man de maximumsnelheid overschreed. Ook in september vorig jaar kreeg hij een flinke boete voor te hard rijden. En een rechter in Den Haag veroor deelde de man ook al eens voor een snelheidsovertreding. Al met al resulteerde het erin dat rechter B. Doorewaard Boek hout hem woensdag tot een flin ke geldboete veroordeelde: 750 euro. Het rijbewijs, dat hij sinds de overtreding kwijt was, mocht de automobilist weer terugkrij gen. De man verklaarde meteen niet in hoger beroep te gaan. „Ik heb m'n lesje wel geleerd." BRESKENS - Reddingboot Zee- manshoop van de KNRM in Breskens heeft in de nacht van dinsdag öp woensdag de gewon de 35-jarige schipper van de vis- kottcr BR 39 uit Breskens ge haald. De kotter Elena was ten noord westen van Westkapelle aan het vissen op garnalen. Tijdens het koken van de garnalen kreeg de in Nummer Een woonachtige schipper heet kookvocht over zich heen. De man liep tweede- en derde graads brandwonden op aan zijn nek, schouder, rug en ar men. De schipper is in Vlissin gen aan land gebracht en per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Gezien de aard van de verwondingen bleek het eergiste ren niet nodig de man naar een brandwondencentrum over te brengen. Reuzetrots is het Bevelandse echtpaar op zijn woning en het mag er graag mee pron ken: mooie tuin, smaakvol in gerichte vertrekken. Een aantal weken geleden viel op de modieus vormgege ven deurmat een brief, waarin de komst werd aangekondigd van een functionaris, die de waarde van het pand moest schatten om. te komen tot een actueel tariefje in het kader van de WOZ-belasting. Dat was schrikken. Het echt paar verkeerde wekenlang in tweestrijd: zouden ze de tuin laten verslonzen teneinde de taxateur op een divaalspoor te brengen? Zouden ze de com fortabele fauteuils tijdelijk vervangen door een paar gam mele keukenstoelen; scheuren in de schuur suggereren? Schraperigheid won het van pronkzucht en aldus trachtte het echtpaar de fraaie woning het aanzicht te geven van een nederige stulp. De functionaris kwam, zag en zweeg. Niet veel soeps, dacht het paar hem te zien denken toen hij hel tuinhek weer ach ter zich sloot. Niet veel soeps? Er schemerde opluchting in hun blik. Maar wie heel goed keek zag toch vooral gekrenkte trots. LEI» BEI VOOR EEN GRATIS UITGEBREIDE IIJNFOLDER :'«0/0494949 0.15/MIN1 OF KIJK OP erschiint ali-3 titels NRp Oagi/uöen (oplag»- 2 nr. i - - (Advertentie) MO I TIMBF.RLANI) GAASTRA 0 RIIG OR RIV F. R WOODS DIS THAT feeling home (voorheen Bouwman) KORTING Horraat 11-13, Zoutelande Tel. (0118) 566003 Zondags open fvMieke vander Jaqt - Jongeren vanuit de kernen de gemeente Borsele naar (hooi in Goes fietsen en terug, pen tal van gevaarlijke piek tegen. De Jongerenraad van heeft een prkeersveiligheidsenquête ge iden om te zien wat er moet Keuren om de fietsroutes veili maken. is nogal wat. Behalve dat primaat op veel kruispunten [Borsele 1 voor de automobilist 1 lijkt dat ook in Goes vaak het De jongeren stellen boven vast dat auto's vaak door licht rijden en fietsers bij afslaan geen voorrang ge- n.- 'keuringen ia 200 jongeren met een ge- "i leeftijd van 17 jaar ben de enquêteformulieren ggestuurd. Ze steken ook de hand in eigen boezem: rijden zonder licht, met z'n drieën naast elkaar rijden, of door rood licht lopen of rijden, heeft bijna 90 procent weieens gedaan. De helft heeft weieens een bekeu ring gehad of zelf twee. Het ei gen gedrag beoordelen de jonge ren met een 7, dat van anderen met een 6. Ze ondervinden er hinder van als anderen met meer dan twee naast elkaar rij den of niet uitkijken tijdens het oversteken. Hoewel ze met z'n allen 102 ver schillende gevaarlijke punten weten te noemen, vinden de jon geren de route naar school rede lijk vejlig. Meer dan de helft heeft weieens een ongeluk zien gebeuren, iets meer dan een kwart was daar zelf bij betrok ken. Twee belangrijke fietsrou tes springen er als gevaarlijk uit: Borssele-'s-Heerenhoek- Heinkenszand- Goes en Elle- woutsdijk-Oudelande-'s-Gra- venpolder-Goes. Het kruispunt Drieweg-Clara's (Advertentie) ün afvast in de voetbalsfeer mei Knoir Wereld- bovendien kans op één van de vijl vakanties jwrhien- in elke adieverpakkmg van de naar Portugal tijdens hel EK! Ga dus snel naar tolugese Foinello vind je een gratis wedstrijd- de winkel voor de actieverpakking! zodat je thuis de slanden kan bijhouden. Bom apetite! (Eet smakelijk!) «et de kraskaart in de actieveipakking maak je oeie ocne loopt tot 7/uni 2004 GOES - Weinig fantasie was er gisteren in Goes voor nodig om je op de set van een oude film te wanen. Tijdens de Nationale Stoom treindag, die vanzelfsprekend ook in het museum van de Stoom trein Goes-Borsele werd gevierd, ging alles net als vroeger. Locomo tieven stonden zuchtend en steunend te wachten om te vertrekken, perronchefs bliezen op hun fluitjes, kruiers haastten zich alle kan ten op en zware wissels werden omgetrokken. Wie wilde kon ook nog zelf een rol spelen op het stationnetje. Behalve de Stoomtrein dag viel er bij de SGB nog wat te vieren: het tienjarig bestaan. Daar om duurt het feest niet één dag, maar vier dagen. Tot en met zondag blijft de film draaien met de mogelijkheid er een rol in te spelen. Op alle dagen is er op gezette tijden livemuziek, foto Mechteld Jansen door Anita Janse VLISSINGEN - De kans om een zeehond te zien is groot. Sommi ge passagiers hopen zelfs op een ontmoeting met piraten. Tijdens de Week van de Zee organiseert het Schelde Informatiecentrum boottochtjes op de Westerschel- de. Gisteren werd de eerste rond vaart gehouden. De Stad Terneuzen ligt in de Vlissingse haven geduldig te wachten tot de passagiers aan boord zijn. Boven zee hangt een lichte mist, maar met een beetje geluk is die zo verdwenen. Schipper Alexander de Vries verdwijnt in de stuurhut en even later is het gebrul van de motoren te horen. De Stad Ter- neuzen moet even haar draai vinden, maar kiest dan vastbera den het ruime sop. Eenmaal buitengaats wordt de snelheid van het schip opge voerd. Er is nog een flinke tocht voor de boeg. Dan is schalt de stem van gids Angelique cle Cock door de luidsprekers. Het valt niet mee om boven het ge brom van de motoren uit te ko men, maar na wat gepruts aan de microfoon kan De Cock uit leggen dat we langs de Hooge Platen varen en dat onze schip per en zijn vrouw hier vanoch tend nog een zeehond zagen lig gen. Dat hoeft ze geen twee keer te zeggen. De verrekijkers wor den meteen op scherp gezet. Maar hoe dicht De Vries het werd door de Spanjaarden om de scheepvaart richting Antwer pen en Middelburg in de gaten te houden. Rammekens heeft nog meer historie, zo blijkt uit de verhalen van de gids. Het be ruchte 'Gat van Rammekens' was na de inundatie van Walche ren uitgesleten tot een gat van 750 meter breed, zodat het bijna niet te dichten was. Teleurgesteld Het duurt nu niet lang meer of de bekende skyline van Vlissin gen doemt weer op. Aan boord zijn Marja Horrevoets en haar zoontje Victor een beetje teleur gesteld. „We hebben geen zee honden gezien", legt Marja uit. „Maar het was toch leuk om eens wat verder op de Schelde te kijken." Marja en haar zoontje fietsen ie dere dag langs het Kanaal door Walcheren en kennen een hele boel boten. „Het is altijd leuk om te kijken of we een boot al kennen", vertelt Marja. Victor zou later best zeeman willen worden. „Ik vind boten leuk, vooral pira tenschepen", zegt hij. Hij is waarschijnlijk de enige die het jammer vindt dat wc die van daag niet hebben gezien. Tot 30 mei vaart de Stad Terneu zen nog een aantal keer uit, van uit Breskens, Terneuzen, Vlissin gen, Walsooorden, Hansweert en Hoedekenskerke. Kaarten zijn verkrijgbaar via de VW's in de opstapplaatsen. Nu bij het Wereldgerecht Portugese Fornello van Knorr een gratis EK wedstrijdschema en maak kans op een vakantie naar Portugal! schip ook langs de zandplaat stuurt, er is geen zeehond te zien. Zijn manoeuvre levert schipper De Vries wel een waar schuwing op van de Verkeers- centrale in Vlissingen, maar daar lijkt hij niet van onder de indruk. „Ze houden je altijd goed in de gaten", zegt hij. Even later gaat de marifoon in de stuurhut weer over. Stad Ter neuzen, hoort u mij? Ziet u die grote tanker rechts van u?" De kolos is inderdaad niet te mis sen, maar je weet het maar nooit. Met acht knopen vaart de Stad Terneuzen vooruit. Het schip is inmiddels overgestoken naar de kust van Zuid-Beveland en passeert De Kaloot, het strandje bij Borsele. Even later vaart de boot langs Fort Rammekens, dat in de Tachtigjarige Oorlog gebruikt Ter hoogte van de Hooge Plaaten gaan de verrekijkers op scherp als de gids meedeelt dat hier in de Westerschelde pas nog een zeehond gezien is. foto Lex de Meester Pad in Heinkenszand staat bo venin de topnegen van gevaarlij ke punten. Volgens de Jongerenraad zou daar een rotonde moeten ko men, stoplichten of een maxi mumsnelheid van 50 kilometer per uur. Een rotonde op het kruispunt bij de Zwaakse Weel zou ook geen overbodige luxe zijn. Van de Bimmelsweg door de Poel naar Goes zou een fiets pad moeten komen omdat slui pend autoverkeer de verbodbor den blijft negeren en gewoon van en naar Goes blijft stuiven. Oversteken bij de Buys Ballot straat in Goes blijft volgens de scholieren een hachelijke aange legenheid, net als bij de stoplich ten bij 's-Gravenpolder. De ver keerslichten zouden beter moe ten worden, afgesteld. Ook het kruispunt Nassau- weg-Heinkenszandseweg wordt als gevaalijk ervaren: te hoge struiken en te snelle auto's. De Jongerenraad vindt dat het college van Borsele de zaak moet aankaarten bij de Goese collega's omdat veel gevaarlijke punten in die gemeente liggen. Bijna alle scholieren voelen wel wat voor een veilig punt onder weg, waar ze kunnen schuilen, een band kunnen plakken of even kunnen bellen. De Jonge renraad pleit voor een proefpro ject op een van de twee gevaar lijkste routes of op allebei Nieuw: Weight Care Drinkmaaltijd! Vervang nu ook eens een maaltijd door Weight Care Drinkmaaltijd! Een lekkere maaltijdvervanger met slechts 200 kcal én toch alle voedingsstoffen die je voor een gezonde levensstijl nodig hebt. Kant-en-klaar en verpakt in een 8-hoekig pakje (met een rietje) Verkrijgbaar in de smaken Vanille, Bosvruchten en Mokka, 330 ml per pakje. Weight Care Drinkmaaltijd smaakt koud het lekkerste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33