KNVB stuurt iedereen het bos in Voorzitter Rienstra spreekt kandidatuur ProTour tegen Rodriguez verrast Petacchi Thomas Dekker slaat buitenlandse coup af Tennisteam onderuit tegen Argentinië 1<JgÊÈ Roelofsen nu al weg bij FC Zwolle FC Utrecht contracteert Cornelisse Bond wil geen pottenkijkers bij geheimebekerfinale beloften Leekens nieuwe trainer AA Gent Waseige bondscoach Algerije De Goede breekt neus bij val üevin Hofland alt buiten de loot bij PSV dinsdag 18 mei 2004 17 ZWOLLE - FC Zwolle heeft de samenwerking met Marco Roelofsen met onmiddellijke ingang verbroken. De club, die zondag degradeerde uit de eredivisie, ergerde zich aan de forse kritiek van de 35-jarige speler in de media op trainer Hennie Spijkerman en teamgenoot Yobo. Het con tract met Roelofsen liep af aan het einde van het seizoen. Jelle Ten Rouwelaar verdedigt volgend seizoen het doel van Zwolle. De club huurt de 23-jarige doelverdediger van PSV. Ten Rouwelaar speelde het afgelopen seizoen op huurbasis voor FC Twente, waar hij nauwelijks in actie kwam. De Tukkers wilden de verbintenis niet verlengen. ANP J UTRECHT - FC Utrecht heeft Tim Cornelisse (26) van Vi- nog een contract voor één seizoen, dat door Utrecht is af- ■y T" "T "7* a a "W ~W a gekocht. Cornelisse stond in de belangstelling van meerde- toWietse Dijkstra leerlingen van de ba- uit Nijkerk staken hun activiteiten als ze ip het voetbalveldje naast hun in het Zeister bos tol hun grote verrassing ineens van Ajax en Feyenoord invaren. „Kijk, daar heb je Sill Swerts!" klinkt het opge ironden. joor de hekken kunnen ze nog jet een glimp opvangen van de jèkerfinale voor beloftenteams. Se toegang tot het terrein blijft jok voor hen gesloten. De (NVB heeft op de zo angstval- jg geheim gehouden locatie enkele behoefte aan potten- Wat een voetbalfeest 's lands aanstormende ta- Ênten had moeten worden, ont- in een sneue bedoening op achtera f veld j e de competitiewedstrijd ossen de beide jeugdteams een geleden volledig uit de is gelopen, heeft de KNVB ibang voor nieuwe rellen - ie- :n het bos ingestuurd. Zelfs heide elftallen hebben pas in •bus te horen gekregen op wei deze dag om één uur It afgetrapt. is zo net een schoolreisje zegt Ajax-voorzitter John aakke. Hij is allerminst geluk- igmet de situatie. „Ik baal er- an dat dit nodig is, maar voor uis dit de beste oplossing. Nee, we hebben niet overwogen om deze wedstrijd te schrappen. De jongens hebben het hele jaar ge voetbald om deze finale te spe len, al is er nu wel sprake van een gedevalueerde beker." Ook Mark Wotte vindt dat er on danks het troosteloze decor ge woon gevoetbald moet worden. „Deze wedstrijd verdient een be tere ambiance. Wij hadden de fi nale graag in de Kuip gespeeld met alleen Feyenoord-suppor- ters, maar dat bleek geen op tie." Nadat ook Kerkrade als laatste serieuze mogelijkheid afviel als speelstad, had de KNVB weinig keuze meer. Roda JC was lange tijd geïnteresseerd in het bela den duel, maar vroeg zich af wat de club er eigenlijk aan had als er toch geen publiek zou wor den toegelaten. Cursisten Trainersdocent Arie van der Zouwen mag met zijn cursisten wel naar binnen. De pers kan let terlijk het bos in om tussen de struiken toch nog iets van de wedstrijd te kunnen zien. Als Anthony Lurling Jong Feye noord al vroeg op 1-0 zet is Van der Zouwen zo vriendelijk om door het hek te roepen hoe de goal precies tot stand kwam: „Foutje in de opbouw van Ajax." „Triest dat je bij zo'n wedstrijd achter de bosjes moet staan", vindt Feyenoord-trainer Mario uannnze sportredactie CAROVIGNO - Fast Fred is ziju bijnaam. In de grote wieler wedstrijden was er alleen vaak iemand sneller. Gisteren, in de negende etappe van de Ronde van Italië, was het eindelijk mak. De Amerikaan Fred Ro driguez was 's werelds beste «printer Alessandro Petacchi te slim en te snel af. De Italiaan Damiano Cunego hield, met de rustdag van van daag in het verschiet, de leider GENT - George Leekens is de nieuwe trainer van AA Gent, maakte de Belgische voetbalclub gisteren bekend. Leekens, oud-trainer van Roda JC, tekende een contract voor twee jaar. De Belg volgt Herman Vermeulen op, die mogelijk aanblijft als assistent-trainer. Leekens is afkom stig van Excelsior Moeskroen. ANP ALGIERS - Voormalig bondscoach van België Robert Wa seige heeft gisteren een tweejarig contract getekend als bondscoach van Algerije. Waseige (65) vertrok eind april als trainer bij de Belgische club Charleroi, waarmee hij toen in degradatiezorgen verkeerde. De verbintenis tus sen de Algerijnse bond en de Belg loopt af na het WK voet bal van 2006 in Duitsland. De vorige bondscoach van Al gerije, Rabah Saadane, vertrok in februari na een neder laag in de kwartfinales van de Afrika Cup. ANP/RTR Been. „Ik heb geloof ik wel vijf tig, zestig bewakingsmensen ge zien. Die had je ook naar een sta dion kunnen sturen. Dan had den we hier niet hoeven te spe len." Ook door de bladeren heen is te zien hoe Feyenoord, on danks de aanwezigheid van de selectiespelers Acuna (de man die op De Toekomst het zieken huis in werd geslagen), Swerts, Gyan en Lurling langzaam maar zeker terrein moet prijsge ven. Ajax komt via Muller van Moppes voor rust op 1-1 en loopt in de tweede helft via Kro- hn Dehli en Abora naar 3-1 voor dat Swerts via een strafschop (rood voor Ajacied Valencia) nog iets terugdoet: 3-2. GPD LISSABON - De Portugese voetbalbond heeft verdediger Rui Jorge gisteren vrijgesproken van het nemen van ver boden middelen, nadat de arts van Jorge's club Sporting Lissabon schuld had bekend. Hij gaf toe Jorge een medi cijn te hebben voorgeschreven dat op de lijst van verbo den middelen staat. De international reageerde op 13 fe bruari positief na het duel met Moreirense. Clubarts Perei- ra had verzuimd bij het antidopingbureau te melden dat Rui Jorge een middel tegen astma had gebruikt. ANP Tussen het prikkeldraad door zijn twee spelers van Jong Ajax te zien, die zich warmlopen tijdens de Amstel Cupfinale tegen Jong Feye noord. foto Vincent Jannink/ANP CARCASSONE - Wielrenster Suzanne de Goede heeft zondag in de derde etappe van de Ronde van de Aude bij een val haar neus gebroken en diverse verwondingen in het gezicht opgelopen. De Nederlands kampioene uit Zoe- terwoude-Dorp hoopt vandaag het ziekenhuis van het Franse Carcassone te mogen verlaten. ANP strui in bezit. De negende etap pe had de vijfde dagzege van Petacchi moeten opleveren. In Carovigno maakte de Italiaan se meester van de massa-aan komsten echter een inschat tingsfout. Te vroeg gelanceerd kwam de rassprinter te laat op gang. Rodriguez had het aankomst parkoers met een licht knikje vlak voor de streep beter inge schat en profiteerde van de mis rekening van de 'koning van de sprint'. Rodriguez was al eens eerder in de buurt van een grote zege. In 2002 moest hij het op de Itali aanse wegen afleggen tegen Ma rio Cipollini in de wereldbeker- klassieker Milaan - Sanremo. Ook in Gent-Wevelgem kon hij dat jaar Cipollini net niet aan. „Ik ben geen sprinter van de lange adem", zei hij gisteren na zijn verrassende zege. „Ik ben meer een type als Rob McE- wen." De negende rit, een korte over 142 kilometer van Policoro naar Carovigno, werd dertig ki lometer voor het einde opge schrikt door een flinke valpar tij in het peloton. Voornaamste slachtoffer was Freddy Gonza lez, die in een ambulance afge voerd werd maar geen zware verwondingen opliep. Het pelo ton sloeg door het incident wel in enkele groepen uiteen. De zege van de dertigjarige Ro driguez was de eerste Ameri kaanse in de Giro sinds zestien jaar. In 1988 was Andrew Ham- psten succesvol. Dat jaar won Hampsten ook de Giro en ein digde Erik Breukink als twee de. ANP Fred Rodriguez - Kevin Hofland wft volgend seizoen niet op ra basisplaats te rekenen bij SV. Dat heeft de verdediger in ra gesprek met trainer Guus liddink te horen gekregen. Hof- md staat open voor een vertrek aar het buitenland. |e zesvoudig international mag por drie miljoen euro uit Eind den vertrekken. VfL Wolfs- kg, waar voormalig PSV-trai- jerErik Gerets trainer is, heeft een bod op de links- uitgebracht. heeft laten weten vol- jaar te kiezen voor een een- duo Ooijer/Bouma. Ook de Alex staat in de pik- tde nog boven Hofland. „Daar in moet ik nu ook weg. Als ik pthen was geweest had ik me adeze rol kunnen vinden. Maar nu bijna 25, dus ik moet naspelen toekomen. In het bui- [nland, want ik zie mezelf niet Ij een Nederlandse club." ANP door Frits Bakker MIDDELBURG - Lieuwe Rien- stra, de organisator van de Del ta Profronde, heeft met verba zing gereageerd op de aanmel ding van zijn organisatie voor een ploegentijdrit in de ProTour van volgend jaar. De voorzitter spreekt over een eenmansactie van oud-renner Rini Wagtmans. De Brabander, die vorig jaar wedstrijdleider was in de profronde, heeft de Zeeuwse or ganisatie aangemeld als kandi daat-organisator bij de UCI (in ternationale wielrenunie). Dat is bij Lieuwe Rienstra in het ver keerde keelgat geschoten. De ploegentijdrit, waarvoor Ne derland als organisator in aan merking komt, moet volgend jaar deel uitmaken van de nieuw te vormen ProTour. De wedstrijd staat op de UCI-kalen- der gepland op zondag 19 juni 2005 en zal tussen de drie- en vierduizend euro kosten. Lieu we Rienstra is stomverbaasd dat zijn profronde als kandidaat-or ganisator is genoemd. ,,We heb ben daar in het comité officieel nooit over gesproken. Ik heb al- leen wel eens opgevangen dat voor deze ploegentijdrit Neder land (via de KNWU) in aanmer king komt." Joop Bouman, bestuurslid van de Deltaronde, zegt dat Rienstra wartaal uitslaat. ,,De plannen zijn wel degelijk in het bestuur besproken. Meneer Rienstra weet niet wat hij zegt. We heb ben in het comité gesproken over de kandidatuur van Zee land en iedereen stond erachter. Ook meneer Rienstra. En als hij nu beweert dat het niet waar is, is hij een leugenaar." Volgens Wagtmans hebben zich bij de UCI tenminste vijf of zes kandi daten gemeld, waarvan de Stich ting Midden Zeeland, de organi sator van de Delta Profronde, er één is. De oud-renner zegt in een verklaring zelfs, dat hij de organisatie van de Delta Prof ronde grote kansen toedicht om de wedstrijd te mogen organise ren. In de aanmelding bij de UCI wordt ook al gesproken over een parkoers rond Goes, met een uitloper naar Neeltje Jans. „Het is de bedoeling", zegt Wagtmans, „dat de ploegen van de ProTour in deze tijdrit het materiaal kunnen testen en de tactiek in de praktijk kunnen brengen met het oog op de ploe gentijdrit van een paar weken la ter in de Tour de France." Haalbaar „Dat kan wel waar zijn", rea geerde Lieuwe Rienstra gister avond, „maar ik denk niet dat het ooit haalbaar zal zijn voor Zeeland. Dan spreek ik nog niet over de kosten, maar ook over de datum: een zondag." Rien stra geeft toe dat er twee leden van zijn organisatie (Joop Bou man en Jelle Gernler), volgens zijn zeggen op eigen initiatief, bezig zijn geweest met de kandi datuur. „Maar binnen het comi té is het nooit besproken, dus van een officiële kandidatuur kan geen sprake zijn." Bij hoofd sponsor Delta is de kandidaat stelling zelfs nog nooit aange kaart. Rini Wagtmans spreekt de bewe ringen van de voorzitter tegen. „We hebben op 19 april zelfs ver gaderd, met Rienstra erbij, in ho tel Terminus in Goes. Daar is de ze zaak tot in alle details bespro ken." Wagtmans zegt dat hij door het bestuur van de profron de is gemachtigd om internatio nale contacten te leggen. In een brief, ondertekend door de Stichting Midden Zeeland, staat: „Namens het bestuur van de Stichting Midden Zeeland, or ganisator van de Delta Profron de, geef ik als voorzitter een vol macht aan de heer Rini Wagt mans op te treden als adviseur. De onderhandelingen die hij zal voeren, hebben betrekking op al le nationale en internationale re laties op wielergebied." Met die bevoegdheid heeft hij, namens het bestuur, de aanmel ding naar de UCI gestuurd. „Ik heb ook al contact gehad over onze plannen met UCI-baas Hein Verbruggen. We zijn na tuurlijk nog lang niet zo ver dat we die ploegentijdrit ook krij gen, maar we willen wel een po ging doen om de organisatie bin nen te halen." Zaligmakend Dat sponsor Delta niet op de hoogte is gebracht, is volgens Ri ni Wagtmans heel logisch. „Del ta is toch niet zaligmakend voor de wielersport in Zeeland?" De ploegentijdrit voor de ProTour wordt in principe aan Neder land toegewezen, omdat op de nieuwe UCI-kalender de Amstel Gold Race voorlopig de enige wedstrijd is. De KNWU partici peert in plannen om ook een Be- neluxronde op de ProTour-ka- lender te krijgen. De ProTour vervangt vanaf volgend jaar de wereldbekerwedstrijden en om vat de belangrijkste etappe- en eendaagse wedstrijden. 'SELDORF Martin Verkerk (foto) moet zich strekken in zijn 'J legen Gaston Gaudio. De Nederlandse gravelspecialist ver boet eerste duel tiidens de World Team Cun met 6-4 2-6 en 4-6 Sjeng Schalken leed vervolgens een nederlaag tegen Juan Ignacio Chela (3-6 7-5 5-7) waardoor de nederlaag tegen Argentinië een feit was. In het dlihhelsnel verloren Verkerk en John van T.otium vervol gens ook in drie sets. De volgende tegenstander van Nederland is Australië. De favorieten wonnen gisteren van de Verenigde Staten. foto nilx/or lA/olkon/PPA door Edward Swier WATERINGEN - Na zijn zege in de proloog van Olympia's Tour had Thomas Dekker zon der blozen de wens uitgespro ken tot aan de finish, een ruime week later in Büchten, het oran je leiderstricot te behouden. Dat zou mooi staan op zijn, voor een negentienjarige, toch al ruime erelijst. Gisteren was de grote Rabo-belofte uit Dirkshorn de trui echter bijna kwijt. Bijna in derdaad. Een buitenlandse coup leek Neerlands oudste en langste etappekoers in de rit van Den Bosch naar Wateringen op zijn kop te zetten, vooral ook omdat de overige Nederlandse ploegen allemaal naar de Rabo-jongeren keken. Die weigerden de koers te dragen. Ploegleider Nico Ver hoeven: „Een koers zeven dagen controleren, dat is geen doen." Toen de marge meer dan ander halve minuut werd, zette Dek ker zich echter hoogstpersoon lijk op kop van het peloton. De klassementsleider wist de vlucht van vier renners - onder wie de Nederlander Roy Cur- vers - binnen tien kilometer zo goed als te neutraliseren. De -Rus Dimitri Kozontchouk (20) won de rit. Dekker kwam met het peloton drie tellen later bin nen en behield de leiding. De Noord-Hollander erkende, nadat hij een nieuwe oranje trui (en een blauwe als leider van het jongerenklassement) had ontvangen, toch enige schrik te hebben gehad van Ko zontchouk. Dekker komt de met een rossig, studentikoos baardje getooide Rus uit Voronej in in ternationale koersen al jaren te gen. „We zijn beiden uit 1984. Hij kan goed bergop rijden. En hij kan tijdrijden, al heeft hij er volgens mij nooit zo'n zin in. Op het WK voor junioren, waar ik vierde werd, eindigde hij als achtste. Je moet hem eigenlijk dus geen ruimte geven." Al is het de vraag of de Rus, geklom men naar de vijfde plaats in het klassement, het de komende da gen volhoudt. Dekker zet daar zo zijn vraagtekens bij. Hij vraagt zich af of de opleidings- ploeg uit Sint Petersburg wel ge motiveerd kan blijven. „Die jon gens rijden maar. en rijden maar. Twee weken terug reden ze de Ruban Granitier Breton, Haai-na TV. i ,-i n rmr> ov, T^„v daarop kwamen ze naar hier." Dekker - volgend jaar prof - reed zelf overigens ook al een heel volwassen programma. Het Rabo-talent won dit jaar al drie etappekoersen, in Olympia's Tour is hij - dankzij zijn onover troffen tijdritcapaciteiten, die hij woensdagavond in Veendam mag etaleren - ook favoriet. Kopman is Dekker echter niet, ploegleider Nico Verhoeven stuurt zijn talententeam zonder voorbehoud op pad. Na drie da gen staan acht Rabo-coureurs bij de eerste achttien, binnen vijftien tellen van elkaar, in de rangschikking. „Iedereen kan en mag winnen. Thomas weet dat ook." Pas in het ultieme weekeinde wordt de leider be schermd. Dekker heeft het tijdens de rit ten in de typisch Nederlandse etappekoers trouwens vaak nog knap lastig. Het is een voortdu rend duwen en trekken, een eeu wige worsteling om voorin te blijven. Ieder moment op de doorgaans smalle wegen kan be slissend zijn, althans dat denkt het merendeel van de renners. Verhoeven: „In het buitenland, waar wij met onze ploeg voorna melijk rijden, gaat het allemaal heel anders. Daar gebeurt het heuvel op. Bovenop blijven de vijftien besten over. Hier moet je de motivatie en moraal heb ben om te wringen, te trekken. Moet je een beetje zot zijn." Mijn probleem Dekker kan het niet opbrengen de hele dag in de eerste rijen te rijden, dat kost hem fysiek en geestelijk te veel kracht. „Dat is mijn probleem inderdaad." Ver hoeven baart het geen zorgen. „Daar heb je toch alleen maar mee te maken in koersen als Olympia's Tour." Zoals ook vallen erbij hoort in deze ronde. Nadat het zondag in de aanloop naar de massasprint misging en er een grote valpartij ontstond, gingen nu in de finale twee coureurs onderuit. Bij het- oprijden van het plaatselijke parcours in Wateringen, waar het asfalt niet goed aansloot op de klinkerweg, duikelden Ca- miel Dénis en Bas Giling tegen de grond. Giling kon zijn weg vervolgen en in de laatste kilo meters achterhaalde hij zelfs het peloton weer, waardoor ook deze Rabo-belofte nog meedoet om de hoofdprijs in Olympia's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17