KC ïxtra betonning Grevelingenmeer Trouwen in geur van rook, olie en stoom Parende sepia's op gevoelige plaat Ms de politie je pakt, ben je alles kwijt Zorgzame buur zijn is voor sommigen vanzelfsprekend Iijkswaterstaat neemt maatregelen na protesten 'wee intieme oncerten i Galerichel 11 Deelnemer knokparij gewond Boete voor plassen in bloembak Schooldammers veertiende op NK Bestuurder moet rijbewijs afstaan Motorcrossers moeten weg K4 factie: 0113-315649 rttf.pzc.nl mail-redactie pzc.nl istbus 31/ 4460 AA Goes overtentie-exploitatie: i«ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; -uws-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. paandag 17 mei 2004 editie Bevelanden-Tholen [IEBIKZEE - Rijkswaterstaat leeft de betonning op het Greve- ngenmeer aangepast. In de oord-oostelijke hoek van het ieer zij" extra tonnen neerge- tgd. Hiermee komt Rijkswater- gal een beetje tegemoet aan de room van protesten over bezui- gingen op de recreatiebeton- ng in het Grevelingenmeer en ft Veerse Meer. japril maakte Rijkswaterstaat eXend dat de recreatiebeton- ingop het Grevelingenmeer en it Veerse meer drastisch terug bracht zou worden. Van de (i tonnen die vorig jaar nog de [diepten markeerden zouden 5 terugkeren. Van die 315 ligt [tovergrote deel in het Veerse In het Grevelingenmeer ijven 80 tonnen over. Dit leid- tot veel protesten. Belangen- roepen als de Hiswa en ANWB ly Wisse voor I VD in Goes n Oostkapelle iOES - De WD in Goes houdt j een politieke avond in (Mythe in Goes. ly Wisse, kandidate voor het uropees Parlement, zal spre- tn over de overdreven Europe- regelgeving. De bijeenkomst, eaansluit op de ledenvergade- bg, begint om 20.45 uur. lorgen houdt Aly Wisse een le ng in Oostkapelle. Deze bijeen- omst in Zeelandia aan de itpsstraat 39 bijeenkomst be nt om 20.30 uur. ARDENBURG - De Aarden- argse galerie Galerichel geeft •lgende week in het kader van I spotvogelcircuit twee intie- e concerten. lag 21 mei kunnen maxi- dertig bezoekers een con- bijwonen van Azul Azul, i gitarist die zich toelegt op eklassieke flamencostijl. later geeft het accor- uo Accordeon Melancoli- concert, waarin Franse centraal staan. Beide con- i beginnen om 20.00 uur. maar ook het Grevelingenschap protesteerden heftig bij Rijkswa terstaat. Door het aantal tonnen terug te brengen komt volgens de organisaties de veiligheid van de scheepvaart in gevaar. Ook de raad van Schoirwen-Dui- veland mengde zich in de discus sie. Alle fracties in de gemeenteraad ondersteunden onlangss nog een motie waarin de raadsleden hun zorg uitspraken over de situatie. Volgens de raadsleden onstaat er een onveilige situatie en ook een grote druk legt op de hulp verleningsinstanties. De raad heeft Rijkswaterstaat per brief gevraagd het besluit te herover wegen. Hoofd dienstkring delta wateren H. Jager meldde in april echter geen andere keuze te hebben.omdat de dienst fors moet bezuinigen. Destijd is wel afgesproken dat nieuwe situatie regelmatig geëvalueerd zou wor den. Veiligheid De eerste evaluatie heeft inmid dels plaatsgevonden en nu is ge bleken dat met name in het noord-oostelijke deel van het meer een gevaarlijke situatie is ontstaan. Daar waren te weinig tonnen om de veiligheid van de scheepvaart te garanderen. „Daar hebben ze ons van over tuigd", zegt woordvoerder E. de Feijter van Rijkswaterstaat. „Er zijn onlangs tonnen bijgeplaatst het gaat daarbij om ongeveer een tiental tonnen." De partijen hebben afgesproken na het Pinksterweekend de si tuatie opnieuw te bekijken. „,Dan hebben we een hele druk ke periode gehad en kunnen we Ambtenaar van de burgerlijke stand C. Linssen (rechts) heet het bruidspaar welkom. door Freek Janssen GOES - Trouwen op een bijzondere loca tie: het mag sinds kort in de gemeente Goes. Zaterdag werd het eerste huwelijk voltrokken op een andere plek dan het stadhuis of de Grote Kerk in Goes: Hans Streuper en Nollie van Rijswijk gaven el kaar het ja-woord in Uitspanning De Goederenloods op het museumterrein van de Stoomtrein Goes-Borsele. over drie kwam de stoomtrein aan vanuit Hoedekenskerke, waar het bruidspaar sa men met familie en vrienden was opge stapt. De bruidsmeisjes en een aantal gas ten waren gekleed in de stijl van de jaren dertig, geheel in stijl met het museum. De keuze voor deze trouwlocatie was niet toevallig. Bruidegom Streuper is al sinds zijn vijftiende een fervent verzame laar van speelgoedtreinen. De geboren Zwollenaar besteedde veel vrije uren bij de stoomtram Hoorn-Medenblik. Via in ternet leerde hij zijn bruid uit Baarland kennen, waar ze na hun huwelijk ook gaan wonen, ze waren allebei al eens eer der getrouwd. Het huwelijk werd gesloten door wethou der C. Linssen. Toen het echtpaar hem vroeg, kon hij naar eigen zeggen geen 'nee' zeggen: hij was in 1970 één van de zes initiatiefnemers van de stoomtrein. De liefde voor de romantiek van de oude treinen klonk door in zijn speech; ,,In de lekkere geuren van rook, olie en stoom en het geluid van rollende wielbanden, piepende remmen en krakende veren nog foto Willem Mieras in de oren, schuift Hans de ring aan de vinger." Volgens bedrijfleidster H. Aertssen van De Goederenloods is het niet de bedoe ling dat de horeca-gelegenheid een vaste trouwlocatie wordt: „Ze mogen van ons wel, maar we gaan het niet aanmoedi gen." Bovendien moeten toekomstige bruidsparen eerst een verzoek indienen bij de Stoomtrein Goes-Borsele. Een voorwaarde voor een alternatieve trouwlocatie is dat het geld terechtkomt bij een nietcommerciële instelling. foderollenbank worden de pk's gemeten. foto Willem Mieras Janssen om je vermogen te meten. De bij- ner en gaat daarmee op de roller- - Het was een ntzettende herrie, zaterdagmid- de Loswal in Wemeldin- Scooterliefhebbers uit heel and kwamen daar bijeen tij- een legale meeting: een co°terbijeenkomst, met als cen- rale Punt de rollerband. pollerband is eigenlijk een in prent van de politie, waar- r.ie tat vermogen van een £™ig kan meten. Tijdens een eelrolegaan brommers en scoo- ^°P de band, door maximaal te geven kan de agent op het zien wat het vermo- 1S Vandaar ook de heme: meeste scooters op de meet uiteraard zwaar opge- Anders is er geen lol aan eenkomst is opgezet door een paar jongeren uit het dorp. Sven Groenendijk: „We zijn altijd met jongens bij elkaar die veel met scooters bezig zijn. We wil den hier ook wel eens een scoo termeeting hebben, maar dan le gaal. We zijn superblij dat de ge meente daaraan heeft meege werkt, Ook Rijkswaterstaat zijn we dankbaar: het terrein is van RWS Dienstkring Schelde-Rijn. We mogen niet alleen de kade ge bruiken, maar ook elektrici teit." Michel Bemaards (18) was zater dag helemaal uit Helmond geko men voor de meeting in Wemel- dinge. „Niet met de scooter hoor, we zijn met zijn vieren in een busje gekomen." Bemaards heeft een Gilera Run band. Het belooft wat te wor den: „Ik heb hem helemaal opge voerd. Alleen het frame, de voor vork en de wielen zijn nog origi neel." De eigenaar van de rollerband neemt de scooter van de Helmon der ter hand, zet gehoorbescher- mers op en geeft gas. Veel gas. Er lopen een paar kabels van de band naar een computer, die een wijzertje laat zien, waarop het vermogen wordt aangege ven. Het racemonster blijkt 22,1 pk te hebben. Bernaards: „Een niet opgevoerde scooter heeft 2,5 pk. Maar met deze scooter rijd ik niet op de weg, hoor. Die is al leen voor de meetings. Als de po litie je pakt met zoveel vermo gen, ben j'e alles kwijt." door Melita Lanting NIEUWERKERK - Sepia's, dolfijnen, een zeekoe of anemonen. Het is allemaal onderwaterleven wat gefotografeerd is. Soms hier in Zeeland, soms in een ver, warm oord. De foto's zijn te zien op een expositie in duikcentrum Waterworld in Nieuwer- kerk. De foto's laten stuk voor stuk een prachtig beeld zien van het dieren- en plantenleven onder water. Ze hangen misschien een beetje verscholen in de winkel van het duikcentrum, tussen de duikpak- ken, luchtflessen en duikbrillen, maar eenmaal ontdekt vallen de diepe kleuren en bijzondere on derwerpen op. Karin en William van de Wouw hebben met vier anderen werk op de expositie hangen. „We doen het puur voor de hobby", vertelt William. „We fo tograferen al weer heel wat jaar. We zijn begon nen met duiken en na een jaar of twee zijn we gaan fotograferen. Dat hebben we steeds verder ontwikkeld. We gebuiken gewone spiegelreflexca mera's die in een speciaal waterdicht huis zit en natuurlijk een sterke flitser." Het onderwaterfotograferen vereist vooral veel oe fening. Een deel van het werk is gelijk aan fotogra feren boven water, maar onder water heb je toch een paar specifieke problemen. „Water filtert de kleuren weg. Dat kan je eigenlijk alleen oplossen door hard te flitsen. Dan krijg je de kleuren te rug." Volgens Karin en William is onderwater fo tograferen in zekere zin gemakkelijker omdat je dichter op de dieren kunt komen dan boven wa ter, „Dat moet ook wel want je moet dicht op het onderwerp kunnen komen voor het licht." Op cle expositie hangt een grote foto van twee se pia's. De dieren zijn onder de Zeelandbrug gefoto grafeerd. „De liefde tussen die beesten straalt er gewoon van af als je die foto ziet." De sepia's zittén drie weken per jaar in de Ooster- schelde, tijdens de paringstijd. De laatste jaren is hun aantal gegroeid, mede dankzij de duikers. „Sepia's zetten hun broedsel af op obstakels, zo als bijvoorbeeld visnetten. Als de visser zijn net ten binnenhaalt, maakt hij ze schoon en gaat het broedsel verloren. Wij hebben op een gegeven mo ment twijgjes in de bodem gezet en dat werkte di rect. We zagen daar onmiddellijk sepia's op af ko men die daar hun broedsel gingen afzetten." Willi am vertelt dat het op dit moment weer de tijd is dat de sepia's in de Oosterschelde zitten. „Daar om zie je nu ook zoveel auto's bij de brug. Alle maal duikers die op de sepia afkomen." De vissen paren en vervolgens sterft het vrouwtje. „Dat zie je vooral aan het einde van de paartijd heel goed. Dan vallen er gewoon gaten in het beest en verdwijnen de tentakels. De mannentjes schijnen een tweede keer te kunnen paren." De expositie van de onderwaterfoto's is nog te zien tot en met 30 juni in Waterworld, Nieuwer- kerk. Praalgraf overleefde 17 mei '40 kijken hoe het gegaan is." Deze evaluatie geldt overigens alleen voor de situatie dit seizoen. Hoe het volgend jaar verder gaat, is afwachten. Woordvoerder De Feijter laat weten dat het aller minst zeker is dat er volgend jaar recreatietonnen worden ge plaatst omdat daarvoor het geld ontbreekt. „Over 2005 hebben wij nog grote zorgen. TERNEUZEN - Een 39-jarige Terneuzenaar is zater dagnacht rond drie uur gewond geraakt bij een vechtpar tij in de Nieuwstraat in Temeuzen. Twee groepjes raakten met elkaar slaags. Een 25-jarige man uit Terneuzen gooide een bierfles naar zijn 39-jarige plaatsgenoot. Deze moest in het ziekenhuis aan een hoofd wond worden behandeld. De 25-jarige man, een 24-jarige vrouw en de 39-jarige man uit Terneuzen zijn aangehouden, evenals een 25-jari- ge man uit het Duitse Guben. De 25-jarige is in verzeke ring gesteld. De anderen werden met een proces-verbaal vrijgelaten. De anleiding van de vechtpartij is nog onbe kend'. VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger is in de zaterda gochtend op de bon geslingerd voor wildplassen, openba re dronkenschap en belediging. De man werd aangehouden op de Zeilmarkt in zijn woon plaats toen hij in een bloembak stond te plassen. De Vlis singer begon te schelden, nadat hij een boete had gekre gen. VLISSINGEN - Het damteam van de Theo Thijssen-Paau- wenburgschool uit Vlissingen is zaterdag als veei-tiende geëindigd bij het Nederlands Kampioenschap schooldam- men in Hoogbloklancl bij Gorinchem. Aan de finale deden achttien scholen mee. Het team uit Vlissingen was het eni ge Zeeuwse team dat doordrong tot de finale. Leerkracht/coach J. Swiers toonde zich na afloop niet echt teleurgesteld. Volgens Swiers was het NK voor zijn dammers in ieder geval een goede leerschool. „Het is voor hen natuurlijk ook leuk om te zien hoe andere kinderen spelen." Hij voelt er weinig voor om het schooldammen al te fana tiek te benaderen. „Welnee, als het mooi weer is, dan moe ten kinderen buiten spelen en niet gaan dammen. We wa ren al met al bij de beste achttien van Nederland en dat is toch wel heel erg knap." ZOUTELANDE - Een 33-jarige inwoner van Gravenpol der moest zaterdagochtend rond zes uur zijn rijbewijs af geven. De man werd aangehouden op de Westkapelseweg in Zoutelande voor rijden onder invloed. Hij had meer dan tweeënhalf maal de toegestane hoeveel heid alcohol gedronken. De inwoner van 's-Gravenpolder kreeg ook een dagvaarding. Hij zal voor de rechter moe ten verschijnen. door Freek Janssen OVEZANDE -Drie zorgzame bu ren in Zuid-Beveland zijn dit weekeinde geëerd met een prijs. Vorige week werden al de zorg zaamste buren gekozen in de ge meenten Reimerswaal en Noord-Beveland, zaterdag wa ren Borsele, Kapelle en Goes aan de beurt. In de gemeente Borsele viel B. Rentmeester uit Ovezande in de prijzen. Ze was aangemeld door A. Schenk van de parochie Onze Lievé Vrouw Hemelvaart: „Me vrouw Rentmeester staat al ja ren klaar voor haar buurman, meneer Boonman. Die is de laat ste jaren een beetje in de versuk keling geraakt, moest vaak naar het ziekenhuis en heeft zelfs zijn been moeten laten ampute ren. Hij kan altijd rekenen op de zorg van mevrouw Rentmeester. Maar ze zorgt nog voor meer mensen: als iemand in het dorp haar nodig heeft, komt ze met een." B. Rentmeester is boven dien lid van de werkgroepen zie kenbezoek en rouwverwerking van de katholieke parochie. Het echtpaar P. en N. Scheffer uit Kapelle werd gekozen tot meest zorgzame buren in de ge meente Kapelle. Zij zijn onge veer tien jaar geleden begonnen met het opvangen van drie vluchtelingen, één uit Bangla desh en twee uit Sri Lanka. N. Scheffer; „De jongens kwa men altijd heel veel bij ons over de vloer, we werden op een gege ven moment eigenlijk een soort opa en oma voor ze." Ze is erg blij met de prijs. „We vonden het al heel bijzonder dat we ge nomineerd waren, en nu hebben we ook nog de eerste prijs gekre gen. Dat hadden we niet ver wacht." Behalve met vluchtelin genwerk heeft N. Scheffer zich lang bezig gehouden met het Ro de Kruis en is ze al twintig jaar actief als ouderling. L. Wehnes uit Goes werd geno mineerd door haar buurvrouw, W. Bouwense, en won. Bou- wense: „Mijn oudste dochtertje van vijf lijdt aan een ziekte, waardoor ze heel erg allergisch is voor bepaald voedsel. Als ze iets verkeerds eet, kan ze daar aan overlijden. Maar bij buur vrouw Wehnes mocht ze altijd terecht en aan tafel schuiven. Een tijdje geleden ben ik zelf in het ziekenhuis beland en ook toen stond ze altijd voor mijn fa milie klaar. We hoefden haar maar te bellen en ze wilde met een op onze kinderen passen." Wehnes vond de prijs eigenlijk niet nodig. Bouwense: „Ze zei: 'Ach. waarom nou, het is toch vanzelfsprekend dat je zoiets voor elkaar doet?' En daarom heeft ze de prijs nou verdiend, omdat het voor haar vanzelfspre kend is. Ze doet het niet om er iets voor terug te krijgen." SAS VAN GENT - Het zogehe ten Finlandcircuit, een motor crossbaan voor de jeugd bij Sas van Gent. moet dicht. Dat heeft het havenschap Zeeland Sea ports per brief meegedeeld aan de Stichting Finlandcircuit. De Vereniging Jeugd-MX-ZVL is daarover zo verbolgen, dat er een brief is geschreven naar het Zeeuws Provinciebestuur. Daar wordt de kwestie opwoensdag 26 mei besproken in de Staten commissie Ecologie en Water. zeeuwse almanak Sepia's zijn tijdens de paartijd in de Oosterschel de le vinden, foto Karin en William van de Wouw Stephanie is een groot fan van de Belgische zangeressen Karin, Kathleen en Kristel, beter bekend als K3. Stepha nie wil later net zo beroemd worden als haar idolen. Als het haar ligt, wordt het trio een kwartet. Een artiesten naam heeft ze al voor zichzelf bedacht: Kephanie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23