geld opvang asielzoekers PZC En je financiert flexibel. Inrijverbod wordt massaal genegeerd Hulst moet harder optreden bij vorming van brede scholen Mimi's praatje werkt als medicijn Veel steun voor zondagopening bakkerij 15 Sen W Sluis vragen om 114.000 euro voor hulporganisatie Inlia Inzameling van kleding voor weeskinderen Tien tuinen in Waasland zetten poorten open Een nieuwe Zafira Maxx nu al vanaf 239,- per maand. woensdag 19 mei 2004 Advertentie gRmié van Stee tLl)IS - De gemeenteraad van iiuis moet op korte termijn een jtslissing nemen over de voort ging van de samenwerking utt de stichting Internationaal Vetwerk van Lokale Initiatie- |fn ten behoeve van Asielzoe kers Zeeland (Inlia). inlia ondersteunt schrijnende ge- rallen onder asielzoekers, die jjn uitgeprocedeerd of om ver schillende reden niet kunnen te nderen naar het land van her komst. De overeenkomst met de smeente Sluis loopt op 1 juni af. In tegenstelling tot de lande lijke overheid wil het college van B en W deze mensen niet in de kou laten staan en behoeden voor een zwervend bestaan of een leven in de illegaliteit. De doorkruising van het Rijksbe leid heeft tot gevolg dat de ge meente geen financiële midde len krijgt voor de opvang en be geleiding van de doelgroep. Daarom wagen burgemeester en wethouders de gemeenteraad een krediet van bijna 114.000 eu ro om de vervolghulpverlening door Inlia tot en met het eind van het jaar te kunnen uitvoe ren. Het gaat hierbij om het ver- IjnnrEuaène Verstraeten AXEL - Automobilisten nege- Kn massaal het inrijverbod toor motorvoertuigen op de Eer ste Verkorting bij Axel. Omdat ije weg niet op het actielijstje tan de politie staat, is de kans 4al overtreders een bekeuring krijgen bijzonder klein. De Eerste Verkorting werd eind vorig jaar gesloten verklaard voor doorgaand verkeer, omdat ie weg intensief werd gebruikt .alssluiproute. Enkel mensen die er wonen mogen nog wel ge bruikmaken van de weg. Verkeerstellingen van het water- snap wijzen echter uit dat dage lijks zo'n tweehonderd automo bilisten over de Eerste Verkor- rmgnjden die daar niets te zoe- sen hebben. Woordvoerster M. van de Pas van het waterschap zegt dat uit de tellingen nog geen harde con clusies mogen worden getrok- i. „Je kunt dat pas doen als je cijfers over een heel jaar hebt. Want mogelijk zijn ook de verschillende seizoenen van in vloed op het verkeersaanbod. Dat neemt niet weg dat het wel ceel triest is dat de wegafslui- r, door Frank van Cooten HULST - Het dagelijks gemeen tebestuur van Hulst moet zich in de toekomst wellicht wat har ier opstellen in de onderhande- lingen met schoolbesturen over ie vorming van een brede school. Wethouder P. Weemaes rei dat gisteravond in de verga- J van de raadscommissie Samenleving. Ondanks herhaalde pogingen de gemeente is het niet ge nikt het consultatiebureau on eer te brengen in de toekomsti- redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: °800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur lenen van onderdak, juridische ondersteuning of maatschappe lijke begeleiding. Familie In Sluis gaat het om hulpverle ning aan 69 mensen. De kosten hiervan bedragen op jaarbasis 195.000 euro. De betrokken per sonen bevinden zich in diverse procedures, waaronder medi sche trajecten na een afgewezen aanvraag voor asiel en bui ten-schuld regelingen. In het laatste geval gaat het om uitge procedeerde asielzoekers, die geen documenten krijgen van hun ambassade. Een familie (twee volwassenen en een kind) heeft inmiddels te horen gekregen dat een verblijfs vergunning voor onbepaalde tijd wordt verstrekt. De afhande ling door de Immigratie- en Na turalisatiedienst neemt echter lange tijd in beslag. Voor de ove rige personen is op basis van de huidige gegevens niets con creets te melden over zowel de duur als de uitkomst van de lo pende procedures. Het college van B en W geeft de voorkeur aan de ondersteuning van de 69 huidige schrijnende gevallen. Nieuwe instroom na 1 juni, waardoor de kosten hoger kunnen uitvallen, is hierdoor niet mogelijk. Voortzetting van het voorgestelde beleid betekent dat er volgend jaar 180.000 euro nodig is om de kosten te dekken. In 2006, 2007 en 2008 gaat het om respectievelijk 150.000, 100.000 en 50.000 euro. Inmid dels heeft Sluis een verzoek bij de provincie neergelegd om te onderzoeken of zij bereid is bij te dragen in de onevenredig gro- ting massaal wordt genegeerd." Uit de eerste tellingen blijkt dat gemiddeld zo'n 270 motorvoer tuigen per dag over de Eerste Verkorting rijden. „Als je het aantal aanliggende percelen als leidraad neemt, dan kan nog geen kwart echt bestemmings verkeer zijn", stelt Van de Pas. De cijfers zijn voor het water schap een verrassing. In het overleg met de politie over het actieschema voor dit jaar is dan ook geen controle op de Eerste Verkorting opgenomen. Overtre ders van het inrijverbod ont springen daarom tot nu toe de dans. „Aan het begin van het jaar wor den keuzes gemaakt en de poli tie kan dat schema niet zomaar op korte termijn veranderen", zegt Van de Pas. „Dus we kun nen er niet snel bovenop zitten." Overigens heeft de maatregel wel bijgedragen tot het deels te rugdringen van het sluipver- keer. Dat nam flink toe door de aanleg van een bussluis in de Hulsterseweg. Na de aanleg pas seerden dagelijks 525 motorvoer tuigen de Eerste Verkorting. Met het inrijverbod is dat gemid delde gedaald tot zo'n 270 au to's. ge huisvesting van De Schakel in Vogelwaarde. De Schakel moet een brede school worden. Het consultatiebureau zou daar een onderdeel van kunnen zijn. Deze vraag werd actueel in Vo gelwaarde toen bekend werd dat het consultatiebureau uit het dorp zou verdwijnen. Het schoolbestuur wilde echter geen onderdak bieden aan een consul tatiebureau vanwege ruimtege brek. Het consultatiebureau is inmid dels uit Vogelwaarde verdwe nen. Ouders uit dit dorp moeten voortaan naar Kloosterzande. R. Bertram van Progressief Hulst was zeer verbaasd toen hij in de laatste vergadering van de dorpsraad naar de uitleg van de architect van het nieuwe schoolgebouw luisterde. „Hij vertelde vol trots dat het hem was gelukt de tien lokalen 25 procent boven de maximale ruimtenorm te ontwerpen. Ik vraag me daarom af of het dus niet mogelijk was geweest een kleinere ruimte in de nieuwe school te reserveren voor het consultatiebureau. Maar ja, het besluit is genomen", zei Ber tram gisteravond in de commis sievergadering. Progressief Hulst geeft wel een signaal af. „De gemeente moet een duidelijker beleid over de brede school formuleren. Zodat in onderhandelingen duidelijk is waar een brede school uit moet bestaan. Een consultatie bureau is in ieder geval een must in een brede school." Ook wethouder Weemaes vindt het niet onderbrengen van het consultatiebureau in De Scha kel een gemiste kans. Het colle ge was bereid een extra bedrag uit te trekken voor het consulta tiebureau in de nieuwe school maar deze draad is door het schoolbestuur niet opgepikt. Als de school de deur niet open wil zetten voor het consultatiebu reau, is dat een gemiste kans voor de service aan de inwoners van Vogelwaarde." Weemaes gaf daarmee gisteravond aan dat het wat hem betreft inder daad beter kon in de onderhan delingen. „Wellicht moeten we in de toekomst harder optreden. Maar dat is nu niet de vraag. We hebben beleid, maar dat moeten we wellicht in de toekomst be ter uitdragen." Mimi Smet probeert ouderen die naar de dagbehandeling komen, op hun gemak te stellen. foto Camile SChelstraete door Frank van Cooten HULST - Mimi Smet uit Hulst babbelt graag. De Blaauwe Hoeve is daar blij mee. Mimi begeleidt ouderen die revalideren na een operatie. „Veel ouderen zijn zenuwachtig als ze voor de eerste keer naar de dagbehandeling in De Blaauwe Hoe ve komen. Ik stel ze op hun gemak." Een 85-jarige Hulstenaar krijgt nog steeds ieder jaar met zijn verjaardag een kaartje van Mimi. Ooit was hij ook een gast van haar. „Ik vind het best moeilijk als deelnemers aan de dagbehande ling op een gegeven moment worden ontslagen. Je bouwt toch een band met ze op. Ik probeer con tact te houden. Zoals bijvoorbeeld een kaartje." Ze praat enthousiast over haar werk. Dat enthou siasme is beloond. Op de dag van de zorg kreeg ze De BlaaUwe Hoeve Prijs van De Stichting Vrien den Van De Blaauwe Hoeve. „Omdat ze het medi cijn is voor de mensen", zei directeur L. Janse. Mimi Smet had 35 jaar geleden niet gedacht dat ze ooit nog eens De Blaauwe Hoeve Prijs in de wacht zou slepen. Na de opleiding tot ziekenver zorgende werkte ze tweeënhalf jaar in de Blaau we Hoeve. Vervolgens ging ze aan de slag in Ter Schorre in Terneuzen. Na zeven jaar vertrok ze om voor de kinderen te zorgen. Zes jaar later ging ze twee avonden per week aan de slag in De Blaauwe Hoeve als zieken verzorgende. „Ik kreeg weer kriebels. Toen er een vacature kwam voor de dagbehandeling hoefde ik niet lang na te denken. En dat is nu al achttien jaar geleden." In de dagbehandeling revalideren mensen die niet in De Blaauwe Hoeve wonen. De opzet is dat men sen zo lang mogelijk thuis kunnen blijven wonen. Deelnemers aan de dagbehandeling krijgen bij voorbeeld fysiotherapie, ergotherapie of logope die. De voortgang van de deelnemers wordt iedere maand door een team besproken. Gastvrouw Mimi Smet werkt met een groepje van vijf mensen. „Na de koffie neem ik ze mee naar bijvoorbeeld de fysio. Ook houd ik contact met het thuisfront. De mensen thuis willen natuurlijk ook graag weten hoe het gaat." te lasten die de opvang van uit geprocedeerde asielzoekers met zich meebrengt. Het voorstel om een krediet van bijna 114.000 euro beschikbaar te stellen om de samenwerking met Stichting Inlia Zeeland voort te zetten, komt donderdag 27 mei aan de orde tijdens de raadsvergadering. Aanvang 19.30 in de raadzaal van het Bel fort in Sluis. HULST - Mensen in Nood za melt maandag kleding in in de gemeente Hulst. De ingezamel de kleding wordt verkocht aan sorteerbedrijven in Nederland. De opbrengst gaat naar het weeshuisproject van Mensen in Nood in de Oekraine. Samen met de lokale stichting Slobozhanshchina zet de Kle- dingactie zich in voor hulp aan ruim 140 weeskinderen. Afgelo pen najaar is al begonnen met het opknappen van een leeg staand schoolgebouw. Dat is in middels voorzien van een nieuw dak, moderne leidingen en ven sters. Bovendien is begonnen met een ondewijsprogramma voor de kinderen. Er is echter nog veel geld nodig voor andere voorzie ningen, zoals een keuken, ont spanningsruimtes, een eetzaal, een gymzaal, een bibliotheek en een speeltuin. Wie overtollige kleding heeft, kan die maandag inleveren in Graauw, Kloosterzande, Koe wacht, Nieuw-Namen, Lams- waarde. Heikant, Sint Jansteen, Terhole en Vogelwaarde bij de parochiekerken. In Hulst kan bij de pastorie iedere laatste za terdag van de maand tussen 10.30 en 11.30 uur kleding inge leverd worden. In Clinge kun nen mensen terecht bij E. Bonte in de Gravenstraat 25. Behalve kleding zijn ook schoenen, huis- houdtextiel en dekens welkom. STEKENE - Tien tuinen in de Waaslandse grensstreek zetten komend Pinksterweekeinde hun deuren open voor het publiek. De deelnemende tuinen zijn open van 10.00 tot 18.00 uur en de toegang is gratis. De tuinen zijn toegankelijk op zaterdag 29, zondag 30 en maandag 31 mei. De verschillende tuineige- naren staan klaar om hun erva ringen met bezoekers te delen. Het evenement wordt gespon sord door Groei en Bloei en de gemeente Stekene. De deelnemende tuinen zijn Kayserhof, Voortstraat 57 Stek ene, The Rosegarden, Frans van Brusselstraat 83 Stekene, ge- meentetuin Stekene, Polenlaan 61, Rombouts, Trompwegel 25a Stekene, Van Nieuwen- huyze-Pauwels, Lijkveldestraat 47 St. Gillis-Waas, Segers, Kemphoekstraat 30 St. Gil lis-Waas. Vermeulen, Sint Ni- klaasstraat 192 St. Gillis-Waes, Martens, Stationstraat 99 St. Gillis-Waas, Panis, Sluisstraat 12 Verrebroek en Hof ter Sak sen, Bosstraat 101, Beveren. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Eigenaar P. van der Hoeff van bakkerswinkel Bakker Bart in de Terneuzense Noordstraat ondernam gisteren nog één poging om zijn zaak als nog op zondagmorgen te kun nen openen. Hij overhandigde burgemeester J. Lonink een sta pel lijsten met ruim elfhonderd handtekeningen van mensen die graag op zondagmorgen vers brood en gebak kopen. Drie weken geleden besloot de Terneuzense gemeenteraad een evaluatie over harmonisatie van de Win keitij den verordening af te wachten. Terwijl het vlak vóór de vergadering geregeld leek dat voedselverkopende win kels in het centrum van. de stad wél open mochten op zondag morgen. Afspraken Op aandringen van de kleine christelijke partijen (coalitie partners) herinnerde de PvdA zich op het laatste moment enke le afspraken uit het raadspro- gramma. Hoewel de sociaal-democraten wel onder die afspraak uit had den kunnen komen, besloten ze met de drie andere coalitiepar tijen (CDA, SGP en Christen- Unie) niet tegen het hoofd te sto ten. Ook al om de WD niet het Bakker P. van der Hoeff (links) en A. Stoffels (midden) bieden bur gemeester J. Lonink handtekeningen aan. foto Camile Schelstraete genoegen te gunnen een wig in de coalitie te drijven, gaf fractie voorzitter R. de Meyer toe. Van der Hoeff en zijn partner B. Kooijman voelden zich na de raadsvergadering slachtoffer van politieke spelletjes. „Ik wil geen partij tegen de ha ren in strijken. Ik wil alleen maar open om mijn waar te kun nen verkopen en mijn klanten van dienst te zijn. Maar ik voel me nu door de politici belem merd in mijn bedrijfsvoering", zei de bakker gisteren tegen Lo nink. A. Stoffels van Coördinatie en Management en 'trouwe klant' theaterdirecteur F. Lievens on dersteunden het betoog van Van der Hoeff. De burgemeester, zelf ook lief hebber van een vers broodje bij het zondagse ontbijt, kon echter niet meer beloven dan dat hij de handtekeningen aan de gemeen teraad overhandigt. „Ik kan een heroverweging van het standpunt nog eens warm aanbevelen. Maar het is uitein delijk wel aan de gemeente raadsleden of ze hun eerder inge nomen standpunt alsnog her overwegen." Je zoekt een auto die bij je past. Die net zo flexibel is als jij zelf bent. Dus kom je vanzelf bij de Opel Zafira. Die je nu ook nog eens heel flexibel kunt financieren. Tegen heel soepele voorwaarden. Want met een minimale aanbetaling rijd je nu al een nieuwe, uiterst complete Zafira Maxx voor slechts 239,- per maand. Meer weten? Kijk snel op www.opel.nl of ga vandaag nog langs bij de Opel dealer. Model Contante verkoopprijs Aanbetaling/ Krediet- Looptijd in maanden Zafira Maxx 1.6-16V 22.995,- 8.048,- 14 947,- 36 Zafira Comfort 1.6-16V 22.590,- 7.907,- 14.683,- 36 Krediet- vergoeding Eff. Rente op jaarbasis Maand- termijn Slot- termljn Zafira Maxx 1.6-16V 2.858,96 7.9% 239.11 9.198,- Zafira Comfort 1.6-16V 2.791,04 7.9% 234,39 9.036,- Hel fincnöeringsoonbco «adt oarg&cOen «or ten nev*e Opd Agfa, Memo en Zofiro ei geidt voor r»or«e erdes me» eer. u^rs* regstroftedohxn wr> 3! 20X Mcemoal eên fhcraertrig per lint 'Mrirxit oaröetdng 6 351 (drrv «uttorfrt'aog). looptjd 36 maarden. Max 20000 km pFrxrcering vio GM4C Ffxnoal Services en toetsing b- het BW in Tiet Tare'wvigngen voorbehouden.VTaog noar de voorwoorden bj de Opel dedee GerriddeW brandsJrfvertxuk en COyuKwt vdgens Ridtyi 1999/10QK Benzmawen Imsfier van 10,6 tot 13,3. Lsten/100 km- van 9,4 tot 75. COj grtjrt van 225 tot 180. Dieselmotoren IcmsAter. van 15,4 tot 15,9. liters/100 km: van 66 tot 6,3 COjyAm: von 175 tot W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55