PZC laad Goes steunt brede school Letselschade? Verloren waterpas duikt na bijna veertig jaar weer op Bejaarde overvallen in eigen woning Mege Borsele past opzet van ivijkbezoeken opnieuw aan t Bibliotheken praten over mogelijke fusie Hemelvaartsdag geopend 22 mei 2004 inderopvang komt in pand basisschool de Tweemaster MRITIMA -§PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Eigen kamers in De Klimroos l\log even en u weet dat u gerust iets met een ander kunt beginnen. NEELHEJ jANS Gein op 't Plein! Politie houdt brandstichters aan Samenwerking openbare scholen Varkensruggen Eindewege blijven Celstraf voor negeren rijverbod ALEXANDRIUi; ED Gezondheid 'oi 13-315649 :.nl fedactie@pzc.nl s 31.4460 AA Goes EJientié-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; jgnial: 020-4562500. oensdag 19 mei 2004 van 12.00u tot i8.oou editie Bevelanden-Tholen ■uMjfikevan derJagt DES-De Goese raad is gister- Md in meerderheid akkoord panmet de bouw van een bre- idiool op de locatie van de jineen het huisvesten van de üieropvang in het bestaande gun- van openbare basis- looi de Tweemaster. «Tweemaster moet nadrukke nd deel gaan uitmaken van brede school, die in nieuw er voor de christelijke en ka- cheke basisscholen, Noorder- 21 en Deken Holtkamp, wordt ügezet. Opmerkelijk was dat e meerderheid van de raad ivond dat in de aard een ver- 3de beslissing werd geno- ezijds waren er de voorstan- isvan de vestiging van de kin- repvang in de nieuwbouw: de ieiractie van de SGP, die van 5§,CDA-raadslid E. van Wave- 2 en de fractie van Groen igs op R. van den Born na. j elkaar opgeteld waren dat jen raadsleden die tegen het «ratel stemden. Aan de ande- kant was er de fractie van de :üA. die eigenlijk vurig nieuw- ijff voor drie scholen en de (Advertentie) Hemelvaartsdag geopend ran 10.00 -16.30 uur ïrtuincentrum 0118 470400 Vlissingen kinderopvang in het Schengege- bied had gewenst. De PvdA, doordrongen van het feit dat de rest van de raad daarvan niet was te overtuigen, schaarde zich daarom maar bij de WD als be schermer van het openbaar on derwijs. Zonder kinderopvang zou de Tweemaster wel erg geï soleerd raken aan de overkant van de Troelstralaan. Het feit dat de naschoolse opvang in het zelfde gebouw is gevestigd als de school, kan vooral witte ouders ertoe aanzetten hun kin deren naar de verzwartende Tweemaster te sturen. Voor de tegenstanders was de grotere po tentie voor naschoolse opvang van de twee bijzondere scholen juist een argument om die in de nieuwbouw onder te brengen. Ook met de locatie voor het wijk- gebouw ging de raad akkoord. De bestuurders hechtten aan merkelijk meer belang aan een goede samenwerking tussen de scholen onderling en de kinder opvang dan aan de directe kop peling met het wijkgebouw. Toch stemde een dergelijke kop peling op een ander moment weer tot grote vreugde. De school de Tweern heeft spon taan aangeboden de gymnastiek zaal ruimte te laten bieden voor wijkactiviteiten. Die zijn in Goes-West namelijk erg krap be huisd. De raad stelde vast dat ontwikkelingen in de richting van een brede school kennelijk ook zonder enig geharrewar en zonder grote uitgaven kunnen worden gerealiseerd en vroeg wethouder D, van Ewijk te on derzoeken of ook elders zoiets mogelijk is. Van Ewijk ant woordde positief maar zei niet veel zin te hebben in onderzoe ken. „Als het kan, laten we het dan maar gewoon meteen dóen." 'S-GRA VENPOLDER - Een be jaarde inwoner van 's-Graven- polder is gistermiddag in zijn ei gen woning aan de Schoolstraat beroofd van geld. Even voor half twee kwam een onbekende man de woning aan de Schoolstraat binnen. Hij zou de bejaarde man kleding willen verkopen. Toen de bewoner weigerde de kleding te kopen, ging de onbe kende er vandoor met tientallen euro's uit een portemonnee die op een tafel lag. De man verliet de woning rond vijf over half twee. De dader van de overval vertrok vervolgens in een auto; het merk en de kleur van het voertuig zijn niet bekend. De politie adviseert mensen, vooral ouderen, meteen het poli tiebureau te bellen als een soort gelijke situatie vooidoet. Ook verzoekt de politie getuigen zich te melden op het politiebu reau in Goes of op telefoonnum mer 0900-8844. mrMieke van der Jaqt HEER ABTSKERKE - Het irselse college van burgemees- ren wethouders gaat de werk- aoeken aan de vijftien Borsel- leraen opnieuw anders inkle- ontmoeting met de bewo- ffi, die 's avond volgde op een indeling door het dorp, blijft niaarden in klachten over hard den, hondenpoep en lantaarn- slen. Voortaan pakt het college a thema bij de kop, waarbij bewoners van het betreffen- dorp betrokken zijn. eerste bijeenkomst-nieuwe ijl is al maandag 24 mei in Heer Abtskerke. Daar maakt 5 gemeentebestuur nog wel een wandeling met de dorps raad maar 's avonds om 20.00 uur begint in Versvliet een bij eenkomst over het autoluw ma ken van De Poel. Daarover laten niet alleen het gemeentebestuur en de inwo ners hun licht schijnen, maar ook de mensen van waterschap Zeeuwse Eilanden. 's Heer Abtskerke heeft veel te maken met de verkeersafwikke ling in De Poel. Veel mensen uit het dorp nemen de Sinoutskerk- se Zandweg als ze naar Goes moeten. Gehele of gedeeltelijke afsluiting van die route maakt dat de inwoners langs de Kloe- tingseweg naar Goes moeten. Maar daar is het, met de huidige verkeersstromen, al gevaarlijk voor de fietsende schooljeugd. (Advertentie) De dorpsraad van 's Heer Abts kerke heeft in een plan al voor een fietspad gepleit. Spreekuur Reden voor het college om de werkbezoeken die eens in de twee jaar plaatsvinden weer om te gooien, is het voortdurend te rugkomen van vragen en klach ten over zaken die het gemeente bestuur niet in de hand heeft. Borsele kan evenmin als andere gemeenten zorgen voor minder snelheidsovertredingen en min der hondenpoep. Over losse stoeptegels, groenonderhoud en lantarenpalen kunnen inwoners van Borsele terecht in het ge meentehuis en bij het voorman- nenoverleg. Dat is een spreek uur van de gemeentewerklui, dat met enige regelmaat in alle kernen wordt gehouden. Klach ten worden dan direct opgelost. door Freek Janssen GOES - Soms wordt een speld in een hooiberg toch nog gevon den. Het overkwam de slopers van Bik Sloopwerken: tijdens het afbreken van loodsen aan de Zaagmolenstraat in Goes von den de werklieden pasgeleden een kostbaar waterpasinstru ment, dat 38 jaar onder de fun dering begraven heeft gelegen. De eigenaar heeft zich al eens ge meld, maar is inmiddels spoor loos. Toen begin maart de sloop van de loodsen aan de Zaagmolen straat in Goes begon, ging bij de onbekende Goesenaar een belle tje rinkelen. Bijna veertig jaar Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding 0900-8998533 (0.01/min) of www.palsgroep.nl (Advertentie) Vanaf 1 juli bent u helemaal vrij in de keuze van uw energieleverancier. Waarom dat zo is, hoe het allemaal precies werkt en waar u op moet 'etten ziet u allemaal in de KiesEnergie krant die binnenkort bij u in de bus valt. Heeft u die eenmaal 9elezen, dan weet u alles wat er te weten valt. De KiesEnergie krant. Binnenkort in uw brievenbus. ilf Ministerie van Economische Zaken Vrije Energiekeus. Vanaf 1 juli THOLEN - Peter de Vos toont zijn kamer in De Klimroos iu Tholen-stad. Burgemeester W. Nuis verrichtte gisteren de officiële opening van de kleinschalige woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke handicap. De Klimroos maakt onderdeel uit van Siloah, een landelijk werkende reformatorische stichting met diverse voorzienin gen, waaronder twee in 's-Gravenpolder. Daar maken meer dan vijftig verstandelijk gehandicap ten gebruik van wonen, logeren en zorg. In de nieuwe vestiging aan het Wagthoplein in Tholen wonen acht mensen, op één na allemaal afkomstig van het eiland Tholen. Iedere cliënt heeft zijn ei gen zit- en slaapkamer en er is een gemeenschap pelijke huiskamer. De kleinschalige woonlocatie past bij het beleid van de overheid om geen woon voorzieningen van meer dan twaalf cliënten per postcode toe te staan, om zo de integratie van de gehandicapten in de maatschappij te stimuleren. foto Dirk-Jan Gjeltema Waterland V TROS Waterland Nceltje Jans, tel. 0111655655 KAPELLE - De politie heeft gisteren twee Kapellenaren aangehouden op verdenking van het stichten van diverse brandjes in en om hun woonplaats. De mannen, 28 en 42 jaar oud, worden er onder meer van verdachtop 18 april brand te hebben gesticht in de Oude Veiling en in de brandweerkazerne in Kapelle. Sinds mei 2003 woedden er al verschillende kleine brandjes in en om Kapelle. De beide mannen hebben gisteren een gedeeltelijke beken tenis afgelegd. Eén verdachte heeft bekend dat hij betrok ken was bij diverse brandjes die .afgelopen jaar zijn ge sticht. De twee verdachten worden morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris. GOES - De openbare basisscholen in de gemeenten Goes, Kapelle en Noord-Beveland hebben de intentie uitgespro ken in de toekomst te gaan samenwerken. Door de schaal vergroting hopen ze een verbetering van de onderwijskwa liteit te bewerkstelligen en het openbaar onderwijs in de regio beter te positioneren. De exacte vorm waarin de sa menwerking gestalte moet krijgen, wordt de komende tijd uitgewerkt. EINDEWEGE - Gedeputeerde Staten willen dat de zoge heten varkensruggen in de rotonde bij Eindewege blijven zitten. Omwonenden hebben geklaagd over geluids- en trillingsoverlast door de gebobbelde buitenranden van de rotonde. Die zijn aangebracht om de snelheid van automo bilisten op de rotonde te beperken. GS nemen aan dat de zachte knip die in. de N254 zal worden aangebracht, de overlast aanzienlijk zal doen afnemen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 43-jarige man uit Arnhem voor het negeren van een rijverbod en het niet in stand houden van een autoverzekering veroordeeld tot acht weken ge vangenisstraf en een jaar rijontzegging. De auto werd ver beurd verklaard. De voormalig inwoner van Sint-Maar tensdijk werd 23 november vorig jaar gepakt toen hij met zijn auto ondanks een rijverbod en zonder verzekering in Tholen reed. De hardleerse automobilist ging 10 decem ber opnieuw in de fout toen hij een rijverbod in Tholen aan zijn laars lapte. De rechter was niet onder de indruk van het verweer van de Irakese man - die al zeven jaar in Nederland woont - dat hij de kennisgeving van het rijverbod niet had kun nen lezen, omdat die in het Nederlands was opgesteld. „Die brieven kunt u laten vertalen", vond de rechter. Achtendertig jaar na dato wist de toenmalige gebruiker nog dat zijn waterpas ergens onder loodsen in de Goese Zaagmolenstraat moest liggen; en inderdaad, de mannen die de loodsen sloopten, vonden het gereedschap kortgeleden terug. foto Dirk-Jan Gjeltema geleden was hij een waterpasin strument kwijtgeraakt, tijdens het bouwen van de loodsen. Dat hij zich dat nog herinnerde is niet vreemd, want het apparaat is een stuk duurder dan de huis- tuin- en-keukenwaterpas: tegen woordig leg je er al gauw drie honderd euro voor neer. Het toe stel staat op een statief en wordt gebruikt om hoogtes te meten. Het incident zat de Goesenaar na al die tijd nog steeds dwars. Hij kreeg destijds flink op zijn kop van de uitvoerder, die niet zeker wist of het instrument nou inderdaad zoek was, of dat de man het zelf had meegeno men. Dix-ecteur G. Brand van Bik Sloopwerken: „Hij kwam op een dag naar ons toe om zijn verhaal te vertellen. Hij vroeg ons uit te kijken naar het waterpasinstxu- ment en zou voor het einde van de sloop terugkomen om te kij ken of we iets hadden gevon den," Veel hoop op tex-ugvinden had den de slopers niet, want het ap paraat was niet al te groot: het zat in een klein koffertje van dertig bij dertig centimeter. Maar tot zijn eigen verbazing stuitte een kraanmachinist later inderdaad op het toestel: „De kraan was bezig met het slopen van de fundering. Toen hij een schep zand weghaalde, zag de machinist daar plotseling het koffertje liggen." Na de vondst zijn de sloopwerk zaamheden nog anderhalve week doorgegaan, maar de recht matige eigenaar van het gevon den voorwerp hebben de slopers niet meer teruggezien. Ook heeft hij geen naam, adres of telefooixnummer achtergela ten. Ondertussen wordt het waardevolle meetgereedschap goed bewaaxd: „We hebben het ding nog steeds hier liggen", al dus Bi*and. „Hij kan het zo ko men ophalen, als hij wil." door Rob Paardekam GOES - De besturen van de zes openbare bibliotheken in de Oos- terschelderegio voeren gesprek ken over een fusie. Die moet op 1 januari 2007 een feit zijn. Het gaat om de bibliotheken in Goes, Borsele, Kapelle, Reimers- waal, Tholen en Schouwen-Dui- veland. De fusiebespx-ekingen zijn niet helemaal vrijwillig, want het is de provincie die gi'aag i'egiobi- bliotheken ziet ontstaan. Het fu- sievooniemen van de bibliothe ken in de Oosterschelderegio heeft dan ook niets te maken met de bezuinigingsplannen die de gemeenten Tholen en Kapelle hebben voor het bibliotheek- werk. In Zeeuws-Vlaanderen heeft de wens van de provincie al geleid tot een fusie van alle openbare bibliotheken. De plan nen voor de fusie van de biblio theken in de Oosterschelderegio bevinden zich nog in het begin stadium. Diverse studies, die de komende maanden worden uit gevoerd, moeten uitwijzen of het een volledige fusie zal wor den of een tussenvorm. Later deze maand wordt een plan van aanpak gepresenteerd aan de zes gemeentebesturen, waarna een stuui'groep gefor meerd wordt. Deze zal leiding geven aan het verdere samen werkingsproces. Twee weken geleden onderna men de zes bibliotheken al hun eerste gezamenlijke actie. Ze schreven een brandbrief naar de gemeentebestui'en van Kapelle, Tholen én Schouwen-Duiveland waarin ze ei'op aandi'ongen, niet te bezuinigen op het bibliotheek werk. (Advertentie) 17.00 uur van 11.00 tot 17.00 uur A20 - Afslag 16 Prins Alexander Rotterdam W o o n m ai I I Rotterdam Voor meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl zeeuwse almanak De rokers in dat Goese bedrijf hebben het maar goed. Nu het zonnetje overdadig schijnt zijn ze boven op het dakterras te vinden, om al ro kend ook de buitenkant van hun lichaam wat bij te kleu ren. Maar ook aan meer barre tij den wordt gedacht. Dan kun nen ze in het fietsenhok te recht. Om die ruimte goed te be schuiten tegen onaangename invloeden van weer en wind heeft het bedrijf plastic pla ten laten aanrukken. Want stel je toch eens voor dat de mensen ziek worden tij dens het roken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33