Deuren Leentjebuur maand lang gesloten PZC PZC Van Alphen wil ertegenaan Vijfde Zierikzingt gewijd aan D-Day Ondernemersclub plaatst bloembakken Feest in dat 'schatje van een badje' Zestig jaar lief en leed Inloopavond over onderhoud groen Yanwege verbouwing onderkomen MFC 11 Aanrijding agenda Waterwoning Middelburg verkocht Dronken fietser krijgt boete Schroebrug nacht gestremd Pop op Hemelvaart in Goes Arnemuidenaar mishandeld Motorrijders raken gewond dinsdag 18 mei 2004 doorfietKleemans gERIKZEE - De in het multi functioneel centrum (MFC) ge vestigde Speel-o-theek Leen tjebuur gaat binnenkort bijna een maand dicht. Tot eind juni wordt er ook geen baby- en peu tersoos gehouden. Dit vanwege een verbouwing van het MFC. Het voormalige schoolgebouw aan de De Huijbertstraat in de Zierikzeese buitenwijk Malta wordt voorzien van nieuwe ko zijnen en daar komt, stelt voor zitter van Leentjebuur L. de Raad. heel wat bij kijken. „Het zijn stalen kozijnen en die aoeten worden doorgeslepen. feeft enorm veel herrie en stof." Daar komt bij dat een paar stuk muur waarin asbest is ver werkt moeten worden gesloopt ZAAMSLAG - Na een botsing op de kruising Molenweg Groe- neweg in Zaamslag zijn een 28-jarige en een 53-jarige auto mobiliste uit de gemeente Ter- neuzen voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De 28-jari- ge vrouw liep een pijnlijke knie en heup op, de 53-jarige bestuur ster had pijn in haar nek. De te vrouw had verzuimd [voorrang te verlenen. en dat is specialistenwerk. Alles bij elkaar voor het bestuur van Leentjebuur aanleiding om de speel-o-theek met ingang van maandag 24 mei te sluiten tot dat het karwei achter de rug is. De tijd dat de speel-o-theek voor de klanten is gesloten wordt gebruikt om alles uit te ruimen en schoon te maken. De Raad: „Ik denk dat we daar toch wel een weekje voor uit moeten trekken. In de ruimte van de speel-o-theek wordt normaliter elke woensdagochtend baby- en peutersoos gehouden. Vrijwilligers passen op de kinde ren en zo krijgen jonge moeders even tijd voor zichzelf en de ge legenheid om contacten te leg gen en te onderhouden. Deze 'service' van Leentjebuur wordt tijdens de verbouwing van het MFC eveneens stilgelegd. Begin juli gaat de baby- en peutersoos weer met hernieuwdde energie van start. Vrijwilligers De Raad: „Vorig jaar hebben we even knijp gezeten met vrijwilli gers, maar nu loopt het gelukkig weer goed. We hebben nu weer een vaste ploeg van drie vrijwil ligers. De speel-o-theek bestaat inmid dels ruim 20 jaar en voorziet vol gens De Raad nog steeds in een behoefte. Wel wordt het steeds lastiger om financieel gezien de touw tjes aan elkaar te knopen. De Raad: „Ik denk dat het hoog tijd wordt dat de subsidie van de ge meente omhoog gaat. Het komt er nu op neer dat we'elk jaar meer geld bij moeten leggen en dat is niet de bedoeling. De speel-o-theek bedient zo'n zeventig gezinnen. De Raad: „Die betalen nu per jaar 20 euro contributie. Je kunt er voor kie zen die contributie te verhogen of leengeld te gaan vragen voor het speelgoed. Maar dan ga je de filosofie achter de speel-o-theek aantasten. Wij willen de drempel graag zo laag mogelijk houdedn. Wij willen voor iedereen toegankelijk zijn. Ieder kind heeft het nodig om te kunnen spelen." door Esme Soesman RENESSE - De Ondernemers vereniging Renesse plaatst op korte termijn vijftien bloem bakken met seizoensplanten in Renesse. Met deze 'lease- bakken' willen de onderne mers het dorp gezelliger ma ken. Een twee jaar geleden onder dorpsbewoners en toeristen gehouden enquête bracht aan het licht dat Renesse als tame lijk kaal en versteend wordt ervaren. De vijfentachtig le den tellende ondernemersver eniging vat dit signaal serieus op. Het bloembakkenproject is een concreet antwoord, maar ook op andere terreinen wordt gewerkt aan het gezelli ger aankleden van Renesse. Zo wordt, schetst voorzitter A. Krijnse Locker, onder meer aan de aanschaf van sfeerverlichting gedacht. Zijn club heeft voor wat betreft de bloemen een leaseconstructie afgesloten met een bedrijf voor de periode mei tot 1 no vember. Het bedrijf plaatst, binnen nu en anderhalve week, bloembakken en zorgt voor de inhoud. Gaat er, bij voorbeeld door vandalisme, tussentijds iets mis met de planten dan is het aan de leve rancier om nieuwe bloemetjes te zetten. De gemeente Schou wen-Duiveland heeft toege zegd de bewatering te doen. In overleg met de gemeente zullen ook de plaatsen wor den bepaald. Alle leden van de Onderne mersvereniging Renesse dra gen een steentje bij aan het initiatief, doordat de bekosti ging deels uit de contributie moet komen. Met de opfleu ring is tussen de vijf- en zes duizend euro gemoeid. 1 STREEKACTIVITEITEN IURGHSLUIS - 9.00 uur, cafe Oliegeul- !i«. excursie Oosterscheldedieren aan de dijk; WESTERSCHOUWEN Waterleiding- pompstation, v.d. Weydeweg, 19.00 uur excursie naar broedkolonie Meeu- [wenduinen; ZIERIKZEE - Filmtheater Fizi, 19.30 - 123,00 uur: Filmcollege ZVU met film The White Oleander'. MIDDELBURG - De waterwoning in de Middelburgse nieuwbouwwijk is verkocht. De nieuwe eigenaar is Don Monfils van het Middelburgse Laboratorium voor Archi- tektuur. Hij gaat in de woning wonen met zijn gezin. Het oorspronkelijke plan voorzag in tien drijvende woningen, maar dat liet het bestemmingsplan niet toe. Later werd duidelijk dat de wijk het met maar één waterwoning moest doen. Volgens de gemeente Middelburg had dat te maken met het opmerkelijke uiterlijk van het pand. De waterwoning heeft anderhalf jaar gediend als informatie centrum. Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg onthult morgen een informatiepaneel over de woning. Het paneel komt blijvend op het 'vaste land' tegenover het huis te staan. Op het paneel zijn schetsontwerpen te zien. Ook is er achtergrondinformatie te lezen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Koudekerke veroor deeld tot 200 euro boete. De man fietste op 29 november vorig jaar in Vlissingen tegen een stilstaande auto. Uit de blaastest bleek dat hij bijna vier keer zoveel alcohol 855 microgram) had gedronken als is toegestaan. Officier van justitie R. Jeuken eiste een hogere straf: 300 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De verdach te kon zich maar weinig herinneren van de aanrijding. „Ik heb me laten gaan", zei hij over zijn drankgebruik. MIDDELBURG - De Schroebrug in Middelburg is volgen de week van maandag7 uur 's avonds tot dinsdag 7 uur 's ochtends gestremd voor alle verkeer. De stremming is no dig, omdat het besturingssysteem voor de bediening van de brug opnieuw moet worden ingeregeld. Voor deze werkzaamheden moet de brug vaak worden geopend en in geopende stand blijven staan. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid via de Stationsbrug. De pro vincie adviseert om zoveel mogelijk gebruik te maken van de Sloebrug in Vlissingen. GOES - De horeca in Goes vond het succes van Hemelpop 2003 aanleiding om ook dit jaar met Hemelvaart een pop festival te organiseren. Onder de nieuwe noemer Hemelse Dagen staan morgenavond en donderdag de hele dag bands en dj's op een openluchtpodium op de Grote Markt. Morgen (braaien DJ Sandstorm, DJ eye-d Dj Hidden en DJ Reza, donderdag zijn er quadraces op het plein en spelen Groover, Corner Cats, The Blisters, Skaba- divers en publiekstrekker George Baker, bekend van de hits Una Paloma Blanca en Little Green Bag. ARNEMUIDEN - Een veertienjarige Arnemuidenaar is gisteren tussen 14.45 en 15.00 uur door drie leeftijdsgeno ten mishandeld. Hij liep het drietal tegen het lijf in de Ak kerlaan in zijn woonplaats. Twee van zijn belagers kende hij, de derde niet. Om nog onbekende redenen sloegen en schopten ze hem. De Arnemuidenaar hield er een pijnlijk gezicht aan over. De jongen heeft aangifte gedaan. WILHELMINADORP - Bij een ongeval op de Langeweg in Wil- helminadorp zijn zondag om 16.15 uur twee gewonden geval len. Een 31-jarige Vhssingse motor- njder met achterop een plaatsge- note waarvan de leeftijd niet be kend is, werd geschept door een 35-jarige automobiliste uit de gemeente Noord-Beveland. Dat gebeurde toen de Beveland- se bij. het rechtsafslaan de mo torrijders over het hoofd zag. Beiden lagen enkele tientallen meters van de plaats van de aan rijding en liepen onbekende ver wondingen op. De man werd overgebracht naar Rotterdam, de vrouw werd ter observatie oaar het ziekenhuis in Vlissin- gen gebracht. De weg is enige tijd geheel afgesloten geweest. redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Pax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bworgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Tijdens het reüniefeestje van Dol-Fijn was er ook plaats voor een duikinstructie. door Esme Soesman NIEUWERKERK - Duiken is 'helemaal vet cool', ervaart Clai re van Gemerden (10) in het Nieuwerkerkse zwembad Dol-Fijn. En terwijl zij met een stel leeftijdsgenootjes spette rend onder gaat, vindt lussen de plakken cake in de hal een mi ni-reünie plaats. Betrokkenen uit heden en verle den stonden gisteravond even stil bij het 35-jarig bestaan van dat 'schatje van een badje' van weleer. Want met die woorden werd het eerste overdekte zwem bad op Schouwen-Duiveland destijds geopend. Jan van Sluis uit Nieuwerkerk was één van de drie mannen die het bad, ge bouwd in een oude landbouw- schuur, 'open zwom'. Hij vond het noodzakelijk dat kinderen leerden zwemmen en zag ook het belang in van de mogelijk heid om dat te doen op het eigen dorp. Van Sluis was dan ook één van de mensen die met renteloze obligaties de boer op ging om de boel te kunnen bekostigen. Die betrokkenheid is gebleven, vertelt hij zijn verhaal. Weke lijks trok de - inmiddels gepen sioneerde - inwoner van Nieu werkerk met zijn leerlingen naar het bad toe. Hij deed al 26 keer mee aan de zwemvierdaag- se, is tot op de dag van vandaag pr-man van de activiteitencom missie en is nog altijd elke don derdag trouwe baantjestrekker in zwembad Dol-Fijn. Behoud Al enkele jaren wordt door een clubje enthoustiastelingen hard getrokken aan behoud van de kleine voorziening. Nu de ge meente Schouwen-Duiveland de voorgenomen stopzetting van subsidie heroverweegt, is er weer hoop voor de toekomst en daarmee ook een goede reden om het 35-jarig bestaan met een klein feestje te vieren. Duikin- structeurs Arco de Man en Mar tin Goedel gaven belangstellen den de kans een duikje te wa gen. De Oosterlandse Claire kwam, evenals haar buurjongen Colin van Dijke (9), op die belof te af. „Zwaar", puffen ze nader hand. Maar het is vooral ook heel erg leuk. Claire zegt net zo'n big smile op haar gezicht te hebben als haar vader altijd heeft als hij iets leuks heeft ge daan. En net als Colin schuift ze in de rij op de bank om nog een keer aan de bak te kunnen. In de hal heeft inmiddels ook André Brasser zich bij het club je betrokkenen geschaard. In de begintijd heeft hij een half jaar foto Marijke Folkertsma als badmeester in Nieuwerkerk gewerkt. Anno 2004 is hij werk zaam bij een buitenbad in Ben- nekom. Met een dagelijks bezoe kersaantal tussen de 4500 en 5000 mensen. Desalniettemin ge looft hij dat de kleinschaligheid van een zwembad als Dol-Fijn in dit tijdperk, net als bij de ope ning het geval was, nog altijd in een behoefte voorziet. Zwemba den elders kampen met wacht lijsten en ouders tellen honder den euro's neer om hun kind een gedegen zwemopleiding te laten ondergaan. Zonde om zo'n bad van de hand te doen, vindt hij dan ook. „Ik zou er best wel brood in zien." door Esme Soesman ZIERIKZEE - De vijfde editie van Zierikzingt staat geheel in het teken van D-Day. Het muzi kale spektakel in de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt gehou den op zondag 6 juni, precies zestig jaar na de landing op Nor- mandië. De bijzonderheid van dat mo ment is af te lezen van het pro gramma. Zierikzingt kent een aantal vaste onderdelen, die dit keer zijn gewijd aan het thema Liederen van bevrijding. Zo pre senteren initiatiefnemers Mar van der Veer en Michiel de Zeeuw een speciaal voor de gele genheid gecomponeerd canon. Zanger Arno Klem uit Oude Tonge zingt liederen die te ma ken hebben met D-Day. Orga nist Rinus Verhage heeft zijn muziekkeuze eveneens afge stemd op die dag, waarop zestig jaar geleden een grote slag werd geslagen bij de bevrijding van Europa. En datzelfde geldt voor Harmonie De Vereenigde Vrien den uit Sas van Gent. Voor het eerst heeft de organisa tie een orkest van buiten Schou wen-Duiveland aangetrokken om Zierikzingt in te vullen, zij het dan aangestuurd door de Zierikzeese Cathy Kotoun. Zij is sinds oktober 2003 als dirigent bij De Vereenigde Vrienden is betrokken. Speciaal voor het D-Davconcert in de Nieuwe Kerk brengt de harmonie doedel zakspeler Arie van Meerwijck uit Rilland en harpist Ineke de Vente uit Wolphaartsdijk als gastmuzikanten mee. Onder meer Hymn to the fallen van John Williams (uit de film Saving Private Ryan), Arnhem van A. E. Kelly (de slag om Arn hem) en The longest day van Paul Anka maken onderdeel uit van het repertoire. Bijzonder is ook de bijdrage van concertslag werker en trombonist bij de Ver- door Mieke van der Jaqt GOES - Arie van Alphen bouwt graag en dat komt goed uit. Hij is de nieuwe interimdirecteur, officieel de voorzitter van de Raad van Bestuur, van het Oos- terscheldeziekenhuis. In dat zie kenhuis is een hoop werk aan de winkel. Er moeten bouw- en re novatieplannen komen en daar is de afgelopen tijd weinig van gekomen. Dat is te wijten aan de bestuur lijke problemen in het zieken huis. Inmiddels is de herrie tus- &n de vorige Raad van Bestuur. de inmiddels vervangen Raad van Toezicht en Advies en de Raad voor Maatschappelijke Re kening en Verantwoording een beetje weggeëbd. De vorige di recteur, S. Schuitevoerder, heeft zijn ontslag aangevochten en is daar nog altijd mee bezig, maar verder zitten alle Raden weer op één lijn. „Dat is de luxe van mijn positie", zegt Van Alp hen, „Ik heb met al die zaken niets van doen gehad, ik kan met een schone lei beginnen." De interimperiode voor de nieu we directeur is bepaald op een half jaar tot negen maanden. Van Alphen is voor die periode gevraagd door M. Bierens, de man die in een woelige tijd het schip recht hield. „In principe is dat de tijd die nodig is voor het zoeken naar een nieuwe direc teur. Terwijl de Raad van Toe zicht naar een nieuwe directeur zoekt, moet ik zorgen dat in het ziekenhuis gebeurt wat er gebeu ren moet. Dat daar veel plannen makerij bij zit, daar hoor je mij niet over klagen. Dat maakt de baan aantrekkelijk." Van huis uit is Van Alphen lon garts. Hij rolde in Gelderland van een functie als medisch spe cialist naar het directeurschap en leidde uiteindelijk vier kleine ziekenhuizen door een fusie naar een nieuw gebouw: Zieken huis De Gelderse Vallei. Buiten de dagelijkse gang van zaken, gaat Van Alphen zich in Goes intensief bezighouden met de plannen om het ziekenhuis, inmiddels ook alweer zeventien jaar oud, te renoveren. Van Alp hen wil ook een meerjaren-inves teringsplan maken, waardoor het ziekenhuis niet blijft versto ken van de modernste appara tuur. „Er komt een totaal nieu we financieringsmethode. Een ziekenhuisdirecteur moet altijd op het vinkentouw zitten, en een interim dus ook.* door Melita Lanting RENESSE - Zestig jaar geleden gaven ze elkaar het ja-woord in Rotterdam, A. Verbeek en N. Verbeek-van Heest. Gisteren werd het feit een klein beetje ge vierd met een bezoekje van de wethouder een gebakje bij de koffie. Zaterdag is het grote feest. Tijd om rustig een kopje koffie te drinken is er nauwelijks. De telefoon staat roodgloeiend. Het echtpaar heeft in Leiden, Rotter dam, en Krimpen aan den IJssel gewoond. Verbeek had een dak- bedekkersbedrijf. „Met vijftig man personeel." Omdat de ge zondheid hem in de steek heeft gelaten is het echtpaar 22 jaar geleden naar Renesse getrok ken. Een logische keus, omdat het daar al een vakantiehuis had. Eerst in een grotere eenge zinswoning en nu al weer een flink aantal jaren in een bunga low. „Ik heb het huis zelf gete kend, maar niet zelf gebouwd", zegt Verbeek. Ze hebben het goed naar de zin in Renesse. Me vrouw Verbeek is inmiddels 81 jaar, maar bowlt nog twee keer in de week. Meneer Verbeek is 82 jaar. Hij heeft jarenlang aan snookeren gedaan, maar dat gaat tegenwoordig niet meer. Het echtpaar woont nog hele maal zelfstandig en hoopt dat nog een hele tijd vol te houden. „Het is hier heerlijk wonen. Het huis is erg comfortabel. We heb ben alles gelijkvloers, dus we ho pen hier voorlopig te kunnen blijven", aldus mevrouw Ver beek. Het echtpaar heeft drie kinde ren, negen kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. eenigde Vrienden Hans de Doel- der uit Koewacht, die speciaal voor de gelegenheid The Glenn Miller Story schreef. De 55 muzikanten tellende club uit Sas van Gent komt als enige in Zeeland uit in de hoogste af deling van de KNFM (Koninklij ke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen). Eerder dit jaar wist de harmonie uit Sas van Gent goed de schijnwer pers op zich te richten na deelna me aan het internationale Ha- Fa-festival in Praag. De Vereenigde Vrienden sleep ten een zilveren medaille in de wacht. Kotoun ging bovendien naar huis met de titel Beste Diri gent. Zierikzingt is erop gericht men sen lekker te kunnen laten zin gen. In Amsterdam is een aantal jaren geleden het initiatief Mo- kum zingt ontstaan. Ook zang programma's op televisie, zoals Idols, blijken goed bekeken. Bij Zierikzingt wordt steeds naar een zo breed mogelijk bereik van zowel deelnemers als pu bliek gestreefd. Dat gebeurt door het zangfestijn steeds in te vullen aan de hand van een be paald thema en belangstellen den de gelegenheid te geven mee te zingen Alleen luisteren mag ook. Het D-Dayconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee be gint om 15.30 uur. De jubilerende echtelieden A. Verbeek en N. Verbeek-Van Heest hebben het goed naar hun zin in Renesse. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - De gemeente houdt maandag 24 mei in de hal van het gemeentehuis een in loopavond over de kwaliteit en het onderhoud van het open baar groen voor de bewoners van Zierikzee. Doel van de avond is een inzicht te krijgen welke wensen er le ven op het gebied van openbaar groen als bijdrage aan een pretti ge woonomgeving. De bijeenkomst betreft een in formele inloopavond. Er is geen vast programma. Belangstellen den kunnen aan de hand van af beeldingen een indruk krijgen van het groenplan voor Zierik zee. Bezoekers kunnen met me dewerkers van de gemeente van gedachten wisselen over het ver hogen van de kwaliteit van het openbaar groen in Zierikzee en wat daar voor nodig of gewenst is. In de door de gemeente huis- aan-huis verspreide uitnodiging staat overigens een onjuiste da tum vermeld. De juiste datum is dus maandag 24 mei. De inloop-avond wordt gehouden tussen 19.30 en 21.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29