Rooien meidoorns volgens regels Van Alphen wil ertegenaan PZC Raadslid Huiszoon stopt na 22 jaar Scholieren bekijken kunst van andere kant Voor het goede doel de Mont Ventoux op 11 College Veere wacht met kappen ondanks terechte vergunning Motorrijders gewond bij botsing agenda Waterwoning Middelburg verkocht Dronken fietser krijgt boete Schroebrug nacht gestremd Pop op Hemelvaart in Goes Arnemuidenaar mishandeld Duo krijgt werkstraf voor agressie in het verkeer Feestavond van Koempoelan in Middelburg dinsdag 18 mei 2004 Kees Huiszoon, scheidend raadslid van de gemeente Veere: „Af en loe had ik het gevoel meer een slecht betaald gemeenteambtenaar tezijn, dan raadslid." foto Ruben Oreel door Ron Maqnée VLISSINGEN - Kees Huiszoon, VVD-lid van de gemeenteraad van Veere, stopt na 22 jaar met zijn werk als raadslid. De libe raal wil meer tijd besteden aan zijn gezin en hobby's. Het is al de tweede oudgediende in korte tijd die de Veerse ge meenteraad verlaat. Rommert van der Meer, tot voor kort frac tievoorzitter van de partij Dorpsbelangen en Toerisme Veere, stapte onlangs ook uit de gemeenteraad. Huiszoon heeft een brief aan burgemeester De Bruijn van Veere geschreven met de vraag hem 7 september ontslag te verlenen. De datum is niet lukraak gekozen; het is op die dag precies 22 jaar geleden dat Huiszoon aantrad als raads lid in de toenmalige gemeente Westkapelle. Het zijn vooral familieomstan digheden die het raadslid doen - besluiten te stoppen. De combi natie van een fulltime baan bij de provincie en een functie als raadslid valt hem steeds zwaar der. Zo zwaar dat hij nauwe lijks meer tijd heeft voor zijn ge zinsleven. „Ik word thuis goed gesteund, juist daarom mogen ze er niet de dupe van worden. Ik zou dan ook meer tijd aan mijn gezinsleven willen beste den." Bovendien hoopt hij weer meer tijd te hebben voor zijn grootste hobby's: voetbal en bil jart. „Ik ben voorzitter geweest van de voetbalvereniging, maar ik heb al jaren geen voetbalwed strijd meer kunnen zien." Volgens de liberaal was het in de tijd van voor de herindeling een stuk makkelijk om het een en ander te combineren. „In die tijd stond je veel meer centraal in de maatschappij. De raadsle den waren allemaal lid van aller lei besturen van verenigingen en maatschappelijke instellingen, waardoor het werk als bestuur der en volksvertegenwoordiger optimaal samenging." Vooral eind jaren negentig is het raads lidmaatschap zwaarder gewor den, oordeelt Huiszon. Herindeling „Met de herindeling is de raad professioneler gaan werken. Achteraf beschouwd is het op dat moment voor mij gewoon werk geworden. Bestuursfunc ties werden opgezegd wegens tijdgebrek en binnen fracties kwamen deskundigen op een be paald terrein. Bij mij leidde dit af en toe tot het gevoel meer een slecht betaald ambtenaar van de gemeente te zijn, dan raads lid." In de loop der jaren heeft het raadswerk steeds meer tijd in beslag genomen, herinnert Huiszoon zich. Niet alleen zijn er 's avonds veel raads- en com missievergaderingen, ook over dag dient een raadslid steeds va ker aanwezig te zijn bij allerlei overleggen. „En ik heb een fullti me baan, dus betekent dat altijd een snipperdag opnemen." Volgens Huiszoon komt het steeds minder voor dat raads werk wordt gecombineerd met een fulltime baan. „Kijk maar in de raad: het zijn steeds meer vutters, gepensioneerden en zelf standigen die in de winter tijd over hebben." Maar niet alles is kommer en kwel. Huiszoon is blij dat hij 22 jaar lang heeft kunnen dienen als raadslid. „Van de zes verkie zingen ben ik vijf keer op eigen kracht in de raad gekomen. Ken nelijk had ik dus het vertrou wen van veel kiezers. Met dit be sluit laat ik deze mensen min of meer in de steek. Maar ik hoop dat zij er begrip voor kunnen op brengen." door Ab van der Sluis DOMBURG - B en W van Veere hebben terecht een vergunning verleend aan het waterschap Zeeuwse Eilanden voor het rooien van veertig meidoorns aan de Zuidweg bij Biggekerke. Dat concludeert de commissie Bezwaar- en Beroepschriften van de gemeente Veere. Het college houdt de vergun ning echter aan, omdat er inmid dels een brede maatschappelij ke discussie is losgebarsten over het kappen van gezonde mei dooms. waterschap had bij de ge meente een kapvergunning aan gevraagd voor het rooien van bo men langs de Westhovenseweg, de Randduinweg, de Zuidweg en de Middelburgseweg. De ting Tuin van Zeeland, die zich inzet voor behoud van het landschappelijk groen op Wal cheren, had bezwaar aangete kend. De stichting zette vraagte- bij de noodzaak om de bo men te rooien. De bomen zorgen ervoor dat Walcheren er groen uitziet, aldus de stichting. De Tuin van Zeeland vroeg zich ook af of het waterschap zich wel zal houden-aan de herplant plicht. Volgens de bomenverordening van de gemeente Veere is alleen een kapvergunning nodig als de bomen op een hoogte van 1,30 meter een doorsnede hebben van tien centimeter. Daaruit volgt automatisch dat voor strui ken geen vergunning vereist is. De commissie bezwaar- en be roepschriften is het eens met de stichting Tuin van Zeeland dat het Walcherse landschap er na het kappen van de bewuste veer tig meidooms kaler uit zal zien. De commissie stelt ook dat na een aantal jaren de wegen er weer net zo groen zullen uitzien als voor het kappen, omdat het waterschap een herplantplicht heeft. Het college van Veere heeft volgens de commissie te recht een kapvergunning ver leend. B en W nemen de conclusies van de commissie over. Toch wordt de kapvergunning in de ijskast gezet. In april besloot de Alge mene Vergadering van het Wa terschap Zeeuwse Eilanden voorlopig te stoppen met het kappen van bomen. Het kwam daarmee tegemoet aan de maat schappelijk weerstand tegen de kaalslag op een groot aantal plaatsen in Midden- en Noord-Zeeland. Het is nu de be doeling om tot 2007/2008 in principe geen bomen meer te rooien. Een uitzondering wordt gemaakt voor zieke exemplaren en bomen die voor onveilige si tuaties zorgen door bijvoor beeld dode takken. B1LHELMINADORP - Bij een ongeval op de Langeweg in Wil- ielminadorp zijn zondag om 16.15 uur twee gewonden geval len. Een 31-jarige Vlissingse mo torrijder met achterop een plaatsgenote waarvan de leef tijd niet bekend is, werd ge schept door een 35-jarige auto mobiliste uit de gemeente Noord-Beveland. Dat gebeurde toen de Beveland- se bij het rechtsaf slaan de mo torrijder over het hoofd zag. De motorrijder kwam terecht op tspad, zijn passagiere be- op de rijbaan. Beiden la gen enkele tientallen meters van de plaats van de aanrijding en liepen onbekende verwondingen op De man werd overgebracht naar Rotterdam, de vrouw werd ter observatie naai- het zieken huis in Vlissingen gebracht. Over eventueel letsel van de au tomobiliste is niets bekend. De voertuigen raakten zwaar be schadigd. De weg is enige tijd geheel afge sloten geweest. Leerlingen van Het Kompas en de Ravensteinschool maakten in het kader van de kunst- en cultuurdagen een collage naar voorbeeld van de Amerikaanse kunstenaar David Smithson, van wie momenteel werk te zied is in kunstcentrum Willem 3. foto Ruben Oreel I STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 20.00 uur: Vergadering Dorpsraad; MIDDELBURG AZZ Prins Bernhard- straat, 19.00 uur: informatieavond Nieuw Middelburg; OOSTSOUBURG Palazzoli Huis, 10.00 -11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Dorpshuis, 20.00 uur: Verga dering dorpscomité; VLISSINGEN Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30-16.30 uur: Schaak sociëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; ZOUTELANDE - Middendorp, 20.00 uur: Vergadering Dorpsraad. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Wat bezielt een kunstenaar om een gezicht van een man op een vrouwen lichaam te maken, of een door kijkje te maken van twee ele menten die op het eerste gezicht niets met elkaar te maken heb ben? De hoogste groepen van een aantal Vlissingse basisscho len werden door de bijzondere samenstellingen niet van de wijs gebracht. Integendeel, ze wisten er wel raad mee, bleek gisteren tijdens de lessen over kunst en cultuur op locatie. „We willen de kinderen kennis laten maken met alles wat er ge beurt achter de deuren die meestal gesloten blijven voor hen", zegt een van de organisato ren van de kunstdag, Renate Oo sterveen van het centrum voor Kunsteducatie Vlissingen. In het Muzeeum werden de scho lieren ingewijd in de maritieme geschiedenis van Zeeland. In het Centrum voor Kunsteduca tie stonden workshops dans, to neel, ruimtelijke vorming op de agenda. In de Zeeuwse Muziek school mochten instrumenten worden uitgeprobeerd en werd de kunst van het luisteren uitge legd. Leden van de Zeeuwse Ko medie en Uit in Vlissingen daag den de kinderen op het podium uit. Collage In kunstcentrum Willem 3 maak ten de leerlingen van Het Kom pas en de Ravensteinschool gis teren een collage naar voorbeeld van de Amerikaanse kunstenaar David Smithson, van wie mo menteel werk te zien is in het centrum. De leerlingen hadden de op dracht begrepen. Van bijzonde re combinaties gaat een ver vreemdend effect uit. Een scho lier liet een stokbrood overgaan in een pannenkoek en een ander maakte met een klok en een ge vleugelde vrouw een geslaagde variatie op het thema dat de tijd vliegt in Vlissingen. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 S-mail: redactie@pzc.nl INTERNET fww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl towrgklachten: "800-0231 231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; öterdags tot 12.00 uur Arie van Alphen, de nieuwe interinidirecteur van het Oosterschel- deziekenhuis. foto Dirk-Jan Gjeltema door Mieke van der Jagt GOES - Arie van Alphen bouwt graag en dat komt goed uit. Hij is de nieuwe interimdi recteur, officieel de voorzitter van de Raad van Bestuur, van het Oosterscheldeziekenhuis. In dat ziekenhuis is een hoop werk aan de winkel. Er moeten bouw- en renovatieplannen ko men en daar is de afgelopen tijd weinig van gekomen. Dat is te wijten aan de bestuur lijke problemen in het zieken huis. Inmiddels is de herrie tus sen de vorige Raad van Be stuur, de inmiddels vervangen Raad van Toezicht en Advies en de Raad voor Maatschappe lijke Rekening en Verantwoor ding een beetje weggeëbd. De vorige directeur, S. Schuite voerder, heeft zijn ontslag aan gevochten en is daar nog altijd mee bezig, maar verder zitten alle raden weer op één lijn. „Dat is de luxe van mijn posi tie", zegt Van Alphen, „Ik heb met al die zaken niets van doen gehad, ik kan met een schone lei beginnen." Interimperiode De interimperiode voor de nieu we directeur is bepaald op een half jaar tot negen maanden. Van Alphen is voor die periode gevraagd door M. Bierens, de man die in een woelige tijd het schip recht hield. „In principe is dat de tijd die nodig is voor het zoeken naar een nieuwe di recteur. Terwijl de Raad van Toezicht naar een nieuwe direc teur zoekt, moet ik zorgen dat in het ziekenhuis gebeurt wat er gebeuren moet. Dat daar veel plannenmakerij bij zit, daar hoor je mij niet over kla gen. Dat maakt de baan aan trekkelijk." Longarts Van huis uit is Van Alphen lon garts. Hij rolde in Gelderland van een functie als medisch spe cialist naar het directeurschap en leidde uiteindelijk vier klei ne ziekenhuizen door een fusie naar een nieuw gebouw: Zie kenhuis De Gelderse Vallei. „Ik heb altijd gezegd: Als het klaar is, ga ik weg. Zo is het ook gebeurd. Na de eindafreke ning ben ik opgestapt. Ik wilde toch nog weer eens wat anders en als interim heb je over veran dering niet te klagen. Je kunt het wel trouble-shooter noe men, maar eigenlijk is bij de be noeming van een interimmana ger de trouble alweer een beet je opgelost. Je bent geroepen om de geit vooruit te krijgen en dat is waar je aan begint. Het fijne is dat iedereen het liefst maar alle ellende achter zich laat." Hij maakte het al eerder mee in Capelle-aan-den-IJssel, waar hij voor het eerst als interimdi recteur fungeerde. „Daarna kwam er een vervelend auto-on geluk, maar net toen ik weer op de markt was, kwam het ver zoek van Bierens. Je zit als inte rim eigenlijk niet gauw zonder werk, heb ik gemerkt." Buiten de dagelijkse gang van zaken, gaat Van Alphen zich in tensief bezighouden met de plannen om het ziekenhuis, in middels ook alweer zeventien jaar oud, te renoveren. Met aan- bouwtjes, met kunst- en vlieg werk is het gebouw wel wat aan de eisen des tijds aange past, maar het is niet ideaal. Sinds de bouw is er veel veran derd in de opvattingen over zie kenhuisopname en in de prak tijk daarvan. „Dat moet in een goed plan worden gegoten, zodat het zie kenhuis weer tien jaar vooruit kan." Investeringsplan Van Alphen wil ook een meerja ren-investeringsplan maken, waardoor het ziekenhuis niet verstoken blijft van de modern ste apparatuur. „Er is een hoop te doen. Er komt een totaal nieuwe financieringsmethode. Een ziekenhuisdirecteur moet altijd op het vinkentouw zit ten, en een interim dus ook." MIDDELBURG - De waterwoning in de Middelburgse nieuwbouwwijk is verkocht. De nieuwe eigenaar is Don Monf'ils van het Middelburgse Laboratorium voor Archi- tektuur. Hij gaat in de woning wonen met zijn gezin. Het oorspronkelijke plan voorzag in tien drijvende woningen, maar dat liet het bestemmingsplan niet toe. Later werd duidelijk dat de wijk het met maar één waterwoning moest doen. Volgens de gemeente Middelburg had dat te maken met het opmerkelijke uiterlijk van het pand. De waterwoning heeft anderhalf jaar gediend als informatie centrum. Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg onthult morgen een informatiepaneel over de woning. Het paneel komt blijvend op het 'vaste land' tegenover het huis te staan. Op het paneel zijn schetsontwerpen te zien. Ook is er achtergrondinformatie te lezen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Koudekerke veroor deeld tot 200 euro boete. De man fietste op 29 november vorig jaar in Vlissingen tegen een stilstaande auto. Uit de blaastest bleek dat hij bijna vier keer zoveel alcohol 855 microgram) had gedronken als is toegestaan. Officier van justitie R. Jeuken eiste een hogere straf: 300 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De verdach te kon zich maar weinig herinneren van de aanrijding. „Ik heb me laten gaan", zei hij over zijn drankgebruik. MIDDELBURG - De Schroebrug in Middelburg is volgen de week van maandag7 uur 's avonds tot dinsdag 7 uur 's ochtends gestremd voor alle verkeer. De stremming is no dig, omdat het besturingssysteem voor de bediening van de brug opnieuw moet worden ingeregeld. Voor deze werkzaamheden moet de brug vaak worden geopend en in geopende stand blijven staan. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid via de Stationsbrug. De pro vincie adviseert om zoveel mogelijk gebruik te maken van de Sloebrug in Vlissingen. GOES - De horeca in Goes vond het succes van Hemelpop 2003 aanleiding om ook dit jaar met Hemelvaart een pop festival te organiseren. Onder de nieuwe noemer Hemelse Dagen staan morgenavond en donderdag de hele dag bands en dj's op een openluchtpodium op de Grote Markt. Morgen draaien DJ .Sandstorm, DJ eye-d Dj Hidden en DJ Reza, donderdag zijn er quadraces op het plein en spelen Groover, Corner Cats, The Blisters, Skaba- divers en publiekstrekker George Baker, bekend van de hits Una Paloma Blanca en Little Green Bag. ARNEMUIDEN - Een veertienjarige Arnemuidenaar is gisteren tussen 14.45 en 15.00 uur door drie leeftijdsgeno ten mishandeld. Hij liep het drietal tegen het lijf in de Ak kerlaan in zijn woonplaats. Twee van zijn belagers kende hij, de derde niet. Om nog onbekende redenen sloegen en schopten ze hem. De Arnemuidenaar hield er een pijnlijk gezicht aan over. De jongen heeft aangifte gedaan. door Freek Janssen GOES - Hij kreeg het idee naar eigen zeggen omdat hij in een midlifecrisis zat. Goesenaar Ton Smeets gaat samen met 34 ande re sportievelingen uit Goes en omgeving op de fiets de Mont Ventoux beklimmen, een van de zwaardere beklimmingen die je in Frankrijk kunt maken. Er is een goed doel aan de actie verbonden: het voor de minder validen (waaronder blinden en verstandelijk gehandicapten) mogelijk maken om te fietsen. De deelnemers, de meesten zijn tussen de veertig en zestig jaar, kennen elkaar van spinning - op een hometrainer fietsen op een muziektempo. Dit weekeinde vertrekken ze naar Frankrijk en maandag beginnen ze allemaal gelijktijdig aan de 23,7 kilome ter lange klim. Er is veel ontzag voor de zware col, die berucht werd toen wiel renner Tom Simpson er tijdens een beklimming in 1967 over leed. Smeets: „Ik heb gehoord dat gemiddeld één persoon per week op de Mont Ventoux over lijdt, door overmoed of door te snel afdalen." Zo ver zal het met de Zeeuwen wel niet komen, al is het flink op de tanden bijten: „Het stijgingspercentage ligt tussen de zes en veertien pro cent, met een gemiddelde van acht procent." Alle deelnemers zijn keihard aan het oefenen: „We zijn in no vember begonnen met zware trainingen, we hebben geklom men in de Ardennen en in Lim burg. De meesten van ons rijden de laatste tijd tussen de twee- en driehonderd kilometer per week. Ik verwacht ook echt dat we allemaal de top gaan halen, al zal de een wat sneller zijn dan de ander." Het doel is minimaal 50.000 eu ro in te zamelen voor het goede doel. Er zijn al meerdere spon sors gevonden, zowel particulie ren als bedrijven. Vanaf morgen is meer informatie te vinden op www.fietsersvoorfietsers.nl. tatie, nadat men de auto's aan de kant hadden gezet. De zoon gaf toe te hebben gespuwd; de vader zei een knietje te hebben uitgedeeld. Twee getuigen had den het duo tijdens een scheld partij zien schoppen en slaan. Het tweetal zelf ontkende dat. Officier van justitie R. Jeuken hield in zijn eis van 750 euro boete voorwaardelijk tegen va der en zoon ook rekening met de bedenkelijke rol van het slacht offer. De politierechter koos voor voorwaardelijke straffen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 53-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg wegens agres sie in het verkeer veroordeeld tot een voorwaardelijke werk straf van dertig uur. Zijn 25-jari- ge zoon uit Vlissingen kreeg voor zijn aandeel dezelfde straf opgelegd. Politierechter M. Meeu wisse kon zich de irritatie over het ge drag van een medeweggebrui ker wel voorstellen, maar, zei ze: „U hebt zelf de confrontatie gezocht door achter hem aan te rijden." Daardoor ontstond er op 6 no vember vorig jaar in Oost-Sou burg na een verkeersincident een handgemeen tussen de ver dachten en de andere automobi list. De vader wilde op de Rijks weg A58 na een inhaalmanoeu vre zijn auto weer naar de rech- terrijbaan sturen toen hij rechts werd ingehaald door de automo- bilist.De 54-jarige Vlissinger was hierover zo pissig dat hij de auto volgde naar Oost-Souburg. Daar kwam het tot een confron- MIDDELBURG - De Indische vereniging Koempoelan houdt zaterdag een feestavond in Palet aan de J. van Reigersbergstraat in Middelburg. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de Travelling Band. Ook is er een demonstra tie van Pencak Silat. De zaal is open vanaf 19 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11