Schaapskudde heeft geldgebrek Wakker worden! auping PZC Veel steun voor zondagopening van bakkerij Dow gaat verder met werving personeel SH0WR00MKASTEN - ALLES MOET WEG vrijdag 21 mei en zaterdag 22 mei 0900-821 24 11 uc m vl() Ontslag dreigt voor een van de twee herders Strandwandeling Redt de Kaloot Gevangenisstraf voor hardleerse automobilist Rijverbod Boete voor baldadigheid MURRE-MOENS lOgus Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! 0 woensdag 19 mei 2004 door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Het gaat fi nancieel niet goed met de Zeeuwse Schaapskudde. De kud de heeft momenteel zo weinig geld dat voor een van de twee herders een ontslagaanvraag is ingediend. Voorzitter J. Gelok van de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde, vertelt dat het bestuur al twee jaar met de handen in het haar zit over de kudde. „Vorig jaar zijn we naar de bank geweest voor een lening om de slarissen te kunnen betalen en eigenlijk zijn we nu op hetzelfde punt aangeland. De inkomsten, subsi dies van gemeente, provincie en Natuurmonumenten, zijn bij el kaar minder dan wat het kost om de herders volgens een nette CAO te betalen. Ook de inkom sten van donateurs zijn vol strekt onvoldoende om het struc turele probleem het hoofd te bie den." De kudde bestaat dit jaar 25 jaar, maar dat zal maar heel sober worden gevierd. Het be heer van de kudde is in die kwart eeuw veel ingewikkelder geworden. De Schaapskooi tus sen Heinkenszand en Nisse, waar de kudde in de winter ver blijft, werd als leerlingenproject gebouwd, maar het onderhoud komt ten volle voor rekening van de kudde. De eerste twintig jaar kon de kudde ook altijd be- BORSSELE - De vereniging Redt de Kaloot houdt zaterdag 22 mei een wandelmiddag op het strandje de Kaloot. De wan deling wordt gehouden in het ka der van de Week van de Zee. Mensen die meedoen krijgen tij dens de wandeltocht over het strand uitleg over fossiele schel pen en haaientanden. Er kan za terdag op verschillende momen ten gestart worden: om 12.30 uur en daarna elk heel uur tot 16.00 uur. schikken over een dienstweige raar als hulpherder. Zijn salaris kwam op het conto van Defen sie. Inmiddels moet de stichting zelf de twee salarissen betalen en de inkomsten schieten daarvoor te kort. Gelok: „Het is natuurlijk volstrekt duidelijk dat je met één herder nooit de continuïteit kunt leveren die je met twee wel kunt garanderen." Alternatieve inkomsten zoeken is volgens Ge lok ook niet eenvoudig, omdat het meestal gaat om eenmalige bijdragen terwijl juist structure le inkomsten mankeren. Plan Een werkgroep van bestuursle den en vrijwilligers is nu bezig een plan op te stellen. „Het zou kunnen dat we het net rooien met 1,5 arbeidsplaats voor de herders. Maar dan zul je eerst één van de twee moeten ont slaan, hoeveel zeer dat ook doet." Gelok wil wel zoeken naar nieu we, stucturele inkomsten. „Wie weet, valt er nog ergens een sub sidie te halen, al zit momenteel zowat iedereen zonder centen. We gaan ook tijdens het Schaap- scheerdersfeest, dat de derde za terdag van juni in Nisse wordt gehouden, weer proberen dona teurs te werven. Het feest is het feest van de kudde en het is te hopen dat veel bezoekers daar wat voor over hebben." |l,|l De schaapskudde in Heinkenszand krijgt al twee jaar te weinig inkomsten om alle kosten te dekken. foto Dirk-Jan Gjeltema door René Hoonhorst TERNEUZEN - Eigenaar P. van der Hoeff van bakkerswinkel Bakker Bart in de Terneuzense Noordstraat ondernam gisteren nog één poging om zijn zaak alsnog op zondagmorgen te kunnen openen. Hij overhandig de burgemeester J. Lonink een stapel lijsten met ruim elfhonderd handtekeningen van mensen die graag op zondag morgen vers brood en gebak ko pen. Drie weken geleden besloot de Terneuzense gemeenteraad een evaluatie over harmonisatie van de Winkeltijdenverordening af te wachten. Terwijl het vlak vóór de vergadering geregeld leek dat voedselverkopende win kels in het centrum van de stad wél open mochten op zondag morgen. Op aandringen van de kleine christelijke partijen (coa litiepartners) herinnerde de Pv dA zich op het laatste moment enkele afspraken uit het raads- programma. Hoewel de so ciaal-democraten wel onder die afspraak uit hadden kunnen ko men, besloten ze met de drie an dere coalitiepartijen (CDA, SGP en ChristenUnie) niet tegen het hoofd te stoten. Ook al om de WD niet het genoegen te gun nen een wig in de coalitie te drij ven, gaf fractievoorzitter R. de Meyer toe. Slachtoffer Van der Hoeff en zijn partner B. Kooijman voelden zich na de raadsvergadering slachtoffer van politieke spelletjes. „Ik wil geen partij tegen de haren in strijken. Ik wil alleen maar open om mijn waar te kun nen verkopen en mijn klanten van dienst te zijn. Maar ik voel me nu door de politici belem merd in mijn bedrijfsvoering", zei de bakker gisteren tegen Lo nink. A. Stoffels van Coördinatie en Management en 'trouwe klant' theaterdirecteur F. Lievens on dersteunden het betoog van Van der Hoeff. De burgemeester, zelf ook lief hebber van een vers broodje bij het zondagse ontbijt, kon echter niet meer beloven dan dat hij de handtekeningen aan de gemeen teraad overhandigt. Aanbeveling „Ik kan een heroverweging van het standpunt nog eens warm aanbevelen. Maar het is uitein delijk wel aan de gemeente raadsleden of ze hun eerder inge nomen standpunt alsnog her overwegen." door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Dow Benelux gaat ook dit jaar een wervings campagne voor nieuw personeel opzetten om de verwachte eer ste pensioneringsgolf op te van gen. Ook is het chemiebedrijf van plan om de ploegenroosters voor volcontinudiensten anders op te zetten, zodat de diensten minder belastend zullen zijn voor de medewerkers. Dow voerde vorige jaar wereld wijd een personeelsstop in om bezuinigingsredenen. Alleen de vestiging Terneuzen ontkwam aan deze stop. Dit had vooral te maken met de slecht uitgebalan ceerde opbouw van het perso neelsbestand. Dow Terneuzen worstelt met een sterk verou derd personeelsbestand. De ge middelde leeftijd van de werkne mers is 46 jaar. Daar komt nog bij dat ruim een kwart van de 2236 Dow-medewerkers in MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 43-jari- ge man uit Arnhem voor het ne geren van een rijverbod en het niet in stand houden van een au toverzekering veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf en een jaar rijontzegging. De auto werd verbeurd verklaard. De voormalig inwoner van Sint-Maartensdijk werd 23 no vember vorig jaar gepakt toen hij met zijn auto ondanks een rij verbod en zonder verzekering in Tholen reed. De hardleerse auto mobilist ging 10 december op nieuw in de fout toen hij een rij verbod in Tholen aan zijn laars lapte. De rechter was niet onder de indruk van het verweer van de Irakese man - die al zeven jaar in Nederland woont - dat hij de kennisgeving van het rij verbod niet had kunnen lezen, omdat die in het Nederlands was opgesteld. „Die brieven kunt u laten vertalen." Zeeuws-Vlaanderen ouder dan 55 jaar. Het aantal Dow-medevverkaj in de Benelux daalde het voor. bije jaar licht, vooral in Bete In Terneuzen werden 46 nieuwe medewerkers aangetrokken. Be. duidend minder dan in deti ren - tien, vijftien jaar tt toen er jaarlijks minstens derd nieuwe banen per jaar h Dow te vergeven waren. De»™, van de Terneuzense vestig» verwacht echter dat de kon& de jaren veel functies vnj zulk komen door pensionering vg de oudere medewerkers. Hetbt drijf verwacht zonder een ge. richte wervingscampagne uit aan vervangend personeel te ko men. Daarom probeert het i*. drijf dit jaar met een doelgenca. te campagne nieuwe procesope ra tors te vinden. Die operators, de mensen diei fabrieken draaiende hou® zullen in de toekomst in speca- le pools gaan werken. Dowk» daarvoor, omdat mensen op dj manier op de locatie Terneuza in verschillende fabrieken ïnge. zet kunnen worden. Momenta loopt er een studie naar de moge lijke invoering van lichtere a dus VLISSINGEN - Een 19-jad automobiliste uit Frankrj heeft gisterochtend vroeg eenrij- verbod van vijf uur en een boa gekregen voor rijden onderin- vloed. De vrouw werd om 3.30 uur aar gehouden in de Spuistraat i Vlissingen. VLISSINGEN - De politie he^ gisterochtend twee Vlissingaj van 24 en 25 jaar op de bon ge slingerd. Agenten zagen tijden een surveillance in de Walstrd hoe de twee mannen terrastaM omver trapten. Na verhop maar met een boete op za werd het duo weer vrijgelataj Openingstijden: vrijdag 21 mei van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.30 uur; zaterdag 22 mei van 9.00 tot 16.00 uur AFWERKSYSTEM E N Onze showroom moet helemaal leeg! Daarom kunt u op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei bij ons profiteren van enorme kortingen op diverse showroomopstellingen. Logus is een intensief samenwerkingsverband tussen een groot aantal ondernemingen in bouw- en afbouwproducten. Murre-Moens is als LOGUS bedrijf als geen ander in staat u tot volle tevredenheid van dienst te zijn op het gebied van tegels, sanitair en badkamers. Van exterieur tot interieur, da's Logus! Afwerkbedrijf Murre-Moens B.V. Inpandig Bouwcenter de Hoop Kennedylaan 32,4538 AE TERNEUZEN T: 0115- 64 89 27 LOGUS: BOUWMATERIALEN I BADKAMERS I TEGELS EN NATUURSTEEN I VERWARMING I KEUKENS IINTERIEURAFBOUW èjl Nationaal Epilepiie fondt •advies en voorlichting een informatief gesprek •brochures en boekjes 's-Gravenhage Giro 4007 www.juconi.nl Stichting Hoop Denkt u nu ook aan epilepsie? Tienduizenden mensen wel. Zij hebben last van aanvallen en weten nooit wanneer ze toeslaan. Help mee in de strijd tegen epilepsie en geef aan de collectant. Bedankt. Nationaal Epilepsie Fonds Ontwerper: Frans de la Haye Stap naar de Auping dealer en vraag naar de Auping Auronde Naturel, tijdelijk al vanaf 1695 euro all-in. In 1973 verscheen de eerste Auping Auronde in de slaapkamer. Rank en rond. Gemaakt van solide gelaagd beukenhout. Drie decennia later is de Auronde nog steeds geliefd en inmiddels een echte designklassieker. In april en mei biedt uw Auping dealer een Auping Auronde Naturel aan compleet met 2 Auping matrassen en spiralen. U heeft de keuze uit een reeks matrassen die het comfort bieden dat u zoekt. En u kunt zelf bepalen of u een vlakke of verstelbare variant kiest. De Auping Auronde Naturel is snel leverbaar bij de Auping dealer. COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de actievoorwaarden. KOUDEKERKE Vision Store Woontrend Zeeland, Duinstraat 18A VLISSINGEN Van Belle Meubelen, President Rooseveltlaan 772 WESTKAPELLE Minderhoud Meubel, Zuidstraat 116 www.auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16