>zc Vatuurplan zuidkust gaat verder r\ TZi Tunnel zorgt niet voor veel drukkere noord-zuidroute Veel animo voor Zeeuws Genot Vervuiling in bodem Dapperweg valt mee HUURSUBSIDIE BKffl&l i 19 hemeente verstrekt vergunning aan dienst Landelijk Gebied feestje?? VIND HET0PVR0M.NL Snel duidelijkheid garnalensector Morele steun museum Watersnood Taakstraf voor dreigen met mes i TTTTi zeeuwse almanak Verhuizing jdactie: 0113-315649 Mvv.pzc.nl mailiredactie® pzc.nl stilus 31.4460 AA Goes fvertentïe-exploïtatie: Ln-en Midden-Zeeland: 0113-315520; wS.VIaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. iterdag 15 mei 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Klopstra enige lichtpuntje op EK judo editie Schouwen-Duiveland jnrPiet Kleemans R00SKERKE - Het werk de herinrichting van de uidkust van Schouwen-Dui- dand wordt halverwege vol- Bde maand hervat. De gemeen- Schouwen-Duiveland heeft Dienst Landelijk Gebied ILG) een aanlegvergunning erstrekt. verwerving van gronden in d - officieel vallend ider landinrichtingsgebied jiouwen- Oost - is moeizaam dopen. En nog steeds heeft de ILG met alle benodigde grond eigendom, zegt projectleider houwen-Oost R. de Jonge, per de aankoop van een strook rond langs de dijk in het ge- ed tussen Bootsweg en Hoos- gweg wordt nog druk onder- andeld. mbities Ie Jonge: „We hebben nu in elk >val voldoende grond in eigen- om verder te kunnen gaan net de uitvoering van de landin- lannen. Maar we hou- i wel vast aan onze ambities, fat ons betreft gaat heel deelge- ied II op de schop." omvormen van het gebied lissen Bootsweg en Hoosjesweg eemt naar verwachting enkele laanden in beslag. Vooralsnog wordt in de plannen (Advertentie) .ww.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 uitgegaan van het geheel of gedeeltelijk slopen van de Boots weg, maar ook over dit on derdeel is de discussie volgens De Jonge nog niet afgerond. Het werk aan deelgebied III - eerder dan gepland aangepakt omdat de grondverwerving daar soepe ler verliep dan in deelgebied II - is reeds afgerond. Ondertussen wordt ook on verdroten verder gewerkt aan het verwerven van gronden in deelgebieden vier tot en met acht. De Jonge: „We gaan er als DLG in ons doorkijkje naar de toekomst vanuit dat we in 2008 tot acht van de in totaal elf deel gebieden zijn gevorderd." Kwelmachine De Jonge benadrukt het belang van de nieuwe natuur in deelgebied II. „Het wordt de kwelmachine voor het hele na tuurontwikkelingsgebied. Dat maakt dit deelgebied zo belang rijk." De komende maanden wordt in Schouwen-Oost op meerdere fronten gewerkt. Nog deze zo mer begint de aanleg van ver schillende fietspaden. Het gaat daarbij om fietspaden langs de drukgebruikte schoolfietsroute richting Zierikzee via Zwaard- weg en Elkerzeeseweg. In totaal komt hier bijna zes kilometer fietspad. Op termijn komt tussen Den Os- se en de Dammen weg een zeven kilometer lang fietspad. Ook is het de bedoeling dat maar liefst elf kruispunten in de polder op de schop gaan. Vier worden voorzien van druppelvormige verhogingen midden op het kruispunt. De andere zeven krui singen krijgen een verhoogd kruisingsvlak. Ook op het programma staan de aansluiting van de Ringdijk op de rotonde Heuvelsweg-Delings- dijk en de aanleg van natuur vriendelijke oevers. Dat laatste staat te gebeuren aan de zuidzij de van de waterloop van Den Os- se naar Serooskerke en de oost zijde van de waterloop tussen Taaijersweg en Tellersweg. Twee lepelaars in het deel van de Prunje dat al aangepakt is. oor Inge Heuff BRUINISSE - De avond is al succes voordat hij is gehou den. Ongeveer zestig mensen hebben zich opgegeven voor Zeeuws Genot 65+, dat van-' avond wordt gehouden in het Verenigingsgebouw van de Ne derlandse Hervormde kerk in Bruinisse. Stichting Zeeuws Genot 65+ wil elke maand op zaterdag een culi naire en culturele avond organi seren voor alle 65-plussers van Duiveland. „De zaterdagavond is een uitgaansavond bij uitstek, maar voor senioren is er eigen lijk weinig aanbod", vertelt ini tiatiefnemer F. Postema. „Op on ze avonden kunnen de mensen leeftijdgenoten van heel Duive- BüRGH-HAAMSTEDE - De bo demverontreiniging aan de Dap perweg in Burgh-Haamstede is niet ernstig. Dat concludeert de provincie naar aanleiding van een onderzoek door projectont wikkelaar Heijmans IBC Servi- ttbouw, die daar twee wonin gen wil bouwen. s G. Schrage van de Di ctie ruimte, milieu en water is «ver een smalle strook een lich- :e verontreiniging aangetroffen met zware metalen en polycycli sche aromatische koolwaterstof fen (pak's). Het is onduidelijk *at de oorzaak is van de vervui- ""g De locatie betreft een voor malige parkeerplaats. De veront- reining zit vooral in de op hoging aan de rand. Schrage gaat er vanuit dat de vervuilde grond van elders is aangevoerd. Wannee dat is gebeurd en waai de grond vandaan komt, is vol gens de milieudeskundige van de provincie niet te achterhalen. De kosten van het afvoeren en schoonmaken van de grond zijn daarom voor Heijmans. Het feit dat er op de bewuste lo catie woningbouw komt, maakt een sanering verplicht. Heij mans IBC wil aan de Dapper- weg twee twee-onder-één- kap- woningen bouwen. Het project zou vorig jaar al worden uitge voerd, maar liep door diverse oorzaken vertraging op. land ontmoeten en samen gezel lig dineren." Met een flink aantal andere vrij willigers heeft Postema een eer ste opzet gemaakt voor de maan den mei en juni. Gerechten Vanaf september wil de Stich ting Zeeuws Genot 65+ hoogst waarschijnlijk elke maand de ge rechten van een provincie aan bod laten komen. Voor van avond staat er een warm en koud buffet van Hollandse bo dem op de menukaart. Tussen de gangen door wordt een cultu reel programma aangeboden waar Postema nog niet veel over kwijt wil. „Een van de onderde len is een presentatie van de der tienjarige Maurits van de Velde van zijn schoolwerkstuk over Bruinisse. En er komt een foto quiz over Duiveland." Het verenigingsgebouw wordt voor de gelegenheid helemaal in stijl ingericht. De vrijwilligers - Postema hoopt dat nog enkele mensen zich aanbieden - gaan in Zeeuws-Genotkleding gehuld en vanaf september beschikt de stichting ook over eigen bestek en servies. De stichting heeft een startbud get van enkele sponsoren gekre gen en ook de maaltijd wordt deels gesponsord om het diner voor iedereen betaalbaar te hou den. (advertentie) I Huursubsidie berekenen Zoek -> Op vrom.nl kunt u nu op een eenvoudige manier uitrekenen of u voor huursubsidie in aanmerking komt of. als u al huursubsidie hebt. wat er is veranderd. Hebt u geen inter net? Dan kunt u terecht bij het Huursubsidie InformatiePunt van uw verhuurder of gemeente. U kunt ook (gratis) bellen met Postbus 51 uO 305 Meer informatie over huursubsidie en het Huursubsidie InformatiePunt vindt u op -» v «IJK VOOR MEER INFORMATIE OP "«VV.VR0M.NL/HUURSUBSIDIE Ministerie vanVROM-» staat voor ruimte, wonen, milieu en rijksgebouwen. Beleid maken, uitvoeren en handhaven. door Maurits Sep MIDDELBURG - De vrees voor veel meer (vracht)verkeer op de Dammenroute en de Mid- den-Zeclandroute na de ope ning van de Westerscheldetun- nel is niet uitgekomen. Het is daar wel iets drukker geworden, maar dat past in de jaarlijkse groei. De echte drukte is ontstaan op de wegen van Middelburg, Goes, Oostburg en Terneuzen naar de tunnel. De Midden-Zee- lanclroute is de drukste van de twee noord-zuidverbindingen. Uit onderzoek van de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat Zee land blijkt dat de verkeersdruk te daar met zeven procent is toe genomen. Dit komt overeen met de groei die op die route al enke le jaren te zien is. Hetzelfde gaat op voor de Dam menroute. De toename van vier procent past in het beeld van de laatste jaren. De angst voor meer vrachtauto's op Walcheren blijkt helemaal ongegrond. Sinds de opening van de Wester- scheldetunnel rijden er juist twee procent minder vrachtwa gens over de Dammenroute. Op de wegen naar de Westerschelde- tunnel is het wel veel drukker geworden. Het verkeer op de Sloeweg tussen Heinkenszand en de tunnel is verdubbeld tot 14.000 voertuigen per werkdag: 10.000 auto's (+110 procent) en 4000 vrachtauto's (+91 procent). Op de weg van Middelburg langs Vlissingen-Oost naar de tunnel rijden op een werkdag 10.000 voertuigen, waaronder 1000 vrachtauto's. In Zeeuws-Vlaanderen moeten de N61 van Oostburg en het slui- zencomplex in Terneuzen veel meer tunnelverkeer verwerken. Op de N61 ter hoogte van de Braakman rijden op werkdagen 12.000 voertuigen, waaronder 2000 vrachtwagens. Vooral het vrachtverkeer is daar toegeno men, met 56 procent. Bij de Terneuzense sluizen is het 27 procent drukker gewor den. Op de N61 tussen Hoek en de brug bij Sluiskil is de ver- DEN HAAG - CD A-Kamerleden S. Buijs en J. Atsma heb ben de ministers van Landbouw en Economische Zaken gisteren schriftelijk gevraagd wanneer er eens duidelijk heid komt voor de garnalensector. Die zit sinds begin vo rig jaar in zwaar weer, nadat de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) de sector een boete van 13,8 mil joen euro oplegde voor aanvoer- en prijsafspraken. Tegen die beslissing heeft de sector bezwaar gemaakt bij de NMa. In september diende daarover al een rechtszaak, maar tot een uitspraak is de NMa nog steeds niet geko men. Buijs en Atsma vinden dat minister Brinkhorst van Economische Zaken de NMa achter de broek moet zitten. En ze pleiten ervoor dat de Europese Unie snel met nieu we regelgeving komt, waardoor het voor gamalenvissers weer mogelijk wordt samen te werken en een redelijke bo terham te verdienen. OUWERKERK - De VVD-fractie in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland steunt het museum Watersnood in het streven naar betaalde krachten. „Het is voorlopig een morele steun", zegt woordvoerder D. Meulblok. „Eerst de plannen maar maken. We koesteren het idee maar wij moeten bezuinigen. Als het zo ver is, zullen we wel met voorstellen komen." Het museum Watersnood heeft groot se uitbreidingsplannen. De nadruk moet niet alleen lig gen op herdenken, educatie krijgt ook volop de aandacht. In de vier caissons moeten onder meer een filmzaal, een ontvangstruimte, bibliotheek en studiezaal komen. Daar naast blijft het museum zoals het nu is, bestaan. Als deze uitbreiding een feit is, zijn volgens de WD-fractie twee betaalde krachten nodig. „Omdat de dan nodige inzet niet meer alleen van vrijwilligers verwacht kan worden." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 31-jarige inwoner van Aardenburg voor be dreiging met een mes tachtig uur werkstraf opgelegd. De verdachte was 7 november vorig jaar in Aardenburg drei gend met een mes voor een groep jongeren gaan staan en had zijn bedoelingen onderstreept met de woorden: „Ik ben niet bang voor jullie. Ik steek jullie zo neer." Een van hen had aangifte gedaan van de bedreiging. In de straf maat werd rekening gehouden met het feit dat het slacht offer de Aardenburger had uitgedaagd. foto Mechteld Jansen SS5« www.zeeland.kvk.nl (Advertentie) KANTOOR TERNEUZEN OP 21 MEI GESLOTEN Het kantoor van de Kamer van Koophandel in Terneuzen is op vrijdag 21 mei, de dag na Hemelvaart, de gehele dag gesloten. Het kantoor in Middelburg is op deze dag van 08.30 uur tot 17:00 uur geopend. (Advertentie) A Op de blauwe wegen is het verkeer afgenomen sinds de openstelling van de Westerscheldetunnel. We gen waar het verkeer met 0 tot 5 procent is toegenomen zijn groen aangeduid; op de oranje wegen is sprake van een toename van 5 tot 10 procent en op de rode wegen is het verkeer met meer dan 10 pro cent toegenomen. keersdrukte met 54 procent ge groeid. Op de Tractaatweg rich ting Belgische grens is het vrachtverkeer met 22 procent toegenomen (390 extra per dag). In Oost- en West-Zeeuws-Vlaan deren is het door het verdwijnen van de veerdiensten juist veel rustiger geworden. Hoe dichter bij de voormalige veerpleinen, hoe groter de afname van het verkeer. Aan de overkant is het zelfde waar te nemen op de A58 tussen Heinkenszand en Vlissin- gen. Sinds de boot naar Bres- kens niet meer vaart, rijden over dat stuk snelweg drie pro cent minder auto's. Op werkda gen zijn dat er nu 30.000. Op de A58 tussen Heinkenszand en Bergen op Zoom rijden juist meer auto's op werkdagen: 34.500 auto's en 6500 vrachtau to's. Dat is een toename van ze ven procent. De Westerschelde tunnel verwerkt vijftig procent meer voertuigen dan de PSD-bo- ten deden. Op een werkdag ma ken 13.000 voertuigen gebruik van de tunnel: 10.500 auto's en 2500 vrachtauto's. KRANT VOOR ZEELAND Neem nu e proefabonnem Vijf weken voor 1 Voor automatische incasso slem ik toa in afschrijving van mijn (posilbankrekemngnummer PZC bv gaal zorgvuldig om met pe treft u nadere informatie aan. 711688 555547 LJ Noteer mij voor een proef- j abonnement van 5 weken voor 14.50 Ik geel daarbij éénmalig toestem j ming voor aulomatisclie incasso i van onderstaand rekeningnummer j Iproel geldt eenmalig binnen zes J maanden) Noteer mij voor een abonne- j ment De eerste twee weken j ontvang ik de krant gratis. j Daarna wil ik betalen: j O per maand met autoinati- I sche incasso 19,45), O per kwartaal met automa- tische incasso 56,60) per jaar met automatische J incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231 Men mag hem een heuse archi varis noemen. Nee, niet ie mand die in het verleden leeft, maar wel een man met een onbedwingbare hang naar al wat achter ons ligt. En hij mag dat gaarne op slaan voor het nageslacht. Dat iemand, die als geen an der lering zou kunnen trek ken uit het verleden, toch rondloopt met een permanen te lach, wekt soms verbazing. Maar ach, een heemkundige vindt nu eenmaal een grote be vrediging in zijn spitwerk naar de 'roots' van alleman. Deze week echter was zijn glimlach helemaal verdwe nen. Met pijn in het hart zag hij hoe ruwe verhuizers zijn le venswerk zonder veel eerbied in dozen en plastic bakken laadden teneinde zijn hele handel te verhuizen naar het nieuwe havenschapskantoor in Terneuzen. En plotstoen één van zijn collega's hem dringend nodig had, was hij van de aardbodem verdwe nen. Nergens te vinden. Een vrouwelijke collega wist met zekerheid waar hij was. „Kijk eens in een archiefdoos; daar is hij dol op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59