Sluis wil bedrijfsterrein met buren spoorlijn erg klein PZC Rechtsbuiten of buitenbeentje? Oosterland Zeeuws koersbalkampioen ru c Theo Middelkamp fietst in jubileumjaar voor Palazzolihuizen .14 Samenwerking met Vlaamse gemeente Maldegem Kans op OOStelij ke NSGK. Elk kind speelt mee. iJ g giro 55 2000 zaterdag 15 mei 2004 door René van Stee SLUIS - De gemeenten Sluis en Maldegem willen samen een be drijventerrein op Nederlands grondgebied in de buurt van de Expressweg aanleggen. De sa menwerking is ingegeven door ruimtegebrek in Maldegem en de herinrichting van de Express- weg. Die herinrichting biedt een nieuw bedrijventerrein een goe de ligging en ontsluitingsmoge lijkheden. Het project biedt vol gens de Sluisse wethouder R. Leentfaar van Economische Za ken een grote kans op succes, vanwege de regelmatige belang stelling van bedrijven uit zowel Nederland als België om zich aan weerszijden van de grens te vestigen. „Beide gemeenten moe ten regelmatig nee verkopen. In die situatie zou dus verandering kunnen komen", aldus Leent faar. De wethouder houdt nog een slag om de arm, omdat het doorgaan van het project groten deels afhankelijk is van de pro vincie en het planologische tra ject dat moet worden doorlopen. Leentfaar: „We willen het pro ject uitvoeren in Europees ver band. Op die manier willen we door Nadia Berkelder NIEUW - EN ST. JOOSLAND - Oosterland is Zeeuws kampioen koersbal geworden. Het team versloeg Ouwerkerk en Koude- kerke op punten. Van elke regio waren de twee beste duo's afgevaardigd. „Ei genlijk is Oosterland ook met een kampioen van Nederland", zei Ko de Visser van de organise rende vereniging. „Want in de rest van Nederland is koersbal geen wedstrijdsport." Ouderen Toch zijn de deelnemers ook niet meer de jongsten. Koersbal is dan ook een sport die bij uitstek geschikt is voor ouderen. „Het heeft een beetje een doffe klank", aldus Ludo Talman van de Zeeuwse Koersbalbond. „Maar we proberen wat gerinkel te krijgen, we willen wat meer jongeren bereiken." Tijdens de kampioenschappen werd geconcentreerd gespeeld, maar de meeste mensen koers- ballen voor de gezelligheid. In Zeeland zijn meer dan twee honderd koersbalverenigingen. subsidie binnenhalen. De aan vraag hiervoor wordt binnen en kele maanden ingediend en moet kort daarna ook zijn afge rond", aldus Leentfaar. Het nieuwe terrein komt in prin cipe op Nederlands grondge bied. Een koppeling met indus trieterrein De Vlaschaard in Ee- de behoort tot de mogelijkhe den. Momenteel is dit acht hecta re groot. Een uitbreiding met vijf hectare staat op de rol. Alternatief Sluis en Maldegem hebben nog een alternatief achter de hand als de plannen onverhoopt moch ten worden afgeschoten. Beide gemeenten willen dan sluitende afspraken maken die voor Ne derlands en Belgische bedrijven de barrières wegnemen om zich aan weerszijden van de grens te vestigen. Volgens gemeentesecre taris D. De Groote van Malde gem gaat het daarbij vooral om het vaststellen van randvoor waarden. „Zo moeten voor gelijkaardige terreinen in beide landen gelijke voorwaarden worden vastge steld. Het gaat dan onder meer om grondprijzen, tewerkstelling snormen en de grootte van be drijven op een bepaald terrein", legt De Groote uit. Hij voegt er aan toe dat de landelijke overhe den hierin een stimulerende rol moeten spelen. De verschillen in wetgeving gooien volgens hem te vaak roet in het eten. De Groote: „In Maldegem is in principe geen ruimte meer voor kleine bedrijven. Daarom is de samenwerking met Sluis zo be langrijk. Bedrijven waarvoor wij geen plaats hebben, moeten probleemloos de grens over kun nen. Omgekeerd geldt voor Sluis hetzelfde. Daardoor ont staat een wisselwerking die de totale streek veel profijt kan op leveren." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De kans dat de oostelijke spoorlijn op de Axelse vlakte wordt doorgetrokken naar Zelzate is voorlopig bijzon der klein. Wethouder A. van Waes en di recteur H. van der Hart van Zee land Seaports zeggen dat naar aanleiding van het pleidooi van de Terneuzense WD-fractie voor een snelle aanleg van de spoorlijn. „Als na de realisering van de ka naaltunnel de brug bij Sluiskil blijft liggen, blijft ook de spoor lijn over de brug intact", betoog de Van der Hart deze week in de Terneuzense commissie Econo mie en Beheer. „En dan is er ook geen oostelijke spoorweg no dig." Ook al gezien de hoge kos ten is volgens Van der Hart een spoorlijn aan de oostzijde van het kanaal 'onzinnig'. Volgens G. van Boom (Terneu zense Onafhankelijke Partij, TOP) is dat echter een te gemak, kelijke redenering. „Ik denk da; Rijkswaterstaat die brug daar niet laat liggen voor die paar treintjes", voorspelde hij. Vat Boom wees er overigens op da; zijn partij al twee jaar geleder! heeft gepleit voor een snelle aan- leg van een oostelijke spoorlijn. De afwezigheid van de spoorli- betekent volgens Van Boom daj investeerders op de Axelse Vlak- te veel meer kwijt zijn aan vrachtkosten. „Het is maar ee stukje spoorweg van elf kilome ter, een fluitje van een cenf .ai- dus Van Boom. Zijn betoog werd instemmend begroet don: J. Wijnacker (WD). „Zolang die brug bij Sluiskil blijft liggen gaat die spoorlijn nooit rendabel zijn", reageerde wethouder Van Waes. Hij wets er op dat de spoorlijn ook niet op het investeringsprogramma staat van het ministerie. ..De de eerste zes zeven jaar is ervan die spoorlijn zeker geen spra ke." -c: O O CD i». ~a> In Nieuw- en Sint Joosland speelden de beste koersbalduo's tegen elkaar. foto Ruben Oreel door Mieke van der Jaqt GOES - De oudste is 66 en de jongste 34. Ze zijn met zijn derti gen en ze fietsen 380 kilometer op één dag. Is dat niet erg veel? „Dat valt wel mee", vinden Thierry Vanderwyncel en Lau de Jonge van de toerclub Theo Middelkamp. De Zeeuwse Ren en Toerclub Theo Middelkamp bestaat 50 jaar, dus in de benen van de leden zitten al miljoenen kilometers. „Wij zijn natuurlijk wel getraind", zegt Vandewyn- ckel. „En we doen het voor een heel goed doel: de Zeeuwse Pa lazzolihuizen." Al maanden zijn ze met de voor bereidingen bezig. Het parcours moest lang genoeg zijn om een mooie prestatie neer te kunnen zetten, het eindstuk moest over Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beve land en Walcheren voeren en wielrenners hebben natuurlijk iets met Frankrijk. Daarom be- gint de tocht in Beauvais, net bo ven Parijs. Daar maakte De Jon ge vorig jaar tijdens zijn vakan tie al een beetje kwartier. Er is een hotel waar de renners kun nen overnachten, het parcours begint niet meteen met kasseien en het ligt op precies de goed af stand van Hulst, waar de fiet sers het eerste Palazzolihuis be zoeken. Vandewynckel: „We hebben gezocht naar een Zeeuws goed doel voor onze ju- bileumsponsortocht. We wilden iets wat nog niet zo erg bekend is, maar wel heel zinvol. De Pa lazzolihuizen bieden mensen die in hun omgeving met kanker te maken hebben een plaats om met lotgenoten en deskundigen contact te hebben. Een prima doel dus voor een stel fietsers die het geluk hebben nog ge zond te zijn." Dat hun intitiatief in goed aarde viel, bleek op ver schillende manieren. Gemeen ten bleken bereid het verblijf te betalen, bedrijven leveren be zemwagens, materiaalwagens en een vrachtwagen voor op de kop van het peloton. Vanuit het bedrijfsleven kwam al veel geld binnen en ook particulieren sponsoren via de website www.theomiddelkamp.nl. De bedoeling is natuurlijk om in alle Palazollihuizen in Zeeland, in Hulst, Terneuzen, Goes en Vlissingen, een substantieel be drag te overhandigen. Burge meester J. Mulder van Hulst fietst zelfs het stuk tussen Hulst en Terneuzen mee. De hele tocht gaat over kleine wegen, al wordt de Hel van het Noorden, de kasseiwegen, ver meden. Vanuit Beauvais gaat het richting Gent, dwars door Vlaanderen naar Hulst. Door de tunnel mogen de renners niet, zodat die paar kilometers met de bus worden afgelegd. Van El- lewoutsdijk fietsen de renners naar Goes en dan naar Vlissin gen. Burgemeester J. Schouwe- naar van Middelburg geeft vrij dag 11 juni het startschot op de Markt voor de bustocht naar Frankrijk. Daar vertrekken de fietsers om drie uur 's ochtends om aan het einde van de middag tot het begin van de avond hun sponsorbijdragen in de Zeeuwse Palazzolihuizen af te dragen. S e i j d EXECUTIE-VEILING krachtens artikel 514 e.v. wetboek burgerlijk rechtsvordering Mrs. Seijdiitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen. Claushof 2. (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen). telefoon: 0115-617977. fax 0115- 630216 (e-mail: j.loof@notarissen-terneuzen.nl) zijn voornemens om op donderdag 24 juni 2004 om 14.00 uur in Café Du Commerce. Markt 2. 4531 EP Terneuzen. in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: 1. de woning met tuin, staande en gelegen te 4532 KT Terneuzen, Swammerdam- straat 13, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie D nummer 954, groot een are vijfenvijftig centiaren: 2. het café, grillroom shoarma, staande en gelegen te 4531 CW Terneuzen, Nieuwstraat 16, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sectie L numer 3478, groot één are vierenveertig centia re. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzóndere veiling- voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Bieders Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkoopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, alwaar verdere inlichtingen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof. Terneuzen Hulst EXECUTIE-VEILING (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek) Mrs. Seijdiitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2, (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen). telefoon: 0115-617977. fax: 0115- 630216 (e-mail: j.loof@notarissen-terneuzen.nl) zijn voornemens om op donderdag 24 juni 2004 om 14.00 uur in Café Du Commerce, Markt 2, 4531 EP Terneuzen. in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: het woonhuis met verder aanbehoren, schuur, erf en tuin, staande en gelegen te 4541 CD Sluiskil, gemeente Terneuzen, Stroodorpe 6, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie G nummer 3910, groot één are elf centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 9 juni aanstaande onderhands worden gebo den. Bieders Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden liggen ter inzage bij genoemd notariskantoor. Contactpersoon: mr. J.P. Loof. Nadere informatie zie ook; www.veilingnotaris.nl Seijd Terneuzen Huls! EXECUTIE-VEILING (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek) Mrs. Seijdiitz. Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen. Claushof 2. (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977. fax: 0115- 630216 (e-mail: j.loof@notarissen-terneuzen.nl) zijn voornemens om op donderdag 24 juni 2004 om 14.00 uur in Café Du Commerce. Markt 2. 4531 EP Terneuzen. in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: het huis met erf en verder aanbehoren, staande en gelegen te 4531 BM Terneuzen, Nieuwediepstraat 85, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sectie L nummer 1647, groot achtenvijftig centiaren. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 9 juni aanstaande onderhands worden gebo den. Bieders Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden liggen ter inzage bij genoemd notariskantoor. Contactpersoon: mr. J.P. Loof. Nadere informatie zie ook: www.veilingnotaris.nl V( c nederlandse stichting voor het gehandicapte kind www.nsgk.nl S e ij d Terneuzen Huls! EXECUTIE-VEILING Mrs. Seijdiitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2, (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977, fax: 0115- 630216 (e-mail: j.loof@notarissen-terneuzen.nl) zijn voornemens om op donderdag 17 juni 2004 om 14.00 uur in Café Du Commerce. Markt 2, 4531 EP Terneuzen, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: 1de woning met schuur en erf, staande en gelegen te 4531 AB Terneuzen, Grenulaan 20, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie L nummer 3272, groot vijfenzestig centiare; 2. de woning met tuin, staande en gelegen te 4531 BP Terneuzen, Nieuwediepstraat 74, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sec tie L nummer 3405, groot zevenentachtig centiare; 3. de woning met erf, staande en gelegen te 4541 CB Sluiskil, gemeente Terneuzen, Kanaalweg 105, kadastraal bekend gemeen te Terneuzen, sectie G nummer 2954, groot één are negenendertig centiare; 4. de woning met erf, staande en gelegen te 4531 BR Terneuzen, Nieuwediepstraat 104, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sec tie L nummer 3573, groot achtentachtig centiare; 5. de woning met erf, staande en gelegen te 4531 CE Terneuzen, Vlooswijkstraat 12, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sec tie L nummer 1501, groot één are vijfen twintig centiare; 6. de woning met erf, staande en gelegen te 4531 CA Terneuzen, Schoolweg 15, kada straal bekend gemeente Terneuzen, sectie L nummer 673, groot vijfenzestig centiare; en het recht van erfpacht tot wederopzegging (eigenaar: de gemeente Terneuzen) van een perceel erf aan de Schoolweg te Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sec tie L nummer 1960, groot zesendertig cen tiare; 7. de woning met erf, staande en gelegen te 4531 AC Terneuzen, Grenulaan 46, kada straal bekend gemeente Terneuzen, sectie L nummer 1859, groot zeventig centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Bieders Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden liggen ter inzage bij genoemd notariskantoor. Contactpersoon: mr. J.P. Loof. Nadere informatie zie ook: www.veilingnotaris.nl Notaris Mr. B.J.J. Beltman Executoriale Openbare Verkoop krachtens artikel 514 en volgende Boek 2 Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering op 23 juni 2004 bj inzet en afslag in één zitting om 14.00 uur, in Café De Kroon, Kleine Bagijnestraat 38 te Hulst t.o.v. mr. B.J.J. Beltman, notaris te Hulst, van: de eigendom van het registergoed (met bestem ming: bedrijven) staande en gelegen aan de Havenstraat 5 te Walsoorden, uitmakende: - het kadastrale perceel gemeente Hontenisse sectie L nummer 332, groot 1 hectare 83 are 30 centiare; en - het kadastrale perceel gemeente Hontenisse sectie L nummer 513, groot 11 are twintig centiare. Betaling: De kosten en overdrachtsbelasting dienen binnen 8 dagen na de gunning te worden voldaan; en de koop som dient binnen 6 weken na de gunning te worden voldaan. De opstallen zijn voor risico van koper vanaf de gun ning. Veilingvoorwaarden: Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993, voorzovef daarvan bij het proces-verbaal van veiling niet wordt afgeweken. Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren en een verklaring van een bank relatie te overleggen betreffende hun financiële gegoedheid. Info: www.notarisbeltman.nl Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledig heden kunnen geen rechten worden ontleend. Notariskantoor Mr. B.J.J. Beltman, Grote Markt 1-3, Postbus 5 te 4560 AA Hulst. Tel: 0114-312821 - Fax 0114-316759 (de heer N.A.M. Roelandt). NOTARISKANTOOR VERHAEGEN VERHAECEN EXECUTIEVEILING WONING TE UZENDIJKE ex art. 268 juncto art. 254 Boek 3 Burgerlijk Wetboek T.o.v. E.O.A. VERHAEGEN, NOTARIS TE IJZENDUKE. gemeente Sluis, zal in het openbaar worden verkocht, bij opbod en afmijning op 18 mei 2004, om 16.00 uur in Café La Porie D'Or. Markt 19 te IJzendijke HET WOONHUIS MET SCHUUR EN TUIN, TRAPSTRAAT 9, 4515 AS IJZENDIJKE, KADASTRAAL BEKEND GEMEENTE OOSTBURG SECTIE EY NUMMER 271, GROOT 1 ARE 67 CENTIARE. Bezichtiging: allecen mogelijk na overleg met de notaris Zakelijke lasten: 87.- per jaar (2004). Achterstallige lasten (te voldoen door koper): 900.- Aanvaarding: in juridische eigendom na betaling koopsom Voor zover bekend is het registergoed niet verhuurd. Koper dient te aanvaarden dc bepalingen en beperkingen voortvloeiend uiide vroegere eigendomstitels. De bestemming van het registergoed is woning voor permanente bewoning. De koper dient zich voor eigen rekening in het bezit van hel door hem gekochte te stellen en dient zelf zonoding de ontruiming te bewerkstelligen met de grosse van de akte. Risico: met ingang van de gunning is het verkochte voor reke ning en risico van dc koper in de staat waarin het zich bevindt met alle zichtbare en verborgen gebroken. De verkoper sluit iedere aansprakelijkheid uit. Inzetpremie: 1% van dc inzetsom. Betaling: betaling van dc koopsom en wettelijke rente hierover vanaf gunning tot dag van betaling uiterlijk op 29 juni 2004. Veilingkoslen. kadastraal recht. 10% waarborgsom/bankgarantie en overdrachtsbelasting of bankgarantie hiervoor uiterlijk 5 dagen na gunning. - Gegadigden dienen hun financiële gegoedheid te kunnen aantonen. - gevolmachtigden dienen een schtriftelijkc volmacht te ionen Op deze veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 voorzover daarvan in het proces-verbaal niet wordt afgeweken. Aan eventuele onjuistheden cn/of onvolledigheden kunnen g«n rechten worden ontleend. Verdere inlichtingen: NOTARISKANTOOR VERHAEGEN VERHAEGEN Handboogstraat 4, Postbus 20 4515 ZG IJzendijke, tel. 0117-301558, fax 0117-301859, notaris@vcrhacgen.knb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 72