illeboordse jnist Spelen Zuiderbaan strandt in zicht van haven iOP VAKANTIE? GEEFT ZEKERHEID! Feyenoord Zuid-Afrika dolblij met toewijzing WK MET EEN ZEKER GEVOEL DE AUTOTEAM ZOMERCHECK EN DAT VOOR SLECHTS 24.50 Middelburgse verknalt EK Monsterscore bij afscheid wij willen blije klanten www.autoteam.nl AutoTeam De zondag stond in het te ken van het afscheid bij Feyenoord. Het ging natuur lijk vooral om Bert van Mar wijk en Kees van Wonderen. Die stonden centraal, omdat ze heel veel voor Feyenoord hebben betekend. Van Wonde ren heeft er acht jaar ge speeld en is één van de betere spelers geweest. Van Marwijk heeft de ploeg naar de Uefa Cup geleid en is bij Feye noord de langstzittende trai ner geweest. Ze werden uitgebreid toege sproken door de voorzitter. Ook de ande ren die weg gaan, werden bij de festivitei ten betrokken. Ook ik moest nog een keer op het veld ko men na afloop. Dat was een on vergetelijk mo ment. Nog één keer toege juicht worden door 40.000 mensen, dat is geweldig. Dat zal ik bij mijn nieuwe club op de Krommedijk niet meema ken. Ja, misschien als ik er driejaar ga voetballen en ze de toeschouwersaantallen bij elkaar optellen. Ik kijk met heel veel plezier terug op mijn periode bij Feyenoord. Ik heb er ander half seizoen gespeeld, tot mijn blessure heb ik in alle wedstrijden meegedaan. Het heeft me goed gedaan, als spe ler en als mens. Ik heb ge merkt dat wanneer je bij Feye noord speeltje qua persoon heel veel aanzien krijgt. Ik heb alleen een beetje de pech gehad dat we geen prijs hebben gepakt. We hadden vo rig jaar natuurlijk de beker moeten pakken. Als je bij Feyenoord voetbalt en je komt in de bekerfinale, dan mag je ervan uitgaan datje die beker ook pakt, maar Utrecht ging ermee aan de haal. Mijn tweede teleurstel ling was de blessure, waar door ik in mijn tweede sei zoen maar zeven wedstrijden heb kunnen spelen. Toch ben ik blij dat ik het alle maal heb meegemaakt. En als ik dan zie hoe er vandaag aan me gedacht is..., dat tekent de club. Het geeft ook dat men je gewaardeerd heeft. Ik kreeg van de club een mooi horlo ge en van de spelers kreeg ik een prachti ge foto-collage. Feyenoord traint nu nog twee weken door en speelt vier oefenwed strijdjes. Morgen is er één te gen SSV. Ik zal er wel bij zijn, maar ik zal niet spelen. Ik heb de laatste weken nauwelijks getraind. Met mijn knie is al les prima hoor, maar ik had wat last van mijn hamstring. Ik wil geen enkel risico meer lopen. Vroeger wilde ik altijd en overal voetballen maar ik ben nu op een leeftijd gekomen dat ik ook verstandig moet zijn. Ik wil op 5 juli gewoon fit aan de start verschijnen bij FC Dordrecht. Ik weet dat dat een heel ander niveau is, maar ik heb nog altijd plezier in het voetbal. Daarnaast voel ik me nergens te groot voor. Gérard de Nooijer 0113-315640 iwyzc.nl nailredactie@pzc.nl us 31.4460 AA Goes irtentié-exploitatïe: •d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; naai: 020-4562500. laandag 17 mei 2004 «rRoeland van Vliet )ES- Judoka Elisabeth Wille- ordse was zaterdag in de klas onder 63 kilo dicht bij een fi- ileplaats op het Europees kam- (enschap in Boekarest. Maar Idle in de halve finale even et op en verloor prompt. Ook d brons liep de 25-jarige Mid- iburgse nog mis. „Ik baal heel zei ze. „Niet alleen vamve- het mislukte EK, maar ook idat ik nu niet naar de Spelen 'illeboordse werd uiteindelijk ijldeen deed het voor een debu- intop het EK goed. Door haar ngeving - judoka's en bonds- jaches - werd ze ook gefelici- srd met haar optreden, maar elf vond ze dat overdreven. Ze zo dicht bij een finaleplek een eventuele kwalificatie lor Athene geweest, dat de irden 'tevreden' en 'blijd- hap' eenvoudigweg niet in opkwamen. natste vier [Willeboordse was zo voortva- van start gegaan. In de eer- :onde trof ze de Francaise Decosse. de nummer één ide Europese ranglijst en win- 5 van de A-toernooien in Pa- Sofia en Moskou. Tegen Wil- boordse had ze echter niets in en. Met twee yuko's en rnkoka haalde de Middelburg se de tweede ronde. Claudia Heill was haar volgende tegen standster, ook al geen lichtge wicht. De Duitse won het A-toemooi van Leonding en won vorig jaar brons op het EK in Düsseldorf. Maar weer haal de Willeboordse ongeschonden het einde van de partij. In de kwartfinale, tegen de Italiaanse Andreia Cavalleri, ging het net zo. Een plaats bij de laatste vier van het hoofdschema was veilig. Verrassen „Ik was die eerste drie partijen niet erg scherp geweest, maar was er wel goed doorgekomen", zei Willeboordse. „En ik voelde, net als mijn trainer Jan de Rooy, dat ik al met één been in de fina le stond. Mijn tegenstandster in de halve finale (de Poolse Aneta Szczepanska) had nog nooit wat laten zien. Ik zag het dus heel erg zitten. Zij judoot altijd vrij statisch, ik moest haar wel kun nen verrassen." Maar het ging niet zoals Wil leboordse hoopte. „In de partij judode ik net zo statisch als zij. Ik wist dat ik beter was, maar durfde geen risico te nemen. En opeens zette zij een snelle ta- ni-otoshi (offerworp) in. Dat ik daar intrapte..., ongelooflijk." De Poolse kreeg een waza-ari en die achterstand liep Wille boordse niet meer in. Met één onoplettendheidje ver speelde Willeboordse zo een fi naleplek op het EK en een kans om de Olympische Spelen te ha len. De teleurstelling daarover was zo groot, dat ze tien minu ten later ook de strijd om het brons vergooide. „Och ja, op die wedstrijd kon ik me nauwelijks meer concentreren. Daarin liet ik me ook weer verrassen." Na afloop van het EK, dat in de klasse tot 63 kilogram door de Spaanse Sara Alvarez gewon nen werd, zei Willeboordse dat ze een goed optreden vergooid had. „Net als op de laatste twee A-toemooien. Toen had ik ook de finale moeten halen, maar ook daar zat ik niet op te letten. Nu was het weer zo", foeterde ze. Willeboordse vond wel dat ze het gelijk van bondscoach Mar jolein van Unen in de Roemeen se hoofdstad had bewezen. Van Unen gaf haar de voorkeur na een trainingsstage in Brazilië en liet Daniëlle Vriezema thuis. Vriezema spande daarna een kort geding aan tegen de bond, dat maar een paar dagen voor het EK in Utrecht diende. Ze vocht voor haar laatste kans op kwalificatie voor de Olympisch Spelen, maar kreeg geen gelijk van de rechter. „Ik heb weer la ten zien dat ik kan judoën", zei Willeboordse. „Maar ook ik heb de Spelen niet gehaald. Daarom baal ik des te meer." Van alle commotie had ze overi gens geen last gehad, zei ze. Elisabeth Willeboordse (in het witte pak) begon goed aan haar EK: ze versloeg de Franse favoriete Julie Decosse. foto Robert Vos/ANP „Niet dat ik weet, in elk geval." In de weken tussen de trainings stage in Brazilië en het Euro pees kampioenschap had ze ook hard doorgetraind. „Fysiek was ik goed in orde. Van mijn been (ze brak eind de cember haar kuitbeen) had ik geen last meer. Maar mentaal zat het zaterdag nog niet hele maal goed. Ik ben op dat vlak wel vooruitgegaan, maar het gaat alsmaar met kleine stapjes. Het wordt tijd dat ik een keer een grote stap maak." pagina 21 Bosch uit schaduw Huizinga 'dister heeft één strafpunt te veel voor deelname aan Olympische Spelen door Mark Caldenhoven ZÜRICH - Vechtend tegen vreugdetranen pakte hij de we reldcup vast. Nelson Mandela, de personificatie van de weder opstanding van Zuid-Afrika, koesterde het kleinood met hart en ziel, nadat de wereldvoetbal bond Fifa zijn land had aange wezen als organisator van het wereldkampioenschap in 2010. Met in zijn kielzog Zuid-Afri kaanse grootheden als president Mbeki, Nobelprijswinnaar bis schop Tutu en oud-president De Klerk leidde Mandela zaterdag de feestelijkheden in Zürich. De 85-jarige ambassadeur van het organisatiecomité 'Zuid-Afrika 2010' was door het dolle heen. „Ik voel me na vandaag als een jochie van vijftien jaar." De zege van kwam vier jaar na de controversiële toewijzing van het WK 2006 aan Duitsland. Zuid-Afrika greep toen met één stem verschil naast de hoofd prijs, omdat Charles Dempsey, het Nieuw-Zeelandse Fifa-lid, zich om raadselachtige redenen van stemming onthield. De Fifa was een rel rijker, omdat het ver moeden bestond dat Dempsey in opdracht had gehandeld. De Duitse zege voor 2006 was voor de Fifa reden het WK in toerbeurt aan eert ander conti nent toe te kennen. Zo vindt het WK van 2014 in elk geval plaats in Zuid-Amerika. Geen 2006, wel 2010. Zuid-Afri ka won zaterdag royaal van Ma rokko (14-10). Egypte bleef van stemmen verstoken. Libië deed al niet meer mee. Het land werd zaterdagochtend gediskwalifi ceerd, omdat het niet aan de ei sen van de Fifa kon voldoen. Tu nesië had zich vrijdag al terugge trokken. Fifa-baas Sepp Blatter: „Het WK kwam Zuid-Afrika toe." Na vier toernooien in Zuid-Ameri ka, tien (inclusief Duitsland 2006) in Europa, één in Azië, twee in Midden-Amerika en één in de Verenigde Staten wordt het twintigste WK uit de ge schiedenis de eerste mondiale strijd in Afrika. De toewijzing aan Zuid-Afrika, dat dit jaar het tweede lustrum van de democratie viert, is een voorlopig hoogtepunt van de we deropbouw van het sportland. Danny Jordaan, voorzitter van de organisatie, zei dat Afrika er een feest van wil maken voor heel het continent. „De droom van één natie is uitgekomen. Sommigen in Zuid-Afrika heb ben geen voedsel, anderen geen baan, maar na vandaag hebben ze in elk geval weer hoop. Dit is een enorme overwinning voor ons land." GPD nor Koen de Vries iOES - Klaartje Zuiderbaan illemeuzen eindigde zaterdag iet haar teamgenoten Janneke in en Hanne Buis in Santan- tr verdienstelijk als zesde op wereldkampioenschap zei- tn in de Yngling-klasse. Het as echter niet genoeg voor deel- ame aan de Olympische Spe- tn. Het trio had na tien races m precies te zijn één strafpunt veel om hel concurrererende ederlandse team Thies op de wiste twee plaatsen achter land te zetten. 'ade laatste race waren er aan- ankelijk blije gezichten. Klaar- Zuiderbaan: „We hadden fel goed gevaren. We werden sde en Thies zat een heel eind hter ons. Er kwamen allerlei ms naar ons toe om ons te fe- ffieren. Maar we wisten het - zeker. Toen we naar de ha ai voeren, zagen we het andere am juichen. Toen wisten we ge- *g." laartje Zuiderbaan (32) gaf be- jidit jaar haar baan op als ci- |fl ingenieur om een Olympi- Ae missie te volbrengen. Eer- fr in haar carrière won ze on- f nieei' twee keer de presti ge Fastnet Race, werd ze Eu- 'Pees kampioen matchracen en ze lid van een vrouwen- die deelnam aan de Volvo Race, een wedstrijd van ?an maanden rond de wereld, aarna dacht ze een burger bestaan op te bouwen, Jar haar zeilhart ging weer Dppen toen ze in december in Mact kwam met Janneke Hin. I) zocht een derde zeilster voor :=r Ynglingboot en wilde naar 'Spelen untje adanks een veel te korte voor leiding strandde de Olympi- missie zaterdag op één lul- 1 puntje. Na afloop van het ■datdag-in-dag-uit werd ge- lren onder erbarmelijke zeil- istandigheden, vloeide me- 8® traan in de ploeg van Zui- Nn. „Dit is zo verschrikke- Jzuur. Vooraf hadden we te- «elkaar gezegd- we kunnen te- en zijn als we goed hebben bn. Dat hebben we. Zesde de wereld, terwijl je nog Ir zo kort bij elkaar bent. ar dit verpest alles. Als we f Athene hadden gemogen, er een medaille ingezeten. strijden won, dobberde ergens in de achterhoede, terwijl Zui derbaan voor een hoge klasse ring meedeed. Op een gegeven moment lag team-Thies op de 33e plaats en had Zuiderbaan het ticket voor Athene in han den. Een wanhoopsdaad aan het slot van de race, waardoor Thies nog als 21e finishte, bleek net ge noeg. Zuiderbaan kwam als zes de over de streep en eindigde in het eindklassement daardoor één punt achter Duitsland, drie achter de VS 1 en vijf achter de VS 2. Het verschil met wereldkam pioen Denemarken was slechts zestien punten. Was het gelijk met Duitsland geëindigd, dan hadden de twee gewonnen races van dinsdag het team van Zui derbaan als deelnemer aan de Spelen aangewezen. „We zijn vandaag op het water duizend doden gestorven", sta melde de Groningse Annalies Thies na de laatste race. „Het was ongelooflijk spannend. Na de race dachten we eigenlijk dat we de olympische kwalificatie- strijd hadden verloren. Het was een enorme opluchting toen we in de haven uiteindelijk hoor den dat we het team van Janne ke Hin nog net waren voorgeble ven. Dit was heel slecht voor mijn hart." Klaartje Zuiderbaan kon giste ren vele momenten aanwijzen waarop ze die ene plaats had kunnen winnen. „We zijn zo vaak dichtbij een betere klasse ring geweest. Vrijdag voeren we achter een andere boot langs het veld. Zij konden net oprukken naar de kop en wonnen de race. Wij haalden het net niet en finshten midden in het veld als twintigste. Op papier lijkt het verschil tussen plaats een en plaats twintig heel groot, maar in werkelijkheid was het een kwestie van een klein zuchtje wind." A-status Over haar toekomst had Zuider baan gisteren nog niet nage dacht. Dankzij de zesde plaats heeft ze een A-status van NOCNSF verdiend, waardoor ze enigszins in haar onderhoud zou kunnen voorzien. „Eerst maar eens de gedachten hergroeperen. Met zeilen kun je een boterham met pindakaas verdienen, meer niet. En ik weet niet of ik die wel lust." (Advertentie) lezers DEN We maakten zo snel progressie." Voorafgaand aan het WK was de opdracht duidelijk. Hoog in het eindklassement eindigen zo dat Nederland een startbewijs voor Athene zou krijgen én de equipe Thies twee plaatsen ach ter zich laten, zodat het ticket naar team Zuiderbaan zou gaan. Die laatste regel had te maken met het WK van vorig jaar. Team Thies verdiende in Cadiz dankzij de negentiende plaats twee punten voor de wereldrang lijst en het team Hin, waar Zui derbaan toen nog geen deel van uitmaakte, viel door de 31e plaats buiten de punten. Die twee punten moesten in Santan der worden goedgemaakt. De opdracht leek aan het begin van deze week te slagen. Na de vier races van maandag en dins dag lag Zuiderbaan aan kop van het veld van 37 boten en had een flinke voorsprong op team Thies. Daarna nam de concur rent het heft in handen en had vrijdag, met nog een race te gaan, twaalf punten voor sprong. Vanachter de jurytafel werd de marge teruggebracht tot tien omdat teams uit de VS en Rusland werden gestraft. Ticket Zaterdag hing een sensatie in de lucht. Het team Thies, dat dit jaar al twee belangrijke wed- Stel je eigen team samen en win leuke voetbalprijzen. Vanaf 12 juni kun je meespelen met het 'PZC EK spel'. Inschrijven kan vanaf 5 juni. Voor meer informatie kijk vanaf 1 juni op www.bndestem.nl of in de krant van 5 juni. door Jochem Lippmann ROTTERDAM - Op de schou ders van Patrick Lodewijks en Dirk Kuijt nam Feyenoord-trai- ner Bert van Marwijk na de re cordoverwinning op FC Zwolle (7-1) afscheid vair de Rotterdam se club. Onder muzikale begelei ding van de welbekende klan ken van de volkszanger Lee To wers zag de geëmotioneerde coach nog eenmaal vier turbu lente seizoenen de revue passe ren. Niet helemaal toevallig liet Van Marwijk zijn oog rusten op de duidelijke tekst van een enorm spandoek. „8 mei 2002 vergeten wij nooit, bedankt", was de laat ste groet van het Legioen aan de langstzittende trainer in de rij ke geschiedenis van Feyenoord. „Die dag zal ik ook nooit verge ten", zei Van Marwijk even la ter. „Mede door de winst van de Uefa-beker waren dit de mooi ste vier jaar uit mijn leven." De eerste Europese prijs na 28 jaar voor Feyenoord was het grootste en enige succes dat Van Marwijk met de Rotterdamse ploeg behaalde. De oefenmees- ter vocht met zijn club 136 com petitiewedstrijden lang een on gelijke strijd om de landstitel uit. In de eerste twee jaren bij Feyenoord verspeelde Van Mar wijk met zijn ploeg na de winter stop het uitzicht op het kam pioenschap. De laatste twee seizoen raakten de Rotterdammers al in het be gin van de competitie ver achter op. Mooier „Mede door het verlies van enke le belangrijke spelers was voor al het laatste seizoen heel zwaar. Ik denk wel dat Feye noord volgend seizoen kan profi teren van de ontwikkeling die deze formatie heeft doorge- Zelf scoren met je eigen Oranjeteam! Bert van Marwijk wordt op de schouders van Smolarek, Lodewijks, Kuijt en Paauwe uitgezwaaid in de Kuip na de monsterscore tegen FC Zwolle. foto Jasper Juinen maakt. Ik vind het ook mooi dat we uitgerekend in de laatste wedstrijd onder mijn leiding de hoogste uitslag in vier jaar neer zetten. Dit maakt mijn afscheid alleen maar mooier." Van Marwijk was niet de enige die afscheid nam van de Feye- noord-supporters. Het Legioen stond ook lang en luidruchtig stil bij het vertrek van Kees van Wonderen. De door blessures geplaagde rou tinier speelde de tweede helft van het duel met FC Zwolle hele maal mee en oogstte bij ieder balcontact een ooi-verdovend ap plaus. Van Persie had ook een dank woordje voor de toeschouwers over. „Ik hoop hier ooit nog te rug te komen", aldus de jongste aanwinst van Arsenal. Niet alle Feyenoord-supporters deelden de toekomstplannen van de aan valler. De meeste fans juichten Van Persie toe. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13