Voorjaarsoverleg muurvast Lastpost krijgt herkansing PRAXIS HEMELVAARTSDAG Hemelvaartsdag open! DUBBELE AIR MILES Koopjes van de week Endstra ging van het spoor naar het water nbreker rijgt spijt Lubbers ontkent intimidatie Gesteggel rond prepensioenleeftijd houdt aan Kabinet schiet debat over post commissaris af 25 t/m 31 Geen aanpassing Grondwet nodig COC beziet weigering Heukelom Feyenoord niet mild voor SSV'65 Met Hemelvaart open! morres 20 mei van 10.00 tot 17.00 uur Vier arrestaties in zaak onthoofding Amerikaan Konmar Middelburg HARDGLAZEN DEUREN Glashandel j MELIESTE m PZC 22° inr W 4 Zon zon en een matige westelijke wind. Maxima rond 22 graden. t6e jaargang no. 118 loensdag 19 mei 2004 nummer 1,20 gVHEM - Een man die inbrak het kantoor van Humanitas Arnhem kreeg spijt van zijn werken toen hij eenmaal in gaten kreeg waar hij was bin- ngedrongcn. De directrice i de instelling vond gisteren i excuusbrief van de ongeno- gast op haar bureau. beste medewerkers van mnanitas. Ik ben degene die jullie ingebroken heeft. Ik ödewat meenemen, maar toen aan het snuffelen was zag ik jullie eigenlijk een soort ed doel zijn en arme mensen Ipen (ik wist niet waarvoor ciamtas stond), maar dit wil eigenlijk niet op mijn gewe- hebben. Jullie doen goed e;k! Het spijt mij voor het on- mak. Ik heb de schade geluk- jbeperkt gehouden, u hoeft al maar stopverf te kopen en plastikke ruit te plaatsen. i,'ik heb alleen de koekjes uit trommel op, en wat paas- itjes. Als ik goed bij kas zit dan lik een kleine bijdrage stor- jullie rekening. Excuses jr het ongemak. P.S. nu zul- i jullie wel denken 'die spoort et maar ik kan er ook niet daan doen!' enriëtte van Tuil, directrice Humanitas in Arnhem, wist wat ze zag toen ze de brief haar bureau zag liggen. „Dit toch schattig. Natuurlijk jft het vervelend dat er is in- broken, maar het geeft me een ed gevoel dat er toch nog 'goe- dieven zijn." inbreker had zich door ver ijdeling van een plastic ruit gang verschaft tot het kan- r. De ruit stond keurig tegen muur. In het kantoor is niets erhoop gehaald. GPD doorAns Bouwmans WASHINGTON - Ruud Lubbers, de Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties is door een van zijn mede werksters beschuldigd van ongewenste intimiteiten. De oud-premier, gisteren in Washington voor een ge- met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Powell, zei op een persconferentie dat hij zich van geen kwaad bewust is. -Er was geen sprake van onbetamelijk gedrag van mijn kant", aldus Lubbers. nieuws over de aan klacht werd gisterochtend bekend, maar had zijn be zoek aan de Amerikaanse hoofdstad volgens Lubbers bet overschaduwd. De me dewerkster van de Unhcr, de VN-vluchtelingenorgani- satie waaraan Lubbers lei ding geeft sinds 2000, dien de op 27 april een aan klacht in. Volgens Lubbers gaat het over een incident dat zich zou hebben voorge daan in zijn kantoor op 18 december 2003. Daar wa ren behalve hijzelf nog vijf andere leden van zijn staf aanwezig, aldus de oud-premier. De krant New York Times berichtte er gisteren over en meldde dat het zou gaan om een Amerikaanse medewerk- 5Ier met twintig dienstja ren Lubbers zei dat hijzelf maandagavond op de jte was gesteld van de zaak door Dileep Nair, het hoofd van de interne dienst yan de Unhcr die de klacht onderzoekt. Gisterochtend net Lubbers een verklaring voorlezen in Genève, waar 'aJn VN-agentschap is ge vestigd. Tijdens een pers conferentie in Washington '0ver zijn bezoeken aan 'sjaad, Afghanistan en nak sprak een vermoeid fOgonde Lubbers dezelfde uit.Een Unhcr-woord- vtverder zei niets te willen over de aantijgin- zolang het onderzoek ao§ loopt. GPD door Koos van Wees DEN HAAG - De onderhan delingen over een nieuw stelsel van vroegpensioen zijn gisteravond in een sfeer van onderling wantrouwen begonnen. Geen van de hoofdrolspelers leek enig vertrouwen te hebben in een gunstige uitkomst. „Het wordt heel erg lastig", al dus premier Balkenende, die maar liefst vijf ministers had meegenomen. Bij het sluiten van de krant werd er nog onderhan deld. De bijeenkomst begon in een ui termate chagrijnige sfeer. Bij binnenkomst van de kabinetsle den leek FNV-voorzitter De Waal hen slechts met grote moei te de hand te willen schudden. In antwoord op een grap van mi nister Zalm van Financiën dat je de ene dag nu eenmaal wat vrolijker bent dan de andere, zei FNV'er De Waal: „Echt vrolijk ben ik pas als dit kabinet is ge vallen." Nee De stekelige sfeer was het resul taat van een dag lang onderhan delen zonder enige vooruitgang. De vakbonden en werkgeversor ganisaties legden daarvoor de schuld geheel bij het kabinet. „Er komt vanuit het kabinet geen enkel initiatief. Het is alle maal intern politiek gesteggel", mopperde CNV-voorzitter Terpstra. „Het kabinet zegt overal nee te gen, maar komt zelf met niks", vond ook voorzitter Doornbos van werkgeversorganisatie LTO. Maar ook de werkgevers- en werknemersorganisaties zelf van onze redactie binnenland DEN HAAG - Minister Van der Hoeven van Onderwijs wil van af 2007 elk jaar 4500 probleem leerlingen buiten de school plaatsen. Zij trekt geld uit voor opvang, waar chronisch lastige leerlingen een tweede kans krij gen. Voor de zwaarste gevallen reserveert zij duizend plaatsen in het speciaal onderwijs. Dat is een plan, dat de minister raad vandaag bespreekt. Van der Hoeven is er voor ook heel moeilijke leerlingen binnen het onderwijs te houden. De opvang is langer dan de 'time-outprojec- ten', waar moeilijke leerlingen enkele weken buiten de school les en gedragstraining volgen. Voor de zwaarste leerlingen zijn die te kort om ze weer in het ga reel te brengen. Door verruiming van de criteria voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen denkt Van der Hoeven duizend leerlingen in het spe ciaal onderwijs te plaatsen. Op de middelbare scholen komen extra begeleiders, die moeten voorkomen dat leerlingen over de schreef gaan. Met het pakket aan maatrege len, die het ministerie niet wil bevestigen, wil Van der Hoeven de veiligheid in de scholen ver beteren. De aanleiding voor de maatregelen is de moord in ja nuari op een leraar van het Ter ra College in Den Haag. De Tweede Kamer, die sprak met schoolleiders, docenten en leerlingen, heeft aangedrongen op ingrijpende maatregelen. On handelbare leerlingen moeten worden heropgevoed in nieuw op te richten tuchtscholen en in ternaten, was het standpunt van een meerderheid van CDA, WD, D66, PvdA en LPF. Van der Hoeven heeft steeds ver klaard niets te voelen voor plaat sing in internaten, die terugkeer van lastposten naar een 'gewo ne' school moeilijk maakt. De van-acht-tot-acht-voorziening, die de Onderwijsraad deze week voorstelde, is een tussenvorm. Het is geen internaat, want de leerlingen blijven thuis wonen en ze ingeschreven bij hun school. Verplicht In een eerste reactie reageren WD en PvdA negatief op de plannen. WD-Kamerlid Bale mans vindt dat lastige leerlin gen veel meer verplicht moeten worden om buiten de school on derwijs en gedragstraining te krijgen. Bovendien moet de school niet verantwoordelijk zijn' voor wat er met de leerling gebeurt. Op dat laatste punt krijgt hij bijval van zijn PvdA-collega Hamer. Die vindt (Advertentie) Op hemelvaartsdag 20 mei zijn alle* IKEA vestigingen open van 10 tot 17 uur. *m.u.v. IKEA Breda MYNTA pot* o 32 cm van 16.90 voor 8*90 MYNTA schotel* van 4.50 voor 2.50 'geldig t/m za 22 mei Ma t/m vr 10 - 21 uur. Za 9 -18 uur. 0900-235 45 32 (0.10/min.) MM WE JNL® www.lKEAnl slaagden er niet in op één lijn te komen. Tot gisteravond bleef de VNO/NCW aan een eigen voor stel vasthouden, waarin 62,5 jaar als prepensioenleeftijd geldt. De andere partijen, zowel werk gevers als werknemers, zaten al weken op 62 jaar als 'spilleef- tijd'. Het kabinet zelf bleef een tegenvoorstel schuldig. „Je kan wel blijven vasthouden aan 63,5 jaar, maar als niemand dat wil schiet het ook niet op", zei Hermans, voorzitter van MKB-Nederland daarover. Collectief Het 'politiek gesteggel' gaat vol gens vakbondskringen vooral over de vraag of mensen ook uit collectieve regelingen voor pre pensioen mogen stappen. Het ka binet vindt van wel, maar werk gevers en werknemers hebben grote bezwaren. Toenadering op dit punt werd geblokkeerd door de Tweede Ka merfractie van de WD, die het eigen smaldeel in het kabinet op dracht gaf niet toe te geven. „Het kabinet is zo ook nog on derling verdeeld geraakt", zei een vakbondsleider. De ontwikkelingen leidden er aan het begin van de avond toe dat vrijwel niemand een ak koord verwachtte. „Er is ge woonweg te weinig vertrouwen tussen de hoofdrolspelers", con cludeerde een van de betrokke nen wat mismoedig. „Maar je weet het nooit. Het eni ge dat alle partijen bindt is dat ze allemaal belang hebben bij een akkoord." GPD „Nou de ene keer valt het beter dan de andere keer", zegt een vrolijke minister Zalm (m) bij de begroeting van FNV'er De Waal. Waarop De Waal reageert met 'echt vrolijk ben ik pas als het kabinet valt'. Hiermee werd gisteravond de sfeer getekend van het voorjaarsoverleg. Rechts staat werkgeversvoorzitter Schraven. foto Ed Oudenaarden/ANP ook dat er allang extra leerling begeleiders en meer plaatsen in het speciaal onderwijs hadden moeten zijn. LPF en D66 reage ren welwillend op het veilig heidsplan. Het CDA wil nog niets kwijt. ANP DEN HAAG - Premier Bal kenende voelt er niets voor dat de Tweede Kamer hoor zittingen houdt met kandi daten voor een post in de Europees Commissie, het dagelijks bestuur van de 25 landen tellende Europese Unie. „Wij willen een zo goed mo gelijke portefeuille in de wacht slepen en daarin staan we veel sterker dan wanneer kandidaten in een debat worden afgebrand", zei Balkenende gisteren in het debat over de opvol ging van Eurocommissaris Bolkestein. Het kabinet moet deze zo-" mer met een Nederlandse kandidaat komen en daar in de Kamer verantwoor ding over afleggen, zei de premier. Hij kreeg minima le steun van de Kamer: CDA, WD, SGP en Chris ten-Unie, in totaal 77 ze tels: De overige partijen willen dat de Kamer hoor zittingen houdt met drie kandidaten en daarna één van hen kiest, voor wie de regering een zo zwaar mo gelijke post in de wacht moet slepen. GPD Een boek is een boek is een boek Straatfestival in Ovezande Een volgorde van grondrechten of een wijziging van de Grondwet is niet nodig om vraagstukken als discrimina tie en kledingvoorschriften op te pakken. Dit concludeert het kabinet. Het is een reactie op de discussies over uitlatingen door imams over homo's, hoofd doekjes, vrouwenbesnijdenis en eerwraak. De belangenorganisatie voor homoseksualiteit, het GOC, onderzoekt of gedeputeerde G. van Heukelom kan wor den aangeklaagd wegens discriminatie. Van Heukelom weigerde onlangs de prijs van een fotowedstrijd uit te reiken, omdat op de winnende foto twee wmW kussende mannen stonden. I m Voetbalvereniging SSV'65 hoopte de oefenwedstrijd tegen Feyenoord met draaglijke cijfers te kunnen be sluiten. Maar de Rotterdammers toonden zich gisteravond op het Goese sportpark Het Schenge alles behalve mild. De eersteklasser, bij wie onder meer trainer Adriaan Nieuwenhuijse en speler Paul Bom afscheid namen, kreeg op eigen veld een fikse oorwas sing: 0-15. 21 Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9 en 11; Zee land: 13, 14, 15, 17 en 19; Sport: 21 en 23; Kunst: 25, 26 en 27; Uit: 29 en 31 Advertentie Industrieweg 2, 4561 GH Hulst Hemelvaartsdag: 12.00 - 18.00 u. I W O N E INI www.morres.com (Advertentie) OPEN (Zierikzee open van 12.00 tot 17.00 uur) Kijk voor uw dichtstbijzijnde Praxis vestiging in de Gouden Gids onder de D van Doe-Het-Zelf of op www.praxis.nl (Advertentie) (Advertentie) van onze redactie buitenland BAGDAD - In Irak zijn vier mensen gearresteerd in verband met de onthoofding van de Ame rikaan Nick Berg. Dat heeft een belangrijke Iraakse bron tegen het Franse persbureau AFP ge zegd. Onder de arrestanten is niet de terrorist Al Zarqawi, aldus AFP. Al Zarqawi zou Berg heb ben onthoofd. Het filmpje op in ternet waarop dat te zien is leid de vorige week in de hele wereld tot grote beroering. In totaal wa ren vijf gemaskerde mannen te zien op de video. De 26-jarige Berg werd gedood uit wraak voor de mishandeling van Iraakse gevangenen door Amerikaanse militairen. Het stoffelijk overschot van Berg werd al op 8 mei gevonden in Bagdad. De joodse Amerikaan is vrijdag begraven in de Vere nigde Staten. ANP/AFP pagina 5 onthulling over martelen Barbequeschotel per kilo samenstelling; 2 hamburgers 2 ribkarboruxles (ongemarineerd) 2 barbecueworstjes - 2 shesllcks elders 8.49 I Ariel Compact of Compact Color duo pack 2700 gram elders 9.98 Nu 2e pak Douwe Egberts Aroma Rood snelfiltermaling of grove maling pak 500 gram elders 2.29 Pottenbakkerssingol 2. johma rauwkostsalade Oosterse rauwkost, Amerikaanse coleslaw of rode bietjes bak 450 gram elders 1.49/1.89 Vragen? Kijk op www.konmar.nl of bel gratis met de Konmar consumentenservice 0800-0809. In verband met Hemelvaartsdag zijn onze kantoren op donderdag 20 mei gesloten. De redactie blijft telefonisch bereikbaar. (Advertentie) Vakkundige montage! j Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur j Uvingstoneweg20,GOES.Tel.(0113)227854 (Advertentie) Maandag t/m vrijdag 8 711688II555530II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1