enieten van monsternederlaag spurt Vastaranta raakt vrees kwijt in PZC Hitzfeld weg bij Bayern Delta Profronde staat los van tijdritplannen feyenoord gunt Bom en Nieuwenhuijse geen draaglijke cijfers (0-15) Björn Langeveld naar SSV'65 Fairplay Trophy voor Schalken Frank Arnesen treedt in dienst )ij Tottenham Valencia en strijden om Marseille Uefa Cup Nog vijf kandidaten Spelen 2012 Jaarlijkse prijs Blankers-Koen Henin in actie op Roland Garros Hendriks treedt af bij Roda JC Cruijff Prijs voor Sneijder tek naar eer. baan PZC ,j Kleintjes ^Rauke Boersma ^)ES - Ontluisterende cijfers, t een tevreden glimlach. 15-0 verliezen? Nee, dat is ^jt écht leuk. Maar goed, de genstander heette wel Feye- jjjud. Dus konden Adriaan -suWenhuijse en Paul Bom bij san afscheid van SSV'65 prima ■ven met de monsternederlaag. ft'e hebben dit seizoen vaak GOES - Björn Langeveld speelt lolgend seizoen voor de Goese aterdag-eersteklasser SSV'65. 5 ex-voetballer van onder eer Kloetinge was afgelopen seizoen niet actief op de velden, a zou eigenlijk naar hoofdklas- serHoekgaan. Maar vanwege al le commotie van de laatste tijd linnen die club, zag hij daar nu af en koos voor SSV'65. Ivind het voor Björn heel ver- jeend dat zijn overgang naar Heek niet is doorgegaan", zei Cees Houtepen, volgend seizoen trainer van de Goese eersteklas- r, gisteravond na de vriend- "schappelijke* wedstrijd SSV'65- Feyenoord (0-15). „Maar ik ben ïdheel erg blij dat hij nu naar SSV komt. Björn is een enorm waardevolle speler voor ons." Houtepen, nu nog trainer van fostkapelle (de club waar Lan geveld afgelopen seizoen train ee) kan nog vier nieuwe spelers ja de selectie van SSV'65 begroe- ia, Pim Bruins (Kloetinge), Peter de Jong (Patrijzen), Elco k Schipper (Yerseke) en Dennis aider Welle (Oostkapelle) spe- ki volgend seizoen ook op sport park Het Schenge. Daarnaast keert Maurice van de Hemel na ten jaar afwezigheid terug in de aleetievan SSV'65. Oostdijk (Terneuzense Boys), Paul Bom (stopt) en Wim Westenberg (lager elftal) keren niet meer terug bij SSV'65. en: „Al hoop en ver wacht ik dat Paul Bom nog wel op zijn beslissiiig terugkomt." verloren, maar nooit met 15-0", lachte de naar SKNWK vertrek kende trainer Adriaan Nieuwen huijse gisteravond, terwijl de spelers van Feyenoord werden bedolven onder honderden hand tekeningenjagers. „Sterker, ik verloor in mijn hele loopbaan nog nooit met zulke cijfers. Maar ach, het ging er vooral om dat spelers en toeschouwers zou den genieten. Nou, volgens mij heeft iedereen dat gedaan." Adriaan Nieuwenhuijse in ieder geval wel. En dat gebeurde de Kruiningse trainer afgelopen sei zoen zelden of nooit. SSV'65 kende een rampzalig seizoen, waarin handhaving in de eerste klasse pas op de laatste speel dag werd veiliggesteld. En tot overmaat van ramp werd er maandenlang ook nog eens aan zijn stoelpoten gezaagd. Slapeloze nachten „Een éénmansactie", vertelde Nieuwenhuijse zonder een naam te-noemen. „Er is gesugge reerd dat een aantal bepalende spelers niet meer met mij verder wilde, maar dat is pertinent niet waar. En gelukkig stond het be stuur ook vierkant achter mij. Maar ik geef toe, ik heb afgelo pen seizoen wel flink wat slape loze nachten gekend." Die zijn nu voorbij en Nieuwen huijse ziet niet om in wrok. „Ik vertrek hier met een goed ge voel. Gun de club ook het aller beste. Ach, nadat we ons in de uitwedstrijd tegen Altena had den veiliggespeeld, hebben de spelers me thuisgebracht en een soort ererondje met de bus door Kruiningen gereden. Dat tekent de goede verstandhouding. De wedstrijd van vanavond is een prachtige afsluiting van twee overwegend mooie seizoenen." Voor Paul Bom betekende de oorwassing tegen Feyenoord het einde van veel en veel meer ja ren op sportpark Het Schenge. 'Mister SSV', waagde ooit een uitstapje naar Goes, keerde vlot weer terug, maar zet er nu wer kelijk een punt achter. Tenmin ste? „Ik weet het, niemand wil geloven dat ik *stop", zei Bom gisteravond lachend. „Waarom niet? Tja, een jaar of zes terug heb ik ook eens aangekondigd dat ik zou stoppen, maar ik ging toen toch door. Misschien dat dat er mee te maken heeft." „Maar dit keer zal ik me niet be denken. Ik ben 34, heb een gezin met drie kinderen en moet op za terdag altijd haasten om de wed strijd te halen omdat ik 's och tends werk. Dat maakt dat ik het welletjes vind." Ook Bom genoot van zijn af scheid. „Ja, 15-0 is erg veel. Maar ach, dat maakt niet uit. Het is gewoon prachtig om te gen een ploeg als Feyenoord te mogen voetballen. Het leek steeds wel of ze een man meer op het veld hadden. En wij maar heen en weer rennen om te pro beren die bal eens een keer te on derscheppen. Vermoeiend, maar ik heb wel genoten." De ongeveer 2100 toeschouwers deden dat ook. Al duurde het vrij lang voordat het echt sfeer vol werd op Het Schenge. In de eerste helft leek het zelfs wel of er theater- in plaats van voetbal publiek langs de lijn stond. Heel af en toe klonk het geluid van een eenzame toeter, slechts zo nu en dan brulde er iemand wat en de negen Rotterdamse tref fers werden afgedaan met een even beleefd als kort applaus. Ambiance De organisatie droeg aanvanke lijk ook al niet echt bij aan het verhogen van de ambiance. De jonge fans wilden uiteraard vóór de reclameborden zitten, maar werden daar telkens weer weggebonjourd. En in de pauze mocht het in Feyenoord-outfit gehulde jonge grut het hoofd- veld zelfs niet betreden om zich voor een kwartiertje Dirk Kuijt of Ebi Smolarek te wanen. Het kon niet verhinderen dat het in de tweede helft toch nog gezellig werd. Maar de bom barstte pas echt na het laatste fluitsignaal. Scheidsrechter Uit- terhoeve had de fluit nog maar amper beroerd, of de Feyenoor- ders werden door honderden dol enthousiaste fans omcirkeld. „Kijk", zei Adriaan Nieuwen huijse toen het duel al bijna twintig minuten was afgelopen, „Dirk Kuijt is voorlopig nog niet in de kleedkamer." Ook Paul Bom keek de taferelen glimlachend aan. Nee, hij hoef de geen handtekeningen uit te delen. Maar hij had genoten. On danks de monsternederlaag. SSV'65-Fcyenoord 0-15 (0-9). 9. Smolarek 0-1, 11. Smolarek 0-2, 15. Lurling 0-3, 20. Kuijt 0-4, 22. Smolarek 0-5, 24. Buffel 0-6, 29. Buffel 0-7, 34. Kuijt 0-8, 44. Smola rek 0-9, 55. Buffel 0-10, 56. Kuijt 0-11, 59. Smolarek 0-12, 65. Kuijt 0-13, 74. 0-14 Kuijt, 79. Kuijt 0-15. Scheidsrechter: S. Uitterhoeve. Aantal toeschouwers: 2100. Selectie SSV'65: Wilfred Foley, Mi chel de Groote, Paul Bom, Yuri Baart, Peter Nieuwdorp, Francis Lokerse, Marcel Kole, Ronnie Hil- lebrand, Arjen Oostdijk, Christi- aan Boon, Stefan Paardekoper. Ri- ni van de Perk, Maurice van de He mel, Antoine Kunst, Remon Bal, Ferd Bazen, Pieter van Liere, Joey van der Hoeff. foto Dirk-Jan Gjeltema kansen, zeker als het dit weer blijft. Ik hoop alleen op wat meer wind, want dat is wel in het voordeel van onze ploeg. We zijn allemaal super in vorm, daarom wil ik het ook zo graag een keer afmaken." GPD DUSSELDORF - Sjeng Schal ken is bij de World Team Trop hy in Düsseldorf onderscheiden met de Fairplay Trophy. De Lim burgse tennisser kreeg de onder scheiding uit handen van de Zweedse oud-kampioen Stefan Edberg. Aan de verkiezing namen jour nalisten uit alle tennislanden en de captains van de deelnemende ploegen deel. De winnaar is een ambassadeur voor zijn sport, partner voor de media en vriend van spelers. Sjeng Schalken is de eerste Ne derlandse winnaar van de prijs die sinds 1988 jaarlijks wordt uitgereikt. Vorig jaar was de Amerikaan Todd Martin de win naar. In zijn dankwoord merkte Schal ken op dat hij de enige speler ter wereld is die dit seizoen is ge diskwalificeerd in een groot kampioenschap. Het gebeurde in Miami bij de Masters Series, nadat hem uit frustratie een or dinaire uitspraak was ontsnapt. Umpire Fergus Murphy, die hem in maart zonder pardon wegzond, wilde in Düsseldorf dolgraag met Schalken en de Fairplay Trophy op de foto. Schalken vond het best, want hij had in Miami al spijt van zijn daad en zei in Düsseldorf het incident nog steeds te betreu ren. ANP EINDHOVEN - Frank Arnesen wordt met ingang van het nieu we seizoen technisch directeur bij de Engelse club Tottenham ir. De Deen was in totaal negentien seizoenen in dienst ranPSV, waar hij diverse func ties vervulde, maar vertrekt daar omdat hij zich niet kon vin den in de nieuwe organisatie- structuur, waarin Guus Hid- MenSttenfbUj dat ik Finse Raborenner profiteert in Olympia's Tour van blunder Sloveen Ilesic mijn werkzaamheden kan ver in de beste competitie van de wereld", aldus Arnesen gisteravond. Arnesen wordt in Londen ver- Feyenoord-spits Dirk Kuijt (midden) houdt Marcel Kole van zich af en weet zich omringd door een overmacht aan spelers van SSV'65. antwoordelijk voor de totale routing, de jeugdopleiding en de aan- en verkoop van spelers voor het eerste elftal. De ex-spe- iff van onder meer Ajax en PSV «as al langer in gesprek met Tot tenham en bereikte gisteren een definitief akkoord. David Pleat was ook kandidaat voor de func tievan Arnesen. ANP van onze sportredactie NUNSPEET - De angst die Juk ka Vastaranta de laatste maan den in zijn greep had, is de jon ge Fin sinds gisteren kwijt. Vo rig jaar kwam de Rabo-jonge- ling tijdens de Tour de l'Avenir in een massasprint ten val. Hij brak een sleutelbeen en durfde van onze sportredactie GOTEBORG - Het Ullevi sta dion in Göteborg is vanavond het strijdtoneel voor de finale van de Uefa Cup. In de Zweedse stad staan Va- lencia, dat onlangs kampioen van Spanje werd, en het Fran se Olympique Marseille tegen over elkaar. Hieronder een overzicht van de weg die beide clubs bewan delden op weg naar de eind strijd. Dejveg naar de UEFA Cup-finale FC Valencia woensdag 19 mei Göteborg, Zweden Olympique Marseille CC Villarreal M (uil), 1:0 (thuis) Newcastle United 0:0 (uit), 2:0 (thuis) i Girondins Bordeaux ^Juify2:1 (thuis) Genclerbirligi gjuit). 2:0' (thuis) fesiktas Istanbul 32 (thuis), 2:0 (uit) KWARTFINALE LAATSTE 16 3ERONDE Maecabi Haifa (thuis). 4:0 (uit) Internazionale 1:0 (thuis), 1:0 (uit) FC Liverpool 1:1 (uit), 2:1 (thuis) D. Dnjepropetrowsk 1:0 (thuis), 0:0 (uit) Champions League A1K Stockholm -«(uil), 1:0 (thuis) Champions League na verlenging anp - bron: afp zich sindsdien niet meer in de groepsspurt te wagen. In de der de rit van Olympia's Tour, van Wateringen naar Nunspeet, raakte hij zijn vrees echter kwijt. De twintigjarige belofte uit de opleidingsploeg van Rabobank had zijn vierde seizoenszege ove rigens voor een deel te danken aan Aldo Ino Ilesic. De Sloveen gooide, in de veronderstelling te hebben gewonnen, te vroeg zijn armen in de lucht en zag Vasta ranta nog net voorbijsteken. Peter Möhlmann werd derde. Vastaranta nam dankzij de tien bonificatieseconden de leiding over van ploeggenoot Thomas Dekker. De Fin heeft vier tellen voorsprong in het klassement, Ilesic staat derde op acht secon den. Vastaranta: „Dit was een sprint die mij wel ligt. Het was draaien en keren in de finale, er kwam geen breed pak op de meet aan. In een dergelijk lint durf ik wel te spurten." Het Finse talent uit Tampere fietst al enkele jaren onder de vlag van de Rabobank. Als ju nior werd hij gescout, waarna hij tijdelijk introk bij Ra- bo-ploegleider Frans Maassen. Met zijn jeugdige uitei'lijk lijkt Vastaranta drie jaar later nog al tijd junior. Vandaar ook de kwinkslag van ploegleider Nico Verhoeven in Nunspeet nadat Vastaranta klaagde dat hij wat pijn in zijn keel had. „Hij zal wel de baard in de keel krij gen." Verderop baalde Peter Möhlmann. Zondag zat hij al re delijk stuk nadat hij tweede was geworden in de eerste etappe van Olympia's Tour, gisteren was zijn gemoedstoestand rond uit belabberd na wéér een neder laag in de eindsprint. De cou reur uit Apeldoorn wil koste wat kost goed presteren in Olym pia's Tour. Vorige week al won hij de afsluitende rit in de Ron de van Slovenië, maar de Axa-renner heeft zijn kaarten vooral gezet op de ronde in ei gen land. Groene trui Zijn derde plek van gisteren brengt hem aardig dicht in de buurt van de groene trui (voor het puntenklassement), maar daar is het Möhlmann niet om te doen: hij wil een keer de bloe men in de handen gednakt krij gen aan de eindstreep. Zondag kwam de neo-prof na een inhaal race in de eindsprint net tekort om Marvin van der Pluijm van de ritzege af te houden in Den Bosch, maandag probeerde hij tevergeefs de kopgroep te achter halen, en gistermiddag moest hij lijdzaam toezien hoe Vasta ranta zijn wiel net iets eerder over de finish wist te drukken. En dus was er weer een zucht. „Ik word er een beetje moe van", stak Möhlmann zijn teleur stelling niet onder stoelen of banken. „Ik kwam weer net te kort. Er zat een gevaarlijke knik in het laatste stuk en daardoor was het veel duwen en trekken geblazen. Mijn ploegmaat zat net iets te ver van voren. Als ik bij hem in het wiel had gezeten, was niemand mij voorbij geko men. Dat weet ik zeker. Maar ja, als, als, als. Daar koop je natuur lijk niks voor." Olympia's Tour duurt welis waar nog vijf dagen, maar de kansen op een massasprint ne men steeds verder af. „Het loopt steeds net fout, dat is heel zuur. Vooral vandaag, want ik ben ge woon niet op mijn waarde ge klopt. Maar goed, er komen nog MUNCHEN - Bayern München heeft besloten niet verder te gaan met trainer Ottmar Hitzfeld. De oefenmeester vertrekt na dit seizoen bij de Duitse recordkampioen. Algemeen directeur Uli Hoeness heeft dat gisteren bekendgemaakt in de krant Münchner Abendzeitung. „Ik heb het Ottmar verteld", aldus Hoeness. „Hij heeft het geaccepteerd." De verklaring komt na een week van speculaties over de toekomst van Hitzfeld. De coach lag onder vuur na een tegenval lend seizoen waarin de club al vroeg werd uitge schakeld in de Champions League (kwartfinale te gen Real Madrid) en in de nationale beker. Boven dien nam Werder Bremen afgelopen week de titel over van Bayern München. Hitzfeld is sinds 1998 in dienst van Bayern. Hij leidde de club naar vier landstitels en twee Duitse bekers. In 2001 won de gerenommeerde club ook de Cham pions League. In 1999 verloor Bayern in dat toer nooi in een dramatische finale van Manchester United (2-1 in blessuretijd). Hitzfeld had nog een contract tot het einde van 2005. Als opvolger wordt Felix Magath genoemd, die nu nog coach is van Stuttgart. ANP/RTR woensdag 19 mei 2004 LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité IOC heeft dinsdag in Lausanne vijf kandidaten geselecteerd voor de organisatie van de zomerspelen in 2012. Dat zijn Parijs, Londen, New York, Madrid en Moskou. Het IOC wees vier kandidaat-steden af: Istanbul, Leipzig, Havana en Rio de Janeiro. Op 6 juli 2005 wijst het IOC de organi sator aan tijdens het congres in Singapore. Parijs geldt dit keer als de uitgesproken favoriet voor 2012. De Franse hoofdstad miste de slag voor de Spelen van 1992 (Barcelona) en kreeg ook die van 2008 (Peking) niet toegewezen. ANP ARNHEM - NOCNSF stelt ter nagedachtenis van de re centelijk overleden legendarische Nederlandse atlete Fan ny Blankers-Koen een jaarlijkse sportprijs in. Die gaat de Fanny Blankers-Koen carrière-prijs heten. De sportkoe pel doet dit in overleg met atletiekbond en familie van de meervoudig olympisch winnares. ANP BEERSEL - Justine Henin zal haar titel op Roland Gar ros verdedigen. Dat heeft de nummer een in het vrouwen tennis gisteren in het Belgische Beersel verklaard. Henin kwam sinds begin april niet in actie door oververmoeid heid. ANP KERKRADE - Nol Hendriks (67) treedt af als bestuurslid technische zaken van Roda JC. De Limburger kiest daar mee voor de gezondheid van zijn vrouw, die ernstig ziek is. Hendriks zal in juli een nier afstaan voor transplanta tie. Zijn vrouw komt daardoor sneller in aanmerking voor een donomier. Hendriks heeft dat gisteravond in het NOS-programma Langs de Lijn gezegd. „Ik ben heel ge lukkig en trots dat ik het orgaan kan afstaan", aldus Hen driks. „Zeker omdat mijn vrouw nu weer gezond wordt." Hendriks was sinds 1981 bestuurslid technische zaken van de Limburgse voetbalclub. Ook was hij huisbankier en financierde hij vrijwel alle transfers. „Maar het is geen afscheid", aldus Hendriks. „Ik blijf be trokken bij de club als lid van de raad van commissaris sen." De ziekte van zijn vrouw, die al vijf jaar sukkelt met haar gezondheid, is een van de redenen waarom Hen driks terugtreedt. Ook het overlijden van voorzitter Theo Pickée, een zeer goede vriend van de textielmagnaat, speelt mee. ANP AMSTERDAM - Wesley Sneijder heeft de Johan Cruijff Prijs voor talent van het jaar gewonnen. De negentienjari ge middenvelder van Ajax werd verkozen door een jury van elf vooraanstaande personen uit het Nederlandse voetbal. Acht van de elf juryleden kozen voor Sneijder. PSV'er Arjen Robben won de prijs vorig seizoen. Sneijders ploeggenoot John Heitinga kreeg deze keer ook enkele stemmen. De jury bestond naast Cruijff uit Marco van Basten, Guus Hiddink, Johan Neeskens, Ronald Koe man, Foeke Booy, Ruud Gullit, Wim Jansen, Wim Jonk, Martin Jol en Willy Dullens. ANP door Frits Bakker MIDDELBURG - De organisa tie van de Delta Profronde kan nog twee jaar rekenen op de fi nanciële steun, maar de prof- koers staat los van de plannen voor een ploegentijdrit. Voorzit ter Lieuwe Rienstra blijft zich distantiëren van een officiële aanvraag bij de UCI. „Dat is een actie geweest van twee of drie mensen, niet van ons comité." Over die aanvraag zijn tal van misverstanden. Rini Wagtmans, de oud-renner die adviseur is van het comité, maar niet in de organisatie zit, zei gisteren bij voorbeeld dat hij geen officiële aanvraag heeft gedaan, maar een aanbeveling voor Zeeland „De aanvraag is door het comité zelf gedaan." Rienstra spreekt dat pertinent tegen. Binnen het comité is vol gens de voorzitter zelfs grote on enigheid ontstaan over de actie van Joop Bouman en Jelle Gem ier, die namens het bestuur een brief naar de UCI hebben ge stuurd. „Ik heb zelfs mailtjes ge kregen van bestuursleden (on der andere Ad Verburg), dat ze uit het bestuur stappen als we ons echt kandidaat zouden stel len." Veel geld nodig Rienstra: „Voor een ploegen tijdrit van de ProTour is enorm veel geld nodig. In de wandel gangen wordt een bedrag van 300.000 euro genoemd (en niet drieduizend, zoals gisteren abu sievelijk was gemeld). Wij heb ben al moeite genoeg om de Del ta Profronde rond te krijgen, dus een grote organisatie daar naast is niet haalbaar. Boven dien is zo'n wedstrijd, op een zondag nog wel en zo kort voor de Delta Profronde, organisato risch niet te realiseren." (Advertentie) Kijk op de advertentiepagina's Personeel op zaterdag. Ga naar www.pzc.nl Plaats zelf een advertentie op www.kleintjesmarkt.nl in de krant én op internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49