[sraël negeert veroordeling VN PZC Kantine De Braakman afgebrand VS onderzoeken aanval Irak .>21-22 IDKV Auto SHOWROOMMODELLEN 2-OAAGSE. ...EN ZITMEUBELACTIE Ecoi PZC neerzet offensief tegen Palestijnen in de Gazastrook voort ubbers hoopt ipsnel einde /N-onderzoek F 7 t/m 9 11 iw zaak Oproep aan alle merkartikel-fabrikanten Mary Dresselhuys overleden Het zweten is weer begonnen 18 VC Vlissingen mist Amstel Cup 1 ■nnnze redactie buitenland (E\V YORK - Ondanks de temationale kritiek op li Israëlische offensief in [Gazastrook. heeft Jeruza- ;m gisteren zijn militaire iperatie voortgezet. Bij de óngste aanvallen op het Pa- stijnse vluchtelingen - impbij Rafah kwamen ze er zeven mensen om. leVeiligheidsraad van de Vere nde Naties had een dag eerder ^Israëlische optreden in de iszastrook veroordeeld. De Bd riep Jeruzalem in een reso- (je verder op een einde te ma- aan het slopen van huizen iRafah. In de verklaring wordt ig uitgesproken over de huma- itaire situatie in de Ga- istrook. Door de sloop van hui- ai zijn volgens de VN 1600 Pa rijnen dakloos geworden. Israël toonde zich teleurgesteld 'de weigering van de Vere- Staten hun veto over de re- e uit te spreken. Washing- 7 geldt als de trouwste andgenoot van de joodse staat, lothield zich van stemming. In tl verleden spraken de Amen- eren in de regel hun veto uit ffresoluties die Israël bekriti- rm. Israëlische VN-ambassadeur ferman verweet de VN-raad sn actie te ondernemen als er raélische doden vallen. Hij be- thuldigde de raad met de reso- itie het teirorisme te stimule- 3i De topdiplomaat verdedig- het optreden in Rafah, dat fASHINGTON - De Hoge Com- lissaris voor de Vluchtelingen, bud Lubbers (65) hoopt dat d onderzoek van de Verenigde aties naar een tegen hem inge- tode aanklacht van seksuele timidatie zo snel mogelijk fibbers zei dat gisteren na af- Ïvan zijn rapportage aan de Veiligheidsraad in New ork over de vluchtelingensitua- in Dafur in Sudan. De Micr-baas sprak gisteren met s Kofi Annan over Da- «r Hij en Annan hebben er eer- er telefonisch over gesproken, ban beloofde hem toen te be- orderen dat de zaak niet te Mg zou duren. gens anonieme bronnen in Amerikaanse krant New ork Times zou Lubbers een me- werkster in haar billen heb- geknepen bij het verlaten in zijn kantoor. Het VN-onder- Jek wordt uitgevoerd door een iteme dienst, die rapporteert in Annan. Hij beslist over even- fêle sancties. Lubbers' man- at loopt eind 2005 af. GPD Advertentie VACATURES Bent u de medewerker financiële administratie waar v.d. Doel, Koole en vd. Want Advocaten naar zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. aan Egypte grenst. Hij stelde dat het kamp voor Iran, de mili tante beweging Hezbollah en Pa lestijnse terreurgroepen een be langrijk knooppunt voor wa pensmokkel uit Egypte is. Met hun offensief willen de Israë liërs definitief een einde maken aan de smokkel door tunnels. De plaatsvervangende Ameri kaanse ambassadeur bij de VN, Cunningham, verdedigde het stemgedrag van Washington. Hij zei dat de vrede en veilig heid niet gebaat zijn bij de Israë lische acties van de afgelopen dagen. Toch wilde Washington niet instemmen met de resolutie omdat daarin onvoldoende reke ning is gehouden met de 'con text' van de militaire operatie, zei Cunningham. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Powell, verklaarde op zijn beurt dat het Israëlische optreden het vredes proces in het Midden-Oosten niet bevordert. Volgens waarne mers betrof het de zwaarste kri tiek tot nu toe van de regering in Washington op de acties van Jeruzalem in de Gazastrook. De Palestijnse Autoriteit toonde zich tevreden over de resolutie. De hoofdraadgever van de Pales tijnse leider Arafat zei dat de in ternationale gemeenschap de 'misdaden' van Israël op duide lijke wijze veroordeelde. Bij het jongste optreden van. Israël zijn volgens Palestijnse getuigen ra- ketaanvallen en grondacties uit gevoerd. Tweederde van Rafah zou inmiddels onder Israëlische controle staan. Woensdag zijn bij de Israëlische beschieting van een protestmars in het kamp ongeveer tien men sen gedood. In totaal kostte de Israëlische interventie in Rafah deze week al aan ruim veertig Palestijnen het leven. Gisteren is bij een aanval van het Israëlische leger een lokale Hamasleider omgekomen. Dit hebben Palestijnse bronnen ge meld. ANP/RTR/AFP pagina 5 Barghouthi schuldig bevonden Axelse Vlakte blijft leeg De brandweer was snel ter plekke, maar kon niet veel meer doen dan de kantine op de camping gecontroleerd laten uitbranden. door Raymond de Frel HOEK - Kantine-frituur 't Tref punt op camping De Braakman tussen Iloek en Biervliet is gis teravond tot de grond toe afge brand. Er vielen geen gewon den. De brand onstond rond half ze ven, toen ongeveer 75 mensen in het volledig houten pand aanwe zig waren. „We stonden frites te bakken, toen opeens de vlam in het af zuigsysteem vloog", vertelde Ri chard Vermeulen van 't Tref punt. „Wij hebben er gelijk voor gezorgd dat alle mensen het ge bouw verlieten, waarna we de brandweer hebben gebeld. Die was hier heel snel, maar de boel stond echt in no time helemaal in brand. We hebben vier brand blussers leeggespoten, maar dat heeft niet meer geholpen. Uitba ter Bram van den Brink vulde hem aan: „Maar het voornaam ste is dat er geen gewonden zijn gevallen." Het totale schadebe drag is nog onbekend. LPG-tank De brand trok veel bekijks van aanwezige campinggasten. De politie sloot de nabijgelegen rijksweg 61 ter hoogte van de camping tijdelijk in beide rich tingen af. De brandweerkorpsen uit Hoek, Terneuzen, Sluiskil en Biervliet zagen al snel dat het gebouw niet meer te redden was en lie ten het daarom gecontroleerd uitbranden. Extra zorg was er voor een LPG-tank aan de ach terzijde van het gebouw, die diende als voeding voor de snackbar. De tank werd continu koel gehouden. Vermeulen stelde dat door de brand voor veel mensen een stukje nostalgie is verdwenen. Dat is in elk geval zo voor Pa trick Dieleman en Heike Krüper uit Philippine, die op 18 juni hun trouwfeest in de kantine wilden geven. „Mijn schoonbroer belde om te zeggen dat de kantine in brand stond. Hij haalt wel vaker flau we grappen uit, maar voor de ze kerheid gingen we toch maar even kijken. Wij hebben elkaar hier leren kennen, daarom wil den we hier zo graag feesten", reageerde een geëmotioneerde Krüper. van onze redactie buitenland BAGDAD - De Amerikaanse strijdkrachten beginnen een on derzoek naar een Amerikaanse aanval in het westen van Irak, waardoor woensdag ruim veer tig mensen omkwamen. Volgens Iraakse bronnen vuurden Ameri kaanse gevechtshelikopters ra ketten af op een huis waar een huwelijksfeest werd gehouden. De buitenlandse coalitietroepen stellen dat het een doelgerichte aanval op een bolwerk van op standelingen betrof. Zij beves tigden gisteren dat daarbij 41 mensen zijn gedood. De Amerikanen zouden door buitenlandse strijders onder vuur zijn genomen. Volgens een woordvoerder zijn in het huis in het dorp Qaim onder meer Syri sche passen en grote geldsom men gevonden. Een lid van de Iraakse regeringsraad vermoedt dat de Amerikanen zich hebben vergist. Zij zouden vreugdescho ten van de bruilofsgasten voor een aanval van rebellen hebben gehouden. Volgens een overlevende was de Amerikaanse aanval echter 's nachts na het feest toen ieder een sliep. „Zeker door de belangstelling die de media voor deze gebeurte nis tonen, zullen wij de zaak nog eens gaan bekijken", ver klaarde de woordvoerder van de coalitietroepen, Kimmitt. Vol gens hem werd de aanval uitge voerd nadat het leger belangrij ke informatie ontving dat er in het bewuste gebied wapens wa ren gevonden. De Amerikaanse commandant van de betrokken divisie liet we ten dat hij niet de behoefte had om zijn verontschuldigingen aan te bieden voor het incident. „Hoeveel mensen gaan er nou midden in de woestijn, vijftien kilometer van de grens met Sy rië en 130 kilometer van de be woonde wereld een bruiloft vie ren", vroeg generaal Mattis zich af. „Het ging om volwassen man nen, laten we niet naïef zijn." Over de opnamen die later zijn vertoond van rouwende familie leden die onder anderen een kind begraven, zei Mattis dat hij de beelden niet heeft gezien. Hij stelde dat er 'nare dingen ge beuren in een oorlog'. Rode Kruis Na aanleiding van de gebeurte nis in Qaim veroordeelde het In ternationale Rode Kruis het 'ex cessieve geweld' dat de Ameri kaanse troepen volgens de hulp organisatie in Irak toepassen. Advertentie (Advertentie) (Advertentie) J zijn onze kantoren ii Middelburg en Zierikzee gesloten. HELEmnRL <B) HYurmni Zie verderop in deze krant J JJj Al-U Ij supermarkten Op de bon of op de pof? De actrice Mary Dresselhuys is woensdagochtend in haar slaap overleden. Zij stierf in haar huis in Amsterdam Dresselhuys, die tot op hoge leeftijd actief was en overal en altijd volle zalen trok, was 97 jaar oud. Zij gold vooral als de grande dame van de komedie. Dressel huys wordt op eigen verzoek in besloten kring begraven of gecremeerd. Creatief bouwen zonder welstandsregels, een Franse tekst over piercings en de vraag hoeveel klanten nodig zijn om een wasstraat bij een benzinestation rendabel te laten draaien. De eerste examenkandidaten moesten woensdag hun kennis weer op een keur aan on derwerpen loslaten. De komende weken volgen nog vele uren van lezen, luisteren en zweten. De voetballers van VC Vlissingen hebben gisteren in de fi nale van het bekertoernooi van het district Zuid 1 net naast een ticket voor deelname aan de Amstel Cup, het be kertoernooi voor profclubs, gegrepen. In de be slissende wedstrijd tegen hoofdklasser UNA ver- Jê loren de vierdeklassers na penalty's. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 6; Economie: 7, 8 9; Zee land: 13, 14, 15, 17 en 19; sport: 21, 22, 23 en 24; Auto: 25 en 27; Redactie Reactie: 32 (Advertentie) foto Camile Schelstraete Dieleman bleef wat nuchterder. „We zullen iets nieuws moeten zoeken, maar natuurlijk gaat de bruiloft gewoon door", zei de Philippinenaar. „Maar zo gaaf als het hier zou zijn, zal Het waarschijnlijk niet meer wor den." JDJ zjjffl jiüriJJjJÜ VRIJDAG ZATERDAG1 MEI MEI 2 DAGEN DUBBELE INRUIIPRIJS VOOR UW OUDE ZITMEUBELEN. Het schendt de internationale mensenrechten, aldus het Rode Kruis in Bagdad. In juli 2002 werden de Amerika nen beschuldigd van de beschie ting van een bruiloft in Afgha nistan. Daarbij vielen destijds 48 doden. De Amerikaanse strijdkrachten zeiden na onder zoek dat de actie terecht was, omdat Amerikaanse troepen on der vuur waren genomen. Twee maanden geleden kwamen zes leden van een Iraakse fami lie om toen Amerikanen ten noorden van Bagdad tijdens een huwelijksfeest een aanval uit voerden. ANP/AFP/RTR pagina 4 militairen gelaten onder dreiging van aanslagen pagina 5 Amerikaan veroordeeld voor mishandeling in Irak DAAR KOMT WONEN TOT LEVEN! Zandweg 1b, Kruiningen Tel. (0113) 38 26 26 j 1W KRANT VOOR ZEELAND Neem nu een dB Vijf weken «oor 14,50 Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn Ipostlbankrekemngnummer Q PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Ir treft u nadere informatie aan 711688l'555530" CU Noteer mij voor een proef abonnement van 5 wéken voor 14.50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,45) O per kwartaal met automa tische incasso 56,60) per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1