Rapide definitief in veilige haven Swift degradeert ook op het veld PZC Stefan de Die tijdens ZK weer heer en meester Hoek is lachende derde in Wemeldinge Hulster hockeysters boeken 3-2-zege op Pelikaan 17 Van Boven sterkste in Top-12-toernooi Geluk bij een ongeluk voor Fortis -ffP Derde plaats skeeleraar Cijsouw Twee keer winst voor Verdonk Progressie voor Esther van den Pol Wielrenners De Tragel succesvol Vierde plaats Schletterer in Hoorn Bart Brentjens j«nfAlex Krappen ^XEMUIDEN - Tafeltennis- »r Dennis van Boven heeft de achtste editie van de Vroco Sport Top-12 gewonnen. In de fi nale was de Nieuwlander in vier names H^fPfitfif Snelders maandag 17 mei 2004 te sterk voor Marijn Vey- Veygen en Van Boven wonnen beiden hun poules met over macht. Wie in de groep van Van Boven als tweede door zou gaan, bleef 'lang ongewis. Na een uitstekende overwinning op Lennard Rodenburg leek Jan Steijn de beste papieren te heb ben, maar de Middelburger wist in zijn slotpartij tegen Paul de Graaf geen raad met de vele ga- mepoints die hij kreeg. Hij ver speelde zo zijn kans op de halve finale. Daarin traden dus Roden burg en Veygen aan voor een partij die voor het publiek de mooiste van het toernooi was. De verdedigende speelstijl van Rodenburg en het agressieve spel van Veygen zorgden voor lange spectaculaire rally's. Na vier games bleek Veygen net iets vaster, maar de energievretende halve finale brak de Middelbur ger in de finale wel op. In de eer ste game daarvan kon Veygen nog met agressief spel het tem po bepalen, maar daarna was de pijp leeg. Van Boven kreeg Vey- gens service onder controle en hij bleek in staat om Veygen zijn wil op te leggen. Hij won dan ook. HULST - Het was een uitsteken de competitiedag voor het Zeeuwse vrouwenhockey. In de derde klasse D speelde Rapide 0 definitief veilig door een 3-2-zege op Pelikaan. Vlissin- »en walste in dezelfde klasse mei 6-0 over hekkensluiter Ros malen heen. Een klasse lager verraste Middelburg met de uit wist (5-3) op het hoger geklas seerde Grave. Vlissingen-Gilze-Rijen 2-0: De sansen waren legio, maar beide doelmannen vertolkten een wofdrol en maakten veel doel pogingen onschadelijk. Vlissin- jen had het beste van het spel. halverwege de eerste helft zorg de Rogier Schuurmans voor 1-0. Zeventien minuten in de tweede jelft liet Vincent Laracker 2-0 noteren. DDHC-Middelburg 3-1: De loeg nam in de eerste helft een voorsprong van 2-0 via ondermeer een straf bal. Na rust scoorde Lucas Beindorff 2-1. Middelburg speelde daarna al les of niets en werd kort voor definitief geklopt door een munter waaruit het 3-1 werd. Voor aanvoerder Pieter Blon- deel was het zijn laatste wed strijd. Hij studeert in Nijmegen es gaat daar volgend seizoen hockeyen. Oudenbosch-Olympia 4-0: Jan-Willem Calten, Arno de Vis ser en Gijs Schueler ontbraken op het appèl. Dat was te veel ran het goede. Voor deze gele- d was aanvalsleider en opscorer Paul Schueler in het art van de defensie geposteerd, laardoor kwam Olympia in aan radend opzicht weer stoot- rracht tekort. OOST-SOUBURG - De korfbal lers van Fortis zijn zaterdag enigszins onverwacht weer dicht bij de titel in de overgangs klasse B gekomen. De Soubur gers speelden weliswaar gelijk legen Avanti (10-10), maar kop loper Vriendenschaar verloor met 12-11 bij KCC. Beide ploe gen staan daardoor bovenaan met achttien punten. Zaterdag ilsde laatste speelronde. loop van het gelijkspel overheerste de teleurstelling bij de spelers van Fortis. Ze reali seerden zich dat ze Vrienden schaar weer voorbij geschoten waren, als ze gewonnen hadden van Avanti. Ze beseften ook dat ze hadden moeten winnen. Fortis was de eerste helft veel ®er dan de ploeg uit fynacker. De thuisploeg kreeg alle ruimte om de bal rond te spelen en om de vrije man op te zoeken. Relatief eenvoudig kon Fortis daardoor een 7-4-voor- sprong opbouwen. „Op dat mo ment was er echt geen vuiltje aan de lucht", herinnerde trai ner Ralph Gillissen zich. „En zelfs bij 7-6 leek er niets aan de nand, We moesten wat scherper worden, maar dat was alles." Maar zo makkelijk ging het met, Fortis werd niet scherper, jerwijl Avanti juist wel beter in de wedstrijd kwam. Die ploeg wam op 7-9 en even later op Ondertussen deed langs de zjjlijn het verhaal de ronde dat KCC op voorsprong stond tegen vriendenschaar. En wanneer hendenschaar, de ploeg die een week eerder Fortis versloeg de kop overnam, zou verlie zen. zou de Souburgse equipe *eer titelkansen krijgen. Maar an moest Fortis natuurlijk wel Wnnen of een punt pakken, i ruk werd sommigen wat te Chaïm Koole kwam weer met tot scoren. Ook Jouri van de was niet in goeden doen. danks sleepte Fortis er in ^slotminuten nog een gelijk- |P nit. En Vriendenschaar ver- Rapide-Pelikaan 3-2: De ont lading was groot bij de vrouwen van Rapide. Twaalf minuten voor tijd scoorde Karlien Bous- sen na een individuele actie de bevrijdende 3-2. In de eerste helft stond Rapide regelmatig onder druk en moest het drie strafcorners weggegeven. Daar uit werd echter niet gescoord. In de tweede minuut van de twee de helft nam Pelikaan na bal verlies de leiding, Niet veel later liet Marlieke van Ommen uit een straf corner 1-1 noteren. Weer vier minuten later stond Pelikaan aan de positieve kant van de score. Een verzilverde strafcomer van Sonja Ma- tena betekende 2-2. Na de 3-2 stond Rapide nog wel on der druk, maar hield de winst in handen. Vlissingen-Rosmalen 6-0: Vlis- singen is aan een indrukwek kende reeks wedstrijden bezig na de winterstop. Het team ver loor in die periode nog maar één keer. Nu had het geen kind aan Rosmalen. Al na drie minuten werd het 1-0 door Rachel Schoonderwoerd en nog voor het kwartier verstreken was zorgde Merel de Kam voor 2-0. Na rust walste de thuisploeg over Rosmalen heen via treffers van Rachel Schoonderwoerd, Merel de Kam (twee keer) en Vesta Kroon. Vijf minuten voor het einde kreeg routinier Moni que Rispens van Vlissingen een publiekswissel. Met bloemen en lovende woorden werd van haar afscheid genomen. Grave-Middelburg 3-5: Binnen tien minuten stond Middelburg met 0-2 voor door treffers van Rozemarijn Landsman en Jan tien Streng. Voor rust werd het nog 1-2, maar na de doel wis seling liep Middelburg uit naar 1-4 via Jantien Streng en Char lotte van Dijk. In de fase dat Grave terugkam tot 3-4 hield de uitblinkende keepsters Anne- mieke van Kooten Middelburg op de been. Vijf minuten voor het einde scoorde Jiska van Brink de verlossende vijfde tref fer. Op de 200 meter schoolslag was Stefan de Die ongenaakbaar. door Peter Snelders SAS VAN GENT - Hij had er niet eens naar gepiekt. Het Zeeuws kampioenschap paste 'slechts' in de voorbereiding op het NK sprint medio juni in Emmen. En toch was Stefan de Die dit weekeinde opnieuw de grote man in Sas van Gent. Hij grossierde in gouden medailles en bewees eens te meer dat hij het niveau binnen de Zeeuwse grenzen ontgroeid is. Knap en verrassend was ook de prestatie van Scheldestroom- zwemster Ellen van de Velde op de 100 meter schoolslag. Zij liet haar clubgenote Ryan Verplan- ke, die goed was voor diverse medailles, achter zich. Zwemmers van ZC Koewacht traden, net als die van Schelde- stroom, vaak op de voorgrond. Maar het meest opvallend was de prestatie van die vereniging op de 100 meter schoolslag meis jes jeugd 1 en 2. De eerste vier plaatsen waren voor meisjes van die vereniging. En ook de num mer zes was van ZC Koewacht. José van den Berghe heeft op nieuw een lichting talent aange boord. Kevin Hondsmerk van de Schel de presteerde eveneens knap. En Niek de Ridder van ZCK en Maartje van Keulen van De Stormvogel waren niet uit de kop van de klasseringen weg te slaan. Maar de absolute blik vanger van dit ZK was Stefan de Die. De zeventienjarige Terneuzenaar is wat het ZK betreft aan zijn laatste kunstje toe. Hij studeert en traint nu al in Amsterdam. Bij De Dol fijn om precies te zijn. Daar hoopt hij met twaalf uur arbeid per week aansluiting te realise ren met de subtop van Neder land. Op het NK ging het 'wonderwel goed', zei hij. „De prestaties zijn goed en vooral de tijden vallen me reuze mee. Dat sterkt me toch een beetje in de. gedachte dat ik in Emmen de juiste vorm te pakken heb." Trainingsarbeid Op het onderdeel 200 meter schoolslag verwachtten de ken ners dat Stefan de Die de tol moest betalen voor zijn onge breidelde trainingsarbeid. Het had er inderdaad langdurig alle foto Camile Schelstraete schijn van dat hij geen goud zou halen. Jurjen Pater van Schelde- stroom leek bij aanvang de be langrijkste kandidaat voor goud. Het was een enerverende wedstrijd waarin Niek de Rid der voor goud leek te gaan. Maar in de laatste baan kwam de fysieke inhoud van Stefan de Die duidelijk naar voren. Hij won eigenlijk nog met ruim ver schil en onderstreepte daarmee nog maar eens zijn aparte status binnen het Zeeuwse. Deze wedstrijden tijdens het ZK waren mede bepalend voor de samenstelling van de hoofdklas se van de Zeeuwse zwemcompe- titie. De verenigingen De Schel de, De Stormvogel, Schelde- stroom en ZC Koewacht zijn na dit weekeinde zeker van een plaats in die klasse. door Jan Roovers GOES - Het zat er al een tijdje aan te komen en zaterdag was het zover: na de 16-8-nederlaag tegen Nieuwerkerk degradeer den de korfballers van Swift uit Middelburg op het veld naar de tweede klasse. Eerder dit sei zoen gebeurde dat ook al in de zaal. Voor de andere Zeeuwse eersteklasser, Tjoba, is er nog een kans op lijfsbehoud. Swift-Nieuwerkerk 8-16: Dat het een moeilijk jaar zou wor den stond voor coach Marianne Marinissen vooraf eigenlijk al wel vast. De reden waarom het mis ging, lag een beetje voor de hand. Door het wegvallen van een aantal routiniers moest een gedwongen verjonging worden doorgevoerd. Het gemis aan rou tine, scorend vermogen en men tale weerbaarheid brak de ploeg tenslotte op. Zaterdag was Swift de eerste helft zeker gelijk waardig aan de kampioen (4-4 na 25 minuten). Daarna sloeg Nieuwerkerk in een paar minu ten een gat van drie doelpunten: 4-7. „Toen knapte iets in de ploeg en het was meteen over en uit", zei Marinissen. De coach ziet het seizoen toch niet hele maal als verloren. Ze had zich er wel wat meer van voorgesteld en de klap is natuurlijk hard aangekomen. „Maar we hebben ervaring opgedaan, weten dat we talentvolle jeugd hebben en technisch mee kunnen. Scores Swift: Richard. Geldof 3, Roel Klootwijk en Ivo de Hond 2, Lennert Oosterling 1 Kinderdijk-Tjoba 20-13: Coach Wilko Fokke telde na de neder laag toch zijn zegeningen: „We hebben kansloos verloren, maar RWA ook. We hebben nog altijd een punt meer dan die ploeg en nog maar één wedstrijd te gaan. Als we allebei verliezen, zijn we verzekerd van lijfsbehoud. Maar de laatste wedstrijd wil ik toch liever winnen." Zaterdag was er nooit zicht op winst. Na 5-0 en 8-1 had Tjoba eigenlijk al naar huis gekund. De tweede helft was van Tjoba-kant wel wat beter, maar het gat was in middels te groot om nog echt in de wedstrijd te komen. Scores Tjoba: Wilfred van der Meer 5, Chandra Goedegebure 3, Robert van Schaik 2, Jojannneke FokkeMark de Schipper en Ger- ben van Boven 1 Ventura Sport-TOP 11-9: Na de ze nederlaag ziet TOP de kansen op het kampioenschap in de tweede klasse beduidend slin ken, maar voor de tweede pro motieplaats is het achttal van coach Blaas de Ridder nog altijd in beeld. „Maar het wordt niet gemakkelijk", verwacht De Rid- J Mark de Schipper (rechts) scoor de zaterdag één keer voor Tjoba tegen Kinderdijk. der. Na een gelijkopgaande eer ste helft was de thuisploeg iets sterker, drukte dat in de score ook uit (8-6 en 10-7), maar na 10-9 werd het toch nog span nend. „Maar ons afstandsschot was niet goed en we misten de overtuiging die de tegenstander wel had." Scores TOP: Leon Kloet 4, Ad Be- zemer 3, Marlies Nieuivenhuyzen en Niels Wattel 1. Ondo-Good Luck 12-7: Na de nederlagen die Ondo direct na de herstart op het veld tegen DSO en All Ready leed, geloof de de ploeg niet meer in de titel kansen. Na een even bizarre als verrassende ontknoping van de competitie speelt Ondo deze week echter toch een beslissings wedstrijd om het kampioen schap van de derde klasse B te gen Vios uit Willemstad. Ondo kwam zaterdag traag op gang, maar de vrouwen sleepten de ploeg over het dode punt heen. Scores Ondo: Iwan de Pagter 5, Martijn Walraven 3, Ilja Mostert 2, Annelie Wisse en Wint Allaart 1. Togo-Vios W 8-8: Togo is voor de topploegen een bijna niet te nemen hindernis. Eerder wer den DSO, All Ready en Ondo daarmee geconfronteerd. Vios W kon kampioen worden, maar de ploeg van coach Wim Voorne- veld verstoorde dat feestje. Vios had geen antwoord op het ach terver dedigen van zijn tegen stander, een tactiek die Voorn- veld bij gebrek aan schutters wel zegt te moeten hanteren. Met het gelijkspel hielpen de Goesenaren Ondo aan een beslis singswedstrijd. Scores Togo: Edwin Machielse 5, Marcel Joziasse 3. All Ready-DSO 12-12: Tijdens de laatste wedstrijd van coach Harm Brandt kwam de Zierik- zeese derdeklasser met 6-1 voor. Vlak na rust kwam DSO langs zij: 9-9. De thuisploeg scoorde daarna drie keer op rij, maar DSO deed in de slotfase hetzelf de. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuyze 4, Ronald Snoek 3, Manon Torensma, Desiree Vos- hart, Anouk van Tiggelhoven, Es ther Snoek en Maurice Brul 1 In de vierde klasse A moet een beslissingswedstrijd tussen Stormvogels en Seolto de kam pioen aanwijzen. Stormvogels kwam thuis- tegen KVK pas na een moeizame eerste helft echt op gang en won met 13-6. Seolto kende uit bij Zaamslag met scherp schietende vrouwen een bliksemstart, viel daarna aanval lend wat weg, maar drukte na de pauze het surplus aan kwali teit uit in een 12-6-overwin- ning. Blauw Wit, op bezoek bij het Terneuzense Luctor, liet het in de tweede helft aanvallend afwe ten. De thuisploeg profiteerde dankbaar, won met 11-9 en wist zich daardoor verzekerd van lijfsbehoud. KVK is daardoor het kind van de rekening. Nadat de ploeg zich een week eerder van lijfsbehoud had verzekerd, verloor Volharding uit Yerseke in de vierde klasse B nu met 11-10 van 't Capproen uit Helle- voetsluis. BREDA - Cees Cijsouw is tijdens een skeelerwedstrijd in Breda op de derde plaats geëindigd. De skeeleraar uit Groede won de sprint van het peloton. De zege ging naar de Belg Gunther van Hoogten. Er hadden zich 73 deelne mers voor de wedstrijd ingeschreven. Al vroeg in de wed strijd ontsnapte Henk Lankhof uit Aalten. Hij kreeg tot twee keer toe iemand vanuit het peloton bij zich, maar die moesten elke keer weer lossen, onder wie ook Cees Cijsouw. Drie ronden voor het einde sprong de jonge Belg Gunther van Hoogten weg. Hij kwam bij Lankhof, ging er op en er over en won zo na vorige week in Nieuwkuijk nu ook in Breda. Lankhof werd verdiend tweede en Kees Cijsouw won knap de sprint van het peloton. BEST - Marianne Verdonk uit Terneuzen heeft op de Spe cial Olympics voor atleten met een verstandelijke beper king twee overwinningen en een tweede plaats behaald. In de hoogste divisie waarin geen onderscheid wordt ge maakt tussen vrouwen en mannen was Verdonk met over macht de sterkste op de 400 meter in 66,8 seconden. Op het hoogspringen was er de zege met 1 meter en 20 centi meter. Alleen op de 100 meter moest ze genoegen nemen met zilver achter de mannelijke deelnemer Terry Rex. Bij het verspringen in de hoogste divisie verraste Nathalie Wijsevelde, die ook uit Terneuzen komt, met een overwin ning. Ze kwam tot 3 meter en 36 centimeter. Op de 100 meter noteerde zij een tijd van 17.4 seconden en op de 400 meter liep ze een persoonlijk record van 1 minuut en 33.7 seconden. HOORN - Esther van den Pol van AV'56 uit Goes heeft bij wedstrijden voor het landelijke baancircuit in Hoorn haar persoonlijk record op het onderdeel verspringen met zes centimeter scherper gesteld. De afstand van 5 meter en 65 centimeter was goed voor de vierde plaats. Vorige week in Lisse moest ze genoegen nemen met de zevende plaats. Het verspringen in Hoorn werd gewonen door meerkampster Karin Ruckstuhl met een respectabele 6 meter en 40 centimeter. BEST - Vorige week nog ontvingen de begeleiders van de fietsclub voor verstandelijk gehandicapten, De Tragel uit Zeeuws-Vlaanderen, de Zeeuwse Integratieprijs voor mensen met een functiebeperking. Wekelijks besteden de begeleiders ettelijke uren om de leden van de club te bege leiden. Zaterdag werden in Best de Special Olympics van Zuid-Nederland gehouden en verschillende van de leden van De Tragel behaalden in hun categorie een eerste plaats. Vooral op de racefiets werden uitstekende resulta ten behaald in de individuele tijdrit. Geert-Jan Hamers uit Tilburg was de allersnelste terwijl Edwin Maas uit Axel op de tweede plaats eindigde. Verder werden over winningen behaald door Gert-Jan de Bont Hulst) en Hans Snauwaert Clinge). Derde plaatsen waren er voor Nico Neijhof en Peter Jahn, beiden uit Clinge. Marco Boogaert en Luciën van Hooteghem uit Hulst eindigden op een vierde plaats en Ries Vos uit Terneuzen werd vijf de. Bij de meisjes slaagden Maartje van Schijndel en Jac queline Lange uit Clinge erin om als eerste te eindigen. door lepTriou WEMELDINGE - Het spreek woord 'Waar twee honden vechten om een been, gaat de derde ermee heen' was zaterdag tijdens de eerste wedstrijd om het open Zeeuws kampioen schap motorcross zeker van toe passing op Marinus Hoek. Hij kon in Wemeldinge profiteren van een onenigheid tussen Cas per Ovaa en Arno Ruttinger en pakte de winst in de MX1-klas- Het zag er zaterdag na de eerste manche naar uit dat de strijd om de overwinning zou gaan tus sen Casper Ovaa en Arno Ruttin ger. Nadat Ovaa de eerste man che met voorsprong op zijn naam schreef, keek iedereen reikhalzend uit naar hun duel in de tweede. Maar al in de eerste ronde van de tweede manche kwamen de rijders in een bocht letterlijk en figuurlijk met elkaar in aanva ring. Ruttinger had kopstart en sneed de bocht scherp aan, waar na Ovaa buitenom wilde passe ren. Maar opeens schoof ook Ruttinger naar buiten, waarna een botsing niet meer te vermij den was. Beide coureurs vielen daarbij van hun motor. Na enig duw- en trekwerk waren de bei de crossers echter zo verstandig om weer snel op de motor te springen om de opgelopen ach terstand goed te maken. In een razend tempo snelden ze over de Wemeldihgse baan. Ruttinger verzekerde zich van een vijfde plaats, terwijl Ovaa als zesde fi nishte. Tijdens de huldiging stonden beide coureurs weer als derde en vierde naast elkaar. Van deze onenigheid konden Marinus Hoek en Willem Jaap Janse pro fiteren. Zij finishten als eerste en tweede en bezetten die plaat sen ook in de tussenstand voor het Zeeuws kampioenschap. „Het is een kwestie van erop blij ven zitten", verklaarde een la chende Marinus Hoek na afloop. Ovaa kondigde aan in de volgen de wedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap een aanval te doen op de koppositie van Hoek. „Het moet er toch eens van komen om Zeeuws kam pioen te worden in deze klasse", zei de Souburger. „Ik heb dit keer een versnelling hoger gere den en dat ging goed, nu maar hopen dat ik het Zeeuws kam pioenschap kan combineren met andere wedstrijden." Bij de MX2 was Nick Huiszoon de grote verrassing. Nadat hij vorig jaar besloot te stoppen, kriebelde het toch weer bij de jonge Vlissinger en hij vierde za terdag zijn rentree met een klin kende overwinning. „Ik had de spullen nog niet definitief weg gegooid, maar in een hoekje ge legd", verklaarde hij na afloop. Ook in de nationale competitie staat hij weer aan de start bij de jeugd/junioren, „Maar daarbij wil het nog niet zo vlotten", aldus Huiszoon, die zich wel kandidaat stelde voor het Zeeuws kampioenschap in de MX2. Bij de jeugd was de inschrijving een verrassing. In de 85cc en 65cc stonden in totaal 36 rijders achter het hek. De 85cc werd een overwinning voor de Engels man Jack Brunell, die twee keer met grote voorsprong won. Jor- di van 't Hof pakte de winst in de 65cc. De volgende wedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap wordt op 29 mei verreden op het Sloe- havencircuit in Vlissingen. HOORN - Sébastièn Schletterer is zaterdag bij de Trigallez re cordwedstrijden in Hoorn op de 800 meter op de vierde plaats geëindigd. De Middelburgse atleet klokte een tijd van 1.48,72, wat iets minder dan een halve seconde boven zijn persoonlijk record is. De wedstrijd werd gewonnen door Arnoud Okken (1.46,74), I vóór Rachid Mohammed (Bah rein) en Gert-Jan Liefers. ATHENE - Mountainbiker Bart Brentjens is gisteren bij een wed- j strijd in Athene vierde gewor den. De Nederlands kampioen moest op het olympische parkoers een kleine minuut toegeven op winnaar Julien Absalon uit Frankrijk. Olympisch kampioen Miguel Martinez werd tweede, de Zwitser Ralf Naf derde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17