Kans op kassen bij Axelse Vlakte PZC SONYSHOW! Brandweerman is in Amerika held 'En dan krijg ik zeker weer zo'n studentje aan de lijn...' 'Energienota's? Mijn belasting aangifte is makkelijker...' Toren in de steigers 'Het wordt vast een zootje met die liberalisering...' bouw Waterfront Betonnen elementen beschikbaar voor Buitenbaden in gemeente Terneuzen vandaag weer open 'Moet ik zeker weer een hele dag vrij nemen...' Simidsschorrepolder maakt goede kans Minisail in vismijn Breskens ZONDAG 16 MEI GROTE V00RJAARSMARKT in het centrum van HULST 11.00 - 17.30 uur FOTO VERSCHOORE DIGITALE FOTOGRAFIE tl NIEUW NAMEN - De H. Joseph kerk in Nieuw Namen staat in de steigers. Aan de toren moeten wat reparaties worden verricht. Een aantal pinakels is aan vervangingen toe en het voegwerk wordt nagekeken. De klus duurt ongeveer drie weken. foto Camile Schelstraete LmrConny van Gremberghe SLUISKIL - De Smidsschorre- Jolder, westelijk van de Trac- aatweg bij het voormalig buurt- schap Axelse Sassing, gooit ho ge ogen als mogelijk vestigings- jehicd voor glastuinbouw. Depolder sluit aan op het haven gebied Axelse Vlakte Autriche- polde'r en ligt vlakbij de Koe- goispolder, die de gemeente Ter- neuzen in eerste instantie al ge schikt achtte voor de vestiging van glastuinbouw. De Koegors- polderlocatie (70 hectare) was evenwel te klein om aan de vraag uit tuinderskringen te fcunnen voldoen. Dit was voor de gemeente reden het havenschap Zeeland Seaports te vragen een onder zoek uit te laten voeren naar een ander mogelijk vestigingsgebied voor glastuinbouw, met een op pervlak van minstens 300 hecta re. Voor dat onderzoek werd het bureau Witteveen en Bos uit De venter ingehuurd. Medewerkers van dit bureau leggen momen teel de laatste hand aan het loca- tieonderzoek. Wethouder A. van Waes (ruimtelijke ordening) en tevens dagelijks bestuurslid van het havenschap verwacht dat de onderzoeksresultaten in juni aan de raad van Terneuzen wor den voorgelegd. Voor die tijd doet Van Waes geen mededelingen over poten tiële locaties. Anderen hebben dat deze week wel gedaan. Zo gaf de nieuwe havenschapsdirec teur H. van der Hart aan dat hij mogelijkheden voor glastuin bouw ziet aan de rand van de Axelse Vlakte,- tussen het haven gebied en de Tractaatweg. De Vlakte zelf zou gereserveerd moeten blijven voor havenge bonden bedrijvigheid, vond Van der Hart. Haven Burgemeester J. Lonink van Ter- neuzen - die de glazen stad in de Kanaalzone met het oog op de werkgelegenheid zo snel moge lijk gerealiseerd wil zien - vindt op zijn beurt dat de Goessche Polder, ook wel de Westelijke Kanaaloever, gereserveerd moet blijven voor havenontwikkelin gen. Daarnaast viel bij een eer der locatieonderzoek de Canis- vlietpolder bij Westdorpe al af voor kassenbouw. „Het gebied westelijk van de Tractaatweg is zeer zeker ge schikt. Kassen zijn daar land schappelijk redelijk in te pas sen. Het complex komt dicht bij Yara te liggen (het voormalige Hydro Agri, voor de levering van warmte en gassen - red.) en ligt bovendien ver van bewo ning af, zodat milieuhinder ook beperkt kan blijven", aldus Lo nink. Als de raad zich uitgesproken heeft over de locatie, dan moet vervolgens een milieueffectrap portage worden gemaakt. Zo'n MER-onderzoek vergt drie kwart jaar. Volgend voorjaar is dan duidelijk of er daadwerke lijk een kassencomplex in de Ka naalzone komt. Volgens B en W van Terneuzen is er voor de driehonderd hecta re waaraan nu gedacht wordt veel belangstelling, zowel bij fa miliebedrijven als grootschalige kwekerijen. Afhankelijk van de teelten in de kassen levert de glastuinbouw per hectare kas vier tot zes ar beidsplaatsen op. BRESKENS - Het .Visserijmu seum Breskens houdt volgende week zaterdag, 22 mei, vanaf 11.00 uur een Minisail in de vis mijn aan de Vissershaven in Breskens. Ongeveer 35 bouwers uit Zee land en België tonen hun model- boten in een groot bassin. Ook zijn er schaalmodellen van stoommachines. Natuur- en Milieueducatie en het Scheldeinformatiecentrum zijn aanwezig met stands. Frits Hoogstrate en zijn Ierse band zorgen voor de muzikale omlijs ting. Een kaartje geeft ook recht op toegang tot het visserijmu seum. Verder kunnen bezoekers in kader van de Week van de Zee onder begeleiding van een gids van het Scheldeinformatie centrum de Westerschelde leren kennen. Afvaart om 11.00 uur in de Handelshaven in Breskens met de Stad Terneuzen. (advertentie) zaterdag 15 mei 2004 (Advertentie) CENTRALE VERENIGING AMBULANTE HANDEL ZEEUWS VLAANDEREN doorRené Hoonhorst TERNEUZEN - De bouw van de twee woontorens, samen Wa terfront, aan de Terneuzense Scheldeboulevard wordt maan dag voortgezet. De betonnen ele menten die voor de bouw van de appartentencomplexen speciaal zijn ontworpen, zijn eindelijk be schikbaar. Het nog niet voorhanden zijn van de elementen was niet de enige reden voor de vertraging, meldt directeur M. van der Staal van het Terneuzense aan- red actie zeeu ws-vla an deren Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Rene van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl nemersbedrijf Gebroeders Van der Poel. De aannemer heeft de techniek van het bouwen nog eens tegen het licht gehouden. De elementen worden niet, zoals eerst de bedoeling was, aan el kaar gelijmd. Onderzoek wees uit dat bevestiging met profie len veiliger en onderhoudsvrien- delijker is. Hoewel de bouw anderhalve maand langer stil lag dan ver wacht, komt de opleveringsda tum van de veertig appartemen ten niet in gevaar. Voor de bouw vakvakantie van 2005 kunnen de eerste bewoners hun flat be trekken. Van der Staal: „We lo pen snel in op het schema, om dat we anderhalve bouwlaag per week denken te kunnen bou wen in plaats van één laag per week. Vóór het eind van het jaar bereiken we de toppen van bei de woontorens, die 74 en 62 me ter hoog worden. Als we dan toe zijn aan het pannenbier zijn we overigens ook al bezig met de af werking van de benedenste ver diepingen", aldus Van der Staal. Inmiddels zijn 23 apparte menten verkocht. Makelaar P. Saman van makelaardij Kindt Biesbroeck verwacht dat de belangstelling aantrekt als de ruwbouw zichtbaar wordt. TERNEUZEN - Computers, luie stoelen, prachtig televisie scherm. Het bedrijfsbrandweer korps van Dow beschikt over een 'huiskamer' die van alle ge makken is voorzien, zodat de werknemers tijdens 24-uursdien- sten op gezette tijden kunnen re laxen. In het Amerikaanse San Diego ontspannen ze heel an ders. Letterlijk in en achter de brandweerwagen. Willen de mannen een ijsje? Hup, met zijn allen in de brandweerwagen. Op naar de ijssalon. Dow-brandweermannen Frank Dumez (Sas van Gent), Filip van Acker (Zelzate) en Luc Fas- saert (Hulst) togen half april naar San Diego, Californië voor een stage. Ze keken daar hun ogen uit. Ook Eric de Theije uit Westdorpe (actief voor de brand- .weer Terneuzen) stapte in het vliegtuig voor een impressie van het reilen en zeilen van het Ame rikaanse brandweerleven. „Ik ben bestuurslid van de Bel gische stichting Fire Observers, die twee keer per jaar observa tiestages naar Amerika organi seert. Waarom altijd naar de Verenigde Staten? Daar zijn de uitrukstatistieken heel hoog. En de Amerikaanse brandweer heeft natuurlijk een bepaalde uitstraling", vertelt Van Acker. Dumez en Fassaert raakten al (advertentie) PRESENTEERT ALS ENIGE DE: SCHRIJF JE NU IN VIA E-MAIL. Zaal open om 19.30 uur. Start presentatie om 20.00 uur. Deze wordt verzorgd door de digitale foto specialist: dhr. Stef Pluim van Sony Nederland. door Raymond de Frel Sassenaar Frank Dumez tijdens een vlucht tussen zijn Amerikaanse collega's: „We zijn letterlijk te land, ter zee en in de lucht actief geweest." snel geïnteresseerd in de trip. „Je maakt samen deel uit van één ploeg, je werkt voor een Amerikaans bedrijf en je bent brandweerman. Genoeg rede nen dus om mee te gaan. We heb ben daar diensten meegedraaid op fire-stations, een bosbrandbe- strijding gezien en in een blushe- likopter gezeten. Dingen die je normaal alleen maar uit de boe ken leert. We zijn letterlijk te land, ter zee en in de lucht ac tief geweest", aldus Dumez. Het brandweerwerk in Amerika is totaal anders dan hier. Geauto- matiseerder vooral, maar zeker niet in alle gevallen beter. „Een voorbeeld: het bevrijden van be knelde personen gebeurt daar vrij ruig. Hier is er veel meer aandacht voor de toestand voor het slachtoffer. En wij hebben brancards met riempjes. Hebben ze die daar niet voorhanden, dan gebruiken ze gewoon plakband. Ja, ze zijn heel praktisch inge steld", vertelt Fassaert. Het trio verbaasde zich nog het meest over de status van brand weerlieden. Dumez: „Brand weermensen worden echt ge waardeerd. Per jaar volgen zo'n vijfhonderd vrijwilligers een brandweercursus, in de hoop te worden aangenomen. Er is ech ter maar plaats voor vijftig men sen. En dat doen ze allemaal vrij willig. Dat zou hier ondenkbaar zijn, in Nederland gaat het dan toch al snel om verdiensten." „Na 11 september 2001 is het ontzag natuurlijk alleen maar groter geworden. Waar je ook komt, iedereen knoopt een ge sprek aan. Echt, brandweerlie den worden daar op handen ge dragen", vult Van Acker aan. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Vandaag 11.00 uur gaan de gemeentelijke open luchtzwembaden in Axel, Sas van Gent en Zaamslag voor het eerst in het nieuwe zomersei zoen weer open. In verband met de reparatiewer- kem opent het zwembad in Koe wacht op 22 mei de deuren. De openingstijden van de zwem baden zijn van maandag tot en uur, op zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur en op zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Een abonnement en een tienba- denkaart geven recht op toe gang tot alle gemeentelijke open- luchtbaden gedurende het sei zoen. De zwembaden zijn open tot en met 5 september. Kampioenschappen In het zwembad in Sas van Gent worden vandaag, morgen, dins dag 16, dinsdag 25 en woensdag Zwem Kampioenschappen ge houden. Vandaag en morgen is het bad buiten gebruik tot 14.00 uur en vanaf 17.00 uur voor het vervolg van de wedstrijden. Tussen 14.00 en 17.00 uur is het bad gewoon geopend voor het publiek, dinsdag 25 en woens dag 26 mei is het wedstrijdbad gesloten vanaf 18.00 uur. Het zwembad in Axel is geslo ten op woensdag 1 september tot 16.00 uur wegens de jaarlijk se activiteiten in het kader van Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes I Tel: (0113)315500 I Fax:(0113)315669 J E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl B-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur 18 mei a.s. Hotel Arion Vlissingen sonyshow-vlissingen@fotoverschoore.nl juni a.s. Churchill Hotel Terneuzen\ sonvshow-terneuzen@fotoverschoore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 71