Parkeer ver wij zing Hulst prijzig PZC VAN WESTEN ■11 lektronisch systeem blijkt veel duurder dan begroot Welverdiende portie poffertjes Aanbod cultuureducatie gebundeld Mont Ventoux op voor goed doel Verdachten inbraak vrijgesproken Pop op Hemelvaart in Goes STATE ART voordeel weekend bij de enige State of Art shop in Zeeland: Van Westen Mannenmode. vrijdag 21 en zaterdag 22 mei zomerse State of Art polo's in vele kleuren van 44,95 voor 34,95 voor de eerste 50 klanten een leuk State of Art presentje en voor iedereen een zomers drankje in het Grand Cafe in de winkel. meer info op internet: www.vanwesten.com/actie Van Westen Mannenmode, Plein 10-11, Zaamslag dinsdag 18 mei 2004 ^Sheila van Doorsselaer [ILST - Het elektronisch par- frvervvijssysteem in Hulst |t fors duurder uit dan be- I. Hulst trok eerder 227.000 ro uit, maar dat is absoluut tl voldoende. Over het dyna stie parkeersysteem wordt al jaar gepraat. Het dagelijks stuur wil het systeem nog dit r invoeren. redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN lel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe fchef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Fnts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET .pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; tot 12.00 uur Het parkeerverwijssysteem moet het verkeer naar nog vrije parkeerplaatsen in de stad lei den. Zo worden opstoppingen voorkomen en hoeven automobi listen niet steeds rondjes te rij den op zoek naar een plaatsje. Door de jaren heen zijn tiental len data genoemd waarop het systeem er 'echt' zou komen, maar het werd om diverse rede nen telkens uitgesteld. Dit tot er gernis van de ondernemersvere niging en de Stichting Bezoe- kersmanagement. Het laatste halfjaar leek er schot te zitten in de zaak. Wet houder E. de Deckere (Verkeer) maakte bekend dat de ANWB het parkeerverwijssysteem zou gaan verzorgen. Dit is inmiddels van de baan. Volgens G. Totté, hoofd van de sector ruimte van de gemeente Hulst, moesten er volgens de re gels meerdere offertes worden aangevraagd. Toen bleek dat de ANWB niet de goedkoopste was. Wat het bedrag is van de laagst offerte, wil Totté niet zeg gen. Wel meldt hij: „We komen er bij lange na niet met die 227.000 euro. Het bedrag wordt flink overschreden." Om de som toch binnen de per ken te houden, wordt met de uit verkoren ondernemer overlegd over details van het parkeerver wijssysteem. Totté: „We kunnen natuurlijk wat onderdelen schrappen. Het nu aangeboden verwijssysteem biedt mogelijk heden waarvan je je kunt afvra gen of dat wel nodig is voor Hulst. Het lijkt me verstandig dat we eenvoudig beginnen. We kunnen het systeem dan later nog altijd uitbouwen en uitbrei den." Van de sokken Zo twijfelt Totté of het nodig is dat automobilisten, naasst het feit dat ze kunnen zien of er er gens nog plaats is, kunnen zien hoeveel vrije parkeerplekken er nog zijn. Wel acht hij het handig dat het verwijssysteem het ver keer bij drukte via een andere weg Hulst binnenloodst. „En dan is het te hopen dat de be stuurders de aanwijzingen van het parkeerverwijssysteem op volgen." Met de invoering van het ver wijssysteem wordt de chaos die zondagmiddag, tijdens de jaar lijkse Zomerjaarmarkt, heerste hopelijk verleden tijd. Automo bilisten stuitten halverwege de Van der Maelstedeweg op een bord 'doorgaand verkeer ge stremd'. Dit bord was echter zo ongelukkig op de weg geplaatst dat niemand zich er wat van aan trok en alsnog richting de binnenstad reed. Dat was im mers de enige manier om de au to op de parking aan het Oranje- bolwerk te stallen. De Gentsestraat was autovrij ge maakt, maar de reden daarvan ontging velen. In de Gentse- straat stonden immers weinig tot geen kraampjes. In de Steen straat, waar juist wel marktkra men stonden, reed af en toe een auto de wandelaars van de sok ken. Totté betwijfelt echter of een parkeerverwijssysteem in dit ge val nuttig zou zijn. „De organi satie van de jaarmarkt moet in de eerste plaats zorgen dat alles netjes is geregeld." Het college van burgemeester en wethouders wil binnenkort met MKB Hulst (midden- en kleinbe- drijf)een gesprek over het par keerverwijssysteem. Het onderwerp moet in de raads vergadering van juli aan de orde komen. Het verwijssysteem zou dan voor het eind van het jaar opera tioneel kunnen zijn. SCHOONDIJKE - Peuterspeelzaal Klein Duimpje in Schoondij- ke bestaat 25 jaar. Dat wordt dezer dagen uitgebreid gevierd. Gis terochtend bleek een sponsorloop voor de kleintjes een hele in spanning. Zestien peuters gekleed in een T-shirt met het logo van de peuterspeelzaal (Klein Duimpje met zijn zevenmijlslaarzen), begonnen aan het parcours. Na iedere hindernis, zoals schatgra ven in de zandbak en eendjes vissen, mochten ze een sticker uit zoeken. „Een groot succes," aldus juffrouw Emmy. „Dankzij de hulp van een aantal sponsors en vooral van de ouders halen we zeker genoeg geld binnen om de poppenhoek op te knappen." Na alle inspanning waren er poffertjes en appelsap. Vandaag wordt het allemaal overgedaan door de tweede groep van zestien peu ters en morgen is er feest voor de hele club. foto Camile Schelstraete MIDDELBURG - Alle Zeeuwse basisscholen krijgen van daag een gids waarin zeven culturele instellingen in Zee land hun aanbod voor het onderwijs hebben gebundeld. Het eerste exemplaar werd gistermiddag overhandigd aan gedeputeerde H. van Waveren (CDA, cultuur). De in stellingen Scoop, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, Stichting Kunstuitleen Zeeland, Zeeuws Archief, Zeeuw se Bibliotheek, Zeeuwse Muziekschool en Zeeuws Mu seum bieden volgend schooljaar samen 101 projecten aan op het gebied van cultuureducatie. De gids biedt niet al leen een compleet overzicht van het aanbod, er worden ook combinatiemogelijkheden gegeven om een zo breed mogelijk pakket te kunnen samenstellen. GOES - Vijfendertig sportievelingen uit Goes en omge ving gaan op de fiets de Mont Ventoux beklimmen, een van de zwaardere beklimmingen die je in Frankrijk kunt maken. Er is een goed doel aan de actie verbonden: het mogelijk maken voor mindervaliden (onder wie blinden en verstandelijk gehandicapten) om te fietsen. De deelne mers, de meesten tussen de veertig en zestig jaar, kennen elkaar van spinning - op een hometrainer fietsen op een muziektempo. Dit weekeinde vertrekken ze naar Frank rijk en maandag beginnen ze allemaal gelijktijdig aan de 23,7 kilometer durende klim. Het doel is minimaal 50.000 euro in te zamelen voor het goede doel. Vanaf morgen is meer informatie te vinden op www.fietsersvoorfietsers.nl. MIDDELBURG - Drie mannen van 23, 25 en 28 jaar uit Tilburg zijn vrijgesproken van een bedrijf inbraak in Sluis. Volgens de rechter is hun betrokkenheid bij de in braak niet bewezen, omdat de drie niet op heterdaad zijn betrapt. Ze werden op 29 december 2002 in de buurt van het betreffende bedrijf aangehouden. Een dna- en voet sporenonderzoek had niets opgeleverd. Verder waren de verklaringen van een agent tegenstrijdig. Vast stond dat de Sluise winkelier grote hoeveelheden kleding miste. De kleding is niet teruggevonden in de auto van de verdach ten. Officier van justitie R. Jeuken achtte de Tilburgers wel schuldig. Hij hechtte veel waarde aan de verklarin gen van een getuige die twee auto's in de buurt van het misdrijf had gezien en de politie waarschuwde. Ook wees de Sluissenaar de verdachten bij een fotoconfrontatie aan. De officier vroeg de Tilburgers te veroordelen tot vier weken gevangenisstraf: de straf die ze in voorarrest hebben uitgezeten. De verdediging bepleitte vrijspraak. Het Openbaar Ministerie boekte toch een succesje. De jongste verdachten zitten vast voor inbraken die door het dna-onderzoek van deze zaak aan het licht kwamen. GOES - De horeca in Goes vond het succes van Hemelpop 2003 aanleiding om ook dit jaar met Hemelvaart een pop festival te organiseren. Onder de nieuwe noemer Hemelse Dagen staan woensdagavond en donderdag de hele dag bands en dj's op een podium op de Grote Markt. Woensdagavond draaien DJ Sandstorm, DJ eye-d Dj Hidden en DJ Reza, donderdag zijn er quadraces op het plein en spelen Groover, Corner Cats, The Blisters, Skaba- divers en publiekstrekker George Baker. MODERN CLASSICS (advertentie) voordeel MANNENMODE polo shirt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37