scheldejazz Jong Ambon blijft op Kruitmolen PZC PZC Weerzien met heldin van toen 2004 Kermis Vrouwenpolder moet traditie worden 15 fC Dauwendaele woest over niet nakomen belofte gemeente Celstraf voor oplichter Weg dicht voor werkzaamheden Schipper gewond op schip Politie neemt rijbewijzen in Landelijke waardering voor Zeeuwse pop-cd agenda 4 5 6 juni, Terneuzen a( d,e \a<3er Boete 250 euro voor inrijden op caravan lezingen Workshop Sing It in Middelburg vrijdag 21 mei 2004 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag een 26-jarige inwoner van Vlissingen wegens flessentrekkerij, oplichting en verduistering tweëenhalf jaar gevangenisstraf opgelegd. Aan gedupeerden moet hij circa 80.000 euro schadevergoeding betalen. Een 26-jarige man uit Oost-Soubrug werd voor zijn rol veroordeeld tot 259 dagen gevangenisstraf, waarvan 180 dagen voorwaardelijk plus 240 uur werkstraf. Het onvoor waardelijk deel van de celstraf heeft hij al in voorarrest uitgezeten. De Vlissinger bestelde tussen februari vorig jaar en 11 januari dit jaar bouwmaterialen, cv-ketels, ag gregaten, verfproducten en gereedschap bij een aantal be drijven in Zeeland, Tilburg en Zoetermeer, zonder de goe deren te betalen. Ook zag hij kans om in naam van Bouw- groep Zeeland steigers te huren van Zeeland Supply uit Terneuzen om vervolgens de materialen achterover te drukken. Ook andere bedrijven werden op dezelfde ma nier de dupe van zijn oplichterspraktijk. De Souburger haalde meestal de spullen op. De Vlissinger geniet een re putatie op het gebied van vermogensdelicten. VLISSINGEN - Door werkzaamheden aan de riolering en de herinrichting van de Paul Krugerstraat is van aan staande maandag tot eind juli de Paul Krugerstraat tusen de Brouwenaarstraat en de Badhuisstraat in Vlissingen af gesloten voor verkeer. Ook parkeren is niet mogelijk Doorgaand verkeer wordt in die periode omgeleid via de Scheldestraat en de Badhuisstraat. BRESKENS - Reddingboot Zeemanshoop van de KNRM in Breskens heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de gewonde 35-jarige schipper van de viskotter BR 39 uit Breskens gehaald. De kotter Elena was ten noordwesten van Westkapelle aan het vissen op garnalen. Tijdens het koken van de garnalen kreeg de in Nummer Een woonach tige schipper heet kookvocht uit de garnalenkookpot over zich heen. De man liep tweede- en derdegraads brandwonden op aan zijn nek, schouder, rug en armen. De schipper is in Vlissingen aan land gebracht en per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Gezien de aard van de verwondin gen bleek het eergisteren niet nodig de man naar een brandwondencentrum over te brengen. De verwachting i£ dat hij ongeveer een week in ziekenhuis Walcheren in Vlissingen moet blijven. De viskotter is door een vervan gende schipper van de Zeemanshoop naar Breskens geva ren en afgemeerd. KRABBENDIJKE - De politie heeft gistermiddag vier rij bewijzen ingenomen na snelheidsovertredingen. Op de Oude Rijksweg bij Krabbendijke werd een 44-jarige mo torrijder uit Hoogerheide aan de kant gezet. Hij reed met een snelheid van 135 kilometer per uur, in plaats van de toegestane 80. Drie motorrijders (van 32, 33 en 52 jaar oud) uit de ge meente Tholen werden tevens aan de Oude Rijksweg aan de kant gezet. Een van hen reed 150 kilometer per uur: 50 kilometer te hard. De andere twee reden 131 kilometer per uur waar tachtig is toegestaan. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Ladies Circle Schouwen-Duiveland is onder scheiden met de landelijke Servi ce Bokaal. De serviceclub krijgt de prijs voor haar cd-project ten bate van de Stichting Thure- driht. De cd 'Liefs uit Zeeland' bevat elf covers, uitgevoerd door gere nommeerde muzikanten (38 in totaal) van Zeeuwse bodem, on der wie Marjon van Iwaarden, Danny Vera, The Juke Joints en producent/saxofonist Franklin Schieman. Het album werd eind december vorig jaar gepresen teerd in een oplage van driedui zend exemplaren. Met de verkoop is tot dusver der tigduizend euro binnenge bracht, aldus mede-initiatief neemster Elza Verwest-Schie man. Op de diverse verkooppunten in Zierikzee, Goes, Middelburg en Terneuzen liggen nog een aantal exemplaren. Wanneer alles over de toonbank is gegaan, komt de totaalopbrengst op 45.000 euro voor Thuredriht. Deze Schouw- se stichting stelt kinderen met kanker in de gelegenheid samen met hun familie een onbezorgde vakantie in Renesse door te brengen. De organisatie bezit voor dat doel een aantal huizen in de badplaats. Veiwest hoopt het totaalbedrag tijdens de spon sordag komend najaar aan de stichting te kunnen overhandi gen. De cd wordt volgens haar 'hart stikke goed ontvangen'. Het benefietproject van de Ladies Circle Schouwen-Duiveland heeft vanaf de geboorte van het idee tot aan de uitvoering drie jaar tijd gevergd. Die inspan ning, creativiteit en het resul taat zijn door de landelijke koe pel beloond met de jaarlijkse waarderingsprijs. De cd is ook nog te bestellen via het e-mailadres van de club: liefsuitzeeland@zeelandnet.nl. I STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 16.30 uur: Jazzgym vanaf 8 jaar; VW, 13.00 uur; Rondwandeling in het kader van de schildersweek; GRIJPSKERKE - Trapveld/JOP, 19.00 - 21,30 uur; Jongerenbus, Imkerij Pop- pendamme, 10.00 - 17.00 uur- Lente feest; MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00 - 23.00 uur: Inloop avond voor jongeren; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat/ Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur Hatha yoga en 10.35 uur Power yoga; Centrum. 9.30 -16.00 uur: De Ruyter Jaarmarkt; VROUWENPOLDER Centrum dorp, 10.00 uur: Vrouwenpolderse Dagen met ambachtenmarkten Ringrijden; Dorpsdijk, 14.00 uur: Optreden Djazzpe- rado; ZOUTELANDE - Pleintje Koets, 13.00 - 17.00 uur; Springskussen. (Advertentie) www.scheldejazz.nl Ü&S REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur VLISSINGEN - De zaak van een Vlissingse automobiliste die op een caravan was ingereden, liet woensdag bij de kantonrech ter maar weer eens blijken: een ongeluk zit in een klein hoekje. De 27-jarige automobiliste ver klaarde volmondig dat ze schul dig was aan het ongeval. Eind juni vorig jaar reed de vrouw in het holst van de nacht met de Mercedes van haar vader over de A58 richting Vlissingen. Het nachtelijke uur eiste zijn tol: de chauffeuse zat knikkebollend achter het stuur. Rond half vier knalde de vrouw in volle vaart op een auto met ca ravan. De Vlissingse gaf haar fout toe: ,,Het was vermoeid heid. Ik heb min of meer zitten slapen." De combinatie reed on geveer 80, de vrouw verklaarde rond de 120 kilometer per uur te hebben gereden. De ravage was enorm; de vrouw had de auto er tot halverwege de caravan in gereden. Maar er ger nog: de vrouw van het gezin in de voorste auto heeft sinds dien last van ernstige nekklach- ten. De familie wil dan ook fi nanciële genoegdoening. Daar gaat de kantonrechter niet over, liet rechter B. Doorewaard Boekhout weten. Hij veroordeel de de Vlissingse wel tot een boe te van 250 euro en vier maanden voorwaardelijke rij-ontzegging. Jan Willem van der Hoeven van het in ternationaal Christian Zionist Center spreekt zondagavond om 19.30 uur in het gebouw Go(o)d Times aan de Volta- weg in Vlissingen. Hij weidt uit over het volk Israël vanuit een bijbels perspec tief. Tineke Derks-Wessels (rechts) met Henriëtte Vaessen-van Berkel en Will van Berkel, die zij vijftig jaar geleden voor de trein van de spoorlijn tussen Delden en Hengelo haalde. foto Lex de Meester door Wendy van Til MIDDELBURG - Vijftig jaar ge leden redde Tineke Wessels in Hengelo samen met een andere vrouw twee kinderen van een aanstormende trein. Nooit heeft ze de kinderen terug gezien. Door een oproep in de Twent- sche Courant Tubantia kwam ze de kinderen van toen weer op het spoor. Gisteren zochten ze haar op in Middelburg, haar hui dige woonplaats. Een auto stopt voor de ramen. „Daar zijn ze." Mevrouw Derks-Wessels, zoals ze tegen woordig heet, staat al bij de voordeur om open te doen voor haar gasten. Ze krijgt een bloe metje. „Dat is wel het minste wat we kunnen doen", zegt Henriëtte Vaessen-van Berkel. De 67-jarige Tineke redde vijf tig jaar geleden het leven van Henriëtte en Will van Berkel. Zij liepen over het spoor en had den de trein van Delden naar Hengelo niet in de gaten. „Ik ben heel benieuwd wat jullie nog kunnen herinneren", zegt Ti neke. Henriëtte weet het niet al lemaal niet zo goed. „Ik was tweeënhalf jaar oud. Het meeste heb ik uit verhalen van anderen gehoord." Will weet er meer van dan zijn zus. „Ik was vier. Ik weet nog goed dat de spoorlijn was afge schermd door een haag. Maar op sommige plekken kon je er doorheen. Dat hebben we die dag gedaan. We zochten langs de spoorlijn naar mooie stenen die we in onze sokken stopten, want die hadden we uitgedaan." „Inderdaad", zegt Tineke. „Het was echt een heel lief tafereeltje om te zien." Mevrouw Derks fietste op 25 juni 1954 naar haar werk. Ze zag twee kleine kinderen lopen. Een vrouw die haar hond aan het uitlaten was, probeerde Will te pakken te krijgen, maar die liep de rails weer op. Tineke plukte Henriëtte snel van de rails, maar Will ging er van door, achterna gezeten door de andere vrouw. Tineke kon Will en de vrouw nog net op tijd voor de trein weg trekken. Spannend Tineke is vooral benieuwd waar om Will zich toentertijd losruk te en het spoor weer oprende. „Was je nu voor dat hondje van die andere mevrouw wegge rend?" „Nee hoor", vertelt Will met een ondeugende blik. „Ik denk dat ik het gewoon span nend vond dat de trein zo dicht langs mij zou rijden en wilde dat graag meemaken. Ik had waarschijnlijk niet over het ge vaar nagedacht." Henrïette is nieuwsgierig naar wat er gebeurde nadat zij en haar broer waren gered. Tineke: „Bij de overgang stonden een ambulance en de politie. Ik heb het verhaal aan de politie ver teld. Die andere vrouw was toen al weg. De conducteur heeft me zelfs nog uitgefoeterd. Of ik wel helemaal-gek was om met mijn kinderen op het spoor te gaan lo pen." Tineke vindt het fijn om over het voorval te praten. „Ik heb er vaak aan gedacht. Ik heb nu het gevoel dat alles nu op zijn plaats valt. Het is toch een stuk je afsluiting. Helemaal omdat ik jullie daarna niet meer heb ge zien." Henriëtte: „Ja, want stel je voor dat het anders was afgelopen. Mijn man zei al dat ik wat bloe men mee moest brengen. Zonder u was ik er misschien wel met meer geweest." Tineke kreeg vlak na de redding een penning van het Carnegie heldenfonds. MIDDELBURG - Zangeres Mar jon van Iwaarden en zanger Dicky Wattimena geven zondag 6 juni in het Middelburgse Mi- uitheater aan de Verwerijstraat 'ten workshop onder het motto 'Sing It'. Meisjes en jongens tussen de twaalf en zeventien jaar, die graag willen zingen. Idol willen worden, in een band zingen of dat willen gaan doen, meer van zingen willen weten of willen le ren hoe je meerstemmig moet zuigen, zijn tussen 12.00 en 17.00 uur welkom. Aan het einde van de middag is er een presentatie. Belangstel lenden kunnen zich tot 26 mei opgeven bij Jenny van Kampen van Scoop, 0118-682536 of nkampen@scoopzld.nl De workshop wordt gehouden tijdens de manifestatie Middel burg vól-koren, het grote zang festijn dat op zaterdag 5 en zon dag 6 juni voor de zesde maal wordt gehouden in Middelburg. Advertentie De Vrouwenpolderse Dagen bieden dit jaar voor het eerst ook kermisvermaak en als het aan initiatiefnemer Herman Nuijten ligt, zijn de attracties er volgend jaar weer. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - Herman Nuijten staat te glunderen naast de botsautoo tjes. De eigenaar van café de Lamme Goedzak heeft er hoogstpersoonlijk voor gezorgd dat er dit jaar ook kermis is tij dens de Vrouwenpolderse dagen. Het is dringen op de Dorpsdijk. Elk jaar is het rond Hemelvaart feest in Vrouwen polder. Markt, muziek en ringrijden wa ren altijd de vaste ingrediënten. Nu staat er om de hoek ook een kleine kermis. „Dat is nog nooit vertoond", zegt Nuij ten trots. Hij heeft het dorpscafé nu drie jaar. Met de exploitant van de botsauto's is hij al jaren bevriend, dus het lag voor de hand om de kermis naar het dorp te halen. „Ik help hem al vanaf mijn twaalfde. Zie je al die lampjes? Al die gaatjes heb ik ge boord, het zijn er 29.000." De bots auto-eigenaar heeft zijn familie meege bracht, daarom staan er nu ook een hijs- kraantjestent, een basketbalattractie en een blikgooikraam. De exploitant van de vliegtuigjesdraai- molen besloot op het laatste moment naar Zeeland te komen. „We gaan er alles aan doen om de kennis hier volgend jaar weer te krijgen en het jaar erop weer. Ik wil er een traditie van maken." En dat valt niet mee, want de concurren tie van andere plaatsen is moordend. „Dit is de 33e kermis in Nederland tij dens hemelvaart." De Vrouwenpolderse Dagen duren nog tot en met zaterdag. rNadia Berkelder MIDDELBURG - Voetbalvereni- ;in2 Jong Ambon blijft op sport- Lk De Kruitmolen. Op het park worden extra velden aange legd. Het bestuur van FC Dau- nendaele is woest. De club is al- [jjd beloofd dat Jong Ambon iou vertrekken. De ommezwaai is het gevolg van de grote bezuinigingsopera tie van de gemeente Middel burg. Het is goedkoper om Jong Ambon op De Kruitmolen te la ten, zelfs als er een extra kunst- grasveld moet worden aange legd- Het college van B en W ver wacht een kwart miljoen euro te sunnen besparen. Bovendien iunnen er op de eerder beoogde locatie voor Jong Ambon, sport park Voorborch, huizen worden gebouwd. Dat levert de gemeen te een voordeel van tachtigdui zend euro op. Dat geld wordt ge stoken in de Sportboulevard, bij bedrijventerrein Vrijburg. Op de sportboulevard wordt zowel de hockeyclub als de atletiekver eniging ondergebracht. Aan het project kleven nog veel finan ciële onzekerheden, die door wo ningbouw op de Voorborch voor een deel zouden zijn opgelost. Aan FC Dauwendaele is altijd beloofd dat Jong Ambon zou ver trekken van De Kruitmolen. De vereniging heeft een groeiend aantal leden en kampt met ruim tegebrek. Na jaren van discussie besloot de gemeenteraad twee jaar geleden dat Jong Ambon moest vertrekken naar een nieuw sportcomplex op De Mor- tiere. Kunstgras Vorig jaar bleek die verhuizing financieel niet haalbaar. Onder handelingen over verplaatsing naar De Voorborch liepen ver volgens vast omdat de twee par tijen het niet eens konden wor den over de aanleg van een kunstgrasveld. De belofte aan Dauwendaele wordt nu alsnog gebroken. Wet houder A. de Vries (sport) zegt dat hij geen andere keuze heeft. „Het is een besluit van de raad geweest dat ik niet uitgevoerd krijg. Met de normale budgetten lukt het niet. Ik durf de raad niet om een miljoen meer te vra gen." Het nieuwe plan voorziet in een uitbreiding met twee hal ve veldjes en de aanleg van een extra kunstgrasveld. Dat zou voldoende moeten zijn voor bei de clubs. FC Dauwendaele gelooft daar niet in. Volgens bestuurslid J. Kroon zijn de nieuwste plannen van de gemeente niet haalbaar. Het kunstgrasveld zou op de plaats van het oude honkbal- veld moeten worden aangelegd. Daaronder ligt een voormalige vuilstortplaats, met asbestres- ten. De vervuiling en de instabie le bodem leveren problemen op, voorspelt hij. Uitloopstrook Het capaciteitsprobleem van de club wordt door de nieuwste plannen bovendien niet opge lost. „Die twee pupillenveldjes heb ben onvoldoende afmetingen. Er is bijvoorbeeld geen uitloop- strook. Daar kun je dus niet op spelen." De gemeente wil dat de twee clubs het beheer van het sportpark gaan delen. Ook dat stuit op bezwaren. Dauwendae le wil het sportpark alleen in ei gen beheer nemen als het ook echt van die club alleen is. „Het is de zoveelste keer dat be loftes worden geschonden", zegt Kroon. „Het college heeft kenne lijk niet zoveel durf. Men durft de knoop niet door te hakken omdat Jong Ambon niet wil." Het bestuur van Jong Ambon wil nog niet inhoudelijk op de plannen reageren. Wel laat het weten niet afwijzend tegenover het voorstel te staan. De voetbal club heeft alle voorzieningen op het sportpark. Bovendien voel de de vereniging al weinig voor een verhuizing naar De Voor borch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15