Flitsende opening, matig vervolg Kapelle krijgt een loodzware kluif PfflKSTEROLDTUIERBEURS PZC PZC Domburg zo goed als kansloos na duidelijk verlies Zeelandia Middelburg overweegt beroep Gemengde gevoelens bij winst van RIA W 15 jrnemuiden sluit eerste duel met Terneuzense Boys winnend af: 1-0 Kees Lozekoot van Noad'67 naar Rillandia Arendskerke onder driemanschap Hoek 2 in finale reservebeker HW'24 verslaat Steen in oefenduel Assist-toernooi in Philippine Jeugdspeler Benfica (19) overleden UUV ZEELANDHALLEN GOES maandag 17 mei 2004 [yrRarry van der Hooft iRNEMUIDEN - Een opkomst se! Bengaals vuurwerk, twee ogende supportersgroepen en der minuten al een doelpunt, t opening van het nacompeti- [duel tussen Arnemuiden en erneuzense Boys was veelbelo- tnd, maar kreeg niet het ge poste vervolg. Het bleef bij het roege doelpunt van Marinus las' waardoor beide ploegen Dg een goede kans behouden ("promotie naar de eerste klas- omende zaterdag volgt in Ter pen de return en dat kan een teressant duel worden. Temeu- aise Boys móet namelijk sco- fl,wil het. de finale van de na- snpetitie spelen. En scoren ormde zaterdag juist een pro- rem voor de ploeg van trainer enk Ottens. Tot aan het straf- hopgebied van Arnemuiden erd er aardig gevoetbald, «ar een beslissende actie of cede eindpass bleef vervolgens it De spelers van Terneuzense ^•smaakten doorzichtige keu- k of leverden een zwakke voor- staf kTemeuzenaren hadden 75 mi- aten lang het initiatief, waar erin het eerste kwartier bijna te pas waren gekomen, muiden begon verschrikke- fel aan de wedstrijd en over- ipelde Terneuzense Boys. Na kopbal op de kruising van «jan Marijs was het uit de jaröpvolgende corner wel De sterke Marinus Baas Ikopte aan de tweede paal bin ten: 1-0. Met bang .Voor de wedstrijd heb ik tegen spelers gezegd dat ze niet moesten zijn om te voetbal- in", vertelde Henk Ottens. ,Toch werd er in het eerste ;wartier angstig gevoetbald, ik Sak onbewust. Daarna kwa men we beter in de wedstrijd en sbben we vooral in de tweede helft het spel gemaakt. Arnemui- den heeft nog één goede kans ge en bij ons was het steeds lëtniet." S1NT-PHILIPSLAND Kees Lozekoot, nu nog doelman bij Noad'67, staat volgend seizoen onder de lat bij eersteklasser Rillan dia. De Fliplandse keeper wordt de opvolger van Al- win van Dongen die om stu dieredenen een stapje te- De 23-jarige Lozekoot on derscheidde zich dit sei zoen nadrukkelijk in de tweede klasse en be schouwt de overstap naar Rillandia als een uitda- Tussenstap „Ik ben ambitieus en Ril landia is dat ook. Ik wil la ter het gevoel hebben dat ik het maximale uit mijn camère heb gehaald. Ik be schouw dit als een tussen stap naar de hoofdklasse, mijn uiteindelijke doel", al- sportredactie I Stationspark 28 Postbus 31 j 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Fnts Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert i (coördinator noord) Rauke Boersma Roeland van Vliet Rarry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Na 45 minuten wisselde Ottens middenvelder Anrico van Hecke voor spits Marco Faassen. De lange technicus zorgde voor ge vaar en het elftal van de Zeeuws-Vlamingen was in te genstelling tot de eerste helft meer in evenwicht. Toch was de beste kans in de tweede helft voor Arnemuiden. De behendige Corné van Belzen haalde de ach terlijn en zijn voorzet werd door Arjen Reijnoudt op de paal ge knald. Het bleek achteraf het laatste wapenfeit van de thuis ploeg. Arnemuiden, dat de geblesseer den John Crucq, Cor Schroe- vers, Jaco Moerdijk en Peter Bil moest missen, bleef vervolgens vooral overeind door het sterke spel van middenvelder Leon van Belzen en de centrale verdedi gers Jos Poortvliet en voorstop per Corjan Marijs. Achter hen keepte Joan van Belzen een fout loze wedstrijd. Met name Leon van Belzen was één van de uitblinkers bij Arne muiden. En dat terwijl hij toch een redelijk zware nacht achter de rug had. Van Belzen trad vrij dag namelijk in het huwelijk en daar hoorde een feest bij. Een deel van de spelersgroep en trai ner Wim Davidse bezochten de receptie, de overige voetballers waren welkom op het feest in De Raayberg in Bergen op Zoom. „We hadden het er eerder in de week natuurlijk wel over ge had", vertelde Davidse. „Ik heb gewaagd of ze toch wel hun ver stand wilden gebruiken. En dat hebben ze volgens mij redelijk gedaan. Ik weet dat een groep spelers pas rond half vier in bed lag, maar daar heb ik weinig van gemerkt. En Leon kan daar wel tegen, hij heeft echt een fan tastische conditie." Stootkracht Henk Ottens sprak vol vertrou wen over het naderende thuis duel met de Walcherse ploeg. „Ik zie het gewoon zitten, voor al op basis van de tweede helft van vandaag", zei Ottens. „Van daag misten we stootkracht, maar misschien valt die bal vol gende week wel goed. We móe ten scoren, terwijl Arnemuiden nog meer achterover kan leu nen. Maar dat is voorbij op het moment dat wij scoren." Davidse: „Door het voetbal dat Terneuzense Boys vandaag heeft laten zien, heb ik best wel een beetje angst voor de wed strijd van volgende week. Toch spelen we uit vaak beter dan thuis, dus laten we daar nu ook maar van uitgaan." Arnemuiden-Terneuzense Boys 1-0 (1-0). 4. Marinus Baas 1-0. Scheidsrechter: ADon (Oostkapel- le). Gele kaart: Jeroen van de Broe- ke Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 550. Arnemuiden: Joan van Belzen: Raymond de Nooijer, Jos Poort vliet, Corjan Marijs, Michel Carol; Patrick Siereveld (70. Jarco Siere- veld), Leon van Belzen, Arjen Re ijnoudt, Corné van Belzen; Jacky de Smit en Marinus Baas. Terneuzense Boys: Guido Vinke: Luc van Waes, Jan-Gerard Hart man, Marco Bolleman (70. Robert Rijnberg), Jordi Goossen; Anrico van Hecke (46. Marco Faassen), Mevlud Eryüruk, Jeroen van de Broeke, Ali Eryüruk (86. Evert-Jan van OpdorpRuud Hoo- gesteger en Tim Louwiesse. Arnemuiden-spits Marinus Baas (links) torent boven de verdedigers Jordi Goossen en Jan-Gerard Hartman (onder) van Terneuzense Boys uit en kopt de 1-0 binnen. foto Ruben Oreel Zeeuwse tweedeklasser verliest eerste wedstrijd in halve finale tegen VVGZ (2-0) door Bauke Boersma ZWIJNDRECHT - Het optimis me bleek ongebroken. „Het kan nog", zei Kapelle-trainer Huib Meerman zaterdagmiddag. „Het is nog niet gedaan", voegde ver dediger David den Hollander er aan toe. Maar de waarheid is dat de tweedeklasser na de uit nederlaag in de halve finale van de nacompetitie tegen VVGZ (2-0) voor een loodzware, zo niet onmogelijke, opgave staat. Kapelle. dient zaterdag op eigen veld namelijk minimaal twee keer te scoren, wil de ploeg er op zijn minst nog een serie straf schoppen uitslepen. Afgaand op het duel in Zwijndrecht lijkt al leen dat al een mission impossi ble. Kapelle, zo is wel duidelijk, is aanvallend wel erg afhanke lijk van de volgend seizoen voor Kloetinge voetballende Niels Kole. Het lijkt voor de ploeg van Huib Meerman dan ook vooral een kwestie van duimen dat de aanvoerder zaterdag een uitzon derlijk goede dag heeft. Al bestreed David den Hollan der die visie. „Ik denk dat het onze andere twee spitsen (Peter Willemse en Hans Tolhoek) niet of nauwelijks is aan te rekenen dat ze vandaag niet in het stuk voorkwamen", stelde de 24-jari- ge Kapelle-verdediger. „We heb ben ze feitelijk alleen maar met de lange bal bediend, dan is het voor hen ook heel erg moeilijk om iets uit te richten." In die stelling schuilt zeker een kern van waarheid. De rest van het Zeeuwse elftal haalde zater dag het niveau van vorige week tegen Hardinxveld bij lange na niet en bediende de aanvallers nogal eens op onorthodoxe wij ze. Maar de andere kant van het verhaal is dat het duo wel erg weinig moeite deed in balbezit te komen. En kregen ze het leer al eens in de voeten, dan waren ze het doorgaans in een mum van tijd weer kwijt. Tolhoek en Willemse zouden wat dat betreft een voorbeeld moeten nemen aan Niels Kole. De aanvoerder had het ook met makkelijk tegen WGZ, maar was wel actief. Altijd onderweg, steeds aanspeelbaar en immer loerend op dat beetje ruimte. Het was dan ook niet verwonder lijk dat Kole alle hele en halve Kapelle-kansen (zes in totaal) kreeg. Maar de aanvoerder was onnauwkeurig bij een open kans en schoot de bal tegen de benen van WGZ-doelman Cees van Welie. Vervolgens had hij vlak voor de pauze ook nog eens de pech dat een kopbal en een vrije trap op de paal uiteenspatten. De thuisclub leidde toen al met 1-0. In de 33ste minuut torende de kleine Jeroen Bezemer boven de Kapelle-verdediging uit en kopte de bal door naar Remco Koremans. Die tructe zijn cipier René van Boven en liet doelman Edwin Overbeeke kansloos. Dat was zeker niet onverdiend, maar wel sneu voor Kapelle. De ploeg van Meerman had zich im mers net onder de grote Zwijnd- rechtse druk van de beginfase uitgeworsteld en werd steeds iets brutaler. Die flair ontbrak er het eerste halfuur nog volle dig aan, Kapelle toonde te veel ontzag voor het bepaald niet grootse WGZ. Waar de Zeeuw en vorige week Hardinxveld nog vanaf de aftrap afbluften door direct vooruit te verdedigen, kroop de ploeg in Zwijndrecht vooral met de kont achteruit. Geen ontzag AI was David den Hollander het met die zienswijze ook al niet eens. „We spraken vooraf juist af geen enkel ontzag voor de te genstander te hebben", wierp de inwoner van Hans weert tegen. „Maar we móesten wel achter uit omdat WGZ van die gevaar lijke aanvallers heeft. Zo had on ze rechtsback (René van Boven) het heel moeilijk tegen die links buiten (Remco Koremans)." Inderdaad, Van Boven werd bij tijd en wijle dolgedraaid door de aalgladde Koremans. Maar David den Hollander dat neemt niet weg dat Kapelle veel meer van haar eigen spel had moeten uitgaan. Dat deed de ploeg na rust ook wel, maar vreemd genoeg resulteerde dat niet in kansen. Sterker, in de Zeeuwse jacht op de gelijkma ker kreeg WGZ volop gelegen heid de marge te verdubbelen. Edwin Overbeeke voorkwam dat enkele keren op magistrale wijze, maar elf minuten voor tijd was zelfs de doelman kans loos op de kopbal van Jeroen door Rudy Boogert MIDDELBURG - Voetbalvereni ging Zeelandia Middelburg heeft een voorwaardelijke geld boete van 236 euro gekregen met een proeftijd van twee jaar voor het niet opkomen bij het na- competitieduel met Berkdijk. Het bestuur van de Middelburg se zondag-derdeklasser overlegt vanavond of het tegen de straf in beroep gaat, „Ik acht die kans zeer groot", aldus secreta ris Huib van Vrouwerf.„We vin den de geldstraf teleurstellend, omdat wij vinden dat we ner gens schuld aan hebben." Zeelandia Middelburg won be gin mei de eerste nacompetitie- wedstrijd tegen Berkdijk met 3-2, maar maakte nog dezelfde dag duidelijk de return in Kaats heuvel niet te willen spelen. De spelers voelden zich op het ei gen sportpark Veerse Poort der mate bedreigd en geïntimideerd door de spelers van de Brabant se voetbalclub dat de Zeeuwse voetballers hun kans op promo tie naar de tweede klasse zonder slag of stoot hebben opgeven. De uitspraak van de KN- VB-tuchtcommissie meldde ook dat het uitduel reglementair in een 3-0-nederlaag is geëindigd. (advertentie) 's-HEER ARENDSKERKE - Het bestuur van de voetbal vereniging 's-Heer Arendskerke heeft besloten om het ko mende seizoen het trainerschap te laten uitvoeren door drie oud-gedienden: Jack Schipper, Jan de Roo en André van de Broek. Gezien het late tijdstip dat men naar een nieuwe trainer moest zoeken, heeft men voor deze con structie van een driemanschap uit eigen gelederen geko zen. 's-Heer Arendskerke degradeerde dit seizoen naar de derde klasse, waarna de club en trainer Jack Wijnands uit elkaar zijn gegaan. GOES - De finale om de beker voor reserveteams gaat tus sen Hoek 2 en BSC 2. Hoek 2 versloeg in de halve finale Zeelandia Middelburg 2 met 4-3 en het Roosendaal se BSC won na strafschoppen van Kloetinge 2, na een eind stand van 1-1. De finale wordt komende donderdag ge speeld op het veld van de Patrijzen te 's Heerenhoek. De aftrap is gepland om 14.30 uur. HULST - Onder het toeziend oog van de nieuwe Steen-trainer Eric Brems kwamen HW'24 en Steen dit weekeinde voor de laatste maal dit seizoen in actie. In Hulst won HW'24 het doelpuntrijke oefenduel met 4-3. HW'24 had over het algemeen het beste van het spel, maar kwam kort voor de rust op achterstand door een doelpunt van Gino van den Broecke. Via Tristan van Acker (tweemaal) en Jeroen Claessens liep de thuisclub na de rust echter uit naar 3-1, maar daarna kwam Steen terug tot 3-3 door Wouter de Neijs en Eddy van den Bosch (uit een strafschop). In de slotfase benutte Jeroen Claessens de tweede strafschop van de wedstrijd en be paalde daarmee de eindstand op 4-3. PHILIPPINE - Assist houdt woensdag in Philippine een voetbaltoernooi, waaraan in twee leeftijdscategorieën in een driekamp om de eindzege wordt gestreden. Naast de twee teams van Assist zijn ook het Belgische Lokeren en twee jeugdteams van RCS onder leiding van Dennis en Gérard de Nooijer van de partij. Dit eerste Jumbo-toer nooi begint 17.00 uur op de velden van voetbalvereniging Philippine. De prijsuitreiking is omstreeks 20.30 uur. Aan sluitend kan op een groöt scherm naar de Uefa Cupfinale worden gekeken. LISSABON - Bruno Baio, de aanvoerder van Benfica's jeugdploeg, is zaterdag overleden. Hij was negentien jaar. Baio werd onlangs getroffen door een hartaanval na een training. Vrijdag verklaarden specialisten in het zieken huis Curry Cabral in Lissabon dat de jonge speler in co ma verkeerde. Baio kreeg zijn hartaanval een halfuur na de training. Hij bevond zich toen met de spelers van zijn elftal in een café. Hij had al eerder hartklachten gehad. Het overlijden van Bruno Baio dompelde Benfica voor de tweede maal dit jaar in rouw. In januari stierf de Hon gaarse international Miklós Fehér tijdens een wedstrijd op de leeftijd van 24 jaar. ANP/AFP Scherpenzeel: 2-0. Een uitslag die bitter weinig reden geeft dé return in Kapelle met vertrou wen tegemoet te kunnen zien. Toch doen Huib Meerman' en Da vid den Hollander dat. „Ik zie nog wel degelijk kansen", sprak de trainer van Kapelle optimis- tisch. En Den Hollander: „Het kan nog, we moeten deze week maar eens praten over de wijze waarop we WGZ aanpakken." Kapelle zal zich in ieder geval een snelle leerling moeten to nen. Want met meer flair én veel actievere spitsen valt er tegen WGZ nog best eer te behalen. Al zal de return hoe dan. ook een loodzware kluif worden. VVGZ-Kapelle 2-0 (1-0). 33. Rem co Koremans 1-0, 79. Jeroen Scher penzeel 2-0. Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Cyril Versteeg en Dennis van de Pol (WGZ), David den Hollander (Kapelle). Aantal toeschouwers: 330. Kapelle: Edwin Overbeeke; René van Boven (81. Edwin van Dam me), Jon Herselman, David den Hollander, Martijn van Zweden; Rob Oostrom (70. Jozef den Hollan der), Randy de Dreu, Richard Uit- terhoeve (84. Ferdy TilroePeter WillemseNiels Kole, Hans Tol hoek. door Euqène de Kok HOOGERHEIDE - Na twee makkelijke zeges op Odio in de eerste ronde kreeg Domburg gis teren klop van Meto. De ploeg van Stoffel Schipper verloor in Hoogerheide met 4-1. Door de nederlaag lijkt Dom burg zo goed als kansloos voor een plek in de finale van de na- competitie. Meto, dat eerder Zee land Sport met riante cijfers uit schakelde (2-0 en 5-1), was de hele wedstrijd superieur aan Domburg. Stefan Sebregts open de in de 25e minuut met een hard schot de score voor de Bra banders Tien minuten later gaf de ingevallen jeugdspeler Joey van Hooijdonk een afgemeten pass op Remco Broos die de 2-0 binnenkopte. Pascal Broos ontweek rijf minu ten na rust de Domburgse bui- tenspelval, ging alleen door op de Zeeuwse doelman en scoorde de 3-0. Kort voor tijd maakte Barry Mateeuwsen het nog er ger voor Domburg door met een kopbal 4-0 op het scorebord te zetten. Een handsbal in het strafschopgebied van Meto-ver- dediger Jan van der Linden bood Domburg de kans de eer te redden. Ko Brand benutte de strafschop en bracht daarmee de eindstand op 4-1. Zondag moet Domburg thuis met mini maal drie goals verschil winnen voor een finaleplek. door Rinus Verberkmoes PUTTE - Met de knie en het bo venbeen dik ingezwachteld strompelde Ludwig van Grem- berghe gisteren in Putte van het veld af. De 27-jarige spits van RIA had met drie goals een groot aandeel in de 4-2-zege op Grenswachters, maar viel hal verwege de tweede helft gebles seerd uit. „Ik ga hier met ge mengde gevoelens weg", zei hij. Behalve hattrick-maker Van Gremberghe viel echter ook RIA's rierde-doelpuntenmaker. Geertjan de Smet, met een ham- stringblessure uit. Tot groot ver driet van trainer Rudy Rietjens. „Als het even tegenzit, heb ik volgende week geen spits meer over. We begonnen de competi tie met vier. Darryl Rawidjan viel weg door een knieblessure, vorige week haakte Arno Verlin de af met een gekwetste enkel. Hoe het volgende week moet, weet ik nog niet." Zorgen dus in het kamp van RIA, dat zich gis teren een goede uitgangspositie verschafte door de winst in Put te. Want ondanks de twee tref fers voorsprong is RIA in West- dorpe nog niet klaar met het Grenswachters van Gaby Nie- mantsverdriet. „Dat RIA hier won, had meer te maken met het blunderen in onze defensie dan dat deze tegenstander te sterk voor ons was. RIA is echt nog niet van ons af." De eerste klappen waren gis teren voor RIA. Ludwig van Gremberghe maakte in de 20e, 28e en 40e minuut zijn loepzui vere hattrick, waarna De Smet in, de tweede helft zelfs 0-4 maakte. Vanaf dat moment dacht RIA de zaken onder controle te hebben en liet de teugels vieren. Hier van profiteerden Dave Rods (1-4) en Jurgen van Liere (2-4), RIA wankelde daarna, maar bleef overeind. I ZATERDAG 29 MEI 12.00-18.00 uur I ZONDAG 30 MEI 10.00-18.00 I MAANDAG 31 MEI 10.00-18.00 uur Een groots oldtimer en klassieker evenement Oldtimeroccasions van automobielen, motoren, bromfietsen enz. Feestelijke aan komst motentodit op zondag 30 mei om ca. 16.00 uur, Kramen voor verkoooni van onderdelen. Accessoires, boeken, miniatu ren, geschenken etc. toegang: 7,00, kinderen B-1 gr. 3,50 INFO: 0113-221020 PARKEREN GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37