Ruimte voor kassen bij Sluiskil Ss EEN REIS OM DE WERELD IN 80 BOEKEN. Theo Middelkamp fietst in jubileumjaai voor Palazzolihuizen Duo uit Oosterland is koersbalkampioen Net uitgebreid en nu alweer plaatsgebrek Amerikaanse stand-up comd in Vlissingen Gemeente Terneuzen laat oog vallen op polder naast havengebied zaterdag 15 mei 2004 b|. door Mieke van der Jaqt GOES - De oudste is 66 en de jongste 34. Ze zijn met zijn derti gen en ze fietsen 380 kilometer op één dag. Is dat niet erg veel? „Dat valt wel mee", vinden Thierry Vandewynckel en Lau de Jonge van de toerclub Theo Middelkamp. De Zeeuwse Ren en Toerclub Theo Middelkamp bestaat 50 jaar, dus in de benen van tie leden zitten al miljoenen kilometers. „Wij zijn natuurlijk wel getraind", zegt Vandewyn ckel. „En we doen het voor een heel goed doel: de Zeeuwse Pa- lazzolihuizen." Al maanden zijn ze met de voor bereidingen bezig. Het parcours moest lang genoeg zijn om een mooie prestatie neer te kunnen zetten, het eindstuk moest over Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beve land en Walcheren voeren en wielrenners hebben natuurlijk iets met Frankrijk. Daarom be gint de tocht in Beauvais, net bo ven Parijs. Daar maakte De Jon ge vorig jaar tijdens zijn vakan tie al een beetje kwartier. Er is een hotel waar de renners kun nen overnachten, het parcours begint niet meteen met kasseien en het ligt op precies de goed af stand van Hulst, waar de fiet sers het eerste Palazzolihuis be zoeken. Prima doel Vandewynckel: „We hebben ge zocht naar een Zeeuws goed doel voor onze jubileumsponsor- tocht. We wilden iets wat nog niet zo erg bekend is, maar wel heel zinvol. De Palazzolihuizen bieden mensen die in hun omge ving met kanker te maken heb ben een plaats om met lotgeno ten en deskundigen contact te hebben. Een prima doel dus voor een stel fietsers die het ge luk hebben nog gezond te zijn." Dat hun intitiatief in goede aar de viel, bleek op verschillende manieren. Gemeenten bleken be reid het verblijf te betalen, be drijven leveren bezemwagens, materiaalwagens en een vracht wagen voor op de kop van het peloton. Vanuit het bedrijfs ven kwam al veel geld binnej ook particulieren sponsoren de website www.theomiii kamp.nl. De bedoeling is natuurlijk® alle Palazzollihuizen in Z land. in Hulst, Terneuzen, G en Vlissingen, een substani bedrag te overhandigen. De meentebesturen werken dan- el k geval graag aan mee. Bu- meester J. Mulder van Hi fietst zelfs het stuk tussen H; en Terneuzen mee en ook Goes en Vlissingen worden toerfietsers door de gemeente sturen ontvangen. Tunnel De hele tocht gaat over 1de wegen, al wordt de Hel val Noorden, de kasseiwegen.; meden. Vanuit Beauvais g het richting Gent, dwars Vlaanderen naar Hulst. Door tunnel mogen de renners n zodat die paar kilometers: de bus worden afgelegd. Van lewoutsdijk fietsen de rem naar Goes en dan naar Vlis gen. Burgemeester J. Schoui naar van Middelburg geeft v dag 11 juni het startschot op Markt voor de bustocht n Frankrijk. Daar vertrekken fietsers om drie uur 's ochte om aan het einde van de midt tot het begin van de avond 1 sponsorbijdragen in de Zeem Palazzolihuizen af te dragen. VLISSINGEN - Het Arsena theater in Vlissingen staat m gen weer in het teken stand-up comedy. Voor de tweede keer in succ sie doet een drietal stand-upi medians uit de Verenigde S ten Vlissingen aan. De deuren van het theater gj om 19.30 open, de show start' 20.00 uur. door Nadia Berkelder Toch zijn de deelnemers ook niet meer de jongsten. Koersbal NIEUW- EN ST. JOOSLAND - is dan ook een sport die bij uit- Oosterland is Zeeuws kampioen stek geschikt is voor ouderen, koersbal geworden. Het team „Het heeft een beetje een doffe versloeg Ouwerkerk en Koude- klank", aldus Ludo Talman van kerke op punten. de Zeeuwse Koersbalbond. „Maar we proberen wat gerin- De finale werd gisteren ge- kei te krijgen, we willen wat speeld in het dorpshuis van meer jongeren bereiken." Nieuw- en Sint Joosland. Van el- Tijdens de kampioenschappen ke regio waren de twee beste werd geconcentreerd gespeeld, duo's afgevaardigd. „Eigenlijk maar de meeste mensen koers- is Oosterland ook meteen kam- ballen voor de gezelligheid, de pioen van Nederland", zei Ko sociale kant van het spel is be de Visser van de organiserende langrijk. In Zeeland zijn meer vereniging. „Want in de rest van dan tweehonderd koersbalvere- Nederland is koersbal geen wed- nigingen, dat betekent dat er strijdsport, daar is het meer iets duizenden beoefenaars zijn van voor in bejaardensozen." de sport. Oud-Hollandse spelletjes als zaklopen waren onderdeel van het feest bij de opening van basisschool De Wingerd. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - Het leek wel een beetje op Koninginnedag: kinderen die spelletjes speelden als zaklopen, hoelahoepen en inkleuren van Bob de Bouwer-platen. Basis school De Wingerd in Goes vier de gisteren de opening van de nieuwbouw. De gereformeerde basisschool heeft er nu twee lokalen bij en twee werkruimtes voor onder wijskundige vernieuwing. In de ze ruimtes is plek voor compu- teronderwijs en zorgverbreding - meer aandacht besteden aan leerlingen die dat nodig hebben. De nieuwbouw heeft zes ton ge kost. Ondanks dat er twee leslokalen zijn bijgekomen, kampt de school met een plaatsgebrek. Lo catiedirecteur A. Boes: „Er zit één klas in het speellokaal en eentje in de kerk De Hoeksteen, naast de school. Volgens een prognose hebben we de komen de vijftien jaar nog genoeg leer lingen voor het huidige aantal groepen, dus moeten we eigen lijk weer uitbreiden. Nu krijgen de leerlingen gymles in de hal, dat is geen fijne situatie." De aanvraag ligt al bij de gemeente Goes. De opening begon giste ren met het onthullen van het naambord, een cadeautje van de architect. Daarna deden de kin deren van de onderbouw spelle tjes op het schoolplein, de mid denbouw liep een speurtocht en voor de leerlingen in de boven bouw was er een survival op de Hollandsche Hoeve, 's Middags traden Elly en Rikkert op in de Maranathakerk in Goes. door Conny van Gremberghe SLUISKIL - De Smidsschorre- polder, westelijk van de Trac- taatweg bij het voormalig buurt schap Axelse Sassing, gooit ho ge ogen als mogelijk vestigings- gebied voor glastuinbouw. De polder sluit aan op het haven gebied Axelse Vlakte Autriche- polder en ligt vlakbij de Koe- gorspolder, die de gemeente Ter neuzen in eerste instantie al ge schikt achtte voor de vestiging van glastuinbouw. De Koegors- polderlocatie (70 hectare) was evenwel te klein om aan de vraag uit tuinderskringen te kunnen voldoen. Dit was voor de gemeente reden om het havenschap Zeeland Seaports te vragen een onder zoek uit te laten voeren naar een ander mogelijk vestigingsgebied voor glastuinbouw, met een op pervlak van minstens 300 hecta re. Voor dat onderzoek werd het bureau Witteveen en Bos uit De venter ingehuurd. Medewerkers van dit bureau leggen momen teel de laatste hand aan het loca- tieonderzoek. Wethouder A. van Waes (ruimtelijke ordening) en tevens dagelijks bestuurslid van het havenschap verwacht dat de onderzoeksresultaten in juni aan de raad van Terneuzen wor den voorgelegd. Voor die tijd doet Van Waes geen mededelingen over poten tiële locaties. Anderen hebben dat deze week wel gedaan. Zo gaf de nieuwe havenschapsdirec teur H. van der Hart aan dat hij mogelijkheden voor glastuin bouw ziet aan de rand van de Axelse Vlakte, tussen het haven gebied en de Tractaatweg. De Vlakte zelf zou gereserveerd moeten blijven voor havenge bonden bedrijvigheid, vond Van der Hart. Burgemeester J. Lo- nink van Terneuzen vindt op zijn beurt dat de Goessche Pol der, ook wel de Westelijke Ka naaloever, gereserveerd moet blijven voor havenontwikkelin gen. Milieuhinder „Het gebied westelijk van de Tractaatweg is zeer zeker ge schikt. Kassen zijn daar land schappelijk redelijk in te pas sen. Het complex komt dicht bij Yara te liggen (het voormalige Hydro Agri, voor de levering van warmte en gassen - red.) en ligt bovendien ver van bewo ning af, zodat milieuhinder ook beperkt kan blijven", aldus Lo- nink. Volgens B en W van Ter neuzen is er voor de driehon derd hectare waaraan nu ge dacht wordt veel belangstelling, zowel bij familiebedrijven als grootschalige kwekerijen. Af hankelijk van de teelten in de kassen levert de glastuinbouw per hectare kas vier tot zes ar beidsplaatsen op. Na een reis om de wereld in tachtig dagen ben je overal even geweest. Heb je overal even de geur kunnen opsnuiven, het eten kunnen proeven, de mensen kunnen gadeslaan. Maar na een reis om de wereld in tachtig boeken, heb je tachtig manieren van leven kunnen doorgronden, tachtig culturen kunnen beleven, tachtig keer weg kunnen dromen in een ander land. Met een boek in je hand, kun je reizen in je hoofd. Waarheen je wilt, hoe lang je wilt en met wie je wilt. Een goede reden om wat vaker naar de boekhandel te vliegen. Steeds weer plezier van karton en papier. en EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 56