PZC Raad eist aanpak tekorten WE it Gimbrèie Miss Nederland in verf gevangen Raket landt in Biggekerke 60% 75% KORTING 50% mK©i MODEBRADERIE Midgard blijft nog zeker drie jaar open folitiek Middelburg schrikt van tegenvallers Stationsgebied DOLLE OPRUIMINGSWEEK Stroom prenten bromfietscontrole Zestigjarige Vlissinger beroofd Vrouw vast na mishandeling Steun Palazollihuis en kinderfonds Schouwen houdt het droog Dronkenlap valt mensen lastig Jongens rijden open brug op zeeuwse almanak Ingreep factie: 0113-315649 flvw.pzc.nl Es 31,4460 AA Goes Ljverientie-exploitatie: «oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; taiws-Vlaanderen: 0114-372770; bonsai: 020-4562500. dinsdag 18 mei 2004 Rodriguez troeft Petacchi af editie Walcheren rfnnrAbvan der Sluis MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg eist maat regelen van B en W om verdere tegenvallers bij de Strategische Projecten te voorkomen. Dat Heek gisteravond tijdens een vergadering van de commissie Ruimte. Wethouder B. Kool-Blokland (Financiën) beloofde de verontwaardigde amissieleden de interne pro lorganisatie op orde te breng- Aanleiding voor de kritiek een tekort van 3.5 miljoen euro voor de ontwikkeling van kt Stationsgebied. in het Stationsgebied ^veroorzaakt door een lange yjst van (dure) tegenvallers. De gemeente Middelburg loopt nog ben extra risico van 4,5 miljoen [nro. „Onvoorstelbaar en onac ceptabel", aldus een woedende P. Kraan van de Politieke Partij liddelburg (PPM). „Twee jaar jeleden is ons verteld dat het liet zo'n vaart zou lopen met de isico's." Rekenkamer 'oor zijn fractievoorziter H. Ak- bg kwam het tekort niet echt ls een verrassing. „Maar onze ezorgdheid wordt wel steeds poterHij vroeg zich af of het iet verstandig is om de lokale esenkamer in te schakelen om aarfijn op een rijtje te zetten raar de gemeente Middelburg ode fout is gegaan met de ont- rikkehng van het Stationsge- lied Hij stelde ook voor om laar een punt te zetten achter Ie verder ontwikkeling van het ebied, De gemeente wil aan de restzijde nog kantoren ontwik kelen, maar de markt daarvoor is (te) klein. „Wordt het niet eens tijd om te stoppen met deze bodemloze put?" H. van Klinken (SGP) stelde dat de gemeente al in de voorcalcu latie in de fout is gegaan. „Des tijds is voor het Stationsgebied uitgegaan van het meest optimis tische scenario." Hij wilde we ten of het college lering gaat trekken uit de tegenvallers van het Stationsgebied. R. Schonis (D66) zei niet echt ge schrokken te zijn van de tekor ten op de ontwikkeling van het Stationsgebied. „Het is in totaal twee procent van de hele ontwik keling." Hij zei dat zijn partij tij dens de gemeenteraadsvergade ring een motie zal indienen om de interne projectorganisatie eens flink onder de loep te ne men. A. Damman (WD) wilde dat het college de gemeenteraad in het vervolg frequenter en aler ter informeert. Wethouder Kool-Blokland con cludeerde dat elke partij de vin ger op de zere plek had gelegd. „De zorgen zijn terecht, zeer te recht. We zullen maatregelen ne men om het anders te doen en le ring te trekken uit het Stations gebied." De wethouder erkende dat de gemeentelijke projector ganisatie steken heeft laten val len. „Het is onvoldoende ge weest." Tegenvallers Advertentie TOT ZATERDAG 22 MEI RUIMEN WIJ FLINK OP ALLE MONTUREN MET DE# STICKER KORTING ALLE MONTUREN MET DE f STICKER Guess - Diesel - Gucci - Calvin Klein - Esprit - Gant -Vogue - Replay - Dolce Gabanna - Burberry - Jacob Jensen en vele andere.... KORTING OP DE GLAZEN Op de overige collectie is de normale50% korting aanbieding van toepassing Hisimweii wosnuseu urnnMmj® Advertentie ACHTER IN DE ZAAK KORTINGEN TOT 70 LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Zij bestreed dat B en W de ge meenteraad (te) laat hebben geïnformeerd. „Al in mei 2003 hebben we aangegeven dat zich een aantal tegenvallers zouden voordoen. Maar nu pas is de af rekening van het gebied opge maakt." DOMBURG - De Schildersweek Domburg is gisteren goed begonnen. Nadat voorzitter W. Spekhorst van de organiserende stichting Art Performance zondagavond de drieëndertig deelnemende kunstenaars in besloten kring welkom had geheten, stond gisteravond in het Bad hotel het schilderen van Miss Nederland - Sanne de Regt uit Goes - op het programma. Een vijftiental kunstenaars vervaardigde in drie uur tijd een portret, onder de ogen van belangstellenden. De schildersweek duurt tot en met zondag. De schilders uit binnen- en buiten land werken op locatie in Domburg,en zullen ook nog een naaktmodel en figuren in Walcherse dracht portretteren. Vanaf zondag worden alle gemaakte schilderijen geëxposeerd en te koop aangeboden in de Duingalerie.foto Ruben Oreel door Ron Maqnée MIDDELBURG - Midgard blijft nog zeker drie jaar open. Dat heeft wethouder A. de Vries gisteren gezegd tijdens een ge animeerd overleg met jongeren, raadsleden en jongerenwerkers. Onlangs besloot het Middelburg se college om een streep te zet ten door de plannen voor een nieuw jongerencentrum in het centrum van Middelburg. Ook het huidige jongerencentrum Midgard aan de Bachtensteene wordt op termijn gesloten. Giste ren legde wethouder De Vries uit hoe het college tot het be sluit is gekomen. Onder zijn ge hoor niet alleen kritische jonge ren, maar ook raadsleden en me dewerkers van sociaal-maat schappelijke instellingen. De Vries benadrukte dat hij het besluit betreurt, maar dat het schrappen van het nieuwe jonge rencentrum onoverkomelijk is. „Het is een vervelend en moei lijk besluit, juist ook omdat mijn partij het nieuwe centrum op de rol heeft gezet." Het pro bleem is dat de plannen voor het nieuwe centrum zo ambitieus waren, dat het de vraag was of er voldoende jongeren mee be reikt werden, legt De Vries uit. Als het centrum zou komen, zou „heel veel naar het gebouw en heel weinig naar activiteiten gaan", aldus De Vries. Duur gebouw „Gaandeweg, en ik heb met heel veel jongeren gesproken, ben ik eraan gaan twijfelen. Het is heel veel geld dat alleen al zou gaan zitten in het gebouw." Met de jongste bezuinigingen van het Rijk was het niet mogelijk om het centrum overeind te houden. Vooral ook omdat De Vries op andere terreinen - ouderenzorg, wijkaanpak en sport - niet wil de bezuinigen. Dat neemt niet weg dat het geld dat is gereser veerd voor jongerenwerk ge woon op de rol blijft staan. En dat geld blijft voor Midgard be stemd, aldus De Vries. Ouderen Op de plek aan de Bachten steene is huisvesting voor oude ren gepland. „Maar voordat het zover is, zijn we zeker drie jaar verder." Tot die tijd blijft Midgard open. „Je moet geen oude schoenen weggooien voor je nieuwe hebt." Voor de tijd na de sluiting van Midgard heeft De Vries oplossingen voor het gemis van een muziekpodium en een plek waar zorg voor jonge ren wordt geboden. „Wat be treft de muziek zijn we in ge sprek met het nieuwe poppo dium Blauwe Ruis." Wat betreft de zorg voor jonge ren denkt De Vries aan ambu lant jongerenwerk, waarbij de jongeren door medewerkers wor den opgezocht. Uiteindelijk zou den er drie jeugdhonken over eind blijven: die in Nieuw Mid delburg, Dauwendaele en de Stromenwijk. De Vries liet door schemeren dat er wellicht hele maal geen nieuwe soos in het centrum komt. „Misschien moe ten we niet zoeken naar een nieuw Midgard." De jongeren wezen de wethouder fijntjes op de grote gemeentelijke projec ten die wél doorgaan: bijvoor beeld de Roosevelt Academy of het nieuwe Aldo van Eyckcen- trum. De Vries wees op het be lang van de nieuwe universiteit. „De Roosevelt Academy is een enorme kans. Welke stad van 46.000 inwoners heeft nou een universiteit binnen z'n poor ten?" Daarnaast wees De Vries op het feit dat sinds de verkie zingen jaarlijks tonnen extra naar jongerenbeleid gaan. Denktank Eén van de jongeren opperde het idee om een werkgroep sa men te stellen die gaat naden ken over de tijd na de sluiting van Midgard. „Anders zitten we over drie jaar met precies het zelfde probleem."De Vries toon de zich enthousiast over het idee. „Meedenken is altijd pret tig. Want jullie weten beter wat de behoeften zijn dan ik." (Advertentie) Afsluittijden reserveren aanleveren advertenties Hemelvaart Mw —Tfliail Plaatsing: vrijdag 21 mei reserveren di. 18 mei 15.00 u. aanleveren wo. 19 mei 9.00 u. Uitzonderingen: kleintjes: reserveren en aanleveren: wo. 12.00 u. overlijdens- en geboorteadvertenties: reserveren en aanleveren: do. 18.00 u. Plaatsing: zaterdag 22 mei reserveren di. 18 mei 17.00 u. - aanleveren wo. 19 mei 9.00 u. Uitzonderingen: personeelsadvertenties (zetwerk): reserveren en aanleveren: di. 9.00 u. personeelsadvertenties (compleet): di. 1700 u. onroerend goed advertenties (zetwerk): reserveren en aanleveren: di. 9.00 u. kleintjes: reserveren en aanleveren: wo. 12.00 u. overlijdens- en geboorteadvertenties: reserveren en aanleveren: vr. 16.00 u. Plaatsing: maandag 24 mei reserveren en aanleveren wo. 19 mei 16.00 u. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend op het Bas- kensburgpad en de Sloeweg te Vlissingen zeventien be keuringen uitgedeeld aan bromfietsers. Twaalf tweewie- Iers bleken over een te groot motorvermogen te beschik ken, twee bromfietsers reden zonder gele plaat, één brom fietser reed door rood. Tot slot ontbraken bij drie brom fietsers de verplichte certificaten. VLISSINGEN - Een zestigjarige Vlissinger is in de nacht van zondag op maandag in de Arbeidstraat in zijn woon plaats door drie mannen beroofd van zijn portemonnee. De man liep rond kwart over één over het bruggetje in de richting van de Schuitvaartgracht toen de drie mannen voor hem gingen staan en hem aanspraken. Plots pakten twee van hen hem beet, waarna de derde zijn portemon nee afpakte. Hierna liepen ze hard weg in de richting van de Schuitvaartgracht. Het betreft drie mannen van rond de twintig jaar met een Zuid-Europees uiterlijk. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 44-jarige Vlissingse aangehouden in een café in haar woonplaats op verdenking van mishandeling. De wouw wordt ervan verdacht een 43-jarige plaatsge noot op het hoofd te hebben geslagen met een kapot bier flesje. De man liep een gezwollen oog op en een snee in zijn gezicht, die in het ziekenhuis moest worden gehecht. Waarom de vrouw de man mishandelde, is de politie niet bekend. De vrouw is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. VLISSINGEN - Het Ronald McDonald Kinderfonds en het Palazolli-inloophuis voor kankerpatiënten hebben gis teren 12.B00 euro ontvangen van de drie Rotaryclubs op Walcheren. De serviceclubs hebben het geld ingezameld tijdens de actie Coins for Care, waarbij oude (buitenland se) munten konden worden ingeruild tegen euro's. Het Ronald McDonald Kinderfonds zet zich ervoor in om ouders van zieke kinderen aan een onderkomen te helpen dicht bij het ziekenhuis, waar hun kind ligt. Het fonds kreeg 8450 euro. Het Palazollihuis staat kankerpatiënten en hun naasten bij. Beide instellingen zijn afhankelijk van giften en donaties. Het Palazollihuis zal de bijdrage van 4245 euro gebruiken om de begroting sluiting te krij gen. Dennis de Nooijer en basisscholieren van de Twee master overhandigden gisteren het geld aan medewerkers van de instellingen. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Schouwen heeft binnenkort minder hinder van overvloedig regenwater. Ook in tijden van droogte wordt het water in de toekomst beter verdeeld. Dit is mogelijk door de bouw van een stuw bij Scha- rendijke. Gisteren zijn de grote betonnen stuwkleppen ge plaatst. „Een situatie zoals in het najaar van 1998 willen we voorko men", zegt S. Minneboo van Wa terschap Zeeuwse Eilanden. „Dat is de aanleiding geweest om dit plan te ontwikkelen." In 1998 is er zo veel water geval len dat de aardappelen en bie ten lagen te rotten op het land. De schuiven van de stormvloed kering zijn destijds gesloten ge weest om het extra water af te voeren via de Oosterschelde. Nu wordt in een natte tijd Schouwen in twee delen ge splitst. De stuw kan het water tijdelijk vasthouden op het ho ger gelegen deel van Schouwen, zodat het water eerst uit het la ger gelegen deel kan worden af gevoerd. In droge tijden biedt de stuw de mogelijkheid om het water langer vast te houden in het hoge (en dus droge) deel van Schouwen, De twee stuwkleppen die giste ren zijn geplaatst, zijn vijf me ter breed. De bouw van de stuw moet in juni klaar zijn. VLISSINGEN - Een 46-jarige Vlissinger is gisteren om 17.35 uur in de Walstraat in zijn woon plaats aangehouden. De man had te veel gedronken en viel het winkelpersoneel en het pu bliek in de omgeving van het Scheldeplein lastig. MIDDELBURG - Twee fietsers zijn gisteren omstreeks 19.45 uur voorbij de slagbomen bij de draaibrug op de Kanaalweg in Middelburg geglipt, terwijl de bellen en het rode knipperlicht ingeschakeld waren. Toen de brug weer dichtdraaide werden de twee inwoners van de ge meente Middelburg aan de kant opgewacht door de politie. De twee jongens van 14 en 17 jaar oud kregen elk een bekeuring van vijfentwintig euro. (Advertentie) ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 21 mei a.s. gesloten BIGGEKERKE - Igor van Zweeden uit Biggekerke keek zaterdagochtend vreemd op. Uit het dak van zijn te slopen woning in de Dorpsstraat stak een raket. Een geintje van collega's of vrienden, vermoedt hij. Vooralsnog heeft Biggekerke er een attractie bij. Van Zweeden zit in de sloop. De raket, annex speelobject nam hij mee van een klus. Wat hij met het gevaarte aanmoest, wist hij nog niet. „Het leek me gewoon een leuk ding. Ik had 'm voor de gein meegenomen." Hij keek zaterdagochtend verbaasd op toen hij zag dat de raket uit het dak van zijn huis stak. „Ik dacht eerst nog dat André Kuipers op de koffie was gekomen", lacht hij. Van Zweeden heeft in een paar dagen tijd al flink wat reacties gehad. Passanten vinden het vooral heel erg mooi, zegt hij. Wanneer het huis wordt gesloopt en de raket uit het dak wordt gehaald, weet Van Zweeden noe niet. foto Ruben Oreel Het was een klaar-ter- wijl-u-wacht-ingreep die de inwoonster van Goes laatst in het ziekenhuis moest onder gaan. Daarom verbaasde het haar dat haar hartfunctie uit gebreid werd onderzocht voor dat ze mocht plaatsnemen op de snijtafel. „Doen we altijd bij patiënten van vijfenvijftig jaar en ouder", legde een verpleeg kundige uit toen ze vroeg waarom ze zo uitgebreid werd beklopt en beluisterd. „Maar ik ben nog maar der tigwierp ze verontwaar digd tegen. De verpleegkundige liet zich niet uit het veld slaan. „Je zou het niet zeggen", was het bemoedigende antwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9