zc 'olitie pakt huiskweek ïennep aan r\ Jack's Casino opent in Sluis ZONDAG GEOPEND )rie loodsboten worden ervangen door swaths Brugman Tunnel zorgt niet voor veel drukkere noord-zuidroute feestje?? amp eigne in regio Hulst 0118-419367 HUURSUBSIDIE VIND HETOPVROM.NL 19 Snel duidelijkheid garnalensector Parkeergeld voor drugsbestrijding Werkstraf voor messentrekker i zeeuwse almanak Verhuizing factie' 0113-315649 iwpzc.nl Eredactie@pzc.nl sttius 314460 AA Goes (rtentie-exploitatie: nfd en Midden-Zeeland: 0113-315520; L-Vlaanderen: 0114-372770; loiiaal: 020-4562500. irdag 15 mei 2004 editie Zeeuws-Viaanderen nrRené Hoonhorst KNEUZEN - De politie drt aan een plan van aanpak het terugdringen van de niskueek van hennep in l-Zeeuws-Vlaanderen. Vóór zomer begint de politie een ipagne ter bestrijding van de Itdrugsplantages op zolder achterkamers in vooral het and van Hulst. Terneuzense brigadecom- ndant P. Coppens van de Ko- Marechaussee meldde nderdagavond tijdens de ver lering van de commissie Be- rnren Middelen dat het toene- mde aantal thuiskwekerijen in zorgen baarde, ieuwe methoden stellen wiette- sin staat vier keer per jaar te gsten. waardoor het ook lucra- f wordt om in een kamer of [der van een woonhuis enkele ntallen plantjes te kweken, idde Coppens na de vergade- larechaussee [marechaussee zal zeker mee riten aan bestrijding van de liskwekerijtjes als het militai- politiekorps daar om wordt ?vraagd, beloofde brigadecom- andant Coppens. ipordvoerder J. van Mourick de Zeeuwse politie beves- igt dat het aantal huiskweke rijen in vooral Oost-Zeeuws- Vlaanderen de laatste tijd sterk stijgt. De politie bekijkt samen met het Openbaar Ministerie en de gemeente Hulst bezig op welke wijze de particuliere hennep kwekerijen projectmatig kun nen worden aangepakt. Houdgreep Van Mourick: „Op het grondge bied van de gemeente Terneu- zen ontmantelt het team van Houdgreep thuiskwekerijtjes. Houdgreep is niet zo sterk ge bonden aan de gemeentegrens, maar het aantal hennepkweke rijen in Hulst neemt zodanig toe dat we er speciale aandacht aan willen besteden." Volgens Van Mourick zal er zo snel mogelijk een plan van aanpak worden ge presenteerd. „De fijnafstem ming tussen verschillende instel lingen en instanties moet nog plaatsvinden", aldus de politie woordvoerder. Tot nu toe pakte de politie in Zeeuws-Vlaanderen alleen thuis- kwekers aan als het Openbaar Ministerie hiervoor opdracht gaf of er van een burgemeester een verzoek kwam om in te grij pen. Dat gebeurde dan alleen nog als er daadwerkelijk klach ten van overlast waren gemeld bij de instanties of wanneer er sprake was van uitkeringsfrau de door de telers. Voorlopig wordt in het casino alleen op elektronische speelautomaten gegokt. door Raymond de Frel SLUIS - Bij de één zal het munt- gekletter als muziek in de oren klinken, voor de ander staat het gelijk aan kattengejank. Maar hoe je het ook wendt of keert, vanaf vandaag kan er worden gegokt bij Jack's Casino in ho tel-restaurant De Dikke van Da- Ie in Sluis. Hetzelfde gaat op voor de bena ming 'casino'. Want dat is het niet, maar toch ook weer wel. De Casino Sluis NV - waarin de Franse Partouche Groupe, de Belgische Verdonck Groep en Roozen Projectontwikkeling zijn vertegenwoordigd - wil in het viersterrenhotel op termijn een casino openen, maar daar voor moet eerst het monopolie van Holland Casino worden doorbroken. In afwachting van die procedu re stemde de gemeenteraad van Sluis in met een voorstel om maximaal twee jaar 160 speelau tomaten - waarvan 84 kansspel automaten - in het hotel toe te staan. Omdat de Verdonck Groep zich meer op speeltafels toelegt, be sloot Casino Sluis JVH Gaming uit Tilburg bij het hotel te be trekken. Zij openen vandaag hun formule Jack's Casino, een elektronische variant van een 'traditioneel casino'. JVH Ga ming heeft in het hotel tachtig kansspelautomaten geplaatst. Directeur F. van Drommelen van JVH Gaming denkt dat Jack's Casino dé casinovorm voor de toekomst is. „Het is een trend in de casinowereld dat de ouderwetse spelvormen (de ta fels) meer en meer worden ver vangen door machines. Het is daarom ook de vraag of je wel speeltafels wilt neerzetten. Ik zeg niet dat hier geen tafels ko men. want bij groen licht komen die er zeker. Maar gezien de trend zal dat misschien in be perkte mate zijn. In verhouding zullen er in elk geval meer auto maten staan dan tafels", aldus Van Drommelen. Wedden Er valt volgens de directeur geen zinnig woord te zeggen wanneer er duidelijkheid komt over het al dan niet toestaan oor Wout Bareman üSTENDE - De drie loodsbo- n voor de Vlaamse kust wor- kn binnen nu en drie jaar ver ingen door swaths, naar het lodel van de veerboten die wor- fcn ingezet op de veerverbin- Vlissingen-Breskens. Ne derland betaalt mee aan de aan schaf. fe huidige loodskotters zijn al geruime tijd aan vervanging toe. Ze zijn erg weergevoelig, waar door de loodsen zeker anderhal ve maand per jaar niet per boot naar de zeeschepen kunnen wor den gebracht. Met de nieuwe catamarans moet dat aantal 'verletdagen' tot drie per jaar worden beperkt. De swaths (Small Waterplane Area Twin Hull) zijn ontworpen door de Duitse scheepsbouwer Abe- king Rasmussen. Het ontwerp (Advertentie) Hulst* Absdaalseweg 19 Tel.: 0114-320080 van 12.00 tot 18.00 uur KEUKENS s. BADKAMERS I Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.br is afgestemd op de beloodsing in de Duitse Bocht, waar het weer vaak guur is. Het schip blijft zelfs bij erg ruw weer, wind kracht 10 en golven tot vijf me ter, stabiel. Bij zwaar weer wor den nu helikopters ingezet om de loodsen aan boord te zetten, maar dat is niet zonder risico's. Ook beloodsing op afstand biedt beperkingen. Jol De loodskotter van Oostende vaart iedere vrijdag uit. Een week lang vaart het schip voor de kust heen en weer. De loodsen en de bemanning van de loodskotter blijven de he le week aan boord. Met jollen (kleine bootjes) worden de lood sen naar de zeeschepen ge bracht. Ook de jollen verdwij nen, ze maken plaats voor twee Sliceskleinere loodsboten die langszij de loodskotter afmeren. (Advertentie) www.rederii-diikhuizen.nl Op vrom.nl kunt u nu op een eenvoudige manier uitrekenen of u voor huursubsidie in aanmerking komt of, als u al huursubsidie hebt. wat er is veranderd Hebt u geen inter net7 Dan kunt u terecht bij het Huursubsidie InformatiePunt van uw verhuurder of gemeente U kunt ook (gratis) bellen met Postbus 51 -> 0800 I Meer informatie over huursubsidie en het Huursubsidie InformatiePunt vindt u op www.vrom.nl Ministerie van VROM -> staat voor ruimte, wonen, milieu en rijksgebouwen. Beleid maken, uitvoeren en handhaven door Maurits Sep MIDDELBURG - De vrees voor veel meer (vracht)verkeer op de Dammenroute en de Mid den-Zeelandroute na de ope ning van de YVesterscheldetun- nel is niet uitgekomen. Het is daar wel iets drukker geworden, maar dat past in de jaarlijkse groei. De echte drukte is ontstaan op de wegen van Middelburg, Goes, Oostburg en Temeuzen naar de tunnel. De Midden-Zee landroute is de drukste van de twee noord-zuidverbindingen. Uit onderzoek van de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat Zee land blijkt dat de verkeersdruk te daar met zeven procent is toe genomen. Dit komt overeen met de groei die op die route al enke le jaren te zien is. Hetzelfde gaat op voor de Dam menroute. De toename van vier procent past in het beeld van de laatste jaren. De angst voor meer vrachtauto's op Walcheren blijkt helemaal ongegrond. Sinds de opening van de Wester- scheldetunnel rijden er juist twee procent minder vrachtwa gens over de Dammenroute. Op de wegen naar de Westerschelde- tunnel is het wel veel drukker geworden. Het verkeer op de Sloeweg tussen Heinkenszand en de tunnel is verdubbeld tot 14.000 voertuigen per werkdag: 10.000 auto's (+110 procent) en 4000 vrachtauto's (+91 procent). Op de weg van Middelburg langs Vlissingen-Oost naar de tunnel rijden op een werkdag 10.000 voertuigen, waaronder 1000 vrachtauto's. In Zeeuws-Vlaanderen moeten de N61 van Oostburg en het slui- zencomplex in Terneuzen veel meer tunnel verkeer verwerken. Op de N61 ter hoogte van de Braakman rijden op werkdagen 12.000 voertuigen, waaronder 2000 vrachtwagens. Vooral het vrachtverkeer is daar toegeno men, met 56 procent. Bij de Terneuzense sluizen is het 27 procent drukker gewor den. Op de N61 tussen Hoek en de brug bij Sluiskil is de ver- Klopstra enige lichtpuntje op EK judo foto Camile Schelstraete van andere casino's dan Hol land Casino in Nederland. Jack's Casino kan met deze for mule in Sluis in elk geval twee jaar vooruit. Naast spelvormen als elektronisch roulette, fruit automaten en paardenspelen, kan er ook worden meegespeeld in de Lotto en Toto. Daarnaast is er de mogelijkheid om te wed den op paardenrennen in Euro pa. Deze worden live uitgezon den in de casinoruimte. Hoewel de automatenhal van daag opent voor publiek, is de officiële opening pas op 9 juni gepland. Dan wordt ook het ho tel-restaurant officieel geopend. Jack's Casino is op weekdagen open van 11.00 tot middernacht. In de weekeindes sluiten de deu ren om 02.00 uur. DEN HAAG - CDA-Kamerleden S. Buijs en J. Atsma heb ben de ministers van Landbouw en Economische Zaken gisteren schriftelijk gevraagd wanneer er eens duidelijk heid komt voor de garnalensector. Die zit sinds begin vo rig jaar in zwaar weer, nadat de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) de sector een boete van 13,8 mil joen euro oplegde voor aanvoer- en prijsafspraken. Tegen die beslissing heeft de sector bezwaar gemaakt bij de NMa. In september diende daarover al een rechtszaak, maar tot een uitspraak is de NMa nog steeds niet geko men. Buijs en Atsma vinden dat minister Brinkhorst van Economische Zaken de NMa achter de broek moet wor den gezeten. En ze pleiten ervoor dat de Europese Unie snel met nieuwe regelgeving komt, waardoor het voor gar- nalenvissers weer mogelijk wordt samen te werken en een redelijke boterham te verdienen. TERNEUZEN - De opbrengst van een nieuw parkeerter rein bij de Terneuzense koffieshop Checkpoint kan vol gens de VVD de kosten dekken van het gemeentelijk aan deel in Houdgreep. Het samenwerkingsverband met poli tie en Openbaar Ministerie dat de overlast van drugshan del en -gebruik moet tegengaan, kost de gemeente zodoen de geen geld. Het idee van TOP-voorman J. Baart om kof fieshopbezoekers te plukken door ze de ondergrondse par keergarage Theaterplein in te jagen, leek iets te optimis tisch. Baart ging er in zijn berekeningen vanuit dat elke bezoeker apart in een auto zit en een uurtje in een koffie shop verblijft. „Acht ton is geen reëel bedrag", weet WD' er W. Broekhuysen. „Maar de administratieve kracht voor Houdgreep kunnen we ruimschoots betalen van cle parkeeropbrengsten van de koffieshopbezoekers." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 31-jarige inwoner van Aardenburg voor be dreiging met een mes tachtig uur werkstraf opgelegd. De verdachte was 7 november vorig jaar in Aardenburg. drei gend met een mes voor een groep jongeren gaan staan en had zijn bedoelingen onderstreept met de woorden: „Ik ben niet bang voor jullie. Ik steek jullie zo neer." Een van hen had aangifte gedaan van de bedreiging. In de straf maat werd rekening gehouden met het feit dat het slacht offer de Aardenburger had uitgedaagd. (Advertentie) KANTOOR TERNEUZEN OP 21 MEI GESLOTEN Het kantoor van de Kamer van Koophandel in Terneuzen is op vrijdag 21 mei, de dag na Hemelvaart, de gehele dag gesloten. Het kantoor in Middelburg is op deze dag www.zeeland.kvk.nl van 08.30 uur tot 17.00 uur geopend. KRANT VOOR ZEELAND Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 1 Op de blauwe wegen is het verkeer afgenomen sinds de openstelling van de Westerscheldetunnel. We gen waar het verkeer met 0 tot 5 procent is toegenomen zijn groen aangeduid; op de oranje wegen is sprake van een toename van 5 tot 10 procent en op de rode wegen is het verkeer met meer dan 10 pro cent toegenomen. Vco> automatische incasso stem ik toe In afschrijving van mijn (postlbankrekenmgnummer keersdrukte met 54 procent ge groeid. Op de Tractaatweg rich ting Belgische grens is het vrachtverkeer met 22 procent toegenomen (390 extra per dag). In Oost- en West-Zeeuws-Vlaan- deren is het door het verdwijnen van de veerdiensten juist veel rustiger geworden. Hoe dichter bij de voormalige veerpleinen, hoe groter de afname van het verkeer. Aan de overkant is het zelfde waar te nemen op de A58 tussen Heinkenszand en Vlissin- gen. Sinds de boot naar Bres- kens niet meer vaart, rijden over dat stuk snelweg drie pro cent minder auto's. Op werkda gen zijn dat er nu 30.000. Op de A58 tussen Heinkenszand en Bergen op Zoom rijden juist meer auto's op werkdagen: 34.500 auto's en 6500 vrachtau to's. Dat is een toename van ze ven procent. De Westerschelde tunnel verwerkt vijftig procent meer voertuigen dan de PSD-bo- ten deden. Op een werkdag ma ken 13.000 voertuigen gebruik van de tunnel: 10.500 auto's en 2500 vrachtauto's. PZC bv gaal zorgvuldig treft u nadere informatie II Noteer mij voor een proef- j abonnement van 5 weken j voor 14,50 Ik geel daarbij éénmalig toestem- j mmg voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer J (proef geldt eenmalig binnen zes j maanden) Noteer mij voor een abonne- ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. j Daarna wil ik betalen: O per maand met automati- sche incasso 19,45) D per kwartaal met automa- I tische incasso 56,60) I CD per jaar met automatische j incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis: Ei 0800 - 0 231 231 Men mag hem een heuse archi varis noemen. Nee, niet ie mand die in het verleden leeft, maar wel een man met een onbedwingbare hang naar al wat achter ons ligt. En hij mag dat gaarne op slaan voor het nageslacht. Dat iemand, die als geen an der lering zou kunnen trek ken uit het verleden, toch rondloopt met een permanen te lach, wekt soms verbazing. Maar ach, een heemkundige vindt nu eenmaal een grote be vrediging in zijn spitwerk naar de 'roots' van alleman. Deze week echter was zijn glimlach helemaal verdwe nen. Met pijn in het hart zag hij hoe ruwe verhuizers zijn le venswerk zonder veel eerbied in dozen en plastic bakken laadden teneinde zijn hele handel te verhuizen naar het nieuwe havenschapskantoor in Terneuzen. En plots, toen één van zijn collega's hem dringend nodig had, was hij van de aardbodem verdwe nen. Nergens te vinden. Een vrouwelijke collega wist met zekerheid waar hij was. „Kijk eens in een archiefdoos; daar is hij dol op. 00R MEER INFORMATIE OP VROM.NL/HUURSUBSIDIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69