Illegale stallen gesloopt PZC Bewoners blijven ongerust over bouw parkeergarage Vlissingen Je rijcN| flexibel En je financiert flexibel. Verloren waterpas duikt na 38 jaar weer op Rotonde Biggekerke klaar S 5 15 finder huizen Gemeente Veere knapt buitengebied van Westkapelle op Rommelmarkt Excursies Brandstichting Poging tot beroving op Sloeweg Optredens So What Jazzband in Oostkapelle Djazzperado treedt op in Vrouwenpolder Een nieuwe Zafira Maxx nu al vanaf 239,- per maand. woensdag 19 mei 2004 irgcentrum Vestkapelle ÜfêSTKAPELLE - Het woon- («centrum aan de Grindweg oj Westkapelle wordt een stuk Itiner. Op verzoek van de pro- jCie Zeeland krijgt het ge- nin nu dertig tot veertig woon reden in plaats van de vijf- tot zestig wat aanvankelijk 4 (bedoeling was. De provincie jad het gebouw te groot voor ie omgeving van de Grindweg iijde Westkapelse Kreek. woonzorgcentrum te rea len aan de Grindweg moet ,1 bestemmingsplan gewijzigd lorden. Het gemeentebestuur K Veere wil daaraan meewer- maar zag de provincie op weg. Wethouder J. Bostel- 'z Ruimtelijke Ordening) had iaigs een gesprek met gedepu- tjde H. van Waveren om de tijfels weg te nemen. „Voor ie locatie aan de kreek is het jkeen vrij groot gebouw", er- door Ab van der Sluis WESTKAPELLE - Vier illegale zeecontainers in het buitenge bied van Westkapelle, die dien den als paardenstal, zijn wegge haald. Dat zegt wethouder J. Bostelaar van de gemeente Veere. Hij is tevreden. „We heb ben de mensen aangeschreven en gezegd: haal ze nu weg, an ders gaat het geld kosten. En dat is niet mijn bedoeling. Het gaat mij om het opknappen van het buitengebied." De gemeente Veere wil een ein de maken aan de, vaak illegaal neergezette, paardenstallen in het buitengebied. Twaalf van de in totaal twintig bouwwerken voldoen niet aan de eisen. In vier gevallen ging het om zeecon tainers. De gemeente Veere gaf hen tot einde vorige week de tijd ze weg te halen. „Drie zijn definitief weg en met de laatste is de eigenaar bezig om hem te slopen", aldus Bostelaar. Kort voor en pal na de herinde ling zijn veel paardenstallen ge bouwd zonder de benodigde bouwvergunning of in afwijking van de verleende vergunning. De gemeente Veere heeft in het bestemmingsplan Buitengebied een vrijstellingsregeling opgeno men om bouwvergunningen te kunnen verlenen voor veestal len, die niet bij een boerderij ho ren. Om daarvoor in aanmer king te komen mag een bijge bouwtje maximaal vijfentwintig vierkante meter groot zijn en het perceel waarop de paarden stal staat, moet minimaal twee duizend vierkante meter groot zijn. Het gebouwtje mag ook niet hoger dan drie meter zijn. Naar aanleiding van de eerste aanschrijving zijn de eigenaren van de paardenstallen op ge sprek geweest tijdens het raads ledenspreekuur. De raadsleden hebben begrip getoond voor de historisch gegroeide situatie. In het Westkappelse buitengebied staan in vergelijking tot het ove rige buitengebied van de ge meente Veere relatief weinig boerderijen, zodat de vraag naar ruimtes voor het houden van een paar hobbypaarden groot is. B en W wilden een nieuwe rege ling opnemen in het bestem mingsplan Buitengebied, maar die beperken tot het houden van slechts één of twee hobbypaar den, inclusief een overdekte voedselopslag van in totaal vij fentwintig vierkante meter. „Een aantal raadsleden heeft met name begrip getoond voor de wat grotere paardenstallen", aldus Bostelaar. „Ik heb gezegd: als jullie twijfels hebben, dan zal ik de gemeenteraad een noti tie doen toekomen over de groot te van de paardenstallen. Die no titie is nu ambtelijk in voorberei- ding." Volgens de wethouder zijn er nu nog acht tot negen stuks paar denstallen, die vele malen gro ter zijn dan de vereiste vijfent wintig vierkante meter. „Er zit ten vrij grote paardenstallen bij. Eén of twee zijn zelfs groter dan zestig vierkante meter." imiddels heeft de architect een PW, kleinschaliger ontwerp emaakt voor het woonzorgcen- m In plaats van zestig krijgt et nu dertig tot veertig woon reden. inclusief gemeen- iappelijke ruimtes. Het plan pet nog door de gemeentelijke tstandscomnnssie beoordeeld ccden. Bostelaar heeft on- bnks de vertraging goede hoop aan het einde van dit jaar de ^vorming afgerond is. „We open dat het nog dit jaar lukt, _aar je hebt nu eenmaal te ma- met procedures. De planolo ge procedure op zich duurt li negen maanden en dan kun- ten er nog bezwaren worden in tend. De Veerse wehouder it ervan uit dat begin 2005 de rstj» spade de grond in kan het woonzorgcentrum, al ■adt hij nog een slag om de a. _lk heb ook wel 's gedacht dit jaar al de eerste steen ge- «dkon worden." K00SKERKE (w) - Voetbal- eniging Serooskerke houdt erdag haar jaarlijkse rommel- iktop sportpark Noordhout. opbrengst gaat naar het on thoud en de uitbreiding van (gebouwen. De rommelmarkt xtvan 9 tot 14.30 uur. BIGGEKERKE - De rotonde, die deel uitmaakt van de nieuwe weg tussen Vlissingen en Biggekerke is grotendeels klaar. Automobilisten, die van en naar Zoutelande rijden, maken sinds kort gebruik van de rotonde. Tot medio juni moet het verkeer nog wel rekening houden met verkeershinder. Automobilisten kunnen nog niet twee rijbanen gebruiken. foto Lex de Meester iDELBURG - Staatsbosbe- leer, regio West-Brabant-Delta- ebied, houdt deze maand nog rieexcursies op Walcheren. dag 21 mei worden wan- n gehouden door het ftrse Bos en langs de kreek r. Westkapelle. Het vertrek in fere is om 19 uur vanaf het taphuis aan de Landschuur- r?g Groepen van meer dan vijf personen moeten zich vante- wren opgeven bij Staatsbosbe ker op 0118-673210. Dezelfde miirsie wordt ook op dinsdag gehouden. De wandeling tori ongeveer anderhalf uur. De excursie langs de kreek West- apelle duurt van 19.30 tot 21 Het vertrek is vanaf de in- «ag Ridderkerklaan/Jacob Brasserstraat. De wandeling f«dt gehouden onder leiding aneenIVN-gids- redactie WALCHEREN Buitenruststraat 18 <330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 <460 AA goes fa: (0113)315500 pax: (0113)315669 kfiail: redactie@pzc.nl 'nternet WW-pzc.nl E-rnail; web@pzc.nl ^orgklachten: «800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het onderzoeks bureau Geo uit Delft vindt dat projectontwikkelaar BAM vol doende maatregelen wil nemen om schade aan panden te voor komen, die ontstaat door de bouw van de parkeergarage van het winkel-wooncentrum De Fonteyne in Vlissingen. Dat zei een vertegenwoordigster van Geo Delft gisteren tijdens een bewonersbijeenkomst over het bouwproject De Fonteyne aan de Lange Zelke, Spuistraat en Oude Markt. Binnenstadbewoners waren on danks dit bericht niet volledig gerustgesteld. Ze vrezen voor de gevolgen van de bouwwerk zaamheden. De projectontwikke laar verklaarde dat het ook een ingewikkeld bouwproject is, dat risico's met zich meebrengt. „Het is zeker geen routineklus", merkte G.J.Veldkamp van BAM op. „Maar als er tijdens het bou wen iets misgaat, dan zijn we er op voorbereid om snel in te grij pen." Bij een vorige informatie bijeenkomst bleek al dat bewo ners bang zijn voor schade aan hun huizen door de bouwactivi teiten en opzien tegen de bouw. Vooral de diepe drielaagse par keergarage kan negatieve effec ten voor huizen in de buurt van De Fonteyne met zich meebren gen. Onder druk van bewoners zegde wethouder L. Poppe-de Looff een paar maanden gele den toe om een onderzoeksbu reau als onafhankelijke partij een second opinion te laten ma ken voor de bouwplannen. Geo is gespecialiseerd in bouwen in en op de grond. Het bureau was tevreden over de aanpak, maar vindt dat er tijdens het bouwpro ces continu metingen moeten worden verricht. De parkeergarage, die onder de huidige Hema en Aldi wordt ge bouwd, verandert de grondwa terstand waardoor verzakkin gen van kwetsbare gebouwen in de omgeving van de bouwput op kunnen treden. Een technisch medewerker van BAM probeer de de onrust gisteren weg te ne men. Damwanden worden circa twintig meter diep de grond in- getrild. Ze moeten de buitenran den van de bouwput vormen. De ze constructie garandeert geen honderd procent waterdicht heid. „Lekkages zijn mogelijk. Maar we lassen zogenoemde slo ten af en een scenario ligt klaar om lekken snel te dichten. Daar waar nodig injecteren we water om de grondwaterstand weer op peil te brengen en de druk onder gronds in tact te houden." Voor schade aan de huizen als gevolg van de bouw, is BAM verant woordelijk. Een taxatiebureau inventariseert de toestand van de huizen, die in de invloeds sfeer van de bouw liggen. De verwachting is dat voor de bouwvakvakantie aan de sloop van de oude Hema, de Aldi en de appartementen begonnen kan worden. De afronding van het project is in medio 2006 voorzien. De gemeente heeft met enkele ondernemers afge sproken om tijdens het bouwpro ces het winkelend publiek naar de binnenstad te lokken. VLISSINGEN - Een 23-jarige vrouw uit Vlissingen is gister middag aangehouden omdat ze verdacht wordt van brandstich ting. De brand werd 's ochtends ontdekt in een woning aan de President Rooseveltlaan. De be woner van het pand wist de brand snel te blussen. VLISSINGEN - Op de Sloeweg in Vlissingen is een 66-jarige man uit Breda bijna het slachtoffer geworden van beroving. De Brabander fietste rond vijf uur met zijn vrouw over het fietspad aan de Sloeweg. Toen hij vanaf de Sloebrug naar beneden, richting Vlissingen, fietste werd hij door een passerende bromfietser geduwd. De man viel en de bromfiets stopte naast hem. De bestuurder en zijn bijrijder dwongen de man zijn portemonnee af te staan. Toen de Breda- naar opstond en wat terug riep sloegen de daders op de vlucht. Ze reden op een licht gekleurde bromfiets weg. Het signalement van de bijrijder luidt als volgt: jongen van 16 a 17 jaar, tussen 1.70 en 1.75 meter lang, blank tot licht getinte huidskleur. Hij droeg een donkerblauw baseball- petje en een trainingsjack van het merk Kappa. Van de bestuurder is niets bekend. OOSTKAPELLE - De So What Junior en de So What Jazzband verzorgen zaterdag een optre den op camping Ons Buiten aan de Aagtekerkseweg in Oostka pelle. So What Junior bijt om 17 uur het spits af met makkelijk in het gehoor liggende rock- en swing melodieën. De jonge muzikanten, tussen de 9 en 13 jaar, spelen samen zelf vaak ook een verzonnen soloo- tje. Om 19.30 uur is het de beurt aan de So What Jazzband met een repertoire van oude en nieu we rock, latin en klassieke num mers. VROUWENPOLDER - De inter nationale groep van jazz-musi- ci, Djazzperado, treedt vrijdag op in Vrouwenpolder. Het optreden van het kwartet begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het vindt plaats op het podium tegenover restaurant De Boeka nier aan de Dorpsdijk. Het is de eerste keer dat Djazz perado in Midden-Zeeland op treedt. door Freek Janssen GOES - Soms wordt een speld in een hooiberg toch nog gevon den. Het overkwam de slopers van Bik Sloopwerken: tijdens het afbreken van loodsen in Goes vonden de mannen pasgele den een kostbaar waterpasin strument, dat 38 jaar onder de fundering begraven heeft gele gen. De eigenaar heeft zich al eens gemeld, maar is inmiddels spoorloos. Toen begin maart de sloop van de loodsen aan de Zaagmolen straat in Goes begonnen, ging bij de onbekende Goesenaar een belletje rinkelen. Bijna veertig jaar geleden was hij een water pasinstrument kwijtgeraakt, tij dens het bouwen van de lood sen. Dat hij zich dat nog herin nerde is niet vreemd, want het apparaat is een stuk duurder dan de huis- tuin- en-keukenwa- terpas: tegenwoordig leg je er al gauw driehonderd euro voor neer. Het toestel staat op een sta tief en wordt gebruikt om hoog tes te meten. Het incident zat de Goesenaar na al die tijd nog steeds dwars. Hij kreeg destijds flink op zijn kop van de uitvoerder, die niet zeker wist of het instrument nou inderdaad zoek was, of dat de man het zelf had meegeno men. Directeur G. Brand van Bik Sloopwerken: „Hij kwam op een dag naar ons toe om zijn verhaal te vertellen. Hij vroeg ons uit te kijken naar het water pasinstrument en zou voor het einde van de sloop terugkomen om te kijken of we iets hadden gevonden." Veel hoop op terugvinden had den de slopers niet, want het ap paraat was niet al te groot: het zat in een klein koffertje van dertig bij dertig centimeter. Maar tot zijn eigen verbazing stuitte een kraanmachinist later inderdaad op het toestel: „De kraan was bezig met het slopen van de fundering. Toen hij een schep zand weghaalde, zag de machinist daar plotseling het koffertje liggen." Na de vondst zijn de sloopwerk zaamheden nog anderhalve week doorgegaan, maar de recht matige eigenaar van het gevon den voorwerp hebben de slopers niet meer teruggezien. Ook heeft hij geen naam, adres of te lefoonnummer achtergelaten. Ondertussen wordt het waarde volle meetgereedschap goed be waard: „We hebben het ding nog steeds hier liggen", aldus Brand. „Hij kan het zo komen ophalen, als hij wil." Je zoekt een auto die bij je past. Die net zo flexibel is als jij zelf bent. Dus kom je vanzelf bij de Opel Zafira. Die je nu ook nog eens heel flexibel kunt financieren. Tegen heel soepele voorwaarden. Want met een minimale aanbetaling rijd je nu al een nieuwe, uiterst complete Zafira Maxx voor slechts 239,- per maand. Meer weten? Kijk snel op www.opel.nl of ga vandaag nog langs bij de Opel dealer. Model Contante verkoopprijs Aanbetaling/ Inruil* Krediet bedrag Looptijd in maanden Zafira Maxx 1 6-16V 22.995,- 8.048,- 14.947,- 36 Zafira Comfort 1.6-16V 22 590,- 7.907,- 14.683,- 36 Krediet- vergoeding Eff. Rente op jaarbasis Maand- Slot- termljn Zafiro Maxx 1.6-16V 2.858,96 7.9* 239.11 9.198 - Zafira Comfort 1.6-16V 2-791,04 7.9* 234.39 9036.- De verloren waterpas en het koffertje waarin het jarenlang z borgen. foto Dirk-Jan C He» Sraroehngsocrbodwordrocngefcodeivocr een nieu»«<^>el Agio. Memo en Zofiro en geld vow nieuwe orders met een uttnw regsnotwfctum ven 31 pv 2X4 Monmod e6n frcnöenng per kiont 'Mnrroe aartotfoirg s 35\ (drv rrufraxbetoirgl Loootjd 34 moerden Mor. 20.000 km pj FrarceWg vio GMAC Rranód Services en toetsng bi het BKR n Tel. Tanefwjzlglngen voartjehoudea Vroog nocr de voorwaarden bj öe Opel deole». Geniddeld brorvdstofvefcrui en COjnxStoot, volgens Rxhtljn t999/IOQK Benzmotoren kmsAtec van 10,6 lot 133- Uten/100 km van 9.4 tot 75. COj giAm: van 225 tot 180. Dieselmotoren kmsflter van 15,4 tot 15,9Uters/100 km van 65 tot 63. CO2 gnkm. van 175 tot 169. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15