Exploitatie zwembad kan beter PZC Vijfde Zierikzingt gewijd aan D-Day Miss Nederland in verf gevangen Poging om alsnog Stavenisser bouwval op te knappen Schouders eronder en niet zeuren Voor het goede doel de Mont Ventoux op Vragen D66 over spoor Boete en rijverbod voor Goesenaar Pop op Hemelvaart in Goes Jongens op openstaande brug Vrouw vast na mishandeling tarieven moeten volgens Sportfondsen Nederland omhoog Gewonden bij aanrijding agenda dinsdag 18 mei 2004 bil GOES - De fractie van D66 in de Goese gemeenteraad wil van burgemeester en wethouders opheldering over de toe name van het goederenvervoer per spoor door Zuid-Beve land. De fractie herinnert het college aan schriftelijke vra gen die D66 een jaar geleden stelde. Daarop antwoordden B en W dat er geen sprake is van het overtreden van de wet geluidshinder, omdat het aan tal treinen met niet meer dan 45 procent zou zijn geste gen. D66 stelt dat die mededeling inmiddels achterhaald is. De Belangenvereniging Aanwonenden Spoor (BAS) heeft cij fers bemachtigd die laten zien dat het aantal treinen met veel meer dan 45 procent is gestegen, sinds Cobelfret vo rig jaar zijn activiteiten in Vlissingen-Oost begon. D66 wil van het college weten hoe het de situatie op het spoor in overeenstemming met de wet- en regelgeving wil breng en. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 46-jarige drankrijder uit Goes tot acht maanden rijontzegging en 800 euro boete. Een we genwachter van de ANWB tipte 21 november vorig jaar in Goes de politie toen hij de verdachte slingerend zag rij den. De politie hield vervolgens de man aan met een alco-' holgehalte van 760 microgram, drieënhalf keer zoveel als toegestaan. De Goesenaar was al eerder betrapt op rijden onder invloed. GOES - De horeca in Goes vond het succes van Hemelpop 2003 aanleiding om ook dit jaar met Hemelvaart een pop festival te organiseren. Onder de nieuwe noemer Hemelse Dagen staan morgenavond en donderdag de hele dag bands en dj's op een openluchtpodium op de Grote Markt. Morgenavond draaien DJ Sandstorm, DJ eye-d Dj Hidden en DJ Reza, donderdag zijn er quadraces op het plein en spelen Groover, Corner Cats, The Blisters, Skabadivers en publiekstrekker George Baker, bekend van de hits Una Paloma Blanca en Little Green Bag. MIDDELBURG - Twee Middelburgse fietsers van veer tien en zeventien jaar zijn gisteravond rond kwart voor acht voorbij de slagbomen bij de draaibrug op de Kanaal- weg in Middelburg geglipt, terwijl de bellen en het rode knipperlicht ingeschakeld waren. De politie wachtte hen bij het sluiten van de brug op en gaf hen elk een bekeu ring van vijfentwintig euro. VLISSINGEN - De politie heeft zondagnacht een 44-jari- ge Vlissingse aangehouden in een café in haar woonplaats op verdenking van mishandeling. De vrouw wordt ervan verdacht een 43-jarige plaatsgenoot op het hoofd te heb ben geslagen met een kapot bierflesje. De man liep een ge zwollen oog op en een snee in zijn gezicht, die in het zie kenhuis moest worden gehecht. Waarom de vrouw de man mishandelde, is de politie niet bekend. De vrouw is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. jpnrRob Paardekam KRUININGEN - De exploitatie van zwembad Den Inkel in Krui ningen kan veel efficiënter. Dat dfIt het bedrijf Sportfondsen Nederland (SFN). Nu wordt jechts eenderde deel van de kos- len betaald uit eigen inkomsten. De Beimerswaalhal zal volgens SFN' nooit levensvatbaar wor den voor een zelfstandige exploi tant. SFN, dat in Nederland veel 'zwembaden en sportvoorzienin- gen exploiteert, heeft in op dracht van de gemeente Reimers waal zwembad Den Inkel en de Beimerswaalhal in Kruiningen doorgelicht. Het bedrijf komt tot de conclu sie dat in beide voorzieningen de komende jaren veel geld moet worden geïnvesteerd. Zo verkeert de buitenaccommoda tie van het zwembad in matige staat en heeft de Reimerswaal- hal dringend behoefte aan groot onderhoud. De kosten daarvan worden geraamd op 265.000 eu- SFN concludeert dat het zwem- sad de gemeente veel geld kost. Slechts eenderde van de kosten san worden betaald uit eigen in komsten. De "rest komt van bui tenaf. WILHELMINADORP - Bij een ongeval op de Langeweg in Wil- helminadorp zijn zondagmid dag om kwart over vier twee ge wonden gevallen. |Een 31-jarige Vlissingse motor- hjder met achterop een plaatsge- sote. werd geschept door een 35-jarige automobiliste uit de gemeente Noord-Beveland, toen de laatste hen bij het rechtsaf- slaan over het hoofd zag. De motorrijder werd overge bracht naar Rotterdam, de vrouw werd ter observatie naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. Het zwembad Den Inkel in Kruiningen hanteert te lage prijzen en trekt relatief weinig bezoekers; toch ziet Sportfondsen Nederland mogelijkheden voor een efficiëntere be drijfsvoering. foto Dirk-Jan Gjeltema Aan die situatie valt volgens het bedrijf wel iets te verbeteren. Zo zouden de tarieven omhoog kunnen. Den Inkel kent in verge lijking met de baden van SFN een zeer laag tarief. Ook in ver gelijking met omliggende ge meenten is Den Inkel goedkoop. Het aantal bezoekers van het Kruiningse zwembad blijft ach ter bij landelijke cijfers en dan mag Den Inkel nog blij zijn dat de naastgelegen camping voor veel bezoekers zorgt. Op dit ge bied valt volgens SFN weinig te verbeteren, gezien de zeer on gunstige ligging van het zwem bad. De openingstijden van het bad kunnen volgens SFN met tien procent worden gereduceerd vanwege het relatief lage aantal bezoekers. Over de sporthal stelt SFN dat het gebruik niet optimaal is. Vooral het aantal basisscholen dat de zaal gebruikt voor de gymlessen zou erg tegenvallen. De Reimerswaalhal is volgens SFN niet levensvatbaar voor een zelfstandige exploitant. Het bedrijf oppert de mogelijkheid de sporthal en de kantine in be heer onder te brengen bij de stichting die zwembad Den In kel exploiteert. SFN ziet best mogelijkheden om beide accommodaties op een effi ciëntere wijze te exploiteren en is bereid met de gemeente sa men te werken of de exploitatie in zijn geheel over te nemen. Dat laatste zou op middellange termijn verbeterde resultaten opleveren. Toch lijken burge meester en wethouders daar niet zo'n voorstander van te zijn. Ze adviseren de gemeente raad de exploitatie van de sport hal in eigen handen te houden. Ook de exploitatie van het zwembad kan wat hen betreft op de huidige manier worden voortgezet. Samenwerking met een derde partij, zoals SFN, zou een optie kunnen zijn. Het onderwerp wordt bespro ken in de raadsvergadering van dinsdag 25 mei. Die begint om 20.00 uur. DOMBURG - De Schildersweek Domburg is gisteren goed begonnen. Nadat voorzitter W. Spekhorst van de organiserende stichting Art Performance zondagavond de drieëndertig deelnemende kunstenaars in besloten kring welkom had geheten, stond gisteravond in het Bad hotel het schilderen van Miss Nederland - Sanne de Regt uit Goes - op het programma. Een vijftiental kunstenaars vervaardigde in drie uur tijd een portret, onder de ogen van belangstellenden. De schildersweek duurt tot en met zondag. De schilders uit binnen- en buiten land werken op locatie in Domburg en zullen ook nog een naaktmodel en figuren in Walcherse dracht portretteren. Vanaf zondag worden alle gemaakte schilderijen geëxposeerd en te koop aangeboden in de Duingalerie. foto Ruben Oreel door Rob Zorn STAVENISSE - G. de Ruijter uit Scherpenisse is naar de pro vincie gestapt in een poging alsnog toestemming te krijgen voor de restauratie van een bouwval aan de Dijkweg in Stavenisse. De Ruijter is in beroep gegaan nadat hij eerder bot ving bij de gemeente. „Dat boerderij tje had aanvankelijk een woon bestemming maar daar is nu een agrarische bestemming van gemaakt. Ik vind dat een voorbeeld van onbehoorlijk be stuur." De Ruijter kocht het vervallen boerderijtje in de polder met de bedoeling het op te knap pen zodat zijn zoon erin zou kunnen wonen. Maar inmid dels heeft hij gemerkt dat de gemeente daar niet aan wil, noch aan herbouw, noch aan restauratie. „Het had weer een prachtig mooi boerderijtje kunnen wor den. Er was een win-winsitua- tie mogelijk geweest", zegt De Ruijter. „Enigszins teleurge steld ben ik wel in de gemeen te. Je kunt gerust stellen dat ik een beetje pissig ben." De enige mogelijkheid die De Ruijter nog zag om zijn gelijk te halen, was de gang naar de provincie. „Ik heb daar beroep aangetekend. Dat betekent dat de provincie gaat toetsen of de gemeente al dan niet goed heeft gehandeld." Hoewel de Scherpenissenaar daar geen bevestiging van heeft gekregen, neemt hij aan dat er in juni een hoorzitting over het onderwerp komt. Dat het niet mogelijk is om toe stemming te geven voor de res tauratie, gaat er bij De Ruijter niet in. „Ze kunnen wel toe stemming geven voor de bouw van een gemeentehuis op een plaats waar de bestemming ook een heel andere is, maar voor zo'n boerderijtje kan dat dan weer niet. Ik snap dat niet I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Sint Gertrudis- kerk. Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13,00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; GOES - Leger des Heils. 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Verkoop kleding en meubelen tbv maatschappelijke dienst verlening; Kantine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart voor ouderen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45 - 17.45 uur: bewe gen voor Astma en CODP-patiënten; Sportpark Het Schenge, Geldeloozepad 5,19.00 uur: SSV'65 tegen Feyenoord; KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.30 uur; Sociëteit; 14.00 uur; Wei- fa re werk; KRABBENDIJKE De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7 en 8; KRUININGEN - Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Omm-Sport Reimerswaal; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur- Sociëteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE Gymzaal Ericalaan, 9.00-10.00 uur: Conditietraining voor vijftigplus bij Omni-sport Reimerswaal. door Freek Janssen IHOLEN - Net als vorige week tijdens de demonstratie tegen de bezuinigingen, kwamen de Tho- haren ook gisteravond mas saal af op de discussiebijeen komst met de gemeenteraad over de kortingen. Het lijkt er langzaam maar zeker op dat de komst van het nieuwe gemeente- kuis in Tholen onvermijdelijk is. De Meulvliet in Tholen was tot ;de nok gevuld met een kleine 200 belangstellenden. Slechts vijftien van hen mochten een praatje houden: zij hadden van tevoren ingetekend. De kernpun ten van de betogen waren rede- REDACTIE bevelandeim/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes lel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes leb (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: °800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; ö'erdags tot 12.00 uur lijk voorspelbaar: de meeste wa ren tegen de bouw van het nieu we gemeentehuis, het sluiten van het zwembad en de biblio theken en eveneens tegen het verhuizen van het Markiezaats- college naar Tholen. Na de inspreekronde kregen alle fractievoorzitters de kans hun standpunten kenbaar te maken. De enige partij die dat vorige week tijdens de bijeenkomst van de raad nog niet had ge daan, was de SGP. De fractie wilde eerst de discussie met de bewoners afwachten, voordat ze inging op de bezuinigingsvoor stellen. De SGP is met zes van de negentien zetels de grootste partij in Tholen. Het was dan ook een flinke tegenvaller voor de bewoners toen ze hoorden wat de partij wil: het Markie- zaatscollege in principe verhui zen naar Tholen, vasthouden aan de bezuinigingen op de bi bliotheek en het gemeentehuis verhuizen naar Tholen, volgens fractievoorzitter M. Klippel de goedkoopste optie. Hij sloot zijn betoog af met een boodschap aan de bewoners die er niet om loog: „Samen de schouders eron der en niet zeuren." Alle overige partijen zijn vóór het uitstellen van de nieuw bouw, al is het maar om eerst goed op een rijtje te hebben wat het zou kosten om het gemeente huis toch in Sint-Maartensdijk te houden. Voorlichting Maar tussen de regels door bleek wel dat de meeste fracties dachten dat nieuwbouw onver mijdelijk is. Volgens M. van de Linde van de PvdA moet de ge meente Tholen beginnen met goede voorlichting: „Het is voor de bewoners volstrekt onduide lijk waarom er een nieuw ge meentehuis zou moeten ko men." Het was nog even afwach ten wat de WD zou gaan zeg gen. Vorige week ontstond ver warring, toen fractievoorzitter M. van Gorsel andere standpun ten innam dan het bestuur. De onenigheid binnen de partij is blijkbaar nog steeds niet hele maal opgelost: het woord werd gevoerd door de nummer twee van de fractie, G. Hoek. Die liet weten dat de WD eerst een ex tern onderzoek wil laten doen naar de efficiëntie van het amb telijk apparaat, voordat over een nieuw gemeentehuis wordt beslist. door Freek Janssen GOES - Hij kreeg het idee naar eigen zeggen omdat hij in een midlifecrisis zat. Goesenaar Ton Smeets gaat samen met 34 ande re sportievelingen uit Goes en omgeving op de fiets de Mont Ventoux beklimmen, een van de zwaardere beklimmingen die je in Frankrijk kunt maken. Er is een goed doel aan de actie verbonden: het voor de minder validen (waax-onder blinden en verstandelijk gehandicapten) mogelijk maken om te fietsen. De deelnemers, de meesten zijn tussen de veertig en zestig jaar, kennen elkaar van spinning - op een hometrainer fietsen op een muziektempo. Dit weekeinde vertrekken ze naar Frankrijk en maandag beginnen ze allemaal gelijktijdig aan de 23,7 kilome ter lange klim. Er is veel ontzag voor de zware col, die berucht werd toen wiel renner Tom Simpson er tijdens een beklimming in 1967 over leed. Smeets: „Ik heb gehoord dat gemiddeld één persoon per week op de Mont Ventoux over lijdt, door overmoed of door te snel afdalen." Zo ver zal het met de Zeeuwen wel niet komen, al is het flink op de tanden bijten: „Het stijgingspercentage ligt tussen de zes en veertien pro cent, met een gemiddelde van acht procent." Alle deelnemers zijn keihard aan het oefenen: „We zijn in no vember begonnen met zware trainingen, we hebben geklom men in de Ardennen en in Lim- burg. De meesten van ons rijden de laatste tijd tussen de twee- en driehonderd kilometer per week. Ik verwacht ook echt dat we allemaal de top gaan halen, al zal de een wat sneller zijn dan de ander." Het doel is minimaal 50.000 eu ro in te zamelen voor het goede doel. Er zijn al meerdere spon sors gevonden, zowel particulie ren als bedrijven. Vanaf morgen is meer informatie te vinden op www.fietsersvoorfietsers.nl. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De vijfde editie van Zierikzingt staat in het te ken van D-Day. Het muzikale spektakel in de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt gehouden op zondag 6 juni, precies zestig jaar na de landing op de stran den van Normandië. De bijzonderheid van dat mo ment is af te lezen van het pro gramma. Zierikzingt kent een aantal vaste onderdelen, die dit keer zijn gewijd aan het thema Liederen van bevrijding. Zo pre senteren initiatiefnemei's Mar van der Veer en Michiel de Zeeuw een voor de gelegenheid gecomponeerd canon, Arno Klem uit Oude Tonge zingt liede ren die te maken hebben met D-Day. Organist Rinus Verhage heeft zijn muziekkeuze ook afge stemd op die dag, waarop zestig jaar geleden een grote slag werd geslagen bij de bevrijding van Europa. Datzelfde geldt voor Harmonie De Vereenigde Vrien den uit Sas van Gent. Voor het eerst heeft de organisatie een or kest van buiten Schouwen-Dui- veland aangetrokken om Zierik zingt in te vullen, zij het dan aangestuurd door de Zierikzee- se Cathv Kotoun. Zij is sinds ok tober 2003 als dirigent bij De Vereenigde Vxienden betrokken. Speciaal voor het D-Dayconcert in de Nieuwe Kerk brengt de harmonie doedelzakspeler Arie van Meei*wijck uit Rilland en harpiste Ineke de Vente uit Wolphaartsdijk als gastmuzi kanten mee. Onder meer Hymn to the fallen van John Williams (uit de film Saving Private Ryan), Arnhem van A.E. Kelly (de slag om Arnhem) en The longest day van Paul Anka ma- ken onderdeel uit van het reper toire. Bijzonder is ook de bijdra ge van concei*tslagwerker en trombonist bij de Vereenigde Vrienden Hans de Doelder uit Koewacht, die speciaal voor de gelegenheid The Glenn Miller Story schreef.Het D-Dayconcert begint om 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25