»ZC 'ilotproject biedt bouwstenen Letselschade? Zorgen om uitblijven groene inpassing wijken en bedrijven Forse straf voor negeren rijverbod Zierikzeese skaters volgen advies burgemeester op Hemelvaartsdag geopend okaal Sociaal Beleid heeft positieve conclusie voor accommodatiebeleid Even niet fietsen up Zeelandbrug MARÏfiMA PALS GROEP Kosteloos juridisch advies ALEXANDRIUM! 4300 euro voor Cliniclowns Samenwerking openbare scholen Bezwaren vliegveld afgewezen Politie pakt negen jongeren op IMog even en u weet dat u gerust iets met een ander kunt beginnen. zeeuwse almanak Gezondheid jjactie: 0113-315649 n».Pzcnl -al-redactie@pzc.nl Sus 31,4460 AA Goes -rtentie-exploitatie: Za en Midden-Zeeland: 0113-315520; iiws-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. ensdag 19 mei 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844- 1998 editie Schouwen-Duiveland wAli Pankow ERIKZEE - Het landelijke pi- ilproject Lokaal Sociaal Beleid jjdl de gemeente Schou- «ï-Duiveland bruikbare bouw den voor onder meer het toe- onislig accommodatiebeleid. ld dagelijks gemeentebestuur uil dat vast in de slotconclusie de afronding van dit project, onderzoeken in het kader iervan geven specifiek per sa aan wat de belangrijkste sornaarden zijn voor het be nd van de leefbaarheid. thouwen-Duiveland was een de vier gemeenten die aan landelijk pilotproject heb- deelgenomen. Het ministe- van VWS en de provincie «eland financierden ieder vijf procent tot een bedrag van I.OOO euro. De inbreng van de aneente bestond uit personele ióreng. felangrijkste doelstelling van tl project was het realiseren ra een voor Schouwen-Duive- ind passende en betaalbare so- ale infrastructuur, basis van de onderzoeken :kem die de Stichting Scoop het kader van dit project sfluitgevoerd, zijn enkele dui- ajke aanbevelingen gedaan, adviseerde Scoop de gemeen- Schouwen-Duiveland 'alles de kast te halen' voor een sde bereikbaarheid van voor sagen. Verder werd geadvi- sd tenminste één centrale ont- ffltingsplek per kern veilig te lellen en waar mogelijk de vrij- illige inzet voor het vereni- ngsleven te stimuleren, let behoud van die ene centrale ntmoetingsplek per kern is in- nddels zeer actueel geworden [OLUNSPLAAT - Het fietspad lier de Zeelandbrug is van dins- kï 1 juni tot en met donderdag ljuni gestremd. Pp die data wordt het asfalt op lê bewegende delen van het ppad weggehaald en ver- peuwd. Daardoor zal fietsen ge- «urende drie dagen onmogelijk ajn. Het borden en gesloten slagbo ren wordt de stremming duide- lijk gemaakt. Fietsen op de rijbaan is levensge vaarlijk en ten strengste verho len. Advertentie Hemelvaartsdag geopend van 10.00 - 16.30 uur in het kader van het bezuini- gingsproject 'Kiezen of Delen'. Kort samengevat komt dat erop neer dat de gemeente waar mo gelijk moet inkrimpen op haar bezit aan accommodaties. Wet houder R. van der Wekken (CDA) benadrukt dat de gemeen teraad daartoe al heeft besloten op basis van het onderzoek dat het bureau KPMG destijds uit voerde naar het functioneren van de nieuwe samengevoegde gemeente. Een van de conclusies was dat het totaal aan gemeente lijke voorzieningen niet in ver houding staat met een inwoner tal van circa 33.000 mensen. Inmiddels is de noodzaak tot in krimping van de kosten voor het onderhoud van gemeentelijke ac commodaties aanzienlijk groter geworden. De financiële vooruit zichten van de gemeente nopen tot een bezuinigingsoperatie van bijna 5 miljoen euro. Volgens het dagelijks gemeente bestuur zijn in de strategie om dit doel te bereiken de conclu sies van het pilotproject Lokaal Sociaal Beleid duidelijk meege nomen. Zo zal bij het besluit over het al of niet sluiten van dorpshuizen of gymzalen vooral de bereikbaarheid en de sprei ding van dit soort voorzieningen in de naaste omgeving doorslag gevend zijn. Verder zal getracht worden de voorzieningen die blijven voortbestaan multifunc- tioneler te gaan gebruiken. Het gemeentebestuur conclu deert in het eindverslag ook dat het project de aanjager is ge weest voor een strategisch ac commodatiebeleid, maar ook voor het besluit het dorpshuis Kerkwerve als lokaal service punt te gaan inrichten. Verder speelden de bevindingen vanuit dit project mee bij het besluit tot vorming van een Welzijns huis op Schouwen-Duiveland en tot het digitaliseren van de dorpshuizen. Het eindverslag be vat ook enkele adviezen voor an dere gemeenten die op vergelijk bare wijze handen en voeten wil len geven aan duurzame sociale ontwikkeling. Zo geeft het ge meentebestuur onder meer aan dat voor dit project voldoende tijd vrij gemaakt moet worden, dat vooral de burgers zelf aan het woord gelaten moeten wor den, dat een dorpsraad een be langrijk draagvlak kan bieden en dat de projectleider in staat moet zijn de verschillende ker nen gedetailleerd te analyseren. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het gesprek met burgemeester Asselbergs vorige week heeft de jongerengroep die graag een skatepark wil in Zie- rikzee, gestimuleerd krachtig door te gaan met de pogingen daartoe. De twee woordvoer ders Quinten Verseput en Arian de Vette leggen vanavond tij dens het raadsledenspreekuur hun gedetailleerde plannen voor aan de politieke fracties. „De burgemeester was wel posi tief hoor. Hij heeft in elk geval naar ons geluisterd en ons gead viseerd de hulp in te roepen van Jaap Elenbaas van de Stichting Jeugd", zegt Verseput. Zijn groep heeft dat advies direct op gevolgd. „Nou, en Elenbaas is helemaal positief. Hij heeft ons aahgeraden goed op papier te zetten wat we precies willen en goed na te denken over de plek waar we zo'n skatepark willen en ook uit te zoeken hoeveel het dan allemaal gaat kosten", ver telt De Vette. Streetskaters De initiatiefnemers zijn snel aan de slag gegaan. De groep be staat uit zeven leden, maar ver tegenwoordigt naar eigen zeg gen een achterban van circa der tig enthousiaste streetskaters. Het gaat om jongeren tussen de tien en twintig jaar uit Zierik- zee en omliggende dorpen. „Wij zijn dus streetskaters", bena drukt Verseput nog eens extra. Hij bedoelt dat het hen niet te doen is om een halfpipe, maar om skatetoestellen verspreid over een een wat grotere opper vlakte. Als voorbeelden noemt hij een fun box, quarterpipe, pi ramide, bank, stairs en rails. Die basisapparatuur bijeen zou een aantrekkelijk skateparkje opleveren. De jongeren becijfe ren de kosten op circa 28.000 eu ro. „Daar blijft het dan voorlo pig ook bij, want het materiaal waarvan die toestellen worden gemaakt, is zeer onder- houdsvriendelijk", weet De Vet te. Jeugdbeleid Hij weet ook dat het financieel bij de gemeente op dit moment 'niet zo perfect' gaat. De initia tiefgroep laat zich daardoor niet ontmoedigen. De leden hebben vernomen dat de gemeente ten- Streetskaters zoeken nu hun heil op het terrein voor de Nieuwe Kerk met als uitdaging de onderste treden van de grote trap. foto Marijke Folkertsma slotte specifiek voor jeugdbeleid een budget reserveert. Een skate park zou in hun optiek een van de mooie bestemmingen daar voor kunnen zijn. Van groot belang in het hele ver haal is het vinden van de ge schikte plek voor een skatepark. „Ergens waar we niet steeds weggestuurd worden", zegt Swen Blikman fel. De jeugdige skaters zoeken nu vrijwel dagelijks hun heil op het terrein voor de Nieuwe Kerk, maar zijn daar lang niet altijd welkom. „Als er binnen een cd-opname is, worden we wegge stuurd en als er zo'n quiltten toonstelling is, staat het terrein hier helemaal vol met auto's. Dan kun je dus ook niet ska ten". De halfpipe bij Scholengroep Pontes aan het Hatfieldpark biedt niet wat streetskaters zoe ken. „Bovendien is het daar al tijd heel erg druk en soms rijden ze daar met van die scootertjes overheen", vult Verseput aan. Het groepje is ook weieens uitge weken naar onder De Beuze, maar andere jongeren die daar al vertoefden, zagen die dynami sche skaters liever gaan dan ko men. In het overleg met burgemeester Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding 0900-8998533 (0.01/min) of www.palsgroep.nl (Advertentie) van 11.00 tot 17.00 uur W o o n m a I I Rotte rda m door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Natuur- en land schapsbeschermers maken zich ernstig zorgen over het uitblij ven van landschappelijke inpas sing van wijken en bedrijven op Schouwen-Duiveland. Dat blijkt uit een door zes organisa ties ondertekende brief aan de gemeente Schouwen-Duive land. Op het eiland werd en wordt druk gebouwd. Nieuwbouwwij ken en bungalowparken verrij zen en bedrijventerreinen wor den aangelegd. Op zich geen pro bleem, maar de schoen wringt als het gaat om de aanleg van groengordels rond die nieuwe bebouwing. In de visie van Zeeuwse Milieu federatie, Vereniging Natuurmo numenten, Stichting Schoon Ge noeg, Vereniging Stad en Lan de, Natuur- en Vogelwacht en Vereniging Vrienden van Wes- terschouwen laat de gewenste landschappelijke inpassing fors te wensen over. Ook wordt er naar de zin van de organisaties veel te weinig gedaan aan de aanleg van 'stadsgroen'. „Dit terwijl juist ook de inwo ners in verschillende open-plan- processen duidelijk te kennen hebben gegeven landschappelij ke inpassing en landschapsver sterking zeer belangrijk te vin den." Als voorbeeld van hoe het niet moet worden in de brief nieuw bouwwijk Poortambacht 11 bij Zierikzee, recreatiebedrijf de Julianahoeve in Renesse en de glastuinbouwcomplexen in de polder bij Sirjansland genoemd. Op papier is de landschappelij ke inpassing goed geregeld, al leen komt er in de praktijk, zo wordt gesteld in de brief, niet veel van terecht. De afspraken die de gemeente met de glastuinders heeft ge maakt zijn, zeggen de brief schrijvers, boterzacht. „Er wordt alleen een 'intentie' tot aanleg gegeven. Verder zijn de bedrijven die al aanwezig waren voor der aanwijzing van het ge bied dudielijk niet bereid land schappelijk in te passen. Zonder stimulans of dwang zal dit dus nooit worden gerealiseerd." Dat is, vervolgt de brief, in strijd met wat met de provincie Zeeland is afgesproken. „Het provinciaal beleid eist een dege lijke landschappelijke inpassing bij zogenaamd teeltondersteu nende voorzieningen, Nieuwe Economische Dragers en alle ac tiviteiten binnen gebiedsprojec- ten en landinrichtingsprojecten. De mate waarin daadwerkelijk landschappelijke inrichting door uw gemente plaatsvindt, steekt daar negatief bij af." ZIERIKZEE - Een wedstrijd tussen gelegenheidsteams van barkeepers heeft 4300 euro opgebracht voor de Clini clowns. De westrijd werd gehouden in drie eetcafés: De Banjaard en de Egelantier in Zierikzee en Costa in Renes se. Aan de wedstrijden deden zes teams mee, die ieder drie avonden achter de bar hebben gestaan. Daarbij was het de bedoeling de hoogste omzet te halen en de grootste fooienpot. Tijdens de wedstrijdavonden werd aan de be zoekers 1 euro entree gevraagd. Samen met de helft van de fooienpot heeft dit 4300 euro opgeleverd. Dat bedrag is naar de Cliniclowns gegaan. De winnaar is het team De Bunny's geworden. Zij hebben een weekje Salou gewon nen en krijgen de andere helft van de fooienpot, 900 euro, GOES - De openbare basisscholen uit de gemeenten Goes, Kapelle en Noord-Beveland hebben de intentie uit gesproken om in de toekomst te gaan samenwerken. Dooi de schaalvergroting hopen ze een verbetering van de on derwijskwaliteit te bewerkstelligen en het openbaar on derwijs in de regio beter de positioneren. De exacte vorm waarin de samenwerking gestalte moet krijgen, wordt de komende tijd uitgewerkt. DEN HAAG - Vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden kan gewoon blijven doordraaien, zoals de rijksoverheid heeft bepaald in een al vier jaar geleden genomen aanwij zingsbesluit. Vrijwel alle bezwaren van omwonenden, camping De Witte Raaf en jachthaven Oranjeplaat over onder meer het aantal vliegbewegingen en de geluidsnor mering zijn door de Raad van State in Den Haag afgewe zen. Het hoogste rechtscollege oordeelde ook dat de bescherm de status van Vogel- en Habitatrichtlijngebied voor het Veerse Meer geen hinderpaal vormt voor het gebruik van vliegveld Midden-Zeeland. Het aantal vliegbewegingen is na overleg tussen Rijk en provincie bepaald op maximaal 45.000 per jaar. Dat zijn er meer dan nu, maar het aantal van maximaal 45.000 past volgens Verkeer en Waterstaat ruimschoots binnen de geluidsnormering. WESTKAPELLE - De politie heeft negen jongeren uit de gemeente Veere opgepakt in de leeftijd van 13 tot 16 jaar. Zij worden ervan verdacht in het weekend van 6 op 7 maart in Westkapelle voor duizenden euro's vernielingen te hebben aangericht. Asselbergs is volgens Verseput een locatie op het bedrijventer rein aan de Boerenweg genoemd als mogelijke plek voor een ska teparkje. De initiatiefgroep hoopt van avond tijdens het raadsleden spreekuur de vertegenwoordi gers van de fracties te overtui gen van het belang van deze voorziening voor jongeren in Zierikzee en omstreken. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 43-jari- ge man uit Arnhem voor het ne geren van een rijverbod en het niet in stand houden van een au toverzekering veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf en een jaar rijontzegging. De auto werd verbeurd verklaard. De voormalig inwoner van Sint Maartensdijk werd 23 novem ber vorig jaar gepakt toen hij met zijn auto tijdens een rijont zegging en zonder verzekering in Tholen reed. De hardleerse automobolist ging 10 december opnieuw in de fout toen hij een rijverbod aan zijn laars lapte. De Irakees, die zeven jaar in Ne derland woont, was op de hoog te van de rijontzegging gebracht middels brieven van de recht bank. „Ik kan die brieven in de Nederlandse taal niet lezen", was het verweer. „U bent op de hoogte gebracht door de politie en u wist drommels goed dat u niet mocht rijden. Die brieven kunt u laten vertalen", repliceer de de politierechter. De briefschrijvers willen van de gemeente weten waarom Poort ambacht 11 en de Julianahoeve nog niet landschappelijk zijn in gepast en waarom ook bij de tuinbouwkassen in Sirjansland een goede inpassing ontbreek. Ook wordt het college van bur gemeester en wethouders ge vraagd hoe zij denken te voorko men dat landschappelijke inpas sing bij toekomstige activiteiten opnieuw achterblijft. Het Schouwen-Duivelandse col lege beraadt zich nog op een reactie op de brief van de na- tuurbeschemingsorganisaties. (Advertentie) Vanaf 1 juli bent u helemaal vrij in de keuze van uw energieleverancier. Waarom dat zo is, hoe het allemaal precies werkt en waar u op moet letten ziet u allemaal in de KiesEnergie krant die binnenkort bij u in de bus valt. Heeft u die eenmaal gelezen, dan weet u alles wat er te weten valt. De KiesEnergie krant. Binnenkort in uw brievenbus. fpM Ministerie van Economische Zaken Vrije Energiekeus. Vanaf 1 juli Poortambacht 11 ligt er in de visie van de natuurbeschermers veel te open en bloot bij. foto Marijke Folkertsma De rokers in dat Goese bedrijf hebben het maar goed. Nu het zonnetje overdadig schijnt zijn ze boven op het dakterras te vinden, om al ro kend ook de buitenkant van hun lichaam wat bij te kleu ren. Maar ook aan meer barre tij den wordt gedacht. Dan kun nen ze in het fietsenhok te recht. Om die ruimte goed te be schutten tegen onaangename invloeden van weer en wind heeft het bedrijf plastic pla ten laten aanrukken. Want stel je toch eens voor dat de mensen ziek worden tij dens het roken. TROS •oor meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41